Chyba sie poddaje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 16:55   #1
problematyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47

Chyba sie poddaje


Ja juz po prostu nie moge, było dobrze i kur*a co dzień wyskakuje mi od 5 do 10 pryszczy, blizn mam dosłownie całe 2 policzki i nizej po szyję aż, nie wiem czasami mam naprawde czarne mysli i robię niestety kroki w ich strone, jest bardzo zle. Ale jest swiatelko w tunelu ktorym są ludzie którzy mogą pomoc, powiem tak mam odłozone 1700 zł i jesli bedzie trzeba wydam to na to zebym mial po prostu normalna cere, powiedzcie mi czy jest cos co moze mi zaszkodzic od wewnatrz ale uczyni to ze nie wyskoczy mi juz zaden pryszcz nie wiem jakies hormony moze zeby zapobiec wytwarzaniu sie łoju, no i co skutecznego na blizny ten Fraxel ? Prosze odpiszcie szybko
problematyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:38   #2
Titier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Chyba sie poddaje

Witaj. Jeśli problem jest tak poważny jak opisujesz, to zalecam udać się do dermatologa i poprosić o izotek. Jest to chyba jedyny PRAWDZIWY lek, który może Ci pomóc. Wpisz sobie w google, poszukaj, poczytaj. Dużo potencjalnych efektów ubocznych ale efekty są zadziwiające
Titier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:47   #3
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Chyba sie poddaje

owszem, najlepiej iść do dermatologa, zrobi badania i dobierze odpowiednie leki czy maści.
Raczej żaden dobry dermatolog nie wypisze leku, o który prosi pacjent o tak bo chce bo może się okazać, że ten lek jest nieodpowiedni i wyrządzi więcej szkody niż pożydku.
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 19:04   #4
problematyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47
Dot.: Chyba sie poddaje

Hmm ja juz rok temu juz zacząlem chodzic do dermatologów, na pocz. pojechałem do dr. spec. nauk med. we Wrocławiu prywatnie, owszem była poprawa po stosowaniu 4 mies. Unidoxu + jakies tam papki z glita"cośtam" ale to minęło i nie mielismy czasu jezdzic do Wrocka, troche daleko. Pozniej u mnie w miescie zaczalem sie leczyc hmm do teraz sie lecze Tetralysalem ale efekty są marne. Na blizny stosuje Acne-Derm, wczesniej stosowałem tyle pierdól ze az nie pamietam,
problematyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:31   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Chyba sie poddaje

w ekstremalnych przypadkach trądziku -izotek, oczywiście po wnikliwej konsultacji dermatologicznej
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 22:17   #6
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Chyba sie poddaje

moja kolezanka na blizny miala krem noscar- mial jej rozjasnic wszelkie przebarwienia i blizny i jej faktycznie pomogl, ale wiadomo, ze to roznie bywa
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:34   #7
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Chyba sie poddaje

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
moja kolezanka na blizny miala krem noscar- mial jej rozjasnic wszelkie przebarwienia i blizny i jej faktycznie pomogl, ale wiadomo, ze to roznie bywa
Ale tu nie chodzi o blizny tylko o trądzik. Najpierw trzeba wyleczyć buzię, potem zająć się bliznami.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 10:38   #8
Clandestina
Przyczajenie
 
Avatar Clandestina
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Chyba sie poddaje

Do dermatologa marsz!

Jeśli kuracja antybiotykowa nie pomoże, to przepisze Ci izotretinoinę (pochodna wit. A) pod nazwą Izotek / Aknederm / Axotret czy jeszcze inaczej...
Ja po wszystkich antybiotykach miałam nawroty i to gorsze za każdym razem. Tak samo po lekach hormonalnych (antykoncepcja).
W tej chwili zaczęłam zażywać Axotret (1szy tydzień dopiero).
Po takim leku nawroty zdażają się ponoć bardzo rzadko.
Lek ten jest dość toksyczny, tzn. obciąża wątrobę, ma dużo skutków ubocznych, ale najczęstsze z nich to suchość skóry i śluzówek (oczy, nos, usta/gardło), mogą się pojawić bóle stawów, pleców, może zaburzać gospodarkę lipidową... A no i absolutnie nie można zajść w ciążę w okresie zażywania leku (ale Ciebie to chyba nie dotyczy )
Co miesiąc należy wykonywać kontrolne badania krwi.
Lek dobiera się odpowiednio do wagi ciała, kuracja przeciętnie trwa ok. 6 miesięcy.
Koszt na miesiąc zależy od dawki leku no i firmy produkującej. Ja biorę Axotret 30 mg na dobę (1 op. x 10mg + 1 op. x 20mg.), w aptece osiedlowej dałam za to ok. 125 zł. (zapewne, jak się poszuka to się taniej znajdzie). Starczy mi tego na 1 mies. Mój znajomy także bierze izotretinoinę, ale nie wiem pod jaką nazwą. Ma większą dawkę -odpowiednio do wagi, więc jego to kosztuje ok. 200 zł / mies.

Z resztą, idź do dermatologa to wszystkiego się dowiesz.

Powodzenia!

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

A no i jeszcze na blizny... Po takiej kuracji, o której mówiłam, pozostaną Ci tylko blizny potrądzikowe. Wątpię w skuteczność zwykłych maści, mogą co najwyżej wspomóc, ale nie zlikwidować całkowicie. Więc po jakimś czasie (skonsultuj z lekarzem) wybierz się na serię zabiegów usuwania blizn laserem bądź za pomocą peelingów chemicznych (np. Yellow Peel). To tak naprawdę jedyne skuteczne metody usuwania głębokich blizn.

To wszystko sporo kosztuje, ale jeśli przez to jak wyglądasz źle się czujesz z samym sobą, to myślę, że warto zainwestować, bo spokój ducha i pewność siebie warte są pewnych wyrzeczeń.

Tak że nie poddawaj się! Uszy do góry i naprzód do walki

Edytowane przez Clandestina
Czas edycji: 2012-03-27 o 10:43
Clandestina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:02   #9
problematyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47
Dot.: Chyba sie poddaje

Po takich słowach jest mi aż lepiej, ja chodzę systematycznie od prawie 4 miesięcy do dermatologa, i używam Tetrysal, prawdę mówiąc, kiepsko. W ten czwartek kolejna wizyta, spytam się co sądzi o tym żebym przerzucił się na Izotek, bo już dużo właśnie się o nim dowiedziałem. Aha i taka druga ważna rzecz na ten czas leczenie (wy się znacie dziewczyny) co takiego, tzn jakie "coś" maskujące, korygujące blizny, tak żeby mi przykryło ale ważne jest, ba najważniejsze żeby tego nie było widac, że coś mam, to bym się dopiero czuł niezręcznie.
PS: czy wpływ na trądzik ma picie Pepsi bądź Coca Coli ?
problematyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 16:47   #10
Clandestina
Przyczajenie
 
Avatar Clandestina
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Chyba sie poddaje

A propos picia Coli... takie napoje zawierają dużo cukru i innej hemii. Cukier podobno może wpływać na stan skóry, ale myślę, że w małym stopniu. Chyba że pijesz colę hektolitrami. Oczywiście prawidłowa dieta (w tym wyeliminowanie podobnych napoi) pomaga organizmowi się oczyscić i w pewnym stopniu również ma dobry wpływ na cerę. Ale jeśli masz silne zmiany trądzikowe, to podstawą problemu nie jest cola, czekolada czy ostre przyprawy.

To co bierzesz teraz to antybiotyk. U mnie to działało tylko wtedy gdy go zażywałam, po odstawieniu, jak już pisałam, wszystko wracało ;/

Więc jeśli nie zauważasz znacznej poprawy zapytaj o izotretinoinę.
Jeśli lekarz jest normalny to po przeprowadzeniu odpowiednich badań Ci przepisze ten lek.
Ja chodziłam do perwnego lekarza, który bał się wziać na siebie odpowiedzialność za leczenie mnie tym lekiem Kręcił przez 2 miesiące, więc poszłam do innego i mi od razu przepisał.

Coś korygującego blizny... Wiesz, chyba oprócz korektorów w postaci sztyftu / pisaka lub podkładu jeszcze nic innego nie wymyślili, ale to zawsze trochę widać nawet jak dobierzesz idealny odcień, nawet jak nie jest to tzw. "tapeta" na twarzy, to i tak delikatnie widać. Dziewczynom, przyznam, jest trochę łatwiej, bo zawsze to część makijażu, to normalne. Z resztą bliznę czyli wgłębienie na skórze, jak jest większe, to zawsze widać, nie ma tak niestety, że czymś posmarujesz i na 100% tego nie widać.
Powiem Ci tak, weź poeksperymentuj z jakimiś korektorami maskującymi zaczerwienienia, zobaczysz jak na twojej skórze to będzie wyglądało. Może jakieś próbki w aptece? Są zazwyczaj zadarmo.
Albo przeczekaj już ten okres i po terapii zrób to, co napisałam w poprzednim poście - laser bądź peelingi. Tak naprawdę tylko to może skutecznie załatwić sprawę.
A no i w międzyczasie możesz spróbować jakąś maść z apteki właśnie na blizny, może trochę je spłyci.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Clandestina
Czas edycji: 2012-03-27 o 16:52
Clandestina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:44   #11
problematyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47
Dot.: Chyba sie poddaje

Ale ja nie mam blizn tylko czerwone przebarwienia, ale własnie udało mi sie zamowic ten krem, bo był pod inna nazwą. Najgorsze jest to że one praktycznie mi z policzków poschodziły ale "przenoszą" się tam niżej pod żuchwę, i tylko po bokach nie mam nic na czole ani na brodzie, tylko te "niżej" niż policzki.
problematyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 23:09   #12
Titier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Chyba sie poddaje

Może coś w ten deseń? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-sztyfcie.html

Co do tertrysalu, to z tego co czytałem, na stałe pomaga bardzo wąskiej liczbie osób. Większość ma nawroty po odstawieniu lub nie ma żadnych efektów, więc ja osobiście bym się na ten antybiotyk nie zdecydował, szkoda kasy i czasu. Imprezy się marnują

Izotek może wywołać dużo skutków ubocznych ale czego się nie robi dla gładkiej gęby
Titier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:17   #13
Clandestina
Przyczajenie
 
Avatar Clandestina
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Chyba sie poddaje

Jak nie masz blizn to luuz Przebarwienia można wybielić, mi, naprzykład, zwykły Acne Derm na to pomaga...
Clandestina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:36   #14
problematyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47
Dot.: Chyba sie poddaje

Udało mi się zamówic Excipiala pod inną nazwa jest (w końcu ! ) czekam na paczke ale wiecie czego najbardziej żałuję? Tego że chciałbym w końcu sobie swobodnie rozmawiac z dziewczynami a nie moge zniesc tego ze gdy jestem blisko jakies dziewczyny to musze jakos sie obrócic, albo oddalic bo nie moge zniesc mysli co ona sobie mysli jak patrzy na te przebarwienia :/
problematyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.