pomocy uczulenie azs? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 21:48   #1
kamila54
Przyczajenie
 
Avatar kamila54
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 5

pomocy uczulenie azs?


Witam. Mam 18 lat , od 2 lat mam pewien problem.
Uczulenie na piersiach, głównie brodawki, i zgięcia łokci. mocno swędzi, lekarze (3) mówili mi, że to atopowe zapalenie skóry, normalny objaw tejże 'choroby', że musze to nawilżac i tego raczej nie wylecze.
Otóz na codzien jest tak ze chodze z wkładkami dla matek karmiacych aby masci nie wsiakaly w stanik. Sterydow nie uzywam, do 3 roku zycia mialam atopowe zapalenie skory na całym ciele w bardzo
brzydkiej formie wiec sterydow bralam mnostwo. staram się stosowac masci parafinowe, lub zwykle nawilzajace kremy dla dzieci, teraz jednak przerzucilam sie na diprobase, kobieta w aptece mi poleciła, miałam wrazenie , że
ta masc mi pomaga lecz znow dzis czuje swedzenie....bardzo mnie to męczy bo próbowałam naprawde wszystkiego.
jestem alergikiem i astmatykiem od urodzenia. mialam niedawno robione testy. na pokarmowe nie wyszło mi nic, na wziewne wszystko, nasuwa mi się pytanie. czy uczulenie może sie pojawiac przez własnie te 'wziewne'
rzeczy typu kurz, pyłki, roztocza.... ? Kiedys cos takiego czytalam jednak nie wiem ile w tym prawdy
Kosmetyków używam dla dzieci. Do mycia tylko płyn do z nivea dla dzieci, do nawilżania balsam z ziaji, ogólnie kosmetyki do skóry wrażliwej, nie z AA tylko bardziej te dla dzieci....Odstawiłam wszystkie
kosmetyki swego czasu, tusze, kredki, perfumy.... nie polepszyło sie,czasami podczas malowania nawet spokoj mam 2 dni, potem znow swedzi i uczulenie.. już nawet kolczyki wyjęłam bo miałam nadzieje, ze to coś pomoże, staniki nosze bez tych drutów, nie jem tych najbardziej chemicznych rzeczy
Mimo to cały czas czuje to swędzenie i uczulenie w tych obu miejscach. Nie mam pojęcia co może byc tego powodem, a lekarze stale mówią to samo, z tym trzeba zyc, nie da sie wyleczyc, trzeba maści, a ja sterydów
sie nie tkne juz bo one są naprawde skuteczne, jednak .... na chwile . Niosąc ze sobą wiadomo jakie skutki.
Bardzo prosze jesli ktos mial podobne doswiadczenie aby podzielil sie nim i polecił jakąs może nie drogą , maśc niesterydową, żeby chociaż trochę załagodziła to lub jakkolwiek pomogła. Albo cokolwiek co może pomóc.
To jest naprawde uciążliwe
nie mówiąc juz o wyglądzie tego. Co prawda jest odrobine lepiej niż było ale wogóle nie moge dojśc do tego co jest tego powodem dlatego chciałabm sie dowiedzieć czy możliwe , że to te roztocza itp.
p.s na codzien zazywam montessan i amertil.
z góry bardzo dziekuje.
p.s 2 podobny post wstawiłam ale poszedł do moderatora i już go nie zobaczyłam. takze jakby pojawil sie drugi to to tez ja. Przepraszam za chaos w pisaniu ale chcialam jakos ukazac te najwazniejsze rzeczy,.
kamila54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:49   #2
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: pomocy uczulenie azs?

Trudno jest tak na ślepo szukać przyczyny, bo gdzieś musi coś być co cię uczula.Powinnaś udać się do dobrego dermatologa, najlepiej takiego który ma praktykę w szpitalu. Wiem, że mogą być uczulenia na różne rzeczy,
nawet na odzież farbowaną, powinnaś nosi jasne bawełniane(niefarbowane) rzeczy.Mojej znajomej dopiero po pobycie w szpitalu wyszło, że rany na nogach ma po butach skórzanych!!!
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.