farbowanie włosów blond - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 08:45   #1
juzia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5

farbowanie włosów blond


Kochane dziewczyny doradźcie mi jaką farbę do włosów mam kupić i jaki dokładnie kolor żeby osiągnąć efekt bardzo jasnych włosów blond ( ale nie białych). Kiedy kupuję farbę i na opakowaniu jest super jasny blond, czy nawet popielaty blond to i tak włosy wychodzą mi jakby miodowe, czasami nawet pod żółte. Pamiętam, że kiedyś już miałam taką farbę, która dała mi efekt cudownie jasnych włosów świetnie pokrytych, ale nie wiem jaka to była farba. Doradźcie proszę.
juzia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:35   #2
Cukierus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 120
Dot.: farbowanie włosów blond

Na te żółte włosy może po prostu wystarczy kupić płukankę (fioletową) i położyć ją wystarczającą ilość razy. Nawet fryzjerki po farbowaniu włosów na blond ( czy robieniu pasemek) stosują tą płukankę, żeby efekt był bardziej naturalny (byłam na przyuczeniu w salonie, wiec trochę podpatrzyłam). Niestety... łatwo o żółty odcień... a ciężko uzyskać taki jak na opakowaniu.
Cukierus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:54   #3
Frezyjka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: farbowanie włosów blond

Cześć, również farbuje włosy na blond i miałam podobny problem jak Ty
Ze swojej strony mogę Ci doradzić jasny lodowy blond z loreal castinga.
Frezyjka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:37   #4
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Hej juzia28 a jaki Ty masz naturalny kolor włosów w ogóle? Mam ogromne doświadczenia z farbowaniem włosów na bardzo jasny blond. Farbuje je na taki kolor od 7 lat. Moja historia z blondem była wielobarwna. Chodziłam do fryzjerów, zmieniałam ich jak rękawiczki, bo nie potrafili sprostać moim oczekiwaniom, a płaciałam za wizyty srednio 100-300 zł. Stosowali rozświetlajace pasemka, tonery, fioletowe płukanki...a ja ciagle widziałam żółtko na swojej głowie. Az w końcu przeprowadziłam się do Szwecji...iiii cud się stał!!! Mam wymarzony kolorek mojej czuprynki...bardzo jasny blond. Nie zółty, nie biały. Piękny blond
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:54   #5
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez Matitka87 Pokaż wiadomość
Hej juzia28 a jaki Ty masz naturalny kolor włosów w ogóle? Mam ogromne doświadczenia z farbowaniem włosów na bardzo jasny blond. Farbuje je na taki kolor od 7 lat. Moja historia z blondem była wielobarwna. Chodziłam do fryzjerów, zmieniałam ich jak rękawiczki, bo nie potrafili sprostać moim oczekiwaniom, a płaciałam za wizyty srednio 100-300 zł. Stosowali rozświetlajace pasemka, tonery, fioletowe płukanki...a ja ciagle widziałam żółtko na swojej głowie. Az w końcu przeprowadziłam się do Szwecji...iiii cud się stał!!! Mam wymarzony kolorek mojej czuprynki...bardzo jasny blond. Nie zółty, nie biały. Piękny blond
Rada roku juzia28 musisz się przeprowadzić, tylko wtedy będziesz miała wymarzony kolor włosów
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 13:37   #6
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Rada roku juzia28 musisz się przeprowadzić, tylko wtedy będziesz miała wymarzony kolor włosów
Szwedzka farba do włosów okazała się sukcesem. W Polsce nie ma tej marki
Po co te złosliwośći...
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 16:50   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez Matitka87 Pokaż wiadomość
Szwedzka farba do włosów okazała się sukcesem. W Polsce nie ma tej marki
Po co te złosliwośći...
To nie sa złosliwości po prostu rozśmieszyła mnie taka porda
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 13:22   #8
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: farbowanie włosów blond

Ja np uzyskałam taki jasny blond jak chciałam farbą rozjaśniającą palette e20. Jest to bardzo jasny blond. W prawdzie na opakowaniu ten blond jest jakby żółty, ale w rzeczywistości bardzo jasny.
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:19   #9
polciia
Przyczajenie
 
Avatar polciia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 11
Question Dot.: farbowanie włosów blond

Witajcie Dziewczyny ! To jest mój pierwszy post, wiec prosze o wyrozumiałość Kupilam farbe Renee Blanche bz amoniaku czyli H-Zone.Zrobilam próbne pasemko i wyszlo lekko rude na odroście;/ czy moge zmieszac tą farbe z farba tej samej firmy lecz z amoniakiem może bardziej je wtedy rozjaśnie? Nadmienie ,iż włosy mam średni blond z jasnymi pasmkami oraz utleniacz jakiego użylam to 12%
polciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:34   #10
Blue_Berry18
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Berry18
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 35
Dot.: farbowanie włosów blond

ja farbuje garnierem bardzo jasny blond bez amoniaku na 28 myć i wychodzi ładny naturalny blond. rozjasnia nawet jak mialam wyfarbione na ciemny brązowy. nie niszczy włosów
Blue_Berry18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:08   #11
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez polciia Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny ! To jest mój pierwszy post, wiec prosze o wyrozumiałość Kupilam farbe Renee Blanche bz amoniaku czyli H-Zone.Zrobilam próbne pasemko i wyszlo lekko rude na odroście;/ czy moge zmieszac tą farbe z farba tej samej firmy lecz z amoniakiem może bardziej je wtedy rozjaśnie? Nadmienie ,iż włosy mam średni blond z jasnymi pasmkami oraz utleniacz jakiego użylam to 12%
Nie, nie powinno się tak robić Ja bym zmieniła farbę na zwykłą, z amoniakiem. Swoją drogą, utleniacz 12% znacznie bardziej niszczy włosy, niż amoniak Tak czy inaczej, jak zmieszasz dwie zupełnie różne farby, to efekt farbowania będzie trudny do przewidzenia. Wybierz albo taką z amoniakiem albo taką, która ma jego odpowiednik.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 11:57   #12
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

a co nie niszczy włosów? Ja rozjaśniam włosy kilka lat. Uzywam głeboko nawilżajacych odzywek, raz w tyg maseczki, które zostawiam na wlosach 30 min w reczniku i raz w miesiacu chodze na maske parową do fryzjera. Moje włosy pomimo rozjasniania o 7 tonów są sprężyste, lsniące i szybko rosną. P.S. nie uzywam suszarki ani prostownicy.
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:18   #13
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez Matitka87 Pokaż wiadomość
a co nie niszczy włosów? Ja rozjaśniam włosy kilka lat. Uzywam głeboko nawilżajacych odzywek, raz w tyg maseczki, które zostawiam na wlosach 30 min w reczniku i raz w miesiacu chodze na maske parową do fryzjera. Moje włosy pomimo rozjasniania o 7 tonów są sprężyste, lsniące i szybko rosną. P.S. nie uzywam suszarki ani prostownicy.
Matitka87, a nie łamią Ci się końcówki, ani nic?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:57   #14
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Jak juz pisałam wyżej...nie używam suszarki ani prostownicy. Włosy suszę naturalnie, myje w chłodnej wodzie. Jak pojawi sie odrost to tylko robię odrost, nie przeciagam co miesiąc rozjaśniacza na całe włosy...
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 18:44   #15
polciia
Przyczajenie
 
Avatar polciia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 11
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie, nie powinno się tak robić Ja bym zmieniła farbę na zwykłą, z amoniakiem. Swoją drogą, utleniacz 12% znacznie bardziej niszczy włosy, niż amoniak Tak czy inaczej, jak zmieszasz dwie zupełnie różne farby, to efekt farbowania będzie trudny do przewidzenia. Wybierz albo taką z amoniakiem albo taką, która ma jego odpowiednik.
Dziekuje baedzo zdecyowalam sie w koncy na rozjasniacz bo probne pasemka jedna i druga farba wyszly poprostu rude z kolei rozjasniacz za bardzo je rozjasnil i co mam teraz zrobic??hmmm nalozyc znowu farbe??
Cytat:
Napisane przez Matitka87 Pokaż wiadomość
a co nie niszczy włosów? Ja rozjaśniam włosy kilka lat. Uzywam głeboko nawilżajacych odzywek, raz w tyg maseczki, które zostawiam na wlosach 30 min w reczniku i raz w miesiacu chodze na maske parową do fryzjera. Moje włosy pomimo rozjasniania o 7 tonów są sprężyste, lsniące i szybko rosną. P.S. nie uzywam suszarki ani prostownicy.
Jak czesto robisz odrosty??
polciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 12:09   #16
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Odrosty robie co 3-4 tyg. Jak byłam u stylisty fryzur jakies, 4 lata temu to powiedział mi że u osoby która naturalny włos ma ciemny i farbuje na 5-7 tonów jasniejszy to odrost powinno się robic jak jest 1 cm. Wyjasniał, ze osoby częto mylnie do tego podchodzą, czekają nie wiadomo ile z myślą farbowania odrostów łudząc się że to mniej nisczy włosy itp, pozniej przychodzą z 4 cm odrostem do fryzjera i żądaja wyrównanie koloru...to śmieszne Odrost to zdrowy włos! I jak już pisałam wczesniej, powinno się tylko robić odrosty, jak ciągle jest tą sama farbą to nie ma potrzeby wyrównywania odcienia lub odświeżenia. Jezeli ktoś ekperymentuje z odcieniami....to już sie nie wypowiadam, i to dopiero niszczy włosy, bo co miesiąc ładujesz farbę na całe włosy.
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 17:19   #17
polciia
Przyczajenie
 
Avatar polciia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 11
Dot.: farbowanie włosów blond

a czym rozjasniasz wlosy??mozesz pokazac jakas fotke??
polciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 22:39   #18
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Rozjaśniam Schwarkopfem Blonde L1++. Niestety nie można kupić tej farby w Polsce:/ http://www.blonde.schwarzkopf.se/index.php?id=24
Oto moje zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Fotka0038.jpg (102,4 KB, 217 załadowań)
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:29   #19
polciia
Przyczajenie
 
Avatar polciia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 11
Dot.: farbowanie włosów blond

No no ładny kolor a to rozjaśniacz jest czy farba??
polciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 14:31   #20
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Dot.: farbowanie włosów blond

Cytat:
Napisane przez polciia Pokaż wiadomość
No no ładny kolor a to rozjaśniacz jest czy farba??
Ja stosuje tylko to. Już nic więcej nie kłade i mi wychodzi taki kolor to jest specjalna linia Blond, jest kilka odcieni. opakowanie zawiera tubke z farba i buteleczke z woda. Zazwyczaj w Polsce jak chcialam kupic farbe z podbnym odcieniem to w opakowaniu byl jescze fioletowy proszek, to byl rozjasniacz. Tu takiego czegoś nie ma. Moze woda jest silna, dlatego tak rozjania. Akurat tak się składa, ze bedę jutro albo nawet dziś robic odrost, bo mam już. Jak chcesz zrobie zdjecie mojego odsrostu, pokaze Ci jakie mam ciemne włosy. Dodam jeszce ze zanim robie odrost, olejuje włosy olejkiem kokosowym, to zatrzymuje wilgoć we włosach
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 11:58   #21
polciia
Przyczajenie
 
Avatar polciia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 11
Dot.: farbowanie włosów blond

ooo To o tym nie wiedzialam ja tez mam ciemne wlosy swoje ale jakos doszlam do mojego upragnionego blondui czekam na fotki
polciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:37   #22
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: farbowanie włosów blond

dziewczyny ! mam problem ! mam wlosy koloru jasnego blondu farbowane, ale nie jest to jakis suuuuper jasny blond... ostatnio postanowilam zrobic odrosty a ze akurat mialam pod reka rozjasniacz cece i wode 9% uzywlam tego. odrosty przy samej skorze wyszly biale ale za chwile przechodza w zolte i dalej jest moj pozostaly blond jasny ktory przy nich juz wyglada na ciemny, w dodatku.... mam jeszcze pozostalosci po plukance -barwnikiem rozowym na koncach. w moich rekach jest juz farba wellaton 10/0 rozswietlony jasny blond (farba sprawdzona na moch wlosach wychodzi jasa z lekko ciepla poswiata) mam rowniez farbe alfaparf milano 11.13 platino cendre dorato (tej jeszcze nie testowalam) i rowniez mam wellaton 12/1 . mam zamiar jakos z tymi 3 farbami pokombinowac aby uzyskac jakis w miare rowny blond na wlosach tylko moje pytanie jest takie, czy ta rozowa plukanka przeszkadza w farbowaniu? czy farba ja zniszczy i nie bedzie sladu czy moze rozjasni to na "jasnego lososia" ... moje konce naprawde juz maja tylko minimalna poswiate rozowa ale jednak boje sie i nie wiem co z tego wyjdzie. pomocy
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty

Edytowane przez Lavanja
Czas edycji: 2012-12-05 o 14:41
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.