Prezent na ślub przyjaciółki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-20, 21:49   #1
cockatoo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Arrow

Prezent na ślub przyjaciółki


Witam was serdecznie... Moja przyjaciółka wychodzi za mąż za niecałe 2 tygodnie i nie wiem kompletnie co im kupić. Są oni bardzo młodą parą, bo mają zaledwie ona 20lat, on 23.
U mnie krucho z kasą teraz, więc postanowiliśmy się ze znajomymi złożyć po 100zł i wyszło nam że na prezent mamy przeznaczone 500zł. To mało i dużo zarazem. Nie chcemy im dawać pieniędzy, chcemy im kupić coś niebanalnego, ale takiego co by nie stało w kącie i zbierało kurz.
Odpadają grawerowane, sentymentalne pierdoły, bo Panna Młoda ma uczulenie na bibeloty.
Odpadają również sprzęty agd, ponieważ z racji wieku, nie zamierzają jeszcze razem mieszkać. ( nie wnikam głębiej w temat, po prostu już się pogodziłam z tą ich decyzją o ślubie...)

Pomóżcie!
cockatoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:04   #2
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Może warto wykupić voucher w biurze podróży albo jakiś weekend w spa dla dwojga? myślę że to by był miły prezent akurat. Teraz są też coraz popularniejsze karty podarunkowe do sklepów z wystrojem do mieszkania np IKEA - jeśli się będą meblować też może być fajną sprawą bo sobie wybiorą konkretne rzeczy co im odpowiadać będą

edit: doczytałam że nie będą razem mieszkać. to może ten weekend dla dwojga czy coś w tym stylu?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2013-09-20 o 22:07
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:08   #3
cockatoo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Może warto wykupić voucher w biurze podróży albo jakiś weekend w spa dla dwojga? myślę że to by był miły prezent akurat. Teraz są też coraz popularniejsze karty podarunkowe do sklepów z wystrojem do mieszkania np IKEA - jeśli się będą meblować też może być fajną sprawą bo sobie wybiorą konkretne rzeczy co im odpowiadać będą

edit: doczytałam że nie będą razem mieszkać. to może ten weekend dla dwojga czy coś w tym stylu?
Faktycznie myśleliśmy ze znajomymi nad weekendem w spa, tylko kwestia jest tego typu, czy uda się znaleźć przyzwoitą ofertę w tej cenie?
cockatoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:10   #4
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez cockatoo1 Pokaż wiadomość
Faktycznie myśleliśmy ze znajomymi nad weekendem w spa, tylko kwestia jest tego typu, czy uda się znaleźć przyzwoitą ofertę w tej cenie?
myślę że musicie poszukać w końcu to nie tak mało pieniędzy. może nie będzie jakiś full wypas ale na pewno coś się znajdzie i będzie to miły prezent
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 13:34   #5
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

A może jakiś komplet pościeli lub pościeli. Albo zestaw obiadowy . To zależy co oni lubią. Spa fajny pomysł, ale aby zneleźli czas w terminie w którym wykupisz to
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 13:44   #6
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez Kucharka2013 Pokaż wiadomość
A może jakiś komplet pościeli lub pościeli. Albo zestaw obiadowy . To zależy co oni lubią. Spa fajny pomysł, ale aby zneleźli czas w terminie w którym wykupisz to
Często można wykupić kartę podarunkową i jest tylko że trzeba zrealizować w ciągu pół roku przykładowo a nie w konkretnym terminie. Więc myślę że taka opcja najlepsza.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 16:18   #7
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez cockatoo1 Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie... Moja przyjaciółka wychodzi za mąż za niecałe 2 tygodnie i nie wiem kompletnie co im kupić. Są oni bardzo młodą parą, bo mają zaledwie ona 20lat, on 23.
U mnie krucho z kasą teraz, więc postanowiliśmy się ze znajomymi złożyć po 100zł i wyszło nam że na prezent mamy przeznaczone 500zł. To mało i dużo zarazem. Nie chcemy im dawać pieniędzy, chcemy im kupić coś niebanalnego, ale takiego co by nie stało w kącie i zbierało kurz.
Odpadają grawerowane, sentymentalne pierdoły, bo Panna Młoda ma uczulenie na bibeloty.
Odpadają również sprzęty agd, ponieważ z racji wieku, nie zamierzają jeszcze razem mieszkać. ( nie wnikam głębiej w temat, po prostu już się pogodziłam z tą ich decyzją o ślubie...)

Pomóżcie!
Zacznę od tego, że sama mam alergię na bibeloty. Nie ma dla mnie nic bardziej wkurzającego niż kurzące się i zajmujące miejsce porcelanowo-babciowe graty.
Ostatnio jednak natrafiłam na to: http://www.bialeinspiracje.pl/?p=38405
W artykule panna młoda wstawiła zdjęcia prezentu od przyjaciółki - śniadaniowy serwis dla dwojga. Założę się o co chcesz, że ta parka, która nie będzie razem mieszkać na stałe, będzie po prostu odwiedzać się na weekendy. Taki zestaw przydałby się im na wspólne romantyczne śniadanie, tak mi się wydaje.
A wypalana dedykacja to pamiątka na całe życie.

Nie przychodzi mi do głowy nic innego dla młodych, którzy nie będą razem mieszkać. Zwykle doradziłabym jakiś za☠☠☠isty obraz, bon na meble albo coś takiego... Ale gdy mieszkają osobno? Dziwne to jak dla mnie.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 21:42   #8
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

To po co biorą ślub, skoro nie będą razem mieszkać?
No ale to ich sprawa w sumie...

Ten zestaw śniadaniowy fajnie brzmi, voucher do spa też ciekawe.
Jakiś zestaw pościeli, do tego np narzuta na łóżko ? ciężko tak doradzić coś szczerze mówiąc...
Zwłaszcza, że składacie się w kilka osób, to warto by było coś fajnego kupić.

p.s. bo ja też z tych co nienawidzą kurzołapaczy :/
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:45   #9
SylwiaGrodka
Przyczajenie
 
Avatar SylwiaGrodka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Prezent na ślub przyjaciółki

Ja i tak uważam, że najlepiej byłoby dać pieniążki, wtedy młodzi kupią sobie to, czego będą potrzebować. Z prezentami ślubnymi zawsze jest problem – moja siostra po swoim ślubie musiała pozbyć się dwóch robotów kuchennych Philips i kompletu garnków, bo wszystko się zdublowało, także moim zdaniem lepiej dać jakiś mały pamiątkowy gifcik zamiast kwiatów i pieniążki.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-01-11 o 18:27 Powód: ukryty link
SylwiaGrodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-10 14:45:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.