Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-04-15, 09:44   #61
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Re: Filtry dla mieszańców do Pitipel!!!

Wysłałam Ci maila ale niestety dopiero teraz bo w domciu ineternetu nie mam - tylko w pracy, a dopiero teraz mogłam oderwać się na chwilkę!
W razie czego to chętnie poczekam aż wrócisz!
A tak przy okazji to życzę miłego wyjazdu i szczęśliwego powrotu!
Dziękuję Ci z góry i pozdrawiam
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 10:05   #62
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: Filtry dla mieszańców do Pitipel!!!

NIE dziękuję, coby nie zpaeszyć; jeszcze dziś wyślę!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 10:09   #63
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: Filtry dla mieszańców do KASIK!!!

Kasia, nie mam na poczcie Twojego adresu.Podaję Ci dwie skrzynki moje:
gronostajka@o2.pl
mgp@poczta.fm

Prześlij adresik, czekam. Aha, próbki mam dwie - wysłać obie?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 10:50   #64
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: Do Smoczycy i Youare

podpisuję się, napiszcie koniecznie jakie są wrażenia, ja też szukam czegoś na lato i nie usmiecha mi się wydawać 60 zł na coś co będzie tylko zabierało miejsce na szafce.
Dziękuję
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 11:51   #65
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Re: Filtry dla mieszańców do Pitipel !!!

Wysłałam jeszcze raz na obydwa adresy ze skrzynki mojej firmy i z o2, bo wcześniej nie mogłam się zalogować! Jakieś zawiłości sieci dziś tu mamy!
Mam nadzieję że doszło!
Buziaczki
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 12:10   #66
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
-> do Smoczyca

Hej Smoczyca gdzie w 3miescie mozna zalapac probke antheliosa? ja biegam ale wszedzie nieosiagalne
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-15, 13:08   #67
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: -> do Smoczyca

Poczytaj uważnie, to zobaczyż, że biedna nasza Smoczyca też nie może znaleźć... A mnie się udało na wsi mojej w aptece pełna kultura i próbka i prospekcik... Kupię ten fluid na pewno, jest rewelacyjny. Wreszcie coś lekkiego i nie dającego efektu wysmarowanej masłem twarzy!!! Będę wielbić teraz LRP - za ten produkt jej się należy
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-26, 09:00   #68
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
znowu filtry !!!

Pradźcie proszę ! Na dzień uzywam kremu nawilżającego bez filtrów ( nareszcie trafiłam na prawie ideał dla mojego pysia, ale prawie , bo nie ma filtrów ). No i co dalej ? Jak mam się zabezpieczyć przed słoneczkiem ? Nakładać na to jeszcze jeden krem, czy np. podkład z filtrami wystarczy ? Proszę doradźcie mi, bo juz sie pogubiłam .
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 14:31   #69
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: znowu filtry !!!

Polecam (nawet na stosowany przez Ciebie krem) fluid Anthelios La Roche Posay. Jest nietłusty, wręcz wodnisty, wspaniale się wchłania, nie zatyka porów i nadaje się nawet dla osób z trądzikiem (tak twierdzi producent). No i faktor bardzo wysoki - SPF 60. Nie napisałaś jaką masz cerę, ale myślę, że ten fluid będzie pasował prawie każdemu (sama mam mieszaną i używam serum z witaminą C Erisu i na to dopiero Antheliosa i nic mi się nie przetłuszcza nadmiernie). Sam podkład z filtrem nie wystarczy, bo nie spotkałam jeszcze podkładu, który miałby też filtry chroniące przez UVA, a te są dużo groźniejsze niż UVB.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 15:02   #70
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: znowu filtry !!!

Bardzo Ci dziękuję, poczytałam sobie o nim w KW. Dotychczas miałam wątpliwości, czy nada się na krem i pod podkład, ale dzięki Tobie podjęłam decyzję. Lecę do apteki - raz się żyje !
Buziaki
ps. skórę mam raczej suchą i wrażliwą - to chyba może być ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-27, 10:01   #71
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: znowu filtry !!!

Prawie na pewno tak - nie przetłuszcza skóry, ale też jej nie wysusza, powiedziałabym, żę wręcz nawilża (pracuję w klimatyzowanym biurze, więc potrafię to docenić. Poza tym zawiera wodę trmalną, więc podrażnienia raczej nie powinny się pojawić. Jest jeszcze wersja kremowa do skóry suchej, ale jest to tak przeraźliwie tłuste mazidło, że na tę porę się kompletnie nie nadaje. Co najwyżej na narty w środku zimy. Myślę, że spokojnie możesz zaryzykować fluid.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-27, 10:12   #72
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: znowu filtry !!!

nan napisał(a):
> nie spotkałam jeszcze podkładu, który miałby też filtry chroniące przez UVA, a te są dużo groźniejsze niż UVB.

Avene podkład w kompacie spf50 (biała seria przeciwsłoneczna)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-27, 10:38   #73
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: znowu filtry !!!

Hmmm... dobrze wiedzieć. A nie ma czegoś takiego nie w kompakcie. Wstyd się przyznać, ale nie umiem używać kompaktowych podkładów. I jaka jest w nim ochrona przed UVA?
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-27, 11:03   #74
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: znowu filtry !!!

Zawsze latem/wiosną nakładam zwykły krem nawilżający a potem cos z filtrem, no niestety jest tych kilka warstw, dopiero na to idzie podkład. Czasem używam zabarwionego SVR i on mi wystarcza za filtr + podklad. Nie lubię nakładać tyle warstw, ale wolę to niż później leczyć skórę, słońce ostro mi szkodzi, zaostrza problemy z cerą. Jak masz suchą cerę to większość będzie się dla Ciebie nadawała, nawet te tłuściejsze antheliosy. Ten najnowszy - Fluide Extreme jest faktycznie przyjemny - już kupiłam, a co tam - ale nie mogę się pozbyć nieufności. Idealny pod makijaż ale czy coś tak lekkiego moze chronić dobrze? Postanowiłam że dla bezpieczeństwa kupie jeszcze sobie ten ulepszony SVR 100, u mnie w aptece akurat nie mieli, ale decyzja już zapadła. Ja polecam właśnie blokery SVR, są lekko zabarwione i mogą zastąpić podkład latem. No i do czasu pojawienia się Fluide Extreme uważałam je za najmniej tłuste
Co do kompaktów Avene, oglądałam je kiedyś ale co tu dużo kryć, nie nadają się dla osób o jasnej karnacji.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-27, 12:34   #75
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: znowu filtry !!!

O kurcze,ale Wam dziękuję ! Byłam wczoraj w aptece, ale nic nie kupiłam, bo nie było !
Może dziś mi się uda !
Buziaczki
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-27, 14:05   #76
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: znowu filtry !!!

A propos nowego Anthewliosa XL Fluide Extreme 60, już drugi tydzień dzwonię do aptek (bo chodzić mi sie nie chce) i pytam... zamawiam (one są czasami dziwne, niby takie sktupulatne a gdy podałam in pełą nazwę kremu to sprowadziły coś innego)
Wreszcie mi sie udało . Dzisiaj po pracy idę po odbiór na drugi koniec Mińska.... mam nadzieję ,że sie opłaca...
POozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-29, 07:17   #77
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: znowu filtry !!!

Kamila, na pewno jest super!!! Mam go od dwóch tygodni i nachwalić się nie mogę! Stosuję solo - bez kremu dziennego i cudnie mnie też nawilżył. Rewelacja!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-29, 09:40   #78
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: znowu filtry !!!

Ja stosuje SVR 100 - ma lekko brzoskwiniowy kolorek - ale na opaleniźnie lekkiej (po samoopalaczu) nie przeszkadza. Troszkę się po nim świece ale nie przeszkadza mi to (moze to być tez wina cdość ciężekiego kremu który stosuje pod).
Nowy LRP fluid tez nabyłam - mam nadzieje ze mimo tej płynnej konsystencji moja skóra jest odpowiednio chroniona
pozdrawiam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-29, 10:45   #79
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: znowu filtry !!!

WITAM.
A JA MAM PROBLEM.
mam cala tubke svr100B ale on mi poprostu splywa z buzki.Jest strasznie tlusty i ciezki.
Czy mozecie mi polecic cos innego???albo najlepiej ulozyc mi caly zestawik
w tej chwili uzywam kremu Garnier Fresh.bardzo mi odpowiada i fluidu MaxFactora Lasting Performance. Ale juz czuje ze jest za ciezki.kupilam Lumene Double Stay ale mi sie walkuje.
mam cere mieszana ale musze stosowac kremy nawilzajace bo inaczej od razu jestem wysuszona.Mam troszke popekanych naczynek.
Nie chcialabym rezygnowac z kremu Garniera ale prosze mi napisac czy sa jakies filtry lzejsze i jakis podkladzik lekki ale kryjacy.
Bede bardzo wdzieczna. Licze na wasza pomoc
dodam ze buszuje na KW ale jak przeczytam tyle roznych opini to mam metlik w glowie.

Pozdrawiam i zycze milego pieknego dzionka
Ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-01, 16:31   #80
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Kwasy-filtry-piegi

Stosuje na noc kwasy i w związku z tym an dzień filtry. Uzywam kremu Firmy Castalia z serii Helioderm 90 UVB/55 UVA. Jestem naturalną jasną blondynką i mam bardzo jasną karnację. Od dziecka na nosie, czole i policzkach wiosną i latem mam piegi słoneczne, które jesienią prawie w ogóle znikaja. Teraz od kilku m-cy używam wysokich filtrów a piegi znowu zaczynają się pojawiać jak zwykle. Czy to znaczy że stosuje za słabą ochronę przeciwsłoneczną? Myślałam że przestana się pojawiać. Boje się przebarwień po kwasach i nie wiem w sumie jak te piegi traktować, to przecież tez jakaś forma przebarwienia posłonecznego, chyba?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-02, 02:04   #81
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Kwasy-filtry-piegi

castalia ma dobre filtry, ale nie ma prepatratu, których chroniłby przed UV w 100%-> dlatego piegi jednak intensyfikuja swoja barwę. Pamiętasz, że należy ponawiać nalozenie filtra (wiem, ze to trudne gdy,np. mamy makijaz) i że należy nakładać go obficie (jak nałożysz za cienki, to tak, jabyś stosowała krem o ok.spf30)?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-02, 08:41   #82
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Kwasy-filtry-piegi

Dziękuje. Jesteś niezawodna Justy, zawsze mogę liczyć na twoje odpowiedzi jeżeli chodzi o moje ciągle na nowo powstające pytania dotyczące kwasów (i pewnie nie tylko kwasów)
aktin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-04, 14:45   #83
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
filtry - bardzo bardzo pilne

Mam takie szybkie pytanko. Czy do Glyco-A wystarcza filtry dostępne w kremie IWostinu tj. 15 lub 20 UV (czy coś podobnego)?? Czy lepsze jest SVR i ile kosztuje?? Prosze szybciutko jakby ktoś mógł anpisać, bo za nie długo (moze godzinke ) idem kupować.
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-04, 15:12   #84
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: filtry - bardzo bardzo pilne

Nie nie Glyco-A to kwasy w dużym steżeniu chyba, tak? Wobec tego stanowczo trzeba do nich filtrów fotostabilnych i wysokich, nie jestem do końca obeznana w temacie, ale wiem na pewno że są to choćby Mexoryl, Trinosob...?

Aha, kup minimum 40! Wg mnie niezłe są kremy z filtrami ma LRP, poza tym były już one wielokrotnie polecane przez speców na tym forum, więc możesz spokojnie kupować.

youare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-04, 21:03   #85
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: znowu filtry !!!

Avene Compact Extreme Teinte - SPF 50/UVA 10 kompakt występujący w jednym odcieniu
nie znam preparatu do makijażu o takim stopniu ochrony i we fluidzie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-08, 16:15   #86
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: znowu filtry !!!

kasia napisał(a):
> ! Byłam wczoraj w aptece, ale nic nie kupiłam, bo nie było

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...roducts_id=474
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-08, 18:40   #87
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: znowu filtry !!!

Czy ten nowy fliltr LR nie spływa z buzi przy cerze mieszanej? Przeraża mnie to, że oprócz tego filtra trzeba kłaśc przed, krem nawilżający, a po filtrze jakiś podkład. Nie za dużo tego? Jakich kremów i podkładów używają przy tym filtrze posiadaczki cery mieszanej?
Jeszcze jedno pytanie - czy stosowanie filtrów takich jak ten wpłynie istotnie na stan naszych cer za lat powiedzmy 10? Czy jeslibym używała kremów z 15(tak jak teraz) będę mieć więcej zmarszczek za x lat niż gdyby to była 60-tka?Pozdrawiam serdecznie
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-08, 18:48   #88
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: znowu filtry !!!

Gosiabie napisał(a):
> Przeraża mnie to, że oprócz tego filtra trzeba kłaśc przed, krem nawilżający

nie trzeba! ten krem nawilża (jak każdy). a jeśli dla danej skóry to za mało to MOŻNA nałożyć krem nawilżający pod spód.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-08, 18:59   #89
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: znowu filtry !!!

albo jeśli przeraża Cię i krem i filtry, to spróbuj może tego?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=266
ja tak sobie wykombinowałam, że będę to stosować pod Fluide Extreme LRP. mam nadzieję, że zda egzamin.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-08, 19:06   #90
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: znowu filtry !!!

Anthelios XL Fluide Extreme 60 - z moich doświadczeń z próbką (na szczęście! gdybym wydała na niego 68zł - tyle kosztuje w Krakowie - chyba by mnie szlag trafił!) wynika, że NIE DA się nałożyc pod niego czegokolwiek - nałożony na cokolwiek poza gołą skóra POTWORNIE się wałkuje, trzeba wszystko zmywać. Próbowałam z 5 różnymi kosmetykami. I ta konsystencja "tłustej" wody, bleee. No i mam to samo odczucie co parę innych osób, że on słabo, czy wręcz w ogóle nie chroni. Bardzo się cieszę że dostałam próbkę, na pewno go nie kupię!
katrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.