Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 10:39   #2311
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość

Ja nie wiem czy używać tej 30-stki czy kupic sprawdzoną Avenkę +50. Małż mi kupił Avene +50 - tyle, że mineralną. Krem jest ok. Ma delikatny beżowy kolorek - mało bieli (sprawzdałam na czubku nosa). Ma jednak jedną wadę - ochona przed UVA tylko 10

Nie wiem co robić, czy używać Biodermy, czy Avenki mineralnej - wszak oba kremy słabo chronią przed UVA.

Mam dylemat bo retinuję się RetinemA i nie wiem czy to nie będzie za słaba ochrona.

Jak myślicie? Czy może kupić sprawdzoną "pomarańczową" emulsję Avene +50? Tyle że szkoda mi już kasy bo na filtry "wywaliłam" ponad 100zł
Skoro masz wątpliwości to może kup Avenkę "na teraz" a Biodermę i mineralną zostaw sobie na jesień/zimę ?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez jesienna Pokaż wiadomość
Zadzwonili do mnie bo miałam odbiór osobisty i poinformowali, że już mogę odebrać zamówione rzeczy a przy okazji Pan wspomniał o tej zamianie

Odpisali mi też z Bodermy (aż się zdziwiłam, że tak szybko):

"W odpowiedzi na Pani zapytanie:

Ze względu na wytyczne standardów Unii Europejskiej oraz ujednolicenie
wartości SPF Laboratoire Dermatologique Bioderma wprowadziła nowe oznaczenia
filtrów SPF. Od 1 marca dostępne są dermokosmetyki z filtrami SPF 15, 30
oraz 50+, które pozostają zgodne z nowymi przepisami.

Realny SPF produktów z oznaczeniem 30 (dawniej 40) wynosi pomiędzy 30 a 50,
stąd wymóg niższej wartości na oznaczeniu - faktyczna wartość oscyluje wokół
SPF40."

Sama już nie wiem co o tym myśleć. Filtry oznaczone 30 to realne między 30 a 50 a oscyluje wokół 40. Ciekawe nie ma co. Ciekawe wokół ilu oscyluje UVA
Czyli, że do tej pory zawyżali "w nazwie"?
Ciekawe czemu inni producenci nie dostosowują się do wymogów
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 19:30   #2312
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
e:Tylko gdzie ja teraz dostanę filtr do ciała Jedyne co mam w domu to Nivea 30, ale wątpię, żeby była stabilna
W nowym katalogu Avon są już filtry. W zeszłym roku były stabilne. Miejmy nadzieję, że nie zmienili składów.

Cytat:
Napisane przez jesienna Pokaż wiadomość
"Ze względu na wytyczne standardów Unii Europejskiej oraz ujednolicenie
wartości SPF Laboratoire Dermatologique Bioderma wprowadziła nowe oznaczenia
filtrów SPF. Od 1 marca dostępne są dermokosmetyki z filtrami SPF 15, 30
oraz 50+, które pozostają zgodne z nowymi przepisami.
Czyli co, taka rewolucja będzie dotyczyła wszytkich linii?
Wspomniany Avon ma te same oznaczenia co w zeszłym roku.
Cytat:
Napisane przez jesienna Pokaż wiadomość
Sama już nie wiem co o tym myśleć. Filtry oznaczone 30 to realne między 30 a 50 a oscyluje wokół 40. Ciekawe nie ma co. Ciekawe wokół ilu oscyluje UVA
Dlatego mimo wielu pokus trzymam się 50
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:11   #2313
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja uzywam (takze) avene +50 pomaranczowej emulsji, sama nie wiem czemu bo kompletnie sie u mnie nie sprawdza
splywa ze mnie, wazy się, wybiela znacznie, wygladam okropnie, i chodze tylko unikam ludzi

mozecie polecic mi cos co się wchłonie, nie będzie tak tempe i gęste? I przede wszystkim nie bedzie tak się swiecilo? Juz jestem gotowa nawet na nizsza ochrone, bo jaki ma sens uzywanie filtrow kosztem wpadania w jakies paranoje i kompleksy?

po dwoch godzinach nie dosc ze mam warstwe tluszczu na twarzy to podklad mi wychodzi i tworza sie takie kropki, grudki z podkladu, nie mowiac że mam skore koloru rozowego(bo wybielona) i to wszystko jest zwarzone

uzywac musze bo mam naczynka + stosuje silna masc na tradzik
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:15   #2314
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a Bioderma photoderm akn mat? Sama chcę go spróbować, bo ponoć nie jest tak tłusty jak inne. Mam rację?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 07:56   #2315
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny doradźcie, czy mogę używać filtrów z zeszłego roku? Zostało mi po pół opakowania dwóch avenek, które mi odpowiadają, ale zimą przerzuciłam się na Antirourerus z filtrem i tamte sobie stoją. Oczywiście w zaciemnionym chłodnym miejscu. Czy straciły swoje właściwości ochronne?
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 17:52   #2316
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Myslicie ,że lepiej używać mniejsza ilość niż przepisowa i nakładac makijaz który byc moze destabilizuje niż nie używac filtrów wcale ?
Lepiej nakładac spf 50+ w małej ilości czy spf 20 w większej?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 18:14   #2317
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Myslicie ,że lepiej używać mniejsza ilość niż przepisowa i nakładac makijaz który byc moze destabilizuje niż nie używac filtrów wcale ?
Nie jestem specjalistką filtrową ale wydaje mi się, że tak. Zawsze to jakaś ochrona, większa niż zwykły krem.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 13:36   #2318
myszunia124
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 97
GG do myszunia124
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

które z tych filtrów sa fotostabilne??nivea,soray a,kolastyna,lirene,ziaja. Proszę o radę
myszunia124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 10:21   #2319
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

To było ostatnie podejście do emulsji Avene! Ewidentnie zapycha mnie Na twarzy wyglądała ok, byłam w stanie wykonać na niej makijaż ( no i można kłaść każdą kolorówkę) Wszystko fajnie, ale wieczorem małe czerwone kropki/krostki. Mam dość Użyłam jej dosłownie 5 razy ! A jej żywot dokona się w szufladzie

Chyba skuszę się na Biodermę AKN Mat.
Tylko muszę uporządkować swoją wiedzę: czy mogę położyć na nią podkład w musie Maybelline? Kiedyś, gdzieś czytałam, że nie ma składników destabilizujących? Co prawda mój obecny podkład znacznie bardziej mi odpowiada, ale mus będzie dobry na lato - a że kiedyś miałam i byłam zadowolona, to jestem w stanie się skusić
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 15:58   #2320
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Właśnie też się zastanawiam nad tą Biodermą akn mat 40, ma takie dobre opinie i w ogóle. Muszę wiedzieć dokładnie, że krem nie będzie mnie zapychał, bo nigdzie nie ma próbek, a w aptece oczywiście filtrów jeszcze nie ma (obskoczyłam wszystkie), więc trzeba będzie zamówić na Allegro... kurde no, filtry powinny być na półkach sklepowych właśnie na przełomie marca i kwietnia, a nie dopiero w czerwcu
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:33   #2321
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Miałam próbki Biodermy 40+ i faktycznie to jest jedyny filtr nie swiecącyale gdzieś czytałam że zmienili image tej 40+ musicie sprawdzić.
Ja mam teraz LRP Antheliosa 50+.Jak dla mnie sie trochę lepi ale da się przeżyć i Eucerin Fluid 50+ i ten jest lepszy od LRP i bardzo wygładza skórę

Nolley nie wiem gdzie mieszkasz ale w większych aptekach np w Galeriach są nawet osobne regały wolnostojące z Biodermą w tym z filtrami

Trawa poczytaj,moze tam znajdziesz odpowiedzi http://www.laboratoriumurody.pl/foru...rsolu,t77.html

Lenka ja tez używam filtrów z zeszłego roku ale trzymałam je w lodówce
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-03-29 o 17:36
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 17:35   #2322
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
To było ostatnie podejście do emulsji Avene! Ewidentnie zapycha mnie Na twarzy wyglądała ok, byłam w stanie wykonać na niej makijaż ( no i można kłaść każdą kolorówkę) Wszystko fajnie, ale wieczorem małe czerwone kropki/krostki. Mam dość Użyłam jej dosłownie 5 razy ! A jej żywot dokona się w szufladzie

Chyba skuszę się na Biodermę AKN Mat.
Tylko muszę uporządkować swoją wiedzę: czy mogę położyć na nią podkład w musie Maybelline? Kiedyś, gdzieś czytałam, że nie ma składników destabilizujących? Co prawda mój obecny podkład znacznie bardziej mi odpowiada, ale mus będzie dobry na lato - a że kiedyś miałam i byłam zadowolona, to jestem w stanie się skusić
mam tę Akn Mat ,moze chcesz się wymienic?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 19:20   #2323
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość

Lenka ja tez używam filtrów z zeszłego roku ale trzymałam je w lodówce
Dziękuję Szatanko W takim razie ja też dokończę te swoje, bo szkoda mi ich wyrzucać
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 21:18   #2324
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Dziękuję Szatanko W takim razie ja też dokończę te swoje, bo szkoda mi ich wyrzucać
Na filtrach, tak jak na innych kosmetykach jest też oznaczenie, ile miesiecy są ważne od otwarcia np. 12M

podaje link jak to wyglada, jelsi ktoś nie kojarzy http://upload.wikimedia.org/wikipedi...2007-07-12.jpg
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 12:20   #2325
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Właśnie też się zastanawiam nad tą Biodermą akn mat 40, ma takie dobre opinie i w ogóle. Muszę wiedzieć dokładnie, że krem nie będzie mnie zapychał, bo nigdzie nie ma próbek, a w aptece oczywiście filtrów jeszcze nie ma (obskoczyłam wszystkie), więc trzeba będzie zamówić na Allegro... kurde no, filtry powinny być na półkach sklepowych właśnie na przełomie marca i kwietnia, a nie dopiero w czerwcu
Nolley-wejdź na strone Biodermy i poproś o próbkę tego kremu.
Ja kiedyś wysłałam zapytanie czy wysyłają (bo mi sie nie chciało po aptekach chodzić ) i w tym samym tygodniu mi wysłali (mieli mój adres, bo kiedyś już dostałam jakieś próbki). Dostałam próbke własnie AKN Mat, 2 inne też dla cery trądzikowej i krem tonujący z filtrem. Tak więc spróbuj Ja mam cerę straszną-przetłuszczająca sie, trądzikową, łatwo o uczulenie i wysyp.. A po zużyciu tej próbki AKN mat wyszłam z domu bez makijażu, co zdarzyło mi się ostatnio w wakacje
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:55   #2326
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Na filtrach, tak jak na innych kosmetykach jest też oznaczenie, ile miesiecy są ważne od otwarcia np. 12M

podaje link jak to wyglada, jelsi ktoś nie kojarzy http://upload.wikimedia.org/wikipedi...2007-07-12.jpg
Shee bardzo dziękuję,przyznam że nie wiedziałam.Problem tym ze nie pamietam kiedy dokładnie otworzyłam
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 14:28   #2327
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam, jetem w kwestii filtrów całkowicie początkująca i całkiem się w tym pogubiłam. Mam na razie próbki biodermy 50 z kompleksem AR na naczynka, biodermę photoderm max 50+ i Avene crem 30 i creme minerale 50, farmaceutka polecała mi jeszcze SVR, ale na KWC wyczytałam, że jest różowy, a ja mam problemy z trądzikiem różowawym (stąd przymusowo filtry) więc kolorystycznie zupełnie nie pasuje. Co byście polecały dla skóry z trądzikiem różowawym przy kuracji metronidazolem? Pasuje mi zarówno bioderma jak i avene. no i jak to jest z tymi filtrami mineralnymi i nie-mineralnymi? Pani w aptece zachwalała mi SVR, bo są mineralne i twierdziła, że mogę na to nałożyć każdy fluid i puder i ciągle będą działać, czy z innymi też tak jest? I czy mogę np. wymieszać na dłoni filtr z fluidem i tak nakładać na twarz (bo ta opcja jest dla najwygodniejsza, brak fluidu niestety nie wchodzi w grę). Jak to jest z nakładaniem później pudru matującego? Ja używam pudru bambusowego owies + jedwab z Bu zmieszanego z Pure Mat Manhattanu - ten drugi zawiera talk, czy to znaczy, że muszę z niego całkowicie zrezygnować? Jeśli to jakieś niedorzeczne pytania to przepraszam. Próbowałam się zagłębić w to bardziej, ale przerasta mnie rozmiar wątków, linki do artykułów często straciły już swoją ważność i już po prostu całkowicie nie wiem co mam robić , w innym przypadku cierpliwie bym się przedzierała przez ten gąszcz informacji, ale muszę się zacząć jakoś chronić, bo czas zacząć łykać metronidazol, odwlekam to jak mogę, bo najpierw musiałam zdobyć jakieś próbki (po wykupieniu całej masy lekarstw nie mogę sobie pozwolić na zakup filtru, który byłby nieodpowiedni), ale w końcu będę musiała zacząć tę kurację...
Ps. jestem też ciekawa jednej rzeczy, czy stosując przez cały czas filtry nie jest tak, ze nasza skóra robi się o wiele wrażliwsza na słońce i przez to jeśli zdarzy nam się brak ochronny będziemy reagować od razu oparzeniami słonecznymi itp. Spotykałam się nie raz i nie dwa z ludźmi, którzy twierdzą, ze im skóra po opalaniu schodzi tylko w tym miejscu, w którym się kiedyś smarowali filtrami.

Edytowane przez Linka_
Czas edycji: 2010-04-03 o 15:34
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 15:56   #2328
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Chcę kupić bioderme akn mat 40, to będzie mój pierwszy filtr Mam cere mieszaną, sucha na policzkach a bardzo tłustą na nosie i czole. Prawdopodobnie jest również lekko odwodniona dlatego zrezygnowałam ze wszystkich wysuszających kosmetyków do tłustej cery na rzecz nawilżających. I tu moje pytanie: czy bioderma nawilży, czy przesuszy? Nie chce, żeby mnie wysuszyła, bo wtedy moja skóra wyprodukuje jeszcze więcej sebum, z drugiej strony większość filtrów pozostawia taką tłustość z tego co czytam, co naprawdę jest mojej twarzy totalnie niepotrzebne Walczę z tłustością, nie chcę sobie jej dokładać.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 18:56   #2329
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95;18333156[B
]Chcę kupić bioderme akn mat 40,[/B] to będzie mój pierwszy filtr Mam cere mieszaną, sucha na policzkach a bardzo tłustą na nosie i czole. Prawdopodobnie jest również lekko odwodniona dlatego zrezygnowałam ze wszystkich wysuszających kosmetyków do tłustej cery na rzecz nawilżających. I tu moje pytanie: czy bioderma nawilży, czy przesuszy? Nie chce, żeby mnie wysuszyła, bo wtedy moja skóra wyprodukuje jeszcze więcej sebum, z drugiej strony większość filtrów pozostawia taką tłustość z tego co czytam, co naprawdę jest mojej twarzy totalnie niepotrzebne Walczę z tłustością, nie chcę sobie jej dokładać.

mam podobny problem - tyle ze troche naczynek na nosie i policzkach a cera tŁusta z tendencją do przesuszania , wrażliwa - stosowalam kiedys próbki tego filtra i bardzo mi pasowaŁ, nie byŁ wŁaśnie taki tŁusty jak inne filtry i nie bieliŁ - nie moge go teraz znaleśc w aptece w której zamawiam zwykle - a jest za to taki i moje pytanie- czy to jest to samo ? http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...wej-spf30.html
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 20:40   #2330
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny kupiłam przez neta Soraye 40 i jest naprawdę świetna. Wcześniej nie umiałam sobie dopasować filtra bo wiecznie coś źle wyglądało. A tego nawet nie czuje na buźce.
Zapominam, że mam filtr
__________________

iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 09:55   #2331
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Witam, jetem w kwestii filtrów całkowicie początkująca i całkiem się w tym pogubiłam. Mam na razie próbki biodermy 50 z kompleksem AR na naczynka, biodermę photoderm max 50+ i Avene crem 30 i creme minerale 50, farmaceutka polecała mi jeszcze SVR, ale na KWC wyczytałam, że jest różowy, a ja mam problemy z trądzikiem różowawym (stąd przymusowo filtry) więc kolorystycznie zupełnie nie pasuje. Co byście polecały dla skóry z trądzikiem różowawym przy kuracji metronidazolem? Pasuje mi zarówno bioderma jak i avene. no i jak to jest z tymi filtrami mineralnymi i nie-mineralnymi? Pani w aptece zachwalała mi SVR, bo są mineralne i twierdziła, że mogę na to nałożyć każdy fluid i puder i ciągle będą działać, czy z innymi też tak jest? I czy mogę np. wymieszać na dłoni filtr z fluidem i tak nakładać na twarz (bo ta opcja jest dla najwygodniejsza, brak fluidu niestety nie wchodzi w grę). Jak to jest z nakładaniem później pudru matującego? Ja używam pudru bambusowego owies + jedwab z Bu zmieszanego z Pure Mat Manhattanu - ten drugi zawiera talk, czy to znaczy, że muszę z niego całkowicie zrezygnować? Jeśli to jakieś niedorzeczne pytania to przepraszam. Próbowałam się zagłębić w to bardziej, ale przerasta mnie rozmiar wątków, linki do artykułów często straciły już swoją ważność i już po prostu całkowicie nie wiem co mam robić , w innym przypadku cierpliwie bym się przedzierała przez ten gąszcz informacji, ale muszę się zacząć jakoś chronić, bo czas zacząć łykać metronidazol, odwlekam to jak mogę, bo najpierw musiałam zdobyć jakieś próbki (po wykupieniu całej masy lekarstw nie mogę sobie pozwolić na zakup filtru, który byłby nieodpowiedni), ale w końcu będę musiała zacząć tę kurację...
Ps. jestem też ciekawa jednej rzeczy, czy stosując przez cały czas filtry nie jest tak, ze nasza skóra robi się o wiele wrażliwsza na słońce i przez to jeśli zdarzy nam się brak ochronny będziemy reagować od razu oparzeniami słonecznymi itp. Spotykałam się nie raz i nie dwa z ludźmi, którzy twierdzą, ze im skóra po opalaniu schodzi tylko w tym miejscu, w którym się kiedyś smarowali filtrami.
Z tego co ja wyczytałam (tez jestem początkująca-filtrująca) to jedynie na filtry Avene można "nakładać wszystko".

Mogę wiedzieć gdzie zaopatrzyłaś się w próbki filtrów ?
Ja w aptece całodobowej na Sobieskiego dostałam dwie próbki Iwostinu 50, a w aptece koło fontanny "piramidy" LRP Anthelios 50.
Szukałam próbki Avene mineralnej, bo najbardziej by mi odpowiadała (maluję się minerałami) i nigdzie nie dostałam.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:07   #2332
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam przez neta Soraye 40 i jest naprawdę świetna. Wcześniej nie umiałam sobie dopasować filtra bo wiecznie coś źle wyglądało. A tego nawet nie czuje na buźce.
Zapominam, że mam filtr
A czy to nie jest 45? Bo właśnie dzisiejszy poranek spędziłam na wyszukiwaniu innych filtrów, dlatego, że zdałam sobie sprawę, jak mała jest bioderma - nie dla nastoletniej kieszeni. I właśnie widziałam soraya spf 45 i miał bardzo dobre opinie. Nawet chciałam go zamówić na doz'ie, ale niestety nie jest dostepna, nie wiecie, gdzie moznaby ją kupić?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:26   #2333
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Wink Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Z tego co ja wyczytałam (tez jestem początkująca-filtrująca) to jedynie na filtry Avene można "nakładać wszystko".

Mogę wiedzieć gdzie zaopatrzyłaś się w próbki filtrów ?
Ja w aptece całodobowej na Sobieskiego dostałam dwie próbki Iwostinu 50, a w aptece koło fontanny "piramidy" LRP Anthelios 50.
Szukałam próbki Avene mineralnej, bo najbardziej by mi odpowiadała (maluję się minerałami) i nigdzie nie dostałam.
Próbki Avene dostałam w Katowicach w takiej aptece na Wojewódzkiej, oni tam mają oddzielny dział dermokosmetyków i jeśli się trafi na fajną babkę to daje próbki nie tylko tego o co się pyta, ale doradza też inne. Teraz po świętach jest najlepiej pytać, bo na początku kwietnia wszystkie firmy powinny przysłać swoje oferty ochrony przeciwsłonecznej. A i powiedzieli mi też, że na SVR mają 10% zniżki, może się komuś przyda informacja
A w Dąbrowie to w ogóle jest nędza z próbkami, największe szanse są chyba w Pogorii w Aptece, tam czasami coś mają, za to kupować lepiej gdzieś indziej, bo ceny są dosyć wygórowane (ja np. krem Biodermę Sensibio AR kupiłam w Kato za 50 zł a w Pogorii był za 68)

Edytowane przez Linka_
Czas edycji: 2010-04-04 o 10:28
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:57   #2334
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Próbki Avene dostałam w Katowicach w takiej aptece na Wojewódzkiej, oni tam mają oddzielny dział dermokosmetyków i jeśli się trafi na fajną babkę to daje próbki nie tylko tego o co się pyta, ale doradza też inne. Teraz po świętach jest najlepiej pytać, bo na początku kwietnia wszystkie firmy powinny przysłać swoje oferty ochrony przeciwsłonecznej. A i powiedzieli mi też, że na SVR mają 10% zniżki, może się komuś przyda informacja
A w Dąbrowie to w ogóle jest nędza z próbkami, największe szanse są chyba w Pogorii w Aptece, tam czasami coś mają, za to kupować lepiej gdzieś indziej, bo ceny są dosyć wygórowane (ja np. krem Biodermę Sensibio AR kupiłam w Kato za 50 zł a w Pogorii był za 68)
Idź popytaj w te miejsca gdzie napisałam w poście wyżej Ja nic nie kupowałam, spytałam tylko o próbki i dostałam bez problemu.
Ceny w Pogorii - no comments ... Ja, jeśli chodzi o leki, witaminy, suplementy, kupuję tylko w DOZie - zamawiam p. internet i odbieram stacjonarnie.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 11:08   #2335
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a we wrocławiu gdzies dostajecie probki?

ja juz nie wiem co mam kupic, teraz sie zastanawiam miedzy kilkoma
tylko nie wiem czy jest sens stosowac filtry ktore sie gryza z moim podkladem, pudrem i rozem
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 22:00   #2336
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A czy to nie jest 45? Bo właśnie dzisiejszy poranek spędziłam na wyszukiwaniu innych filtrów, dlatego, że zdałam sobie sprawę, jak mała jest bioderma - nie dla nastoletniej kieszeni. I właśnie widziałam soraya spf 45 i miał bardzo dobre opinie. Nawet chciałam go zamówić na doz'ie, ale niestety nie jest dostepna, nie wiecie, gdzie moznaby ją kupić?

Oczywiście, że 45
Kupowałam na otoli.

Faktycznie cena i pojemność w konfrontacji z biodermą wychodzi korzystnie
__________________

iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 07:45   #2337
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Co to ta otola? Wujek google mówi, że to wieś
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 09:11   #2338
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Co to ta otola? Wujek google mówi, że to wieś
Chyba chodziło o sklep internetowy. Spróbuj wpisać w wyszukiwarkę hasło tak, jak podała iziaczek (czyli otoli, a nie otola) :)

Tu jest link do tego filtra: http://www.otoli.pl/uroda_i_zdrowie/...PF45_100ml.php
arat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 09:14   #2339
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie boisz się używać Sorai do twarzy? Ja tam bym jej nie ufała...
Rozumiem, cena, ale np. LRP anthelios xl +50 LV kosztujr 45 zł za 100ml, więc o połowę taniej, niż inne w takiej ilości Na pewno na całe wakacje starczy...
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 09:38   #2340
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Lait veloute do twarzy i ciała LRP już nie ma w sprzedaży, a jego zastępca Mleczko jest już tylko do ciała.
Wiele dziewczyn używa ,,ciałowych" filtrów do twarzy i nie wiem czego się bać? Soraya 45 i 60 jest wręcz polecana. Wszystko zależy od tolerancji filtra i indywidualnych wrażeń.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.