Mamusie Kwietniowe 2016 część VII - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-30, 15:17   #3271
renata3_
Rozeznanie
 
Avatar renata3_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 507
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
A Renatka urodziła??
A gdzie tam
Byłam wczoraj w Szpitalu na KTG. Zapisały się pojedyncze niewielkie skurcze. Zrobili mi dokładne USG. Przepływy, łożysko, ilość wód płodowych w normie. Waga 3500g.
Jeśli nic się nie będzie działo to 5 maja mam się zgłosić do szpitala na wywołanie
__________________
03.05.2016r. Miłosz
renata3_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:35   #3272
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Gosiulka znam ta radosc.. wazne ze juz w domu

Kajaja moze faktycznie zazdrosna... czy tam nie moze sie w nowej roli odnalezc....

Ok. Poczytalam jeszcze sporo o kp... po malu rozszerzan to co jem i ogolnir juz wiem co jesc
Bylismy pol h na dworze. A dokladnie na balkonie...
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:42   #3273
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

U mnie robili badania przed porodem i po, i na tej karcie co dostałam na wypisie mam info ze mam anemie wtórna, hemo 10,2 i w szpitalu dawali mi żelazo.



Renatka to będziemy miec jedno majowe dzieciątko 😍 chyba ze się dziś wyrobisz huhu
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:45   #3274
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

A kto sie w marcu rozpakowal? Pamietam ze Tabaska...

ja do szpitala przyszlam z hemoglobina 14. Wyszlam z 13.
I mi pobierali krew i na poczatku i na koniec
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:46   #3275
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez Kayira Pokaż wiadomość
A kto sie w marcu rozpakowal? Pamietam ze Tabaska...

ja do szpitala przyszlam z hemoglobina 14. Wyszlam z 13.
I mi pobierali krew i na poczatku i na koniec
Ja z patulinką
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:50   #3276
Alien...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez annihilate Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się nie odniosę, ale mam zapalenie lewej piersi wczoraj mnie okropnie głowa rozbolała i kręgosłup, strasznie mi słabo było, wieczorem, w nocy i jeszcze dzisiaj miałam gorączkę, nawet nie wiem ile bo termometr jak na złość się popsuł, ale byłam ciepła jak piecyk i miałam dreszcze. Na zmianę jest mi ciepło albo zimno. Dzisiaj lewa pierś nad sutkiem czerwona i boli. Gdyby nie to to pomyślałam bym, że grypę mam. Znacie jakieś sposoby oprócz kapusty, paracetamolu i przystawiania dziecka?
Ja wlasnie jestem w trakcie leczenia zapalenia piersi. We wtorek bylam u lekarza. Mialam goraczke 39 stopni, dreszcze itp. Mialam brac przez 3 doby ibuprom 400mg co8 godzin i przede wszystkim przystawiac dziecko, zeby sciagnal to co zalega. Dostalam tez antybiotyk, gdyby goraczka nie spadala. Duracef co 24 godziny przez10 dni. Oczywiscie wiem dlaczego dostalam zapalenie, ale to inna sprawa. Synek nie umie otwierac szeroko buzi i nie oproznia dokladnie piersi i jeszcze mam rany na brodawkach. Dzisiaj juz moge powiedziec ze zapalenie przeszlo. Ale antybiotyk biore, oczywiscie liscie kapusty i zimne oklady po karmieniu przynoisly mi Ulge. Przez te problemy z karmieniem kompletnie sie załamuje, ale mam sie pocieszac ze mam pokarm.... Trzymam kciuki za szybkie wyleczenie.
Alien... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 15:57   #3277
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

No heloooł, ja pierwsza z porodem bez cięcia. A najpierwsze były sunshine w lutym i potem Gosiaczek na pierwszy dzień wiosny

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Tak patrzę na pierwszy post. Az 11 porodów w marcu i jeden q lutym. Nieźle. ..
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 15:57   #3278
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Dziewczyny nie wiem czy tu czy na fb bylo ostatnio o apce do leczenia kp kupek itp. Przypomnicie? Bo na telefonie nie ogarniam.

U mnie zalamka. Maly znow stracil na wadze, pediatra czepia sie ze moje karmienie nie wystarcza chyba a w nocy jak zanioslam do dokarmienia to polozne stwierdzily ze nie trzeba. Oszaleje bo co polozna/lekarz to inna teoria. Wszyscy pomocni i duzo radza ale jak mam ogarnac jak kazdy co innego mowi?
A moja depereche poglebia bol w wiadomym miejscu. Zamiast lepiej jest gorzej.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 16:13   #3279
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

No to calkiem sporo byllo poza kwietniem wazne ze zdrowe
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 16:23   #3280
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem czy tu czy na fb bylo ostatnio o apce do leczenia kp kupek itp. Przypomnicie? Bo na telefonie nie ogarniam.

U mnie zalamka. Maly znow stracil na wadze, pediatra czepia sie ze moje karmienie nie wystarcza chyba a w nocy jak zanioslam do dokarmienia to polozne stwierdzily ze nie trzeba. Oszaleje bo co polozna/lekarz to inna teoria. Wszyscy pomocni i duzo radza ale jak mam ogarnac jak kazdy co innego mowi?
A moja depereche poglebia bol w wiadomym miejscu. Zamiast lepiej jest gorzej.


Happy baby



Kurcze im szybciej będziesz w domku tym lepiej bo spokojnie sie wszystko unormuje 😚
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 16:26   #3281
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Dzieki Poli!
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 16:45   #3282
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Thumbs up Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem czy tu czy na fb bylo ostatnio o apce do leczenia kp kupek itp. Przypomnicie? Bo na telefonie nie ogarniam.

U mnie zalamka. Maly znow stracil na wadze, pediatra czepia sie ze moje karmienie nie wystarcza chyba a w nocy jak zanioslam do dokarmienia to polozne stwierdzily ze nie trzeba. Oszaleje bo co polozna/lekarz to inna teoria. Wszyscy pomocni i duzo radza ale jak mam ogarnac jak kazdy co innego mowi?
A moja depereche poglebia bol w wiadomym miejscu. Zamiast lepiej jest gorzej.
Nie łam się w domu wszystko na spokojnie sobie poukladasz i ból też minie


Ja też marcowa mama:p niestety mały zdecydował że nie chce się rodzić w marcu i tak to moje dzieci są z 30go
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian

Edytowane przez kajaja
Czas edycji: 2016-04-30 o 18:50
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 18:56   #3283
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ja zostalam marcowka, ale mam nadzieje ze mnie z tego powodu nie wywalicie

Wlasnie moze napiszecie skąd sie bierze zapalenie piersi, żeby się ewentualnie przed tym ustrzec?
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 19:43   #3284
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ineso: Bądź wierna swoim przekonaniom. Co położna to OPINIA. U mnie np jest taka, co twierdzi że od używania przy dziecku komórki Młoda będzie miała raka mózgu, że przy kp można jeść 8 produktów, zbeształa mnie za posiadanie wafelków w czekoladzie i że jest za zimno w pokoju (a mi pot po dupie leci).



Co do bólu - u mnie to samo. Jest to spowodowane wypychaniem Młodej, bo szwy elegancko.

Niestety nie pomógł na to Paracetamol, ale na promieniowanie bólu już tak
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:10   #3285
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ineso skąd ja to znam...W szpitalu co przychodziła zmiana położnych to słyszałam inne rzeczy... W domu jest inaczej, naprawdę! Mnie prawie dopadlo zapalenie, pomogła teściowa która mi ściągnęła pokarm Plus laktator plus kapturki bo miałam tak opuchnięte sutki ze młoda nie lapala. Teraz jest fajnie ale i tak karmienie nie jest łatwe, bo kiepsko odbija i często jej się ulewa, dzisiaj fontanna z paszczy poszła. Stresuje mnie to ulewanie ale sposobu chyba na to nie ma. Dziś był pierwszy króciutki spacer. Chcieliśmy tak zrobić żeby rodzice nie wiedzieli to kurde oczywiście tuż przed wyjściem przylazla moja matka i rozpaczala ze dziecko dostanie zapalenia płuc. Jezu już mam wszystkixh dość; czepiania się i dobrych rad. I pytanko-czyscicie noski w środku? Bo czytałam że można solą fizjologiczna, tylko nie wiem czy profilaktycznie też to robić? W śr była tylko mowa o przecieraniu gazikiem z solą po kąpieli. W ogóle tyle miesięcy przygotowań, czytania A ja czuje się Zielona w kwestii opieki. Tak naprawdę dopiero teraz zaczynam świadomie ogarniac temat
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:13   #3286
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ineso ja mysle jak dziewczyny - byle do domu i potem sie wszystko ulozy. warunki szpitalne i fakt, ze patrza ci przez ramie, wiecznie oceniaja i wiedza wszystko lepiej (do tego jak piszesz, kazdy co innego gada) - to wszystko niestety ale bardzo negatywnie wplywa na laktacje.
Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
Ineso: Bądź wierna swoim przekonaniom. Co położna to OPINIA. U mnie np jest taka, co twierdzi że od używania przy dziecku komórki Młoda będzie miała raka mózgu, że przy kp można jeść 8 produktów, zbeształa mnie za posiadanie wafelków w czekoladzie i że jest za zimno w pokoju (a mi pot po dupie leci).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:15   #3287
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Velika ja psikam woda morska tylko jak widzę cos w nosku a profilaktycznie tez mozna żeby nawilzyc śluzówki, mnie to stresuje bo jak widzę z jakim ciśnieniem to leci to noska to unikam tego:/ mam tez w formie takich co można zakrapiac ale nie wiem jak bym to miala do noska zrobic
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:17   #3288
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
(...) I pytanko-czyscicie noski w środku? Bo czytałam że można solą fizjologiczna, tylko nie wiem czy profilaktycznie też to robić? W śr była tylko mowa o przecieraniu gazikiem z solą po kąpieli. W ogóle tyle miesięcy przygotowań, czytania A ja czuje się Zielona w kwestii opieki. Tak naprawdę dopiero teraz zaczynam świadomie ogarniac temat
ja bym psikala sola tylko jak cos dziecku zalega a nie da sie odciagnac "na sucho". jak mloda miala gluty, ale takie mokre, od mleka i ulewania nosem, to wzielam to wyciagnelam tak o, nie musialam nic specjalnie czyscic. potem nosem nie ulewala, to nic nie majstrowalam przy nosie bo i po co - ty sobie tez nie czyscisz nosa jak jest czysty, nie? no... a jak by byly jakies kozy suche i nie chcialyby sie tam odczepic, to popsikac, niech "namieknie", i dziecko moze czesc wykichac, reszte odciagamy, i spokoj do nastepnego gila...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:19   #3289
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Wqr sie dzis na teściową, przylazla z tekstem : On znowu zre? Widziała 2.5h wczesniej jak go karmilam. Mam dosc! Powiedzialam mężowi ze ma ja uświadomić ze nasze dziecko je a nie zre! I niech sie douczy ze dziecko na piersi potrzebuje tez sie napic!! Miala swoj czas, mogla karmić swoje dzieci a pojecia o kp nie ma, nie wie ze karmi sie na żądanie a nie o ustalonych godzinach, jezu ale mnie wyprowadzila z równowagi, niedouczony babsztyl
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 20:20   #3290
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Ineso skąd ja to znam...W szpitalu co przychodziła zmiana położnych to słyszałam inne rzeczy... W domu jest inaczej, naprawdę! Mnie prawie dopadlo zapalenie, pomogła teściowa która mi ściągnęła pokarm Plus laktator plus kapturki bo miałam tak opuchnięte sutki ze młoda nie lapala. Teraz jest fajnie ale i tak karmienie nie jest łatwe, bo kiepsko odbija i często jej się ulewa, dzisiaj fontanna z paszczy poszła. Stresuje mnie to ulewanie ale sposobu chyba na to nie ma. Dziś był pierwszy króciutki spacer. Chcieliśmy tak zrobić żeby rodzice nie wiedzieli to kurde oczywiście tuż przed wyjściem przylazla moja matka i rozpaczala ze dziecko dostanie zapalenia płuc. Jezu już mam wszystkixh dość; czepiania się i dobrych rad. I pytanko-czyscicie noski w środku? Bo czytałam że można solą fizjologiczna, tylko nie wiem czy profilaktycznie też to robić? W śr była tylko mowa o przecieraniu gazikiem z solą po kąpieli. W ogóle tyle miesięcy przygotowań, czytania A ja czuje się Zielona w kwestii opieki. Tak naprawdę dopiero teraz zaczynam świadomie ogarniac temat
Ja zakrapiam profilaktycznie co drugi dzień bo ma gile. Ze dwie kropelki wpuszczam do noska i na brzuszek ją układam

Co do rad

U mnie ze spacerami niestety podobnie. Najgorsze jest to, że mój mąż też boi się o małą i jestem w tym wszystkim sama. Trochę przestali pierdzielic, jak była położna i im przegadała że bardzo dobrze robię ale przed wyjściem pierdzielenie: zakryj uszka, przykryj i bla bla w kółko to samo.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:30   #3291
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Dzięki za rady. Jutro jej obejrzę nochala bo nie wydaje mi się żeby coś jej zalegalo, ale oczywiście moja matka mi zasiala wątpliwości... tabaska co za baba paskudna! Niech się swoim zarciem przejmuje.Ja nie wiem czemu rodzina musi mieć na każdy temat swoje inne zdanie. Tym bardziej ze 30 lat temu inaczej się wychowywalo dzieci. Ja to się niedługo ze wszystkimi skloce a konfliktowa nie jestem
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:43   #3292
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

No kurde po co się odzywa jak swoja dwójkę karmila moze w sumie 2 tygodnie, zaaal
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 20:58   #3293
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

AsiaPo - mnie tu juz kilka poloznych zwrocilo uwage zeby komorki przy dziecku nie uzywac

Velika - moja polozna uczyla ze jak cos w no sie to patyczek hig namovzony w soli fizjologicznej i delikatnie objechac scianki.

Dzieki dziewczyny za pocieszenie. Tylko wypis niestety zalezy od pediatry. To pierwsze wazenie wyszlo bardzo slabo i dostal duzo mm. A w drugim ideal nie wiec bez dokarmiania. Dziwne troche. No zobaczymy. I zaczelam stymulacje laktatorem i tez juz coraz wiecej wyplywa.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 21:44   #3294
patryska0804
Zadomowienie
 
Avatar patryska0804
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 939
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Asia jak bylam w szpitalu jeszcze to byla jedna taka polozna co mnie tez opieprzala ze mam tel na lozku kolo mlodego ze nie powinnam wcale miec w szpitalu 😄
Tabaska nie denerwuj sie... Boze jak to dobrze ze my sami moeszkamy!
__________________
Włosomaniaczka!


2007r- Dziewczyna
2013r- Narzeczona
2014r- Żona <3

5.08.2015 II kreseczki
25.08.2015 <3

Czekamy na Ciebie syneczku- Dominiś
patryska0804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 21:57   #3295
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Tabaska...pociesze Cie, ja spedze z moja tesciowa od jutra 4-5 dni. A do latwych to ona nie nalezy zdecydowanie co sama wiesz. A kobiete uswiadom sama, nie przez meza to sie nazywa byc asertywnym!
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 22:43   #3296
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

W domu zawsze jest inaczej a przede wszystkim spokojniej.

Velika moj zakrapia nos sola a potem kladzie na brzuchu. Mam wrazenie ze potem ladniej i spokojniej oddycha.
Baby blues?

Potem Was doczytam.... mlody
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 22:43   #3297
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

velika
jak moja ulewa nosem to potem tak przy oddychaniu słyszę, że ma zatkany - wtedy biorę fridę (tak to się chyba nazywa) i odciągam, często po prostu mleko.
a jak ma brudno w nosku to tak jak dziewczyny pisały - kropelkę soli i potem albo wykicha albo ja to odciągnę fridą.

Dobra czas małą budzić w końcu nam wyszło karmienie na 12 a nie na 1 nie cierpię karmić o 1
a ja już śpiąca więc dobrze by było jakby też szybko zasnęła po karmieniu hy hy
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 00:34   #3298
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Kejka90

Już współczuję przeprawy z tesciową :p jak ja się cieszę, że swojej nie muszę znosić hihi

Polinezyjka

Ta frida to to do odkurzacza? :p My z małżem zrobiliśmy znowu zamówienie na Gemini za 3 stówy (pincet plus dostaliśmy :p) i to kupiłam, ale jakoś się boję tego trochę
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 01:05   #3299
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Witam się z karmienia nr 2

Kupiliśmy mlodemu delicol na ten brzuszek bo tamta noc była tragiczna. Mam nadzieję że pomoże.
Już się boję że bedziie jazda z laktozą tak jak u córki bo zaczynaja sie podobne akcje

Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Wqr sie dzis na teściową, przylazla z tekstem : On znowu zre? Widziała 2.5h wczesniej jak go karmilam. Mam dosc! Powiedzialam mężowi ze ma ja uświadomić ze nasze dziecko je a nie zre! I niech sie douczy ze dziecko na piersi potrzebuje tez sie napic!! Miala swoj czas, mogla karmić swoje dzieci a pojecia o kp nie ma, nie wie ze karmi sie na żądanie a nie o ustalonych godzinach, jezu ale mnie wyprowadzila z równowagi, niedouczony babsztyl
Wiem że to wkurza, a w szczególności jak to mówi teściowa...
Ale moja mama też nie może ogarnąć że karmie go częściej niż co 3h. Bo jak ja byłam mała to tak kazali - a jak się dziecko darło w międzyczasie to się mówiło że ma kolki albo dawało wodę z glukoza. I mi każe go "przetrzymac".
Ale ja się z tego śmieje bo to moja mama

Teściowa w tej kwestii się nie odzywa bo sama nie karmiła.
Za to daje w tyłek odnośnie starszej... Bo mi gada ze młoda powinna się bawić w swoim pokoju, najlepiej na górze a niee w salonie. No wiem ze jest bałagan bo mi znosi tam zabawki, kredki, malowanki ale kurde no chyba nie dziwne że dziecko chce być z nami, szczególnie że świat jej się dopiero co wywrócił nieco

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość

Co do rad

U mnie ze spacerami niestety podobnie. Najgorsze jest to, że mój mąż też boi się o małą i jestem w tym wszystkim sama. Trochę przestali pierdzielic, jak była położna i im przegadała że bardzo dobrze robię ale przed wyjściem pierdzielenie: zakryj uszka, przykryj i bla bla w kółko to samo.
A to też mamy
Prrzykryj kocykiem, a nie za zimno mu, to nic ze same chodzą tylko w sweterku
Mówie że nie za zimno i robię swoje. Babciom zawsze wydaje się że dzieciom zimno, nie wiem skąd to się bierze


wysłane przez tapatalka

---------- Dopisano o 02:05 ---------- Poprzedni post napisano o 02:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Dzieki dziewczyny za pocieszenie. Tylko wypis niestety zalezy od pediatry. To pierwsze wazenie wyszlo bardzo slabo i dostal duzo mm. A w drugim ideal nie wiec bez dokarmiania. Dziwne troche. No zobaczymy. I zaczelam stymulacje laktatorem i tez juz coraz wiecej wyplywa.
A bo to ważenie to jest też takie... Zależy czy dziecko akurat się wysikaloz zrobiło kupę, kiedy jadło i stąd takie różnice. Ważne żeby przybieralo a nie spadało.

Kciuki Za wyjście


Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
velika
jak moja ulewa nosem to potem tak przy oddychaniu słyszę, że ma zatkany - wtedy biorę fridę (tak to się chyba nazywa) i odciągam, często po prostu mleko.
a jak ma brudno w nosku to tak jak dziewczyny pisały - kropelkę soli i potem albo wykicha albo ja to odciągnę fridą.

:
Mój też ma mleko w nosie nie raz

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Kejka90

Już współczuję przeprawy z tesciowąjak ja się cieszę, że swojej nie muszę znosić hihi

Polinezyjka

Ta frida to to do odkurzacza?My z małżem zrobiliśmy znowu zamówienie na Gemini za 3 stówy (pincet plus dostaliśmy :p) i to kupiłam, ale jakoś się boję tego trochę
U nas z pincet plus cisza... Złożył mąż przez internet i nie przyszło nic nawet ze urząd otrzymał ten wniosek.
U nas pójdzie na szczepienia.


wysłane przez tapatalka
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 02:37   #3300
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

MiniMonix nie, katarek jest do odkurzacza, tez mam ale uzyje na prawdziwy katar, a to co używam to ustami zasysasz i odciągasz, takie bardziej podrozne



Karmienie

O ale mi numer wywinela

Wstała wczesniej niż myślałam bo o 2:39, no dobra nakarmiłam i juz taka super zasypiajaca puscila baczki. Tzn tak sobie wytlumaczylam i ja do łóżeczka wsadzilam. Ale sobie mysle ze lepiej sprawdzę, odchylilam pampersa no i niestety - trzeba przewinąć.

No to jakoś poszlo, marudziła ale bez płaczu. Ciesze sie jak głupia, biorę na ręce i widze ze dam rade jeszcze szybko uśpić a tu nagle SRU

Kolejna kupa. No rany Boskie 😅

No to przy tej zmianie juz wie wybudzila :P pól godziny mi zeszlo i chyba w końcu śpi. Ręce mi odpadają hehe

Bosz ale ona jest śliczna jak śpi 😇

Jeszcze chwilke poczatuje, scisze szumisia i do wyrka wskakuje 😍
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-30 21:55:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.