Język angielski potrzebny do pracy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 16:04   #1
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023

Język angielski potrzebny do pracy.


Witam,
Postanowiłam napisać z prośbą o poradę i może jakieś wskazówki.
W pracy dostałam propozycje wzięcia udziału w nowym projekcie, który wymaga ode mnie porozumiewania się w języku angielskim. Praca w przemyśle więc potrzebne raczej słownictwo techniczne. Ja styczności z angielskim nie miałam od jakiegoś czasu, a wcześniej był na średnim poziomie. Teoretycznie mam zdane B2 na uczelni ale tak jak wspomniałam język był " nie używany". Po drugie muszę się też przełamać i w końcu mówić a nie tylko wałkować gramatykę.
Doszłam do wniosku że zajęć w grupach nie chce bo wolałabym się jednak skupić na sobie i na tym żeby przede wszystkim mówić, więc pomyślałam o indywidualnych korepetycjach które dostosowane by były do mnie (ewentualnie w dwójke ze znajomym).
Czy takie indywidualne lekcje przyniosą najszybsze efekty?
Nie wiem też jakich korepetytorów brać pod uwagę, większość ogłasza się z przygotowaniem do matur i są to studenci, a nie wiem czy bardziej doświadczone osoby z językiem nie będą lepsze pod tym względem że dopasują jakieś metody nauczania do mnie. Jakieś wskazówki na co zwracać uwagę przy wyborze?
Może ktoś ma kogoś godnego polecenia w okolicy Katowic?
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:13   #2
klemtina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Czy takie indywidualne lekcje przyniosą najszybsze efekty? Tak , jeśli ma się dobry kontakt z nauczycielem trenuje się samemu w domu oprócz korepetycji .
klemtina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 12:11   #3
fontAnna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Witam,
Postanowiłam napisać z prośbą o poradę i może jakieś wskazówki.
W pracy dostałam propozycje wzięcia udziału w nowym projekcie, który wymaga ode mnie porozumiewania się w języku angielskim. Praca w przemyśle więc potrzebne raczej słownictwo techniczne. Ja styczności z angielskim nie miałam od jakiegoś czasu, a wcześniej był na średnim poziomie. Teoretycznie mam zdane B2 na uczelni ale tak jak wspomniałam język był " nie używany". Po drugie muszę się też przełamać i w końcu mówić a nie tylko wałkować gramatykę.
Doszłam do wniosku że zajęć w grupach nie chce bo wolałabym się jednak skupić na sobie i na tym żeby przede wszystkim mówić, więc pomyślałam o indywidualnych korepetycjach które dostosowane by były do mnie (ewentualnie w dwójke ze znajomym).
Czy takie indywidualne lekcje przyniosą najszybsze efekty?
Nie wiem też jakich korepetytorów brać pod uwagę, większość ogłasza się z przygotowaniem do matur i są to studenci, a nie wiem czy bardziej doświadczone osoby z językiem nie będą lepsze pod tym względem że dopasują jakieś metody nauczania do mnie. Jakieś wskazówki na co zwracać uwagę przy wyborze?
Może ktoś ma kogoś godnego polecenia w okolicy Katowic?
Cześć Silumin,
ja akurat nie znam dobrych lektorów w okolicach Katowic, bo jestem z mazowieckiego, ale z doświadczenia wiem, że jak masz cel krótkoterminowy, czyli podszlifowanie szybko business english powinnaś się na tym skupić. Możesz popytać znajomych o dobrego lektora (ważne, żeby miał doświadczenie w nauce w firmach) albo, jeśli masz czas, wyjechać na tydzień lub 2 do Anglii lub na Maltę na kurs business english. Tutaj mogę Ci polecić kontakt ze szkołą Lang LTC. Mają siedzibę w Warszawie, ale ucżą w korpo w całej Polsce i wysyłają ludzi na kursy zagraniczne. Jak chcesz to poproś o ofertę ale napisz do czego potrzebny ci angielski i ile masz czasu xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-03 o 20:37 Powód: Link.
fontAnna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:53   #4
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

ja też uważam, że najlepszą metodą są indywidualne korepetycje, wtedy korepetytor skupia się tylko na Tobie i Twoich problemach związanych z nauką danego języka.

Oczywiście oprócz korepetycji musisz także uczyć się systematycznie w domu.

Powodzenia w nauce
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 11:32   #5
fontAnna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Cytat:
Napisane przez klemtina Pokaż wiadomość
Czy takie indywidualne lekcje przyniosą najszybsze efekty? Tak , jeśli ma się dobry kontakt z nauczycielem trenuje się samemu w domu oprócz korepetycji .
Przede wszystkim kozyścią jest to, że możesz się umawiać tyle razy ile ci potrzeba i kiedy trzeba. Jeśli masz mało czasu do osiągnięcia konkretnego celu to dobra opcja, bo np. jeśli ci szef daje miesiąc na zdobycie umiejętności tworzenia prezentacji po angielsku, to na lekcjach indywidualnych możesz to osiągnąć, na kursie raczej się nie da. Jeśli masz więcej czasu, wrto rozważyć grupę business English, bo daje ci to możliwość pracy w grupie i w parach a to też może ci się przydać
fontAnna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 16:15   #6
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Lepiej indywidualnie i kogoś, kto ma doświadczenie z językiem biznesowym, bo w przeciwnym razie będzie wspomniane wałkowanie gramatyki
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 17:54   #7
Saaarah
Raczkowanie
 
Avatar Saaarah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 69
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Lekcje indywidualne są na pewno super. Ale pewnie sporo kasy będzie to kosztować....
Saaarah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 07:48   #8
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Język angielski potrzebny do pracy.

Mnie dużo dał kurs do LCCI3 który robiłam na AE Katowice. Miałam tam bardzo fajnego lektora, lekcji indywidualnych też udziela << ciach, ciach >>

Dużo w pracy też byłam w projektach anglojęzycznych i nie miałam problemu. Niestety pół roku przerwy i znowu czuje się jakbym po angielsku od paru lat nie gadała... :/

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2016-02-10 o 22:16 Powód: reklama
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-10 08:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.