Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 00:51   #181
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Nie związałabym się z nikim, kogo zawód jest sprzeczny z moją filozofią, czyli np. z ludźmi łamiącymi prawo lub krzywdzącymi zwierzęta/innych ludzi. Tak samo z nikim, kogo praktycznie nie będzie w domu (marynarz, kierowca, żołnierz). Mój chłopak pochodzi z lekarskiej rodziny i absolwentom medycyny również muszę podziękować - widzę, jak jego rodzice uciekają w pracę, wręcz żyją nią, padając na łóżko wieczorem. Poza tym nie sądzę, żeby jakikolwiek inny zawód mógłby skreślić kogoś w moich oczach. Mój partner musi spełniać kilka wymogów niezależnie od wykonywanej pracy, więc jeśli pracownik fizyczny były oczytany, obeznany w aktualnych wydarzeniach, posiadający wiedzę przynajmniej na podstawowe tematy i nie popełniałby błędów ortograficznych (!), to biorę Tak samo nie chcę mieć faceta skrajnie leniwego lub aroganckiego, a tacy są i muzykami, i fizykami. Nie rozumiem uprzedzenia do grabarzy, czy ogólnie osób pracujących przy zmarłych, nie sądzę, żeby mi to przeszkadzało.
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 01:19   #182
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Nie dla faceta, którego praca wiąże się z ciągłymi wyjazdami, ja także z tych, która jak już zamieszkamy razem, to uważam, że powinniśmy spędzać ten czas, wychowywać dzieci wspólnie, a nie np ja, a on weekendowo. To nie dla mnie. Policjantowi nie powiedziałabym nie, bo myślę, że warto najpierw poznać człowieka, praca owszem, jest niebezpieczna, ale też nie przesadzajmy. Z ginekologiem- no nie wiem, ale fakt, jakoś nie zachęca mnie ta wizja.

Z grabarzem - o nie albo nie dla kogoś, kto pracuje w prosektorium, jestem zbyt wrażliwa na takie sprawy. Nie dla tancerza erotycznego itp. Reszta zawodów raczej OK, bo generalnie najpierw trzeba poznać człowieka, więc chyba to starczy mniej więcej.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 05:56   #183
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Praca pod ziemią też jest dosyć niebezpieczna.
To, że raz na kilka lat usłyszy się w TV o jakimś większym wypadku, zawaleniu szybu, gdzie zginie kilku górników to nic, bo wypadki zdarzają się i na co dzień, w tym śmiertelne.

Mój wujek naście lat temu miał wypadek, uszkodzony kręgosłup, brak możliwości podjęcia pracy. Kilka operacji, w tym jakaś eksperymentalna. Niby lepiej, ale dalej nie jest w stanie podjąć pracy. I zabrali mu rentę

Miałam też praktykę na kopalni, widziałam jakiś raport nt. wypadków z ostatnich 2-3 miesięcy. Wypadki śmiertelne, złamania, uszkodzenia ciała, poparzenia. Więc to raczej 'normalka', a przynajmniej tak wywnioskowałam.

Zresztą, jakiś czas temu spotkałam kumpla, który pracuje na kopalni. Siniak na pół twarzy, oko zapuchnięte, myślałam, że ktoś go pobił, ale nie. Jakiś kamień spadł mu na twarz w pracy. I co ci da taki kask, ochrona, jak i tak możesz np. oko stracić?
Z mojego doświadczenia wiem,że są kopalnie bardziej i mniej niebezpieczne.Wypadki się zdarzają,jednak nieczęsto i najczęściej z winy samych pracowników którzy mają gdzieś BHP.I wydaje mi się bardzo dziwne,że zabrali rentę Twojemu wujkowi,bo znam górników którzy mieli wypadek i są ustawieni do końca życia,bo rentę mają naprawdę niezłą.
Mój chłopak jest górnikiem i mój tata,zresztą jak widać jestem ze Śląska i uważam, że ten zawód mimo niebezpieczeństw(które da się zminimalizować do zera praktycznie jeśli ktoś się stosuje do zasad),jest bardzo lukratywnym i dobrym zawodem.Dobrym w tym sensie,że wielu moich znajomych, którzy pokończyli studia, znajdują pracę na kopalni i na wejście dostają ok.3 tysiące(bez sobót i niedziel).Po swoich studiach psychologicznych,filozofi i i innych takich klepaliby biedę
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 07:04   #184
ebedziebe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 145
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

jyyli , riddle92

Ja nie twierdzę że to nie jest meczące i wymaga spędzania nad tym wielu godzin
Z tym przerywnikiem chodziło o to że sztukę powinno się tworzyć z pasji i powinna ona wyrażać nas , a robienie tego na ocenę kojarzy mi się z lekcjami w podstawce gdzie ów przedmiot pełni rolę przerywnika.
To że dane "dzieło" nie spełnia norm założonych przez kogoś tam i wyznawanych przez nauczyciela a przez to nie zasługuję na dobrą ocenę w moim odczuciu nie ma nic do wymiaru artystycznego

Cytat:
Samochody projektują po części plastycy, skoro już tak uwielbiasz piękno motoryzacji
Ok tylko gdzie tu wymóg studiowania na ASP , konstruktor (kóry zna się na aerodynamice )który ma talent i poczucie piękna( a jest artystycznie samoukiem) zrobi również to uczyni

Cytat:
Czyżby? A polityka, prawo? Już np o budowaniu społeczeństwa pamiętającego o własnej historii (którą zapisuje sie przecież także w sztuce), społeczeństwa kulturalnego nie wspomnę
Cytat:
Większość (nie wszystkie )kierunków humanistycznych...
Prawnicy , finansiści , psycholodzy itd- są zawody bardzo potrzebne współczesnemu społeczeństwu

Cytat:
Gdyby wszyscy kończyli techniczne kierunki, mielibyśmy masę specjalistów, którzy nic nie umieją, a wszelkie instytucje kulturalne trzeba by było zamknąć. Nie byłoby oper, filharmonii, galerii sztuki
Można być "humnistą" po kierunku ścisłym i w nim pracując a mimo to tworzyć , grać itd
ebedziebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 07:41   #185
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Nie związałabym się z:

- politykiem
- katechetą ani facetem związanym w jakikolwiek sposób z jakąkolwiek religią
- żołnierzem/policjantem
- nauczycielem
- i mocno zastanowiłabym się nad lekarzem/prawnikiem
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 07:42   #186
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
Bawi mnie strasznie co tu wypisują niektóre ograniczone (przepraszam!) osoby.
Ja nie mogłabym związać się z kimś kto nie ma ukończonych studiów (bez znaczenia czy kierunek ścisły czy humanistyczny), ani z kimś kto studiuje coś, aby studiować, bo nie miał pomysłu na życie. Bardziej cenię afrykanistę, jeśli okaże się człowiekiem z pasją od prawnika, czy inżyniera, który poszedł na takie studia bo takie były oczekiwania rodziców albo jego znajomi tam szli.
I ty o ograniczeniu piszesz?

Moi poprzedni TŻci (a spędziłam z nimi ładnych parę lat, to byli długie związki) mieli studia ukończone. Ekonomiczne i budowlane.
Mąż - studiów nie ma. I... zwisa mi to, nie są mu do NICZEGO potrzebne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 07:59   #187
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37694358]I ty o ograniczeniu piszesz?

Moi poprzedni TŻci (a spędziłam z nimi ładnych parę lat, to byli długie związki) mieli studia ukończone. Ekonomiczne i budowlane.
Mąż - studiów nie ma. I... zwisa mi to, nie są mu do NICZEGO potrzebne.[/QUOTE]

W końcu coś mądrego w tym wątku. Nie rozumiem parcia na wyższe wykształcenie, za wszelką cenę. Narzeczony mojej koleżanki też nie ma studiów i wiecie co? Jest inteligentnym, oczytanym i dobrze zarabiającym KUCHARZEM. I z tego wątku wynika, że większość wizażanek by go z miejsca odrzuciła jak dobrze, że są jeszcze normalne dziewczyny na tym świecie...

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Uuu, to szkoda, ponieważ taki polonista ma na przykład znacznie większy wpływ na kształtowanie się społeczeństwa niż pan w gumiakach po budownictwie.
Ale cóż, co ja mogę wiedzieć, spotykam się z poetą i muzykiem, sama jestem na mało rentownych studiach filologicznych i jeszcze chcę uczyć, poza tym nie rozumiem uprawianego przez ciebie kultu jednostki i indywidualizmu. Głupia jestem i niedzisiejsza.

Nie mogłabym związać się z żołnierzem, policjantem, urzędnikiem miejskim, hyclem, pracownikiem laboratorium chemicznego, rzeźnikiem itp.
Zafascynowało mnie to można wiedzieć dlaczego?
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 08:01   #188
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

[QUOTE=coccinelle7;3769448 8]W końcu coś mądrego w tym wątku. Nie rozumiem parcia na wyższe wykształcenie, za wszelką cenę. Narzeczony mojej koleżanki też nie ma studiów i wiecie co? Jest inteligentnym, oczytanym i dobrze zarabiającym KUCHARZEM. I z tego wątku wynika, że większość wizażanek by go z miejsca odrzuciła jak dobrze, że są jeszcze normalne dziewczyny na tym świecie...[COLOR="Silver"][/QUOTE=coccinelle7;3769448 8]

Też tego nie rozumiem, zwłaszcza w czasach, gdy wyższe wykształcenie może mieć każdy jełop, który zapłaci.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:25   #189
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez ebedziebe Pokaż wiadomość
Można być "humnistą" po kierunku ścisłym i w nim pracując a mimo to tworzyć , grać itd
Humanista, który się jakimś cudem przeczołga przez kierunek ścisły, będzie fachowcem jak z koziej d trąba. Moim zdaniem.

Nie rozumiem po co na siłę robić coś, do czego człowiek nie ma zdolności, do czego się nie nadaje, czego nie będzie lubił. Bo będzie się poważanym w społeczeństwie? W pupie mam społeczeństwo, które patrzy na mnie jedynie przez pryzmat ukończonych studiów.

Humaniści do bani, poloniści niepotrzebni...a potem ludzie nie odróżniają "przynajmniej" od "bynajmniej".
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:32   #190
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Humanista, który się jakimś cudem przeczołga przez kierunek ścisły, będzie fachowcem jak z koziej d trąba. Moim zdaniem.
Dlatego ja się nie pchałam na żadne techniczno-ścisłe studia, chociaż jakbym dała radę zrobić INŻ to bym była z siebie cholernie dumna.

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Nie związałabym się z:

- politykiem
- katechetą ani facetem związanym w jakikolwiek sposób z jakąkolwiek religią
- żołnierzem/policjantem
- nauczycielem
- i mocno zastanowiłabym się nad lekarzem/prawnikiem
Bo...?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:38   #191
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37694943]Dlatego ja się nie pchałam na żadne techniczno-ścisłe studia, chociaż jakbym dała radę zrobić INŻ to bym była z siebie cholernie dumna.
[/QUOTE]
Też bym była dumna, bo przebrnąć z pozytywnym wynikiem przez coś, co jest dla mnie najczarniejszą z magii to by było COŚ
Ale nie zmienia to faktu, że gdybym miała do końca życia pracować w zawodzie, do którego nie mam predyspozycji, a rozwijać się w tym co kocham i do czego się nadaję wyłącznie hobbystycznie, to coś by było nie tak z priorytetami. Moim zdaniem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 08:47   #192
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37694943]
Bo...?[/QUOTE]

Bo to praca stresująca, przynoszona do domu i co chyba najważniejsze, mam w rodzinie kilku nauczycieli i widzę, że wykształciła się u nich specyficzna maniera, odruch traktowania ludzi jak własnych uczniów. Nie lubię czegoś takiego.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:51   #193
funka88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 18
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Bo to praca stresująca, przynoszona do domu i co chyba najważniejsze, mam w rodzinie kilku nauczycieli i widzę, że wykształciła się u nich specyficzna maniera, odruch traktowania ludzi jak własnych uczniów. Nie lubię czegoś takiego.
To samo sie tyczy policjantow i żołnierzy.
funka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:55   #194
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez funka88 Pokaż wiadomość
To samo sie tyczy policjantow i żołnierzy.
I dlatego napisała, że z policjantem/żołnierzem też nie chce być
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:55   #195
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

jeżeli zauroczyłabym się w danym osobniku to raczej na początku nie rozważałabym czy jego zawód odpowiada mi czy nie.

oczywiście cześć zawodów wymienianych tu w pewien sposób mogłaby mi przeszkadzać ale głównie z powodów zwiększonego stresu o zdrowie/życie ewentualnego wybranka bądź przyczyn etycznych.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:57   #196
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37694358]Mąż - studiów nie ma. I... zwisa mi to, nie są mu do NICZEGO potrzebne.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Narzeczony mojej koleżanki też nie ma studiów i wiecie co? Jest inteligentnym, oczytanym i dobrze zarabiającym KUCHARZEM. I z tego wątku wynika, że większość wizażanek by go z miejsca odrzuciła jak dobrze, że są jeszcze normalne dziewczyny na tym świecie...[COLOR="Silver"]
A co w tym nienormalnego gdy się wymaga od potencjalnego partnera wyższego wykształcenia?
I widzicie, to że u mnie w/w mężczyźni nie mieliby szans (oczywiście, ja u nich również mogłabym nie mieć szans) nie oznacza że oni lub ja jesteśmy nienormalni. Każdy może mieć wymagania jakie chce. Dla mnie wyższe wykształcenie jest bardzo ważne. Mówię tutaj o wyższym wykształceniu zdobytym na dobrej uczelni i na wymagającym kierunku.

Znam wielu mężczyzn którzy również szukają partnerek wśród kobiet z wyższym wykształceniem. Znam też takiego co absolutnie nie chce związać się z kobietą ambitną, na wysokim stanowisku, zarabiającą duże pieniądze. Nie widzę tutaj nic niewłaściwego.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:58   #197
Kasiuncia23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 165
GG do Kasiuncia23
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez funka88 Pokaż wiadomość
To samo sie tyczy policjantow i żołnierzy.
Niekoniecznie.
Kolejny stereotyp.
Kasiuncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:04   #198
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
A co w tym nienormalnego gdy się wymaga od potencjalnego partnera wyższego wykształcenia?
I widzicie, to że u mnie w/w mężczyźni nie mieliby szans (oczywiście, ja u nich również mogłabym nie mieć szans) nie oznacza że oni lub ja jesteśmy nienormalni. Każdy może mieć wymagania jakie chce. Dla mnie wyższe wykształcenie jest bardzo ważne. Mówię tutaj o wyższym wykształceniu zdobytym na dobrej uczelni i na wymagającym kierunku.

Znam wielu mężczyzn którzy również szukają partnerek wśród kobiet z wyższym wykształceniem. Znam też takiego co absolutnie nie chce związać się z kobietą ambitną, na wysokim stanowisku, zarabiającą duże pieniądze. Nie widzę tutaj nic niewłaściwego.
i o to chodzi.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:10   #199
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
A co w tym nienormalnego gdy się wymaga od potencjalnego partnera wyższego wykształcenia?
I widzicie, to że u mnie w/w mężczyźni nie mieliby szans (oczywiście, ja u nich również mogłabym nie mieć szans) nie oznacza że oni lub ja jesteśmy nienormalni. Każdy może mieć wymagania jakie chce. Dla mnie wyższe wykształcenie jest bardzo ważne. Mówię tutaj o wyższym wykształceniu zdobytym na dobrej uczelni i na wymagającym kierunku.
A tak z ciekawości - jakie kierunki uważasz za wymagające?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 09:11   #200
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Dziwne rzeczy da się tu wyczytać. Nigdy nie rozumiałam tych kłótni humaniści vs. ścisłowcy. Sama już nie tak długo mam do obrony inż. czyli studiuję typowo ścisły kierunek, w tym kierunku chcę dalej iść ale to przecież jasne, że społeczeństwu potrzebni są i humaniści i ścisłowcy, niepotrzebne są tylko lenie i kombinatorzy ale ci się trafią i w jednej i w drugiej grupie. I naprawdę nie każdy też musi iść na studia z pasji, przecież z choinki się chyba niektórzy tu urwali, są tacy co praca nie jest ich 95%życia ale wykonują ją dobrze poza tym mając też inne hobby np. To dobre co komu odpowiada.
Śmieszne są te teksty o podatkach i brak kontrargumentów. Dobrze to np. wyjaśniła elvegirl albo jyyli ale i tak zaraz jeden z drugim napisze coś 'mądrego', z czego wynikałoby że wszyscy powinni szturmem lecieć na finanse i rachunkowość oraz inżynierię chemiczną. Albo jak się ich zapyta kto ich nauczył pisać poprawnie i czy to przypadkiem nie był polonista to odpowiedzą: nie, książka. no przecież ręce opadają

Żeby nie było to odpowiem na pytanie wątku, choć uważam że ta dyskusja co się rozwinęła jest od niego dużo ciekawsza. Nie związałabym się z kimś kto by mi charakterem albo wyglądem nie odpowiadał a praca i wykształcenie to dla mnie rzeczy mniej ważne więc nie umiem tego określić bo całkiem możliwe że kiedyś poznam cudownego grabarza i spłodzę z nim gromadkę dzieci
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:11   #201
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez ebedziebe Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę że to nie jest meczące i wymaga spędzania nad tym wielu godzin
Z tym przerywnikiem chodziło o to że sztukę powinno się tworzyć z pasji i powinna ona wyrażać nas , a robienie tego na ocenę kojarzy mi się z lekcjami w podstawce gdzie ów przedmiot pełni rolę przerywnika.
To że dane "dzieło" nie spełnia norm założonych przez kogoś tam i wyznawanych przez nauczyciela a przez to nie zasługuję na dobrą ocenę w moim odczuciu nie ma nic do wymiaru artystycznego
Nic dziwnego, że masz takie zdanie, skoro masz skojarzenia z podstawówką - ogólna edukacja artystyczna w Polsce stoi na żałośnie niskim poziomie.
W artystycznych szkołach nie ocenia się tak sztywno, jak w ogólnych. A jakieś normy być muszą. Nie można postawić piątki śpiewaczce, której nie da się zrozumieć, albo skrzypaczce, która nie umie trzymać smyczka. Zresztą oceny w szkole czy na studiach tak naprawdę niewiele osób później interesują.
W naszych czasach "wymiar artystyczny" ma kibel postawiony na podeście albo jądra przybite do krzyża. To się dzieje, kiedy "artystami" zostają ludzie, którym nie chce się ani kształcić, ani poświęcać własnej pracy, bo przecież "artysta to nie zawód".

Dodam, że w plastyce i muzyce jest inaczej, ale w obu dziedzinach da się odróżnić artystę od wyrobnika.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:16   #202
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości - jakie kierunki uważasz za wymagające?
Najogólniej mówiąc (bo długo musiałabym wymieniać) to kierunki ścisłe plus medycyna plus prawo.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:21   #203
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Każdy może mieć wymagania jakie chce.
Ależ oczywiście. Tylko że wyrażając swoje zdanie na forum pełnym ludzi o różnych stopniach wykształcenia w różnych szkołach, wykonujących różne zawody, humanistów, ścisłowców...trzeba brać pod uwagę formę wypowiedzi. I przewidywać, że jak się napisze że tylko studia, albo tylko studia na ścisłym kierunku mają jakąś wartość, a studia humanistyczne to marnotrawienie płaconych przez ścisłowca podatków, to się wywoła burzę sporych rozmiarów. Chyba nikogo z czytających nie zaskoczyło, że się zrobiła afera.

Nie mam nic do preferencji, o ile wyrażająca je osoba nie obraża tych, którzy owych kryteriów nie spełniają.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:24   #204
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

był kiedyś podobny wątek,ale się powtórzę:
-antropolog
-grabarz
-ginekolog

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-11-19 o 09:26
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:24   #205
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście. Tylko że wyrażając swoje zdanie na forum pełnym ludzi o różnych stopniach wykształcenia w różnych szkołach, wykonujących różne zawody, humanistów, ścisłowców...trzeba brać pod uwagę formę wypowiedzi. I przewidywać, że jak się napisze że tylko studia, albo tylko studia na ścisłym kierunku mają jakąś wartość, a studia humanistyczne to marnotrawienie płaconych przez ścisłowca podatków, to się wywoła burzę sporych rozmiarów. Chyba nikogo z czytających nie zaskoczyło, że się zrobiła afera.

Nie mam nic do preferencji, o ile wyrażająca je osoba nie obraża tych, którzy owych kryteriów nie spełniają.
Dokładnie
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 10:21   #206
fiolka208
Rozeznanie
 
Avatar fiolka208
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 587
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Z racji,że posiadam szeroki krąg znajomych i sporą rodzinę,którzy parają się różnych zawodów pozwólcie, że i ja dodam coś od siebie
Osobiście nie przeszkadza mi prawie żaden zawód u faceta.Jestem osobą tolerancyjną.No i mam faceta z "normalnym" zawodem, ale jakby miał zawód specyficzny też nie zmieniłoby to nic w moim życiu.No może nie chciałabym faceta męskiej prostytutki Ale już ten tancerz erotyczny jakoś by mi nie przeszkadzał mocno (chociaż nie w moim guście są umięśnieni panowie po solarce z jajkami w brokacie ).Człowiek to człowiek-nie ważne jaki zawód wykonuje,jakie ma wykształcenie,jeśli jest dobrym,inteligentnym człowiekiem-życie upłynie sielankowo.Sama nie mam studiów,Tż też nie ma-a oboje dobrze zarabiamy,mamy znajomych i wśród przedstawicieli naprawdę różnych zawodów,z różnym wykształceniem,pochodzeni em,wyznaniem i tak dalej.Jesteśmy raczej lubiani i szanowani,może dlatego,że do wszystkich podchodzimy fair.To taki przydługi wstęp,a teraz opiszę Wam kogo znam,kto odstaje od stereotypów

*kolega który pracuje w zakładzie pogrzebowym-normalny chłopaczyna,nawet nie psychopata,nie gwałci zwłok i nie zimny drań
*wujek wojskowy-w domu potulny jak baranek,rzec by można pantoflarzyna...
*wujek Mamy-emerytowany podporucznik-inteligentny,trzyma fason,typowy wojskowy,ale ciepły i rodzinny,nigdy nie "zabierał" z pracy do domu dyscypliny
*kolega historyk-wariat jakich mało,niby bystrzak,a nie wiedział kiedy była bitwa pod Grunwaldem co mnie zszokowało
*znajomy,który hmm jest kierowcą i ochroniarzem prostytutek (żona to Pani z banku ) to jest ciekawy przypadek,ale jako człowiek nie jest draniem,ani alfonsem w futrze z norek,no nikt by nie powiedział,że zajmuje się tym czym się zajmuje
*były sąsiad-pracownik sortowni odpadów-zawsze czysty,pachnący,dobrze zarabiający (do tego często znosił z pracy różne znalezione błyskotki,pierścionki,zło te łańcuszki i inne,żartował,że nieraz drugą pensje sobie nazbiera)
*syn księdza (pastora ) żaden fanatyk religijny,zwyczajny facet,miły gość
*mój dziadek-rolnik i murarz -a mimo,że pracownik fizyczny a i łeb kurze nie jednej na pniaku obciął do babcinego rosołu (pysznego swoją drogą) wydał (własnym kosztem) 4 tomiki poezji i nawet ktoś je kupował,bo dziadek niewiele,ale zarobił-to jest dopiero szok
*kuzyn-inżynier,co to w szkole wagarował więcej niż w szkole bywał,a nauczyciele wróżyli mu,że matury nie zda,o dziwo maturę zdał świetnie a i studia z wyróżnieniem ukończył

Pewnie jeszcze jakieś niesamowite przypadki znalazłabym w swoim otoczeniu,ale wystarczy Podsumowując-zawód jest dla mnie mało ważny,a ambicjami rachunków nikt nie opłaci.Pieniądze nie są dla mnie celem samym w sobie,ale środkiem do realizacji celów,fajnie je mieć,ale to też nie mój życiowy priorytet.Pozdrawiam wszystkich grabarzy,śmieciarzy i innych przedstawicieli zawodów niesamowitych,a mocno potrzebnych,choć nie zawsze szanowanych
__________________
http://www.niewyparzonapudernica .pl/
fiolka208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 10:50   #207
soffka
Rozeznanie
 
Avatar soffka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 652
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
wyższe wykształcenie może mieć każdy jełop, który zapłaci.


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co na siłę robić coś, do czego człowiek nie ma zdolności, do czego się nie nadaje, czego nie będzie lubił. Bo będzie się poważanym w społeczeństwie?
soffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 11:16   #208
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez soffka Pokaż wiadomość

A może nie? ;> Wszelkie Wyższe Szkoły Gotowania na Gazie na tym się właśnie opierają
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 11:16   #209
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
W końcu coś mądrego w tym wątku. Nie rozumiem parcia na wyższe wykształcenie, za wszelką cenę. Narzeczony mojej koleżanki też nie ma studiów i wiecie co? Jest inteligentnym, oczytanym i dobrze zarabiającym KUCHARZEM. I z tego wątku wynika, że większość wizażanek by go z miejsca odrzuciła jak dobrze, że są jeszcze normalne dziewczyny na tym świecie...
Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Też tego nie rozumiem, zwłaszcza w czasach, gdy wyższe wykształcenie może mieć każdy jełop, który zapłaci.
Właśnie o to w tym chodzi - skoro KAŻDY może mieć wyższe wykształcenie, to dlaczego ktoś miałby go NIE MIEĆ? Szczególnie, że są kierunki/uczelnie, na których potrzeba minimum wysiłku, żeby dostać papierek. Jak wielkim leniem trzeba być, żeby nawet w takich przypadkach olać studia? - To nie jest moje zdanie, tak właśnie działa myślenie ludzi w tych czasach
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.

Edytowane przez Leece
Czas edycji: 2012-11-19 o 11:17
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 11:33   #210
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być?

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia wiem,że są kopalnie bardziej i mniej niebezpieczne.Wypadki się zdarzają,jednak nieczęsto i najczęściej z winy samych pracowników którzy mają gdzieś BHP.I wydaje mi się bardzo dziwne,że zabrali rentę Twojemu wujkowi,bo znam górników którzy mieli wypadek i są ustawieni do końca życia,bo rentę mają naprawdę niezłą.
Mój chłopak jest górnikiem i mój tata,zresztą jak widać jestem ze Śląska i uważam, że ten zawód mimo niebezpieczeństw(które da się zminimalizować do zera praktycznie jeśli ktoś się stosuje do zasad),jest bardzo lukratywnym i dobrym zawodem.Dobrym w tym sensie,że wielu moich znajomych, którzy pokończyli studia, znajdują pracę na kopalni i na wejście dostają ok.3 tysiące(bez sobót i niedziel).Po swoich studiach psychologicznych,filozofi i i innych takich klepaliby biedę
Też jestem ze śląska, w moim mieście jest kopalnia, i w sąsiednim, gdzie właśnie sporo znajomych się ostatnio przyjęło. Kasa fajna z tego, bony żywnościowe, talony na węgiel, barbórki etc.- wiadomo. Dla faceta super wyjście, tak uważam, bo ani specjalnego wykształcenia nie trzeba mieć, ani doświadczenia.
Ale ryzyko jednak jest. Wypadki się zdarzają, czasem ktoś zrobi błąd, a innemu się oberwie. Mi osobiście raczej by nie przeszkadzała taka praca, ale rozumiem, że dla niektórych ryzyko wypadku jednak jest zbyt duże.
Sama bym swojego zachęciła do aplikacji, ale on ma silną alergię na pyłki i te sprawy, zginąłby pod ziemią

Co do wujka- nie jestem dokładnie w temacie, na jakiej podstawie odebrali mu rentę. W każdym razie przez te przejścia, komisje lekarskie, odwołania etc ciocia wpadła w depresję. Sama pracuje w ZUSie... Więc niefajna sytuacja.

Cytat:
Napisane przez Leece Pokaż wiadomość
Właśnie o to w tym chodzi - skoro KAŻDY może mieć wyższe wykształcenie, to dlaczego ktoś miałby go NIE MIEĆ? Szczególnie, że są kierunki/uczelnie, na których potrzeba minimum wysiłku, żeby dostać papierek. Jak wielkim leniem trzeba być, żeby nawet w takich przypadkach olać studia? - To nie jest moje zdanie, tak właśnie działa myślenie ludzi w tych czasach
No właśnie. Po co komuś papierek, który do niczego się nie przyda?
W takim przypadku dla mnie to wręcz idiotyzm, żeby iść na studia dla samego papierka. Bo to marnotrawstwo i czasu, i pieniędzy. Lepiej iść do pracy, zdobywać doświadczenie zawodowe, w takim przypadku na co ci papierek o ukończeniu byle jakiego kierunku, na byle jakiej uczelni? A za studia zaoczne w takim wypadku trzeba zapłacić ładne kilka tysięcy. No głupota moim zdaniem.

Ja łaskawszym okiem spojrzałabym na kogoś bez studiów, niż na kogoś, kto wydał kilka tysięcy dla głupiego papierka, którym może sobie jedynie doopę podetrzeć albo na kogoś, kto opierdzielał się 5 lat na dziennych, byle ów papier do doopy dostać.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2012-11-19 o 11:40
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.