bolesne miesiączki - aulin czy ketonal? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-23, 14:19   #1
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399

bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?


Dziewczyny, mam taki problem. Mam bardzo bolesne miesiączki, praktycznie nie do zniesienia bez środków przeciwbólowych. Dlatego z moją ginekolog ustaliłyśmy, że będę zażywać ketonal, który doskonale mi pomaga. I wszystko byłoby dobrze, ale niestety, obecnie moja ginekolog jest na urlopie, a ketonal właśnie mi się skończył. Poszłam więc do innej lekarki żeby wypisała mi receptę na ketonal, a ona stwierdziła że "ketonal nie jest najlepszy na bóle miesiączkowe, lepszy będzie aulin" i pomimo moich gorących próśb nie chciała wypisać mi recepty na ketonal tylko na aulin. No i nie wiem teraz co robić, bo ketonal świetnie mi pomagał, do tego jest bardzo tani, a nie wiem czy aulin zadziała. Do tego aulin jest podobno strasznie mocny.
Myślicie żeby zaryzykować i spróbować aulin - a nóż pomoże - czy iść do innego lekarza żebrać o receptę na ketonal?
Wkurza mnie to, że ta kobieta w ogóle nie uszanowała postanowienia swojej nieobecnej koleżanki z poradni, tylko sama zmieniła mi lekarstwo. Skoro znalazłam już coś co mi pomaga, to po co to zmieniać??

Macie jakieś doświadczenia z aulinem? Możecie mi coś doradzić?
pozdrawiam
P.
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:09   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

ja kilka razy poprosiłam w aptece i sprzedano mi ketonal bez recepty ale pełnopłatnie czyli za 10 zł!Aulin mozesz spróbowac bo jak sie nie przekonasz na własnej skórze to nie wiesz czy Ci pomoze.Swoja droga ta ginekolog to baba , bo wlos z głowy by jej spadł gdyby Ci je przepisała tym bardziej ze mówiłas jej ze juz je brałąs i pomagały.Ketonal jest naprawde db i silny również

pzdr
asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 13:55   #3
Olinda
Raczkowanie
 
Avatar Olinda
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 85
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Cześć
Moim zdaniem aulin jest beznadziejny. Jedno opakowanie potrafiłam zjeść w ciągu 2 dni, a nie bardzo pomagało. Lepszy o niebo jest ketonal ale niestety bez recepty raczej Ci go nie sprzedają.
Pozdrawiam
Olinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 17:35   #4
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Dzięki Dziewczyny
nie jestem jeszcze pewna co zrobić, ale chyba pójdę do mojej lekarki ogólnej i poproszę ją o wypisanie recepty na ketonal. Swoją drogą jestem wściekła na tę ginekolog która tak mnie potraktowała
pozdrawiam

Edytowane przez Polonaise
Czas edycji: 2006-11-06 o 17:42 Powód: ortograf;)
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 22:46   #5
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Nie mam doświadczenia z ketonalem, natomiast aulin brałam właśnie na bolesne miesiączki i powiem szczerze, że oprócz tego, że nie pomagał to jeszcze miałam mdłości
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:22   #6
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

hey.ja też biorę ketonal i pomaga.ale moge też polecic movalis(też na receptę).brałam go (w czopkach) gdy nie mogłam brac tabletek bo od razu wymiotowałam
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:24   #7
aguleczka2
Raczkowanie
 
Avatar aguleczka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 38
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Polonaise uwazaj z ketanolem, bo on latwo uzaleznia; slyszalam o tym od wielu znajomych majacych bolesne meisiaczki i sama tez sie spytalam mojego gina, co tez niestety potwierdzil...Ale racja-jako jeden z nielicznych pomaga... Moze w takim razie sprobuj aulin. Pozdrawiam serdecznie i lacze sie w miesiaczkowym,nieziemskim bolu
__________________
'budzic sie i chodzic spac we wlasnym niebie...'
aguleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 14:19   #8
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Hmmm, mam nadzieję że zażywany raz w miesiącu nie zaszkodzi jakoś bardzo... Wiesz, lepiej jednak zażyć ketonal i móc normalnie funcjonować niż leżeć w łóżku i ryczeć z bólu...
Pozdrawiam
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 13:33   #9
eyeangel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 246
GG do eyeangel
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

Nie proponowalabym Ketonalu...gdyz uzaleznia i jest bardzo silnym lekiem. Sama sie przekonalam. Sama mam bardzo bolesne miesiaczki i kiedy poszlam do lekarza i powiedzialam ze zazywalam ketonal...nawet 2tabletki dziennie 100-tki to byl przerazony...bo moj organizm jest zbyt mlody i w ogole te tabletki niszcza ponoc organizm znacznie... Dlatego polecil mi czopki...w aptece chyba 4zl kosztuja nie wiem jak sie nazywaja...ale 1minuta..i juz nie czuje sie bolu przez calutki dzien. I czopki sa o wiele zdrowsze na pewno.
eyeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 13:42   #10
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: bolesne miesiączki - aulin czy ketonal?

jestem za ketonalem(na recepte choc czasmi zdaża sie że sprzedadza bez ale pełnopłatnie za 10zł)


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.