Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-18, 10:56   #121
kbong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Od kilku dni pracuje fizycznie i kilkanascie godzin moje stopy mecza sie w sportowym obuwiu. Z dnia na dzien na paznokciach duzych palcow pojawily sie jakby siniaki. No kurcze nie wiem o co chodzi boli mnie srodek paznokci jak uciskam. Pierwszy raz mam "cos" takiego nie wiem czy to objaw wrastania czy po prostu obrazenia spowodowane przez zle buty. Zgłupiałam już czy któras z was miala podobny przypadek?
kbong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:02   #122
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

na stan zapalny moczenie w wodzie z soda, dobrze wyciaga, pozniej wizyta u kosmetyczki i klamra
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:27   #123
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć

Witam. Mam problem. Kiedyś śpieszyłem się i obciąłem paznokieć nie do końca i urwałem resztę, zrobił się ostry koniec i zignorowałem to :/ Ehh... paznokieć wrósł, ale jakoś po namoczeniu paznokci, wyłuskałem to. Obciąłem i... już boli od dłuższego czasu. :| Paznokieć jest chyba normalny, tzn. nie jest wygięty. Boli mnie sam palec, tam gdzie był wrośnięty paznokieć. Czytałem trochę o tym i boję się, że zbiera mi się tam ropa. :| Bardzo boję się zabiegu. Jedna osoba pisała, że jest to bolesne, a druga że nie. Nie wiem co robić. Proszę doradźcie mi! Boję się strasznie i nie wiem co o tym myśleć
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 21:19   #124
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Wrastający paznokieć

Proponuję udać się do specjalisty Chociażby by zasięgnąć jego opinii. Jeżeli pod paznokciem gromadzi się ropa to będzie boleć- niestety. I wtedy najlepiej by było jakbyś poszedł do specjalisty jak najszybciej. Na wrastające paznokcie zakłada się specjalne klamry korygujące, które w miarę jak paznokieć rośnie korygują jego kształt

Przynajmniej będziesz już wiedział, że sposób obcinania paznokci u stóp ma duże znaczenie i że paznokci się nie urywa Najlepiej jest piłować paznokcie jak najbardziej prosto, żęby boki nie zaokrąglały się.
Ewentualnie na dobry początek polecami wizytę u pedikiurzystki
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 21:37   #125
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Wrastający paznokieć

Cytat:
Napisane przez xes Pokaż wiadomość
Bardzo boję się zabiegu. Jedna osoba pisała, że jest to bolesne, a druga że nie. Nie wiem co robić. Proszę doradźcie mi! Boję się strasznie i nie wiem co o tym myśleć



To są własnie dzisiejsi faceci



paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 07:03   #126
kbong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

dzieki Cytrynka przynajmniej wiem na czym stoje :P
kbong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 07:08   #127
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Hehe nie martw sie KBONG zobaczysz bedzie dobrze..
ja w sumie mam maly problem... bo kurde cos sie znowu dzieje:| ale pojde do kosmetyczki na zmiane klamerki to mi pazurka jeszcze podetnie Pozdrawiam;D
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 07:49   #128
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

uf, jhuz myslalam ze to jakies male protezy widoczne;P to chyba sie wybiore, najpierw do dermatologa, a potem do kosmetyczki, bo mnie boli juz ktorys dzien dzieki angel za info, a powiedz mi jescze jaki jest koszt takiej klamry??
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 14:54   #129
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć

Dziękuję za wypowiedzi. Ból nie jest pod paznokciem, tylko na czubku prawego palca po lewej. Może jakieś okłady z rivanolu albo coś?
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:52   #130
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Ja płaciłam 70 zł za sztukę ale to zależy od salonu. Wiem, że można to załatwić dużo taniej
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:59   #131
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastający paznokieć

Cytat:
Napisane przez xes Pokaż wiadomość
Dziękuję za wypowiedzi. Ból nie jest pod paznokciem, tylko na czubku prawego palca po lewej. Może jakieś okłady z rivanolu albo coś?
Rivanol zdecydowanie odradzam, lepsze jest moczenie w ciepłej wodzie z szarym mydłem
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-21, 20:48   #132
Grawek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć

Hej! W piątek miałem robiony zabieg wrastającego paznokcia dużego palca stopy Myślałem że będzie bolało bo niedawno kumpel opowiadał mi że podczas tego zabiegu kwiczał jak prosiak Lekarz dał mi znieczulenie i było po sprawie Tylko że mam mały problem. Nie miałem zrywanego paznokcia, został on poprostu przycięty z obu stron i teraz wygląda trochę nieestetycznie Wie ktoś może czy wróci do normalnego wyglądu? Z góry dzięki za pomoc Pozdro
Grawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 12:06   #133
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Wrastający paznokieć

Tak, wróci to do normalnego stanu z czasem (paznokieć, to nie ręka- odrośnie) Z tym, że jeżeli wrósł Ci paznokieć, to znaczy, że źle go obcinasz, naucz się prawidłowo obcinać paznokcie, to unikniesz takich incyentów Wystarczy ich nie obcinać na półokrągło, tylko bardziej w kwadrat. Bardzo ważne też jest noszenie właściwego obuwia. Z moich obserwacji faceci często mają problemy z paznokciami (szczególnie ci, którzy lubią grać w nogę)
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 19:57   #134
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć

Witam ponownie. Ten palec, o którym pisałem powoli przestaje boleć. Gorzej z drugim. Obudziłem się w nocy z bólem i od tamtego czasu mnie boli. Lewy duży palec po prawej całej stronie. Ten niestety mi chyba wrasta... nie zwracałem na to uwagi, myślałem, że rośnie ok. Można to jakoś domowymi sposobami wyleczyć? Czy ta wizyta u lekarza jest konieczna? Jak to jest... dlaczego niektórym dają znieczulenie, a niektórym nie? :|
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:11   #135
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wrastający paznokieć

Miałam dwukrotnie usuwana płytkę z dużego palca. Powodem było skaleczenie przy obcinaniu paznokci i infekcja, która nie chciala się goić, należało wyciąć pól paznokcia i przeczyścić wszystko. Po pierwszym zabiegu, który wspominam naprawdę miło, ze względu na cudownego lekarza (dawka znieczulenia jak na słonia ), który naprawdę zadbał zarówno o mój komfort fizyczny jak i psychiczny. Był miły, delikatny, zagadywał w trakcie i ogólnie świetny i to w państwowej przychodni. Ale gdy paznokcieć dorósł do miejsca, w którym była infekcja historia zaczęła sie powtarzać. Udałam się do lekarza i trafiłam na innego, który przy zabiegu dał mi 1/3 dawki znieczulenia mniej. I jakie było jego zdziwienie kiedy zaczął mnie ciąć a ja mu z nogą uciekłam - odruch bezwarunkowy. Ale jak tłumaczyłam uparciuchowi, że potrzebuje więcej to się śmiał i twierdził, że przecież słonia nie znieczula. A tu bach... i tak wwalił mi jeszcze dodatkowo zastrzyk, który musiałam odkupić, zgrozo!!!! No ale po tych zdarzeniach znowu jak dorósł do miejsca infekcji to samo... Ale w przychodni trafiłam znowu na pierwszego lekarza i antybiotykami w końcu mi paluszka wyleczył. Więc odpowiadając na pytanie od czego zależy czy dostaniesz znieczulenie czy nie ja twierdzę, że od dobrej woli przeprowadzającego zabieg i od zasobności Twojego portfela. Ot taka filozofia
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:14   #136
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć

No nie ( ile taki zastrzyk kosztuje? Kurde... niedobrze, niedobrze ;( Może najlepszym wyjściem będzie kupno tych klamr? Drogie są? Jakie kupić? Gdzie?
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:30   #137
camelka_c
Przyczajenie
 
Avatar camelka_c
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 11
GG do camelka_c
Dot.: Wrastający paznokieć

rozwniez chcialabym sie dowiedziec o tych klamrach cos wiecej!? mam straszny problem z prawa noga a nie chce zrywac pazokcia
camelka_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:46   #138
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastający paznokieć

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134936 w tym wątku pisałam trochę o klamerkach
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 18:44   #139
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Wrastający paznokieć

Nie bawcie się samodzielnie w klamry, bo powinna je założyć profesjonalistka, są różne rodzaje klamer (ale nad tym się nie będę rozpisywać)

Tutaj jest kilka foteczek i efekt przed i po zabiegu Myślę, że warto http://www.solmed.com.pl/wrastajacy.html

Tak po za tematem:
Moja mama chodziła do pedikiurzystki, która zeskrobywałą zrgrubiały naskórek SKALPELEM i wszystko inne też nim wydłubywała Bosh.... Na szczęście przestałą do niej chodzić Nie dość, że nieraz wracała do domu z krwawiącymi dziurami, to jeszcze naskórek narastał jej 3x szybciej Moja mama myślałą, że tak ma być na szczęście długo jej nie musiałam przekonywać, że to niebezpieczne dalej do niej chodzić
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 12:30   #140
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Karola - i co? Byłaś u lekarza? Mam taki sam problem, raz obudziłem się w nocy z potwornym bólem, a np. od kilku dni mnie nie boli, tylko jak kopnę w coś opuszkiem. Sam nie wiem czy iść do lekarza, czy nie. Myślałem już o namoczeniu paznokci i wyprostowaniu samemu...
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 13:13   #141
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Cytat:
Napisane przez xes Pokaż wiadomość
Karola - i co? Byłaś u lekarza? Mam taki sam problem, raz obudziłem się w nocy z potwornym bólem, a np. od kilku dni mnie nie boli, tylko jak kopnę w coś opuszkiem. Sam nie wiem czy iść do lekarza, czy nie. Myślałem już o namoczeniu paznokci i wyprostowaniu samemu...
Odradzam samemu próbować coś robić (po raz kolejny) tylko pogorszysz Idż do pedikiurzystki, założy Ci klamre
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:57   #142
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

nie byłam jeszcze bo od czasu kiedy napisałam przestało mnie wogóle boleć,ale w wolnej chwili sie wybiore, bo moze faktycznie sie wrasta tylko ja go czasem czuje a czasem nie..
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 08:41   #143
kbong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

dzięki za rady moczenie w sodzie pomogło, zastosowałam tez maść ichtiolową dostępną bez recepty, kosztuje niecałe dwa złote. nic nie boli a "siniaki" bledna i to szybciutko.
kbong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 23:32   #144
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

kurcze, watek juz troszke sie postarzal, ale ja dzis przypadkiem natknelam sie na takie zdjecie jak dolaczam..
powiedzcie mi czy tak wyglada zakladanie klamry?? bezbolesne czy moze to jakis szczegolny przypadek
dzieki z gory za odpowiedz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klamra!!!.JPG (29,1 KB, 143 załadowań)
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 23:59   #145
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

przede wszystkim przy takim stanie zapalnym paznokcia pedicurzystka nie powinna nic robić!!!!a napewno nie naklejać klamry..najpierw trzeba to wyleczyć(najlepiej iść do lekarza)..

ja trochę pracowałam na klamrach ale dla mnie lepsze efekty przynosi położenie akrylu na cały paznokieć..i lepiej wygląda niż klamra..można ładnie pomalować i nic nie widać
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:07   #146
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Cytat:
Napisane przez karolka-bobasek Pokaż wiadomość
powiedzcie mi czy tak wyglada zakladanie klamry?? bezbolesne czy moze to jakis szczegolny przypadek
To nie szczególny przypadek tylko jakiś koszmar!
Po pierwsze klamerek nie zakłada się gdy jest stan zapalny
Po dugie nie wiem jak można dopuścić do takiego stanu przecież tym paznokciem należało się zająć dużo wcześniej
Po trzecie nie wiem po co naklejana jest tam klamra skoro po lewej stronie ewidentnie widać "dzikie męso" a nic poza chirurgicznym zabiegiem nie jest w stanie czegoś takiego usunąć


Jeśli Twój paznokieć jest w normalnym stanie, to nie masz czego się obawiać. Zapewniam Cię, że założenie klamry jest 1000000000 razy przyjemniejsze niż zabieg chirurgiczny
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:33   #147
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

nie tak napewno to nie powinno wyglądać, dziewczyny dobrze piszą jak jest taki stan to napierw do lekarza, a poza tym gratuluje tej pedicurzystce ze zdjęcia pracy przy takim przypadku bez rękawiczek....
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 22:25   #148
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

nie no to ja tak myslalam ze to jest niezbyt fajna sprawa ale dzikie mieso to mnie powalilo na lopatki...
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 07:23   #149
xes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

Ja..... musiało boleć Może ja też zrobię zdjęcie i ocenicie czy jest wszystko ok?

Edit: BTW czy na tym forum są same dziewczyny?

Edit 2: Postanowiłem sam sobie z tym poradzić... Wydłubałem ostry koniec paznokcia, wygiąłem i przyciąłem dość mocno paznokieć. Starałem się, żeby był jak najprostszy, ale obcinaczki obcinają lekko okrągle, ale chyba na tyle, że nie powinny się paznokcie wykrzywiać? Jeszcze troszkę boli jak naciskam miejsce, gdzie był ostry koniec paznokcia. Może jakieś okłady?

Edytowane przez xes
Czas edycji: 2007-04-09 o 10:34
xes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 07:29   #150
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Wrastający paznokieć, to się powtarza

NIE ! tak napewno nie wyglada zakladanie klamry..
po pierwsze palec powinnien byc wygojny i nie powiinno sie z niego nic sączyc bo inaczej klamra sie zle przyklei i Ci odleci po miesiacu..
po drugie ten ktos kto zaklada te klamre.. to jest chyba nie powazny..
widziecie tutaj jakies rekawiczki czy cokolwiek?? nic.. tylko wacik i klej..
ten przypadek jest naprawde okropny mi sie wrasta tylko z jednej strony..
bylam niedawno u kosmetyczki po 3 klamerke, i powiedziala ze jest juz o wiele lepiej.. nawet ja to czuje
moj paznokietek zrobil si taki splaszczony i co najwazniejsze nie boli)
PeEs: Nie martw sie!!! ja bylam juz na 3 zabeiegach z wycinaniem i zrywanie paznokcia, i nic nie zdzialalo, a bolalo jak szlag a tutaj u kosmetyczki przyjemnie leze sobie wygodnie na foteliku, a kosmetyczka dba o moj paluszekna poczatku mialam trosienke bolu przy wycinaniu zbednego kawalka ale jest to o wiele lepsze niz zabieg za klamerke place tylko 35 złotych Pozdrawiam)
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 08:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.