Soczewki - mandat za brak świstka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-08, 20:53   #1
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845

Soczewki - mandat za brak świstka?


Witajcie,

Byłam dzisiaj u okulistki, która powiedziała mi, że przy zapisie w prawku, które mówi o tym, że muszę prowadzić w okularach lub soczewkach powinnam mieć też ze sobą zawsze "legitymację soczewek" - ona to tak nazwała.
Takie potwierdzenie, że noszę soczewki żeby np w momencie wypadku ratownik wiedział, że ma je wyjąć...
z 20 razy mi o tym powtórzyła, że to jest bardzo bardzo ważne, bo podczas kontroli drogowej policja może się do tego przyczepić i jak nie będę miała tej "legitymacji" można dostać 4 punkty i 200 zł mandatu.

Stwierdziłam, że poczytam o tym w necie po powrocie do domu i nie mogę znaleźć żadnej informacji. Są jedynie info o tym jak ktoś jeździ w soczewkach a ma na prawku, że musi w okularach.

Taką "legitymację" podobno wystawiają w salonach gdzie się kupuje soczewki w chwili zakupu. Chętnie bym poszła i dopytała się o co z tym chodzi, ale mi głupio, bo nie ma żadnej informacji na ten temat...

Czy słyszałyście o czymś podobnym? O tej "legitymacji" ?? Bo jak dla mnie to jakaś głupota :conf used:
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 21:16   #2
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Soczewki - mandat za brak świstka?

Cytat:
Napisane przez Linn13 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Czy słyszałyście o czymś podobnym? O tej "legitymacji" ?? Bo jak dla mnie to jakaś głupota :conf used:
Słyszałam jedynie, że warto mieć w portfelu właśnie na takie ewentualności (np wypadek) karteczkę dotyczącą soczewek ale nigdy nie słyszałam o przymusie, mandacie itp...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 20:20   #3
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Soczewki - mandat za brak świstka?

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Słyszałam jedynie, że warto mieć w portfelu właśnie na takie ewentualności (np wypadek) karteczkę dotyczącą soczewek ale nigdy nie słyszałam o przymusie, mandacie itp...
Ja mam taką kartę, którą dostałam kiedyś przy zakupach w sklepie z soczewkami, widnieje na niej napis: "Uwaga, noszę soczewki kontaktowe. W razie wypadku lub utraty świadomości proszę o fachowe zdjęcie soczewek. Dziękuję."
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 08:38   #4
ludvika
Raczkowanie
 
Avatar ludvika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki - mandat za brak świstka?

Ja się spotkałam ze stwierdzeniem że zdjęcie w okularach na prawku oznacza przymusowe badania lekarskie co jakiś czas. Ale nie o mandatach. Jak znajomy wyrabiał soczewki (pierwsze badania wzroku na soczewki) nikt się go nie pytał czy jeździ samochodem i chce świstek na to. Dodaj że wcześniej chodził w okularach - zdjęcie na prawku jest bez okularów.
Ale nie wiem jak to teraz działa - generalnie np: do paszportu każą zdjąć okulary
ludvika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 09:38:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.