Depilacja woskiem roll on - kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-17, 21:20   #1
fricz
Przyczajenie
 
Avatar fricz
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10

Depilacja woskiem roll on - kilka pytań


Hej, po pierwsze witam wszystkie wizażanki, jestem nowa na forum

Ostatnio zainteresowałam się bardziej domową depilacją ciepłym woskiem po długiej drodze od maszynek, przez depilator(auć!), pasty cukrowe, aż w końcu zbawienne plastry z woskiem. Poczytałam trochę w necie i jestem całkiem zadowolona i zdecydowana. Jednak mam trochę, zapewne laickich ale jednak, pytań.

1) Wosk aplikuje się bezpośrednio z tego pojemniczka, nie potrzeba już żadnych patyczków itp?

2) Podgrzewacz jest konieczny? Nie wystarczyłoby tego pojemniczka włożyć do kąpieli wodnej? Wydaje mi się że to taki niepotrzebny bajer/ułatwienie życia, ale po co skoro można sobie je utrudnić i zaoszczędzić troszkę kasy ;p

3)Czy taki np najzwyklejszy wosk http://allegro.pl/profesjonalny-wosk...596052213.html będzie ok? Nie chce kupować jakiś nie wiadomo jak wyszukanych, bo jeszcze nie wiem czy zostanę przy tej metodzie na długo.

4) Na ile wam starcza taki pojemniczek 100 ml używany na całe nogi+pachy? A na ile ten wąski roll on na bikini i pachy?

To chyba wszystko, sorki że tak długo ale muszę wszystko wiedzieć!
Z góry dzięki za pomoc
fricz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 12:27   #2
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Depilacja woskiem roll on - kilka pytań

Cytat:
Napisane przez fricz Pokaż wiadomość
Hej, po pierwsze witam wszystkie wizażanki, jestem nowa na forum

Ostatnio zainteresowałam się bardziej domową depilacją ciepłym woskiem po długiej drodze od maszynek, przez depilator(auć!), pasty cukrowe, aż w końcu zbawienne plastry z woskiem. Poczytałam trochę w necie i jestem całkiem zadowolona i zdecydowana. Jednak mam trochę, zapewne laickich ale jednak, pytań.

1) Wosk aplikuje się bezpośrednio z tego pojemniczka, nie potrzeba już żadnych patyczków itp?

2) Podgrzewacz jest konieczny? Nie wystarczyłoby tego pojemniczka włożyć do kąpieli wodnej? Wydaje mi się że to taki niepotrzebny bajer/ułatwienie życia, ale po co skoro można sobie je utrudnić i zaoszczędzić troszkę kasy ;p

3)Czy taki np najzwyklejszy wosk http://allegro.pl/profesjonalny-wosk...596052213.html będzie ok? Nie chce kupować jakiś nie wiadomo jak wyszukanych, bo jeszcze nie wiem czy zostanę przy tej metodzie na długo.

4) Na ile wam starcza taki pojemniczek 100 ml używany na całe nogi+pachy? A na ile ten wąski roll on na bikini i pachy?

To chyba wszystko, sorki że tak długo ale muszę wszystko wiedzieć!
Z góry dzięki za pomoc
1. Aplikuje się bezpośrednio jadąc rolką po skórze
2. Ja nie kupiłam podgrzewacza, wkładam może na 7 minut do gotującego się wrzątku, ewentualnie powtarzam czynność. Wierz mi podgrzewacz to zbędny wydatek - może ok. 50-60 zł to niedużo, ale jest nieporęczny, długo się go rozgrzewa, niełatwy do utrzymania w czystości.
3. Ja kupuję wosk w hebe, zielony lub żółty. Firma GK Beauty, za około 10 zł i jest super. Wolę zielony, mam wrażenie że jest nieco bardziej chwytliwy
4. Depiluję woskiem jedynie uda od czasu do czasu. Na pewno opłaca się dużo bardziej aniżeli gotowy w plastrach - zarówno pod względem ceny, jakości i poświęconego czasu
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 14:36   #3
fricz
Przyczajenie
 
Avatar fricz
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Dot.: Depilacja woskiem roll on - kilka pytań

Independentwoman95 dziękuję ci bardzo! A kojarzysz może czy w hebe mają też wosk do bikini z tą wąską rolką?

I czy kupował ktoś wosk na allegro? Bo dziś w rossmanie jedyny jaki widziałam to veeta 50ml za 30 zł, to nie ukrywam że bardziej odpowiadałaby mi opcja zamówienia takiego za parę złotych ;p

Edytowane przez fricz
Czas edycji: 2015-08-19 o 19:33
fricz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 15:36   #4
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja woskiem roll on - kilka pytań

1) Wosk aplikuje się bezpośrednio z tego pojemniczka, nie potrzeba już żadnych patyczków itp?

Tak, bezpośrednio. Są też woski, które nakłada się szpatułką i zrywa z fizeliną, albo woski bezpaskowe (do których już nie używa się fizeliny). Jeszcze nie próbowałam, czasami nakładam szpatułką ciekłą pastę cukrową, ale wolę wosk w rolce.

Do wosku w rolce będziesz potrzebowała jeszcze pasków fizelinowych może się też przydać puder dla niemowląt, jedni lubią używać, inni nie. No i oliwki do zmycia, jeśli nie masz w domu!


2) Podgrzewacz jest konieczny? Nie wystarczyłoby tego pojemniczka włożyć do kąpieli wodnej? Wydaje mi się że to taki niepotrzebny bajer/ułatwienie życia, ale po co skoro można sobie je utrudnić i zaoszczędzić troszkę kasy ;p

Może i nie konieczny, ale wg mnie przydatny. Jeśli ta metoda Ci się spodoba, to poleciłabym jednak kupić.


3)Czy taki np najzwyklejszy wosk http://allegro.pl/profesjonalny-wosk...596052213.html będzie ok? Nie chce kupować jakiś nie wiadomo jak wyszukanych, bo jeszcze nie wiem czy zostanę przy tej metodzie na długo.

Ja używam wosków Erbel, ale podejrzewam, że wszystkie wypadają podobnie.
Nissiax83 ma świetne filmiki na youtube dotyczące woskowania i ona bardziej poleca woski przeźroczyste, może coś w tym jest.


4) Na ile wam starcza taki pojemniczek 100 ml używany na całe nogi+pachy? A na ile ten wąski roll on na bikini i pachy?

Mi gdzieś tak na 4-5 razy nogi (łydki + część ud) + jakieś tam inne obszary, zależy. Wąski wosk kupiłam pod kątem bikini i wykończyć go nie mogę, następnym razem chyba daruję sobie wąską rolkę w ogóle.

Co do wosków veet - wg mnie strasznie drogie, w dodatku wkłady veet pasują tylko do ichniejszego pogrzewacza, jeśli się orientuję (tak samo z pogrzewaczem ELLE HLE 40 Bauer, czasami są dostępne w media markt i podobnych sklepach, mają specyficzne wkłady, ze tego, co pamiętam). Wiem, że Ciebie interesują same wkłady na razie, ale na przyszłość uprzedzam.
Jeśli chcesz kupić stacjonarnie, w wielu galeriach handowych są stoiska z różnymi rzeczami do paznokci, lampy UV, hybrydy itd, mają zwykle rownież woski do depilacji, trochę drożej, niż w necie, ale i tak taniej, niż veet.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 15:58   #5
fricz
Przyczajenie
 
Avatar fricz
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Dot.: Depilacja woskiem roll on - kilka pytań

Dzięki za odpowiedzi, przetestuje wosk zamówiony na allegro i zobaczymy jak to idzie.

Jak ktoś może jeszcze polecić jakieś tanie,dobre woski stacjonarnie w wwa lub w internecie to niech pisze
fricz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 16:08   #6
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Depilacja woskiem roll on - kilka pytań

W Hebe z którego korzystam (Floriańska, Kraków) nie mają wosków z cienką końcówką, którą można by depilować np. głębsze bikini
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 17:08:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.