Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 12:08   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?


Jak to jest z tymi podkladami? Powszechnie mowi sie ze majac sklonnosci do tradziku nie powinno sie nakladac podkladu, gdyz skora nie oddycha i tworza sie nowe wypryski. Ale jak pokazac sie z cera, ktora nie jest idealna, czasami z bliznami po tradziku, czasami z tradzikiem?

Czy istnieje jakis dobry podklad ktory nadaje sie do cery tradzikowej, ktory nie zapycha i ktory jest polecany przez np. dermatologow?

Bedac kiedys u dermatologa spytalam czy moge uzywac podkladu- powiedzial zeby lepiej nie, a jak juz musze to jakis lekki. Nie podal jednak zadnej nazwy a ja wciaz nie wiem w jaki podklad moglabym sie zaopatrzyc ktory nie bedzie powodowal nowego wysypu na mojej cerze.

Co wasi dermatolodzy wam polecaja?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:20   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Nie wszystkie podkłady zapychają skórę, najbardziej chyba zapychają te dość mocno kryjące, ale i to nie żadna reguła. Ja uzywam podkładu, mimo że walczę z trądzikiem, grunt żebyś dobrała sobie odpowiedni.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 07:38   #3
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie podkłady zapychają skórę, najbardziej chyba zapychają te dość mocno kryjące, ale i to nie żadna reguła. Ja uzywam podkładu, mimo że walczę z trądzikiem, grunt żebyś dobrała sobie odpowiedni.
Kazdy pisze albo mowi 'odpowiedni' a nikt nie podaje nazwy.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:42   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Kazdy pisze albo mowi 'odpowiedni' a nikt nie podaje nazwy.
A po co Ci nazwa podkładu, który dla kogoś jest dobry? Po to jest KWC, żeby cokolwiek wybrać i przetestować na sobie. Każdemu co innego pasuje.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:47   #5
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

moze wyprobowałabys podkład apteczny excipial? moim zdaniem jest swietny! tyle podkładow wyprobowałam ale kazdy albo zapychał albo robił sie żółty na twarzy a ten caly czas wyglada fajnie;p zobacz sobie w KWC opinie
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:16   #6
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A po co Ci nazwa podkładu, który dla kogoś jest dobry? Po to jest KWC, żeby cokolwiek wybrać i przetestować na sobie. Każdemu co innego pasuje.
Rozumiem ze to dobry zart???
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:54   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Rozumiem ze to dobry zart???
Dlaczego?
No przecież niczka dobrze napisała - to, że mnie pasuje podkład X nie znaczy, że nie zapcha Ciebie.
Każdy musi wybrać coś odpowiedniego dla siebie, a żeby to zrobić, musi jakąś część przetestować na własnej skórze.
Masz katalog KWC i tam możesz poczytać opinie.
Nie wiem co w tym śmiesznego.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 10:14   #8
martavika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi podkladami? Powszechnie mowi sie ze majac sklonnosci do tradziku nie powinno sie nakladac podkladu, gdyz skora nie oddycha i tworza sie nowe wypryski. Ale jak pokazac sie z cera, ktora nie jest idealna, czasami z bliznami po tradziku, czasami z tradzikiem?

Czy istnieje jakis dobry podklad ktory nadaje sie do cery tradzikowej, ktory nie zapycha i ktory jest polecany przez np. dermatologow?

Bedac kiedys u dermatologa spytalam czy moge uzywac podkladu- powiedzial zeby lepiej nie, a jak juz musze to jakis lekki. Nie podal jednak zadnej nazwy a ja wciaz nie wiem w jaki podklad moglabym sie zaopatrzyc ktory nie bedzie powodowal nowego wysypu na mojej cerze.

Co wasi dermatolodzy wam polecaja?
Ja uzywam odklad Vichy z serii dermablend nie zatyka porow i skora tak sie nie swieci, jest drogi ale w miare wydajny jak uzywam go codziennie to starcza na ponad 3 miesiace
martavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:42   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Rozumiem ze to dobry zart???
A co w mojej wypowiedzi Ciebie tak rozbawiło? Jak 99 osób powie, że podkład jest dobry, super, hiper to nie znaczy, że dla Ciebie też będzie pasował, to chyba proste.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:49   #10
martavika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?


Edytowane przez martavika
Czas edycji: 2011-03-08 o 18:52
martavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:42   #11
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A co w mojej wypowiedzi Ciebie tak rozbawiło? Jak 99 osób powie, że podkład jest dobry, super, hiper to nie znaczy, że dla Ciebie też będzie pasował, to chyba proste.
Wiesz.. prosciej wypisac wyklady nadajace sie do cery tradzikowej niz pisac przetestuj te z kwc.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 12:01   #12
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Mi dermatolog przepisała Avene compact ,taki z lustereczkiem i satynową gąbeczką.Powiedziała ,że jest bez zapachu i mi nie zaszkodzi.Były 2 rodzaje które chciala mi przepisać taki który pomaga ale jest na noc...nie wiedzialam o co z tym chodzi,chyba jest na tyle ciemny,że używa się go nocą :/ więc ja wybrałam sobie innego na dzień...ma ochrone UV i UVB .Zawsze możesz poradzić się swojego dermatologa.Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

aaa popieram też MARTAVIKA tak samo sobie zakupiłam na swoją odpowiedzialność Vichy Dermablend i powiem że jest dobry,ale jak nie masz za badzo wysuszonej cery.Pokrywa świetnie,tylko musisz dokładnie dobrać odcień do swojej karnacji.Mi poradziła go kosmetyczka z Polski...jak byłam na zabiegu i też dodała że nie jest tani.Ja kupiłam go tutaj za 23 euro nie wiem ile w PL kosztuje ale możesz popytać.
__________________
Nie patrz na piękno,lecz w serce człowieka,bo serce zostaje,a piękno uieka.


Ładnaś ty dziewczyna,
Trzeba cię szanować,
Włożyć do słoika
I zamarynować!!!
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:45   #13
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

hej jak kiedyś używałam fluidu lirene matującego. Powiem tak: był nie drogi kilka złotych chyba 12 zł, matował naprawdę dobrze i działał wysuszająco, nie powiem żeby był ciężki czasem sobie nim smarowałam syfki i naprawdę działał wysuszająco. Byłam z nigego bardzo zadowolona. nie był jednak zbyt trwały na opakowaniu pisze 7 h ale to nie był problem posmarować sobie tu i ówdzie ... cały czas planuje do niego wrócić. zaraz ide do sklepu i apteki sobie go kupię
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:24   #14
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Wiesz.. prosciej wypisac wyklady nadajace sie do cery tradzikowej niz pisac przetestuj te z kwc.
A co to za różnica?
Tu Ci 50 osób może napisać jaki wg nich jest podkład odpowiedni, to samo możesz poczytać w KWC.
Nie ma podkładu odpowiedniego do cery trądzikowej każdego człowieka. Jednemu pasuje X, innemu Y.

Choćby to:
Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
hej jak kiedyś używałam fluidu lirene matującego. Powiem tak: był nie drogi kilka złotych chyba 12 zł, matował naprawdę dobrze i działał wysuszająco, nie powiem żeby był ciężki czasem sobie nim smarowałam syfki i naprawdę działał wysuszająco. Byłam z nigego bardzo zadowolona. nie był jednak zbyt trwały na opakowaniu pisze 7 h ale to nie był problem posmarować sobie tu i ówdzie ... cały czas planuje do niego wrócić. zaraz ide do sklepu i apteki sobie go kupię
No właśnie - ja też używam matującego z Lirene, ale absolutnie nie widzę wysuszania po nim.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 18:09   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Wiesz.. prosciej wypisac wyklady nadajace sie do cery tradzikowej niz pisac przetestuj te z kwc.
Najprościej to byłoby poczytać kwc pudrów do tradzikowej, a nie zakładać wątek, skoro tego samego możesz w kwc się dowiedzieć. Najlepiej mieć pretensjonalną postawę, wymagać od innych, zamiast poczytać cokolwiek.

__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 15:59   #16
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Najprościej to byłoby poczytać kwc pudrów do tradzikowej, a nie zakładać wątek, skoro tego samego możesz w kwc się dowiedzieć. Najlepiej mieć pretensjonalną postawę, wymagać od innych, zamiast poczytać cokolwiek.

To prosze pokaz mi taka kategorie bo ja jakos jej nie widze. Sa jedyniewszysttkie podklady wymienione- a nie bede przeciez kazdy z osobna analizowala??
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 16:06   #17
qilka
Raczkowanie
 
Avatar qilka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Oświęcim/Łódź/Kraków
Wiadomości: 352
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

z dłuuugich lat doświadczenia wiem, że nie istnieje puder, który nadaje się do cery trądzikowej i nie wywołuje powstawania nowych zmian. Każdy fluid jest w jakiś sposób tłusty i uniemożliwia oddychanie. Polecam pudry mineralne albo - zwykły korektor i puder sypki na twarz, ewentualnie lekki samoopalacz. Nie daj się zwieźć reklamom - super lekka formuła, matujący etc. Jeśli matuje - to pewnie ma talk. Skóra nie oddycha. Najważniejsza jest pielęgnacja i dobry demakijaż. Powodzenia!

ps. aa i wypróbuj bibułki matujące
__________________
poznaję i uczę się, proszę o wyrozumiałość życzę fantastycznego dnia!

Edytowane przez qilka
Czas edycji: 2011-03-12 o 16:08
qilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 18:10   #18
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
To prosze pokaz mi taka kategorie bo ja jakos jej nie widze. Sa jedyniewszysttkie podklady wymienione- a nie bede przeciez kazdy z osobna analizowala??
Właśnie na tym polega KWC, żeby sobie wyszukać produktów, które nas interesują. Wpisuj po kolei np.: podkład do skóry trądzikowej, lekki podkład, podkład matujący czy co tam chcesz. Patrz ile ma gwiazdek, jak ma od 3,5 to można już zaliczyć, że będzie w miarę dobry, ale wiadomo, że dla każdego pasuje co innego.

Mnie np. nie zapychał maybelline affinitone, ale buzia się po nim świeciła, bo nie jest matujący, z kolegi mocno kryjący zmiany trądzikowe jest max factor lasting performance, ale ten z kolei po jakimś czasie zaczął mnie zapychać. Także jak jedno pasuje np. krycie, to drugie może być nie halo np. zapychanie. Im lżejszy podkład, tym mniejsze [teoretycznie] prawdopodobieństwo, że nie zapcha. Trzeba testować na swojej skórze.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 21:12   #19
Dommminika88
Przyczajenie
 
Avatar Dommminika88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Redditch,UK
Wiadomości: 19
Dot.: Czy istnieje podkład który nadaje sie do cery trądzikowej?

Ja mogę polecić podkład firmy Paul Sagane, stwarza wrażenie ciężkiego ale tak naprawdę wypełniony jest powietrzem. Skóra świetnie oddycha i nie jest podrażniona. Mam bardzo wrażliwą skórę i do tego jestem alergikiem więc zwracam na to uwagę.
__________________
11.12.2014 Nasz Synek jest już z nami
Dommminika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.