Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz.VIII - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinien być w następnej części?
W Nowy Rok dumnie wkraczamy, na drugie urodzinki czekamy! 4 25,00%
W Nowy Rok dumnie wkraczamy, tyle do zrobienia mamy! 0 0%
Miesiące lecą, roczki za nami, pociechy zaskakują nowymi umiejętnościami 0 0%
Odważnym krokiem w nowy rok wchodzę! Chcę świat poznawać, nudy nie znoszę! 2 12,50%
Mamo, tato, chodzę sam i na minutę sto pomysłów mam! 1 6,25%
W nocy zabawa, jedzenie jest beee. Usiąść na nocnik? Ja mówię nieee. 8 50,00%
Odważnym krokiem stąpam po ziemi i czekam aż świat znów się zazieleni 0 0%
Już rok 2014, tak szybko czas leci... witamy na świecie kolejne "nasze" dzieci 1 6,25%
Głosujący: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 12:28   #4141
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez mydream_ Pokaż wiadomość
dzien dobry
nie nadrabiam na razie bo tz zaspal do pracy i siedzi w domu :/ jak zwykle popsul mi plany na ten dzien swoja obecnoscia nie lubie takich dni
widzialam wasze rady odnosnie spania, dziekuje wam
wczoraj znowu bylam stanowcza i jak plakala nie wyciagalam z lozeczka tylko siedzialam obok. zasnela po walce, ale jest co raz lepiej
Cierpliwosci i konsekwencji życzę a zobaczysz, że będzie coraz lepiej...
I myślę podobnie jak dziewczyny- musisz postarać się o jakieś wychodne bez Oliwki. Pogadaj może z rodzicami, żeby zajęli sie małą raz na jakiś czas, zebyś mogła trochę mózg odświeżyć i na nowo zatęsknić za Oliwką.
Dla mnie każde wyjście w pojedynkę to jak zbawienie

A wczoraj śmiałam się z siostry jak mi opowiadała jak pierwszy raz zostawiła córkę z opiekunką (na próbną godzinę) i pojechałam na zakupy do Lidla. Czuła się jak w innym świecie. Chodziła spokojnie między półkami, oglądała wszystko, czytała, delektowała się każdą minutą w pojedynkę, hahaha! Jak widać kazda mama potrzebuje choćby malutkiej odskoczni
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 12:58   #4142
AgaPlast
Zadomowienie
 
Avatar AgaPlast
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 289
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

My zostawilismy Bianke z opiekunka moja znajoma i mielismy wyskoczyc tylko po zakupy a wrócilismy po 9 godz tak wiem wyrodna matka jestem DD Bianka tak sie super bawiła bez nas ze potem przez dwa dni łaziła i tylko było niania Ania niania Ania
Teraz dziewczyna zostanie na noc bo my jutro na impreze. juuuuuuuuupiiiiii


Ze smoczkiem to była krótka piłak bo młoda podczas pobytu w szpitalu to tak sie doniego przysssała ze dramat nawet jadła ze smoczkiem. schowałam i po temacie nie widzi nie pamieta nie dopomina sie. Teraz jeszcze chce butelke odstawic bo pieknie pije z kubka czy bidonu no ale butelka do zasypiania musi byc. jak daje jej przed spaniem jak jeszcze sie bawi to nawet nie ruszy.
AgaPlast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:03   #4143
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez AgaPlast Pokaż wiadomość
My zostawilismy Bianke z opiekunka moja znajoma i mielismy wyskoczyc tylko po zakupy a wrócilismy po 9 godz tak wiem wyrodna matka jestem DD Bianka tak sie super bawiła bez nas ze potem przez dwa dni łaziła i tylko było niania Ania niania Ania
Teraz dziewczyna zostanie na noc bo my jutro na impreze. juuuuuuuuupiiiiii


Ze smoczkiem to była krótka piłak bo młoda podczas pobytu w szpitalu to tak sie doniego przysssała ze dramat nawet jadła ze smoczkiem. schowałam i po temacie nie widzi nie pamieta nie dopomina sie. Teraz jeszcze chce butelke odstawic bo pieknie pije z kubka czy bidonu no ale butelka do zasypiania musi byc. jak daje jej przed spaniem jak jeszcze sie bawi to nawet nie ruszy.
U nas przez cały dzień nie widzi i nie potrzebuje ale na noc to koniecznie! Nie pójdzie do łóżeczka, będzie histeria za smokiem.
Raz przecięliśmy, zeby był kapeć i też była histeria bo chciał normalnego
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:17   #4144
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Artek ma smoka tylko do zasypiania w sumie.
A z butli pije herbatkę, choć umie z bidonu. Sama nie wiem, czemu mu ciągle robię butle. No i wieczorne mleko.

BTW Ostatnio kupiłam w Biedrze taki soczek a'la Kubuś i był zgerowany (nie wiem, jak się mówi po polsku, sfermentowany?) :/ Aż poszły bąbelki. Dobrze, że nie dałam tego Artkowi...

Czopków również nie podaję, bo po prostu nie umiem ich zaaplikować. Boję się za mocno, a jak robię słabiej, to wyłażą. Więc mamy syropki w razie W.
Ale czopki mają jeszcze jedną zaletę - omijają przewód pokarmowy i go nie psują.

Aga po cichu gratuluję i trzymam kciuki

Do mnie dzisiaj mama przychodzi, więc ja sobie robię spacer do Lidla, muzyka na uszach i odpoczynek
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:37   #4145
yevele
Zadomowienie
 
Avatar yevele
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 508
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez AgaPlast Pokaż wiadomość
Ze smoczkiem to była krótka piłak bo młoda podczas pobytu w szpitalu to tak sie doniego przysssała ze dramat nawet jadła ze smoczkiem. schowałam i po temacie nie widzi nie pamieta nie dopomina sie. Teraz jeszcze chce butelke odstawic bo pieknie pije z kubka czy bidonu no ale butelka do zasypiania musi byc. jak daje jej przed spaniem jak jeszcze sie bawi to nawet nie ruszy.
no moja też się przyssała jak jej teraz czwórki wychodziły ale udało się powrócić że smoczek tylko do spania, ale może w święta się uda, będzie trochę wolnego czasu to kto wie
a kiedy była w szpitalu?

Cytat:
Napisane przez miszkaaa Pokaż wiadomość
U nas przez cały dzień nie widzi i nie potrzebuje ale na noc to koniecznie! Nie pójdzie do łóżeczka, będzie histeria za smokiem.
Raz przecięliśmy, zeby był kapeć i też była histeria bo chciał normalnego
ups! też czytałam o tej metodzie, ale widać nie wszędzie się sprawdza
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49027022]A


Ale czopki mają jeszcze jedną zaletę - omijają przewód pokarmowy i go nie psują.

[/QUOTE]
też o tym chciałam napisać
__________________
yevele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:45   #4146
moonlightdancer
Rozeznanie
 
Avatar moonlightdancer
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UAE
Wiadomości: 612
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

MISZKA tak , zaraz to ucinają chyba tak jak na tej fotce załączonej przez Szkrabkowa. Chyba ze cos nie tak i mogą cos uszkodzić to czekają. Siostrze męża kazali odczekać 6 mies bo ta skorka za bardzo przylegała.
Dozwolone sa tutaj rożne terapie i in vitro nawet o ile materiał pochodzi od małżonków ale ta ciotka rozkłada na łopatki.
AGA przegapiłam odsmoczkowanie. Brawa!
MYDREAM o właśnie o ile możesz tez polecam wyjścia bez dziecka. Ja mojej nie widzę przez 2 h tylko ale pózniej cały dzień sie do niej tulę. Jak jesteśmy cały dzień razem to niestety czasem mam jej dość i denerwuje mnie byle co.


Sent from my iPhone using Tapatalk
moonlightdancer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 16:19   #4147
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Dzoan to jest tak 1/4 łyżeczki imbiru, 1/4 pieprzu cayenne, łyżeczka miodu, 2 łyżki wody i łyżka octu winnego.
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 16:35   #4148
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Aga za wszystkie umiejętności Bianka sama woła siku za każdym razem czy jeszcze ją czasami "wysadzasz"?
I gratuluję kreseczki, życzę żeby "zciemniała" do następnego testu i po cichutko zazdroszczę
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:22   #4149
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość
Też słyszałam ze odra wraca..i coś tam się pokazuje. Podejrzewam ze w końcu to mjr zrobimy ale póki co Igi z katarem chodzi przyszły tydzień bedzie w domu siedział. Moja mama przyjedzie.zeby sie doleczyl.

MOON jeszcze raz gratuluje synka!:

FIAZO i bylas z Piotrkiem u lekarza?

U nas trzy noce z rzędu cale przespane,ale podejrzewam ze clemastin się do tego przczynil


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
Nie. W przyszlym tyg mamy szczepienie. Wtedy zapytam.





Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
STOKROTKO zdrówka dla Łukasza nadal!
Dlatego ja piszę, że jestem psychiczna pod względem szczepień ale po prostu tak mam po tym, czego się naoglądałam.

MOON 6kg na plusie to wcale nie tak dużo
Fajnie, że sisiora było widać. Będzie parka, gratuluję!!

Dziś jeszcze pytałam doktorki co ze stulejką bo syn kuzynki ma 20 miesięcy i jakieś maści czy coś mu dała (ta sama pediatra co nas leczy), a ona mi mówi, że dopiero na bilansie 2latka będzie sprawdzać. Kurcze ja serio nie wiem jak to ma poprawnie wyglądać :?

Mamy chłopaków: Czy u Waszych dzieci też wygląda sisior jak na 1. ilustracji od lewej?

http://www.tourmedica.pl/photos/15/c...00_800x500.jpg

Tak jak na 1




Cytat:
Napisane przez mera82 Pokaż wiadomość
HEJ.
AGA Witaj . Nieśmiałe kciuki ... !

SZKRABKOWA my też mamy nr 1 , trochę szczuplejszy . Tak jak Perse, nie ściągamy napletka.

My też po wszystkich szczepieniach wychodziliśmy normalnie i kąpiemy się od 15 miesięcy i 5 dni codziennie. Na moje zapytanie p. doktora odnośnie kąpieli po szczepieniu, uśmiechnął się i zapytał czy też miałabym ochotę całodniowa iść spać (potem wyjaśnił ze nie widzi przeszkód). Tak samo kiedy pytałam o czopki , uważam że mają szybsze działanie i są bezpieczniejsze, On uważa inaczej , woli syropki przeciwbólowe zalecać! I tak mam do Niego zaufanie .

Przespaliśmy całą noc !!! Nie wierze !? Obudził się o 7 wypił mm i zasnął. Ooo budzi się.

MOON super że chłopak potwierdzony i trzymam kciuki za połówkowe.

MYDREAM nie smutaj. Jakiś czas temu identycznie myślałam, nawet teraz czasem w sklepie jest mi mega głupio ale dziewczyny (nie pamiętam dokładnie która, sorry) dobrze piszą. Odkąd zaczęłam panować nad sobą, zmieniłam myślenie, jestem spokojniejsza - Juleczek też jest inny! I wiem że to naprawdę działa, choć nauczyć się cierpliwości przy mega aktywnym dziecku jest ciężko!
Wieczorne zasypianie u Nas też praktycznie z rykiem co noc, rozrzuca maskotki, poduchę, kołdrę, co tylko się da ale nie wyciągam Go, podchodzę i stanowczym głosem mówię że czas spać i wychodzę. Popłacze, pojęczy i zasypia, najczęściej w pozycji nie do opisania !

MARGOSIA Dzięki za przydatne informacje.
Z tym "nie i nie wolno" kiepsko u mnie, odruchowo przy danej sytuacji tak mówię ale spróbujemy się zmienić. .

MISZKO kupiłam nakładkę na sedes, dziś spróbuję odsadzic Juleczka . A z kupsztalem podobnie myślę, boję się że chłopak się zrazi i zablokuje!? Kurcze, przeraża mnie to! Naprawdę do 18ki grożą nam pampersy :/ !

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Aaa, SZKRABKOWA po mmr na pewno pozostanę z Juleczkiem w domu , przynajmniej z dwa dni, pogoda naprawdę nie fajna (u Was to dopiero, śnieg, wiatr !)! Tylko kiedy pójdę z Nim na to szczepienie!? Cały czas zwlekam, teraz jestem sama a wolałabym żeby tz był jednak z nami :/. Chyba w grudniu to załatwię!

Oczywiście kciuki trzymam za Igorka i Maksia, poszczepiennych chłopaków!
Brawo za noc
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:34   #4150
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

DZOAN czy Ty nie z tego miasta???
http://miedziowe.pl/content/view/71767/78/

zaraz czytam resztę
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:59   #4151
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
DZOAN czy Ty nie z tego miasta???
http://miedziowe.pl/content/view/71767/78/
o kurde! biedny maluszek!

Dzisiaj pooglądałam dokładnie frędzelka. Sama nie wiem... niby cos podobnego do zdj.nr 1 ale nasz nie jest aż taki kształtny tzn. nie ma aż tak zaznaczonej tej górnej częście
KUrde, jakby moj syn wiedział, że opisuje na forum jego zwis to by się mnie wyrzekł chyba...

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Dziewczyny, pozwalam sobie wklejać posty dot. leków, domowego kurowania się oraz książeczek itp. do k.
Jeśli coś potrzebujecie to proponuję tam zajrzeć- "Przydatne..."
A tak w ogóle to fajnie by było gdyby każda z nas robiła to sama- czyli np. piszę na forum o jakimś leku/informacji i od razu wpisuję w k.
Tam łatwiej znaleźć w razie W.
__________________
Dziubulek

Żabinek

Edytowane przez miszkaaa
Czas edycji: 2014-11-21 o 19:01
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 21:18   #4152
AgaPlast
Zadomowienie
 
Avatar AgaPlast
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 289
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Bianka czasami woła sisi czasami ja wysadzam a czasami jak sie pytam czy chce to beszczelnie ucieka i po minie wiem ze sie zwaliła w pieluche ale 2 zawsze jest w nocniku i tym sposobem uzywamy max 3 pieluch na 24 godz.

Młoda była w szpitalu na przełomie wrzesnia- pażdziernika bo dorwała mi sie do szczepionki na lisy i trzeba było ja zaszczepic i trzymac na obserwacji 10 dni. teraz zrobiły jej sie brzydkie since pod oczmi. wyniki ma super i nie wiem czy to po tej szczepionce czy moze złapała jakies dziadostwo przy okazji kontakitu z ta szczepionka jakies robale czy co czy moze taka bedzie jej uroda:/

Zrobilismy sobie dzisiaj wycieczke 150 km w jedna strone bo doszlismy do wniosku ze czas zakupic mi samochód bo jednym juz teraz jest tragedia . dzwonimy u mawiamy sie wszystko super cacy zajezdzamy autko piekne jak na swój wiek w srodku złoto i co ??? nie odpala a jak odpaliło w koncu to co chwila gasło krztusiło sie i ogolnie smierdziało paliwem. koles twierdził ze to przez to ze ktos zatankował słabe paliwo ale sory nie bede ryzykowac. wkurzyłam sie na maksa..... i dzien z dupy i kasa na dojazd stracona i jeszcze zahaczylismy o maka i skonczyło sie szejkiem i cziskiem
AgaPlast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 23:28   #4153
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Słyszałam o tym żłobku w radiu :/

Aga ojej, jak to się dorwała do szczepionki Bianka?
A Maka zazdroszczę U mnie w mieści zamknęli McD i bardzo rzadko jadam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 06:41   #4154
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

AgaPlast since pod oczami mogą choć nie muszą oznaczać robaki. Badać nie ma sensu bo może nic nie wyjść, ale kup olej z pestek dyni i podawaj małej. Ja używam zamiast masła i dziewczyny jedzą.
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:15   #4155
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
DZOAN czy Ty nie z tego miasta???
http://miedziowe.pl/content/view/71767/78/

zaraz czytam resztę
Tak, to z mojego miasta. Nie wiedziałam o tym. U nas są dwa publiczne żłobki, Olek chodzi akurat do tego drugiego. Nie tu gdzie ten chlopaczek był tak źle traktowany :-( Mam nadzieje, ze tak jak napisał w każdym środowisku znajdzie się czarna owca i więcej takich sytuacji nie będzie :-( Dla rodziców brawa, że zareagowali w porę.

Mela dziękuję :-* wczoraj mąż miał mi pieprz Cayenne kupić i nie znalazł :-( Nie ma jakiegoś zamiennika?

Ja się czuje gorzej..głowa ciśnie od nocy juz. Kaszel męczy, gardło zdarte.
__________________

dzoan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:34   #4156
201801111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 101
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez AgaPlast Pokaż wiadomość
Witamy sie witamy sie
Dziewczyny nie moge sie zebrac by byc tu z wami na bierzaco:/

Zdrówka dla wszystkich
Moon gratulacje za chłopaczka

Co u nas? Bianka rozrabia, zeby ida- teraz 3 na tapecie, czwórki juz sa. Nocki ładnie przesypia, pozbylismy sie smoczka, ładnie je z piciem gorzej, odpukac nie choruje. Wszystko ja ciekawi, uzywamy nocnika chociaz jeszcze nam sie zdarza siusiu w pieluszce ale dwójka juz nie.
Mi zdrowie tez dopisuje , na brak pracy nie narzekam i mamy nianie na razie testowo w weekendy i dzieki temu bylismy z TZ juz w kinie razem pierwszy raz od chyba 2 lat
Bianka tez juz kino ma zaliczone bylysmy na pszczólce Mai i dała rade wysiedziec
co jeszcze u nas?
wczoraj robiłam test i pojawila sie niesmiala 2 kreseczka ale jeszcze czekam az kreseczka sciemnieje i potwierdzi lekarz ze jest ok.
postaram sie ponadrabiac co u was. pozdrawiamy
super, ze smoczek pozbyty i za nocnik
moja to by kino rozniosla... grzeczna twoja dziewczynka.
ja rowniez po cichutku gratuluje drugiej kreseczki

Cytat:
Napisane przez mera82 Pokaż wiadomość
Miałam też pytać AGA a w tym kinie to Bianka bez problemu wysiedziała ? Długi seans ? Oczywiście brawa za dwójki w nocniczku .

PERSE Fajne te rzeczy w biedrze są, wczoraj oglądałam. Te pościele piękne, kocyki ... Ledwo nad sobą zapanowałam żeby nie kupić, mamy sporo i tego i tego. Tz by mnie udusił ! A te bidony superowe i postanowiłam na Mikołajka jednak zakupić choć tez ich trochę ma . Ten ze słomką i tym spodem śnieżnym superrr !
czyli nie moge isc do biedry

Cytat:
Napisane przez miszkaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry


U nas nocka z ciągłymi płaczkami
Ale dzisiaj odkryłam przyczynę- wychodzi nam górna trójka i ostatnia czwórka- ma tam taką gulę, ze aż byłam w szoku jak mu smarowałam.
Tak myślałam, bo wczoraj zrobił 5 kup!!!! i ma czerwony krosteczki na pośladkach więc od razu mi się światełko zaświeciło, że chyba zęby

Ale dzisiaj moje dziecie jest najgrzeczniejsze pod słońcem!!!
Wyobraźcie sobie, ze posiedziałam z nim może z 5 minut a tak to zajmuje się sam sobą- kombinuje, że aż mi się śmiać momentami chce, ale najważniejsze, że radzi sobie sam i zdążyłam cały bigos przygotować.
Myślałam, że tylko pokroję kapuchę i nastawię do gotowania ale jak zobaczyłam, że nie ciągnie mnie za spodnie to robiłam dalej i dalej... I tym sposobem juz się studzi





czyli u was jest od razu bez tej skórki, tak?
A ciotka to musi być niezły "przypadek", że się faszerowała po to aby mieć ciążę mnogą- zwłaszcza przy 5 dzieci
Ale rozumiem, że u was nie widzą w tym nic złego?


Ja myślałam, że u nas z czasem też się tą skórkę nacina
czy po prostu tylko naciąga, zeby zchodziła nizej


AGA trzymam kciuki super, że Bianka zdrowo się chowa. Jak się mieszka? za kino- zarówno z Bianką jak i bez!
Ja bym się jeszcze nie odwazyła na wyjście tam gdzie jest cisza Na razie wybieram miejsca gdzie za bardzo nie byłoby słychać ewentualnego krzyku mojego syna (choć nie jest jakimś histerykiem)

MERA wow! brawa dla Julianosa za nocke! To się wyspałaś, co??
zazdroszcze
moja to szogun ! wczoraj tz musial wyjsc zalatwic jedna sprawe, ja zostalam z dzieckiem sama i konczylam obiad... mysle sobie cos cicho sprawdze co robi, wychylam sie z kuchni a na nia szafka z butami leci, z przerazeniem krzyknelam, ona sie odsunela troche, ale dobieglam i szafke zlapalam, na szczescie nic sie nie stalo. juz drugi raz ta glupia szafka :/
to bylo kilka sekund, a takie wizje mialam az sie poplakalam...

Cytat:
Napisane przez miszkaaa Pokaż wiadomość
U nas przez cały dzień nie widzi i nie potrzebuje ale na noc to koniecznie! Nie pójdzie do łóżeczka, będzie histeria za smokiem.
Raz przecięliśmy, zeby był kapeć i też była histeria bo chciał normalnego
tez jeden mamy przeciety i to rowniez nie dziala. chwilowo oduczanie odpuscilam bo musze uregulowac jej spanie. ale za to nie uzywamy juz od dawna butelki i z tym bylo latwiej

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
DZOAN czy Ty nie z tego miasta???
http://miedziowe.pl/content/view/71767/78/

zaraz czytam resztę
masakra


hej noc spoko, gorzej z zasypianiem walka od 21:30 do 23. wiec po co ta walka jak normalnie bez niej tez chodzi o 23 masakra ! brak sil, a tz nie pomaga bo chce ja wyciagac jak ona placze i przeszkadza nam tylko.

dziewczyny czy u ktoregos dziecka jest postoj z zabkowaniem ? u Oli nie ma nowego zabka jakos od wakacji martwic sie, nie martwic, normalne
201801111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:34   #4157
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Dzoan to jest taki czerwony zawsze w każdym markecie jest. Kiedyś nawet w Biedrze widziałam. Chyba mężu się nie postarał.
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:42   #4158
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Mydream jestem ciekawa co by było, jakby nasze dzieci się spotkały. Chyba wysadzilyby dom w powietrze Rozrabiaki
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:42   #4159
AgaPlast
Zadomowienie
 
Avatar AgaPlast
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 289
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Witamy sie z kawka

Mela zakupiłam to cudo i musze chowac przed Bianką bo jej tak ten olej smakuje ze jedna łyżeczka to mało i zawsze konczy sie wrzaskiem

Mysle czy te since to tez nie od zebów bo nam na raz wyszły wszystkie 4 i teraz widze ida wszystkie 3 .

Zapomniałam umówic sie na szczepienie mmr no nic poczekamy jeszcze tydzien. TZ teraz chory młoda tez ciagnie noskiem wiec poczekam

Co do szczepionki to nie wiem czy koty czy psy czy nam zrzucili na podwórko w każdym razie znalazła sie u nas na podwórku szcepionka na wscieklizne ta która zrzucaja z samolotów . nim zareagowałam to młoda juz ja w rece miała a jak jej zabrałam to ona tą łapke do buzi wsadziła i klops bo to zywa szczepionka wiec istniało ryzyko ze mogła zachorowac. Co sie wtedy strachu najadłam , nastresowałam i naryczałam nim lekarze podjeli jakakolwiek decyzje to moje i mam nadzieje nigdy tego juz nie przechodzic.
AgaPlast jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 09:01   #4160
201801111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 101
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49036080]Mydream jestem ciekawa co by było, jakby nasze dzieci się spotkały. Chyba wysadzilyby dom w powietrze Rozrabiaki [/QUOTE]

tak i nie bylo by co zbierac


zapomnialam wam pisac odnosnie wyjsc bez dziecka. z tz wychodzimy sami tylko na porzadniejsze zakupy, moj tz to typ domownika, po pracy kapcie i tv, jest tez pracoholikem, pracuje w soboty i czasem idzie w niedziele takze ciezko z wyjsciami :/ ciezko go namowic i ciagle jest zmeczony... wiem, ze przydala by mi sie odskocznia od dziecko bo siedze z nia calymi dniami do tego wstaje do niej w nocy i momentami mam dosc psychicznie, dlatego intensywnie mysle nad szukaniem pracy od stycznia, chociaz na pol etatu zebym mogla wyrwac sie z domu...


ohoo chyba ksiezniczka wstaje
201801111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 13:47   #4161
mera82
Rozeznanie
 
Avatar mera82
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 798
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

PERSE to mnie zaskoczyłaś, myślałam że McD są nie do zdarcia, każdy jada ten syfek !

MYDREAM Koniecznie zorganizuj sobie wyjście, ja dzis byłam na godzinnym masażu relaksacyjnym (prezent tz) i po 1,5 wracałam stęskniona do mojego łobuziaka.

AGA Daj znać co drugi test pokazał Trzymam kciuki .
mera82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 13:51   #4162
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Mydream a sama? Masz z kim zostawić Oliwkę i iść sobie na zakupy/na spacer, cokolwiek??
To jest bardzo potrzebne, choć raz na jakiś czas.

Dziewczyny, te bidony w Biedrze są jednak kiepskie :/ Mają takie twarde te rurki, że to nie dla takich maluchów chyba.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 14:23   #4163
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Kurde mój post nie dotarł widzę..
Mela jednak był pieprz Cayenne, ale z dopiska Chili. Jest czerwony. Mam nadzieje, ze to ten i mi przełyku nie wypali :-P brzmi groznie ;-) Ogólnie mam wszystkie składniki juz. Mogę mieszankę zaraz przygotować.

Kupiliśmy Olkowi Buciki na zimę. Boje się cenę napisać, wiec może pominę :-S z Bartka, choć podobały nam się z innej polskiej firmy, ale jednak wybraliśmy te. Wkładka ciut szersza w paluchach i do materiału byliśmy bardziej przekonani. Choć tamte takie mięciutkie, elastyczne. Się okaże czy dobrze wybraliśmy ;-)
Niestety kombinezona nie upolowalismy w sklepie z.używana odzieżą i.zabawkami dla.dzieci. A Olek taki zmęczony, a przy tym wściekły był, że w sklepie nam lezal na podłodze i płakał. Pan na szczęście wyrozumiały, bo u niego ten sam.etap z dzieckiem. Aczkolwiek u nas pierwszy raz taka akcja. W sumie nawet się nie przyjęłam jakoś specjalnie.
Czapeczki i rękawiczek tez nie mamy :-(
__________________

dzoan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 15:16   #4164
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Cytat:
Napisane przez mydream_ Pokaż wiadomość
dziewczyny czy u ktoregos dziecka jest postoj z zabkowaniem ? u Oli nie ma nowego zabka jakos od wakacji martwic sie, nie martwic, normalne
U nas W lipcu wyszły czwórki a trójek ani widu ani słychu Im później wyjdą tym później się zepsują

Ja tam nie mam potrzeby wychodzenia bez mojego dziecka
Ba! Ja z nim nawet do pracy chodziłam i jakoś mi to nie przeszkadza
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 15:26   #4165
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Ale Mydream jest w takiej sytuacji (powiedziałabym: kondycji psychicznej), że jej by się to przydało, o czym sama wie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 17:24   #4166
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Mela wypiłam..kurde..pikantne, że tak powiem..:-P pali w rure..ale czuje, ze nos odtyka.. Kataru co prawda nie mam, ale nochal przeczyszcza na pewno.
Oszukalam trochę,.bo popilam woda :-P ale minimalnie, bo.się.wystraszyłam ostrości haha

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Mela a ile razy dziennie mogę coś takiego pić?
__________________

dzoan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 18:29   #4167
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

MERA Ty pisałaś o poscieli w Biedrze- to jest dziecięca??

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

MYDREAM skoro tż to domator i kapciuch telewizyjny to jeszcze lepiej- po prostu zostaw ich we dwójkę a Ty wyjdź gdzieś choćby na godzinę. Tż poczuje jak to jest być tylko z małą (bo chyba jesteś w podobnej sytuacji do Perse) i będę mieli okazję złapać lepsze więzi
A z kim planujesz zostawiać Oliwkę jak znajdziesz jakąś pracę??

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

DZOANA chwal się buciorkami, wrzuć linka i nie musisz podawać ceny
Ja jak pojadę w grudniu do PL to tez będę musiała jakieś kupić więc chętnie zobaczę
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 19:05   #4168
201801111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 101
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

PERSE moge zostawic mamie, ale za bardzo nie chce bo ona pracuje, a Oliwka to wulkan energii wiec jakos nie czula bym sie z tym dobrze, ze mama po pracy, a ja jej dziecko zostawiam :/ moglam bym tez babci i chyba tak zrobie w najblizszym czasie bo kiepsko z moja psychika...

MISZKA jak miejsca beda w zlobku czy w klubie malucha to tam ja zapiszemy, a jak nie to do babci na kilka godzin, bardzo chetnie zajmie sie Oli bo juz pytalam w razie w.
z tz nie zostawiam malej nigdy bo on przeciez zmeczony, padniety, spiacy itp itd po pracy ( jego tlumaczenia... )

Edytowane przez 201801111004
Czas edycji: 2014-11-22 o 19:07
201801111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 19:49   #4169
Agrafka86
Wtajemniczenie
 
Avatar Agrafka86
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

MERA zazdroszczę masażu

MYDREAM zrób coś Kochana dla siebie choć trochę się oderwij od codzienności.

AGA przykro mi z powodu auta. Ale dobrze, że tak się stało. Bo byś kupiła a później lipa.

Nie mam jak nadrobić wszystkiego.
Minio w nocy kaszel miał. Nie spał od północy do 4 chciał się bawić. Poszedł spać i wstał o 6:00. Ja od 9-16 na uczelni. Tz z nim. Dałam witaminy i lipomal. No i śpi od 18:00 jak na razie bez kaszlu
__________________
26.07.2013
Misiu jest już z nami
Życie nabrało sensu!

09.07.2011 Żona

Agrafka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 20:13   #4170
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mama daj mi schaboszczaka, w końcu w domu masz roczniaka! - Mamy VII-VIII 13 cz

Zdrówka dla potrzebujących!

Igi w Pt był w żłobku. Mialam wyrzuty sumienia bo katar spory, no ale następny tydzień przesiedzi w domu. Do tego jedna pani ze zlobka za każdym razem prawie jak przyprowadzam igiego rano i onna jest to pyta się czy zdrowy. Jakbym go chorego przyprowadzala. Przez nią siedziałam w pracy jak na szpilkach cały dzien. Generalnie mamy od lekarza zalecone inhalacje z pulmicortu i bedualu (czy jakoś tak) i fenistil/clemastin na noc. Na basen jutro nie idziemy, przyjeżdża moja mama do pomocy. Maz też w domu bedzie w trybie naukowym. Mam nadzieje ze się dogadają

MELA jak u Ciebie?

MYDREAM koniecznie wyjdź na chwile tzta możesz w weekend zatrudnić. Godzina go nie zbawi. a coś chciałam..aa w jakim wieku jest dziecko tzta? Maja ze sobą kontakt?

my kupiliśmy buty zimowe w deichmannie. Igi nie chciał w nich chodzić na poczatku. Teraz juz ok. Tesciowa jest na weekend i lazanie ze szpinakiem mi przywiozła. Pycha! A i my nie jadamy w maku, za to w North fishu


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-09 19:00:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.