Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 11:21   #31
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Niby Nic może warto otworzyć nowy wątek
ja jestem totalnie przeciwna takim militarnym zabawkom a zabawy mhyyy zabraniać nie będę ale tłumaczę mojej 4 latce, która ostatnio do mnie z palców strzelała (przyniesione z przedszkola wryyy) że tak nie powinna robić i dlaczego!
chyba nawet gdzieś taki wątek jest
tez jestem przeciwna zabawkom militarnym
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:09   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Chociaż sama się bawiłam pod stołem w wojnę z dwoma sąsiadami, to jestem przeciwna. Jedyne, co dopuszczam, to jakieś żołnierzyki dla chłopców bo nieraz widziałam rozgrywanie całych bitew, no i to było jakoś tak... nie do człowieka.

Pytanie mam, od roku podoba mi się pewna zabawka, moja córa zafascynowana jest kluczykami wszelakimi, no ale nie wiem, czy nie będzie za duża na nią... Chciałam ew. na gwiazdkę, młoda będzie miała 19 miesięcy wówczas, oceńcie:

http://www.brykacze.pl/product,smoby...altow,405.html
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 09:36   #33
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Szaja, klika dni temu kupiłam tę zabawkę dla mojej 14-miesięcznej córki i jestem bardzo zadowolona. Trafiłam na okazję, bo za używany domek w super stanie zapłaciłam 39 zł plus przesyłka.
Ciężko powiedzieć, czy Twoja córa nie jest na niego za duża, bo nie mam porównania, co lubią dzieci w jej wieku.
Moja jeszcze nie ogarnia wsadzania kluczyka w dziurkę, przekręcić jej się czasem uda.

Swoja drogą domek jest śliczny, świetnej jakości i zaskoczyła mnie jego wielkość.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 10:24   #34
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

ta zabwka wydaje mi się ispirująca i ciekawa, ale mogła by byc przynajmniej o 100zł tańsza
http://www.zabawkowisko.pl/pl/p/Mata...ell-Animal1/75

dziękuję za wypowiedzi odnośnie zabawek militarnych - czyli swojemu dziecku nie kupiłybyście miecza, pistoletu itp
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:18   #35
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Niby nic, to też nie tak.

Synek mojej koleżanki miał fazę w przedszkolu na rycerzy - face trwała dobre 3 lata. Książeczki, bajki, filmy, zamki, muzea i stroje rycerzy, w tym - miecze Poznawał nazwy broni rycerskich, miał drewniany miecz i do kupionego stroju rycerskiego - jakiś plastikowy. Czy zabawa go jakoś zepsuła? Nie sądzę, słownictwo poszerzył ogromnie, swą wiedzę również, plus do tego uwrażliwienie na NIE używanie broni i nielubienie przemocy. To jest to, o czym Luba pisała - pozornie głupia zabawa może okazać się świetnym hobby.

Martysku, moja córa ma teraz niespełna 1,5 roku, kluczyki wkłada w każdą możliwą dojrzaną dziurkę Za to sorter dla niej za trudny na razie, przekręcanie kluczyka ok.

Ktoś się wypowie jeszcze?

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2011-10-27 o 12:19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:38   #36
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

no właśnie Szaja - mój syn jest zfscynowany bronią i ja się zastanawiam czy mu pistolet jednak kupic, on i tak strzela w sumie ze wszystkiego, z klocków buduje pistolety i karabiny, z widelca też "strzela"
nie celuje do ludzi, tylko na przykład chowa się za drzwiami, wychyla się zza komody mówi "tuf tuf" i gdzieś tam sobie biegnie i powtarza "akcję"


co do tej zabawki z kluczami - wydaje mi się że zainteresowałaby nawet mojego trzylatka- nie wiem co prawda na jak długo, ale raczej obojętnie by nie przeszedł obok niej
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:44   #37
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

dla mnie miecz to jednak cos innego niz pistolet
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 13:00   #38
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

zdecydowanie co innego, ale i jedno i drugie to typ zabawek tzw agresywnych
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:14   #39
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

no w sumie tak,tylko mnie miecz kojarzy sie z turniejami itd. taka walką honorową raczej nie z zabijaniem ,jak broń palna
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:25   #40
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

ale z drugiej strony - dziecko mieczem może uderzyć inne dziecko, rodzica i to wtedy boli, a z pistoletem powie "pif paf" a to nie boli (chodzi mi o zabawę zgodnie z zastosowaniem, bo wiadomo że uderzyć może dziecko kogoś i klockiem i też będzie bolało)

Niestety miecze mały już ma - też był etap ogromnego zainteresowania i co tu dużo mówić - uległam. Teraz widocznie na innym poziomie walk jest młody że mu broń biała nie wystarczy i tak mnie bardzo prosi a ja jestem coraz bardziej skłonna mu ulec
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:27   #41
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

wiesz,z pistoletu moza strzelac hobbystycznie do tarczy,mozna do innych ludzi.Bycmoze to kwestia podejscia,interpretacji
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 14:47   #42
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
wiesz,z pistoletu moza strzelac hobbystycznie do tarczy,mozna do innych ludzi.Bycmoze to kwestia podejscia,interpretacji
masz rację
przeszukałam internet i znalazłam kilka artykułów na ten temat które trochę mi rozjaśniły w głowie
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:52   #43
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Szaja, myślę, że zabawka będzie git. tak mi się wydaje, że nawet starsze dziecko by się bawiło...

Nibynic... dobre pytanie o te zabawki... i mnie czekają takie dylematy w przyszłości... generalnie jestem wobec nich na "nie".. (inaczej myślę o średniowiecznej broni... może to brak konsekwencji, ale sam fakt, że to sprawa przedawniona powoduje, że mi się nie wydaje aż tak groźna jak współczesna)... ale z drugiej strony, dla chłopaków są ta tak naturalne rzeczy.... kurcze.. zresztą sama robiłam sobie karabiny z patyków. I też to może nielogiczne, ale np. pistolet, taki w stylu westernu wydaje mi się mniej "groźny" niż np. jakaś super nowoczesna rambo-laserowa broń... kurka, no ciężki temat... i OT mały

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
masz rację
przeszukałam internet i znalazłam kilka artykułów na ten temat które trochę mi rozjaśniły w głowie
zarzuć, proszę, linkiem, bo jak mówiłam - czekają mnie takie rozterki w przyszłości
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:57   #44
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

http://www.edziecko.pl/przedszkolak/...5,4303376.html
i jeszcze
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/artykuly/czytaj/542/wychowanie/zabawki-militarne-
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.


Edytowane przez NibyNic
Czas edycji: 2011-10-27 o 15:08
NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 16:54   #45
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Mówicie? To chyba się skuszę, bo tak od zeszłych świąt mnie ciągnie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:26   #46
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Co do zabawek militarnych. Moj młodszy brat z całą zgrają kolegów bawili się na podwórku w wojne. Mieli pistolety i strzelali do siebie (co chwile tylko było słychać. Kuba nie żyjesz, Wojtek nie żyjesz itd.) więc tak naprawdę moja mam miała nie wielki wpływ na to. Wyrośli z tego, żaden nie stał się bandziorem.
Sama jestem przeciwna takim zabawkom, ale jak wszyscy bawią się na dworzu to co powiedzeć dziecku, że nie wolno
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:39   #47
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Inspirujące, rozwijające "proste" zabawki

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Co do zabawek militarnych. Moj młodszy brat z całą zgrają kolegów bawili się na podwórku w wojne. Mieli pistolety i strzelali do siebie (co chwile tylko było słychać. Kuba nie żyjesz, Wojtek nie żyjesz itd.) więc tak naprawdę moja mam miała nie wielki wpływ na to. Wyrośli z tego, żaden nie stał się bandziorem.
Sama jestem przeciwna takim zabawkom, ale jak wszyscy bawią się na dworzu to co powiedzeć dziecku, że nie wolno
Chłopcy od wieków tak się bawili. Taka ich natura.

Będzie odpust i co, nie kupić? Wszyscy w klasie będą mieli, po lekcjach umówią się na bitwę i co, nie pozwolić?


Chłopaki bawią się w kierowcę, a nie każdy zostaje Kubicą. Bawią się w wojny, a nie każdy staje się żołnierzem czy bandziorem. Większość z nas tutaj pewnie bawiła się w bibliotekę. Ile z nas pracuje w tym miejscu?

To zabawa. Stara jak świat. Nie doszukujmy się w tym problemu.

Jak już chcemy dbać o "antywojenną" psychikę dziecka, odetnijmy je od gier komputerowych tego typu, bo to robi kuku w głowie, nie plastikowy pistolet.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:44   #48
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Ja jakoś nie widzę problemu w zabawie w bitwy. I nawet nie wiem jak miałabym dziecku odmówić kupienia karabinu czy miecza, skoro mój mąż zajmuje sie sprzedażą sportowych mieczy do walk i kolekcjonerskich? A dodatkowo sam kolekcjonuje karabiny zadekowane? ma na to pozwolenia, bo w Polsce nawet na broń pozbawiona cech użytkowych należy mieć zezwolenia. I on sie bardzo tym interesuje, co pomogło mu tez zainteresować sie wcześniej historia. I mnie to jakoś zupełnie nie razi. Bo walki, bitwy, potyczki to wszystko ma i miało miejsce i cieżko jest dzieci od tego odseparowac. Trzeba po prostu je uświadomić co taka broń oznacza i do czego normalnie służy.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.