Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 06:51   #2581
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Medussaa Pokaż wiadomość
Kolejny kolejny miesiąc olejowania.
A dzisiaj drugi raz laminowanie.
Ja wczoraj spróbowałam pierwszy raz i zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz. jaką metodą laminowałaś?

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Znalazłam w Realu fajną oliwkę dla dzieci 'Real Quality Oliwka pielęgnacyjna'. Skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Chamomilla Recutita Oil, Tocopherol, Parfum. Muszę wypróbować.
Wysokoporowatym pewnie posłuży. Słonecznik, słodkie migdały, rumianek
Bardzo podobny sklad ma oliwka hipp, tylko jest bez rumianku. A cenowo opłaca sie?
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 07:41   #2582
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj spróbowałam pierwszy raz i zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz. jaką metodą laminowałaś?


Wysokoporowatym pewnie posłuży. Słonecznik, słodkie migdały, rumianek
Bardzo podobny sklad ma oliwka hipp, tylko jest bez rumianku. A cenowo opłaca sie?
Kosztuje 9,99 za 250ml. Tyle co BDfm w promocji teraz ale Babydream ma więcej oleji.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 09:18   #2583
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Witam. Chciałabym zacząć olejować włosy. Mam jednak jedno dość istotne pytanie, na które szukam odpowiedzi, ale coś wyszukać nie mogę. Czy przed olejowaniem należy oczyścić włosy szamponem, czy odzywką? Jak wygląda początek procesu olejowania? Oczywiste jest dla mnie, że im więcej zanieczyszczeń na włosach, tym mniej włoski skorzystają z olejku.
Jeśli jest gdzieś odpowiedź na moje pytanie, to proszę mnie tam odesłać, podając link

Z góry dziękuję za podpowiedzi
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 10:00   #2584
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Montanka - olejujesz przed myciem, nie oczyszczasz.

klatka- jaki olej bardzije Ci służy, słonecznikowy, czy sojowy? Bo to jest róznica między Twoja oliwką, a BDFR, której podstawą jest sojowy.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2014-03-05 o 10:02
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 10:40   #2585
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

dziękuję kolanka
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:34   #2586
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dzisiaj siedzę z niebieską oliwką BD Dawno już nie olejowałam włosów, a kiedyś oliwka im pasowała więc jestem pozytywnie nastawiona do efektów
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:00   #2587
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym zacząć olejować włosy. Mam jednak jedno dość istotne pytanie, na które szukam odpowiedzi, ale coś wyszukać nie mogę. Czy przed olejowaniem należy oczyścić włosy szamponem, czy odzywką? Jak wygląda początek procesu olejowania? Oczywiste jest dla mnie, że im więcej zanieczyszczeń na włosach, tym mniej włoski skorzystają z olejku.
Jeśli jest gdzieś odpowiedź na moje pytanie, to proszę mnie tam odesłać, podając link

Z góry dziękuję za podpowiedzi
bez przesady, tłuszcz na włosach nie jest aż taką barierą. przed olejowaniem nie myjesz włosów, to że są tłuste, to nic im się nie stanie.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 21:24   #2588
Medussaa
Raczkowanie
 
Avatar Medussaa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 303
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

kolanka pierwszy raz do żelatyny dodałam olejek do włosów efekt był w porządku włosy ładne odżywione aczkolwiek trochę oklapnięte.
Drugi raz to już odżywka do włosów zamiast olejku i powiem Ci,że jednak ta odżywka bardziej współgra z żelatyną przynajmniej na moich włosach bo miałam fajnie uniesione od nasady bez przklapu
Medussaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:25   #2589
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dziewczyny,
jaki polecacie olej do wlosow dla osoby u ktorej totalnie nie sprawdził się olej lniany?

Do tej pory wykorzystałam:
  • olej kokosowy - ok, ale nie wzbudził zachwytów. Miałam wrażenie że głównie obciąża, a nie odżywia.
  • arganowy - przedtem używałam sporadyczynie - był bardzo fajny, ale dla mnie za drogi do (prawie) codziennej pielęgnacji włosów.
  • Khadi - fajny, ale wolę go używać bezpośrednio na skórę głowy (bo mam go głównie na porost włosów).

Lniany wysusza mi włosy(!) sprawia, że są sztywne i szorstkie. Bardzo lubię keratynę mineralizowaną i odżywki z proteinami - kallos, crema di essenza

Potrzebuję czegoś na rozjaśnione, szorstkie i wysokoporowate końcówki moich włosów. Nie sugerujcie ścięcia, bo to robię systematycznie, one po prostu w niektórych partiach tak mają
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:31   #2590
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez szpilkaXXX Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
jaki polecacie olej do wlosow dla osoby u ktorej totalnie nie sprawdził się olej lniany?

Do tej pory wykorzystałam:
  • olej kokosowy - ok, ale nie wzbudził zachwytów. Miałam wrażenie że głównie obciąża, a nie odżywia.
  • arganowy - przedtem używałam sporadyczynie - był bardzo fajny, ale dla mnie za drogi do (prawie) codziennej pielęgnacji włosów.
  • Khadi - fajny, ale wolę go używać bezpośrednio na skórę głowy (bo mam go głównie na porost włosów).

Lniany wysusza mi włosy(!) sprawia, że są sztywne i szorstkie. Bardzo lubię keratynę mineralizowaną i odżywki z proteinami - kallos, crema di essenza

Potrzebuję czegoś na rozjaśnione, szorstkie i wysokoporowate końcówki moich włosów. Nie sugerujcie ścięcia, bo to robię systematycznie, one po prostu w niektórych partiach tak mają
Wiesz naprawdę ciężko doradzić bo to kwestia indywidualna - nie chcę Ci wypisywać olejów typu "z pestek malin" czy "amla" bo one nie u każdego si sprawdzają... Ale sądzę że czymś w miarę uniwersalnym, co sprawdza się u większości osób są takie sklepowe oleje, np oliwa z oliwek (no właśnie u Ciebie jest coś o czym wspominałam wyżej - lniany chwali sobie dużo osób, a się nie sprawdził).
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:40   #2591
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez szpilkaXXX Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
jaki polecacie olej do wlosow dla osoby u ktorej totalnie nie sprawdził się olej lniany?

Do tej pory wykorzystałam:
  • olej kokosowy - ok, ale nie wzbudził zachwytów. Miałam wrażenie że głównie obciąża, a nie odżywia.
  • arganowy - przedtem używałam sporadyczynie - był bardzo fajny, ale dla mnie za drogi do (prawie) codziennej pielęgnacji włosów.
  • Khadi - fajny, ale wolę go używać bezpośrednio na skórę głowy (bo mam go głównie na porost włosów).

Lniany wysusza mi włosy(!) sprawia, że są sztywne i szorstkie. Bardzo lubię keratynę mineralizowaną i odżywki z proteinami - kallos, crema di essenza

Potrzebuję czegoś na rozjaśnione, szorstkie i wysokoporowate końcówki moich włosów. Nie sugerujcie ścięcia, bo to robię systematycznie, one po prostu w niektórych partiach tak mają
W Khadim na porost na pierwszym miejscu jest olej sezamowy, więc może ten będzie dobry.
Olej jako taki nie może wysuszyć włosów, on tylko nie pozwala wyjść wilgoci z włosa (jeżeli ta wilgoć tam jest). Jak używałaś ten lniany? Może na wilgotne włosy, albo na odżywkę by się lepiej spisał?
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 21:51   #2592
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Sowa, oliwa jest strasznie tłusta - nie ufam jej za bardzo ale spróbuję na same końcówki.

Floria, na wszystkie oleje mam jedną metodę wcieram w skórę głowy i rozprowadzam po całości. W końcówki wcieram na końcu. Zostawiam: albo na godzinę, albo na całą noc. Efekt jest podobny.
Potem myję szamponem (fitomed), nakładam odzywke, splukuje, susze.

Jeśli przy kilku olejach stosowanych w ten sam sposob lniany wypada najgorzej, to znaczy, ze albo mam wadliwa partie, albo naprawde mi nie sluzy. Zwłaszcza, że efekt 'tylko odzywka' jest lepszy u mnie od 'olej przed + odzywka'. Kupię drugą butelkę OL, ale dopiero gdy zjem tę którą mam w lodówce.
Serio, u mnie po OL włosy są sztywne i szorstkie.

Spróbuję sezamowego

Edytowane przez szpilkaXXX
Czas edycji: 2014-03-05 o 21:55
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:03   #2593
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez szpilkaXXX Pokaż wiadomość
Sowa, oliwa jest strasznie tłusta - nie ufam jej za bardzo ale spróbuję na same końcówki.

Floria, na wszystkie oleje mam jedną metodę wcieram w skórę głowy i rozprowadzam po całości. W końcówki wcieram na końcu. Zostawiam: albo na godzinę, albo na całą noc. Efekt jest podobny.
Potem myję szamponem (fitomed), nakładam odzywke, splukuje, susze.

Jeśli przy kilku olejach stosowanych w ten sam sposob lniany wypada najgorzej, to znaczy, ze albo mam wadliwa partie, albo naprawde mi nie sluzy. Zwłaszcza, że efekt 'tylko odzywka' jest lepszy u mnie od 'olej przed + odzywka'. Kupię drugą butelkę OL, ale dopiero gdy zjem tę którą mam w lodówce.
Serio, u mnie po OL włosy są sztywne i szorstkie.

Spróbuję sezamowego
Wiesz, olei jest od cholery, można testować i nie ma się co męczyć jak nie pasuje.
Aha - to co podkreśliłam - ja też kiedyś dawno temu nałożyłam oliwę z kuchni i nie mogłam zmyć Teraz może bym sobie lepiej poradziła, ale pamiętając o tym, kupiłam sobie do testów oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, ale rafinowaną. Widnieje jako wersja "Light" lub "łagodna" (mała buteleczka firmy Goya w Realu - jako przykład) i faktycznie, już kolor jest znacznie jaśniejszy i sama konsystencja też jest lżejsza (łatwiej się rusza w butelce, co widać). No i taka oliwa była całkiem ok.
Mnie puszy słonecznikowy za to

Edytowane przez Floria
Czas edycji: 2014-03-05 o 22:04
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 00:24   #2594
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez szpilkaXXX Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
jaki polecacie olej do wlosow dla osoby u ktorej totalnie nie sprawdził się olej lniany?

Do tej pory wykorzystałam:
  • olej kokosowy - ok, ale nie wzbudził zachwytów. Miałam wrażenie że głównie obciąża, a nie odżywia.
  • arganowy - przedtem używałam sporadyczynie - był bardzo fajny, ale dla mnie za drogi do (prawie) codziennej pielęgnacji włosów.
  • Khadi - fajny, ale wolę go używać bezpośrednio na skórę głowy (bo mam go głównie na porost włosów).

Lniany wysusza mi włosy(!) sprawia, że są sztywne i szorstkie. Bardzo lubię keratynę mineralizowaną i odżywki z proteinami - kallos, crema di essenza

Potrzebuję czegoś na rozjaśnione, szorstkie i wysokoporowate końcówki moich włosów. Nie sugerujcie ścięcia, bo to robię systematycznie, one po prostu w niektórych partiach tak mają
Próbowałaś może bdfm? Z olejów, o których do tej pory słyszałam ten wydaje mi się być dosyć uniwersalny Nawet nie pamiętam, żeby ktoś kiedyś pisał, że u niego się nie sprawdził.

Jak dla mnie geniusz. Właśnie siedzę z nim na włosach, zostawiam na całą noc.
__________________
13.01.14 <--- pierwsze olejowanie

maski i oleje na etapie testów zbyt dużo fajnych
maska: aloes naturvital, z efektem laminowania z mango
szampon: babydream, z pomarańczą i chilli,
Olej: ze słodkich migdałów, bdfm, łopianowy, lniany(także do picia)

www.pustamiska.pl
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:13   #2595
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

O kurcze, ciekawe. To ten prawda?
http://wszystkonatematwlosow.blogspo...-fur-mama.html
http://usmiechnieteoczy.blogspot.com...ow-o-bdfm.html

Kupię dziś

Edytowane przez szpilkaXXX
Czas edycji: 2014-03-06 o 07:14
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:43   #2596
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Pflegeol http://wszystkonatematwlosow.blogspo...-fur-mama.html, te drugi to balsam.
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:31   #2597
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Ja właśnie na początku zamiast olejku wzięłam ten balsam ale przynajmniej świetnie sprawdza się do ciała
__________________
13.01.14 <--- pierwsze olejowanie

maski i oleje na etapie testów zbyt dużo fajnych
maska: aloes naturvital, z efektem laminowania z mango
szampon: babydream, z pomarańczą i chilli,
Olej: ze słodkich migdałów, bdfm, łopianowy, lniany(także do picia)

www.pustamiska.pl

Edytowane przez xxxCoCoxxx
Czas edycji: 2014-03-06 o 15:33
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:42   #2598
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

hej
co myslicie o mieszaniu oleju z odzywką?
..o mieszaniu i zostawianiu na noc???
zrobiłam tak dwa razy zachęcona pozyytywnymi opiniami ale coś mnie jednak ta sprawa gryzie.
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:40   #2599
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej
co myslicie o mieszaniu oleju z odzywką?
..o mieszaniu i zostawianiu na noc???
zrobiłam tak dwa razy zachęcona pozyytywnymi opiniami ale coś mnie jednak ta sprawa gryzie.
Ja tak zrobiłam kilka razy, ale jeżeli jeszcze powtórzę, to zrobię tak jak przedostatnio - włosy zmoczone, na to odżywka o maksymalnie łagodnym składzie, na to olej i wysuszyłam suszarką, żeby nie spać w mokrych. Zależało mi na największej penetracji składników odżywki i oleju, a rano nie miałabym czasu odpowiednio długo siedzieć z mokrymi włosami (z odżywką i olejem) przed myciem.
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 20:53   #2600
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

a jednak

mam do wyboru;
nivea long repair
garnier oleo repair
garnier avokafo i kar...coś tam
i kallosa do farbowanych ( len)

dzis wrzucę kallosa z olejem z pestek winogron
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:55   #2601
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a jednak

mam do wyboru;
nivea long repair
garnier oleo repair
garnier avokafo i kar...coś tam
i kallosa do farbowanych ( len)

dzis wrzucę kallosa z olejem z pestek winogron
a ty nie wierzyłaś mi
też lubię ten zestaw
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:18   #2602
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez szpilkaXXX Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
jaki polecacie olej do wlosow dla osoby u ktorej totalnie nie sprawdził się olej lniany?

Do tej pory wykorzystałam:
  • olej kokosowy - ok, ale nie wzbudził zachwytów. Miałam wrażenie że głównie obciąża, a nie odżywia.
  • arganowy - przedtem używałam sporadyczynie - był bardzo fajny, ale dla mnie za drogi do (prawie) codziennej pielęgnacji włosów.
  • Khadi - fajny, ale wolę go używać bezpośrednio na skórę głowy (bo mam go głównie na porost włosów).

Lniany wysusza mi włosy(!) sprawia, że są sztywne i szorstkie. Bardzo lubię keratynę mineralizowaną i odżywki z proteinami - kallos, crema di essenza

Potrzebuję czegoś na rozjaśnione, szorstkie i wysokoporowate końcówki moich włosów. Nie sugerujcie ścięcia, bo to robię systematycznie, one po prostu w niektórych partiach tak mają
U mnie kokos i lniany też nie spisały się dobrze Argan tak chyba bez szału, jestem w trakcie testów, za to uwielbiam się z olejami z omega 6 - krokoszowy, z orzecha włoskiego, pestek dyni, pestek arbuza, kiełków pszenicy, słonecznikowy, jeżynowy
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:30   #2603
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej
co myslicie o mieszaniu oleju z odzywką?
..o mieszaniu i zostawianiu na noc???
zrobiłam tak dwa razy zachęcona pozyytywnymi opiniami ale coś mnie jednak ta sprawa gryzie.
Ze swojego doświadczenia odradzam taki zabieg. Olej na noc jak najbardziej, potem rano odzywka do zemulgowania, pozostawiona na 30 minut pod ręcznikiem, lub krócej, w zalezności od włosow. Alkohol w składzie odżywek będzie powodował przesuszanie wlosów i dlatego też ja zrezygnowałam z nakładania odzywki na całą noc. Odżywki z avocado i masłem oraz te z olejami to ciężkie odzywki - nakładane przed myciem na pewno się sprawdzą, po myciu mogą powodować zbytnie obciązenie i przetłuszczanie na drugi dzień.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2014-03-07 o 08:42
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 10:45   #2604
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Ze swojego doświadczenia odradzam taki zabieg. Olej na noc jak najbardziej, potem rano odzywka do zemulgowania, pozostawiona na 30 minut pod ręcznikiem, lub krócej, w zalezności od włosow. Alkohol w składzie odżywek będzie powodował przesuszanie wlosów i dlatego też ja zrezygnowałam z nakładania odzywki na całą noc. Odżywki z avocado i masłem oraz te z olejami to ciężkie odzywki - nakładane przed myciem na pewno się sprawdzą, po myciu mogą powodować zbytnie obciązenie i przetłuszczanie na drugi dzień.
Przecież nie każda odżywka ma w składzie alkohol

Tak samo odżywka odżywce nie równa, to, że ma w składzie avocado i masła nie znaczy, że jest ciężka, zależy na którym miejscu w składzie są i ile się ich na włosy nałoży Ja używam odżywki z avocado i masłem shea jako b/s i żadnego obciążenia i przetłuszczenia nie widzę, mimo że myję włosy co 2-3 dni
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:53   #2605
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
U mnie kokos i lniany też nie spisały się dobrze Argan tak chyba bez szału, jestem w trakcie testów, za to uwielbiam się z olejami z omega 6 - krokoszowy, z orzecha włoskiego, pestek dyni, pestek arbuza, kiełków pszenicy, słonecznikowy, jeżynowy
A który z nich najbardziej polecasz? Który jest Twoim ulubionym?
Btw masz piękne włosy - zazdroszczę tym, którzy mają loki.

Użyłam dziś pierwszy raz bdfm i 'szału ni ma' nie widzę żadnego super efektu, ale nie spisuję go też na straty tak jak lnianego.

Edytowane przez szpilkaXXX
Czas edycji: 2014-03-07 o 12:56
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:56   #2606
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Przecież nie każda odżywka ma w składzie alkohol

Tak samo odżywka odżywce nie równa, to, że ma w składzie avocado i masła nie znaczy, że jest ciężka, zależy na którym miejscu w składzie są i ile się ich na włosy nałoży Ja używam odżywki z avocado i masłem shea jako b/s i żadnego obciążenia i przetłuszczenia nie widzę, mimo że myję włosy co 2-3 dni
Każdym włosom co innego służy. Ja miałam maskę i odżywkę alterry garnat i aloes, więc zrezygnowałam z długiego trzymania na wlosach.
O tych odżywkach:
nivea long repair
garnier oleo repair
garnier avokado
naczytałam , się, że są dobre, ale tresciwe.
Przyjęłam zasadę, ze treściwe odzywki u mnie powodują przetluszczanie i zbytnie obciążanie, więc stąd moja odpowiedź. Założylam sobie, ze będę je stosowała przed myciem, po myciu tylko coś lekkiego, albo nic.
Jakieś zasady trzeba sobie przyjać, bo na forach jest tyle informacji, ze głowa pęka .
To jest tylko i wyłącznie moje doswidczenie, ale jak widzisz Twoje jest inne.
Rozumiem, ze Ty polecasz trzymanie odżywki na całą noc?
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:57   #2607
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dziewczyny potrzebuję rady doświadczonych. Mam włosy cienkie i strasznie rzadkie. Za rok wesele i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Włosy mam farbowane i strasznie zniszczone. Jakiś czas temu Pani w aptece doradziła mi szampon do włosów przetłuszczających się 2w1. Po stosowaniu jego moje włosy wyglądają jak kopka siana. Są słabe, bez "wigoru" i łamliwe i wypadają garściami. Zaczęłam stosować tabletki ze skrzypem, wcierać Jantara w skalp oraz stosuję póki co odżywkę Dove z olejkiem arganowym. Ostatnio Pani w aptece poleciła mi olejek arganowy (jeden za 35zł drugi 25zł) i wtedy wpadłam na pomysł olejowania włosów. Czy olejek arganowy jest godny polecenia? A może macie jakieś inne produkty do polecenia?
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:22   #2608
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Każdym włosom co innego służy. Ja miałam maskę i odżywkę alterry garnat i aloes, więc zrezygnowałam z długiego trzymania na wlosach.
O tych odżywkach:
nivea long repair
garnier oleo repair
garnier avokado
naczytałam , się, że są dobre, ale tresciwe.
Przyjęłam zasadę, ze treściwe odzywki u mnie powodują przetluszczanie i zbytnie obciążanie, więc stąd moja odpowiedź. Założylam sobie, ze będę je stosowała przed myciem, po myciu tylko coś lekkiego, albo nic.
Jakieś zasady trzeba sobie przyjać, bo na forach jest tyle informacji, ze głowa pęka .
To jest tylko i wyłącznie moje doswidczenie, ale jak widzisz Twoje jest inne.
Rozumiem, ze Ty polecasz trzymanie odżywki na całą noc?
Wszystkich 3 używałam jako b/s, nic się nie działo, ale każdy ma sowje zasady, jak mówisz Alterra akurat ma alkohol, ale te trzy, które wymieniłaś nie mają.

Co do odżywki na cała noc to zależy od odżywki. Jeśli ktoś czyta składy i wie, co nakłada i że będzie mu to służyło to ok, ale nakładanie pierwszej z brzegu odżywki na całą noc niekoniecznie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli ktoś nakłada też na skórę głowy. Ja jak mam coś nakładać po olej to sama robię psikacz, bo zawsze wiem, co w nim jest.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:29   #2609
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję rady doświadczonych. Mam włosy cienkie i strasznie rzadkie. Za rok wesele i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Włosy mam farbowane i strasznie zniszczone. Jakiś czas temu Pani w aptece doradziła mi szampon do włosów przetłuszczających się 2w1. Po stosowaniu jego moje włosy wyglądają jak kopka siana. Są słabe, bez "wigoru" i łamliwe i wypadają garściami. Zaczęłam stosować tabletki ze skrzypem, wcierać Jantara w skalp oraz stosuję póki co odżywkę Dove z olejkiem arganowym. Ostatnio Pani w aptece poleciła mi olejek arganowy (jeden za 35zł drugi 25zł) i wtedy wpadłam na pomysł olejowania włosów. Czy olejek arganowy jest godny polecenia? A może macie jakieś inne produkty do polecenia?

olejek arganowy jest świetny ale strasznie drogi wiec używam tylko na końce.
zobacz tą tabelkę:
http://raspberryandstrawberrybeauty....ej-wybrac.html

tu masz dużo godnych polecenia olei i opis ich działania
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:32   #2610
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
olejek arganowy jest świetny ale strasznie drogi wiec używam tylko na końce.
zobacz tą tabelkę:
http://raspberryandstrawberrybeauty....ej-wybrac.html

tu masz dużo godnych polecenia olei i opis ich działania
Tylko połowa tych olei, przy których napisane jest, że nawilżają, nie nawilża
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.