jak wrócić moje włosy ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-07, 15:11   #1
kinga225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

jak wrócić moje włosy ;(


Witam,

mam ogromny problem.. miałam kręcone włosy, zawsze po pomoczeniu robiły się z nich loczki, były takie lekkie i wszystko było w porządku ale poszłam do fryzjerki żeby mi zrobiła fryzurę na wesele kuzyna... strasznie je wymęczyła, po pierwsze rozczesując je targała za nie, tak że wyleciała mi chyba połowa włosów, a po drugie używała strasznie dużo lakieru do włosów, po czym kręciła je prostownicą. Nie jestem fryzjerką ale wydaje mi się, że ten sposób nie był najlepszy, przecież spod tej prostownicy aż syczało przez ten lakier! Na drugi dzień umyłam te włosy i byłam przerażona... były proste! Umyłam jeszcze raz, moczyłam je ale to nic nie dawało... wyglądały tak jakby było ich o połowę mniej, wszyscy mi to mówili.Miałam je w miarę długie ale obcięłam bo już nie mogłam na nie patrzeć, a poza tym miałam nadzieję że to coś pomoże. Teraz mam trochę za uszy i faktycznie, jak umyję to są kręcone jak nigdy ale potrafi mi je rozprostować nawet wiatr. Na początku czuję się z nimi dobrze, ale w południe wyglądam jak zmokła kura, włosy są oklapłe i nie wygląda to dobrze ... Nie wiem , może są obciążone? Spotkałyście się kiedyś z takim przypadkiem ? Czy te włosy jeszcze mogą wrócić do swojego stanu ? ;( jak tak to jak to zrobić ?
kinga225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:29   #2
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

Polecam blogi anwen i blondhaircare, tam powinnaś znaleźć wątek o metodach pielęgnacji włosów curly girl
Póki co możesz zacząć je regularnie olejować, odżywiać maskami, myć metodą OMO <odżywka mycie odżywka> a jeśli nie przestaną wypadać - zacząć stosować wcierki np.Jantar albo radical - mi ta druga znacząco zahamowała wypadanie, ale niestety z uwagi na to, że ma w składzie alkohol może wysuszyć skalp po dłuższym stosowaniu.
Bądź co bądź koniecznie odwiedź te blogi
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 18:25   #3
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

Nigdy nie zrozumiem dlaczegi fryzjera czy kosmetyczkę uwaza się za guru i trudno otworzyć buzię jak ewidentnie robią Ci krzywdę...
Ok, to że Ci wyszarpała połowę włosów to jedno ale przeraza mnie fakt że popaliła je do stopnia kiedy ucieriała ich naturalna struktura.
Skręt włosia może się pogorszyć przez farby czy długotrwałe prostowanie, ale żeby tak po jednym razie?
Hmmm mówisz, ze włosy ściełaś czyli trzeba popracować nad wydobyciem skrętu, reguralne pielegnowanie i nie trzeba szukać na blogach, jest tu watek zakreconych i na pewno dziewczyny pomogą.

Olejowanie, maski głęboko odzywiające, może rzeczywiście poczytaj i spróbuj cg, daj włosom 3 miesiące na bezsilikonowej diecie może im to pomoze, polecam żel lniany, plopping i ugniatanie nie powinno byc problemu skoro włosy masz krótsze. Gdyby cos zapraszam.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45931693
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 20:23   #4
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

No pewnie, że nie trzeba szukać na blogach, ale moim zdaniem tam dużo łatwiej jest znaleźć konkret i nie trzeba się przekopywać przez tony postów.
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 16:25   #5
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
No pewnie, że nie trzeba szukać na blogach, ale moim zdaniem tam dużo łatwiej jest znaleźć konkret i nie trzeba się przekopywać przez tony postów.
Wszystko jest w podwieszonych wątkach.
A jeśli ktoś nie odnajdzie się na forum, nie odnajdzie się i na blogu, tylko zada po raz setny to samo pytanie w komentarzach (nie mam nikogo konkretnego na myśli).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 17:29   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
No pewnie, że nie trzeba szukać na blogach, ale moim zdaniem tam dużo łatwiej jest znaleźć konkret i nie trzeba się przekopywać przez tony postów.
racja
w necie sie szybciej znajdzie niz przekopując tu tyle postów
i jak już wspomniano olejowanie.. :P
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 19:36   #7
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: jak wrócić moje włosy ;(

a wiesz jesli chodzi o Isane to nie polecam i nie jest na pewno eko.. ma słabiutkie składy nie ukrywajmy i się bardzo zepsuła ogólnie ta marka..
poza tym każdym włosom służy co innego
metoda prób i błędów.. testować testować najlepiej zacząć od próbek może zlewek z wymianek od kogoś żeby nie kupować całych dużych opakowań.. ew. zacząć od tych tanszych polecanych dla twojego rodzaju włosa
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2014-04-19 o 18:05 Powód: usunięcie cytatu dot. spamu
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 20:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.