Stypendia socjalne dla zamożnych studentów?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-08, 11:48   #1
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274

Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??


Słuchajcie, do założenia wątku zainspirowała mnie dyskusja na forum mojej uczelni, która dotyczyła stypendium socjalnego. Znam kilkoro ludzi osobiście, którzy takie stypendium otrzymali i szczerze mówiąc nie wyglądają one na osoby, które by takiej pomocy potrzebowały, bo na uczelnię przyjeżdżają autem, mają modne ubrania, nowoczesne gadżety. Znam też osoby naprawdę ubogie, które nie załapały się, żeby otrzymać te pieniądze, bo ich próg przekroczył kilka złotych. Zauważyłam, że nagle bardzo dużo osób (nie zawsze tych, które naprawdę potrzebują pieniędzy) otrzyma w tym roku stypendium.

Poza tym znalazłam ciekawą dyskusję na tym portalu http://www.wykop.pl/link/989699/zamo...ja-oswiadczen/ (to żadna reklama, mam nadzieję, że moderator mnie nie zbanuje)

Co o tym myślicie? Czy u was też zauważacie taką tendencję?
__________________
Nie chcę patrzeć na świat, którego nie zdołam zmienić.


vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 11:58   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:08   #3
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Osobiście znam takie przypadki, że naprawdę potrzebujące osoby stypendium nie dostały, natomiast kombinatorzy, którym 2tys to za mało na życie studenckie mają pieniądze z uczelni i się śmieją z biedniejszych. Polska.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:09   #4
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Wydaje mi się, że sporo osób ma po prostu oficjalne zarobki bardzo niskie, a nieoficjalne zdecydowanie dużo wyższe. Jak obliczyłam kiedys, to przy normalnych zarobkach rodziców nie miałam szans na złamanego grosza od uczelni. Aby dostać stypendium musiałabym przymierać głodem. Znam osoby pobierające takie stypendium i zdecydowanie nie są biedne. Jedna dziewczyna np. pochodzi z domu, gdzie ojciec ma własny sklep, mają wielki dom, wakacje tylko na Krecie itp, a stypendium brała..
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:12   #5
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Może ci studenci lub ich rodzice dorabiają na czarno? Wtedy kasy sporo i do tego załapują się na stypendium...
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:13   #6
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Często jest tak, że np. rodzic pracuje na czarno, więc i teoretycznie dochód na członka rodziny jest niższy. Dla mnie to paranoja, żeby różnica 1zł decydowała o tym, że ktoś nie dostanie stypendium. Niektórym naprawdę te pieniądze są potrzebne, bo np. muszą się sami utrzymać na studiach.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:32   #7
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

z tymi stypendiami to jeszcze może być tak, że jeśli dana osoba zaznaczy, ze sama się utrzymuje (powiedzmy jest zatrudniona gdzieś na 1/2 etatu czyli na zaświadczeniu z US jakiś tam dochód ma) i nie mieszka z rodzicami to jest tylko jako jedna brana pod uwagę, więc dochód jest tylko na nią naliczany i wtedy otrzymuje stypendium, a rodzice dodatkowo dają kasę dla takiego dziecka
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 12:34   #8
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

tak oczywiście się z tym zetknęłam, ludziom (może nie bogatym, ale na pewno zamożnym) udawało się załatwić miejsce w akademiku, bo wykazywali dochód na głowę w rodzinie jakieś 400zł na miesiąc? Ktoś chyba nawet doszedł do zera, bo mieli swoją firmę i wiedzieli, jak to zakombinować, żeby wyszedł tak niski dochód. O co chodziło? chyba o zalety towarzyskie życia w akademiku. No i o cenę.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:45   #9
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

nieoficjalnie wiem, ze na mojej uczelni ta wyliczona kwota 'na osobe w rodzinie' to bylo nawet kilkanascie zl/miesiac
akurat w tym przypadku oczywiste, ze to jaks przekret.
mi stypendium socjalne + akademik umozliwiaja studiowanie. akademik splacam stypendium, wiec mieszkac mam gdzie
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:17   #10
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
z tymi stypendiami to jeszcze może być tak, że jeśli dana osoba zaznaczy, ze sama się utrzymuje (powiedzmy jest zatrudniona gdzieś na 1/2 etatu czyli na zaświadczeniu z US jakiś tam dochód ma) i nie mieszka z rodzicami to jest tylko jako jedna brana pod uwagę, więc dochód jest tylko na nią naliczany i wtedy otrzymuje stypendium, a rodzice dodatkowo dają kasę dla takiego dziecka
Nie wiem czy na wszystkich uczelniach, ale na wielu na pewno, aby byc uznanym za samodzielnego finansowo trzeba odpowiednio zarabiac. Nawet 30 letnim doktorantom moga liczyc dochody wraz z rodzicami.. Ostatnio tez bylam swiadkiem klotni studentki (notabene elegancko i modnie ubranej) z pania od stypendiow, bo studentka twierdzila, ze maja w rodzinie zerowy dochod na osobe:|
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:23   #11
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez vita9 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, do założenia wątku zainspirowała mnie dyskusja na forum mojej uczelni, która dotyczyła stypendium socjalnego. Znam kilkoro ludzi osobiście, którzy takie stypendium otrzymali i szczerze mówiąc nie wyglądają one na osoby, które by takiej pomocy potrzebowały, bo na uczelnię przyjeżdżają autem, mają modne ubrania, nowoczesne gadżety. Znam też osoby naprawdę ubogie, które nie załapały się, żeby otrzymać te pieniądze, bo ich próg przekroczył kilka złotych. Zauważyłam, że nagle bardzo dużo osób (nie zawsze tych, które naprawdę potrzebują pieniędzy) otrzyma w tym roku stypendium.

Poza tym znalazłam ciekawą dyskusję na tym portalu http://www.wykop.pl/link/989699/zamo...ja-oswiadczen/ (to żadna reklama, mam nadzieję, że moderator mnie nie zbanuje)

Co o tym myślicie? Czy u was też zauważacie taką tendencję?
Kruczki prawne są różne. Słyszałam nawet coś o dziewczynie co ma bogatych rodziców ale coś jej się tam nie wlicza i zmieściła się w progu.
Ja nie mam bogatych rodziców, bywa ciężko ale gdyby zliczyć wszystko to nie mogłabym dostać stypendium. Ale ponieważ mama jest bezrobotna, ojczym nie ma do nie mnie praw a ja alimentów już nie dostaję to w tym wyliczeniu pojawiło się tylko moje 600 zł którego się dorobiłam jako hostessa rok temu rozłożone na 3 osoby (ja, siostra, mama). Więc sytuacja bywa różna. Widocznie ci bogacze znaleźli jakieś kruczki i mają dodatkową sumę
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 13:28   #12
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Wg. mnie to straszna niesprawiedliwość, gdy osoba ,która nie powinna mieć przyznane stypendium socjalne dostaje je- często dzięki różnym przekrętom, a student , który naprawdę potrzebuje pieniądze- nie załapie się. U koleżanki na roku jest dziewczyna, jeździ super autem, ma duży dom i ogólnie dużo pieniędzy a mimo to ma stypendnium socjalne Znam też kilka innych takich osób i nie wyglądają jakby im brakowało funduszy. Chyba po prostu bogatym ludziom jest wciąż mało a tak to mają za darmo, bez pracy trochę dodatkowych pieniędzy.
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:34   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Kwestia stypendiów socjalnych to dla mnie drażliwy temat.

Mam mnóstwo znajomych, którzy je otrzymują dzięki różnego rodzaju przekrętom.
Koleżanka, której rodzice od 11 lat pracują w Stanach, dostaje 500zł styp. socjalnego + 200 mieszkaniowego i jeszcze 200zł z czegoś kolejnego, czy jakoś tak
W każdym razie otrzymuje miesięcznie 900zł.
Nie ona jedna w takiej sytuacji.
Wiele znanych mi osób utrzymuje się z tego, więc nawet już nie stara się o jakiekolwiek stypendium naukowe, bo po co. I takich mamy studentów, jadących na 3.o.

Wkurza mnie to, że teraz 60% środków, jakimi dysponuje uczelnia idzie na socjal, a 40% na naukowe (rektora). Wcześniej było to 50%:50%.

Uważam, że socjalne powinno być bardzo zmniejszone, ukrócone.
Za to powinno być sporo podniesione stypendium rektora - tak, aby osoby, które naprawdę wyróżniają się i są ambitne, mogły się z niego utrzymać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:04   #14
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

U mnie na uczelni jak pojawiła się lista kilka osób miało dochód 0 zł.
Ja mam przykład koleżanki, która fakt straciła ojca, ale:
ma rentę 600 zł, brat i mama pracują, dostaje stypendium socjalne 300 zł + opłacane studia ma przez dziadków przez cały okres. 900 zł ma na rozpierduche, że tak powiem, bo do rachunków się nie dokłada.
A ja mam dochód niby ponad 1000 zł na głowe, tylko się pytam gdzie te pieniądze, ledwie mi starcza od 1 do 1, bo rodzice mają kredyt, coś na raty, plus rachunki...
Jakiś inny system powinien być...
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 15:18   #15
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Nie sądziłam, że to jest aż tak powszechne w całej polsce, szczerze mówiąc miałam takie myśli że coś jest nie tak z tymi stypendiami widząc jacy ludzie je pobierają i przechwalają się na fb, że wpłynęła im kasa.

Swoją drogą, normalna rodzina nie będzie miała możliwości skorzystania z żadnej pomocy z uczelni, np rodzice plus dwójka dzieci, ojciec zarabia 3 tys, matka 2. Trzeba opłacić mieszkanie, świadczenia, raty, dać dziecku na studia, utrzymać np. drugie dziecko bo chodzi do liceum i kasy starcza tylko na podstawowe rzeczy, wiele trzeba sobie odmówić. I ja rozumiem pomoc dla takich ludzi, a nie dla takich którzy robią przekręty i aż dziwne, że tego nie można w żaden sposób wykazać.Teraz już rozumiem, czemu jak moja babcia poszła prywatnie do lekarza,to raz jej wydrukował rachunek za wizytę, a kolejne dwa razy już nie, tylko wziął pieniądze "do kieszeni" Przerażające to wszystko

Powinni zwiększyć ilość styp.naukowych...
__________________
Nie chcę patrzeć na świat, którego nie zdołam zmienić.


vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 16:21   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

wystarczy, ze rodzic pracuje za granica albo na czarno/nie wykazuje wszystkich dochodow i dlatego ludzie lapia sie na stypendia. przykre jest to, ze z powodu ich zachlannosci ktos moze miec duze problemy finansowe, bo przekracza prog o kilka zl.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 16:35   #17
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Znam dziewuchę, która z socjalnego, tzw. "na akademik" oraz jeszcze jakiegoś dodatku zgarnia łącznie prawie tysiąc Pannica spędza czas wolny (i ten przeznaczony na naukę) na kłótniach z chłopakiem i gapieniu się w ścianę, na uczelni co tylko może być niezdane - jest niezdane, wykładowcy są chamscy i złośliwi bo znów nie zaliczyli czegoś tam, a lektorka bezczelna, bo zadała wypracowanie Aaa, i w ogóle to bardzo dobrze, że są stypendia, bo "powinno być po równo, a nie tak, że inni mają więcej", ale naukowych to już być nie powinno, bo przecież każdy się dla siebie uczy

Wisienkę na torcie stanowiła scenka w wykonaniu ww. dziewuchy, w której rechotała, jak to "rodzice miastowych bachorów" z podatków zafundowali jej nowe kozaczki
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 16:50   #18
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Zawsze twierdziłam, że do socjalnych jednym z warunków powinna być dobra średnia.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:17   #19
Jane_Rizzoli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 84
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Zgadzam się z wami wszystkimi, sama nie raz i nie dwa słyszałam o przekrętach znajomych-widziałam też płaczącą koleżankę, która przekroczyła dochód na osobę o 1 zł! i zdaje się nie dostała wtedy socjalnego

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość

Wkurza mnie to, że teraz 60% środków, jakimi dysponuje uczelnia idzie na socjal, a 40% na naukowe (rektora). Wcześniej było to 50%:50%.

Uważam, że socjalne powinno być bardzo zmniejszone, ukrócone.
Za to powinno być sporo podniesione stypendium rektora - tak, aby osoby, które naprawdę wyróżniają się i są ambitne, mogły się z niego utrzymać.
Szkoda, że mała szansa na taką zmianę...
Jane_Rizzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 17:48   #20
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Ja zawsze miałam duży problem z dostaniem akademika, bo u nas jednym z kryteriów są dochody. Obecne studia to mój drugi kierunek, jestem stara, samodzielna finansowo, ale akademik zawsze mi pasował, bo był tani, a nie jestem bogata No i nie dostanę, bo muszę doliczyć dochody rodziców. Skończyłam 27 lat, ale nikogo to nie obchodzi. Studiuję, więc dochody rodziców doliczają się do mojego budżetu. Nawet, jeśli od kilku lat nie widzę ich na oczy
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:49   #21
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wystarczy, ze rodzic pracuje za granica albo na czarno/nie wykazuje wszystkich dochodow i dlatego ludzie lapia sie na stypendia. przykre jest to, ze z powodu ich zachlannosci ktos moze miec duze problemy finansowe, bo przekracza prog o kilka zl.
U mnie jest dużo takich osób,gdzie wyjeżdzają np. jeden z rodziców wyjeżdza do pracy zagranicę lub rodzina zagraniczna pomaga i stypendium socjalne sobie biorą i większość z nich nie wygląda jakby miała niski dochód na rodzinę...
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:59   #22
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

U nas było to samo. Często były to osoby, których rodzice mają własne firmy i tak się ustawią, że formalnie w papierach wykazują stratę :-/
Powinni przy tym też brać pod uwagę średnią.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:08   #23
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam duży problem z dostaniem akademika, bo u nas jednym z kryteriów są dochody. Obecne studia to mój drugi kierunek, jestem stara, samodzielna finansowo, ale akademik zawsze mi pasował, bo był tani, a nie jestem bogata No i nie dostanę, bo muszę doliczyć dochody rodziców. Skończyłam 27 lat, ale nikogo to nie obchodzi. Studiuję, więc dochody rodziców doliczają się do mojego budżetu. Nawet, jeśli od kilku lat nie widzę ich na oczy
Miałam podobną sytuację - nie dostałam akademika, który naprawdę był mi w pewnym momencie potrzebny, bo przekroczyłam próg o jakąś śmieszną kwotę. Nie muszę dodawać, że moje papierki były rozliczone zgodnie ze stanem faktycznym, w przeciwieństwie do osób znacznie ode mnie zamożniejszych, którym lokum przyznano.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:19   #24
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam duży problem z dostaniem akademika, bo u nas jednym z kryteriów są dochody. Obecne studia to mój drugi kierunek, jestem stara, samodzielna finansowo, ale akademik zawsze mi pasował, bo był tani, a nie jestem bogata No i nie dostanę, bo muszę doliczyć dochody rodziców. Skończyłam 27 lat, ale nikogo to nie obchodzi. Studiuję, więc dochody rodziców doliczają się do mojego budżetu. Nawet, jeśli od kilku lat nie widzę ich na oczy
U nas to było jedyne kryterium. Swoją drogą łatwo było rozpoznać, że niektórzy kombinują - dochód na osobę 200 zł, sam akademik kosztuje więcej, więc jestem ciekawa za co żyją.
Tak samo stypendia socjalne na studiach zaocznych - dochód na osobę wykazany 230zł, to z czego opłacili 4000zł za semestr? Na pierwszy rzut oka widać, że tu coś nie gra.
Także kto miał możliwość zakombinować w papierach ten dostawał.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:49   #25
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

u mnie bardzo dużo ludzi pobiera socjalne i wiem że ich sytuacja jest bardzo nieciekawa, także niespecjalnie mogę powiedzieć żeby istniało wiele takich osób, które wyłudzają stypendium socjalne. Może teraz nawet takie osoby mają na kozaczki za 900 zł ale później będą niezaradne a zasiłku nie dostaną
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:56   #26
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Najbardziej mnie przeraża fakt, że ludzie sami się tym chwalą, jak udało im się wykiwać system, bo skoro da się, to trzeba brać... była taka dyskusja na naszym wydziałowym forum, ktoś zwrócił uwagę na ludzi w ray-banach i hunterach stojących w kolejce po socjalkę, to polały się takie bluzgi ze strony "przedsiębiorczych" studentów...

ja co roku mam problemy z dostaniem akademika, a znam dziewczynę, która za socjalne opłaca swój pokój, a tak naprawdę pomieszkuje u chłopaka, bo rodzice nie chcą się zgodzić żeby zamieszkali razem
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:08   #27
witaminko
Raczkowanie
 
Avatar witaminko
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 308
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam duży problem z dostaniem akademika, bo u nas jednym z kryteriów są dochody. Obecne studia to mój drugi kierunek, jestem stara, samodzielna finansowo, ale akademik zawsze mi pasował, bo był tani, a nie jestem bogata No i nie dostanę, bo muszę doliczyć dochody rodziców. Skończyłam 27 lat, ale nikogo to nie obchodzi. Studiuję, więc dochody rodziców doliczają się do mojego budżetu. Nawet, jeśli od kilku lat nie widzę ich na oczy
Myslalam, ze skoro rodzice maja obowiazek utrzymywac uczace sie dziecko, dopoki nie skonczy 24? 26? lat, to po przekroczeniu tego wieku, dochody studenta sa traktowane osobno. Ale lipa.

Odnosnie stypedndium socjalnego, to raczej nie kojarze, aby ktos robil przekrety na mojej uczelni (choc nie wykluczam, po prostu znalam osoby dostajace stypendium, ktorym to sie naprawde nalezalo).
Ale co bylo nie fair, to kasa dla studentow za wschodniej granicy. Nie jestem przeciwko finansowaniy ich nauki, ale akurat na moim kierunku bylo kilka takich osob z Ukrainy, ktore dostawaly kase na studia, a nie robily praktycznie nic. Kiedy przychodzila sesja, to z placzem krazyly po wykladowcach, ze musza zaliczyc, bo inaczej straca stypendium, wize i bede musialy opuscic Polske i w ogole koniec swiata. I co najgorsze, zawsze udawalo im sie przepchnac na nastepny rok. Wkurzalo mnie to. A jeszcze bardziej wkurzalo to inne osoby, tez ze wschodu, ktore caly rok ciezko pracowaly, by utrzymac stypendium.
__________________
witaminko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:28   #28
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez witaminko Pokaż wiadomość
Ale co bylo nie fair, to kasa dla studentow za wschodniej granicy. Nie jestem przeciwko finansowaniy ich nauki, ale akurat na moim kierunku bylo kilka takich osob z Ukrainy, ktore dostawaly kase na studia, a nie robily praktycznie nic. Kiedy przychodzila sesja, to z placzem krazyly po wykladowcach, ze musza zaliczyc, bo inaczej straca stypendium, wize i bede musialy opuscic Polske i w ogole koniec swiata. I co najgorsze, zawsze udawalo im sie przepchnac na nastepny rok. Wkurzalo mnie to. A jeszcze bardziej wkurzalo to inne osoby, tez ze wschodu, ktore caly rok ciezko pracowaly, by utrzymac stypendium.
Na jakiej zasadzie te osoby dostawały kasę?
Dlaczego te inne osoby ze wschodu (domniemywam, że z zagranicy) jej nie dostawały?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 21:54   #29
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Na jakiej zasadzie te osoby dostawały kasę?
Dlaczego te inne osoby ze wschodu (domniemywam, że z zagranicy) jej nie dostawały?
osoby z polskim pochodzeniem mają bodajże 1000zł stypendium z tytułu posiadania Karty Polaka.
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:16   #30
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stypendia socjalne dla zamożnych studentów??

Cytat:
Napisane przez peggy_blue Pokaż wiadomość
osoby z polskim pochodzeniem mają bodajże 1000zł stypendium z tytułu posiadania Karty Polaka.
Nie rozumiem sensu takiego stypendium, ale okej Jedyne co przychodzi mi do głowy, to takie zachęcenie do studiowania w Polsce, ale to tak bardzo naciąganie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.