Romantyczna kolacja we dwoje - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-30, 14:16   #91
white_orchid
Rozeznanie
 
Avatar white_orchid
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 592
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cytat:
Napisane przez boniulka Pokaż wiadomość
Witam
Ja jestem za piersiami kurczaka ze śliwkami...nacina się kieszonkę w piersi i wkłada sliwki....potem smazenie duszenie i pychotka...
Pozdrawiam
Hey Możesz dokładniej opisać co i jak ( ile czasu ) robisz bo wydaje mi się to smakowite . Połączenie śliwki i kurczaka ;] mm..
__________________


white_orchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 07:22   #92
Mylka
Raczkowanie
 
Avatar Mylka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 292
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Mój tż również jest zwolennikiem mięska
Ostatnio zauroczyłam go plackiem, jak go nazwać nie wiem ale już piszę jak go zrobiłam:
a więc podsmażyłam mięsko mielone, oddzielnie cebulkę z pieczarkami, następnie połączyłam, dodałam odrobinę koncentratu pomidorowego, sól, pieprz, czosnek (przyprawy wg uznania) razem to poddusiłam trochę a potem dodałam kukurydzę z puszki i czerwoną fasolę z puszki (osączone oczywiście).
Usmażyłam placek ziemniaczany taki na całej patelni, przełożyłam go na talerz, dałam nadzienie-gorące, złożyłam na pół i posypałam tartym żółtym serem.
I gotowe, mam nadzieję, że będzie smakowało
Mylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 22:34   #93
Ada94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Dziewczyny bardzo fajne przepisy podałyście,na pewno z większosci skorzystam i zrobie te pyszności. Ja kiedyś mojemu TŻ zrobiłam naleśniki faszrowane pieczarkami i robię je do dzis.

Pieczarki obrac ze skórki,umyc,zetrzec na tarce na dużych dziurkach,przełożyc do garnka dodac troszke oleju,dusic pod przykryciem aż będą miękkie,doprawic sola i pieprzem,na patelni podsmażyc pokrojana cebulkę,przelożyc cebulkę do duszonych pieczarek wymieszac.Farsz wykladamy na wczesniej usmażone nalesniki (można tez poypac startym żółtym serem i dosłownie na chwilkę zapiec w piekarniku).Pychotka.
Ada94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 12:11   #94
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Kolacja we dwoje ???

ja wyczarowalam kiedys cos takiego

piersi z kurczaka z farszem z sera feta, rzodkiewek, orzechow laskowych + "kleksiki" purre ziemniaczane zapieczone w piekarniku+ sos czosnkowo -orzechowy(orzechy laskowe)

na drugie danie zupa serowa, na wierzchu grzanki w ksztalcie serc

Pozdrawiam i moze komus sie przyda
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 12:16   #95
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Kolacja we dwoje ???

moj pasibrzuch tylko mięso by jadł golonkę
ochydne

swoją drogą może i ja pomyślę nad taką kolacyjką
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 15:32   #96
intensivee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Ja kolacyjkę robię już jutro. I naprawdę nie wiem co przyrządzę. Przepis z serkiem i płatkami już wykorzystałam - pyyycha
intensivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:33   #97
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Kolacja we dwoje ???

kurcze tez szukam jakis przepisow na kolacje..moj Tz konczy po 18 prace i zjadlby to jako obiad wiec musi byc mieso, piers bylaby dobra ale co do tego.. moze standrt jakis ryz wino. aby potem brzuch strawil szybko;P
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 18:36   #98
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Kolacja we dwoje ???

ma ktoś jeszcze propozycje na romantyczną kolację? Muszę coś upichcić na urodzinki mojego męża , a to już tuż tuż.......
Przepisów troszeczkę znam, ale chciałabym go czymś zaskoczyć czego wcześniej nie miał okazji spróbować
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:39   #99
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
ma ktoś jeszcze propozycje na romantyczną kolację? Muszę coś upichcić na urodzinki mojego męża , a to już tuż tuż.......
Przepisów troszeczkę znam, ale chciałabym go czymś zaskoczyć czego wcześniej nie miał okazji spróbować
Może Lasania?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 23:13   #100
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cytat:
Napisane przez Sanderek Pokaż wiadomość
A do piersi z kurczaka... pewnie juz znacie, ale moim faworytem... jest stary dobry przepis... pierś posypana sola, łagodna papryka, ewentualnie czosnkiem granulowanym, panierowana w jajku i bułce tartej. Podsmażona na złoty kolor na masełku, następnie na pierś kładziemy plaster ananasa z puszki i posypujemy tartym żółtym serem... całość zapiekamy z piekarniku. Wg mnie pycha, takie najbardziej lubie
brzmi smakowicie macie tylko jakis pomysl z czym to mozna podac? ziemniaki/ryz/ czy jakas salatka a jak tak to jaka bo nie wiem.. myslalam nad pomidorem ale to chyba srednio bedzie pasowalo
help
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:14   #101
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Kolacja we dwoje ???

a ja etz szykuje kolacyjke.
Jednak szukam jakiegos przepisu wegetariańskiego.

bardzo zaciekawił mnie pomysł z dekoracja papryki
super piramida.
tylko zastanawiam sie czym taka piramide nadziać...
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 09:27   #102
cherry chopstick
Przyczajenie
 
Avatar cherry chopstick
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Jeśli kolacja we dwoje to na deser koniecznie tiramisu! Nawet jeśli coś nie wyjdzie to deserek uratuje wszystko, a nawet największy twardziel zmieknię pod wpływem tego przysmaku :P W końcu tiramisu to po włosku poderwij mnie. Żeby zrobic samemu trzeba troche wprawy i PRAWDZIWĄ kawe z ekspresu ale na szczęście można je już kupić w prawie każdej dobrej cukierni. The most romantic dessert ever!!!
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
cherry chopstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 22:25   #103
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cherry a masz moze przepis?
jak wkleisz to pewnie wszystkim sie przyda
od razu z dokładna instrukcją.
PROSZE
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 12:33   #104
cherry chopstick
Przyczajenie
 
Avatar cherry chopstick
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
Cherry a masz moze przepis?
jak wkleisz to pewnie wszystkim sie przyda
od razu z dokładna instrukcją.
PROSZE
Oto przepis, życzę dobrej zabawy przy robieniu i smacznego

-450Ml espresso
-cukier puder 200g
-kakao gorzkie, 1 łyżka
-likier amaretto albo bailey,s 100ml
-biszkopty podłużne 200g
-serek mascarpone 750g
-żółtko 6 szt

Sposób przyrządzenia (ten sciągnęłam, ale robie tak samo):
1. Żółtka wbij do rondelka i ustaw go w większym naczyniu z wrzątkiem. Całość podgrzewaj na małym ogniu, stopniowo dosypując połowę cukru i ubijając, aż powstanie gęsty, gładki krem.
2. Serek mascarpone zmiksuj z resztą cukru pudru, połącz z masą żółtkową. Smak masy serowej będzie bardziej delikatny, jeśli dodamy do niej sztywną pianę ubitą z 4-6 białek. Pamiętać, żeby mieszać bardzo ostrożnie, inaczej piana się porwie, krem straci puszystość.
3. Na dnie głębokiej prostokątnej blaszki (20x30cm) rozłóż ciasno 1/3 biszkopcików. Przykryj 1/3 kremu. Resztę ciastek skrop kawą (najlepiej zaparzonej w ekspresie) wymieszaną z amaretto lub rumem. Układaj na przemian warstwy biszkoptów i masy serowej, aż do wyczerpania składników. (ostatnią warstwą powinien być krem).

A na koniec posyp wszystko kakao i gotowe.

Smacznego!!!
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
cherry chopstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 12:46   #105
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Kolacja we dwoje ???

na romantyczną kolację przeważnie robie spaghetti- mój tż jak widzi teraz spaghetti na stole to wie, że to będzie wyjatkowy wieczór
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:34   #106
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Kolacja we dwoje ???

fajne przepisy juz wiem czym zaskocze TZ-ta

co do nalesników z pieczarkami to rzeczywiscie sa pyszne ja je robie jak powyzej ale i czasami optaczam w jajku i bułce tartej i podsmazam do zrumienienia sie bułeczki i podaje z filizanka barszczyku czerwonego

narobiłyscie mi tez ochote na placek po wegiersku TZ go uwielbia ale robie go rzadko bo zawsze placki rozwalaja mi sie podczas smazenia a chciałabym mu jutro ugotowac na obiad wg przepisy Melki
jak robicie placki że wam sie nie rozlatuja i w dodatku mozecie je złożyc na pół ?? ja zazwyczaj "placki"(rozleciałe i małe) podaje z mieskiem i sosem mysliwskim z winiar na to łyzka śmietany moze nie wyglada to pysznie przez te moje placki ale smakuje wysmienicie
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....




Edytowane przez aanitkaa
Czas edycji: 2009-06-22 o 18:37
aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:08   #107
izulla01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Hey
Dziewczyny mam pytanko jak sie robi tego kurczaka z serkiem almette w płatkach kukurydzianych???
izulla01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:58   #108
Mealy35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Nie wiem jak wam przypasuje moja propozycja z rybą wędzoną ale może się ktoś skusi bo przepis bardzo prosty a wyjątkowo smaczny.
Sałatka ala łosoś
Marchewki surowe trzemy na tarce o dużych oczkach.Dodajemy w kawałeczkach wędzonego dorsza(inna ryba wędzona jest za tłusta!) Ja najczęściej kruszę go palcami bo dorsz jest chudą rybą i łatwo się wtedy wyjmuje ości(a nie ma ich dużo) Wszystko mieszam w salaterce i dodaję majonez.Właściwie nie przyprawiam niczym bo tak mi smakuje najbardziej
Mealy35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:28   #109
Baby26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Tez mialam taki dylemat - wybralam w koncu pujscie do restauracji...
Jest taki serwis www.goldengift.pl gdzie mozna kupic w prezencie vaucher na kolacje w dobrych restauracjach - ja bylam w Warszawie w restauracji Sekret na starowce - polecam i restauracje i goldena za mila obsluge....
Baby26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 11:00   #110
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Kolacja we dwoje ???

polecam zapiekanego bakłażana,
Trzeba wydrązyć środek by powstały takie łódeczki (najlepiej mieć małe bakłazany), wydrążone kawałki bakłazana wrzucić na patelnie razem z pomidorkami jakimś mieskiem co kto lubi, cebulka, pieczarki, poddusić delikatnie, wypełnić łodeczki i przykryć plasterkami mozzarelli do piekarnika 180 st, na jakies 45 min , dobrze jest włożyc kawaleczki mozzarelli do srodka, a plasterki po wierzchu wlozyc dopiero 20 min przed wyjeceim z piekarnika
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 11:52   #111
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
a ja etz szykuje kolacyjke.
Jednak szukam jakiegos przepisu wegetariańskiego.

bardzo zaciekawił mnie pomysł z dekoracja papryki
super piramida.
tylko zastanawiam sie czym taka piramide nadziać...
polecam faszerowana mozarellą paprykę-
papryka- najlepiej czerwona/pomarańczowa
mozarella
czerwona cebula
czosnek
bazylia
pietruszka
łyzeczka masla
skórka z cytryny
orzechy

paprykę przysmażyć na woku/grillu
udusić cebulę z czosnkiem
posiekać bazylię i pietruszkę zieloną
pokroić mozarellę
paprykę nadziać wymieszona mozzarellą+ziołami+cebulą

wrzucić do piekarnika, papryka powinna pozostać lekko chrupka, ser rozpuscić

przygotować kuskus, doprawic czsnkiem, skórką z cytryny, ziel. pietruszką ("po marokańsku") podawać z papryka i schłodzonym winem wytrawnym. Mniam

ZERO MIĘSA
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 19:10   #112
dylu09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

A ja wam polecam bardzo prostą sałatkę caprese. Robi się ją dosłownie kilka minut a w połączeniu z lampką wina można spędzić super wieczór z ukochana osobą. Mniej czasu przy garach = więcej czasu na deser i upojna noc Dokładny przepis znajdziecie tutaj:
http://www.dylu.org/maledania/caprese.html

Można ją robić w różnych wariacjach np zastępując mozzarelę, serem pleśniowym. Lub dodając oliwki. Mój przepis:

- Dwa duże pomidory
- opakowanie ulubionego sera pleśniowego
- garstka oliwek
- kilka liści bazyli
- oliwa z oliwek
- ocet balsamiczny
- sól i koniecznie świeżo mielony pieprz
- dla tych co lubią zioła prowansalskie

Pomidory myję i kroję w spore plastry. Ser w plastry lub niezdarne kawałki. Układam na talerzu na przemian pomidora z serem. Posypuję bazylią i oliwkami. skrapiam dosyć obficie oliwą i delikatnie octem balsamicznym. Doprawiam solą i pieprzem i ziołami.
dylu09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 14:03   #113
zagubionadama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z końca świata
Wiadomości: 64
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

moj chlopak ma za kilka dni urodziny i chce go do siebie zaprosic na noc i przygotowac jakis super romantyczny wieczor ale nie wiem co mam ugotowac moj tż uwielbia kurczaka pod każda postacia wiec wymyśliłam ze zrobie calego kurczaka pieczonego w np foli "pomysl na" do tego takie kuleczki ziemiaczane "ala frytki" i jakas surówkę hm tylko jaka grecka? a moze lepiej podac do tego "warzywka na patelnie" ? Możecie mi cos doradzić ? co lepiej? I jakie wino do tego? na deser chce przygotowac jakies lody albo jakies mufinki itd... stol ladnie przystroic kupic seksowna bielizne mam nadzieje ze oczaruje mojego tż dziekuje za odpowiedzi jak macie jakies lepsze pomysly co przygotowac dobrego z kurczaka to prosze smialo mowic bede wdzieczna

Edytowane przez zagubionadama
Czas edycji: 2009-10-09 o 14:36
zagubionadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 01:01   #114
Salamandra600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Oto rewelacyjna potrawa - prosta i lekkostrawna, a przy okazji niezwykle smaczna. To składniki: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/bzzz/4973-romantyczna_kolacja
Z nich należy zrobić sosik. Rybkę krótko dusić, dodać wodę, kostkę, śmietankę, zagęścić jak kto lubi. Wino różowe jest najlepsze Nie jest zbyt ciężkie, ani zbyt lekkie. Po takiej kolacji gwarantuję, że chłopak będzie chciał zawsze jeść z Tobą śniadania
Salamandra600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 08:46   #115
zagubionadama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z końca świata
Wiadomości: 64
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Cytat:
Napisane przez Salamandra600 Pokaż wiadomość
Oto rewelacyjna potrawa - prosta i lekkostrawna, a przy okazji niezwykle smaczna. To składniki: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/bzzz/4973-romantyczna_kolacja
Z nich należy zrobić sosik. Rybkę krótko dusić, dodać wodę, kostkę, śmietankę, zagęścić jak kto lubi. Wino różowe jest najlepsze Nie jest zbyt ciężkie, ani zbyt lekkie. Po takiej kolacji gwarantuję, że chłopak będzie chciał zawsze jeść z Tobą śniadania
dziekuje za propozycje ale ja szukam czegos z kurczaka hehe :P
zagubionadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 09:53   #116
anexxa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Cytat:
Napisane przez zagubionadama Pokaż wiadomość
dziekuje za propozycje ale ja szukam czegos z kurczaka hehe :P
Może uproszczona wersja kurczaka po hindusku?

Potrzebujesz:
1 filet z kurczaka
1 cebula
1 puszka 400 ml mleka kokosowego
curry (sypkie)
imbir (może być sypki)
ryż dziki lub brązowy

Kurczaka i cebulę pokroić w kostkę, podsmażyć na odrobinie oleju na patelni. Przerzucić do garnka, wlać mleko kokosowe, wsypać curry i imbir, dusić jakieś 15 minut. Ewentualnie dodać trochę soli i pieprzu.

Ugotować zgodnie z przepisem torebkę ryżu. Wyłożyć na talerze albo do miseczek, nalać na to kurczaka w sosie.

Można zwiększyć objętość potrawy, dodając poza kurczakiem podgotowanego kalafiora w różyczkach, ale to nie jest konieczne.

Inny pomysł to kurczak faszerowany fetą i suszonymi pomidorami.

Ja przekrawam filet wpół, w miejsce między tą cienką polędwiczką a właściwym filetem wkładam nadzienie, spinam kilkoma wykałaczkami i trochę obsmażam na patelni. Potem wstawiam na jakieś 10-15 minut do piekarnika na 150 stopni.

Nadzienie: feta (może być byle jaka, nawet lepsza jest ta "Favita", bo jest miękka), pocięte w kawałki suszone pomidory, zioła wedle upodobań.

Do tego sałata z winegretem, ewentualnie sałatka z białej fasoli (odsączona fasola, papryka, ogórek, sok z cytryny, zioła).

Na deser - lody Haagen Dazs, np. czekoladowe i Strawberry Cheesecake.

Na starter - melon z szynką parmeńską, nie wymaga żadnego wysiłku, a jest efektowny (do hinduskiego nie pasuje, do hinduskiego starter zrobiłabym z kuskusu z papryką, ogórkiem, tuńczykiem, sosem z oliwy, pieperzu i cytryny).
anexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:45   #117
zagubionadama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z końca świata
Wiadomości: 64
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

dzieki za przepisy
zagubionadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:08   #118
kasik1344
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 3
Dot.: Kolacja we dwoje ???

a do tych kotlecików co? frytki?

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem czy juz o tym słyszałyście... Może nie wyskocze tu z super nowością, ale co tam. Moj kolega wrócił niedawno z Anglii. Beztalencie niespotykane. Mówie wam dwie lewe, drewniane ręce do gotowania I wyskoczył z propozycja, że usmazy na kotlety na samą myśl o jego gotowaniu zrobiło mi sie niedobrze, no ale cóż nie sie chłopaczyna popisze czego się nauczył pracując za granicą. I zrobił PYCHA (!!!) zawijaski. Pierś z kurczaka pobita na cieniutko, a w srodku serek i uwaga tu ta NOWOŚĆ serek, którym nafaszerowane były kotleciki to był zwykły, biały, kanapkowy Almette z ziołami Ja nigdy jeszcze o takim czymś nie słyszałam. Zawsze dodawałam żółty lub topiony. Wszystko było w panierce z płatków kukurydzianych. Pycha !!! Dziewczyny jeśli słyszycie o tym pierwszy raz to polecam. Pysznie się taki serek komponuje z piersą. SMACZNEGO
a do tych kotlecików co? frytki?
kasik1344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 21:01   #119
sloniko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Kolacja we dwoje ???

Kiedyś zrobiłam 3-daniową kolację...bardzo prostą.
Starter:
*kilka plastrów wędzonego łososia
*serek (almette, bądź jakiś tańszy)
*natka pietruszki
*sok z cytryny
*ugotowana brokuła
*pomidorek koktajlowy (dekoracja)
łososia i pietruszkę posiekać i wymieszać z serkiem i sokiem z cytryny.
Uformować z papieru okrąg wysokości mniej więcej 5-7cm i średnicy powiedzmy 4-5 cm. Ułożyć na talerzu i wepchnąć na dno trochę pogniecioną brokułę (ok 1-2cm) a na wierzch ułożyć masę która powstała po zmieszaniu pozostałych składników. Włożyć do lodówki na ok godzinkę. Delikatnie rozciąć papierową foremkę i starter gotowy. Można udekorować pomidorkiem. Zamieszczam zdjęcie to może Wam to trochę rozjaśni moje zagmatwane tłumaczenie.
Danie główne:
Pstrąg z plasterkami cytryny i masłem czosnkowym w "środku" zawijam w folię i na grilla. Znane, proste i pyszne..do tego pieczone ziemniaczki( można zawinąć w folię i wrzucić do ognia)
Deser:
Lody z różnymi owocami i bitą śmietaną.

Chyba największe wrażenie zrobił mój starter...i dobrze...dobry początek Do tego białe winko... romantyczna kolacyjka
sloniko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 14:13   #120
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Kolacja we dwoje ???

U nas nie ma za bardzo warunków na romantyczne kolacje, bo oboje mieszkamy z rodzicami, przy czym bardziej mieszkamy u mnie

Ale czasem zdarza nam się razem gotować, lub ja po prostu gotuję coś dla nas na kolację jeśli uda mi się wcześniej wrócić z pracy.

Największą furorę jak dotąd zrobiły dwa dania, oba z piersią kurczaczą.
Oba podpatrzone i zainspirowane wizażowym wątkiem o tychże piersiach i oba z użyciem serka topionego

kolacja nr 1.

Rozbite piersi z kurczaka posypane solą czosnkową, słodką papryką i curry, na nich podsmażone z cebulką pieczarki, na nich dość gruba warstwa majonezu (doprawione pieprzem cayenne) i na tym wszystkim starty, żółty serek -całość zapieczona a piekarniku.
Do tego - ziemniaczki (uprzednio podgotowane) w talarkach, posmarowane masełkiem, posypane czosnkiem, bazylią i oregano i podpieczone w piekarniku (razem z cycami) oraz gęsty sos serowo-ziołowy do maczania ziemniaczków. Sos z serka topionego ziołowego, trochę startego żółtego, trochę pleśniowego(niebieskiego) trochę śmietany i bazylia i oregano.
Kochanie miał buźkę krzywą jak zjadał ostatni kawałek, że już się skończyło

kolacja nr 2.
Piersi kurczacze rozbiłam dość cienko. obsypałam z obu stron przyprawami - sól, czosnek, burry, papryka słodka i ostra. położyłam po kawałku serka topionego ziolowego i śmietankowego. Zawinęłam serki tworząc z mięsa wałeczki. Opanierowałam w bułce tartej wymieszanej z sezamem, przy czym sezamu było sporo. Do tego ćwiartki ziemniaków smażone (tu poszłam na łatwiznę, kupiłam takie gotowe, przyrządza się je jak frytki) i surówka z pekińskiej, cebulki, papryk i ogórka.

Dla faceta super propozycje - jest mięcho.
Dla nas też - bo trochę inaczej niż zazwyczaj
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...



Edytowane przez Isia83
Czas edycji: 2009-10-22 o 14:15
Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.