Tańsze = gorsze? tabletki anty... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 12:26   #1
skorpionica3
Raczkowanie
 
Avatar skorpionica3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 114

Tańsze = gorsze? tabletki anty...


Cześć Kobietki... Problemy finansowe zmuszają mnie do zmiany tabl. anty. Obecnie biorę Yasminelle (ok. 40 zł ) są to moje pierwsze tabsy od 1,5 roku... i tak się zastanawiam czy tabletki tańsze znaczy gorsze? Chciałabym jakieś do góra 15 zł tylko z małą dawką hormonów jak yasminelle bo ja drobniutka jestem, w tym miesiącu wybieram się do gin i muszę się nad tym poważnie zastanowić... Boję się ewentualnych skutków ubocznych po nowych tabsach z obecnymi nie mam jakichś specjalnych problemów. Dziewczyny jakie bierzecie tabsy i za ile?
skorpionica3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 12:45   #2
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

wejdz na forum GINEKOLOGIA
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 12:52   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki... Problemy finansowe zmuszają mnie do zmiany tabl. anty. Obecnie biorę Yasminelle (ok. 40 zł ) są to moje pierwsze tabsy od 1,5 roku... i tak się zastanawiam czy tabletki tańsze znaczy gorsze? Chciałabym jakieś do góra 15 zł tylko z małą dawką hormonów jak yasminelle bo ja drobniutka jestem, w tym miesiącu wybieram się do gin i muszę się nad tym poważnie zastanowić... Boję się ewentualnych skutków ubocznych po nowych tabsach z obecnymi nie mam jakichś specjalnych problemów. Dziewczyny jakie bierzecie tabsy i za ile?
jest milion takich watkow .

pytasz o leki a nie cukierki wiec zastanow sie czy tutaj faktycznie cena jest najwazniejsza.

idz do ginekologa tylko on moze cos zaproponowac a kazdy organizm reaguje inaczej wie cporownywanie skutkow ubocznych jest bez sensowne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 13:53   #4
skorpionica3
Raczkowanie
 
Avatar skorpionica3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 114
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
wejdz na forum GINEKOLOGIA
Jeżeli temat tu nie pasuje, to proszę Moderatora o przesunięcie

Cytat:
jest milion takich watkow .
Super, więc będzie milion pierwszy. Nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie

Cytat:
pytasz o leki a nie cukierki wiec zastanow sie czy tutaj faktycznie cena jest najwazniejsza.
w tej chwili cena jest dla mnie ważna jak i zdrowie. Ale właśnie mam wątpliwości czy aby wyższa cena oznacza lepsze... czy to tylko chwyt marketingowy. Są tabsy i poniżej 10 zł, więc skąd ta różnica w cenie? Moża ma któraś z dziewczyn wiedzę na ten temat?

Cytat:
dz do ginekologa tylko on moze cos zaproponowac a kazdy organizm reaguje inaczej wie cporownywanie skutkow ubocznych jest bez sensowne.
idę i zobacze co mi zaproponuje, nigdzie nie napisałam, że chcę porównywać skutki uboczne, wiem, że każda z nas inaczej reaguje.
skorpionica3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 14:07   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
w tej chwili cena jest dla mnie ważna jak i zdrowie. Ale właśnie mam wątpliwości czy aby wyższa cena oznacza lepsze... czy to tylko chwyt marketingowy. Są tabsy i poniżej 10 zł, więc skąd ta różnica w cenie? Moża ma któraś z dziewczyn wiedzę na ten temat?
Te poniżej 10 zł (np. Diane 35) to tabletki, które są refundowane, bo ich głównym zadaniem jest hamowanie działania hormonów męskich w organizmie kobiety.

Myślę, że tańsze nie znaczy gorsze, ja biore Novynette ceny kształtują się od 22 do 30 zł (jak zaczynałam je brać jakies 1,5 roku temu płaciłam 18 zł). Nie wiadomo jednak jak Twój organizm zareaguje. Najlepiej spytać się lekarza.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 14:10   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

moim zdaniem to czysty marketing. tańsze tabletki zawierają hormony II generacji co nie znaczy, że gorsze. ja osobiście nie widzę różnicy więc nie przepłacam ale to sprawa indywidualna.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 15:51   #7
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Nie chce cię wprowadzić w błąd, ale słyszałam, że nowsze pigułki - czyli te droższe - mają mniej skutków ubocznych, chociażby typu zatrzymywanie wody. Sama biorę te nieszczęsne Yasminelle. Podejrzewam, że spokojnie mogłyby być tańsze, ale cóż.. Natomiast - odpukać - czuję się po nich rewelacyjnie, więc żyłuję się na nie regularnie, chociaż serce mnie chwilami boli, bo są za drogie..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 16:01   #8
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki... Problemy finansowe zmuszają mnie do zmiany tabl. anty. Obecnie biorę Yasminelle (ok. 40 zł ) są to moje pierwsze tabsy od 1,5 roku... i tak się zastanawiam czy tabletki tańsze znaczy gorsze? Chciałabym jakieś do góra 15 zł tylko z małą dawką hormonów jak yasminelle bo ja drobniutka jestem, w tym miesiącu wybieram się do gin i muszę się nad tym poważnie zastanowić... Boję się ewentualnych skutków ubocznych po nowych tabsach z obecnymi nie mam jakichś specjalnych problemów. Dziewczyny jakie bierzecie tabsy i za ile?
zwykle tabsy sa tansze, bo sa refundowane przez nasze panstwo , a nie bo sa gorszej jakosci..
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 16:38   #9
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Ja biorę cilest już od prawie 3 lat, jestem pod stałą kontrolą lekarza i nic mi nie jest.
Sama go poprosiłam o zmianę bo wczesniejsze kosztował ok. 50 zł a teraz za 3 opakowania płace 45
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 16:58   #10
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

A moim zdaniem,każdy reaguje inaczej na hormony-można równie dobrze przytyć zarówno po tych nowszych jak i po trych starszych tabletkach, na to nie ma reguły...swoja droga róznież się zastanwaiam nad różnicami w cenach...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:02   #11
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
zwykle tabsy sa tansze, bo sa refundowane przez nasze panstwo , a nie bo sa gorszej jakosci..
a co masz namyśli pisząc "zwykłe"?
Żadne tabletki mające działanie tylko anty nie są refundowane.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:29   #12
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Z drugiej strony, za cyprest płacę 6 zlotych opakowanie i staram sie rozsadnie sobie tłumaczyc, ze dzialają tak samo jak te za 40 zlotych ;>
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:32   #13
Aśkun19
Raczkowanie
 
Avatar Aśkun19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 207
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Ja też biorę Novynette, one także mają małą dawkę hormonów, nie są bardzo drogie, ok. 22zl, to jeszcze zależy od apteki. wiele moich koleżanek je bierze, i aż dziwne ale każdej z nich one pasują, nie maja żadnych skutków ubocznych typu tycie, pogorszenie cery, nudności czy bóle głowy, ale wiadomo że każdy reaguje inaczej na leki.
A co do Diane35 to nasłuchałam się i naczytałam o nich wieeeeeele złego, więc raczej nie polecałabym ich... I wydaje mi sie że po takich naprawdę tańszych tabletkach mogą być duże skutki uboczne, czy coś takiego bo one mają dużą zaw. hormonów, ale najlepiej będzie jeśli pogadasz o tym z ginekologiem
Aśkun19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:34   #14
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Może po prostu skonsultuj się z ginekologiem? Bo na własną rękę i tak żadnych nie kupisz. Powiedz lekarzowi, że obecne tabletki są dla Ciebie za drogie i niech Ci zaproponuje tańsze. To czy będą u Ciebie powodowały więcej skutków ubocznych czy nie, niestety nikt nie jest w stanie Ci zagwarantować...do tego to już obawiam się, że metodą prób i błędów będziesz musiała dojść. Niektóre dziewczyny używają tańszych tabletek, także tych refundowanych (więc bardzo tanich) i je sobie chwalą - wszystko zależy jaki masz organizm

Ja akurat używam Yasminelle od zawsze i myślę, że pozostanę im wierna, bo nie dają mi ani jednego skutku ubocznego Tylko, ze ja daję za nie 32-33 zł, więcej też bym nie chciała płacić co miesiąc
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:50   #15
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

osobiście po Yasminelle miałam wszystkie możliwe skutki uboczne: spuchłam jak gąbka, było mi wiecznie niedobrze, miałam zawroty głowy, huśtawki nastrojów etc... poprosiłam o zmianę i teraz biorę mercilon, po którym odpukać czuję się świetnie. zauważyłam, że Yasminelle jest teraz strasznie popularne i ginekolodzy przepisują ten szajs praktycznie każdej dziewczynie, która zaczyna brać tabsy albo chce zmienić. od dwóch znajomych ginekolożek słyszałam, że Schering czyli producent tego badziewia hmmm.... skutecznie lobbuje.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:59   #16
Fryciaaaak
Raczkowanie
 
Avatar Fryciaaaak
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 201
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez ElettroVoce Pokaż wiadomość
osobiście po Yasminelle miałam wszystkie możliwe skutki uboczne: spuchłam jak gąbka, było mi wiecznie niedobrze, miałam zawroty głowy, huśtawki nastrojów etc... poprosiłam o zmianę i teraz biorę mercilon, po którym odpukać czuję się świetnie. zauważyłam, że Yasminelle jest teraz strasznie popularne i ginekolodzy przepisują ten szajs praktycznie każdej dziewczynie, która zaczyna brać tabsy albo chce zmienić. od dwóch znajomych ginekolożek słyszałam, że Schering czyli producent tego badziewia hmmm.... skutecznie lobbuje.
Nie rozumiem, dlaczego tabletki Yasminelle nazywasz szajsem i badziewiem. To, że u Ciebie wystąpiły skutki uboczne nie oznacza, że u każdego wystąpią. Biorę je rok i nie mam żadnych skutków ubocznych. Myślę, że to raczej wina Twojego ginekologa, źle Ci je dobrał.
Fryciaaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:52   #17
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez Fryciaaaak Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego tabletki Yasminelle nazywasz szajsem i badziewiem. To, że u Ciebie wystąpiły skutki uboczne nie oznacza, że u każdego wystąpią. Biorę je rok i nie mam żadnych skutków ubocznych. Myślę, że to raczej wina Twojego ginekologa, źle Ci je dobrał.
Ja też nie mam skutków ubocznych, co nie znaczy, że ktoś tam np. ElettroVoce nie może ich mieć - ale żeby tak od razu je dyskwalifikować Również nie rozumiem podejścia...
Natomiast zgadzam się, że ginekolodzy przepisują niemal wszystkim Yasminelle, więc myślę, że firma dobrą reklamę robi i jakoś wciska te tabletki lekarzom - co nie znaczy, że są złe, bo prawda jest taka, że są to dobre tabletki z niewielką dawką hormonów Ich główną wadą jest cena - ale to nie kwalifikuje ich jako szajs
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:54   #18
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Nie są gorsze. Brałam przez dwa lata Stediril30 - niecałe 3zł
Zero skutków ubocznych. Dopiero po rocznej przerwie organizm źle zareagował, nie wiem sama czemu
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 06:46   #19
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Mi moja ginekolog od razu jak zaczełam brac anty przypisała Harmonet, cena od 22 do 26 (bynajmniej ja z takimi cenami się spotkałam). Na ostatniej wizycie kontrolnej ginekolog sama wyszla z propozycją zmiany na tańsze tabletki, miała całą listę tańczysz tabletek anty, i wybrała jedne które mają podobno taki sam skład jak Harmonet. Jednak ja z faktu, że czuje się dobrze po obecnych tabletkach i cenę też mogę znieść to postanowiłam nie zmieniać, bo niestety się obawiam, że piszą iż skład ten sam, ale jednak co jakby mój organizm jakoś inaczej zareagował, wolałam nie ryzykować.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:43   #20
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

moja ginekolog powiedziała mi ostatnio, kiedy chciałam wrócić do Syndi35 (7zł) z novynette (po drodze bralam jeszcze regulon; jednak dzialanie antykoncepcyjne nie jest mi juz potrzebne, a dermatolog zalecil powrot do hormonow... wiec postanowilam, ze tansze albo zadne), że tańsze to niestety bardziej obciazajace watrobe.
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:16   #21
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki... Problemy finansowe zmuszają mnie do zmiany tabl. anty. Obecnie biorę Yasminelle (ok. 40 zł ) są to moje pierwsze tabsy od 1,5 roku... i tak się zastanawiam czy tabletki tańsze znaczy gorsze? Chciałabym jakieś do góra 15 zł tylko z małą dawką hormonów jak yasminelle bo ja drobniutka jestem, w tym miesiącu wybieram się do gin i muszę się nad tym poważnie zastanowić... Boję się ewentualnych skutków ubocznych po nowych tabsach z obecnymi nie mam jakichś specjalnych problemów. Dziewczyny jakie bierzecie tabsy i za ile?
ja biorę rigevidon. jest refundowany częsciowo, płacę za niego ok 6 zł chociaż kosztuje chyba ze 30 normalnie. wypisze ci go każdy ginekolog, to normalne tabletki antykoncepcyjne, znajdziesz je w kazdej aptece (nie są jakoś specjalnie importowane). nie jest to też jakaś podróba

są świetne, nie mam żadnych objawów ubocznych (brałam przez lata cilest - nie widzę różnicy). tańsze nei znaczy gorsze, bo o działaniu leku i o skutkach ubocznych decyduje dawka hormonów, a nie cena WSZYSTKO ZALEZY OD TWOJEGO ORGANIZMU NIE OD CENY!
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:12   #22
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

rigevidon ja rowniez je bralam i biore juz 2 lata. Zero skutkow ubocznych.

Dla mnie rowniez cena nie swiadczy o jakosci.
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:34   #23
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
ja biorę rigevidon. jest refundowany częsciowo, płacę za niego ok 6 zł chociaż kosztuje chyba ze 30 normalnie. wypisze ci go każdy ginekolog, to normalne tabletki antykoncepcyjne, znajdziesz je w kazdej aptece (nie są jakoś specjalnie importowane). nie jest to też jakaś podróba

są świetne, nie mam żadnych objawów ubocznych (brałam przez lata cilest - nie widzę różnicy). tańsze nei znaczy gorsze, bo o działaniu leku i o skutkach ubocznych decyduje dawka hormonów, a nie cena WSZYSTKO ZALEZY OD TWOJEGO ORGANIZMU NIE OD CENY!
O hehehe nie musisz płacić 6zł a 3zł!
Stediril30 jest IDENTYCZNY xD A jeszcze tańszy
Wiem, bo przez pewien czas Stediril zniknął z rynku i moja gin powiedziała, że teraz przepisze mi Rigevidon, ponieważ ma dokładnie ten sam skład

Cytat:
Stediril 30
Skład:
1 tabl. zawiera 0,15 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etynylestradiolu.
Cytat:
Rigevidon
Skład:
1 opakowanie zawiera 21 tabl. powl. o stałym składzie: 0,15 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etynylestradiolu.
źródło: http://www.domzdrowia.pl
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:47   #24
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;11734277]O hehehe nie musisz płacić 6zł a 3zł!
Stediril30 jest IDENTYCZNY xD A jeszcze tańszy
Wiem, bo przez pewien czas Stediril zniknął z rynku i moja gin powiedziała, że teraz przepisze mi Rigevidon, ponieważ ma dokładnie ten sam skład



źródło: http://www.domzdrowia.pl[/quote]

To Yasminelle ma inny skład: 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:20   #25
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
To Yasminelle ma inny skład: 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu.
Oczywiście, ja pisałam o Stediril30 i Rigevidon - one są identyczne
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:07   #26
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

tańsze pigułki nie są gorsze, tylko zawierają większe ilości hormownów. to jak kobieta reaguje na różne składy to sprawa indywidualna. jedne dobrze się czują biorąc te z mniejszą ilością hormonów, zaś innym bardziej służą te z ich większą ilością.
niektóre pigułki starszej generacji są tańsze, ponieważ są refundowane. refundowane są zaś dlatego, ze mają wpływa nie tylko na antykoncepcję, lecz np na stan skóry (pomagają w leczeniu trądziku) i inne dolegliwości.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:51   #27
jaolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

A mercilon to tańsze czy droższe według was?
jaolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:12   #28
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;11734277]O hehehe nie musisz płacić 6zł a 3zł!
Stediril30 jest IDENTYCZNY xD A jeszcze tańszy
Wiem, bo przez pewien czas Stediril zniknął z rynku i moja gin powiedziała, że teraz przepisze mi Rigevidon, ponieważ ma dokładnie ten sam skład



źródło: http://www.domzdrowia.pl[/QUOTE]

Ten sam skład ma także Microgynon ale to nie znaczy wcale, że są identyczne. Ważne są także substancje pomocnicze, mogą np powodować reakcje uczuleniowe.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:03   #29
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki... Problemy finansowe zmuszają mnie do zmiany tabl. anty. Obecnie biorę Yasminelle (ok. 40 zł ) są to moje pierwsze tabsy od 1,5 roku... i tak się zastanawiam czy tabletki tańsze znaczy gorsze? Chciałabym jakieś do góra 15 zł tylko z małą dawką hormonów jak yasminelle bo ja drobniutka jestem, w tym miesiącu wybieram się do gin i muszę się nad tym poważnie zastanowić... Boję się ewentualnych skutków ubocznych po nowych tabsach z obecnymi nie mam jakichś specjalnych problemów. Dziewczyny jakie bierzecie tabsy i za ile?
ja bralam diane-35, potem Harmonet, potem Microgynon, przez ponad 3 lata Regulon i teraz mam krazek Nuva-Ring. biore tabsy od 6 lat (raz mialam 2 miesieczna przrwe) i szczerze powiedziawszy nie zauwazylam roznicy pomiedzy tymi tanszymi czy drozszymi.

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Nie chce cię wprowadzić w błąd, ale słyszałam, że nowsze pigułki - czyli te droższe - mają mniej skutków ubocznych, chociażby typu zatrzymywanie wody.
przeci zatrzymywaniu wody Dziala praktycznie tylko Yasmin i Yasminelle. dzieje sie tak dlatego gdyz progesteron w nichzawarty jest polaczony z jakas substancja ze spironolaktonu. Ja, zeby osiagnac ten efekt zazywam dodatkowo spironol (substancja aktywna spironolacton) dzieki czemu nie przeplacam

Cytat:
Napisane przez Aśkun19 Pokaż wiadomość
A co do Diane35 to nasłuchałam się i naczytałam o nich wieeeeeele złego, więc raczej nie polecałabym ich... I wydaje mi sie że po takich naprawdę tańszych tabletkach mogą być duże skutki uboczne, czy coś takiego bo one mają dużą zaw. hormonów, ale najlepiej będzie jeśli pogadasz o tym z ginekologiem
tabletki z hormonami III i IV genracji częsciej powoduja zakrzepice niz te II generacji (te tansze). Tzn glowy sobie za to uciac nie dam, ale kiedys czytalam takie badania

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
że tańsze to niestety bardziej obciazajace watrobe.
pierwsze slysze
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość

Edytowane przez pieluchomajtek
Czas edycji: 2009-04-03 o 09:04
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:26   #30
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Tańsze = gorsze? tabletki anty...

ja od kilku dobrych lat biore Microgynon i nie mam zadnych skutkow ubocznych w ogole nie odczuwam na sobie ich brania a za 3 opakowania wychodzi mi jakies 20zl
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.