Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 10:28   #3211
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: Pielęgnacja - cera mieszana, wrażliwa, przebarwienia, rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Karolinitką- nie jest tak źle jak opisujesz: ja również widzę świecenie się twarzy i rozszerzone pory- i w zasadzie to tyle.

Jeśli chodzi o kosmetyki- skoro boisz się o podrażnienia itp- może spróbuj naturalnych kosmetyków- tj. z Biochemii, Mazideł itp.
i np:
zamiast "rano łagodny żel do mycia bez SLS" oraz "demakijaż micel (na razie AA)" wypróbuj olejek myjący z Biochemii (są na KWC ale poczytaj o nich na stronie firmy). Same naturalne składniki, kilka wersji zapachowych- doskonale zmywają makijaż oczu, raczej nie podrażniają.
Co do wody- zawsze możesz uzywać mineralnej, albo przefiltrowanej i przegotowanej.
zamiast "bezalkoholowy tonik, jakiś łagodzący, nawilżający" możesz spróbować hydrolatów- je mają różne firmy- różne zapachy, różne działania ale przede wszystkim są delikatne a buźka po nich taka mięciutka (ja mam oczarowy z BU- trafiony w 10 za pierwszym razem)
zamiast "kremu (kompletnie nie wiem jaki, mam sentyment do bambino, często ratował moje przesuszone policzki, ale nie wiem czy też nie szkodzi na strefę T)" spróbuj olejów. Tu wybór niemalże nieograniczony- musisz sobie o nich poczytać bo przecież najlepiej to Ty znasz swoją skórę- ale podejrzewam, że świecenie jest efektem przesuszenia- wybierz olej, kóry ma właściwości regulujące pracę gruczołów- a jak nawilżysz i odżywisz to skóra przestanie produkować sebum w nadmiarze (tu znów BU i Mazidła- ci drudzy mają więcej w ofercie).

Pozostały jedynie filtry- ja się nie wypowiadam bo ich nie stosuję.
Jak czytałam inne wątki to wiele razy padła nazwa "hydrolat" i co nie-co już tam poczytałam - ale nie wiem, nie wiem, poczytamy, zobaczymy
co do filtrów, do końca też jeszcze nie zdecydowałam czy chcę ich używać (chyba zdecyduję się na nie w wakacje, kiedy będzie silniejsze słońce).
Karolinitka, vipek za to, że "nie jest tak źle" z tą moją buzią.
Hare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 08:57   #3212
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Do Hare: zgadzam się w 100% z Vipek- 1) do mycia olejek myjący z BU (masz załatwione mycie wodą i demakijaż; nie podrażnia, nie wysusza, nie zapycha, moja wielka )
2) zamiast toników (kupa niepotrzebnej chemii w składzie, ryzyko podrażnień) hydrolaty, polecam: oczarowy (ściąga pory, łagodzi, goi, dobry na trądzik) - zapach rzecz gustu jedni kochają inni nie ; rumiankowy (dobry do każdej cery, b.łagodny, prawie bez zapachu, nawilża, łagodzi, zapobiega wypryskom).
3) jeśli krem drogeryjny to o lekkiej żelowo-kremowej konsystencji, ja pokochałam Yves Rocher Pure Calmille żel nawilżający: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm , bo łagodzi, nawilża, nie zapycha, normalizuje przetłuszczanie. Możesz też lekki nawilżający krem mieszać z żelem hialuronowym (polecam ten z alantoiną i d-pantenolem, bo dodatkowo łagodzi).
Jak już wciągniesz się w naturalną pielęgnację możesz wypróbować oleje do pielęgnacji twarzy, ja polecam mój mix: tamanu+róża rdzawa (piżmowa). Możesz też wybrać jakieś serum z oferty BU: zielona herbata (nawet zamiast filtrów, jeśli nie przebywasz dużo na słońcu); granat (j.w.); serum lemon.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 09:32   #3213
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, może nie do końca właściwy wątek wybrałam, ale na wątku rossmanowskim nikt mi nie odpowiada.
Żeby nie było OT, to pytanie zadam w sposób: czy smarowanie się tym kremem będzie dobre i czy mnie on ochroni?
Mam pytanie dokładnie do tych, które używają Rossmanowego filtra Babydream 50 (a zauważyłam, że jest tu kilka takich osób), bo wczoraj zakupiłam pierwszy raz 2 tubki i w każdej krem jest rozwarstwiony. Tzn wylewa się jednocześnie trochę oleju/wody i normalny krem. Czy to normalne dla tego kremu, czy mi się jakieś nie takie trafiły? Data niby do 05.2011, ale może nie tak go przechowywali???
Używać go czy nie, bo nie wiem, czy taki rozwarstwiony jakąś ochronę przed słońcem zapewni?
Proszę o odpowiedź, bo mi się filtr kończy i nie wiem, czy nowy kupować czy tego brać?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-04-17 o 09:34
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 09:53   #3214
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

narja -ja nie mam pojęcia jak to jest z filtrem chociaz jak rok twemu go kupilam to chyba nie byl taki z olejem ,ale ostatnio kupiłam w Ross krem brązująco-nawilżający Rival de Loop i tez cieknąła z niego olej na początku...tez mnie to zaniepokoiło ,użyłam go już 3 razy i na razie ,mi krzywdy nie zrobił
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:03   #3215
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
narja -ja nie mam pojęcia jak to jest z filtrem chociaz jak rok twemu go kupilam to chyba nie byl taki z olejem ,ale ostatnio kupiłam w Ross krem brązująco-nawilżający Rival de Loop i tez cieknąła z niego olej na początku...tez mnie to zaniepokoiło ,użyłam go już 3 razy i na razie ,mi krzywdy nie zrobił
Tylko się martwię, czy to filtry się nie rozłożyły czy coś. Po kwasach jestem i przebarwień ryzykować nie chcę.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 13:18   #3216
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uzywam filtra Babydream(ten zolty). Na poczatku z tubki rzeczywiscie bylo troszeczke olejku ale pozniej juz ok. Ogolnie krem jest gladki(czasem wydaje sie jakby sie rozwarstwial).
Mnie nie zapychal. Ttrzeba uwazac z iloscia, bo jak sie go za duzo nalozy wtedy twarz sie blyszczy(puder w zupelnosci kryje swiecenie sie, ja uzywam Clinique- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...uder-sypki.htm)
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:11   #3217
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co do filtrów, miałyście może filtry z Daxa tj SPF 30 do twarzy --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...nce-SPF-30.htm i z Kolastyny tez SPF 30 --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...rny-SPF-30.htm wiem, że na każdego coś innego, ale może macie jakieś zdanie na ich temat? chce kupić któryś z nich i nie wiem który wybrać tak, by służył a nie zapychał i niszczył coś, co z takim uporem okazuje się, że udaje mi się (chyba, nie chcę zapeszyć) stworzyć.
Z góry dzięki
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 15:04   #3218
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość

Hexxano dziekuje za reakcję jest nadzieja , że pomoc nadejdzie . Gdy zaczął się mój problem nie korzystałam z zabiegów kosmetycznych i stosowałam już od dłuższego czasu zestaw kremów dzień , noc, pod oczy L'oreala. Być może rozjuszyła mnie Bielenda eco care do demakijazu i fioletowe cienie do oczu + chemia w pracy. Może jestem w błędzie z glikolem propylenowym ale w takim przekonaniu utwierdził mnie fakt , że w którymś momencie zaczął podrażniać mi oczy żel Flosleku ze świetlikiem a po drugim smarowaniu Alantan Plus paliła mnie twarz. Wszystko ustępowało gdy smarowałam się Dermosanem czy Oeparol SCC . Przeprowadziłam wiele innych prób zakończonych niepowodzeniem z aptecznymi kremami np. LRP , Ziaje med , Pharmaceric oraz nieaptecznym Y Rocher , Clarena Sensitive ( na dzien ok na noc -podraznienie).Może rzeczywiście nie w każdym "towarzystwie" GP robi mi krzywdę (alkohol na pewno nie w każdym i zależy na którym miejscu w składzie ) ale na razie wole się trzymać od niego z daleka . Mam nadzieję , że mój problem kiedyś ustąpi ale teraz nie chcę zadzierać z moją osobistą skórą i chcę dać jej czas by sie uspokoiła. Wiem jednak , że na samym Cetaphilu to za jakiś czas będę wyglądała jak babcia mojego syna i stąd upatrzyłam ratunek w naturalnych kosmetykach jednak jak pisałam potrzebna mi pomoc we właściwym doborze zestawu . Chetnie skorzystam z innego pomysłu jesli masz taki . Z Twoją wiedzą widzisz problem bardziej przestrzennie. Pozdrawiam

Grazko(jezeli tak moge) tak sie zastanawiam czy czasem nie trafilas na kombinacje typu glikol propylenowy,alkohol denat. ktorym towarzyszyly silikony,polimery,woda itd. bo wtedy przy takiej cerze jak Twoja bardzo latwo o podraznienie/przesuszenie/reakcje alergiczne.
Polecam artykul -Co w kremach piszczy
Bardzo przystepnie napisany mysle,ze bedzie dla Ciebie i nie tylko swietnym zrodlem wielu wiadomosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:08   #3219
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Uzywam filtra Babydream(ten zolty). Na poczatku z tubki rzeczywiscie bylo troszeczke olejku ale pozniej juz ok. Ogolnie krem jest gladki(czasem wydaje sie jakby sie rozwarstwial).
Mnie nie zapychal. Ttrzeba uwazac z iloscia, bo jak sie go za duzo nalozy wtedy twarz sie blyszczy(puder w zupelnosci kryje swiecenie sie, ja uzywam Clinique- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...uder-sypki.htm)
Czyli jednak taka jego uroda to rozwarstwianie. Dziękuję za odpowiedź, uspokoiłaś mnie. Czyli jednak poużywam go.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:12   #3220
b_i_a_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny.
Jestem tu nowa. Chciałam najpierw przeczytać całe forum i dopiero później zadawać pytania ale nie wytzymałam. jestem tak w połowie no i mam do Was pytanie. Stosuję na noc acne derm i ogólnie on świetnie działa na mojej buzi tylko wolno. Zrobiło mi sie jakiś czas temu pełno takich podskórnych krostek(pewnie czymś zapchałam). tak po prostu nagle mi wyszły i do tej pory sie męczę z nimi. czy moge zastosowac miejscowo coś mocniejszęgo? Tylko zupełnie nie wiem co? moze mi poradzicie cokolwiek. dodam ze mam skórę bardzo wrażliwą. uważam zawsze zanim coś zastosuję bo od razu czerwoność wszędzie i zapchana cera. Moja Cera jest mieszana ze skłonnością do przesuszania. Jak przesuszę to od razu mi wyłazi wszystko na buzię. Mam jeszcze kilka pytań ale zaczekam z nimi. Przemyśle trochę zeby one miały ręce i nogi. Bo nie chce zaśmiecać wątku. Z góry dziękuję za odpowiedz. .
b_i_a_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:30   #3221
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez b_i_a_n_k_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Jestem tu nowa. Chciałam najpierw przeczytać całe forum i dopiero później zadawać pytania ale nie wytzymałam. jestem tak w połowie no i mam do Was pytanie. Stosuję na noc acne derm i ogólnie on świetnie działa na mojej buzi tylko wolno. Zrobiło mi sie jakiś czas temu pełno takich podskórnych krostek(pewnie czymś zapchałam). tak po prostu nagle mi wyszły i do tej pory sie męczę z nimi. czy moge zastosowac miejscowo coś mocniejszęgo? Tylko zupełnie nie wiem co? moze mi poradzicie cokolwiek. dodam ze mam skórę bardzo wrażliwą. uważam zawsze zanim coś zastosuję bo od razu czerwoność wszędzie i zapchana cera. Moja Cera jest mieszana ze skłonnością do przesuszania. Jak przesuszę to od razu mi wyłazi wszystko na buzię. Mam jeszcze kilka pytań ale zaczekam z nimi. Przemyśle trochę zeby one miały ręce i nogi. Bo nie chce zaśmiecać wątku. Z góry dziękuję za odpowiedz. .
Przy takiej cerze jak Twoja dobrze jest dolaczyc cos na bazie delikatnych kwasow czyli BHA,PHA-mozesz wybrac z oferty Biochemii Urody czy Zrob sobie krem-maja gotowe zestawy na toniki serum oczyszczajace badz wybierz delikatny gotowy preparat z La Roche Posay Effaclar K lub Effaclar Duo.
Pamietaj,ze w/w preparaty wylacznie na noc tak samo jak Acne Derm i nie stosujesz ich lacznie warto ulozyc program,w ktorym np.2x w tyg.Acne Derm i 2x w tygodniu drugi preparat by stosowac je na przemian.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 15:49   #3222
b_i_a_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

do Hexxana!

Hej myślisz, ze codzienne stosowanie tych preparatów moze zrobić mi jakaś krzywdę? tzn. np.
pon - acne derm
wtorek - effaclar
sroda acne
czwarte effaclar itd. cały tydzień aż mi wszystklo zniknie a później np. co drugi dzień na przemian z nawilżaczem? X
b_i_a_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:08   #3223
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez b_i_a_n_k_a Pokaż wiadomość
do Hexxana!

Hej myślisz, ze codzienne stosowanie tych preparatów moze zrobić mi jakaś krzywdę? tzn. np.
pon - acne derm
wtorek - effaclar
sroda acne
czwarte effaclar itd. cały tydzień aż mi wszystklo zniknie a później np. co drugi dzień na przemian z nawilżaczem? X

Bianko,to nie jest tak,ze wszystko zniknie poniewaz taka pielegnacja jest dlugofalowa a wymienione preparaty sa delikatne
Nawilzacz + filtr jest podstawa-nie pisalam o tym bo myslalam,ze wiesz
Lepiej nie traktowac zbyt agresywnie cery tymbardziej,ze najlepszy okres na wszelkie kuracje to wczesna wiosna (tak do konca kwietnia) i wczesna jesien(od wrzesnia do listopada by unikac tez pozniej duzej roznicy temperatur)
Masz cere sklonna do przesuszania wiec tymbardziej bylabym ostrozna bo pozniej ciezko poradzic sobie z takim efektem.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:25   #3224
b_i_a_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Do Hexxana!
Tak ja wiem, ze nawilżacz i filtr to podstawa stosuję codziennie. tylko pomyslałam, ze effaclar sam w sobie jest nawilżający wiec tylko ten acne by był niby bez nawilżacza co drugi dzien. Tak gdzies dziewczyny pisały, ze effac jest nawilżający. ale może źle pomyslałąm. bo ja po acne nie dają nic już wieczorem na buzię. dopiero rano nawilżam.
No i po przemyśleniu to masz rację. Trzeba powoli, stopniowo. Ja tak bym już chciała miec gładką buzię bez niczego bo męczę sie juz kilkanaście lat z tymi krostami(z przerwami). Ale musze wyluzować i poczekać grzecznie co w moim przypadku jest dość trudne bo z natury jestem dośc impulsywna. . dziękuję Ci za odpowiedz. jak sobie zrobię plan co jak i kiedy stosowac to jeszcze skonsultuję z Wami. na razie czekam na przesyłkę z BU.
b_i_a_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:35   #3225
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez b_i_a_n_k_a Pokaż wiadomość
Do Hexxana!
Tak ja wiem, ze nawilżacz i filtr to podstawa stosuję codziennie. tylko pomyslałam, ze effaclar sam w sobie jest nawilżający wiec tylko ten acne by był niby bez nawilżacza co drugi dzien. Tak gdzies dziewczyny pisały, ze effac jest nawilżający. ale może źle pomyslałąm. bo ja po acne nie dają nic już wieczorem na buzię. dopiero rano nawilżam.
No i po przemyśleniu to masz rację. Trzeba powoli, stopniowo. Ja tak bym już chciała miec gładką buzię bez niczego bo męczę sie juz kilkanaście lat z tymi krostami(z przerwami). Ale musze wyluzować i poczekać grzecznie co w moim przypadku jest dość trudne bo z natury jestem dośc impulsywna. . dziękuję Ci za odpowiedz. jak sobie zrobię plan co jak i kiedy stosowac to jeszcze skonsultuję z Wami. na razie czekam na przesyłkę z BU.
Effaclar K nie jest typem kremu nawilzajacego i dobrze jest nalozyc nawilzacz po kwasie oczywiscie w odstepie czasowym tak ok.godziny

Na szybko to tylko sobie mozna krzywde zrobic i nie ma sensu byc impulsywnym w tym przypadku,naprawde.

Poczytaj watki redakcyjne,przejrzyj watek bo wiele jest tutaj wskazowek

Powodzenia zycze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:42   #3226
b_i_a_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Effaclar K nie jest typem kremu nawilzajacego i dobrze jest nalozyc nawilzacz po kwasie oczywiscie w odstepie czasowym tak ok.godziny

Na szybko to tylko sobie mozna krzywde zrobic i nie ma sensu byc impulsywnym w tym przypadku,naprawde.

Poczytaj watki redakcyjne,przejrzyj watek bo wiele jest tutaj wskazowek

Powodzenia zycze
Dziękuję na pewno jeszcze bedę i czytać i pytać. Do następnego...
b_i_a_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:16   #3227
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mógłby ktoś rzucić okiem na moją pielęgnacje https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...stcount=3204??
Nie chce być natrętna ale bardzo mi zależy
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:12   #3228
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam dziewczyny
Czytam od kilu dni wasze posty odnośnie kwaszenia się i filtrowania.Jestem w szoku jak takie kwasy mogą ładnie oczyścić,rozjaśnić,wygład zić itd nasze twarzyczki.Stoję przed wyborem ,czy się kwaścić,czy też nie.Kusicie bardzo czytając wasze opiniePora roku na kwaszenie chyba nie za bardzo,ale może mogłabym spróbować stosowaś jakieś kwasy o małym stężeniu.Tylko czy małe stężenie mi oczyści buzię.
Wiem,że mogłabym zostawić to na pózniejszą jesień,tylko że bardzo ciągnie mnie do kwasów.Przeciwnie do filtrów,ale tylko z tego powodu,że może być to błyszczenie(no na pewno nie każda z was się błyszczy).
Mam cerę mieszaną,jak ją umyję to trochę mnie ściąga,więc musi być nałożony jakiś krem nawilżający.Nie mam skłonności do pryszczy i ropniaków.Moim problemem od pół roku są dość zapchane pory na nosie,policzkach,brodzie i między brwiami.Są też dość rozszeżone.Myślę iż wina jest podkładu który bardzo lubię Revlo Colorstay.Używałam jakieś pół roku codziennie i teraz wraz z wiosną widać co ON ze mną zrobił
Powiedzcie kochane czy mogę teraz zacząć stosować te kwasy?
Może na noc Acne Derm(chodz nie wiem czy nie za mocny na teraz),albo Diacneal,może effaclar.Następnie za jakąś godz krem nawilżający(tu możecie mi coś podpowiedzieć)Rano tonik effaclar(chyba,że nie koniecznie)filtr(może być sam filtr??bez wcześniejszego nawilżnia)Oczywiście nie wyjdę bez makijażu.Myślałam nad mineralnym podkładem Vichy.Chodz nie wiem bo jest dość drogi jak na taką pojemność.Miałam próbkę LRP Toleraine,jest megaaa wydajny.To na +Buzia po nim wygląda zdrowa ,wypoczeta.Minus taki,że się po nim błyszcze.
Jeśli chodzi o opalanie to nie lubię lerzeć na plaży tak bezczynnie,poprostu nie lubię się opalać.Zawsze mało się opalałam.Szczególnie uważałam na nogi,bo mam sporo naczynek popękanych(na twarzy nie mam)
Nie będę więc płakać ,żę nie mogę się opalać
Tylko jaką decyzję podjąć kwasić czy też nie
Poradzcie kochanePozdrawiam was serdecznie i dziękuję za uwagę.
Jeśli zły wątek to nie bijcietylko mnie przenieście heh
Aha mam koleżankę,która jest kosmetyczką(tylko ja z nią nie za bardzo)i ona zawsze się kwasiła kwasami latem 30%i nie stosowała żadnych filtrówOna też się nie opala.Jak gdzieś wychiodziła na zakupy,spacer itd to bez filtrów i to po takich kwasach.Muszę powiedzieć,że ją nie popaliło i nie podrażniło,a ma cerę bardzo suchą.
lenaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 22:56   #3229
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam
Dziewczyny mozecie wrzucic fotke tego filtru babydream 50 ? chcialabym uzywac jakiegos filtru ale kompletnie sie na tym nie znam. MOge uzywac tego babydream na przyklad co kilka dni a pomiedzy uzywac normalnych kosmetykow ?
Mam co miesiac tradzik i juz mam dosyc, czy to cos pomoze?
dziekuje
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 23:10   #3230
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny mozecie wrzucic fotke tego filtru babydream 50 ? chcialabym uzywac jakiegos filtru ale kompletnie sie na tym nie znam. MOge uzywac tego babydream na przyklad co kilka dni a pomiedzy uzywac normalnych kosmetykow ?
Mam co miesiac tradzik i juz mam dosyc, czy to cos pomoze?
dziekuje

Chodzi Ci o ten?
Rossmann, Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50)
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 23:50   #3231
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Czy mógłby ktoś rzucić okiem na moją pielęgnacje https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...stcount=3204??
Nie chce być natrętna ale bardzo mi zależy
Jeżeli masz problematyczną cerę, to staraj się zminimalizować ilość stosowanych produktów i wprowadzać nowe powoli, stopniowo. Inaczej nigdy nie dojdziesz do tego, co właściwie Ci szkodzi. Mnie się wydaje, że wszystkiego za dużo u Ciebie Po co aż dwa płyny do demakijażu? masz jeden żel a chcesz następny jeszcze? itd.
Zamiast Flavo C - serum własnoręcznie robione na bazie Juvitu (lub innych kropli z wit.C). Ale na początek zostawiłabym sam filtr na dzień. Jesteś młoda i wydaje mi się, że same właściwości antystarzeniowe filtra na razie Ci wystarczą. Jeśli skóra bez problemu zaakceptuje filtr, to wtedy testy z serum pod.
PHA możesz śmiało wprowadzić, to łągodny tonik. Ja stosuję Effaclar K równocześnie z Acne derm, więc Tobie nawet połączenie Skinorenu z PHA (oczywiście naprzemiennie) nie powinno szkodzić. To samo jesli chodzi o peeling.
Dobrze by było się jednak zorientować co to za maść na trądzik masz - może zawierać jakieś skłądniki, które wchodzą w interkacje z innymi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 06:46   #3232
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jeżeli masz problematyczną cerę, to staraj się zminimalizować ilość stosowanych produktów i wprowadzać nowe powoli, stopniowo. Inaczej nigdy nie dojdziesz do tego, co właściwie Ci szkodzi. Mnie się wydaje, że wszystkiego za dużo u Ciebie Po co aż dwa płyny do demakijażu? masz jeden żel a chcesz następny jeszcze? itd.
Dobrze by było się jednak zorientować co to za maść na trądzik masz - może zawierać jakieś skłądniki, które wchodzą w interkacje z innymi.
ziaja mi się skończył, teraz używam olejku więc i płyny poszły w odstawke. Tak samo jak avokado, glinki a skinoren już dawno skończyłam. No i olejek z drzewa herbacianego też ograniczyłam
Ale wszystko wprowadzałam powoli i obserwując swoją cerę.
Masz rację, na początek zostawie sam filtr rano ale po toniku chyba skuszę się na jakieś serum. Poszukam a z maści mam starą receptę ale nie mogę się doczytać cóż ta derma tam nabazgroliła.
Czekając na odpowiedź doczytałam parę rzeczy i jestem już troszkę mniej zielona
Bardzo dziękuję za odp rozwiałaś kilka moich wątpliwości.
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 06:50   #3233
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tonik PHA ma silne działanie nawilżające i większość dziewczyn nie odczuwa potrzeby, aby na niego jeszcze coś nakładać. Jeżeli będziesz jednak stosować jeszcze serum, odczekaj ok. 30 min.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 07:12   #3234
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jeżeli będziesz jednak stosować jeszcze serum, odczekaj ok. 30 min.
wiem, wiem dziekuje

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2010-04-26 o 07:17
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:37   #3235
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!
Ten wątek poleciła mi Cytrynowa koleżanka
a więc proszę Was o radę, stosuję Skinoren (na noc)- ale kończy mi się, ładnie wyleczył krostki więc go nie będę używać, Pharmaceris W (krem na noc)- okropne są te przebarwienia odpowiednia toaleta to podstawa (żel Vichy) no i oczywiście filtry (Bioderma AKN Mat SPF40). Niby gra gitara, ALE... Nadchodzi lato, słońce nas atakuje coraz mocniej, więc chce odstawić kurację Skinorenem. Ale boję się że pogorszy mi się stan cery, więc chciałem utrzymać efekty i troszkę popracować nad gładkością, kolorytem itd (gładkość w sumie to taka pupcia już jest ale jak można polepszyć ) więc chciałem przejść na coś delikatniejszego, w stylu Effaclar czy Diacneal (nie wiem co lepsze). Kończy mi się też żel. Więc proszę was o radę,
- jaki żel (myślałem nad Bioderma Sebium żel oczyszczający albo Vichy złuszczający do codziennego stosowania- oba opinie mają super )
-który lepszy Effaclar (K/Duo ) czy Diacneal, a może jakiś dermokremik w stylu Bioderma Sebium AKN
-czy filtr 40 to nie będzie za mało na takie letnie ostrzeliwanie słoneczne?
No i ogólnie mam skórę tłustą, skłonną do niedoskonałość ("wągry i pryszcze"- tych drugich prawie nie ma), jasna karnacja (PharmacerisW) no i przebarwienia. I tak ogólnie to mam 16 lat (rocznikowo 17! )
dużo tego troszkę, ale wiem, że macie wprawę i umiecie naprawdę ŚWIETNIE doradzić
Pozdrawiam!
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:56   #3236
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez barto17 Pokaż wiadomość
Witam!
Ten wątek poleciła mi Cytrynowa koleżanka
a więc proszę Was o radę, stosuję Skinoren (na noc)- ale kończy mi się, ładnie wyleczył krostki więc go nie będę używać, Pharmaceris W (krem na noc)- okropne są te przebarwienia odpowiednia toaleta to podstawa (żel Vichy) no i oczywiście filtry (Bioderma AKN Mat SPF40). Niby gra gitara, ALE... Nadchodzi lato, słońce nas atakuje coraz mocniej, więc chce odstawić kurację Skinorenem. Ale boję się że pogorszy mi się stan cery, więc chciałem utrzymać efekty i troszkę popracować nad gładkością, kolorytem itd (gładkość w sumie to taka pupcia już jest ale jak można polepszyć ) więc chciałem przejść na coś delikatniejszego, w stylu Effaclar czy Diacneal (nie wiem co lepsze). Kończy mi się też żel. Więc proszę was o radę,
- jaki żel (myślałem nad Bioderma Sebium żel oczyszczający albo Vichy złuszczający do codziennego stosowania- oba opinie mają super )
-który lepszy Effaclar (K/Duo ) czy Diacneal, a może jakiś dermokremik w stylu Bioderma Sebium AKN
-czy filtr 40 to nie będzie za mało na takie letnie ostrzeliwanie słoneczne?
No i ogólnie mam skórę tłustą, skłonną do niedoskonałość ("wągry i pryszcze"- tych drugich prawie nie ma), jasna karnacja (PharmacerisW) no i przebarwienia. I tak ogólnie to mam 16 lat (rocznikowo 17! )
dużo tego troszkę, ale wiem, że macie wprawę i umiecie naprawdę ŚWIETNIE doradzić
Pozdrawiam!
Bioderma Akn Mat 40 została wycofana. Zastąpiła ją Bioderma Akn Mat 30. Czyli zmniejszona ochrona. Po leczeniu Skinorenem i przy przebarwieniach sugerowałabym filtr 50+. Widzę, że jesteś z Legionowa: w aptece Juventa na Piłsudskiego łatwo można dostać próbki filtrów. Codziennie chyba do 17 jest dodatkowa osoba do obsługi działu z dermokosmetykami.

Co do Diacnealu i Effaclaru, to moją opinię już znasz.

Jeżeli chodzi o oczyszczanie, to oczywiście żel do mycia twarzy wskazany. Osobiście preferuję łagodniejsze specyfiki. Ale dołożyłabym jeszcze tonik. Nic z serii antytrądzikowych czy do cer tłustych, bo dodatkowo wysuszają. Ja wszędzie polecam tonik Polleny z koniczyną za śmieszne pieniądze (chyba 6 zł.).

A jak oceniasz ten Pharmaceris? Pomaga na przebarwienia?
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 17:39   #3237
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odp.
Pharmaceris jest świetny!!! Stosuję go na razie 1 mies. i efekty są zadawalające. Mniejsze plamy już zniknęły, zostały te większe (utrwalone). Ale z odległości ok. 1 metra prawie niewidoczne, z bliska troszkę gorzej ale naprawdę widać efekty polecam! Co do stosowania, to klei się i pozostawia błyszczącą powłokę, mam wrażenie, że odżywia (wit. E) no i jest bardzo wydajny /popieram wszystkie pozytywne opinie na KWC/ [https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...bielajacy.htm]

Ten żel Biodermy właśnie podobno nie wysusza i pomaga w walce z niedoskonałościami [https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ia-twarzy.htm]

A co do Biodermy SPF 30 to otrzymałem odpowiedź na e-maila z samej Biodermy i to jest tak, że skład ów kremu został niezmieniony, poprostu wymogi UE dotyczące numeracji filtrów zostały zmienione czy cuś (jak chcesz to mogę skopiować Wam tekst tej wiadomości).
Na razie myślę, że pozostanę przy filtrze z Biodermy bo szkoła itd a on w prawdzie matuje cerę i nie bieli, a 50+ podobno tak więc tych wyższych wypróbuję w wakacje.

A jakie są opinie innych Wizażanek na temat Effaclaru i Diacnealu, bo mimo, że obcykałem już dużo wątków z porównaniem obu i wciąż biję się z myślami

Pozdrawiam!

Edytowane przez barto17
Czas edycji: 2010-04-27 o 19:18
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:29   #3238
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co Wy macie z tym odstawianiem Skinorenu na wiosnę??? Przecież to kwas azelainowy, który nie jest fotouczulający. Raczej niedobrym pomysłem jest wprowadzanie na wiosnę Effaclaru.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:48   #3239
evelak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam mam cerę suchą , naczynkową, rozszerzone pory oraz podskórne grudki
Zamówiłam sobie Tonik z kwasem PHA 6% z biochemia urody
Mam w planie zakupić Effeclar k oraz Active C Xl. Czy na początek to dobre połączenie?
Zależy mi żeby zmniejszyć pory i odżywić skórę twarzy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
evelak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 10:04   #3240
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Co Wy macie z tym odstawianiem Skinorenu na wiosnę??? Przecież to kwas azelainowy, który nie jest fotouczulający. Raczej niedobrym pomysłem jest wprowadzanie na wiosnę Effaclaru.
Niby nie jest fotouczulający ale kwas to kwas. Wiadomo jak działa na skórę.
A Effaclar jest chyba jednym z łagodniejszych specyfików z kwasami. Dla mnie to krem, który cudów nie zdziała, ale ładnie podtrzyma efekty wcześniejszych kuracji.
Ale oczywiście mogę się mylić

Co do kwasu azelainowego to sama zastanawiam się nad wprowadzeniem Acne Dermu. Hamuje mnie na razie fakt, że mój (póki co) ulubiony filtr to 30-stka. A pewnie w takiej sytuacji przydałaby się 50+
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.