Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 22:18   #4141
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mnie bardzo na naczynka pomogl olej z kocanki+zel ha bylam w szoku bo nalozylam na noc a nastepnego dnia buzia jak nowa...
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 22:47   #4142
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
mnie bardzo na naczynka pomogl olej z kocanki+zel ha bylam w szoku bo nalozylam na noc a nastepnego dnia buzia jak nowa...
dostanę to na mazidłach?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 09:00   #4143
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny jak to jest? Już jest dobrze i jak zwykle wszystko się wali... i to teraz, na juwenalia!!
Zawsze mnie wysypuje raczej w trakcie owulacji, kiedy dostaję okres pojawiają się po prostu jakieś pojedyncze niespodzianki. A teraz na okres też mam problem
Ciekawe ile jeszcze będę walczyła ze zwalczeniem tego świństwa i będę się cieszyła z postępów, aż tu nagle wszystko pójdzie na marne i trzeba będzie zaczynać od nowa.
Najbardziej boli mnie to, że chciałam gruntownie zacząć walkę z przebarwieniami, bliznami i pozostałościami wszelkimi po przebytym trądziku, bo to głównie one spędzają mi sen z powiek. Jest tak, że walczę z nimi miesiącami, i 2x w miesiącu witają mnie nowe ze względu na wysyp... no to jak ja mam z nimi walczyć?
A może winę ponoszą te 2 tabliczki czekolady które zjadłam przed okresem... Sama już nie wiem. ale ma dość!
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:14   #4144
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest? Już jest dobrze i jak zwykle wszystko się wali... i to teraz, na juwenalia!!
Zawsze mnie wysypuje raczej w trakcie owulacji, kiedy dostaję okres pojawiają się po prostu jakieś pojedyncze niespodzianki. A teraz na okres też mam problem
Ciekawe ile jeszcze będę walczyła ze zwalczeniem tego świństwa i będę się cieszyła z postępów, aż tu nagle wszystko pójdzie na marne i trzeba będzie zaczynać od nowa.
Najbardziej boli mnie to, że chciałam gruntownie zacząć walkę z przebarwieniami, bliznami i pozostałościami wszelkimi po przebytym trądziku, bo to głównie one spędzają mi sen z powiek. Jest tak, że walczę z nimi miesiącami, i 2x w miesiącu witają mnie nowe ze względu na wysyp... no to jak ja mam z nimi walczyć?
A może winę ponoszą te 2 tabliczki czekolady które zjadłam przed okresem... Sama już nie wiem. ale ma dość!
To mozliwe, przynajmniej w moim przypadku. To co jem ma wpływ na moją cerę, jak jem więcej słodyczy to i skóra jest brzydsza. A co do czekolady to akurat mi po wszytskim mlecznym jest dużo gorzej na twarzy (i w żołądku) i nawet nie chcę sobie wyobrażać co bym miała po 2 czekoladach.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:18   #4145
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

U mnie tez słodycze bardzo pogarszają stan cery. Niestety nie jestem w stanie z nich zrezygnować, a poza tym, no bez przesady Żeby sobie czekoladki odmówić
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:20   #4146
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
U mnie tez słodycze bardzo pogarszają stan cery. Niestety nie jestem w stanie z nich zrezygnować, a poza tym, no bez przesady Żeby sobie czekoladki odmówić
Ja sobie odmawiam już jakieś pół roku...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:49   #4147
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Ja sobie odmawiam już jakieś pół roku...
Ja właśnie tez sobie wszystkiego co niby złe niby odmawiam, ale jak przychodzi okres, to nie mogę się powstrzymać... Zresztą cały czas słyszę jakieś głosy na temat, że czekolada nie ma wpływu na cerę i że jest to udowodnione. Ale wpływ może mieć pewnie stan naszego układu pokarmowego i o to się staram dbać. Ktoś kiedyś pisał też na tym wątku o tabletkach - wierzbownica - zastanawiam się czy się nie zaopatrzeć żeby wspomóc dietę. Albo jeść więcej błonnika, w tabletkach a jeszcze lepiej naturalnie. Ale warzyw i owoców nie brak w mojej diecie więc chyba za mało jeszcze błonnika dostarczam organizmowi, skoro efekty są ale słabiutkie...
No i staram się dużo pić zwłaszcza wody i jakiś herbatek ziołowych, co by to na stan mojej suchej cery też pomogło. I chyba trochę pomaga. Ale to wciąż za mało...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 14:50   #4148
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

U mnie to nie ma żadnego wpływu .. kiedys też myslałam ze mi wyskakują pryszcze od chipsów czy cukierków, teraz widze że wine za to ponoszą kosmetyki (zapychanie głównie przez testowanie nowych produktów) i ewentualnie PMS
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:59   #4149
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
U mnie to nie ma żadnego wpływu .. kiedys też myslałam ze mi wyskakują pryszcze od chipsów czy cukierków, teraz widze że wine za to ponoszą kosmetyki (zapychanie głównie przez testowanie nowych produktów) i ewentualnie PMS
Ale jak wytłumaczysz większe zapychanie tych samych kosmetyków, które nie zapychają na co dzień, ale przed okresem tak? Myślę, że jednak stan wewnętrznego zdrowia ma na to jakiś wpływ...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 18:45   #4150
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Może nie w każdym przypadku, ale w moim jak najbardziej dieta ma wpływ na cerę. Jak pół roku temu odstawiłam całkiem produkty mleczne, poprawa była widoczna gołym okiem, nic mi nie wyskakiwało, nawet przed okresem. Ale później zaczęłam podjadać i wróciło. Więc nie jem znów, ale jednak przed okresem zawsze jest gorzej, w końcu to hormony... Nie mniej jednak nie wydaje mi się, że gdybym się objadała słodyczami (jak to ma miejsce przed okresem) to nie miałoby wpływu na moją cerę, pewnie wyglądałabym jeszcze gorzej. Aczkolwiek, teraz wydaje mi się, że jeszcze co innego mi szkodzi, teraz będę starać się to ograniczać i zobaczę, czy coś się zmieni.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 19:23   #4151
aelirenn1990
Raczkowanie
 
Avatar aelirenn1990
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Etelä-Pohjanmaa
Wiadomości: 76
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny! pomocy!

Mam 20 lat i nigdy nie miałam prawdziwego trądziku. Co najwyżej wyskoczył mi jeden - dwa pryszcze, które szybko się goiły i był spokój. Używałam nawilżaczy delikatnych i to wystarczyło, tylko strefa T czasem mocniej się przetłuszczała. W styczniu wszystko się zmieniło. Nie dość, że wysyp za wysypem, pozostają ślady( nie wyciskam nic ani nie ruszam) , wągry, to na dodatek mam wrażenie, że skóra jest przesuszona. Chciałabym: a) pozbyć się trądziku( w przyszły piątek idę do dermatologa), co zważywszy na fakt, że mam wrażliwą skórę, nie będzie łatwym zadaniem
b) nawilżyć twarz bez zapychania porów i dodatkowego wysypu- tu najbardziej liczę na waszą pomoc. kompletnie nie znam się na składach i kupuję kosmetyki trochę po omacku.
c) oczyścić twarz i pozbyć się śladów. zastanawiałam się nad eksfoliacją i mikrodermabrazją. czy robienie eksfoliacji w maju to dobry pomysł, czy lepiej z tym zaczekać?i czy ona usunie mi też ślady, czy tylko oczyści? czy mikrodermabrazja nie uszkodzi mi delikatnej skóry?

Jeżeli w jakikolwiek sposób mi pomożecie, będę bardzo wdzięczna.
aelirenn1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 19:41   #4152
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aelirenn1990 Pokaż wiadomość
dziewczyny! pomocy!

Mam 20 lat i nigdy nie miałam prawdziwego trądziku. Co najwyżej wyskoczył mi jeden - dwa pryszcze, które szybko się goiły i był spokój. Używałam nawilżaczy delikatnych i to wystarczyło, tylko strefa T czasem mocniej się przetłuszczała. W styczniu wszystko się zmieniło. Nie dość, że wysyp za wysypem, pozostają ślady( nie wyciskam nic ani nie ruszam) , wągry, to na dodatek mam wrażenie, że skóra jest przesuszona. Chciałabym: a) pozbyć się trądziku( w przyszły piątek idę do dermatologa), co zważywszy na fakt, że mam wrażliwą skórę, nie będzie łatwym zadaniem
b) nawilżyć twarz bez zapychania porów i dodatkowego wysypu- tu najbardziej liczę na waszą pomoc. kompletnie nie znam się na składach i kupuję kosmetyki trochę po omacku.
c) oczyścić twarz i pozbyć się śladów. zastanawiałam się nad eksfoliacją i mikrodermabrazją. czy robienie eksfoliacji w maju to dobry pomysł, czy lepiej z tym zaczekać?i czy ona usunie mi też ślady, czy tylko oczyści? czy mikrodermabrazja nie uszkodzi mi delikatnej skóry?

Jeżeli w jakikolwiek sposób mi pomożecie, będę bardzo wdzięczna.
Mój trądzik też zaczął się po 20stce. Wcześniej było tak ładnie...
Co do kremów, najlepiej zajrzeć na KWC. Dużo osób poleca Humektan, ale dla mnie akurat on nie odpowiada. Używam Ziaji, Kuracja nawilżająca, krem redukujący podrażnienia na dzień.
Mikrodermabrazji lepiej nie robić latem, chyba, że będzie się używać wysokich filtrów. Ja mam wrażliwą cerę i mikrodermabrazję uwielbiam. A o eksfoliacji nie słyszałam.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 22:30   #4153
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Może nie w każdym przypadku, ale w moim jak najbardziej dieta ma wpływ na cerę. Jak pół roku temu odstawiłam całkiem produkty mleczne, poprawa była widoczna gołym okiem, nic mi nie wyskakiwało, nawet przed okresem. Ale później zaczęłam podjadać i wróciło. Więc nie jem znów, ale jednak przed okresem zawsze jest gorzej, w końcu to hormony... Nie mniej jednak nie wydaje mi się, że gdybym się objadała słodyczami (jak to ma miejsce przed okresem) to nie miałoby wpływu na moją cerę, pewnie wyglądałabym jeszcze gorzej. Aczkolwiek, teraz wydaje mi się, że jeszcze co innego mi szkodzi, teraz będę starać się to ograniczać i zobaczę, czy coś się zmieni.
Co do mlecznych produktów się zgodzę... też odkąd je odstawiłam, widzę, że jakoś się polepszyło na mojej buźce. Przed okresem zazwyczaj nie miewam wielkich problemów, ale ten miesiąc jest straszny mam ochotę zakopać się pod ziemię... w dodatku doszedł chwilowy ogromny stres i nie wiem teraz jak zwalczyć to, co się popsuło
Co wg Ciebie jeszcze szkodzi na cerę? Co chcesz ograniczyć? Mogłabyś podzielić się z tą wiedzą?
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 06:42   #4154
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Co do mlecznych produktów się zgodzę... też odkąd je odstawiłam, widzę, że jakoś się polepszyło na mojej buźce. Przed okresem zazwyczaj nie miewam wielkich problemów, ale ten miesiąc jest straszny mam ochotę zakopać się pod ziemię... w dodatku doszedł chwilowy ogromny stres i nie wiem teraz jak zwalczyć to, co się popsuło
Co wg Ciebie jeszcze szkodzi na cerę? Co chcesz ograniczyć? Mogłabyś podzielić się z tą wiedzą?
Nie wiem, czy szkodzić mi to będzie na cerę, ale wiem, że mój żołądek nie trawi też większej ilości glutenu, gdyż po białym pieczywie miewam bóle żołądka. Po razowym tak nie jest. Z mlekiem było podobnie, zaczęło się od bólów brzucha (i innych objawów), a odkąd go nie spożywam, żołądek dużo lepiej i cera lepiej. Więc nikt mi nie powie, że dieta nie ma wpływu na stan skóry.
A przed okresem teraz też jestem no i też niestety wyskakują mi "przyjaciele". Rozumiem, że to hormony, ale najgorsze, że wówczas moja skóra jest tak odporona, że jeszcze dermatolog nie znalazła maści, które by powstrzymały rozwój tych okresowych syfków.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 17:29   #4155
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam!
przypadkiem trafiłam na ten wątek....
ja równiez mam problemy z trądzikiem i mam nadzieję, że mi pomożecie
mam bardzo jasną, bladą cerę i trudno mi znaleźć make up, który nie wygląda na mojej twarzy żółto - wiecie o co mi chodzi zatem jeśli któraś z Was może mi coś polecic, to bardzo o to proszę dadam, ze jestem zainteresowna make up'em, pudrem prasownym i korektorem w sztyfcie
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 17:41   #4156
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
Witam!
przypadkiem trafiłam na ten wątek....
ja równiez mam problemy z trądzikiem i mam nadzieję, że mi pomożecie
mam bardzo jasną, bladą cerę i trudno mi znaleźć make up, który nie wygląda na mojej twarzy żółto - wiecie o co mi chodzi zatem jeśli któraś z Was może mi coś polecic, to bardzo o to proszę dadam, ze jestem zainteresowna make up'em, pudrem prasownym i korektorem w sztyfcie
Zapraszam do wątku - jak podkreślić jasną cerę Tutaj rozmawiamy o pielęgnacji


Co do wątku - Jest nieźle, choć broda nadal w pryszczach
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 14:26   #4157
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
Witam!
przypadkiem trafiłam na ten wątek....
ja równiez mam problemy z trądzikiem i mam nadzieję, że mi pomożecie
mam bardzo jasną, bladą cerę i trudno mi znaleźć make up, który nie wygląda na mojej twarzy żółto - wiecie o co mi chodzi zatem jeśli któraś z Was może mi coś polecic, to bardzo o to proszę dadam, ze jestem zainteresowna make up'em, pudrem prasownym i korektorem w sztyfcie
Jeśli masz problemy z cerą, może warto też zainteresować się kosmetykami mineralnymi, podkłady i korektory mineralne też są. Dodatkowo z Everyday Minerals, które ma w ofercie wiele różnych odcieni, na pewno znalazłabyś coś dla siebie. Ja też jestem blada, używam minerałów i jestem bardzo zadowolona.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 12:41   #4158
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam, możecie polecić coś do mycia twarzy?

ale bardzo delikatnego no i taniego

tylko nie phisiogel i cetaphil bo mnie po nich bardzo piecze cera, wsumie tylko po samorobionym żelu mnie nie piecze, ale teraz nie moge go zrobic wiec musze kupic cos bardzo delikatnego
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 12:46   #4159
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
witam, możecie polecić coś do mycia twarzy?

ale bardzo delikatnego no i taniego

tylko nie phisiogel i cetaphil bo mnie po nich bardzo piecze cera, wsumie tylko po samorobionym żelu mnie nie piecze, ale teraz nie moge go zrobic wiec musze kupic cos bardzo delikatnego
żel uniwersalny Babydream?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 12:49   #4160
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
witam, możecie polecić coś do mycia twarzy?

ale bardzo delikatnego no i taniego

tylko nie phisiogel i cetaphil bo mnie po nich bardzo piecze cera, wsumie tylko po samorobionym żelu mnie nie piecze, ale teraz nie moge go zrobic wiec musze kupic cos bardzo delikatnego
Ziaja TinTin
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:22   #4161
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
żel uniwersalny Babydream?
też juz mi ktos polecal, chyba go kupie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Ziaja TinTin
a ona jest antybakteryjna, to nie podraznia?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 16:56   #4162
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a ona jest antybakteryjna, to nie podraznia?
jest łagodny, jego skład był analizowany sprawdź sama
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 17:15   #4163
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy szkodzić mi to będzie na cerę, ale wiem, że mój żołądek nie trawi też większej ilości glutenu, gdyż po białym pieczywie miewam bóle żołądka. Po razowym tak nie jest. Z mlekiem było podobnie, zaczęło się od bólów brzucha (i innych objawów), a odkąd go nie spożywam, żołądek dużo lepiej i cera lepiej. Więc nikt mi nie powie, że dieta nie ma wpływu na stan skóry.
A przed okresem teraz też jestem no i też niestety wyskakują mi "przyjaciele". Rozumiem, że to hormony, ale najgorsze, że wówczas moja skóra jest tak odporona, że jeszcze dermatolog nie znalazła maści, które by powstrzymały rozwój tych okresowych syfków.
Ja także zrezygnowałam już z jasnego chleba (przynajmniej staram się go nie jeść w ogóle). Zresztą myślę, że tak jak zwracasz uwagę na bóle brzucha i problemy z układem trawienia, na pewno ma to niebagatelny wpływ na stan naszej cery. Od pewnego czasu miewam problemy z brzuchem i to na pewno wpływa na pogarszanie mojej cery. Pewnie kawa i słodycze też mają taki wpływ. Na szczęście po piwie widzę u siebie raczej poprawę niż pogorszenie więc choć trochę optymizmu...
A co do hormonów... ja już nie wiem, mogę je chyba tylko ograniczyć super zdrową i lekkostrawną dietą, bo tak jak mówisz - nie ma chyba na nie maści... najgorsze jest to, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie ale na szczęście u mnie schodzą po 4-5 dniach (na nieszczęście zostawiając po sobie ślady...)
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 17:52   #4164
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
A co do hormonów... ja już nie wiem, mogę je chyba tylko ograniczyć super zdrową i lekkostrawną dietą, bo tak jak mówisz - nie ma chyba na nie maści... najgorsze jest to, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie ale na szczęście u mnie schodzą po 4-5 dniach (na nieszczęście zostawiając po sobie ślady...)
Mnie strasznie drażnią te przedokresowe pryszcze, bo jak na codzień wyglądam ładnie, to przed okresem jest po prostu coś strasznego. I do tego u mnie to się pojawia na jakies 10 dni przed okresem. Dołujące. Jutro lecę po tę wierzbownicę.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:45   #4165
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przepraszam, że się wtrącę, ale:
Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Mnie strasznie drażnią te przedokresowe pryszcze
... mam dokładnie to samo. Jak już było dobrze to w czasie okresu dokładnie zawsze dorobię się paru małych ropnych krostek i jakiejś gulki. Właśnie czuję coś bolącego, nieciekawego. Nie wiem, czy mam to zasuszać, czy próbować 'wyciągnąć' za pomocą maści ichtiolowej.

Co lepsze na takie budujące się, bolące zmiany?
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:30   #4166
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę, ale:


... mam dokładnie to samo. Jak już było dobrze to w czasie okresu dokładnie zawsze dorobię się paru małych ropnych krostek i jakiejś gulki. Właśnie czuję coś bolącego, nieciekawego. Nie wiem, czy mam to zasuszać, czy próbować 'wyciągnąć' za pomocą maści ichtiolowej.

Co lepsze na takie budujące się, bolące zmiany?
Najgorsze, że te gule to siedzą na twarzy i siedzą. Ja już z nimi nic nie robię. Bo jak smaruję czymś wysuszającym to tylko robią się bardziej czerwone i widoczne. Więc już wolę je czymś wyciągnąć, chociaż i tak są wyjątkowo oporne i siedzą w najlepsze przez dłuuuugie dni. No i staram się jak tylko mogę, żeby nie wyciskać. Po prostu jak mi ta ropka już wychodzi, to ona się zmywa przy myciu buzi i nie ma później takich śladów. A ja i tak jestem bladziocha i każda krosta zostawia ślad.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:42   #4167
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Najgorsze, że te gule to siedzą na twarzy i siedzą. Ja już z nimi nic nie robię. Bo jak smaruję czymś wysuszającym to tylko robią się bardziej czerwone i widoczne. Więc już wolę je czymś wyciągnąć, chociaż i tak są wyjątkowo oporne i siedzą w najlepsze przez dłuuuugie dni. No i staram się jak tylko mogę, żeby nie wyciskać. Po prostu jak mi ta ropka już wychodzi, to ona się zmywa przy myciu buzi i nie ma później takich śladów. A ja i tak jestem bladziocha i każda krosta zostawia ślad.
No ja też bladziocha, ale jak stosuję Brevoxyl to mi dość szybko te ślady znikają. I oczywiście nawilżam, bo bez tego to by był armagedon.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:54   #4168
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
No ja też bladziocha, ale jak stosuję Brevoxyl to mi dość szybko te ślady znikają. I oczywiście nawilżam, bo bez tego to by był armagedon.
To Brevoxyl wpływa też na przebarwienia? Ja mam Benzacne, ale stoi nieużywane, bo mam tylko czerwone placki po nim, okropnie mnie wysusza. Z kolei maści od dermatologa nie działają na nieśmiertelne przedokresowe dziady.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:09   #4169
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Mnie strasznie drażnią te przedokresowe pryszcze, bo jak na codzień wyglądam ładnie, to przed okresem jest po prostu coś strasznego. I do tego u mnie to się pojawia na jakies 10 dni przed okresem. Dołujące. Jutro lecę po tę wierzbownicę.
właśnie, wróćmy może na chwilę do wierzbownicy... czyli jej zadanie to "oczyszczenie od środka" organizmu? coś trzeba z nią stosować? np jeść więcej owoców i warzyw albo pic więcej wody? I ona nas wiecie... przeczyści na maksa?
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:55   #4170
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
witam, możecie polecić coś do mycia twarzy?

ale bardzo delikatnego no i taniego

tylko nie phisiogel i cetaphil bo mnie po nich bardzo piecze cera, wsumie tylko po samorobionym żelu mnie nie piecze, ale teraz nie moge go zrobic wiec musze kupic cos bardzo delikatnego
Może olejek myjący z BU albo krem myjący Nivea?
Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
żel uniwersalny Babydream?
Ja go używam, ale wcale nie jest dla mnie obojętny. Ściąga i wysusza skórę, na szczęście już sie kończy, mam zamówiony olejek z BU
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.