Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-07, 14:19   #4771
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez linka1988 Pokaż wiadomość
ten krem raczej nie nadaje się pod makijaż dla cery mieszanej i łojotokowej ponieważ jest silnie nawilżający i może powodować to świecenie po kilku godzinach. spróbuj czegoś lżejszego.
jaki krem masz na myśli ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:04   #4772
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a mi się wydaje że świecenie nie powstaje raczej od zbytniego nawilżenia cery (z resztą żeby ją zbytnio nawilżyć to chyba 5x dziennie byś musiała smarować się tym kremikiem) tylko od przesuszenia-> skóra chcąc się nawilżyć produkuje sebum i stąd to świecenie...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:21   #4773
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
a mi się wydaje że świecenie nie powstaje raczej od zbytniego nawilżenia cery (z resztą żeby ją zbytnio nawilżyć to chyba 5x dziennie byś musiała smarować się tym kremikiem) tylko od przesuszenia-> skóra chcąc się nawilżyć produkuje sebum i stąd to świecenie...
podobno taki składnik kremów i kosmetyków jak paraffinum liquidum przyczynia się do zwiększania produkcji łoju i powoduje błyszczenie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:22   #4774
sarhara17
Zadomowienie
 
Avatar sarhara17
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 895
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczyny, prosze o poradę

mam 18 lat,cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T, ale bardzo suchymi policzkami oraz pod nosem,z wypryskami na brodzie i małą hiperpigmentacją

planuje sobie zakupić krem na dzień i na noc, najlepiej z avene albo la roche posay

na noc zdecydowałam się na Avene Cicalfate,
ale nie mam pojęcia co wybrać na dzień,
chcę żeby nawilżal ale nie przetłuszczał i żeby nadawał sie do makijaż


dzięki za wszelkie informacje

Edytowane przez sarhara17
Czas edycji: 2010-11-07 o 17:24
sarhara17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:38   #4775
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jaki krem masz na myśli ?


ja osobiście używam emulsji odżywczo-nawilżającej OLAY do cery tłustej i mieszanej.dobrze nawilża skórę nie zapycha. cenę ma przystępną więc możesz sobie wypróbować.
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 16:02   #4776
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
a mi się wydaje że świecenie nie powstaje raczej od zbytniego nawilżenia cery (z resztą żeby ją zbytnio nawilżyć to chyba 5x dziennie byś musiała smarować się tym kremikiem) tylko od przesuszenia-> skóra chcąc się nawilżyć produkuje sebum i stąd to świecenie...
jeśli cera byłaby przesuszona to po umyciu świeciłaby się a u mnie tego nie ma

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez linka1988 Pokaż wiadomość
ja osobiście używam emulsji odżywczo-nawilżającej OLAY do cery tłustej i mieszanej.dobrze nawilża skórę nie zapycha. cenę ma przystępną więc możesz sobie wypróbować.
a jak pod makijażem sprawuje się?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 09:57   #4777
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jeśli cera byłaby przesuszona to po umyciu świeciłaby się a u mnie tego nie ma

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------


a jak pod makijażem sprawuje się?


u mnie sprawuje się dobrze bo nie natłuszcza skóry emulsja jest lekka nie zapycha, jak naloże krem to czekam kilka min zeby się wchłonął i wtedy nakładam podkład, dobrze się rozporwadza i długo się trzyma. u mnie skóra się nie świeci, po zrobieniu makijazu utrwalam go pudrem fixującym z janssena. możesz sobie wypróbować, myślę że ta emulsja będzie dużo lepsza niż kremik z ziaji ktory silnie natłuszcza skórę. takie jest moje zdanie

Edytowane przez linka1988
Czas edycji: 2010-11-09 o 09:59
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 10:49   #4778
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czesc dziewczyny. Długo nie pisałam już na tym forum szczęśliwa, że moja cera poprawia znacznie swój stan. Niestety, od jakiś 3 miesięcy jest nawrót i to paskudniejszy o wiele niż wcześniej. Myślałam, że to tak jest po wakacjach i po słońcu, że mi to przejdzie stopniowo, no i przechodzi, ale bardzo powoli...
Dodatkowo mam teraz inny problem i o to chcę Was zapytać. Czy mogłybyście poradzić mi, co zrobić w przypadku powiększającego się trądziku na szyi? tzn mam na myśli to, że zaczyna mnie wysypywać zaraz przy granicy twarzy z szyją. Wiadomo, że skóra jest tam delikatna, więc wysuszać wyprysków zbytnio nie mogę - zresztą po jakimś czasie wtedy jeszcze bardziej mnie wysypuje, a nawilżanie nic mi nie daje. Nie wiem też gdzie leży problem takiego wysypu.
Wiecie może coś na ten temat?
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:16   #4779
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

wichrowe_wzgorza, miewam podobne problemy. zaczyna sie na linii zuchwy i idzie az do gornej czesci szyji. skora tam jest faktycznie na tyle delikatna, ze jakiekolwiek grzebanie, ostre suszenie itp. tylko pogarsza sytuacje przy ropnych zmianach jednak sie nie cackam, dokladnie oczyszczam i smaruje wysuszaczem na pryszcze (mam ten roll-on z garniera aktualnie i jest ok). skad sie te swinstwa biora? na zapychanie kremami juz nie mozemy tego zwalic ja stawiam na hormony... bo mi sie to zaczelo po odstawieniu tabletek. zauwazylam, ze sytuacja na tym froncie poprawia sie, jak sumiennie sie filtruje oczywiscie nie byle czym, tylko filtrem, ktory na twarzy (tlustej i wrazliwej jednoczesnie) rowniez dobrze sie sprawuje. nie wiem, czy chodzi o ten filtr, czy ogolna ochrone, nawilzenie, bariere...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 10:10   #4780
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche - nie brałam nigdy tabletek, wiec nie mialoby mnie po czym nagle wysypywac... jednak zgadzam sie z Toba, ze moze byc to problem natury hormonalnej. chyba pojde do endokrynologa jednak, juz kiedys zreszta planowalam..
ale na serio, zadne kosmetyki tam mi nie dzialaja, jest tylko jeszcze gorzej.
PS. konczy mi sie peeling enzymatyczny z perfekty z minerałami morskimi i nie wiem czy kupowac kolejne opakowanie, czy moze zna ktos z Was cos co dziala podobnie, nie kosztuje majatku i nie powoduje masakrycznego wysuszenia skory? Ja z Daxa jestem o tyle zadowolona, ze on powoli leczy moje przebarwienia - ktorych nienawidze...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 15:40   #4781
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Więc nie jestem sama... równeiż mam problemy z cera i podejrzewam że natury hormonalnej
zamierzam wybrać się z tym do lekarza, u dermatologa byłam, dostałam tylko żel Differin i maść robioną z apteki, która... uczuliła mnie

a najgorszy trądzik mam na brodzie, czole, koło uszu, na szyi również wyskakują i na ramionach...
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 10:48   #4782
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
PS. konczy mi sie peeling enzymatyczny z perfekty z minerałami morskimi i nie wiem czy kupowac kolejne opakowanie, czy moze zna ktos z Was cos co dziala podobnie, nie kosztuje majatku i nie powoduje masakrycznego wysuszenia skory? Ja z Daxa jestem o tyle zadowolona, ze on powoli leczy moje przebarwienia - ktorych nienawidze...
Do tej pory stosowałam:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=36677&next=1
i
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=28437&next=1

Obydwa są bardzo dobre, nie podrażniają cery ani jej nie wysuszają. Wystarczy cieniutka warstwa, żeby złuszczyć skórę. Dzięki temu są wydajne. Obecnie są jednak trochę za słabe, wydaje mi się, że moja cera się do nich przyzwyczaiła. Poza tym, w związku z zimą uaktywnia się moja naderaktywność naczynek. Dlatego teraz planuję zakup tego:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=34417&next=1
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-11, 20:01   #4783
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja chciałam sobie jakieś oczyszczanie cery zafundować. Ale im więcej o tym czytam tym mniej wiem, dlatego zdecydowałam się poprosić o pomoc
Mam cerę dość wrażliwą, podejrzewam że lekko naczynkową (mocno się rumienię, przy skrzydełkach nosa widać kilka delikatnych naczynek). Na dodatek mam dość suchą cerę i sferę T lekko przetłuszczającą się i świecącą. Na brodzie i na krańcach policzków w okresie jesiennym pojawiają mi się prosówki, a na nosie także takie ciemne punkciki (nie są to chyba wągry, bo nie są aż tak czarne).

I co tu robić? Jak z tym walczyć samemu a co ewentualnie warto dodatkowo sobie zafundować u kosmetyczki? Dodam, że nie są to problemy widoczne od razu, większość ludzi twierdzi, że mam ładną cerę. Ale ja bym chciała zafundować jej oczyszczanie i żeby wyglądała lepiej, bardziej świeżo - mam dużo do czynienia z chemikaliami itp, to na pewno nie robi jej dobrze
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-11, 23:59   #4784
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Brua Pokaż wiadomość
a ja chciałam sobie jakieś oczyszczanie cery zafundować. Ale im więcej o tym czytam tym mniej wiem, dlatego zdecydowałam się poprosić o pomoc
Mam cerę dość wrażliwą, podejrzewam że lekko naczynkową (mocno się rumienię, przy skrzydełkach nosa widać kilka delikatnych naczynek). Na dodatek mam dość suchą cerę i sferę T lekko przetłuszczającą się i świecącą. Na brodzie i na krańcach policzków w okresie jesiennym pojawiają mi się prosówki, a na nosie także takie ciemne punkciki (nie są to chyba wągry, bo nie są aż tak czarne).

I co tu robić? Jak z tym walczyć samemu a co ewentualnie warto dodatkowo sobie zafundować u kosmetyczki? Dodam, że nie są to problemy widoczne od razu, większość ludzi twierdzi, że mam ładną cerę. Ale ja bym chciała zafundować jej oczyszczanie i żeby wyglądała lepiej, bardziej świeżo - mam dużo do czynienia z chemikaliami itp, to na pewno nie robi jej dobrze
może tonik z kwasem PHA z BU. Ja właśnie czekam aż do mnie dotrze i będę testować
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 00:28   #4785
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Do tej pory stosowałam:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=36677&next=1
i
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=28437&next=1

Obydwa są bardzo dobre, nie podrażniają cery ani jej nie wysuszają. Wystarczy cieniutka warstwa, żeby złuszczyć skórę. Dzięki temu są wydajne. Obecnie są jednak trochę za słabe, wydaje mi się, że moja cera się do nich przyzwyczaiła. Poza tym, w związku z zimą uaktywnia się moja naderaktywność naczynek. Dlatego teraz planuję zakup tego:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=34417&next=1
Dzięki wielkie, chyba skorzystam póki co z pierwszego peelingu, bo Perfecta chyba po mału przestaje działać
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 00:40   #4786
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja mam takie głupie pytanie. Jak mnie żel Babydream lekko ściąga to powinnam koniecznie zmienić na inny?
Mam cerę mieszaną.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 01:23   #4787
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
może tonik z kwasem PHA z BU. Ja właśnie czekam aż do mnie dotrze i będę testować
hmmm z tego co widzę na forum, to nieźle jest oceniany. O ile to o ten chodzi (firma biochemia urody?)
dzięki, spróbuję może. A może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 14:44   #4788
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, chyba skorzystam póki co z pierwszego peelingu, bo Perfecta chyba po mału przestaje działać
Skóra powoli się jednak przyzwyczaja do niektóych produktów Mam nadzieję, że te Ci podpasują
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 12:03   #4789
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

odnośnie jeszcze tych kosmetyków...
przypomniało mi się, że przy kupnie depilatora, dostałam piankę z OlayDefinity deep penetrating anti-ageing foaming moisturiser niby że ma zapobiegać przebarwieniom. siięgnęłam po nią kiedy mi się skończyła Perfecta, jednak nie wiem co o tej piance myśleć. Czy ktoś za ten kosmetyk i ma już z nim jakieś przeżycia?
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 14:21   #4790
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie

A ja Was chciłabym zainteresować kosmetykami naturalnymi, które dla cer tłustych i mieszanych są poprostu zbawienne.
Sama mam taką cerę i wiem jak jest ciężka w pielęgnacji. Często podrażniona przesuszona a czasem błyszczy się nie miłosiernie...
Ja od dłuższego czasu używam kosmetyków naturalnych is tan cery uległ znacznemy polepszeniu.

Moim ulubionym kremem jest krem Combination z AnneMarie Borlind, krem ma bardzo lekko konsystencję, świetnie nawilża ale przy tym powoduje, że skóra sie tak bardzo nie świeci. Nie zpacyha porów i jest bardzo wydajny.

Skóra tłusta nigdy się nie znormalizuje jeśli cały czas będziemy ją wysuszać. Naturalne kosmetyki w przeciwieństwie do kosmetyków pochodzenia chemicznego zaopatrują skórę w odpowiednią ilość tłuszczu, sygnalizując jej zarazem, iż posiada ona odpowiednią rezerwę tłuszczu i żaden z gruczołów tłuszczowych nie musi go więcej produkować.

Pozdrawiam
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 01:15   #4791
AimeeS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej i masę głębokich zaskórniaków na brodzie. Używam kosmetyków Avene ale niestety sytuacja się nie poprawia. Wcześniej stosowałam Clinique i Clarins ale też nie dały rady. Kilka miesięcy temu zrobiła mi się krostka na policzku i bardzo długo nie schodziła, został po niej ślad - jakby znamie. Po jakimś czasie pojawiła sie następna - schemat ten sam, a teraz trzecia. Są bardzo blisko siebie, a ostatnio zauważyłam że na drugim policzku też pojawiają się podejrzane zmiany. Ślady po nich nie znikają. Co to może być??? Mam 24 lata i cerę gorszą niż gdy miałam 18 Czy wiecie może co mogłoby mi pomóc Pozdrawiam
AimeeS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 05:32   #4792
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AimeeS Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną w kierunku suchej i masę głębokich zaskórniaków na brodzie. Używam kosmetyków Avene ale niestety sytuacja się nie poprawia. Wcześniej stosowałam Clinique i Clarins ale też nie dały rady. Kilka miesięcy temu zrobiła mi się krostka na policzku i bardzo długo nie schodziła, został po niej ślad - jakby znamie. Po jakimś czasie pojawiła sie następna - schemat ten sam, a teraz trzecia. Są bardzo blisko siebie, a ostatnio zauważyłam że na drugim policzku też pojawiają się podejrzane zmiany. Ślady po nich nie znikają. Co to może być??? Mam 24 lata i cerę gorszą niż gdy miałam 18 Czy wiecie może co mogłoby mi pomóc Pozdrawiam
kwasy
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 10:38   #4793
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AimeeS Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną w kierunku suchej i masę głębokich zaskórniaków na brodzie. Używam kosmetyków Avene ale niestety sytuacja się nie poprawia. Wcześniej stosowałam Clinique i Clarins ale też nie dały rady. Kilka miesięcy temu zrobiła mi się krostka na policzku i bardzo długo nie schodziła, został po niej ślad - jakby znamie. Po jakimś czasie pojawiła sie następna - schemat ten sam, a teraz trzecia. Są bardzo blisko siebie, a ostatnio zauważyłam że na drugim policzku też pojawiają się podejrzane zmiany. Ślady po nich nie znikają. Co to może być??? Mam 24 lata i cerę gorszą niż gdy miałam 18 Czy wiecie może co mogłoby mi pomóc Pozdrawiam
Znam to bardzo dobrze. Też mam taką cerę niestety jest ona bardzo uciążliwa w pielęgnacji.

Moze faktycznie pomyśl o kwasie migdałowym, on jest dobry na zaskórniki i ogólnie polecany do cer tłustych czy mieszanych

ja ostatnio kupiłam cos takiego
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kwas_...0_ml-1015.html

trochę drogi ale w gabinecie kosmetycznym tyle kosztuje jeden zabieg a taka butelka myśle, że spokojnie starczy na poł roku jak nie dłuzej
na razie użyłam 2 razy, ale widze już znaczną poprawe, pory są mniej widoczne a zaskórniki prawie zniknęły

pomyśl też o kosmetykach naturalnych są one łagodne na skóry ale też skuteczne ale potzreba na nie czasu i cierpliwości
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 10:45   #4794
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a co poleciłybyście dla mnie żeby ta moja twarz troszkę oczyścić....odstawiłam z przyczyn zdrowotnych tabletki anty i cera mi sie pogorszyła, mam ślub za rok i przyznam że bardzo sie boje żeby moja cera nie wyglądała tragicznie w tym dniu
zależy mi na oczyszczeniu porów/mam sporo przebarwień potrądzikowych, sporadycznie wyskakują mi bolące "gule" podskórne, (badałam hormony - sa ok), oraz pozbyciu się zaskórników. prosze o pomoc...
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 17:55   #4795
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Witam, z góry przepraszam jeśli zadam pytanie nie w tym miejscu gdzie trzeba, mam malutką dzidzię i niestety bardzo mało czasu żeby przeszperać forum więc pytam u was. Mam 28 lat, pojawiają się pierwsze zmarszczki a czoło w malutkich krosteczkach widocznych pod światło. Zupełnie nie wiem jakie kremy używać czy już przeciwzmarszczkowe czy jakieś z kwasami. Będę wdzięczna za każdą radę od was
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 20:52   #4796
weros80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
a co poleciłybyście dla mnie żeby ta moja twarz troszkę oczyścić....odstawiłam z przyczyn zdrowotnych tabletki anty i cera mi sie pogorszyła, mam ślub za rok i przyznam że bardzo sie boje żeby moja cera nie wyglądała tragicznie w tym dniu
zależy mi na oczyszczeniu porów/mam sporo przebarwień potrądzikowych, sporadycznie wyskakują mi bolące "gule" podskórne, (badałam hormony - sa ok), oraz pozbyciu się zaskórników. prosze o pomoc...
Kiedyś kilka lat temu na takie problemy pomógł mi olejek oczyszczający Decleor ylan ylang (nie wiem czy nazwy troche nie przekręciłam, ale jakoś tak). Stosowałam tylko na tłustsze partie twarzy, ale cerę oczyścił mi bardzo dobrze, chociaż trochę też wysuszył. Teraz używam tylko kosmetyków organicznych i zapomniałam już o takich problemach, bo stan mojej cery poprawił się diametralnie.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Witam, z góry przepraszam jeśli zadam pytanie nie w tym miejscu gdzie trzeba, mam malutką dzidzię i niestety bardzo mało czasu żeby przeszperać forum więc pytam u was. Mam 28 lat, pojawiają się pierwsze zmarszczki a czoło w malutkich krosteczkach widocznych pod światło. Zupełnie nie wiem jakie kremy używać czy już przeciwzmarszczkowe czy jakieś z kwasami. Będę wdzięczna za każdą radę od was
Przede wszystkim dobrze dobrane do typu cery oraz wieku. Jeśli krem jest np. dla kobiet powyżej 25 lat, to ma działanie trochę przeciwzmarszczkowe, ale na pewno nie tak silne jak ten typowo przeciwzmarszczkowy, który mógł być pomyślany dla Pań około pięćdziesiątki. Jeśli masz cerę mieszaną to spróbuj właśnie takiej kombinacji: krem do cery mieszanej dla osób +25 lat. Na kwasy moim zdaniem trochę za wcześnie, zwłaszcza, że jak piszesz masz małe dziecko, więc może te krostki na czole to chwilowy efekt burzy hormonalnej po porodzie. Chyba, że masz cerę tłustą - z Twojej wypowiedzi nie wynika jaka masz cerę?
weros80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 20:53   #4797
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez weros80 Pokaż wiadomość
Kiedyś kilka lat temu na takie problemy pomógł mi olejek oczyszczający Decleor ylan ylang (nie wiem czy nazwy troche nie przekręciłam, ale jakoś tak). Stosowałam tylko na tłustsze partie twarzy, ale cerę oczyścił mi bardzo dobrze, chociaż trochę też wysuszył. Teraz używam tylko kosmetyków organicznych i zapomniałam już o takich problemach, bo stan mojej cery poprawił się diametralnie.
Dziękuję za radę spróbuję..oj dopeiro teraz zauważyłam cenę a może jest jakis tańszy odpowiednik? mogłabys cos doradzić?
__________________



Edytowane przez AsiaW**
Czas edycji: 2010-11-20 o 20:54
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 07:57   #4798
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przed porodem miałam bardzo tłustą, trądzik chyba od 13 roku życia z tym że ostatnimi czasy takie właśnie krosteczki, zwłaszcza przed miesiączka. W czasie ciąży cera idealna zniknęło wszystko, teraz cera nie przetłuszcza się tak strasznie ale za to te krostki...

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
a co poleciłybyście dla mnie żeby ta moja twarz troszkę oczyścić....odstawiłam z przyczyn zdrowotnych tabletki anty i cera mi sie pogorszyła, mam ślub za rok i przyznam że bardzo sie boje żeby moja cera nie wyglądała tragicznie w tym dniu
zależy mi na oczyszczeniu porów/mam sporo przebarwień potrądzikowych, sporadycznie wyskakują mi bolące "gule" podskórne, (badałam hormony - sa ok), oraz pozbyciu się zaskórników. prosze o pomoc...
A jakie badania konkretnie na hormony???
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 08:42   #4799
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Przed porodem miałam bardzo tłustą, trądzik chyba od 13 roku życia z tym że ostatnimi czasy takie właśnie krosteczki, zwłaszcza przed miesiączka. W czasie ciąży cera idealna zniknęło wszystko, teraz cera nie przetłuszcza się tak strasznie ale za to te krostki...

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------


A jakie badania konkretnie na hormony???
idź do endrokrynologa on zleci odpowiednie badania.
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 09:45   #4800
weros80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Po odstawieniu tabletek niestety takie historie zdarzają sie bardzo często. Badania na pewno warto zrobić, ale trzeba podejść do tego wszystkiego z dystansem, bo endokrynolog pewnie znów przepisze hormony itd, a to takie trochę błędne koło. Niestety tego olejku Decleor nie znam tańszego odpowiednika, jest też Clarins jakiś z tego typu kosmetyków, ale też bardzo drogi- jak działa to nie wiem, bo nie nie używałam. Jest też olejek regenerujący Kaeline z kosmetyków organicznych, u mnie sprawdził sie też bardzo dobrze, i przy okazji nie wysuszył, ale on też jest dość drogi. Może pomogą trochę maseczki oczyszczające?
weros80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.