Magisterka po lic. Kosmetologii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-29, 22:11   #1
Dasza_13
Przyczajenie
 
Avatar Dasza_13
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1

Magisterka po lic. Kosmetologii


Cześć, dziewczyny! Jestem po lic. kosmetologii, ale chciałabym iść na magisterke na inny kierunek. Słyszałam że można wybrać chemię ogólną, chemię kosmetyczną, biotechnologię, napisałam do różnych uczełń, ale nie przyjmują po kosmetologii. Więc nie wiem co robić
Może ktoś ma z tym doświadczenie? Ktoś po kosmetologii robił inny kierunek i może poradzić konkretną uczelnie? Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-05-29 o 22:16
Dasza_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 07:50   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Magisterka po lic. Kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Dasza_13 Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny! Jestem po lic. kosmetologii, ale chciałabym iść na magisterke na inny kierunek. Słyszałam że można wybrać chemię ogólną, chemię kosmetyczną, biotechnologię, napisałam do różnych uczełń, ale nie przyjmują po kosmetologii. Więc nie wiem co robić
Może ktoś ma z tym doświadczenie? Ktoś po kosmetologii robił inny kierunek i może poradzić konkretną uczelnie? Bardzo proszę o pomoc
U nas (UAM) w rekrutacji na chemię ogólną i chemię kosmetyczną widnieje taka informacja:

"dla absolwentów studiów wyższych
Przyjęcie na studia odbywa się na podstawie średniej ocen uzyskanych w trakcie studiów oraz rozmowy kwalifikacyjnej z zakresu studiów pierwszego stopnia na kierunku chemia.
Z rozmowy kwalifikacyjnej zwolnieni są kandydaci, którzy w trakcie studiów pierwszego stopnia zaliczyli wszystkie niżej wymienione przedmioty związane z głównymi działami chemii:
1) chemia analityczna w wymiarze minimum 8 punktów ECTS,
2) chemia fizyczna w wymiarze minimum 12 punktów ECTS,
3) chemia nieorganiczna w wymiarze minimum 10 punktów ECTS,
4) chemia organiczna w wymiarze minimum 14 punktów ECTS.
Jest to równoważne z przyznaniem kandydatom maksymalnej liczby punktów przewidzianej za rozmowę kwalifikacyjną."


Z tego wynika, że mogłabyś i kosmetologii, tylko najprawdopodobniej obowiązuje Cię rozmowa kwalifikacyjna.

Również na biotechnologię jest opcja rekrutacji po innym kierunku, poprzez "rozmowę kwalifikacyjną z biotechnologii".
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 12:11   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Magisterka po lic. Kosmetologii

Jak mniemam autorce chodzi o Warszawę, nie napisała tylko, czy interesują ją jedynie publiczne uczelnie, czy też prywatne. Po prostu poprzeglądaj sobie strony uczelni i wymagania na poszczególne kierunki. Na pewno coś znajdziesz, choć pewnie będziesz musiała zdać jakiś egzamin wstępny, a nie po samym konkursie świadectw. Generalnie większość uczelni ma taki system przyjmowania na magisterskie, że absolwentów tego samego kierunku lub jakichś mocno pokrewnych przyjmuje z konkursu świadectw, a pozostali musza wziąć udział w egzaminie lub rozmowie kwalifikacyjnej.

Poza tym to chyba słabo patrzyłaś, bo na irk UW jest info, że na chemię przyjmują na podstawie egzaminu na drugi stopień po dowolnym kierunku. Na UKSW z kolei jest info, że absolwenci chemii na podstawie dyplomów, a reszta na podstawie egzaminu.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-05-30 o 12:12
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 12:39   #4
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Magisterka po lic. Kosmetologii

Na niektorych uczelniach jest tez tak,ze jesli idziesz na mgr po lic.z innego kierunku,to w trakcie mgr ,w celu wyrownania roznic w ksztalceniu,zaliczasz moduly z licencjatu.Niewiem,czy dobrze się wyraziłam,ale mam nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-30 13:39:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.