Opiekun kolonijny / ratownik na koloniach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 16:27   #31
angelitaa
Przyczajenie
 
Avatar angelitaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Lightbulb Opiekun kolonijny / ratownik na koloniach

Drogie wizażanki!
Dzisiaj orientowałam się mniej więcej ile zarabia opiekun kolonijny i szczerze mówiąc, jak dla mnie to marne grosze za tak odpowiedzialną pracę 24/h.
Jednak nigdzie nie mogłam znaleźć ile zarabia ratownik na takich koloniach.
Czy ktoś z Was może kiedyś natknął się na tego typu informacje?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi
__________________
- Tysiące łez codziennie spija beton.
angelitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:51   #32
citruss
Raczkowanie
 
Avatar citruss
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Opiekun na kolonii.

Witam!
Piszę w imieniu starszej kuzynki, która nie ma tutaj konta Pytanie jest takie : jak przydzielane są kolonie opiekunom?
Chodzi o to, że kuzynka chciała zrobić takowy kurs, ale niestety ma chorobę lokomocyjną i nie dałaby rady pojechać na taką kolonię, gdzie jedzie się kilkanaście godzin autokarem.
citruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 22:39   #33
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Opiekun na kolonii.

Cóż, zrobienie kursu nie gwarantuje "przydziału" kolonii - nie wiem czy to dobra wiadomość czy zła Na studiach zrobiłam kurs, trochę jeździłam, głównie na zastępstwo (np. kiedy jakaś pani zachorowała) albo jako wolontariuszka. Najlepsze fuchy są obstawione przez nauczycieli, moje znajome już zimą mają zaklepane letnie kolonie, przeważnie z roku na rok (to samo tyczy się ferii zimowych).
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 20:53   #34
citruss
Raczkowanie
 
Avatar citruss
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Opiekun na kolonii.

rozumiemy, że sam kurs tego nie gwarantuje
dziękujemy za odpowiedź

chodzi jej o to, że np. już ma pracę tzn dana firma ją zatrudniła i przychodzi do tego wyboru i tu właśnie.
orientujesz się jak to jest? tzn. czy opiekuni mają do wyboru kolonię czy po prostu narzuca się im dany wyjazd ?

Edytowane przez citruss
Czas edycji: 2012-08-07 o 20:58
citruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 08:15   #35
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Opiekun na kolonii.

Ja pracowałam jako opiekunka w dwóch firmach i niestety na podstawie tych doświadczeń mogę powiedzieć, że nie mogłam sama wybrać gdzie chce pojechać, przydział był odgórny.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:32   #36
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Opiekun na kolonii.

Też zrobiłam kurs, sama nie wiem po co, bo nie mam predyspozycji do zajmowania się dziećmi czy młodzieżą. Koleżanki jeździły i zawsze organizator pytał się czy pasuje im termin wyjazdy i warunki finansowe. Opiekun nie ma możliwości wyboru celu podróży, no chyba, że to wieloletnia współpraca- wtedy można pozwolić sobie na więcej.
Znam przypadki, gdzie biura podróży wysyłali jako opiekunów własnych pracowników biurowych (taniej im wychodziło)
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 19:30   #37
citruss
Raczkowanie
 
Avatar citruss
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Opiekun na kolonii.

dziękujemy za odpowiedzi.
citruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 23:50   #38
Kaktus_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
opiekun kolonijny

Hej!
już niedługo wyjeżdżam jako opiekun kolonijny, jest to mój pierwszy raz. Do tego mam dopiero 19 lat, więc na koloniach będę zajmować się młodzieżą rok, dwa lata młodszą ode mnie. Wiem, że nie mogę mi mówić po imieniu, ale najbardziej boję się dyżurów nocnych- macie jakieś rady jak uspokoić niegrzecznych?
Kaktus_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 09:41   #39
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: opiekun kolonijny

Hej
Sam nie będziesz przecież opiekunem na koloniach więc możesz tą kwestię ustalić z innymi. Co prawda nie byłam nigdy opiekunką na koloniach. Ostatnio byłam na koloniach, kiedy miałam 16 lat. Było dwóch młodych opiekunów w wieku 19 lat i 20 oraz starsza pani. Cisza nocna oczywiście była o 22 i powiem Ci, że młodsze dzieciaki od 8 do 12 lat było łatwiej opiekunom zagonić do łóżek, gdyż po całym dniu chodzenia, zwiedzania itp byli zmęczeni. A starsze grupy oczywiście wieczorem musiały sobie pogadać itp. I powiem Ci, że nasi opiekunowie byli w tym przypadku wyrozumiali. Chodzi mi o chłopaków. Pozwalali chłopakom siedzieć w naszym pokoju albo my w ich, pogadać, pośmiać się, zagrać w butelke ale musieliśmy być przy tym cicho, żeby młodszych nie obudzić, nie robić zamieszania i żeby starsza pani się nie czepiała i nie widziała, bo troszkę była surowa Nie wiem jaka ta młodzież będzie, jaki charakter będzie mieć bo każdy jest inny. Dodam, ze u nas nikt nie przemycał , nie kupował w sklepie alkoholu bo byliśmy raczej grzeczną grupą .
Nie będzie źle. Ale musisz na wszystkich uważać, żeby nikt się nie zgubił, bo u nas na koloniach troje dzieci zginęło ale na szczęście zostali odnalezieni cali i zdrowi. A mogę dać Ci jeszcze radę . Po tej sytuacji jak zginęły te dzieciaki to mój opiekun kazał nam zapisać sobie jego numer telefonu na wszelki wypadek gdyby kiedyś któreś z nas zgięło, żeby było łatwiej nas znaleźć
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:50   #40
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: opiekun kolonijny

Szczerze?
Jak dla mnie to musisz być mega głupi, że zdecydowałeś się na wyjazd na kolonie mając podopiecznych 2 lata młodszych.
Zero szacunku - większość dziewczyn ma pewnie starszych facetów niż Ty, alkohol, papierosy, narkotyki i seks na porządku dziennym, a Ty za to odpowiadasz.
Jak dla mnie żadnych rad udzielić nie mogę, bo jest dla mnie niewyobrażalna Twoja sytuacja. Skrajnie nieodpowiedzialna postawa... Ale to Ty będziesz miał problemy, nie ja
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 23:03   #41
Kaktus_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: opiekun kolonijny

Chyba nie do końca mnie zrozumiałaś, może źle sformułowałam pytanie Moja grupa to najmłodsze dzieciaki, ale na dyżury nocne wychowawcy się zmieniają, tak żeby nie mieć całej nocki z głowy tylko 2 godziny
Kaktus_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 11:45   #42
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: opiekun kolonijny

W takim razie dajcie im luz - innego wyjścia nie ma.
Powiedzcie, że nie wyrażacie zgody na upijanie się całonocne, ale siedzieć mogą gdzie im się chce np. do 2.
Ograniczanie młodzieży w tym wieku nie prowadzi do niczego dobrego
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.