Dzieci październik-listopad-grudzień 05 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-15, 21:52   #301
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Plusik, na całe szczęście cały dzień jesteśmy u dziadków na zielonej trawce a tam nie jest tak bardzo potrzebny wózek jak w mieście
Tylko Gabi zawsze spała w wózku w ogrodzie a teraz musi spać w domu. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu wózek juz będzie naprawiony
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:06   #302
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Hej! A co tu taka cisza ?? ....
U nas wirus. Malwi ma katar, oczy czerwone jak u królika i kaszel.. naszczęście apetyt nadal jej dopisuje
Co u Was?
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:12   #303
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Byłam dzisiaj z Gabrysią u ortopedy. Bioderka w porządku, prawidłowio chodzi (oczywiście trzymanana za rączki ) ma tylko troszeczkę "iksowate" nóżki i musimy zwrócic uwagę czy nie będzie sie to pogłębiać. Pan doktor powiedział, że raczej wszystko powinno sie unormować
Młoda nie popisała się w czasie wizyty. Gdy tylko zobaczyła lekarza, od razu zaczęła płakać. Płacząc pokazała jak idzie, płaczącą rozebrałam a jak ortopeda zaczął oglądać nózki, to darła sie wniebogłosy. Zdecydowqanie nie lubi lekarzy. Na wizytach u pediatry też mi zawsze płacze.
Ach, ta moja Gabi

Wysłałam posta a tu Plusik mnie uprzedziła
Dużo zdrowia dla Malwinki. Biedne Słoneczko, żeby się tylko bardziej nie rozchorowało.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:31   #304
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dziękujemy za życzenia Anah Podaje jej lekarstewka i mam nadzieje, że jej szybko minie. W środę mamy wizytę kontrolną. Pozdrawiamy
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:33   #305
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Czemu czas wysłania wiadomości jest o 2 godziny wcześniejszy niż rzeczywisty..hmm. Czy tylko ja tak mam?
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:02   #306
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Plusik, jestes w innej strefie czasowej Musisz zmienic w swoich ustawieniach strefę czasową
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:13   #307
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Plusik, zdrówka dla Malwi

Cześć dziewczyny Przepraszam za milczenie, ale nawarstwiło mi się kilka spraw i nie wyrabiam: po hakerach nie mogę wyjść na prostą ze zgłoszeniami, dostałam ze 40 kg pomidorów i przerabiam je teraz na przecier , no i pogoda piękna, więc staram sie być na swieżym powietrzu z Jędrkiem. Jędras już idzie na całego, potrafi przejść "bez trzymanki" 4-5 kroków Na dworze są okrzyki i machanie łapkami na widok każdego placu zabaw, bo siedzenie w wózku jest nudne

Dziewczyny, jak Wasze chodzące maluchy biegają po domu? Skarpety z ABSem czy kapcie z usztywnioną piętą? Bo kupowaliśmy buty dla Jędrnego i sprzedawcy stwierdzili, że ma już skrzywione stopy bo biega bez kapci i niedługo trzebaby je korygować No i zgłupiała, wydawało mi się, ze sztywne butki to tylko na dwór.

Uściski dla wszystkich
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 21:27   #308
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Moja jeszcze nie biega, ale czytałam ostatnio artukuł na ten temat i w domu jak najbardziej w skarpetkach powinno dziecko chodzić. To była rozmowa z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą z IMiD, więc chyba wie o czy mówi. Radzi pierwsze buty kupić jak najpóżniej, gdy dziecko zaczyna chodzic po podwórku. A żeby zmniejszyć naturalną w tym wieku koślawość stóp, trzeba pozwolić dziecku biegać, skakać na bosaka (w skarpetkach z ABS`em), bo łatwiej mu złapać równowage gołymi stopami. Artukuł w "Rodzice" nr 10 2006

BabciaWeatherwax
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:35   #309
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Plusik, jestes w innej strefie czasowej Musisz zmienic w swoich ustawieniach strefę czasową
ach ta wirtualna rzeczywistość już się odnalazłam
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:44   #310
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Też czytałam, ze bieganie na bosaka (w skarpetkach) jest najzdrowsze. Po domu Gabi chodzi tylko w samych skarpetkach z ABSem
Buciki kupilismy tydzień temu, bo po trawie nie będzie chodzić bez butów. Ceny bucików koszmarne. Trzewiczki Bartka piękne i super wykonane - 109 zł Miałam juz kupować, ale zdecydowałam sie na bardzo porządnie zrobione, (z Deichmana) za 70zł. Na zime będą chyba jednak Bartki.

Gabi przeszła w piątek trzy kroczki, tylko tego nawet nie widziałam, bo bawiła sie z TŻ. Byłam długo niepocieszona, bo to ja spędzam z nia większość czasu i mi takiego prezentu nie zrobiła Widziałam za to w sobotę, też trzy piekne kroczki Niestety nie powtórzyła samodzielnego chodzenia ani wczoraj, ani dzisiaj. Czekamy nadal. Teraz to się dopiero zacznie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 07:57   #311
Kasienka26
Raczkowanie
 
Avatar Kasienka26
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiadomości: 41
GG do Kasienka26
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

ojjjj dawno mnie nie było.Widze ze dzieci rosna i coraz wiecej potrafią
Moja Aleksandra tez juz pieknie zaczyna chodzic te 3 kroczki juz widziałąm to był naprawde piekny prezent dla mnie.Teraz kroczkowjest coraz wiecej i tak ładnie do ans podbiega z otwartymi rączkami(zeby ja łąpać hihihi)
Ząbek tez sie przebił,dwójeczka nadole.Jejciu kiedy ten rok tak szybko minął?Czy wy tez macie to samo wrażenie ze za szybko?
Kasienka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-19, 08:23   #312
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Plusiku buziaki dla Malwinki zeby jak najszybciej wyzdrowiała.
Co do bucików to tez słyszałam, ze jak najpóźniej. A my jesteśmy dopiero na etapie raczkowania i poznawania każdego kata w mieszkaniu. Aczkolwiek jak weźmie sie Nadie za łapki to juz chodzi wyprostowana. Dołączam pare fotek z ostatnich dni ładnej pogody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (117,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (94,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (108,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (87,6 KB, 15 załadowań)
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:19   #313
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

cześć mamuśki!!!!!!
jestem tu nowa więc najpierw sie przedstawie. mam na imię iza i mam 25 lat od dwóch lat jestem szczęśliwą mężatką a w grudniu 2005 urodziłam mój skarb oliweczkę.
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:42   #314
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

moja córeczka też jeszce nie chodzi na razie w super szybkim tempie raczkuje wstaje i siada przy różnych przedmiotach, jeste naprawdę żywym srebrem chodzi trzymana za rączki ale już coraz częściej próbuje się puścić i iść sama. w tej chili jestem na etapie zmiany fotelika w samochodzie na ten z przedziłu 9-18 kg zastanawiam sie międzu roemer king ts plus a bebe confort sife side może któraś z was mi pomoże?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ol2.jpg (58,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ol3.jpg (60,2 KB, 18 załadowań)
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 13:09   #315
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Witajcie na forum dziewczyny Fajnie, ze jest nas coraz więcej.
Alez Twoja Córcia jest słodziusieńka
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 13:45   #316
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Niuniczek córenka sliczna i powiem ci, ze jak na nią patrze to widze, ze podobna do mojej

Plusik duzo zdrówka dla Malwi. Moja Wika tez dostala katarek leje się jej jak woda z kranu

Bunia
jak tam pomidory ?

Sylwii sliczne zdjęcia a to ostatnie jak z okładki

__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 18:35   #317
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

dziekuję za komplementy i miłe przyjęcie
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 21:45   #318
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Witaj niuniczek Twój skarb jest słodziutki

Sylwi, cudna jast Twoja mała Zdjęcie z psem ekstra.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 07:42   #319
Kasienka26
Raczkowanie
 
Avatar Kasienka26
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiadomości: 41
GG do Kasienka26
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Witaj niuniczek!!!
Alez masz cudna córeczkę,Śliczna!!!
Co do fotelika towłasnie ja juz zmieniłam,jazda próbna sie juz odbyła hihihii Olenka jest zadowolona.Polecam Ci Roemera ,jest to jeden z najbezpieczniejszych foteki na rynku.Ja tez sie do niego przymierzałam i nawet zamówiłam(bo w sklepach go nie było)ale niestety nie mieli nicna magazynie a zalezało mi na czasie.Kupilismy JANE,bardzo ładny i te same standarty co w innych fotelikach.A ten drugi Bebe Comfort tez dobry wybór,POzostaje Ci tylko zdecydowac.
Nasz fotelik wyglada tak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg racing.jpg (30,1 KB, 9 załadowań)
Kasienka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 08:13   #320
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

no właśnie chyba zdecyduje się na romera właśnie ze względu bezpieczeństwa. dziś jadę obejrzeć te foteliki i w razie potrzeby zamówić
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 11:20   #321
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Witaj Niuniczek Śliczna córa Podaj nam datę urodzenia, do dodamy Oliwkę do naszego wątkowego kalendarza

Sylwi, prześliczne zdjęcia Prawdziwa modelka

Alien, nawet mi nie wspominaj

Dzwoniłam do naszego ortopedy i zaskoczenie: Jędrny ma w domu chodzić w kapciach z usztywnioną piętą!
A od 2 dni ma biegunkę, zielone kupy i ścisłą dietę nie wiem, co mu mogło zaszkodzić, pediatra każe obserwować (nie ma temperatury).
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 12:10   #322
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

córcia urodziła się 2 grudnia 2005 punkt 12.00
ma już 4 ząbki 2 na górze i 2 na dole .do tej pory ogromnie się cieszyłam, że je dosłownie wszystko i nie ma problemu żeby jej podać cokolwiek ale teraz moja teściowa uznała że mała jest za gruba zwykle to co mówi wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim ale teraz zaczełam się zastanawiać w końcu chodzi o moje maleństwo a nie chce jej spaść bo widziałam już takie dzieci i potem problemy z tym związane. jak się urodziła ważyła 3260 teraz ma około 9700 nie wiem czy to dużo?jak to jest u was?
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 13:33   #323
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Hej

Wika nadal zakatarzona ale juz nie tak jak wczoraj wieczorem, jeszcze gorączki dostała i zasnąc nie mogła
Dobrze ze przynajmniej teraz lubi na brzuszku leżeć

Ja jak tylko próbuje Wice jakiekolwiek butki załozyć to ona zdejmuje je co chwila a ja sprawdzam co chwila czy jeszcze ma czy juz gdzies zgubiła bo juz kilka razy zgubiła i ja musiałam leciec za bucikiem, u lekarza tez zgubiła az za niami wybiegł. Taki kopciuszek co butki gubi

Chcialam was zapytac co do tych bucików to jak sie kupuje buciki to na co zwrócić uwagę ? bo ja nie mam pojecia jak kupic Wice buty zeby były dobre, bo jeszcze za mala i nie powie czy wygdne
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 13:40   #324
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez niuniczek Pokaż wiadomość
córcia urodziła się 2 grudnia 2005 punkt 12.00
ma już 4 ząbki 2 na górze i 2 na dole .do tej pory ogromnie się cieszyłam, że je dosłownie wszystko i nie ma problemu żeby jej podać cokolwiek ale teraz moja teściowa uznała że mała jest za gruba zwykle to co mówi wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim ale teraz zaczełam się zastanawiać w końcu chodzi o moje maleństwo a nie chce jej spaść bo widziałam już takie dzieci i potem problemy z tym związane. jak się urodziła ważyła 3260 teraz ma około 9700 nie wiem czy to dużo?jak to jest u was?
Niuniczek zobacz w siatce centylowej gdzie sie córcia znajduje. Najlepiej jak dziecko jest w 50 centylu w kazdym bądz razie jak się miesci pomiedzy 25 a 75 to jest super
Ale nasze dzieciaczki sa jeszcze małe i chwilowa zmiana w centylach czy wadze to nic powaznego. Trzeba tylko pilnowac zeby dzidzia za duzo nie przytyła lub za bardzo nie schudła odpowiednio karmiac.

Moja Wika jak sie urodziła wazyła 2750g teraz wazy 8600g czyli przez dziewiec miesięcy przytyła 5850 g.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:02   #325
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez Alien Pokaż wiadomość

Chcialam was zapytac co do tych bucików to jak sie kupuje buciki to na co zwrócić uwagę ? bo ja nie mam pojecia jak kupic Wice buty zeby były dobre, bo jeszcze za mala i nie powie czy wygdne
Alienku
Poczytaj tutaj
jakie buty przydatne informacje
Jak idzie Ci odstawianie? Jak Wika? czy już na stałe się przyssała? Pewnie jak chora, to jednak odpuścisz odrobinkę...

Buniu- a to ciekawość co do tych kapci. Może to dzieci bez wad stóp mają takie zalecenia? Ortopeda prowadzący leczenie mojego Łukaszka / przez pierwsze półtora roku życia leczenie przywiedzeniowości/ nakazał nam jak najpóźniej wprowadzać jakiekolwiek obuwie. buty tylko na dwór, a po domu w skarpetach z abs-em. Pierwsze kapcie typu sztywna podeszwa i pięta kupiłam jak miał ze 2,5 roku,a moze i więcej.
Zdrówka dla kochanych chorowitków: smarkającej Wikuni i srulającego Jędrasa
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:40   #326
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez Mariqa Pokaż wiadomość
Alienku
Poczytaj tutaj
jakie buty przydatne informacje
Jak idzie Ci odstawianie? Jak Wika? czy już na stałe się przyssała? Pewnie jak chora, to jednak odpuścisz odrobinkę...
Mariqa decyzja juz podjęta i zaczełam powolutku odstawiać Wike od cycka ale mam takie wrazenie, ze ona przyssała się na stałe
Narazie zmniejszyłam ilośc karmien w dzien do 4,3 czasami w porywach do 5 w nocy nic nie zmieniam jeszcze, czasami tylko jak widze, ze duzo sie budzi i jest głodna to dostaje butle, po jakis dwoch tygodniach ? chce zmnieszyc karmienie na rano i wieczorem a co dalej to zobaczymy.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:02   #327
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Uzupełniony kalendarz

Październik

• 04 ~ Aleksandra – Kasieńka26
• 06 ~ Antoś – Apsik
• 06 ~ Gabi - Anah

Listopad

• 01 ~ Nadia – Sylwia_2005
• 08 ~ Jędrek - BabciaWeatherwax
• 12 ~ Iga – Magda*M
• 18 ~ Julcia - Anusia20-21
• 30 ~ Malwi - Plusik_99

Grudzień

• 02 ~ Oliwka – Niuniczek
• 05 ~ Natalia – Fineska
• 16 ~ syn – Schonka
• 17 ~ Wika – Alien
• 17 ~ Nikolka – Renatarenata
• 26 ~ Emilka – Miqsia
• 30 ~ Jaś – Lacrima

Cytat:
Napisane przez niuniczek Pokaż wiadomość
ważyła 3260 teraz ma około 9700 nie wiem czy to dużo?jak to jest u was?
Całkowicie w normie, teściowej nie słuchaj, bo dziecko jak zacznie biegac na dobre to wyszczupleje w oczach

Cytat:
Napisane przez Alien Pokaż wiadomość
Hej Wika nadal zakatarzona ale juz nie tak jak wczoraj wieczorem, jeszcze gorączki dostała i zasnąc nie mogła

Chcialam was zapytac co do tych bucików to jak sie kupuje buciki to na co zwrócić uwagę ? bo ja nie mam pojecia jak kupic Wice buty zeby były dobre, bo jeszcze za mala i nie powie czy wygdne
Zdrówka dla Wikuni katar paskudna rzecz.

Usztywniona pięta, podeszwa miękka i zginajaca się w palcach, but dostosowany do podbicia dziecka - Jędrek ma wysokie podbicie i większość butów go ciśnie na środku stopy. Buty z naturalnych materiałów. No i buty z zapasem długości, ale nie większym niż 6-10 mm Buty zmierz na dziecku, na stojąco - weź pod uwagę, ze dzieci często podkulają palce i mogą "oszukiwać" luz Wika zresztą ma jeszcze czas, dopóki nie bedzie próbowała sama chodzić, wystarczą ciepłe "papucie" do siedzenia w wózku

Cytat:
Napisane przez Mariqa Pokaż wiadomość
Buniu- a to ciekawość co do tych kapci.
Zdrówka dla kochanych chorowitków: smarkającej Wikuni i srulającego Jędrasa
No też sie baaardzo zdziwiłam, ale jak mus, to mus. Jędrek juz się przyzwyczaił do kapci Dziękujemy za życzenia , mam nadzieję, że to tylko zęby a nie jakaś nietolerancja.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:45   #328
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
Dzwoniłam do naszego ortopedy i zaskoczenie: Jędrny ma w domu chodzić w kapciach z usztywnioną piętą!
A od 2 dni ma biegunkę, zielone kupy i ścisłą dietę nie wiem, co mu mogło zaszkodzić, pediatra każe obserwować (nie ma temperatury).

Dużo zdrowia dla Jędrusia

No to Twój ortopeda Buniu namieszał mi trochę w głowie


Na zakupach bucikowych to się trochę napociłam Założenie bucików, potem błaganie, zeby Gabi w nich stanęła... Jak juz stanęła i troche się przeszła, to okazało się to wszystko bez sensu, bo nadal nie wiedziałam jaki rozmiar mam kupić. Czubki butów są za twarde, żeby wyczuć czy paluszki mają ciasno czy sa luzy Dobrze, że poszłam na te zakupy z siostrą, bo inaczej sama nie dałabym rady zapanowac nad dzieckiem, szukac butów, pani ekspedientki i zastanawiać sie nad rozmiarem.
Suma sumarum buty są dobre, Gabi w nich szaleje, tylko chyba są w sam raz albo troszeńkę za duże i pewnie za miesiąc z nich wyrośnie. Mam cicha nadzieję, ze nie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 21:57   #329
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez niuniczek Pokaż wiadomość
córcia urodziła się 2 grudnia 2005 punkt 12.00......... teraz zaczełam się zastanawiać w końcu chodzi o moje maleństwo a nie chce jej spaść bo widziałam już takie dzieci i potem problemy z tym związane. jak się urodziła ważyła 3260 teraz ma około 9700 nie wiem czy to dużo?jak to jest u was?
No to ja się wpowiem
Dziś byłyśmy z Malwi na wizycie kontrolnej. Pani dr ja osłuchała. Oskrzela i płuca czyste ufff. Gardło już lepiej, tylko ten katar i kaszel ma nadal. Do końca tyg. ma brać leki,a potem bioaronC przez 2 tyg.
Przy okazji zważyłyśmy mała - uwaga .... 11 kg..... jak się urodziła ważyła 3,7 kg, 58 cm. No, ale dodam, że z TŻ nie należymy do osób niskich - ja 177, on 180 cm.

Podobnie jak Alien chcę ją odstawić od cyca, ale ona bardzo niechętnie je cokolwiek innego Nadal 1 stały posiłek dodatkowo - obiad + owoc (z 1/5 banana to max. np.) na 2 śniadanie...

za to ja schudłam przez ostatni miesiąc 3 kg

dla Wikuni i Jędrnego. Szybkiego powrotu do formy
dla Wszystkich
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:37   #330
niuniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 9
Talking Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

dziękuje wam bardzo trochę mi ulżyło. wczoraj u nas na rynku rozstawiły sie namioty instytutu pampers fajna rzecz naprawdę warto iść posłuchać pouczyć się i zdobyć odpowiedź na nurtujące was pytania i fajne zabawy z dziećmi. rozmawiałam tam właśnie z panią dr od spraw żywienia i ona mnie również uspokoiła powiedział że w tym okresie dziecko powinno potrić swoją wagę urodzeniową więc chyba nie ma obaw dziś idę na wizytę kontrolną
ps. a co fotelika to już kupiłam romer king ts plus myślę że bezpeczniejszy od bebe confort bo bebe nie ma mocowania korpusu fotela na pas barkowy a romer ma więc jest nieco stabilniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ol.jpg (22,7 KB, 13 załadowań)
niuniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.