Preparaty na stawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 19:25   #1
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Smile

Preparaty na stawy


Witajcie..

Przeszukałam forum ale wyszukiwarka nie znalazła żadnego tematu związanego konkretnie z suplementami mającymi za zadanie regenerację stawów..

Od dziecka wyczynowo uprawiałam jeździectwo (bywało, że po 8h dziennie) co zaowocowało niestety problemami ze stawami.. Odkąd pamiętam "strzykają" mi kolana i czasem inne stawy.. Raczej nie jest to bolesne ale bywały okresy, że kolana solidnie dawały mi w kość..

Po przerwaniu treningów jeździeckich sytuacja wyraźnie się poprawiła.. Tzn ból prawie się nie pojawiał, choć strzykanie pozostało..

Od jakiegoś czasu zaczęłam intensywnie biegać (plus inne ćwiczenia fitness) i czuję, że kolana zaczynają mnie czasem delikatnie pobolewać więc zdecydowałam się na kuracje jakimiś suplementami..

I tu moja prośba do Was.. Chciałabym byście w tym temacie dzieliły się swoimi uwagami i spostrzeżeniami odnośnie konkretnych preparatów ale także opisywały wasze problemy ze stawami i jak sobie z nimi poradziłyście..

Zapraszam do dyskusji..

Ps. Zamówiłam przed chwilą na próbę preparat FLEXIT DRINK firmy Nutrend. Znalazłam na jego temat sporo opinii pozytywnych więc postanowiłam spróbować.. Dostanę zapas na 60-120 dni ( w zależności od tego jak będę dawkować) więc mam nadzieję, że pomoże..
Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia?? A może możecie polecić coś innego w przystępnej cenie?
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2011-06-23 o 19:27
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 19:47   #2
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Preparaty na stawy

glokozamina - po prostu

wszystkie preparaty na rynku odnosnie stawów maja ja w swoim skladzie, aczkolwiek placisz za NAZWE itd itp
idz do sklepu z odzywkami popros glukozamine a dostaniesz taniej niz w aptece. That's all
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:02   #3
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Preparaty na stawy

No właśnie na temat glukozaminy czytałam bardzo różne opinie.. Większość jednak sugerowała stosowanie preparatów złożonych zawierających kolagen, glukozaminę, chondroitynę.. W niektórych jest też MSM (ponoć zakazane teraz)..

I sama już nie wiem co jest najlepsze..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:10   #4
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Preparaty na stawy

Ja mam problem również se stawami ,ale tylko kolanowymi.jest efekt przeciążenia treningowego w bieganiu. Właśnie kończę rehabilitacje i jestem w trakcie brania suplementu"flexus".Jestem pod stałą opieką lekarza rehabilitanta(i to dobrego)i on mi to polecił.Przez kilka lat (oczywiście w ramach kuracji a nie cały czas)brałam glukozaminę.Teraz to juz niestety za mało
Jak skończę całą kurację(2msc.) to dam znać jakie efekty
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:14   #5
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Preparaty na stawy

Cytat:
Napisane przez LEW Pokaż wiadomość
Ja mam problem również se stawami ,ale tylko kolanowymi.jest efekt przeciążenia treningowego w bieganiu. Właśnie kończę rehabilitacje i jestem w trakcie brania suplementu"flexus".Jestem pod stałą opieką lekarza rehabilitanta(i to dobrego)i on mi to polecił.Przez kilka lat (oczywiście w ramach kuracji a nie cały czas)brałam glukozaminę.Teraz to juz niestety za mało
Jak skończę całą kurację(2msc.) to dam znać jakie efekty

Trzymam kciuki za szybki powrót do formy..

Ps. Chciałabym przygotować się do startu w kwietniu przyszłego roku w półmaratonie.. Jakie jeszcze suplementy warto zastosować żeby wspomóc organizm i zwiększyć efektywność treningu??
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:23   #6
Renia90
Zakorzenienie
 
Avatar Renia90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 872
Dot.: Preparaty na stawy

polecam Animal Flex
__________________

"Robienie czegoś najlepiej jak się potrafi jest ważniejsze niż bycie najlepszym" /Shannon Miller/

KLIKnij raz dziennie i pomóż
i jeszcze tutaj!
Renia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:54   #7
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Preparaty na stawy

Cytat:
Napisane przez Renia90 Pokaż wiadomość
polecam Animal Flex
O nim też czytałam.. Zdaje się, że jest dość drogi..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 14:00   #8
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Preparaty na stawy

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za szybki powrót do formy..

Ps. Chciałabym przygotować się do startu w kwietniu przyszłego roku w półmaratonie.. Jakie jeszcze suplementy warto zastosować żeby wspomóc organizm i zwiększyć efektywność treningu??
Podaruj sobie suplementy,dobry trening to podstawa.Przyszły rok to na prawdę dużo czasu
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:55   #9
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Preparaty na stawy

Hmm.. Bez suplementacji stawów na pewno się nie obędzie jako, że przez jeździectwo mam kolana i inne stawy z reszta też, dość mocno nadwyrężone i bywa, że delikatnie mnie pobolewają.. Obawiam się, że przy mocniejszym treningu mogłoby się to nasilić.. Wolę dmuchać na zimne..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 08:15   #10
manuela81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Preparaty na stawy

Ja polecam Artrocol z Osteolem, jest to produkt złożony zawierający nie tylko glukozaminę i chondroitynę, ale również i Osteol, dzięki czemu świetnie wspomaga ochronę stawów.
manuela81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 21:28   #11
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Preparaty na stawy

Animal Flex

tani nie jest ale to naprawde rewelacyny, wieloskładnikowy preparat.
Zwłąszcza dla kogoś kto uprawiał sport wyczynowo.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 22:11   #12
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Preparaty na stawy

Od kilku miesięcy stosuję Flexit Drink i jestem zadowolona. Mój tata również. Jest niedrogi a działanie całkiem niezłe.
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 08:52   #13
teresa2525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Preparaty na stawy

Cytat:
Napisane przez manuela81 Pokaż wiadomość
Ja polecam Artrocol z Osteolem, jest to produkt złożony zawierający nie tylko glukozaminę i chondroitynę, ale również i Osteol, dzięki czemu świetnie wspomaga ochronę stawów.
Również polecam!!od niedawna go stosuję i naprawdę działa.Dawniej strasznie skarżyłam się na ból stawów,a teraz to już prawie w ogóle.Nie jednych leków wypróbowałam......I nie znalazłam żadnego leku,który by posiadał w swoim składzie m.in Osteol.Uwarzam więc,że warto go wypróbować
teresa2525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:21   #14
zosiakrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Preparaty na stawy

Ja jadłam Artresan Glukozamina i mogę ją z czystym sercem polecić
zosiakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:59   #15
pontotitu
Przyczajenie
 
Avatar pontotitu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Preparaty na stawy

A może spróbujecie czegoś naturalnego...bo jak wiadomo, leki dziaja ale maja tez niekorzystny wplyw na inne rzeczy. Słyszałam o okładach z imbiru albo liści kapusty. A nie myśleliście o jakichś ziołowych naparach? Myślę, że warto do swojej diety doadać żelatynę...przez wszystkich znienawidzoną, a przecież dzięki niej możemy zadbać o zdrowe wlosy, stawy i paznokcie.
pontotitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 06:56   #16
tallq
Raczkowanie
 
Avatar tallq
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 133
Dot.: Preparaty na stawy

Ważne żeby w składzie była chondroityna i glukozamina.... inne dodatki mają podobno mniejsze znaczenie.
Znajomy takimi suplementami "wyleczył" się z "klikających" kolan.
tallq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 14:32   #17
Mania_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Preparaty na stawy

Witaj Osobiście polecam Ci flexagen. To proszek do rozpuszczania, z kolagenem. Świetnie działa na stawy, kości i mięśnie, osobiście na sobie sprawdziłam Miałam problem z kolanem, ilekroć wstawałam rano, to okropnie mi "trzeszczało" i "strzykało" i muszę Ci powiedzieć, że widzę poprawę. Już nic nie boli, ani nie chrupie ;D i dodatkowo, żeby było fajnie, poprawił mi się stan paznokci już się nie łamią i są twardsze. Na prawdę polecam
Mania_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:02   #18
calineczka1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Preparaty na stawy

Ja używam syropu Stavin. Jest dobry w smaku i nie trzeba łykać wielkich proszków. Lekarz polecił mi go na " chrupanie" w kościach po zmorzonym wysiłku.
calineczka1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 18:55   #19
mania789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 62
Dot.: Preparaty na stawy

Trochę poczytałam o tym MSM i został on wycofany z rynku aptecznego, ale w artykułach spożywczych i np. w flexit drink jest dopuszczalny. Jest to nieprzebadana substancja i ja bym się nad tym zastanowiła i wybrała preparat dostępny w aptece, np. flexus czy tańszy doppel herz activ na stawy-kolagen. Oba są multi składnikowe i mają wysokie dawki substancji czynnych. Najtaniej dostaniesz w aptekach online. Pozdrawiam.
mania789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 21:10   #20
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Preparaty na stawy

Takze mam problem ze stawami , reumatyzm + ciezkie treninigi nie jest najlepszym polaczeniem i zaczelam sie wspomagac kolagenem, msm i takze dzika roza. Jest juz lepiej i nie mam az takich boli kolanowych.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 17:37   #21
mikatorena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Preparaty na stawy

Cytat:
Napisane przez LEW Pokaż wiadomość
Ja mam problem również se stawami ,ale tylko kolanowymi.jest efekt przeciążenia treningowego w bieganiu. Właśnie kończę rehabilitacje i jestem w trakcie brania suplementu"flexus" xxx. Jestem pod stałą opieką lekarza rehabilitanta(i to dobrego)i on mi to polecił.Przez kilka lat (oczywiście w ramach kuracji a nie cały czas)brałam glukozaminę.Teraz to juz niestety za mało
Jak skończę całą kurację(2msc.) to dam znać jakie efekty
Jak masz problem tylko z kolanami to powinnaś zobaczyć, czy nie masz przypadkiem takiego skrzywienia kolan jak ja miałam. Próbowałam wszystkiego od kolagenu po jakieś suplementy, plastry i nic nie pomagało. Ból w kolanach się nasilał przy dłuższym chodzeniu, a przy bieganiu był nie do zniesienia. Na szczęście lekarz mi wytłumaczył, że to nie stawy a właśnie to skrzywienie.

Zabronił mi biegać <smuteczek>, ale powiedział, że mogę jeździć na rowerze. Do tego kazał mi schudnąć i wysłał na ćwiczenia korekcyjne. Aha i moje skrzywienie kolan jest do wewnątrz, a jest jeszcze do zewnątrz, ale to podobno inna choroba.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-04 o 10:37 Powód: Link w cytacie.
mikatorena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 12:01   #22
Klaraa28
Przyczajenie
 
Avatar Klaraa28
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 26
Dot.: Preparaty na stawy

mi się wydaje że żadne preparaty na stawy nie są potrzebne i nie warto ich brać dopóki nie udamy się do lekarza i nie wykonamy odpowiednich badań. Co do samych preparatów to zdania są podzielone, mój kolega miał ciężką operację na kolanie, kiedy zapytał lekarza odnośnie tego czy ma brać coś w stylu tego flexusa czy innych lekarz odpowiedział: możesz sobie brać, ale czy to coś pomoże to wątpię.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-04 o 10:39 Powód: Link.
Klaraa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 06:40   #23
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Preparaty na stawy

Mi pomógł 4 Flex Sport,ale preparatów na rynku jest cała masa i musisz po prostu dobrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie.Tak jak piszą przedmówczynie - najważniejszym skłądnikiem do regeneracji stawów jest glukozamina i kolagen
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 14:39   #24
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Preparaty na stawy

nutrend flexit drink na stawy jest dobry
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:48   #25
Regina1971
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 8
Dot.: Preparaty na stawy

A znasz taki fajny suplement, chyba brytyjski, u nas wprowadził go Marfarm - nazywa się Wapń, magnez i witamina D. Ten preparat uzupełnia niedobory wapnia, magnezu i wit. D w okresach zwiększonego zapotrzebowania np. dla kobiet w okresie menopauzalnym, dzieci i młodzieży wtedy gdy rosną, osób starszych, dla utrzymania prawidłowego stanu kości i zębów, dla zmniejszenia ryzyka złamań itp.

Regina1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 17:42   #26
graczocholiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 50
Dot.: Preparaty na stawy

Ja bym proponowała flexit a wyróżnia się tym że jako jedyny ma białka kolagenowe w składzie. Ja sobie bardzo chwale często po bieganiu bolą mnie kolana i jak wypije jedną dawkę na wieczór na drugi dzień o ile nie robię biegania nic mnie nie boli.
__________________
CIEKAWY BLOG O ODCHUDZANIU
graczocholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 08:14   #27
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Preparaty na stawy

Na zdrowie naszych stawów ma wpływ między innymi nasza dieta oraz aktywność fizyczna, także warto o tym pamiętać. Ja oprócz tego stosuję suplement diety od Doppelherz - Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen. To produkt zalecany przede wszystkim osobom uprawiającym sport, zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Poza tym dla osób z nadwagą, ponieważ narażone są one na przeciążenie stawów, oraz osób w starszym wieku, dla lepszego odżywienia tkanki chrzęstnej.

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2016-09-28 o 10:23
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 13:23   #28
krys_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Preparaty na stawy

Moi rodzice stosują <reklama>i jak twierdza to jest swietny, nie testowałem, bo mi nie dokuczają stawy, bóle. Jest naturalnym preparatem.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-11-05 o 16:53 Powód: Reklama
krys_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 08:11   #29
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Preparaty na stawy

Obecnie weszło tyle nowości,że trudno się w tym połapać. Warto podpytać np.w aptece co nowego się pojawiło i co polecają
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 10:33   #30
Olga1994
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 14
Dot.: Preparaty na stawy

Zdecydowanie tak jak pisze powyżej w aptece tyle teraz nowości, że naprawdę nie wiadomo co wybrać. Moja babcia zawsze mówiła, że trzeba jeść dużo przetworów mlecznych w tedy koście są naturalnie zdrowe. I chyba taka opcja najlepsza, moja mama widziałam ostatnio, że bierze <reklama> bo też ma problemy ze stawami mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2017-03-22 o 11:35 Powód: Nieopłacona reklama
Olga1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-12 09:30:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.