Nie akceptuję tego. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-17, 20:13   #151
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
To samo sobie pomyślałam. Czasem nie da się od tak powiedzieć sobie nie zakocham się w nim.

Nie interesują się no i co z tego? Zainteresowanie jak każde inne. Nie wiem gdzie w tym wyznacznik męskości. Dla mnie to taki sam stereotyp jak powiedzenie, że kobieta jest od sprzątania i gotowania. Uogólniający, krzywdzący i nic więcej.
Nie ma nic bardziej "meskiego" niz facet strugajacy znawce mechaniki. Staje auto a on grzebie pod maska palcem wskazujacym. Znam sie na tyle zeby wiedziec ,ze o dobrego mechanika trudno.

A co do wymagan. To wiele z nich jest po prostu bez znaczenia. Rozumiem alkohol, narkotyki, problemy z agresja czy prawem, seksizm, ortodoksja w kazdej formie, priorytety dotyczace rodziny. Jestem w stanie zrozumiec ,ze ktos nie lubi podroznikow. Sama nie wyobrazam sobie siedziec z kims kto nosa poza dzialke nie wysciubi. Mysle ,ze glowne zainteresowania lepiej dzielic.
Ale zwiazek to cos na dobre I na zle. Czy jak nie bede mogla chodzic na silownie I strace 6-pak to facet mnie kopnie ,bo nie tak sie umawialismy.
Druga strona tez nie jest idealna. Facet straci premie a ja mu dam pozyczke na wspolne zycie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 20:33   #152
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Za to supermodelka może wymagać milionera, mimo ze sama nim nie jest, a milioner może wymagać supermodelki, chociaż modelem nie jest wymagania można mieć różne, nawet jeśli samemu się ich nie spełnia, bo partner może mieć wymagania inne.
Wymagać można co się komu podoba. Ale jakby facet miał do mnie pretensje, bo nie mam prawka i nie mogę go wozić, powiedziałabym woź się sam. Samemu Ci się nie chciało zrobić prawka/nie byłeś w stanie, a masz do mnie pretensje, że ja tego nie zrobiłam. Dla mnie to kuriozalne. Pieniędzy też to się tyczy.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez hekate93 Pokaż wiadomość
No jest coś innego w dosłownym sensie, ale w tym wypadku jest to kryterium wobec partnera/partnerki, ktoś może je spełniać, a ktoś nie, ale nadal jest to tylko kryterium, każdy ma do nich prawo.
Do mnie po prostu nie trafia Twój przykład, to wszystko. O tym kryterium samym w sobie już się wypowiedziałam.
Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
A co do wymagan. To wiele z nich jest po prostu bez znaczenia. Rozumiem alkohol, narkotyki, problemy z agresja czy prawem, seksizm, ortodoksja w kazdej formie, priorytety dotyczace rodziny. Jestem w stanie zrozumiec ,ze ktos nie lubi podroznikow. Sama nie wyobrazam sobie siedziec z kims kto nosa poza dzialke nie wysciubi. Mysle ,ze glowne zainteresowania lepiej dzielic.
Ale zwiazek to cos na dobre I na zle. Czy jak nie bede mogla chodzic na silownie I strace 6-pak to facet mnie kopnie ,bo nie tak sie umawialismy.
Druga strona tez nie jest idealna. Facet straci premie a ja mu dam pozyczke na wspolne zycie.
Zgadzam się z Tobą. Nie powinno się wchodzić w związek z kimś, z kim nie czujemy się dobrze, ale takie podejście na zasadzie nie spełniasz każdego podpunktu mojej listy życzeń to out przeraża mnie, bo boję się, że kiedyś trafię na takiego faceta. Na początku związku to pół biedy. Gorzej jak po czasie wyjdzie takie podejście. Strata w wyglądzie, w statusie finansowym, możliwości prowadzenia samochodu (np. ze względów zdrowotnych) i robi się problem.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 20:38   #153
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nie akceptuję tego.

Ja wymagania rozumiem tak, że szuka się osoby, która je spełnia, najwyżej się nie znajdzie. W tym wypadku można sobie wymagać nawet Brada Pitta i nikogo innego. Można chcieć milionera z 10 samochodami, który potrafi grać na 5 instrumentach, a samej być biedną jak mysz kościelna, nie mieć prawa jazdy i słuchu muzycznego. Dziwne jest brać kogoś zupełnie innego, a później próbować go zmienić na siłę. To jest nie w porządku, ale wymagania sobie można mieć i wcale ich samemu nie spełniać - za to trzeba trafić na partnera, którego wymagania spełniamy.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:06   #154
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nie akceptuję tego.

Na pewno nie zaakceptowałabym:
- człowieka z problemami psychicznymi i zadatkami do przemocy
- posiadania dzieci
- zbyt imprezowego życia
- relacji z korzyściami w przeszłości
- zbyt wielu związków z innymi kobietami
- braku szacunku do rodziców, dziadków
- bycia innej wiary niż ja
- palenia papierosów
- nadużywania alkoholu
- nietolerowania zwierząt
- przekonywania wszystkich dookoła do swoich racji, słuszności jakiejś partii politycznej, religii, kultury itp.
- braku ambicji
- jak to się mówi "srania wyżej niż ma się tyłek"
- posiadania tylko jednego celu w życiu - bycia w związku
- karalności
- ograniczania mnie, całkowitego wypełniania mojego czasu swoją osobą
- niezaradności i nieodpowiedzialności
- słabych/żadnych umiejętności prowadzenia auta
- bycia błaznem i wiecznym chłopcem

Wątek, który daje do myślenia. Pisząc to musiałam się porządnie zastanowić. Dużo tego wyszło, ale na szczęście są mężczyźni, które te wymagania spełniają. Sama też je spełniam, żeby nie było niepotrzebnych pytań. Zawsze szukałam kogoś podobnego do siebie.

Edytowane przez Cytrynowy_Sorbet24
Czas edycji: 2018-02-17 o 21:08
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:13   #155
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Nie akceptuję tego.

[1=80672f9efaa6a5051e08f4f ad642b1521503c830;8147883 6]Tak widzę, że wiele osób podaje tutaj w cechach wierzący/ateista. Jako osoba praktykująca inny od chrześcijaństwa system wierzeń spytam tak - jak macie z ludźmi o innych przekonaniach?
Wiem, że pewnie większość odpowie, że póki nie narzuca się innym swoich poglądów, to nie ma problemu (sama bym tak odpowiedziała), ale widzę, że dla wielu to fundamentalna kwestia.
Pytam tak z ciekawości, bo ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomą Żydówką.[/QUOTE]

Zaley czego te przekonania dotyczá i jak istotne sá dla mnie te kwestie.
Dodatkowo istotne jest jak druga osoba rozmawia/ dyskutuje.
Nie cierpię tendencji przekonywania za wszelką cenę czy też braku umiejętności słuchania (czyli w dyskusji koncentracji na swoich argumentach a nie branie pod uwagę wypowiedzi rozmówcy).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:15   #156
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jak zobaczy penisa i się nie zaczerwieni, nie odwróci wzroku to znaczy, że dziwka i juz kogoś miała.
#potwierdzoneinfo

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
A mnie intryguje kiedy doświadczenia seksualne są już zbyt duże, a kiedy jeszcze w normie 😊

Przypomniało mi się że nie chce faceta sikajacego na stojąco w domu 😁
I ja spełniam to kryterium.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:15   #157
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja wymagania rozumiem tak, że szuka się osoby, która je spełnia, najwyżej się nie znajdzie. W tym wypadku można sobie wymagać nawet Brada Pitta i nikogo innego. Można chcieć milionera z 10 samochodami, który potrafi grać na 5 instrumentach, a samej być biedną jak mysz kościelna, nie mieć prawa jazdy i słuchu muzycznego. Dziwne jest brać kogoś zupełnie innego, a później próbować go zmienić na siłę. To jest nie w porządku, ale wymagania sobie można mieć i wcale ich samemu nie spełniać - za to trzeba trafić na partnera, którego wymagania spełniamy.
No tak ale ,czy to jest dojrzale podejscie ? I czy taka osoba jest w stanie stworzyc zdrowy, normalny ,bliski zwiazek.
Pewne rzeczy wychodza naturalnie. Ktos moze byc czulym, kochajacym, cieplym czlowiekiem ale nie cwiczy na silowni albo nie jest to brad pitt to go skreslisz ? Gorzej jak ktos skresla juz w trakcie ,bo nam sie wyda malo ambitny ,bo nie planuje nadgodzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 21:16   #158
emilkaaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 182
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Roseslove I Emilkaaa ,bez urazy ale ile macie lat ? Piszecie tak jakbyscie delikatnie rzecz ujmujac zycia nie znaly.
Rozumiem ,ze pan doktor bylby fuj ,bo przez jakis czas nie spelnia wydumanych I nierealnych "kryteriow" ? Niech rzuci medycyne I zostanie prezesem banku. Jak ktos chce to sie da ...
Emilkaaa auto mozna kupic w 3 tyg jak Cie na to stac. Nie wiem ,czy kiedykolwiek kupowalas auto za swoje wlasne pieniadze, pracujac I utrzymujac sie samodzielnie.
Dziecko mojego meza tez tak gadalo. Zapomnialo ,ze nowe autko z salonu oznacza 4 letni leasing na koncie mamusi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 32. Nigdzie nie napisalam, że doktor nie moze byc, mam duzo znajomych lekarzy. Napisalam, że nie moze byc sprzątacz czy inna profesja daleko od mojej pod względem ambicji/ rozwoju/ zarobkow.
Co do auta i kosztow, to chyba oczywiste, że chcę partnera, ktory ma zarobki podobne do moich (lub wyższe jeśli chce). A zatem jesli mnie stać na auto to i jego będzie. Nie rozumiem problemu.
emilkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:18   #159
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A mnie intryguje kiedy doświadczenia seksualne są już zbyt duże, a kiedy jeszcze w normie 😊

Przypomniało mi się że nie chce faceta sikajacego na stojąco 😁
I ja spełniam to kryterium.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś mi twoja wypowiedź podpowiedziała co do wymagań, ale to chyba już zbyt szczegółowe

Ale nie chcę takiego, co się nawet nie podmyje po 2!
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:19   #160
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
No tak ale ,czy to jest dojrzale podejscie ? I czy taka osoba jest w stanie stworzyc zdrowy, normalny ,bliski zwiazek.
Pewne rzeczy wychodza naturalnie. Ktos moze byc czulym, kochajacym, cieplym czlowiekiem ale nie cwiczy na silowni albo nie jest to brad pitt to go skreslisz ? Gorzej jak ktos skresla juz w trakcie ,bo nam sie wyda malo ambitny ,bo nie planuje nadgodzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kalor chyba chodziło o to, że masz jakieś wymagania, ale to jest tak jak z szukaniem pracownika, ktoś nie spełni 100% wymagań, ale wpadnie ci w oko to bierzesz, przymykasz oko i go nie przerabiasz na lepszą wersję tylko cieszysz się swoim szczęściem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:19   #161
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
No tak ale ,czy to jest dojrzale podejscie ? I czy taka osoba jest w stanie stworzyc zdrowy, normalny ,bliski zwiazek.
Pewne rzeczy wychodza naturalnie. Ktos moze byc czulym, kochajacym, cieplym czlowiekiem ale nie cwiczy na silowni albo nie jest to brad pitt to go skreslisz ? Gorzej jak ktos skresla juz w trakcie ,bo nam sie wyda malo ambitny ,bo nie planuje nadgodzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja? Nie, ale ktoś może sobie skreślić. I może być niedojrzały, to nie znaczy, że musi zmienić podejście. Najwyżej nie znajdzie swojego ideału
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 21:26   #162
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja? Nie, ale ktoś może sobie skreślić. I może być niedojrzały, to nie znaczy, że musi zmienić podejście. Najwyżej nie znajdzie swojego ideału
No tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:28   #163
emilkaaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 182
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ej. Ale jak ktoś ma prawko, a nie ma auta, to jak?
Zakładamy sytuację - facet ma prawko ale nie ma auta. Zasłabłaś.
No i... Co wtedy?
Ma dzwonić po kolegach, żeby któryś pożyczył auto?
Ma latać po sąsiadach?
Po rodzicach (zakładając, że z nimi nie mieszka)?
A czas mija, tik tak tik tak


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wtedy moze skorzystać z mojego auta jeśli swojego nie posiada.
emilkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:34   #164
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Za to supermodelka może wymagać milionera, mimo ze sama nim nie jest, a milioner może wymagać supermodelki, chociaż modelem nie jest wymagania można mieć różne, nawet jeśli samemu się ich nie spełnia, bo partner może mieć wymagania inne.


Cytat:
Napisane przez hekate93 Pokaż wiadomość
Któraś dziewczyna pisała, że jeśli wymagamy czegoś od faceta, w tym przypadku prawa jazdy, to sami też musimy mieć bo inaczej jesteśmy hipokrytką. I tu moje pytanie - czy jeśli wymagam żeby facet był wysokim brunetem to sama też muszę być wysokim brunetem? jak dla mnie to każdy może mieć swoje wymagania, jakiś facet je spełnia, ale ja mogę jego nie spełnić, trudno się mówi i żyje się dalej.
A co do tego co ja bym nie akceptowała to raczej wszystko zostało tu już wymienione, nic odkrywczego mi nie przychodzi narazie do głowy
Oczywiście że można mieć i najważniejsze aby druga osoba je akceptowała. Ja wcześniej pisałam o tym, że uważam po prostu pewne rzeczy za hipokryzję. Np wymaganie prawa jazdy kiedy samemu się nie ma, bądź wymaganie sportowej sylwetki kiedy samemu jest się leniwą kluchą. Innym może to odpowiadać, mnie do danej osoby zniechęca.


Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość

Tata mojego kolegi powiedział: każdy szanujący się facet powinien mieć prawo jazdy.
Tata, a Marcin powiedzial...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:46   #165
Enfant_Double_Terrible
Raczkowanie
 
Avatar Enfant_Double_Terrible
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 83
Dot.: Nie akceptuję tego.

Hm. Jakbyście mnie zapytały kilka lat temu, to bym miała długą listę, ale zakochałam się w facecie, który niby nie spełnia moich wymagań i co teraz. Tzn. wiadomo, coś tam zostało, ale jednak sporo punktów z listy odpadło i nagle guzik mnie obchodzą.

A co zostało z rzeczy, które skreślają potencjalnego amanta:

1) Skłonność do przemocy.
2) Alkoholizm/narkomania.
3) Skłonność do przesadnego racjonalizmu i chłodnego, intelektualnego myślenia, jak to napisała jedna z poprzedniczek, never again.
4) Kreowanie się na tego, który zawsze wie lepiej.
Enfant_Double_Terrible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:18   #166
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Roseslove Pokaż wiadomość
[/U]

A ja w życiu kieruje się tym żeby liczyć tylko na siebie i tego oczekuje od faceta. Ty możesz mieć inaczej ale po co wtrącać się do życia innych i to wartościować? Przecież ludzie są różni i mają różne oczekiwania. Ja nie chcę i nie potrzebuje pomocy i sama jej nie udzielam. Uważam, że jestem dorosła i samodzielna a związek to dla mnie em
Nie wszystko da się zaplanować, nawet swoją karierę. Fajnie jak się jest młodym i zdrowym. Co w przypadku wypadków losowych/utraty zdrowia/likwidacji miejsca pracy? Koniec związku bo "ja nie udzielam pomocy". Piszesz jak bardzo wyrachowana osoba, która nie zna życia.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez marcin959595 Pokaż wiadomość
Po prostu nie chcę być z kobietą, która nie wiem jak zachowywać się w związku, bo nikt jej tego nigdy nie pokazał. Nie mam zamiar brać na swoje barki nie moich błędów.
Nie wiem skąd bierzesz te rewelacje, ale radzę się dokształcić Osoby, które wychowywały się w pełnej rodzinie nie mają monopolu na to "jak zachowywać się w związku" a w ich rodzinie też mogły pojawiać się patologiczne zachowania.


Czego ja bym nie zaakceptowała?

1. Braku wyobraźni (j.w.)
2. Braku ambicji i celu w życiu
3. Mamisynka
4. Osoby wyznania innego niż chrześcijańskie
5. Alkoholizmu/narkomanii
6. Rozwodnika
7. Dzieci z poprzedniego związku
8. Bluszcza, który nie ma swojego życia
9. Zbytniego imprezowicza
10. Luźnego podejścia do związku
11. Skąpstwa
12. Skrajnego lewicowca
13. Osoby czarnoskórej (nie pociągają mnie)
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2018-02-18 o 23:15
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:36   #167
Migente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez marcin959595 Pokaż wiadomość
Nie akceptuję u partnerki:

- wychowywała się bez ojca,
- nie ma ambicji,
- pracuje na słabym stanowisku,
- zarabia mniej niż 3,5 tysiąca netto,
- nie ma żadnych pasji (malowanie paznokci i wycieczka raz do roku do hiszpanii to nie pasja)
- jest feministką/członkinią partii razem
- nie je mięsa
- prowadziła rozwiązły tryb życia,
- oczekuje, że będę więcej płacił niż 50% (za utrzymanie domu czy wspólny wyjazd).


U mnie lista bardzo podobna jak u Melanchton, czyli odpada praktykujący katolik, osoba ze skłonnościami do przemocy, nieempatyczna i leniwa.
No i jak chłopaka nie śmieszą moje żarty to też nie stworzymy satysfakcjonującego związku.

Edytowane przez Migente
Czas edycji: 2018-02-17 o 22:38
Migente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:39   #168
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Roseslove Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie. Czego nie akceptujecie u partnera? Co sprawia że ktoś nie może zostać waszą drugą połówką? Jestem ciekawa jakimi kryteriami oceniacie. Chętnie poczytam wasze odpowiedzi



U mnie:

długi

brak samochodu i prawa jazdy ze względu na ograniczenia

nadużywanie alkoholu

każde narkotyki

przemoc, agresja także w przeszłości

rozwiązłe życie seksualne, zdrady

brak zdecydowania i własnego zdania

Oraz cech takie jak skąpstwo, nadpobudliwość, lenistwo.
Zgadzam sie ze wszystkim oprocz posiadania samochodu.
Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Gdybym teraz szukała to odpadają:

- wierzący i praktykujący (zwłaszcza katolicy)
- rasiści, ksenofobowie
- prawicowcy, tradycjonaliści, konserwatyści i osoby anty-choice,
- faceci ze skłonnością do przemocy
- gospodarczy liberałowie, zwolennicy "wolnej ręki rynku" i "teorii skapywania bogactwa"
- alkoholicy, hazardziści - nawet "zaleczeni"
- osoby nielubiące zwierząt i nie doceniające walorów diety roślinnej


Prawo jazdy nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Dodalabym:
-posiadanie dzieci,
-bycie mamisynkiem,
-problem z narkotykami,
-pobyt w wiezieniu lub inne wyroki,
-rozbiezne potrzeby seksualne,
-choroby psychiczne jak schizofrenia, ostra depresja, dwubiegunowa itd,
-Hiv, klykciny konczyste czy opryszczka intymna,
-Inne nieuleczalne choroby mocno utrudniajace zycie,
-Bardzo rozbiezne poglady,
-brak higieny
-szowinizm,
-nieakceptowanie aborcji.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-02-17 o 23:01
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:46   #169
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Nie akceptuję tego.

[1=80672f9efaa6a5051e08f4f ad642b1521503c830;8147883 6]Tak widzę, że wiele osób podaje tutaj w cechach wierzący/ateista. Jako osoba praktykująca inny od chrześcijaństwa system wierzeń spytam tak - jak macie z ludźmi o innych przekonaniach?
Wiem, że pewnie większość odpowie, że póki nie narzuca się innym swoich poglądów, to nie ma problemu (sama bym tak odpowiedziała), ale widzę, że dla wielu to fundamentalna kwestia.
Pytam tak z ciekawości, bo ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomą Żydówką.[/QUOTE]
U mnie wszyscy religijni odpadają, więc nie dyskryminuję pod tym względem.

Ale przyznam, że chodzi mi zwłaszcza o religie mocno narzucające swój kodeks etyczny. "Bóg chce to, Bóg chce tamto, to jest moralne według Boga, a to niemoralne, nasze Pismo mówi itd."
Nie wyobrażam sobie życia z osobą, która wierzy, że urzędnicy kultu albo święte księgi przekażą jej wolę Istoty Najwyższej.
Albo w ogóle wierzącej w spersonifikowaną Najwyższą Istotę.
Jest to dla mnie niepojęcie głupie.
Rozsądny agnostyk - spoko. "Chcę wierzyć, że coś tam jest po śmierci" - spoko. "Bóg mówi, że nieczyste myśli są grzechem" - nie spoko.

Przy tym wszystkim nie miałabym nic przeciwko związaniu się z osobą z innego kręgu kulturowego, pod warunkiem, że miałby do zinstytucjonalizowanej religii ten sam stosunek co ja. Generalnie: wierzący i praktykujący - nigdy, ale jakaś tam duchowość - ok, bo wojujący ateiści odmawiający religiom ich kulturowej wartości też u mnie odpadają.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2018-02-17 o 22:48
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 22:54   #170
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja wymagania rozumiem tak, że szuka się osoby, która je spełnia, najwyżej się nie znajdzie. W tym wypadku można sobie wymagać nawet Brada Pitta i nikogo innego. Można chcieć milionera z 10 samochodami, który potrafi grać na 5 instrumentach, a samej być biedną jak mysz kościelna, nie mieć prawa jazdy i słuchu muzycznego. Dziwne jest brać kogoś zupełnie innego, a później próbować go zmienić na siłę. To jest nie w porządku, ale wymagania sobie można mieć i wcale ich samemu nie spełniać - za to trzeba trafić na partnera, którego wymagania spełniamy.
Oni mają prawo mieć takie wymagania. Nikt im pistoletu do głowy nie przykłada i nie karze robić inaczej. Ale ja mam prawo nie widzieć w tych wymaganiach sensu i o tym sensie podyskutować.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:57   #171
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez Migente Pokaż wiadomość


U mnie lista bardzo podobna jak u Melanchton, czyli odpada praktykujący katolik, osoba ze skłonnościami do przemocy, nieempatyczna i leniwa.
No i jak chłopaka nie śmieszą moje żarty to też nie stworzymy satysfakcjonującego związku.
A czy praktykujący muzułmanin mógłby być?
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 23:16   #172
Migente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
A czy praktykujący muzułmanin mógłby być?
Jeszcze nigdy nie poznałam osobiście praktykującego muzułmanina, więc jest to problem, którym mało się przejmuję. Niestety islam jest bardzo podobny do katolicyzmu pod wieloma względami, więc w meczecie też nie będę szukać partnera. Tak samo jak nie będą mnie interesować wyznawcy wielu innych religii, których nie widzę sensu wymieniać.
Katolik kiedyś nawet wpadł mi w oko, ale różnice okazały się nie do przeskoczenia, chociaż chłopak posiadał niewiele innych wad.
Migente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 23:27   #173
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Nie akceptuję tego.

nie akceptuje palaczy, alkoholików, osób z niskim ilorazem inteligencji, agresywnych, zdrajców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 23:36   #174
80672f9efaa6a5051e08f4fad642b1521503c830
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 82
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zaley czego te przekonania dotyczá i jak istotne sá dla mnie te kwestie.
Tu mi chodziło konkretnie o religię

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
ale jakaś tam duchowość - ok, bo wojujący ateiści odmawiający religiom ich kulturowej wartości też u mnie odpadają.
O tak, to prawda. To mnie niezwykle drażni.
[alt-J w podpisie - ❤]

Właśnie tak o to pytam, bo widzę, że wielu ludzi pisze tutaj o kwestii wiary, a jakoś nigdy mnie nie spotkało, by ktoś zainteresowany mną odrzucił mnie ze względu na mój system wierzeń (zen) i vice versa. Nawet bardzo wierzące osoby wydawały się nie mieć z tym problemu. Choć może to kwestia młodego wieku.
80672f9efaa6a5051e08f4fad642b1521503c830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 00:17   #175
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale nie chcę takiego, co się nawet nie podmyje po 2!
Co to znaczy?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 00:34   #176
marcin959595
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 9
Dot.: Nie akceptuję tego.

Amatorki czarnych/śniadych knag odpadają. Nawet jeśli to były jednorazowe incydenty.
marcin959595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 01:26   #177
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Nie akceptuję tego.

Moja krótka lista:

- nieczytająca, niepotrafiąca prowadzić ciekawych rozmów na temat literatury/filmów/gier wideo, popełniająca błędy ortograficzne;
- nudna, pozbawiona zainteresowań (najlepiej żeby jej zainteresowania w przynajmniej częściowym stopniu odbiegały od moich - wiedza na tematy o których mam znikome pojęcie imponuje mi), nieambitna, o ograniczonych horyzontach, nieinteligentna;
- nielubiąca podróżować, nieznająca żadnych języków obcych;
- nieposiadająca własnego zdania, niepewna siebie;
- cicha, szara myszka;
- hipokrytka, seksistka;
- wszelkie formy attention whore, manipulantka, kobieta-bluszcz;
- o innym poczuciu humoru niż ja;
- miłośniczka dużych ilości alkoholu, tytoniu, klubów, solarium i grubych warstw makijażu;
- z kobietą o niskim libido raczej bym się nie dogadał ;
- nieatrakcyjna, zaniedbana, otyła, niskiego wzrostu.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 06:13   #178
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez emilkaaa1 Pokaż wiadomość
Wtedy moze skorzystać z mojego auta jeśli swojego nie posiada.
A jeśli nie masz auta? Chodziło o sytuację, kiedy w "domostwie" nie ma auta.
Bo ja np. Nie mam i nie zamierzam robić. Zrobiła kurs, zdałam teorię, ale do praktyki nie podeszłam, bo bardzo się boję jeździć autem, przed jazdami miałam mdłości ze strachu, a jak jechaliśmy "na trasę" (no bo ta podstawowa nauka to w moim małym miasteczku, gdzie jest 10 ulic na krzyż, potem wyjazd 60 km dalej, do miasta zdawania) to ryczałam tak, że mnie matka musiała siłą z domu wypychac.
No i cóż, niezbyt pożądane byłoby, gdyby taka osoba jak ja miała prawo jazdy i auto.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 07:04   #179
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Nie akceptuję tego.

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Co to znaczy?
Haha, ja zrozumiałam po chwili 😉
Tylko ciężko to zweryfikować na pierwszych randkach 😁
Cytat:
Napisane przez marcin959595 Pokaż wiadomość
Amatorki czarnych/śniadych knag odpadają. Nawet jeśli to były jednorazowe incydenty.
Widzę, że ciekawy z ciebie osobnik.
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A jeśli nie masz auta? Chodziło o sytuację, kiedy w "domostwie" nie ma auta.
Bo ja np. Nie mam i nie zamierzam robić. Zrobiła kurs, zdałam teorię, ale do praktyki nie podeszłam, bo bardzo się boję jeździć autem, przed jazdami miałam mdłości ze strachu, a jak jechaliśmy "na trasę" (no bo ta podstawowa nauka to w moim małym miasteczku, gdzie jest 10 ulic na krzyż, potem wyjazd 60 km dalej, do miasta zdawania) to ryczałam tak, że mnie matka musiała siłą z domu wypychac.
No i cóż, niezbyt pożądane byłoby, gdyby taka osoba jak ja miała prawo jazdy i auto.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
A mi sie wydaje, ze wszystko jest kwestia psychiki i nastawienia.
Nie chce przez to powiedzieć, że na siłę powinnaś robić prawo jazdy, tylko myślę, że człowiek jest w stanie zrobić bardzo wiele, jeśli pokona strach, jest odpowiednio zdeterminowany, uparcie dąży do celu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 07:51   #180
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Nie akceptuję tego.

Jak rozstałam się z exem to nie miałam żadnych oczekiwań co do nowego faceta. Stwierdziłam, że będę na bieżąco oceniać czy mi pasuje czy nie. Ale oczywiście jest kilka cech, które dyskwalifikuje faceta na starcie:

- alkoholizm
- choroby psychiczne
- długotrwałe bezrobocie
- lenistwo
- bycie mamisynkiem
- brak higieny osobistej
- mieszkanie z rodzicami w wieku 30+ lat (chociaż tutaj mogłabym jeszcze się ugiąć)
- typowy kobieciarz i bawidamek
- hazard
- niespłacone, ciągnące się długi (bo co innego kredyt np. na mieszkanie/samochód, który jest ciągle spłacany)
- kompletny introwertyk wiecznie zamknięty w domu
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-25 22:25:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.