Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 23:09   #1
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Question

Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...


Drogie Wizazanki,
Otoz 19 wrzesnia wybieram sie na teneryfe na wakacje... chcialam Was zapytac o wraznia z pobytu, jakies wskazowki, doswiadczenia?
..dotyczace tego z czego warto skorzystac, gdzie pojechac, co zobaczyc?
Moze wiecie o jakichs wycieczkach po wyspie?

...no i moze rozbawi Was moje pytanie...ale czy we wrzesniu jest tam prawdziwie letnia pogoda.taka na spodnice, bluzki na ramiaczkach itp?

Dodam, ze jade na polodnie: Playa de las americas.
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 11:56   #2
tratata
Raczkowanie
 
Avatar tratata
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 170
GG do tratata
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

heloł
wczoraj wróciłam z teneryfy pogoda rewelacja, ciepło słucho słonecznie - na dodateki przecudowna roslinnośc, wielkie fale!
istny raj na ziemi!
my byliśśmyu w puerto de la cruz - czyli bardziej na połnocy , która jeds jakby z innej bajki- bardziej zielona, zarosnieta palmami ale mniej słoneczna i wilgotna porównując z południem!
pleja de las americas tylko przelotem w drodze do domu zeby nie spożnic sie na kolacje ale sadząc po pogodzie tam panującej - myśle ze przez 2 tygodnie nie powinno sie tam nic zmienic!
wysmazyć sie uda, blisko na los gigantes, do los christianos skąd odpływa piter pan w 3 godzinnt rejs po oceanie połaczonyz oglądaniem delfinów!
nie daleko masca- raj na ziemi do którego dostac najprosciej można sie przy pomocy małego aczkolwiek zwinnego auteczka
a razie jakch pytań- wal smiało- postaram sie pomóc
a Teneryfie mówie zdecydowane TAK
pozdro
tratata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 14:37   #3
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

hejkamam takie pytanie,czy orientujecie się mniej więcej,ile kosztują wczasy na Teneryfie w okresie czerwca,lipca lub sierpnia?pozdrawiam
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 15:38   #4
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
hejkamam takie pytanie,czy orientujecie się mniej więcej,ile kosztują wczasy na Teneryfie w okresie czerwca,lipca lub sierpnia?pozdrawiam
Nie ma kwoty mniej więcej, praktycznie w każdym hotelu jest inna cena, zależy też kiedy jedziesz, na ile czy all inclusive czy tylko śniadania i obiadokolacje
Przejrzyj sobie strony biur podróży i wtedy zorientujesz się co dany hotel, miejscowość oferuje i ile trzeba za to zapłacić

Polecam Scan Holiday http://www.scanholiday.pl/ byliśmy z nimi na Gran Canarii
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 16:57   #5
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

dziękuję Słońce,ale wiesz,już patrzyłam na Scanie i na Tui...i są tylko oferty do końca kwietnia...muszę wiedzieć czy to będzie 3 tys co najmniej,czy więcejchciałabym mamę tam zabrać w ramach jej urodzin i myślę ile musze odłożyć z mej studenckiej pensjipozdrawiam!
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:12   #6
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
dziękuję Słońce,ale wiesz,już patrzyłam na Scanie i na Tui...i są tylko oferty do końca kwietnia...muszę wiedzieć czy to będzie 3 tys co najmniej,czy więcejchciałabym mamę tam zabrać w ramach jej urodzin i myślę ile musze odłożyć z mej studenckiej pensjipozdrawiam!
Ok, rozumiem
Dla porównania - za 1 tydzień sierpniowy (20-27.08) na Gran Canarii (śniadania i obiadokolacje), hotel 4 gwiazdkowy płaciliśmy około 2500 zł od osoby
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 07:57   #7
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

to nie jest tak źle
na pewno cena jest niższa w Last Minute,więc może trafię,daleko jeszcze do tego
nigdy nie byłam na Wyspach Kanaryjskich,ale słyszałam,że bajkapozdrawiam cieplutko i dziękuję za odp
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-29, 23:28   #8
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Uwazaj na last minute, czesto kwateruja w miejscowosciach ktore ze zdjeciami z folderow nie maja nic wspolnego. Teneryfa Teneryffie nie rowna, zalezy od pory roku zima na polnocy slonca za czesto nie zobaczysz. promenady w strefie turystycznej sa bajkowe , sklepy, restauracje, itd, ale jak wyladujesz z dala od tego nie bedziesz za bardzo zadowolona, no chyba ze ne szukasz widokow jak z kolorowych folderow...polecam costa adeje, costa fanabe oraz slynna bahia del duque
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 19:53   #9
tratata
Raczkowanie
 
Avatar tratata
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 170
GG do tratata
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Uwazaj na last minute, czesto kwateruja w miejscowosciach ktore ze zdjeciami z folderow nie maja nic wspolnego. Teneryfa Teneryffie nie rowna, zalezy od pory roku zima na polnocy slonca za czesto nie zobaczysz. promenady w strefie turystycznej sa bajkowe , sklepy, restauracje, itd, ale jak wyladujesz z dala od tego nie bedziesz za bardzo zadowolona, no chyba ze ne szukasz widokow jak z kolorowych folderow...polecam costa adeje, costa fanabe oraz slynna bahia del duque


niekoniecznie akurat ja korzystałam z oferty last minute - no i efekt przeszedł moje oczekiwania ale może faktycznie to kwestia szczęścia nam na szczęście szczęście dopisało
ja zdecydowanie polecam tego typu ofertę! nie zawiodłam się a w przyszłym roku juz planujemy wakacje z ofertą jeszcze bardziej last spakować się na ciepłe kraje i czatowac na mega promocje
dla przykładu podam róznice cenową

hotel 4*
wyżywnienie 2 posiłki
puetro de la cruze - połnocna częśc wyspy


3 miesiące przed planowanymi wakacjami - 3200zł
5 dni przed - 1809 zł( z opłatą lotniskową)
dzien przed - 1300 zł całośc
wiec róznica spora, tylko ze wyjazd strasznei spontanicznie

pozdrawiam i zycze...udanych wakacji
tratata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 22:23   #10
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

No to sie ciesze ze jestes zadowolona, mieszkam tu juz 10 lat i przez ten czas widzialam i slyszalam niejedno. wiem rowniez jakie problemy maja dziewczyny z biur podrozy jak klient jest kwaterowany w LAs caletillas w hotelu 3* oficjalnie a wg mnie w 1* gdzie z basenu odpada farba. Rowniez co do pogody zalezy kiedy jedziesz, ja osobiscie uwielbiam polnoc, bardzo zielona, ale zima koniec listopada, grudzien, styczen nie ma tam zbyt wiele dni slonecznych i pada. dobrze poszperac po internecie i wypytac dokladnie na co mozemy liczyc. nie jestem zwiazana z zadnym polskim biurem ale czasami naprawde zal mi bylo ludzi nabitych w butelke. Wg mnie mialas szczescie i fajnie.
Pozdrawiam ze slonecznej Teneryfy, dzis bylo +27 i sloneczko.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:42   #11
tratata
Raczkowanie
 
Avatar tratata
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 170
GG do tratata
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

ale Ci zazdroszcze tej miescówy!! wszytsko bym dała zeby teraz sie tamz naleśc u Ciebie na słoneczku i w takich tropikalnych upalach <porównując oczywiście z polską szarugą>
niestety na taki eprzyjemności troszke jeszzce trzeba poczekac... chyab ze nei znajde pracu u siebie, to przyjezdam na teneryfe hot-dogi sprzedawać przy plaży
pozdrawiam z zapyziałej Polski
tratata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-28, 21:18   #12
vitalia60
Przyczajenie
 
Avatar vitalia60
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Gran Canaria??

Czy ktos moze sie podzielic wrazeniami z pobytu na GC??.
vitalia60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 05:19   #13
karolciad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 45
Dot.: Gran Canaria??

kolega z pracy byl i uwaza ze jest to dosc droga wyspa.ale bardzo mu sie podobalo
__________________
http://s6.suwaczek.com/20100904300113.png
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego."
karolciad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 07:57   #14
ala
Raczkowanie
 
Avatar ala
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
Dot.: Gran Canaria??

Cytat:
Napisane przez karolciad Pokaż wiadomość
kolega z pracy byl i uwaza ze jest to dosc droga wyspa.ale bardzo mu sie podobalo
Z czegoś muszą się przecież utrzymywać, a jadąc gdzieś trzeba się przecież liczyć z kosztami. Znalazłam tak dla orientacji ceny na Wyspach Kanaryjskich, wklejam je oczywiście:

chleb tostowy mały - (0,7 Euro)
mleko (0,6 Euro)
banany 1 kg - (od 1 Euro)
pomarańcze 1 kg - (4,5 Euro)
piwo 0,33 l - (od 2 Euro)
woda pakowana 1,5 l - (0,5 Euro)
baget - (od 1,8 Euro)
(info. ze strony http://www.invia.pl/wyspy-kanaryjskie/kurzy-walut/)

Co do samych ofert wylotowych na Gran Canarie to chyba nie jest aż tak źle. Z Itaką do hotelu z all można lecieć od 2,389 złotych więc całkiem przyzwoicie.
ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 11:45   #15
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Gran Canaria??

droga wyspa ale warto niesamowite wydmy maspalomas + zwiedzanie wyspy samochodem (choć wymaga niemałych umiejętności ), krajobraz jest przepiękny. dla szukających rozrywek również jak znalazł
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 11:16   #16
vitalia60
Przyczajenie
 
Avatar vitalia60
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Gran Canaria??

Dziekuje za informacje.
W ubieglym roku bylam na Teneryfie wiec zwiedzanie wyspy autem na wlasna reke to wspaniala sprawa i mam zamiar ja powtorzyc na GC.
Jedziemy z opcja all wiec nie interesuja mnie ceny poszczegolnych produktow.
Chcialabym sie dowiedziec co warto obejrzec oprocz wiekszych miast,wydm.
Warto odwiedzic aqupa park?.
Pozdrawiam.
vitalia60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 13:05   #17
kasia-mk
Raczkowanie
 
Avatar kasia-mk
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 62
Dot.: Gran Canaria??

w aquaparku nie byłam ale napewno warto odwiedzić Palmitos park, portowe miasteczko Puerto de mogan, w śr części Roque nublo (piękny widok na Teneryfę), Teror (sanktuarium), San Mateo targ w niedzielę, widoki w czasie drogi do tych miejscowości są piękne, no ale konieczny jest samochód

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

a ceny wcale nie są kosmiczne, no i warto zrobić zakupy perfumeryjno-kosmetyczne o wiele taniej niż u nas np w centrum hand. Faro2 w drodze z Maspalomas do Playa del Ingles
kasia-mk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 13:45   #18
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Gran Canaria??

Byłam w zeszłym roku w sierpniu na GC - polecam
Tak jak piszą dziewczyny wyżej - najlepiej wynająć samochód i trochę pozwiedzać na własną rękę Mieliśmy tez zorganizowaną wycieczkę po wyspie, ale nie da się w jeden dzień wszystkiego zobaczyć
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:16   #19
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Dot.: Gran Canaria??

Moim zdaniem wyspa nie jest droga,wiadomo w knajpach nie jest tanio,byłam w tamtym roku bardzo mi się podobało ocean jest przepiekny,wydmy cudowne podobno w połowie wydm w Maspalomas można pojezdzić na wielbłądzie,wyporzyczenie samochodu dośc tanie
W mieście Playa Del Ingles,polecam na zakupy- Yumbo -czteropoziomową dżungle sklepów, która przypomina arabski bazar kipiący wszelkiego typu towarami – od dywanów po radia.
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 11:43   #20
canari
Raczkowanie
 
Avatar canari
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 75
Teneryfa

Hejka Wiem, że ktoś może sobie pomyśleć, że zwariowałam, bo bez przerwy gadam tylko o tej Teneryfie, ale dlaczego mam się nie chwalić wakacjami życia... Dziewczyny jeżeli tylko będziecie miały okazję tam jechać to nie wahajcie się ani chwili! Wspaniałe miejsce na wakacje, wypoczynek Zapraszam do galerii
__________________
Zaglądajcie do mojego albumu zdjęć http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,4canarias.html
canari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:52   #21
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194
Dot.: Teneryfa

Piękne zdjęcia... zazdroszczę wakacji. Ja teraz myślę o takiej objazdowej, Jordania, Egipt. A Ty rozumiem z tego alfa staru jesteś zadowolona :P?
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:33   #22
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Teneryfa

Ja mam chęc na Teneryfę z synem bo bardzo mi się spodobałw katalogu biura podróży ten Siam Park.
w jakim miesi,ącu byłaś i ile płaciłas za wycuieczke bo widze że ceny za Teneryfe są dośc duże
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 21:27   #23
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194
Dot.: Teneryfa

Nie, ceny nie są jakieś straszne podobno. Wiadomo, sa i tańsze i droższe miejsca. Ja bym bardzo chciała tam lecieć, często patrze na te Twoje zdjęcia Canari, są bardzo zachęcające ;P
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 19:02   #24
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: Teneryfa

Ja byłam teraz w Egipcie z alfą. widziałam, ceny Teneryfy bardzo są zachęcające :P
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:28   #25
canari
Raczkowanie
 
Avatar canari
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 75
Dot.: Teneryfa

No ja właśnie też z alfą byłam, pattrzyłam niedawno na oferty i całkiem atrakcyjne.
__________________
Zaglądajcie do mojego albumu zdjęć http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,4canarias.html
canari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 10:37   #26
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Teneryfa

Ja 2 tyg temu wróciłam z Teneryfy, było cudownie! ;D tak, jak przypuszczałam. Siam Park świetny moja córa nie chciała wyjść z wody (ok 30st.), w Loro Parque też extra.
Załapałam się też na wycieczkę na Gomerę, po za tym objazdówka po całej Teneryfie, bajka!!

Canari dzięki za informacje
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:58   #27
canari
Raczkowanie
 
Avatar canari
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 75
Dot.: Teneryfa

ehhh chętnie bym tam wróciła... uwielbiam oglądać te moje zdjęcia i sobie wspominac. Nigdy wcześniej nie byłam na Teneryfie a teraz bym z wielką chęcią nawet tam zamieszkala
__________________
Zaglądajcie do mojego albumu zdjęć http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,4canarias.html
canari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:44   #28
maniak76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Teneryfa

Na Teneryfie koniecznie trzeba wypożyczyć jakiś fajny Cabrio i objechać ją wzdłuż i wszerz. Za 100 euro za dobę można mieć BMW Z4 i porządnie nim poszaleć. Szczególnie polecam drogę do Maski. Sam dojazd dostarczy wielu wrażeń, a na miejscu zastaniemy świetne restauracje i dobre jedzonko.
__________________
Forum
maniak76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:06   #29
beata_1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Teneryfa

Dla ludzi ktorzy wybieraja sie na teneryfe ja poleca ta strone (ciach!) jest tam opis jak i co zwiedzac a takze pelno zdjec goraco polecam.

Edytowane przez Westalka
Czas edycji: 2010-01-12 o 07:01
beata_1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:07   #30
shelkaa
Zadomowienie
 
Avatar shelkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Gran Canaria??

Gorąco polecam Gran Canarię! Coś pięknego, mały raj na ziemi
Szczególnie dla miłośników przyrody, idealne miejsce dla tych, którzy lubią chodzić szlakami turystycznymi.
Byliśmy tam z TŻ w listopadzie 2009, cieplutko, późnym wieczorem ok +27 st.
Mieszkaliśmy w Puerto Rico, miasto tętniące życiem praktycznie 24 h. na dobę, ludzie sympatyczni, uśmiechnięci.
Mnóstwo pięknych miejsc, nie licząc Puerto Rico rzecz jasna a tam oczywiście cudne plaże, jedna z piękniejszych- Playa de Amadores, sztucznie utworzona w latach 60-tych. Można tam wynająć leżak 3 Euro, parasol- 2, kupić pamiątki, również restauracji i barów nie brakuje, ceny oscylują od ok 10 Euro za obiad np. Dania smaczne i raczej sycące.
Będąc wyspą, G.C. posiada silną więź z morzem, której zawdzięcza szeroką gamę świeżych ryb. Koniecznie trzeba spróbować pyszne rybne potrawy oraz owoce morza.
Kolejne ciekawe miejsce to Maspalomas słynące z plaż dla naturystów, piaszczystych wydm- Dunas de Maspalomas oraz Faro de Maspalomas- latarni morskiej w Maspalmas, Playa del Ingles, Las Palmas de Gran Canaria- największe miasto Gran Canarii, jak również jej stolica, która jest jednocześnie jej zabytkowym centrum. Warto zobaczyć plaże Playa de las Cantera.
Warto odwiedzić Park Los Palmitos i Jardin Botanico Canario, gdzie można się poczuć, jak w rajskim ogrodzie. Egzotyczne ptaki i kolorowe motyle w otoczeniu wielu gatunków palm, kaktusów i orchidei wyłaniają się niespodziewanie wśród skalistej pustyni niczym prawdziwa oaza...
Podobnie jak w Parque Los Palmitos, ogród botaniczny – Jardin Botanico Canario zgromadził wiele gatunków palm, a także endemiczne sosny z wysp archipelagu oraz kilka tysięcy kaktusów z całego świata.
Dedos de Dos, czyli Palec Boży to wynurzająca się z oceanu skała, którą znajdziemy nieopodal wioski rybackiej Puerto de las Nieves, natomiast w pobliżu San Nicolas de Tolentino podziwiać można Cactualdea – ogród kaktusów.
Caldera de Bandama to największy na G.C. krater wulkanu. Średnica krateru wynosi 1 km, głębokość 200m, a jego obwód niemal 10 km. W pobliżu położony jest szczyt Pico de Bandama, o wysokości 569 m n.p.m., z którego rozciąga się przepiękna panorama na północno-wschodnią część wyspy i na całe Las Palmas.
G.C. jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Każdy może coś dla siebie znaleźć Miłośnicy golfa będą wprost zachwyceni, bardzo popularny jest również mini golf. Dzięki wielu trasom rowerowym w przepiękne zakątki G.C. będziemy mogli przeżyć niezwykła przygodę.
Kolejna możliwość to rejs po wodach Oceanu Atlantyckiego w poszukiwaniu delfinów- gorąco polecam, na prawdę warto zobaczyć delfiny ich naturalnym środowisku dosłownie na wyciągnięcie ręki
Oczywiście zawsze możemy wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie, czy też db. się bawić w aqua parku, albo odprężyć się podczas masażu
Wyspa to prawdziwy raj dla miłośników wypoczynku aktywnego. Można tu uprawiać między innymi żeglarstwo, parachuting, windsurfing. Tenis, lot na paralotni wprost do wody, skoki na bungee, nurkowanie, (można spotkać nawet polskich instruktorów) rybołówstwo czy też konne przejażdżki po plaży to kolejne atrakcje, z których możemy skorzystać

Dołączam kilka zdj, które i tak niestety w pełni nie oddają tego piękna, które jest w rzeczywistości
shelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.