Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 13:51   #1
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89

Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ?


Witam . Uwierzcie że szukałam informacji, ale już się w tym wszystkim pogubiłam jak jest to z tymi łydkami... łydki mam genetycznie grubsze, i wyczytałam że najlepszym rozwiązaniem jest rozciąganie. Wiem że już na ten temat jest mnóstwo założonych wątkow, i dlatego proszę aby wypowiedziały się osoby ktore się tych grubszych łydek pozbyły i np podały ćwiczenia czy cos w tym stylu.. Ja probowalam juz z kilku stronek ale tylko jakby mi sie wieksze robily ;/ .
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 15:41   #2
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ?

Mam podobny problem. Najlepszy efekt był przy bieganiu i rozciąganiu (ok. 45 min biegu+rozciąganie), spadło mi 2 cm, łydki były zgrabniejsze. Jednak ostatnio pojawiło się 39 cm, a chciałabym 35... eh.. marzenia...

Co do rozciągania:
1-stajesz przy ścianie, parapecie czy czymś stabilnym, opierasz ręce, nogę jedną dajesz w tył, druga uginasz w kolanie. Stopy w tyle nie odrywasz od ziemi.
2-stajesz prosto, jedną nogę dajesz do tyłu, do drugiej stopniowo robisz skon (możesz dać nogę bardziej doprzodu), palce zaciągasz do góry, PLECY PROSTE, schylasz się jak najniżej.
3-siadasz na piętach w klęku, jedna noga do przodu, palce zaciągasz do góry, schylasz się jak najniżej, plecy proste.
itd. itp.

Pamiętaj aby rozciągając mięśnie nie "pulsować", rozciąganie ma być płynnym ruchem który pogłębiasz. Masz czuć ciągnięcie, a nie ból-jeśli czujesz spory ból mięsień nie rozciąga się, tylko naciąga.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:48   #3
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ?

Edytko dziekuje za cwiczenia wytlumaczylabys mi jednak bardziej 3, bo za bardzo nie wiem jak mam siadac w tym cwiczeniu

Slyszalam ze rowniez pozycja asany psa z glową w dół z jogi czy cos takiego :p jest dobra na łydki .

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

a nie, chyba jednak wiem juz jak to trzeba siadac;p
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:31   #4
kasia8008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Raz tu raz tam :)
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ?

można coś więcej?
kasia8008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 18:27   #5
young_dreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 53
Dot.: Jakie ćwiczenia najlepsze do rozciągania łydek ?

Dziewczyny polecam Wam zapoznanie się z tymi stronami:
KLIK
KLIK2
KLIK3
Myślę, że rozgrzanie mięśni (a potem stretching; joga) i poświęcenie im tych 20-30minut parę razy w tygodniu może przynieść efekty. Oczywiście systematyczność jest tutaj kluczowa.
young_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 19:27:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.