Ślub za granicą - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-17, 10:32   #301
dominikana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub za granicą

Witam,
Chcielibyśmy z zawrzeć ślub na Dominikanie, z tymże wszystkie formalności wolelibyśmy załatwić taniej (nie chcemy organizować całej wycieczki za pośrednictwem biura, które zajmuje się ślubami) czy któraś z was ma może doświadczenia, jakie dokumenty trzeba załatwić
znalazłam fajne informacje na str
http://users.skynet.be/fb048586/travelers.htm#gettingm

z tymże wolałabym wiedzieć krok po kroku co i jak?
czy któraś z was organizowała ślub na Dominikanie na własną rękę?
jeżeli tak to bardzo proszę o kontakt
pozdrawiam
dominikana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 11:49   #302
dziewczyneczka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Ślub za granicą

Witam brałyście może ślub Kościelny w Anglii? Salę, dojazd można spokojnie załatwić,ale co z noclegiem dla całej rodziny :/ ?. Są w Anglii jakieś tanie noclegownie
dziewczyneczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:46   #303
hit_me
Raczkowanie
 
Avatar hit_me
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 96
Dot.: Ślub za granicą

dominikana1 ja i moj narzeczony poczatkowo chcielismy wziac slub na dominikanie, ale jest to bardziej kosztowne jesli chodzi o te wszystkie dokumenty. I jest ich napewno wiecej do zalatwienia. Bedziesz musiala miec m.in Apostille
__________________
Anatomki, 350cc, Es - Dr Brzuchański
hit_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:48   #304
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Ślub za granicą

Witam!

Marzymy o ślubie na Cyprze, ale tak naprawdę nie wiemy czy nas na to stać.

W ogóle przejrzałam cały wątek i ciężko znaleźć cokolwiek konkretnego na temat cen. A w necie to już w ogóle. Na stronach agencji nie ma czegoś takiego jak cena. Wysyłamy formularze, ale na razie zero odzewu. Któraś z Was pisała, że dostała odp. już po ślubie Jedna agencja informuje o cenach rzędu 20.000. Wierzę, że da się to zrobić taniej. Jedna z Was korzystała z usług brytyjskiej agencji. Jestem otwarta na takie kombinacje, tylko nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

Stąd moja prośba do Wizażanek, które brały ślub za granicą o podanie kosztów takiej imprezy i wymienienie co jest w cenie. Będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam!!!



p.s. zaglądałam na http://www.cyprusdreamweddings.com/wedding_package.htm
Pakiet ślubny nie zawiera pobytu. Jak najlepiej to zorganizować, żeby wszystko ze sobą współgrało. Chyba pozostaje szukać wakacji, które pokryją się terminem ślubu?

Edytowane przez Nixie
Czas edycji: 2010-01-25 o 14:56
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 15:16   #305
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

2000 f wycieczka na Dominikana ,2 tyg all inclusive
600f pakiet slubny

http://www.firstchoice.co.uk/sun-hol...prus-weddings/

na dole str znajduje sie katalog.podaj tylko maila i zaznacz,ze ineteresuje Cie Cypr.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 16:17   #306
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Ślub za granicą

dzięki wielkie cena za pare?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 16:24   #307
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

tak
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 11:27   #308
Iwona_WAWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub za granicą

Witajcie moje drogie,

Mam spory problem. Wymarzyliśmy sobie z moim M. ślub w jakimś bajkowym miejscu. Najchętniej Seszele lub Fidżi. Wiem że jest w Warszawie agencja RT która organizuje egzotyczne śluby. Zanim się wybiorę do nich, może mi polecicie jeszcze jakąś? Lubię jednak mieć wybór zanim podejmę ostateczną decyzję.

pozdrawiam
Iwona

Edytowane przez Iwona_WAWA
Czas edycji: 2010-01-27 o 11:29
Iwona_WAWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:26   #309
paczi1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Witaj,

Ostatnio kupiłam gazetkę "Nasz ślub" widziałam tam reklamę agencji turystycznej - Deluxe Event, zadzwoniłam do nich - mają bardzo ciekawe propozycje. Polecam
paczi1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:17   #310
natasha_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Ślub za granicą

Witam serdecznie
Ja i moj ukochany chcemy wiac ślub na Hawajach, pierwszy i najtrudniejszy krok juz za nami we wtorek odebralismy wizy ... dostalismy na 10 lat
teraz mam prosbe do osób które juz brały slub na Hawajach o konkrety odnosnie organizacji samego ślubu już na Hawajach przede wszystkim chodzi mi jak wygląda współraca z pośrednikami już na miejscu, załatwienie ostatecznych formalności ( marriage licence itp.) , bo kontaktowałam juz sie z Romantic Travel i przysłali mi ofertę ale szczerzę mówiąc nie przypadła mi do gustu ze względów cenowych
Dlatego wyczytałam na necie że mozna zorganizowac ślub za pośrednictwem biura Hawaii Polonia Tour, które ma siedzibę w Honolulu a właścicielką jest P. Bożena Jarnot, polski konsul na Hawajach. Skontaktowałam się z nimi i ich oferta za takie same usługi jakie oferuje RT jest o ok 6000zł niższa, a dodatkowo wyczytałam że RT to jest ich polski pośrednik. Dlatego proszę o kontakt z osobami, które juz brały ślub na Hawajach, aby napisały czy tam na miejscu miały doczynienia z biurem Hawaii Polonia Tour i jeśli tak to czy wszystko było ok.
Nie ma wątpliwości że Romantic Travel to profesjonalisci w tym co robia ale za swoje usługi troche sobie liczą, więc myślę że lepiej jest wykupic wycieczke i zoorganizowac ślub bez polskich pośredników.

Gorzej jesli się okaze że współpraca nie była najlepsza, to w tedy lepiej zapłacic te 6000 zł dodatkowo i o nic się nie martwic .....
Czekam z niecierpliwościa na jakieś info....
pozdrawiam serdecznie.

a dla chętnych podaje linka na stronę Hawaii Polonia Tour
http://www.hawaiipolonia.com/ czytałam wiele na ten temat i są na pewno wiarygodni ale nie znalazłam żadnej konkretnej osoby , która by powiedziała coś więcej na ich temat
natasha_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:45   #311
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez natasha_01 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Ja i moj ukochany chcemy wiac ślub na Hawajach, pierwszy i najtrudniejszy krok juz za nami we wtorek odebralismy wizy ... dostalismy na 10 lat
teraz mam prosbe do osób które juz brały slub na Hawajach o konkrety odnosnie organizacji samego ślubu już na Hawajach przede wszystkim chodzi mi jak wygląda współraca z pośrednikami już na miejscu, załatwienie ostatecznych formalności ( marriage licence itp.) , bo kontaktowałam juz sie z Romantic Travel i przysłali mi ofertę ale szczerzę mówiąc nie przypadła mi do gustu ze względów cenowych
Dlatego wyczytałam na necie że mozna zorganizowac ślub za pośrednictwem biura Hawaii Polonia Tour, które ma siedzibę w Honolulu a właścicielką jest P. Bożena Jarnot, polski konsul na Hawajach. Skontaktowałam się z nimi i ich oferta za takie same usługi jakie oferuje RT jest o ok 6000zł niższa, a dodatkowo wyczytałam że RT to jest ich polski pośrednik. Dlatego proszę o kontakt z osobami, które juz brały ślub na Hawajach, aby napisały czy tam na miejscu miały doczynienia z biurem Hawaii Polonia Tour i jeśli tak to czy wszystko było ok.
Nie ma wątpliwości że Romantic Travel to profesjonalisci w tym co robia ale za swoje usługi troche sobie liczą, więc myślę że lepiej jest wykupic wycieczke i zoorganizowac ślub bez polskich pośredników.

Gorzej jesli się okaze że współpraca nie była najlepsza, to w tedy lepiej zapłacic te 6000 zł dodatkowo i o nic się nie martwic .....
Czekam z niecierpliwościa na jakieś info....
pozdrawiam serdecznie.

a dla chętnych podaje linka na stronę Hawaii Polonia Tour
http://www.hawaiipolonia.com/ czytałam wiele na ten temat i są na pewno wiarygodni ale nie znalazłam żadnej konkretnej osoby , która by powiedziała coś więcej na ich temat
hej...o Wize sami sie staraliscie czy przez agencje? czy jakies dokumenty potwierdzajace ze chcecie slub na hawajach musieliscie przedstawic starajac sie o wize?

Edytowane przez romeska
Czas edycji: 2010-01-30 o 11:04
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 15:34   #312
natasha_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Ślub za granicą

Sami wszystko załatwilismy, nie chcielismy przez biuro bo zażyczyli sobie 1000zł od osoby czyli 2000/parę za wystawienie zaswiadczenia że jedziemy na ślub .... było tylko jedno ale jeśli bysmy wizy nie dostali to pieniędzy nie zwracali, a szczerze mówiąc nie tak łatwo jest dostac wize turystyczną bo należy " udowodnic" że są badzo duże podstawy do tego że na 100% wróci sie do Polski a w takich sytuacjach biuro niewiele moze poradzic.
Więc tak jak wcześniej wspomniałam sami wszystko załatwiliśmy, wydrukowałam korospondncje z meila i przesłane wstępne oferty przez biuro, mamy wstępną datę podróży więc tego się trzymaliśmy, okazało się że Pani konsul nawet nie prosiła o przedstawienie jakiegoklowiek zaświadczenia czy dokumentu, po prostu bylismy wiarygodni i się udało...
Jeżeli chodzi o formalności wizowe nie było aż tak strasznie ale nie będę się rozpisywac chyba że ktos będzie zainteresowany to się wtedy podzielę wiedzą.

Teraz czekam na jakies info dotyczące samego ślubu na Hawajach
natasha_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:59   #313
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez natasha_01 Pokaż wiadomość
Sami wszystko załatwilismy, nie chcielismy przez biuro bo zażyczyli sobie 1000zł od osoby czyli 2000/parę za wystawienie zaswiadczenia że jedziemy na ślub .... było tylko jedno ale jeśli bysmy wizy nie dostali to pieniędzy nie zwracali, a szczerze mówiąc nie tak łatwo jest dostac wize turystyczną bo należy " udowodnic" że są badzo duże podstawy do tego że na 100% wróci sie do Polski a w takich sytuacjach biuro niewiele moze poradzic.
Więc tak jak wcześniej wspomniałam sami wszystko załatwiliśmy, wydrukowałam korospondncje z meila i przesłane wstępne oferty przez biuro, mamy wstępną datę podróży więc tego się trzymaliśmy, okazało się że Pani konsul nawet nie prosiła o przedstawienie jakiegoklowiek zaświadczenia czy dokumentu, po prostu bylismy wiarygodni i się udało...
Jeżeli chodzi o formalności wizowe nie było aż tak strasznie ale nie będę się rozpisywac chyba że ktos będzie zainteresowany to się wtedy podzielę wiedzą.

Teraz czekam na jakies info dotyczące samego ślubu na Hawajach
Swietnie, pytam ponieważ tez planuje slub za granica nie od dzis..ale sama nie wiem gdzie...czy hawaje czy sri lanka czy cypr...czy ryzykowac samemu czy dac organizacje firmie....wiele za i przeciw kazdej decyzji.... Ty jestes zdecydowana na Hawaje?
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:22   #314
natasha_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Ślub za granicą

Od razu wiedziałam, że chcemy na Hawajach.. tylko nie wiedziałam czy dostaniemy wizy, gdyby sie tak nie stało na decydowałabym się na Sri Lanke.
Na poczatku w Europie chciał moj narzeczony, ale jak mu przedstawiłam kształtowanie się cen np na Cyprze w porównaniu z Hawajami to dał się przekonac.... nie wiele więcej trzeba dopłacic a wspomnienia i wrażenia z Hawaii bedą miały sie nijak do tych w Europie.

Wiem na pewno że jeśli sa polscy pośrednicy to wychodzi dużo drożej jaśliby się zakupiło wycieczkę oraz usługi w miejscowym (docelowym ) biurze. Dlatego pewnie zaryzykuję i zdecyduje się na współprace z Hawaii Polonia Tour głównie dlatego że RT kupuje od nich wszystkie oferty ślubne oraz dlatego że jest to polskie biuro, więc nie będzie problemów w kwestii językowej Ale nie oszukuje się i chciałabym miec jakiekolwiek opinie na temat tego biura, więc mam nadzieję że znajdzie sie ktoś kto miał z nimi " doczynienia"
pozdrawiam.
natasha_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:03   #315
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez natasha_01 Pokaż wiadomość
Od razu wiedziałam, że chcemy na Hawajach.. tylko nie wiedziałam czy dostaniemy wizy, gdyby sie tak nie stało na decydowałabym się na Sri Lanke.
Na poczatku w Europie chciał moj narzeczony, ale jak mu przedstawiłam kształtowanie się cen np na Cyprze w porównaniu z Hawajami to dał się przekonac.... nie wiele więcej trzeba dopłacic a wspomnienia i wrażenia z Hawaii bedą miały sie nijak do tych w Europie.

Wiem na pewno że jeśli sa polscy pośrednicy to wychodzi dużo drożej jaśliby się zakupiło wycieczkę oraz usługi w miejscowym (docelowym ) biurze. Dlatego pewnie zaryzykuję i zdecyduje się na współprace z Hawaii Polonia Tour głównie dlatego że RT kupuje od nich wszystkie oferty ślubne oraz dlatego że jest to polskie biuro, więc nie będzie problemów w kwestii językowej Ale nie oszukuje się i chciałabym miec jakiekolwiek opinie na temat tego biura, więc mam nadzieję że znajdzie sie ktoś kto miał z nimi " doczynienia"
pozdrawiam.
na sri lance fajaa oferte maja bestreisen, niestety nic innego mi nie wpadlo w oko...
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 20:45   #316
natasha_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Ślub za granicą

przesyłam Ci linka http://www.deluxevent.pl/egzotyczne_sluby-sri_lanka.php, skontaktuj sie z nimi a na pewno prześlą Ci rozsądną ofertę
natasha_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:32   #317
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez natasha_01 Pokaż wiadomość
przesyłam Ci linka http://www.deluxevent.pl/egzotyczne_sluby-sri_lanka.php, skontaktuj sie z nimi a na pewno prześlą Ci rozsądną ofertę
wysłałam do nich juz maila..czekam na oferte zobaczymy....czy Ty juz swoja dostalas?
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 09:50   #318
paczi1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Widziałam, że interesowałaś się tą agencją Deluxe ..... i jakie ofertki dostałaś, czy coś konkretnego?
mnie jeszcze nie stać na ślub w "egzotykach" ale może za jakiś czas..
paczi1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:39   #319
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Ślub za granicą

hej,
tak interesuje sie takim slubem bo zaczynam powoli planowac jednak trzeba uzbierac troche kasy wiec nie wiem kiedy plan sie zrealizuje))
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 16:10   #320
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
cywilny za granicą ,kto brał ?

jw.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 19:10   #321
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: cywilny za granicą ,kto brał ?

jest już cały duży wątek na ten temat, z wszystkimi wymaganiami, załatwianiem, procedurami i biurami pośrednictwa nawet. Zapraszam do lektury i łączę zachęcając do korzystania z wyszukiwarki: odpowiedź podana prawie jak na talerzu
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:05   #322
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: cywilny za granicą ,kto brał ?

Czesc ja wlasnie jestem w trakcie zalatwiania slubu koscielnego na Gibraltarze, przez agencje. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, ksiadz w Gibraltarze wymaga tylko akt urodzenia i certyfikat chrztu, myslicie ze to mozliwe ze tylko tyle dokumentow i to przejdzie? Boje sie ze na miejscu sie okaze ze czegos brakuje.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 07:33   #323
Aardena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 21
GG do Aardena
Dot.: Ślub za granicą

Witaj, mysle,ze tak.
Na akcie chrztu sa juz zazwyczaj informacje o innych sakramentach, czyli jest to tez poswiadczenie o braku przeszkod do takiego slubu. To polski ksiadz czy tamtejszy?
Gibraltar jest piekny powodzenia
Aardena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:50   #324
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Ślub za granicą

Tamtejszy. A nie orientujesz sie co z tym dokumentem z urzedu miasta w Polsce, nie pamietam dokladnie nazwy ale cos jak: pozwolenie prawne na zawarcie zwiazku malzenskiego. Pani w urzedzie powiedziala mojej mamie ze musze przyjechac osobiscie albo zalatwiac przez konsulat, a ja nie mieszkam w Polsce i nie usmiecha mi sie teraz po to jechac. W kazdym razie nikt mnie jeszcze o to nie pytal. Myslisz, ze tylko w Polsce wymagaja ten dokument?
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:46   #325
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

No to załatw to przez konsulat .
w akcie chrztu nie ma adnotacji o zawartym wczesniej slubie cywilnym a to jednak przeszkoda do zawarcia slub koscielnego bez wczesniejszego rozwodu ,prawda ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 07:48   #326
Aardena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 21
GG do Aardena
Dot.: Ślub za granicą

W akcie chrztu nie ma o cywilnym,ale ejst o juz istniejacym ewentualniekoscilenym. Dlatego potrzebny jest rowniez papierek z USC lub konsulatu. Zalatwia sie go w 1 dzien. Moj maz nie meiskza w Polsce,ale specjalnie przyjechac. W konsulacie do 2 tygodni.
Trzeba to zalatwic osobiscie,bo to troche podobne do cywilnego, zadaj ci pytania ( u mnie tak bylo), czy adoptowalas swojego narzeczone,czy on ciebie, czy jestescie rodzina (z ta adopcja mnie zniszczyli smiechem) itp.. no i musisz to osobiscie podpisac.
W kazdym razie musisz meic do tego metryke urodzenia
Aardena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:58   #327
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Aardena Pokaż wiadomość
W akcie chrztu nie ma o cywilnym,ale ejst o juz istniejacym ewentualniekoscilenym. Dlatego potrzebny jest rowniez papierek z USC lub konsulatu. Zalatwia sie go w 1 dzien. Moj maz nie meiskza w Polsce,ale specjalnie przyjechac. W konsulacie do 2 tygodni.
Trzeba to zalatwic osobiscie,bo to troche podobne do cywilnego, zadaj ci pytania ( u mnie tak bylo), czy adoptowalas swojego narzeczone,czy on ciebie, czy jestescie rodzina (z ta adopcja mnie zniszczyli smiechem) itp.. no i musisz to osobiscie podpisac.
W kazdym razie musisz meic do tego metryke urodzenia
Mama mi zalatwiala akt chrztu wiec ja go nie widzialam ale zalatwila jakis europejski zeby juz nie tlumaczyc, z tego co mowila to nic na nim nie bylo odnosnie mojego stanu cywilnego, ale na dokumencie od ksiedza bylo napisane, ze nie ma przeszkod do zawarcia zwiazku malzenskiego, wiec to juz cos znaczy. W kazdym razie sama nie wiem co robic, bo w sumie ksiadz w Gibraltarze tego nie wymagal, moze lepiej poprostu dac sobie spokoj z tym zalatwianiem tego skoro oni nic na ten temat nie mowili. Dokumenty, ktore wymagal sa juz wyslane do niego i ma mu to zajac miesiac, zeby posprawdzac wszystko i zatwierdzic, wiec chyba jak zatwierdzi, ze wszystko ok to juz nie bedzie chcial nic wiecej, jak myslicie?
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 17:17   #328
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Czytam te Wasze posty i az sie rozmarzylam.. Cudownie byloby wziazc slub w jakims cudnym miejscu, ale chcialabym zeby byl to slub koscielny i cywilny oraz zeby byla najblizsza rodzina ok 30 osob. Czy ktos organizowal slub np na Kubie, dla 30-stu gosci? Ciekawe ile to kosztuje, az pojde dzis do biura podrozy i wezme jakies foldery
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:31   #329
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

Obstawiam z 50 tys.(przelot,zakwaterowan ie i sama impreza)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:43   #330
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

My bierzemy slub cywilny,tylko ja i Tz. koszt to 2.500f na Dominkanie.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 13:53:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.