Przyczajone Mamy Wizażowe :) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 09:31   #2281
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

dziękuję za wszystkie rady!!
dziś druga doba kataru, nos czerwony, odciągam fridą tak często jak mały mi pozwala, teraz na sam jej widok ucieka. jest trochę ochrypnięty ale na gardło mam w domu małą aptekę, więc dajemy radę. na moje dzieci zawsze działają ziołowe syropki, ale z katarem zawsze mamy większy problem
pozdrawiam
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 12:12   #2282
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Farahh no ja też mam ponad 20 na plusie stopy spuchnięte, ręce spuchnięte, cała wyglądam jak spuchnięta kula no ale trudno tak już musi być i ja tego nie zmienię, jedynie przy następnym dziecku mogę spróbować walczyć z przyrostem wagi
za interes
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 19:07   #2283
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość



Dziewczyny stawiam wirtualnego browara!!!!!:part y:
Zakładam własną działalność!!!! Lokal wynajmuję od 1 listopada!!!!!!
właśnie wznoszę toast za Twoje plany

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość
Hej


Ja tylko na minutkę, bo od ponad tyg pilnuję córeczki siostry, także mam w do mu niezły młyn z trójką dzieciaków

zabieram się za uszykowanie dzieciakom hot-dogów, potem kąpiel i może szwagier zdąży odebrać Laurkę, bo sama muszę iść spać......na 3:30 idę do pracy.
Trójka dzieci... Podziwiam!!

A ja miałam dziś sajgon : w nocy mały odstawił kilkugodzinny ryk- nie wiem co mu było ale po 2 godzinach na rękach przeszło.
W Firmie mieliśmy jakieś zwarcie i przez to padły komputery,które są niezbędne do naszej działalności Oprócz tego spaliło się coś w alarmie a firma ochroniarska ma to gdzieś Zagroziłam im odpowiedzialnością materialną za mienie firmy- w końcu w umowie zobowiązali się do ochrony danego objektu i mnie nie interesuje jak to zrobią Jakby tego było mało chyba główny serwer padł
Miałabym spokój ale szefostwo za granicą i ja muszę to wszystko ogarnąć
Jestem bojowo nastawiona i planuję jutro "poruszyć niebo i ziemię " żeby przywrócić funcjonowanie firmy
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 19:45   #2284
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
A ja nadal w dwupaku nic już mi się nie chce i ciężko mi ale daje rade
No.... przypomnij mi na kiedy masz termin

Ja dziś rano zostałam ciocią Blaneczki po ciężkim porodzie zakończony cc jest już z nami mała księżniczka na świecie!!!!!! Waga 4050

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
O rany! Z trójeczką to masz naprawdę wesoło! Ale jesteś kochaną siostrą, zawsze można liczyć na Twoją pomoc Szkoda, że ja nie mam siostry, zwłaszcza takiej

Dziękuje za miłe słowa



Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Dziewczyny stawiam wirtualnego browara!!!!!:part y:
Zakładam własną działalność!!!! Lokal wynajmuję od 1 listopada!!!!!!

No to zdrówko pani szefowo
Dumna jestem z Ciebie i trzymam kciuki!!!!
Pisz na bieżąco o postępach w biznesie



Dopijam piwko i idę spać. Jestem padnięta. Po pracy miałam Laurę do pilnowanie, potem wizyta w szpitalu....dobrze, ze jutro mam wolne to sobie pośpię potem idę do przyjaciółki-kosmetyczki na pazurki i brwi....relaksik
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:14   #2285
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Koralik dla siostry i Blaneczki
Ja mam termin na 2.11 i po cichu liczyłam na to że będzie szybciej, ale wszystko wskazuje na to, że się przeterminuje
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:37   #2286
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Koralik dla siostry i Blaneczki

Dziękuje

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 2.11 i po cichu liczyłam na to że będzie szybciej, ale wszystko wskazuje na to, że się przeterminuje

OOOOOOOOOoooo to już niedługo, można odliczać dni
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:45   #2287
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

No ja cały czas odliczam już dni i nie mogę się doczekać godziny 0
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 07:01   #2288
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Farahh no ja też mam ponad 20 na plusie stopy spuchnięte, ręce spuchnięte, cała wyglądam jak spuchnięta kula no ale trudno tak już musi być i ja tego nie zmienię, jedynie przy następnym dziecku mogę spróbować walczyć z przyrostem wagi
za interes
Ja z Adasiem się więcej kontrolowałam, nie jadłam za dwóch i w sumie przytyłam może 3-4 kilo mniej niż w pierwszej ciąży.. No ale zawsze to coś

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
właśnie wznoszę toast za Twoje plany

A ja miałam dziś sajgon : w nocy mały odstawił kilkugodzinny ryk- nie wiem co mu było ale po 2 godzinach na rękach przeszło.
W Firmie mieliśmy jakieś zwarcie i przez to padły komputery,które są niezbędne do naszej działalności Oprócz tego spaliło się coś w alarmie a firma ochroniarska ma to gdzieś Zagroziłam im odpowiedzialnością materialną za mienie firmy- w końcu w umowie zobowiązali się do ochrony danego objektu i mnie nie interesuje jak to zrobią Jakby tego było mało chyba główny serwer padł
Miałabym spokój ale szefostwo za granicą i ja muszę to wszystko ogarnąć
Jestem bojowo nastawiona i planuję jutro "poruszyć niebo i ziemię " żeby przywrócić funcjonowanie firmy
Współczuję pechowego dnia, ale czasami się takie zdarzają.. Ogarnęłaś sprawę? Firma funkcjonuje bez zarzutu?

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość

Ja dziś rano zostałam ciocią Blaneczki po ciężkim porodzie zakończony cc jest już z nami mała księżniczka na świecie!!!!!! Waga 4050

No to zdrówko pani szefowo
Dumna jestem z Ciebie i trzymam kciuki!!!!
Pisz na bieżąco o postępach w biznesie
Gratulacje!!! Jaka duża księżniczka! A siostra jak się czuje?

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 2.11 i po cichu liczyłam na to że będzie szybciej, ale wszystko wskazuje na to, że się przeterminuje
Oooo rety! To już za chwilkę!!! A pamiętam, jak pisałaś że jesteś w ciąży! Dziewczyny, czy to tylko mi tak ten czas "zapiendala" ??!!

Ja wczoraj biegałam po sklepach meblowych szukając jakiejś komody do mojego saloniku.. Muszę gdzieś trzymać te wszystkie pierdoły, ale nic mi nie wpadło w oko.. Wybrany mam stolik do manicuru i krzesła dla klientki i dla siebie, fotel do pedicure i kilka świeczek
No i się zastanawiam czy nadać jakąś nazwę mojemu "byznesowi"
Może macie jakieś propozycje?? Bo jak nic nie wymyślę sensownego to będę się tylko imieniem i nazwiskiem posługiwała, ale chciałabym mieć jakieś swoje logo..
Dzieciaki zdrowsze, jutro idziemy na kontrolę.. Mam nadzieję, że w poniedziałek pójdą do przedszkola..

A teraz z innej beczki!
Za 2 miesiące Boże Narodzenie! Powiedzcie mi czy prezenty kupujecie przed świętami samymi, tzn w grudniu, czy lepiej w listopadzie jeszcze, kiedy ceny nie sięgają zenitu??
Ja kompletnie nie wiem jak, gdzie i kiedy my spędzimy święta, ale jedno wiem, że prezenty muszą być..

Ok, miłego dnia!!! Lecę z maluchami na zakupy!
Mąż śpi po nocce, więc muszę ich targać ze sobą... masakra..
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 13:29   #2289
22Kamila22
Rozeznanie
 
Avatar 22Kamila22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ----
Wiadomości: 544
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Dziewczyny ja tylko na chwilkę.. Ostatnio tyle się dzieje że nie mam czasu nawet tutaj napisać..

Farahh GRATULUJĘ Kochana!!! Bardzo mocno trzymam kciuki za Twój biznes

koralik GRATULUJĘ ciociu!! Duża dziewczynka z Blaneczki . Niech się zdrowo chowa!

marejta ooo! Godzina "0" coraz bliżej.. Już niedługo nie będziesz w dwupaku

Jak się uporam z tym wszystkim co się tutaj dzieje i sama ze sobą dojde do ładu napisze wam wszystko w klubie...
__________________
"Jestem z Tobą od pierwszego grama, tyś moje dziecko a ja Twoja mama "
22Kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 15:45   #2290
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Witam wszystkich, ale się narospisywałyście! Ja jakoś ostatnio nie miałam weny do pisania.

Farahh gratuluję własnej działalności i bardzo się cieszę, że Ci się wszystko układa!

Koralik brawo dla siostry że córeczka już na świecie i jeszcze większe brawa dla Ciebie, że zajmujesz się trójeczką. Ja czasami z moja dwójką wymiękam, zwłaszcza jak pogoda do du... i musimy siedzieć w domu.

marejta Ty już pewnie niedługo się rozpakujesz, zobaczysz jak będzie fajnie, lekko bez brzucha Już Ci niedużo zostało na szczęście, a ta końcówka jest faktycznie męcząca. A tak przy okazji, to wcale nie jest powiedziane, że w drugiej ciąży się mniej tyje, ja przytyłam więcej niż w pierwszej i do dziś nie wiem jakim cudem Trzymam kciuki żeby wszystko sprawnie i szybko poszło

No i koniec pisania, resztę dopisze wieczorkiem bo mi się właśnie głodomory budzą...
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:13   #2291
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Gratulacje!!! Jaka duża księżniczka! A siostra jak się czuje?

Dziękuję Siorka czuję się dobrze.
Może w sobotę wyjdą do domku...


Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Ja wczoraj biegałam po sklepach meblowych szukając jakiejś komody do mojego saloniku.. Muszę gdzieś trzymać te wszystkie pierdoły, ale nic mi nie wpadło w oko.. Wybrany mam stolik do manicuru i krzesła dla klientki i dla siebie, fotel do pedicure i kilka świeczek

Ale fajnie!!!!!!!!!!!!! Wszystko zaczyna nabierać realnych kształtów
Coś znajdziesz odpowiedniego....


Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
No i się zastanawiam czy nadać jakąś nazwę mojemu "byznesowi"
Może macie jakieś propozycje?? Bo jak nic nie wymyślę sensownego to będę się tylko imieniem i nazwiskiem posługiwała, ale chciałabym mieć jakieś swoje logo..
Musisz mieć jakąś fajną nazwę Będę się zastanawiać, jak coś mi wpadnie do głowy to dam znać



Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
A teraz z innej beczki!
Za 2 miesiące Boże Narodzenie! Powiedzcie mi czy prezenty kupujecie przed świętami samymi, tzn w grudniu, czy lepiej w listopadzie jeszcze, kiedy ceny nie sięgają zenitu??
Ja kompletnie nie wiem jak, gdzie i kiedy my spędzimy święta, ale jedno wiem, że prezenty muszą być..

Ja kupuję dużo przed
Teraz po wypłacie kupię dla Natalki domino Hello Kity, Nikosiowi wybrane wcześniej klocki Lego. Pod koniec miesiąca dokupię coś jeszcze moim dzieciakom....z listy do Gwiazdora, którą już tworzą
i drobne prezenty dla Blanki i Laury od siostry.
Zawsze robimy prezenty tylko dzieciakom, dla nas dorosłych największym prezentem jest to, że możemy razem spędzić święta, nie spiesząc się.....biesiadować....it d



Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
koralik GRATULUJĘ ciociu!! Duża dziewczynka z Blaneczki . Niech się zdrowo chowa!
Dziękuję




Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
Jak się uporam z tym wszystkim co się tutaj dzieje i sama ze sobą dojde do ładu napisze wam wszystko w klubie...

cierpliwie poczekam

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość

Koralik brawo dla siostry że córeczka już na świecie i jeszcze większe brawa dla Ciebie, że zajmujesz się trójeczką. Ja czasami z moja dwójką wymiękam, zwłaszcza jak pogoda do du... i musimy siedzieć w domu.

Żeby nie zapeszyć Moje dzieciaki zrobiły się bardzo grzeczne....może to cisza przed burzą i jutro zacznie ich szarpać!!!!
Ale ostatnio nie możemy się z Tż-em nadziwić i zastanawiamy sie czy to nasze pociechy czy ktoś je podmienił.


O tak!!!! Pogoda często teraz jest do kitu!!!!!


Spadam kąpać moje brudaski, oni jutro do przedszkola, a ja do pracy na pop0łódniu....cztery dni na 12 do 20, jeden dzień wolny i znów cztery popo
A potem już kroczek do wypłaty
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 18:52   #2292
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Współczuję pechowego dnia, ale czasami się takie zdarzają.. Ogarnęłaś sprawę? Firma funkcjonuje bez zarzutu?

No i się zastanawiam czy nadać jakąś nazwę mojemu "byznesowi"
Może macie jakieś propozycje?? Bo jak nic nie wymyślę sensownego to będę się tylko imieniem i nazwiskiem posługiwała, ale chciałabym mieć jakieś swoje logo..
Dzieciaki zdrowsze, jutro idziemy na kontrolę.. Mam nadzieję, że w poniedziałek pójdą do przedszkola..

A teraz z innej beczki!
Za 2 miesiące Boże Narodzenie! Powiedzcie mi czy prezenty kupujecie przed świętami samymi, tzn w grudniu, czy lepiej w listopadzie jeszcze, kiedy ceny nie sięgają zenitu??
Ja kompletnie nie wiem jak, gdzie i kiedy my spędzimy święta, ale jedno wiem, że prezenty muszą być..

Ok, miłego dnia!!! Lecę z maluchami na zakupy!
Mąż śpi po nocce, więc muszę ich targać ze sobą... masakra..
W firmie nadal kiepsko- prąd włączają i wyłączają... Efekt jest tak9i,że spaliła się stacja alarmu (600zł). Padły niektóre stanowiska komputerowe i wysiadł cały internet więc faktury zakupu przyjmowałam w domu, kopiowałam na pendrive i zanosiłam do firmy Komputery.. miały nam ułatwić życie ale jest chyba odwotnie

Nazwa biznesu: a może Farahh???

Prezenty kupuję też wcześniej ( nie tylko na święta ale na urodziny też). Teraz znalazłam np. na all pisaki do małowania po ciele i po wannie zmywalne mydłem
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 20:28   #2293
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Moja ekipa już śpi, więc mam chwilę czasu dla siebie i na wizaż.


Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Mała zawsze trochę niewyraźnie mówiła i byłam z nią u logopedy ale lekarz stwierdził wtedy,że nie jest źle. Teraz coraz częściej zauważam,że przekręca wyrazy jak np.starsi ludzie. Kupiłam wczoraj spray do czyszczenia uszu- długo ją namawiałam by zapsikaćjej te uszy ale w końcu się zgodziła Może to pomoże?
No i jak tam córcia, pomogło czyszczenie uszu? Znam podobny przypadek od siebie z pracy, dziecko niedosłyszało ewidentnie i okazało się że miało uszy zatkanie woskowiną dosyć głęboko. Pomogło zwykłe czyszczenie, czy płukanie uszu.

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Koralik dla siostry i Blaneczki
Ja mam termin na 2.11 i po cichu liczyłam na to że będzie szybciej, ale wszystko wskazuje na to, że się przeterminuje
A po czym sądzisz, że urodzisz po terminie? Tak Ci lekarz sugeruje?

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Prezenty kupuję też wcześniej ( nie tylko na święta ale na urodziny też). Teraz znalazłam np. na all pisaki do małowania po ciele i po wannie zmywalne mydłem
Nie boisz się że będziesz miała kolorowe ściany





Co do zakupów przedświątecznych, to ja zwykle staram się coś wyszukać wcześniej, ale nie zawsze mi się udaje. Obecnie i tak zostaje mi internet, bo trochę jestem uziemiona w domu, ale dla córki prezent już jest. Kupiliśmy jej tablice magnetyczną i na kredę. Na razie oczywiście będzie tam przyklejała magnesy, bo to super zabawa u babci na lodówce


Dziewczyny, jaki jest zasadniczy cel układania dziecka na brzuszku? Wszyscy to zalecają, a mój mały za nic nie chce tak leżeć i gdy tylko go tak położę zaczyna płakać. Zastanawiam się czy jest sens go do tego zmuszać???
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 06:59   #2294
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na chwilkę.. Ostatnio tyle się dzieje że nie mam czasu nawet tutaj napisać..

Jak się uporam z tym wszystkim co się tutaj dzieje i sama ze sobą dojde do ładu napisze wam wszystko w klubie...
Kochana czekamy na Ciebie z niecierpliwością, mam nadzieję, że wszystko jest ok?

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
W firmie nadal kiepsko- prąd włączają i wyłączają... Efekt jest tak9i,że spaliła się stacja alarmu (600zł). Padły niektóre stanowiska komputerowe i wysiadł cały internet więc faktury zakupu przyjmowałam w domu, kopiowałam na pendrive i zanosiłam do firmy Komputery.. miały nam ułatwić życie ale jest chyba odwotnie

Nazwa biznesu: a może Farahh???

Prezenty kupuję też wcześniej ( nie tylko na święta ale na urodziny też). Teraz znalazłam np. na all pisaki do małowania po ciele i po wannie zmywalne mydłem
Kurcze, no chciałam coś co by się z pazurami kojarzyło, ewentualnie z kobietą, urodą, pielęgnacją.. wiesz, o co chodzi Te pisaki fajna sprawa, my mieliśmy też takie, dzieciaki nie chciały z wanny wychodzić
A powiedz, jeśli możesz oczywiście, gdzie pracujesz? Bo nie kojarzę, żebyś kiedyś pisała, albo mam sklerozę

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
Moja ekipa już śpi, więc mam chwilę czasu dla siebie i na wizaż.

Co do zakupów przedświątecznych, to ja zwykle staram się coś wyszukać wcześniej, ale nie zawsze mi się udaje. Obecnie i tak zostaje mi internet, bo trochę jestem uziemiona w domu, ale dla córki prezent już jest. Kupiliśmy jej tablice magnetyczną i na kredę. Na razie oczywiście będzie tam przyklejała magnesy, bo to super zabawa u babci na lodówce


Dziewczyny, jaki jest zasadniczy cel układania dziecka na brzuszku? Wszyscy to zalecają, a mój mały za nic nie chce tak leżeć i gdy tylko go tak położę zaczyna płakać. Zastanawiam się czy jest sens go do tego zmuszać???
Witaj Mamz! Jak ja dobrze znam to uczucie, kiedy ekipa śpi, a nareszcie nadszedł czas na spokojnie herbaty się napić, albo po prostu posiedzieć i pomyśleć o niczym Ja sobie dzieci tak ustawiłam, że o 19.00 już słodko śpią, więc mam praktycznie cały wieczór dla siebie, ale to nie prędzej niż koło roczku Adasia
Co do układania na brzuszku, no to z tego co się orientuję (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić), to chodzi o to, żeby wzmocnić mięśnie u dzidziusia.. Leżąc na brzuszku musi dźwigać główkę, siłować się troszkę.. Mój Adaś bardzo nie lubił leżeć na brzuszku, więc go nie kładłam, efekt był taki, że mając 3 miesiące nie podnosił wcale główki.. Musieliśmy jeździć po neurologach i rehabilitacjach, a w momencie, kiedy zaczęłam, go kłaść częściej w domu, zaczął tą głowę dźwigać.. Też płakał na początku, ale kładłam mu jakieś grzechotki przed oczkami i się po krótkim czasie przyzwyczaił.. Także sens jest go zmuszać (nie wiem czy zmuszać, ale może bardziej zachęcać), żeby był silny i ładnie dźwigał główkę

Ja dzisiaj idę założyć sobie konto w banku
No i muszę się w końcu na jakieś meble zdecydować...
Zajrzę wieczorem! Miłego piątku!!!
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:36   #2295
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
No i jak tam córcia, pomogło czyszczenie uszu? Znam podobny przypadek od siebie z pracy, dziecko niedosłyszało ewidentnie i okazało się że miało uszy zatkanie woskowiną dosyć głęboko. Pomogło zwykłe czyszczenie, czy płukanie uszu.

Nie boisz się że będziesz miała kolorowe ściany

Dziewczyny, jaki jest zasadniczy cel układania dziecka na brzuszku? Wszyscy to zalecają, a mój mały za nic nie chce tak leżeć i gdy tylko go tak położę zaczyna płakać. Zastanawiam się czy jest sens go do tego zmuszać???
Jest takjakby lepiej ale i tak mamy już umówioną wizytę u laryngologa.

Z tymi kolorowymi ścianami- ryzyk fizyk

Dziecko powinno siękłaść na brzuchu po to by się trochę pomęczyło i ćwiczylo mięśnie grzbietu, poza tym masuje się wtedy brzuszek i ładnie bąki wylatują No i mniejsze jest ryzyko spłaszczenia główki z tyłu. Ja mam taki wózek,gdzie na przodzie możną wszystko poodpinać oi w ten sposób powstaje takie okienko,,przez które dziecko może patrzeć do przodu- zachęca je to do dźwigania główki.

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość


Kurcze, no chciałam coś co by się z pazurami kojarzyło, ewentualnie z kobietą, urodą, pielęgnacją.. wiesz, o co chodzi Te pisaki fajna sprawa, my mieliśmy też takie, dzieciaki nie chciały z wanny wychodzić

Ja dzisiaj idę założyć sobie konto w banku
No i muszę się w końcu na jakieś meble zdecydować...
Zajrzę wieczorem! Miłego piątku!!!
salon ostry pazurek
nie mam niestety talentu do wymyślania nazw i sloganów
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:11   #2296
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Dzień dobry

Ale sobie pospałam. Jeszcze w piżamce jem śniadanko


Życzę Wam miłego dnia!!!!
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 15:34   #2297
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Farahh tak mi się skojarzyło odnośnie tych prezentów na święta, Twój Adaś ma w Wigilię imieniny? Bo mój tak
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 17:53   #2298
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
Farahh tak mi się skojarzyło odnośnie tych prezentów na święta, Twój Adaś ma w Wigilię imieniny? Bo mój tak
Mało tego, że ma 24 grudnia imieniny, to jeszcze 27 grudnia ma urodziny No i święta dodatkowo, więc poszkodowane to moje dziecko Ale nie chciał do stycznia czekać z urodzinami..

Opędzlowałam wielki kawał sernika z wiśniami i tiramisu
Mąż idzie na nockę, ale później ma weekend wolny..
Byliśmy dzisiaj nad morzem na spacerku, na gofrach, fajnie było Dzieci się wybiegały po plaży, a morze spokojniutkie takie, zero wiatru!

Idę kąpać maluchy i może uda mi się jakiś film obejrzeć dzisiaj.. chyba na tvnie coś fajnego dzisiaj leci..
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 20:09   #2299
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Mało tego, że ma 24 grudnia imieniny, to jeszcze 27 grudnia ma urodziny No i święta dodatkowo, więc poszkodowane to moje dziecko Ale nie chciał do stycznia czekać z urodzinami..
No to faktycznie nieźle. Teraz jest jeszcze mały i pewnie niewiele rozumie, ale jak podrośnie to się będzie upominał o prezent imieninowy, urodzinowy i na święta
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 22:13   #2300
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

[QUOTE=Farahh;30202099]
Byliśmy dzisiaj nad morzem na spacerku, na gofrach, fajnie było Dzieci się wybiegały po plaży, a morze spokojniutkie takie, zero wiatru!
[QUOTE]

Ja też chce chodzić na takie spacerki
Ile km macie do plaży? Bo jak ok 320km

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
No to faktycznie nieźle. Teraz jest jeszcze mały i pewnie niewiele rozumie, ale jak podrośnie to się będzie upominał o prezent imieninowy, urodzinowy i na święta
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 07:32   #2301
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Mało tego, że ma 24 grudnia imieniny, to jeszcze 27 grudnia ma urodziny No i święta dodatkowo, więc poszkodowane to moje dziecko Ale nie chciał do stycznia czekać z urodzinami..

Opędzlowałam wielki kawał sernika z wiśniami i tiramisu
Mąż idzie na nockę, ale później ma weekend wolny..
Byliśmy dzisiaj nad morzem na spacerku, na gofrach, fajnie było Dzieci się wybiegały po plaży, a morze spokojniutkie takie, zero wiatru!

Idę kąpać maluchy i może uda mi się jakiś film obejrzeć dzisiaj.. chyba na tvnie coś fajnego dzisiaj leci..
Ja też chcę na taki spacerek ...
Ja do morza mam jakieś 600km

Co do urodzin to my też mamy grudniowy maraton:mikołaj, urodziny teściowej, święta i zaraz na początku stycznia urodziny dzieci. Perfidnie zaplanowałam drugie dziecko tak, żeby robić im urodziny dzieci razem i różnica między nimi to 3 lata i 3 dni. Poszkodowane będą z tego tytułu,że nie będą miały osobnych imprez urodzinowych ale mam na to sposób: dokładnie w dniu urodzin każde dostanie od nas prezent a jak będzie impreza to dostaną od rodziny. Dla gości jest to o tyle wygodne,że gdyby przyjeżdżali na urodziny jednego dziecka to przecież i tak musieliby coś tam kupić temu drugiemu,żeby nie czuło się poszkodowane.
Dziś po raz pierwszy od tygodnia wyspałam się- mały ciągle w nocy płakał. Wczoraj zaczęliśmy serię zastrzyków i już pierwszej nocy jest duuużo lepiej. Szkoda mi go,bo to są bolesne zastrzyki ale nic na to nie poradzę
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 12:50   #2302
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
W firmie nadal kiepsko- prąd włączają i wyłączają... Efekt jest tak9i,że spaliła się stacja alarmu (600zł). Padły niektóre stanowiska komputerowe i wysiadł cały internet więc faktury zakupu przyjmowałam w domu, kopiowałam na pendrive i zanosiłam do firmy Komputery.. miały nam ułatwić życie ale jest chyba odwotnie

Nazwa biznesu: a może Farahh???

Prezenty kupuję też wcześniej ( nie tylko na święta ale na urodziny też). Teraz znalazłam np. na all pisaki do małowania po ciele i po wannie zmywalne mydłem
Też mi przyszła taka nazwa do głowy cały czas nad tym myślę

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
Moja ekipa już śpi, więc mam chwilę czasu dla siebie i na wizaż.


A po czym sądzisz, że urodzisz po terminie? Tak Ci lekarz sugeruje?
No jak byłam w zeszłym tygodniu na wizycie to lekarz tak sugerował, nawet powiedział, że na następnej wizycie da mi już skierowanie do szpitala miałam iść 31.10, ale dzwoniła do mnie pani, że lekarza nie będzie i przełożyliśmy wizytę na 3.11 więc to już będzie po terminie no i zobaczymy co powie w każdym razie cały czas czekam i czekam i doczekać się nie mogę
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 15:02   #2303
ciaputka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 147
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cześć ja już prawie zdrowa jestem, u mnie dziś brzydko za oknem, ale jakiś szał na gotowanie mnie dziś ogarnął . Mam już przygotowany obiad z dwóch dań, ciasto upieczone, chleb właśnie się piecze, sałatka zrobiona, a teraz zabieram się za ulubiony deser moich chłopaków. Do tego myśle już o jakiejś pysznej kolacji .
~~~~


Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Dziewczyny stawiam wirtualnego browara!!!!!:part y:
Zakładam własną działalność!!!! Lokal wynajmuję od 1 listopada!!!!!!
BRAWO !!!!!! Super wiedziałam że Ci się uda , życzę udanych zakupów do salonu. Ale zazdroszczę Ci tych spacerów nad morzem .
~~~~

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość

Ja dziś rano zostałam ciocią Blaneczki po ciężkim porodzie zakończony cc jest już z nami mała księżniczka na świecie!!!!!! Waga 4050
Wielkie gratulacje
~~~~

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
A teraz z innej beczki!
Za 2 miesiące Boże Narodzenie! Powiedzcie mi czy prezenty kupujecie przed świętami samymi, tzn w grudniu, czy lepiej w listopadzie jeszcze, kiedy ceny nie sięgają zenitu??
Ja kompletnie nie wiem jak, gdzie i kiedy my spędzimy święta, ale jedno wiem, że prezenty muszą być..
Ja niestety o prezentach zawsze zaczynałam myśleć dopiero w grudniu. Ale od tego roku na szczęście zaczęłam brać się za to wcześniej . Wiem już w większości jakie prezenty chce mój mały, dla teściowej nawet już kupiłam, bo przez przypadek natchnęłam się na promocje jej wymarzonego parowaru, więc już jakiś początek jest .
~~~~

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
W firmie nadal kiepsko- prąd włączają i wyłączają... Efekt jest tak9i,że spaliła się stacja alarmu (600zł). Padły niektóre stanowiska komputerowe i wysiadł cały internet więc faktury zakupu przyjmowałam w domu, kopiowałam na pendrive i zanosiłam do firmy Komputery.. miały nam ułatwić życie ale jest chyba odwotnie
Trzymam kciuki żeby szybko wróciło wszystko do normy.

ciaputka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 07:39   #2304
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hej chciałam się z Wami przywitać


Jem śniadanko i jadę do pracy.


Miłego dnia życzę wszystkim!!!!
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 13:46   #2305
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

My też sie witamy, nadal w dwupaku
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:08   #2306
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Helloł wieczorową porą!

Marejta może urodzisz 1 listopada Kurcze, swoją drogą, to tak trochę dziwnie się urodzić w święto zmarłych Mam kolegę co się właśnie tak urodził, ale na nikim to jakoś nie robiło wrażenia Normalny chłopak

Ciaputko cieszę się, że już jesteś zdrowa! Zaglądaj do nas częściej

Karolinko oby zastrzyki pomogły Kacperkowi!

Koraliku siostra wyszła do domku wczoraj? Jak w pracy?

Kamila gdzie Ty się podziewasz, no weź no nie odwalaj numerów, tylko pisz co u Was!!!

Beatko helllllllołłłł!!!! Gdzie Ty się podziewasz??? Tak lubiłam czytać Twoje posty, a tu cisza!

My dzisiaj byliśmy na imprezie dla dzieci z okazji halloween! Było super, choć na początku dzieciaki nie chciały nawet wejść.. Ale później pani zachęciła ich namalowaniem na buziach pająków i pajęczyn no i już się ośmielili Była dyskoteka, super utwory leciały, te nowsze dla dzieci jak i te z dawnych lat, w sali kinowej był wyświetlany film dla dzieci, słodyczy i picia do oporu, konkursy, zabawy.. no naprawdę fajniutko! Nawet my z mężem potańczyliśmy No i jak wróciliśmy, to po kąpaniu, kolacji i bajce odlecieli w mgnieniu oka!
Jutro do przedszkola wracają, aż się boję jak to będzie
A ja jutro zamawiam już wyposażenie do mojego saloniku!!!

Idę do mężulka, bo narzeka, że go ostatnio zaniedbuję
Miłego wieczoru! Do jutra!
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:59   #2307
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość

Koraliku siostra wyszła do domku wczoraj? Jak w pracy?

Tak, tak siorka już od piątku jest w domku. Dziś ma wizytę położnej.
Czuje się raczej dobrze tylko rana po cc jej trochę dokucza
No ale tak to jest, że po sn jakoś łatwiej jest dojść do siebie- tak obie stwierdziłyśmy, bo zaliczyłyśmy po jednym sn i jednym cc


W pracy ok, choć ruch okropny i pracy dużo ale nie narzekam. Fajnie wyjść z domu do ludzi Niedługo na konto wpłynie wypłata więc będzie jeszcze lepiej!!!
Znów dzięki pracy zgubiłam parę kg kupiłam sobie trzy nowe sweterki, 2 pary spodni i dwie pary butów Normalnie odżyłam
Tż z dzieciakami radzi sobie świetni jak mam popołudniówki. Dumna jestem z niego
Wczoraj wcześniej wróciłam z pracy. Chciałam wykąpać dzieci, a one na to, że tata ma kąpać i przynieść mleczko i poczytać bajki.....i wszystko tata, tata, tata Nie powiem na rączkę mi to było, bo zmęczona byłam na maksa Wypiłam Desperadosa i wskoczyłam do wyrka. Ciekawe co powiedzą na to jak za 4 dni skończą mi się popołudniówki i obowiązki taty przejmę ja, bo wtedy tż będzie dłużej pracował


No nic, dopijam kawkę i zbieram się do pracy na 12.
Wrócę dopiero po 20, zajrzę tu do Was


Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Kamila gdzie Ty się podziewasz, no weź no nie odwalaj numerów, tylko pisz co u Was!!!






Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
My dzisiaj byliśmy na imprezie dla dzieci z okazji halloween! Było super, choć na początku dzieciaki nie chciały nawet wejść.. Ale później pani zachęciła ich namalowaniem na buziach pająków i pajęczyn no i już się ośmielili Była dyskoteka, super utwory leciały, te nowsze dla dzieci jak i te z dawnych lat, w sali kinowej był wyświetlany film dla dzieci, słodyczy i picia do oporu, konkursy, zabawy.. no naprawdę fajniutko! Nawet my z mężem potańczyliśmy No i jak wróciliśmy, to po kąpaniu, kolacji i bajce odlecieli w mgnieniu oka!
Jutro do przedszkola wracają, aż się boję jak to będzie
A ja jutro zamawiam już wyposażenie do mojego saloniku!!!

Idę do mężulka, bo narzeka, że go ostatnio zaniedbuję
Miłego wieczoru! Do jutra!

Ale miło spędziliście dzień.
Jak już się urządzisz w saloniku to powstawiaj fotki, ok?
Wymyśliłaś już jakąś nazwę?



marejta trzymaj się, bo nie znasz dnia ani godziny
Zazdroszczę porodu, jak najszybciej daj znać co tam u Ciebie
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:50   #2308
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cześć!

Co tu takie pustki?! Wszystkie szorujecie groby na cmentarzach???
Ja dzisiaj poszłam z dziadkami na cmentarz, trochę im pomogłam posprzątać.. Rano uciekł nam autobus do przedszkola i musiałam drylować na piechotę z maluchami, no i z powrotem też przyszłam pieszo.. autobus w tamte strony jeździ co 2-3 godziny.. masakra jakaś.. nie wiem jak to będzie zimą.. chyba czas zrobić to prawko nogi mi dzisiaj chcą wejść w dooopę..

W przedszkolu dzisiaj było mało dzieci, więc połączyli grupy i chłopaki byli cały czas razem.. Panie powiedziały, że widać, że chłopcy są bardzo ze sobą zżyci i że Bartek tak fajnie się opiekuje bratem..

Koraliku dla Twojego męża, że tak sobie świetnie radzi z dziećmi pod Twoją nieobecność! Zazdroszczę zakupów! Nazwy nadal nie wymyśliłam.. Myślałam o "Lady's Code", "Kashmir", albo "Magnolia", ale wydaje mi się, że pełno dookoła takich nazw... Chciałabym coś oryginalnego, ale ciężko coś fajnego wymyślić.. :/
__________________


Edytowane przez Farahh
Czas edycji: 2011-10-31 o 16:53
Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:15   #2309
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Farahh podoba mi się pierwszy twój pomysł na nazwę z resztą się już spotkałam, ale z tym jeszcze nie
Wiesz na początku jak mi lekarz podał termin porodu to sama się śmiałam że z moim szczęściem pewnie urodzę 1.11 i to tylko dlatego że do szpitala trzeba od nas jechać koło jednego z większych cmentarzy a wtedy ulice są jednokierunkowe, ale jak na złość oczywiście w przeciwnym kierunku no ale zobaczymy jak to będzie.

Dzisiaj odebrałam firankę do pokoiku małej i ją powiesiłam no i mogę spokojnie już iść rodzić ale jak na razie nic na to nie wskazuje
Oczywiście dam Wam znać jak będę w szpitalu
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:35   #2310
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hejka


Ja już po pracy piję piwko.

Farahh pierwsza nazwa super


Kolorowych snów!!!!
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.