Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-03, 10:34   #1
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Unhappy

Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?


Tak jak w temacie-jestem uczulona na nikiel Jednak jest to chyba uczulenie jakieś inne bo nie wyskakuje mi żadna wysypka np. od guzika spodni czy bazarkowej biżuteri. Mam poprostu zaczerwienioną skóre na policzkach i wokół oczu Wyglądam poprostu okropnie. Od dermatologa dostałam tabletki Telfast, a jak się skończą to mam jeszcze Flonidan. Te pierwsze jakoś słabo pomagają (wcześniej miałam Loratan i wydaje mi się, że bardziej pomagały) Pozatym mam jeszcze krem (maść?) Laticort-ale tego używam tylko jak jest naprawde źle.
Chciałabym wiedzieć czy któraś z was też ma taki problem jak ja? Jak sobie z tym radzi? Czy może ktos mógłby mi coś polecić? Każda rada jest dla mnie cenna!! Bo ja już poprostu nie wiem co mam robić A ja poprostu chce normalnie zacząć wychodzić z domu i że tak powiem "korzystać z życia"
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 13:02   #2
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

up!
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:28   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

hej ja mam to samo i jedna rada nie nos sztucznej bizuterii
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:45   #4
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
hej ja mam to samo i jedna rada nie nos sztucznej bizuterii
zgadzam sie nawet zegarki odpadaja jedyne co mi "nie grozi" to pierscionki (chociaz nosilam tylko okazjonalnie, mozliwe ze na stale by uczulaly)
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 12:06   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Trzeba uważać też na białe złoto, bo bywa z domieszką niklu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 20:46   #6
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

dzięki wam śliczne
a już myslałam, że nikt tu nie wejdzie
A czy któraś z was ma tak, że jej na twarzy wyskakuje tylko to uczulenie i nigdzie indziej?
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 20:51   #7
AgniechaKrk
Raczkowanie
 
Avatar AgniechaKrk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cześć,
Mi dermatolog przepisała 2 maści
1st- Elocom
2nd- Pimafucort

Obie maści, są maściami hormonalnymi wiec mozna je stosowac przez krótki czas jednorazowo, ale co sobie chwale / zwłaszcza ta 2/ działa błyskawicznie efekt juz po jednym dniu... Co najwazniejsze juz nie swędziało, ale strupek był nadal...

Co do Twojego pytania to u mnie/ dzieki Bogu/ uczulenie nie "wskoczyło" na twarz...
Pozdrawiam.
AgniechaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 09:42   #8
ekonom84
Przyczajenie
 
Avatar ekonom84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ja też jestem uczulona na nikiel i moja alergia ujawnia sie zwłaszcza na plecach i dekolcie, czasem szyji i twarzy. Stosyję Zyrtec - lek antyhistaminowy oraz maść cholesterolową na zmienione partie skóry, maść ta doskonale natłuszcza, troche przypomina tłusty kit :P ale łagodzi objawy alergii. Wolę używac jej niż maści sterydowych, które w długim okresie poprustu niszczą skórę.
ekonom84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:49   #9
kruszynka0020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Hey , ja mam uczulenie na nikiel od dosc dlugiego czasu , zaczelo sie od pepka(czyli od guzika) a teraz to juz jest koszmar , twarz szyja rece , mialam robione badania (plastry) wyszedl nikiel mialam odstawic bardzo duzo rzeczy od ciuchow po jedzenie , wszystko co kazali odstawilam , ale uczulenie nadal jest , i w sumie jest coraz gorzej , o lekach to szkoda gadac dostalam chyba z 10 roznych rodzajow tabletek , masci hmm chyba wykupilam cala apteke i nic nie pomaga...;/ nie wiem co mam z tym robic gdzie jeszcze pojechac do lekarza , bo naprawde chyba zwiedzilam cala polske. Moze znacie jakiegos naprawde dobrego specjaliste nawet prywatnego choc w tych juz tez zwatpilam ..;/
kruszynka0020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 19:06   #10
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Witam, dwa dni temu dowiedzialam sie ze mam silne uczulenie na nikiel i balsam peruwianski. Pierwsza reakcja - zlosc, rozpacz, smutek, bezradnosc, strach. Potem postanowilam ze musi mi to minac i takiego przekonania bede sie trzymac. Tymczasem czytam wszedzie czego unikac i zastanawiam sie jak z tym funkcjonowac na co dzien. Nie wyglada to kolorowo... Dermatolog zapisala mi Zyrtec, krem ochronny na rece i masc novate do smarowania wysypki. Zobaczymy co to bedzie...
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:02   #11
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Unhappy Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Eh ja niestety też mam uczulenie na tą przypadlosc od około 3/4lat . Zaczęlo sie to od okolic pępka... to było okropne .. myślalam że poprostu od czegoś sobie obcharatałam:/ myślalam ze zejdzie.. zamiast wybrać sie z tym do lekarza czekałam aż zejdzie samo.. aż doprowadziłam do stanu zapalnego... na całej twarzy wysypało mnie praktycznie w jednym dniu... nie wiedziałam co sie dzieje.. poszłam do lekarza i musiałam wziac zastrzyki.. po kilku dniach zniknelo ale doktorka wyslala mnie do demratologa... z poczatku nie bylo nadal wiadomo od czego to uczulenie.... tylko przypuszczalam...
Zrobiłam testy skórne na jedzenie... ale nic nie wykazaly... wkoncu musialam jechac do szpitala na testy alergiczne i wykazano z to metale głownie nikiel i kobalt... juz wtedy miałam okropne swedzace pecherze w okolicach lokci na plecach i na nogach!! Najgorsze że nie mam pojecia skąd źródlo niklu w okolicach kolan( Teraz jest wiosna i okropnie się z tym czuje strasznie swędzi jak rozdrapie robią sie mi strupki nie marze narazie że ubiore w najblizszym czasie krotkie spodenki czy spodniczke bo wstyd mi pokazac nogi Eh czasem w ogole spac w nocy nie moge bo tak bardzo swedzi chociaz od dluzszego czasu stosuje masci (cutibaza, czy masc robioną) oraz tabletki na noc Amertil ale to nic nie daje;( mam juz tego dosc eh unikam wszelkigo kontaktu ze sztuczną bizuteria.. nawet okularow nosić nie noge metalowych bo boje sie ze znow mi to cos wyskoczy na twarzy:/ eh co tu robic... ja chce w lecie jakos wygladac(
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 00:55   #12
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Mi niestety pozytywne nastawienie szybko przeszlo... Wysypka nie mija choc stosuje sie do wszytskich zakazow...Nie wiem juz co jesc, jestem bardzo slaba i wyziebiona, zarywam kolejne noce... a ciało pełne zadrapań i strupów

Zaczynam sie zastanawiac czy z tym w ogole da sie zyc...
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 08:53   #13
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ja tez sie nad tym zastanawiam czasem... ech a medycyna sie wiele do przodu nie posuwa żeby jakkolwiek zapobiegać pomagać alergikom!! To nie fair..
Pozdrawiam
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 15:17   #14
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

tupptus kurcze wiem co czujesz, sama miałam taki problem,że jak chciałam wyjść z domu to była tragedia bo się poprostu wstydziłam Teraz naszęście jest lepiej Niewiem jak długo bedzie dobrze ale mam nadzieje, że długo Zażywam tabletki Flonidan i w razie dużej potrzeby krem Cutivate Trzymam kciuki, żeby tobie tez zeszły te ranki i żebyś znów mogła "normalnie" żyć
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 19:57   #15
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Dziekuje Kochana jestes Naprawdę Fajne to forum myślę że sie tu na dłużej zadomowię gdyż wiele tematów jest mi bliskich
Też swego czasu używałam Cutivate hmm myślę że muszę w szybkim czasie wybrać sie znów do dermatologa Cieszę się, że u Ciebie jest już lepiej więc jest nadzieja, że i u mnie jest szansa na poprawę Caluje cieplutko
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 20:49   #16
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?


ja na to forum trafiłam wsumie przez przypadek i już zostałam fajni ludzie i miła atmosfera - czego więcej chcieć?
Cutivate mi bardzo pomógł więc mam nadzieje, że Tobie też jak coś to daj znać jak idzie leczenie Ja dzisiaj nawet na solarium byłam bo zauważyłam, że nawet chyba mi troche pomaga Może też spróbujesz?
pozdrawiam
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 20:55   #17
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Hmm może spróbuje Skoro uwżasz,że to może cos pomóc
a przy okazji jak myślisz czy opalanienie jest szkodliwe dla miejsc skórnych zmienionych chorobowo....??
w sobotę troszkę się opalałam ale mama powiedziała mi bym uważała, bo od słonca uczulenie może sie nasilić... no nie wiem... hmm?
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 19:56   #18
blue berry
Raczkowanie
 
Avatar blue berry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublinek
Wiadomości: 155
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Dziewczyny nie siejcie paniki z takiej głupotki! Sama jestem uczulona na nikiel i jakoś staram się z tym żyć. Każdy kontakt z niklem kończy się wysypką, strupkami i przebarwieniami. Leczenie, maści, tabletki - to raczej nie ma sensu. Nie da się z tego wyleczyć, bo kontakt z alergenem zawsze będzie wywoływał reakcję.

Na pocieszenie dodam, że mam radę, którą wyczytałam w jakimś babskim pisemku. Żeby uniknąć uczuleń dobrze jest pomalować bezbarwnym lakierem od wewnątrz np. klamrę paska, albo te metalowe zawieszki od kolczyków itp. co jakis czas trzeba to powtarzac, bo warstewka się ściera, ale najważniejsze, że działa!!!
blue berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 20:51   #19
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Oj ja wiem że mozna i jakos trzeba z tym zyć.. hmm ok zastosuje sie do rady dzieki
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 21:02   #20
pyska17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 646
GG do pyska17
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ja też mam na nikiel...u mnie jest tak,że na brzuchu jak noszę nikiel wyskakuje wielka plama,na której zbiera się ropa...mam to od guzików,tandet,pasków z wielkimi klamrami,strasznie to wyglądało jak miałam,bo teraz plastruje guziki i nie mam,,,ale nie mogłam wytrzymać,drapałam się,krew,ropa wszystko szło fujjjj:/ miałam jakąś maść przepisaną
pyska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 15:46   #21
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ale wiecie jak to jest - inaczej jest jak wyskakuje wysypka tylko w miejscu dotknięcia a inaczej jak wyskakuje na twarzy... dla mnie jest to różnica... Moja siostra takze ma uczulenie na nikiel ale jej właśnie wyskakuje uczulenie tylko w miejscu, który ma kontakt z alergenem i jest jej łatwiej go unikać czy zasłonić wysypke. Mi jak wyskoczy wysypka na twarzy to przecież nie będe w masce chodziła
tupptus co do promieni słonecznych to raczej ani mi ani mojej siostrze nic się nie robiło ale czy tobie też się nic nie zrobi tego nie wiem bo każda skóra może inaczej zareagować... spróbowac zawsze możesz a jak tam byłaś na tym solarium? jeśli tak to pomogło? mam nadzieje,że tak bo nie chce żeby przeze mnie Ci się pogorszyło
pozdrawiam
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 07:07   #22
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Niklu w ubraniach i biżuterii uniknąć nawet łatwo, ale co zrobić z niklem w pożywieniu i w wodzie! Ja już naprawdę nie wiem co mogę jeść... Nie mogę się normalnie umyć. Do tego alergia na kosmetyki. Nie użyję żadnego lakieru na metalowe części ubrań, nie posmaruję wysuszonego od drapania ciała balsamem
Nie wiem już co robić... Chciałabym przespać wreszcie noc...
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:07   #23
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Kamulka84 chciałabym pomóc ale naprawde nie wiem jak jesli masz uczulenie na kosmetyki to zaczy, że wogóle nie uzywasz? bo jeśli niektóre używasz bo jednak ci nieszkodzą to może wypróbuj Lipo Krem firmy DARDIA? Nie zawiera on zbędnych kosmetycznych dodatków, nie zawiera żadnych substancji z listy potencjalnych alergenów (w tym niklu) i zawiera surowce tylko najwyżeszej jakości,bez chemicznych zanieczyszczeń. Nie powoduje podraznień... Naprawde wszystkim moge go polecić bo jest naprawde dobry. Trzymaj się
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:36   #24
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ja też mam problem z niklem, nie na twarzy, tylko przy bezpośrednim kontakcie. Współczuję, dziewczyny... Chcę napisać, jaką dietę mi zalecił lekarz, żeby uniknąć niklu:
nie jeść:
- margaryny do smarowania pieczywa
-sera żółtego
-czosnku, cebuli
-produktów w metalowych puszkach, także tych jakby w grubej folii alum. np. malutkie pasztety, miniaturowe mielonki

Poza tym rzeczywiście nie noszę sztucznej biżuterii, a guzików od spodni nie lakieruję, tylko od wewnątrz przyszywam kilkakrotnie złożony kawałek materiału. Nie kupuję sandałków z metalowymi klamrami; zegarek, paski od zegarka i do spodni - sam plastik; najgorzej z haftkami od stanika...
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:55   #25
Syla88
Rozeznanie
 
Avatar Syla88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 644
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Podobnie jak Wy mam uczulenie na nikiel. Nie mogę nosić innych niż złote czy srebrne kolczyków, łańcuszków, zegarków. Mam jednak łagodniejszą formę, bo tylko przy bezpośrednim kontakcie pojawiają się takie krostki i strasznie swędzą, ale jak np zdejmę zegarek to po 1 dniu przechodzi, niczym nie muszę smarować. To jest okropne uczucie, ale trzeba się powstrzymywać od drapania, bo się rozprzestrzenia i zostają strupy potem
Syla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:48   #26
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cerfona, dziękuję za wsparcie i radę... Spróbuję tego kremu.
Najgorsza jest psychika. Jak sie uparłam ze będzie dobrze to naprawdę się lepiej czułam. ale teraz kończy się siła a wraz ze smutkiem pogarsza się zdrowie. Błędne koło...
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 19:14   #27
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

myślę, że tutaj najważniejsze to zrezygnować całkowicie z noszenia metalowej biżuterii, zegarków, chronienie ciała przed kontaktem z nitami itd. Wbrew pozorom, złoto, srebro też uczulają, mówię to jako osoba też uczulona i na dodatek interesująca się piercingiem - więc w tym wypadku materiały uczulające mam obcykane.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 21:10   #28
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

najważniejsze jest to, żeby miec ta wiare
Yaza no dokładnie złoto i srebro też czasami maja w sobie nikiel dlatego najlepiej nic nie nosic...
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 21:36   #29
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ale np firma Colibra ma biżuterie antyalergiczna nie zawierajaca niklu. I sa to naprawde bardzo ładne rzeczy
A z wiara u mnie ostatnio cos ciezko. Z przemeczenia chyba...
Przede mna kolejna od dwoch miesiecy nieprzespana noc...
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 21:45   #30
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Witam wszystkich!
Uczulenie na nikiel mam dopiero od 5 lat, ale za to jak mnie wzięło to już na dobre. Nie mogę sobie pozwolić nawet na maszynkę do golenia bo na następny dzień od bąbli zwariować idzie. Nawet komórkę musiałam zmienić bo wokół wyświetlacza była niklowana ramka :P To się nazywa fart.

Co do biżuterii to w wielu sklepach pojawiła się taka odpowiednia dla nas Np Promod czy Stradivarius można kupować bez ograniczeń. Przetestowałam - nic złego się nie dzieje. A co do kolczyków to na allegro można zakupić bigle ze stali chirurgicznej - 6 par ok 12 zl. I po problemie
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-19 20:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.