evra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-31, 20:17   #1
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny

evra


Chciałabym podzielić się ze wszystkimi kobietkami, które przeglądają to cudowne forum o fakcie iż zdecydowalam się na plasterki antykoncepcyjne...EVRA. Za prawie dwa tygodnie wychodzę za mąż i ze swoim narzeczonym zrobiliśmy sobie przerwę w gierkach miłosnych. Nie miałam więc problemów z antykoncepcją. Wiatropylna chyba nie jestem. Ale w związku z rewolucją kwietniową postanowiłam wybrać się do ginekologa. Śledziłam w nec-ie info o EVRZE i skusiłam się na nie. Niestety zgodnie z moimi obawami w moim miasteczku lekarz nie był na czasie. Ale na drugiej wizycie - wiedza jego się pogłębiła. Dostałam receptę i to się liczy. Dziś wykupiłam /61,50/ i mam nadzieję, że jutro /pojutrze/ zacznę stosowanie. Będę co jakiś czas podciągać temat, żeby poinformować Was, "moje" KOCHANE jakie działanie jest tych plasterków na moj organizm...Może komuś przydadzą się takie informacje. Z ego co się zorientowałam, to apteki raczej nie mają evry na stanie...trzeba zamawiać..nawet w aptece w Galerii Łódzkiej.... Pozdrawiem wszystkich.
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 20:20   #2
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: evra

Informuj, informuj
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 20:30   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: evra

koniecznie informuj, z tego co słyszłam to plasterki przykleja sie raz na tydzień,przerwy podobnie jak przy pigułkach, w opakowaniu jest ich kilka rozumiem a nie ejden ?
jakos nie moge sie przekonac do tego typu antykoncepcji ,boje sie ze cos sie odkeli itp.
ale informuj na bieżąco co i jak
życze pieknej pogody w dniu slubu i mnóstwa miłości przez całe zycie
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 20:45   #4
mirela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 115
Re: evra

Znalazłam takie coś:
Koniec z codziennym łykaniem pigułek antykoncepcyjnych. Aby uniknąć nieplanowanej ciąży wystarczy teraz, że panie raz na tydzień przykleją sobie plaster - podała w środę telewizja CNN.
Amerykański Zarząd ds. Leków i Żywności (FDA) dopuścił do sprzedaży nowy środek antykoncepcyjny dla kobiet o nazwie Ortho- Evra. Działa on na zasadzie plastra, który emituje te same hormony znajdujące się w tradycyjnych pigułkach.
Producenci zapewniają, że nowa metoda jest skuteczna w 99 procentach przypadków. A sposób jej używania jest szalenie prosty - wystarczy przykleić plaster do skóry i wymieniać regularnie co tydzień.
FDA ostrzega jednak, że nie każda kobieta będzie mogła używać tej metody. Jeśli bowiem chętna będzie zbyt ciężka (granicę określono na niecałe 100 kg), to nie wchłonie przez skórę wystarczającej ilości hormonów i środek będzie nieskuteczny.
Kliniczne testy Ortho-Evra przeprowadzono na 3.319 kobietach. 15 z nich zaszło w ciążę, mimo że stosowały nową metodę regulacji poczęć. Ale jedna trzecia z nich ważyła przynajmniej 100 kg.
Panie korzystające z nowej techniki regulacji poczęć będą musiały co wymieniać plaster co tydzień. Będą mogły go przyczepiać do brzucha, pośladków, górnych części ciała. Za każdym razem powinno to być jednak inne miejsce.
Nie wolno plastra przyklejać na piersiach, ani nosić w okresie menstruacji - ostrzega FDA.
Jak zapewniają producenci środka, nowy plaster nie będzie uniemożliwiał kąpieli - nie powinien odchodzić od skóry w przypadku zamoczenia. Gdyby jednak okazało się inaczej, firma planuje produkować też pojedyncze zamienniki.
Antykoncepcyjne plastry powinny pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku. Ich cena nie powinna być wyższa niż dotychczas stosowanych pigułek.
Źródło: PAP, 22.11.2001 r.
mirela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 21:25   #5
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: evra

a czy pierwsze uzycie plasterka bedzie takie jak z pigulka? czyli od pierwszego dnia miesiaczki? hmmm ciekwae
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 00:18   #6
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: evra

Hehhe, cena nie powinna byc wyższa niż pigułek. 61,50...
Carolsunny, informuj o wszystkim, podobno te plasterki wątrobę oszczędzają w przeciwieństwie do pigułek, więc może warto zainwestować
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 18:33   #7
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: evra

oo..to może się dowiem jakie dokładnie są dawki hormonów w takim plasterku? szukałam informacji na ten temat ale nigdzie nie ma..

co jest napisane na pudełku carolsunny ?
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 19:45   #8
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: evra

norelgestromin 6 mg i etynyloestradiol 600 μg uwalniane przez 7 dni z predkoscia norelgestromin 150 μg i etynyloestradiol 20 μg w ciagu kazdych 24h.

Ja wlasnie tez rozpoczynam stosowanie. Nie moge tylko znalezc informacji jak dlugo trzeba stosowac zanim zacznie dzialac anty.
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 10:57   #9
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: evra

Kurcze wolalabym te plastry przezroczyste. Bezowe sa za jasne, moze na zime ok ale w lecie to buuu
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 19:21   #10
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: evra

Hey moje Kochaniutkie !!!
Zaczęłam pisać o "evrze", obiecałam, że zawsze coś o nie wspomnę. Otóż efekt "anty" powienien być już od samego założenia plasterka. Muszę pochwalić producenta za to,że faktycznie plasterek utrzymuje się przez tydzień, bez żadnych przesunięć (niestety trzeba to mimo wszystko sprawdzać). Minus, to na pewno ciemna obwódka, która robi się wokół plastra. Najgorzej "dźwigało" mi się plasterek na pośladku, a najlepiej na podbrzuszu (za każdym razem trzeba wybierać inne miejsce - ramię, pośladek, podbrzusze). Na początku kuracji "anty" wystąpiła "lekka" depresja. Choć teraz jest zdecydowanie lepiej, cały czas jednak pozostaje płaczliwość. Można by pomyśleć, że to sytuacje życiowe tak skłaniają mnie do ckliwości, ale na pewno nie. Wręcz przeciwnie. Jestem mężatką od dwóch mieisęcy. Na pocztaku z mężem postanowiliśmy, że odczekamy z rok i dopiero wtedy zdecydujemy się na dzidziusia. Ale mój Mariuszek chyba się nie może doczekać. Zresztą nie ukrywam, że ja też. Stwierdziłam, że praca nie jest najważniejsza. A w sumie wiek chyba też optymany na urodznie dzidziusia. Wczoraj byłam już na konsultacji u ginekolożki moje Kochane !!!!
Dzisiaj odlepiam plasterek (koniec 4-go opkaowania), miesiączka i ok.miesiąc przerwy (z innym zabezpieczeniem) przed poczęciem. Tak łatwo się mówi, planuje, a w sumie ile jest takich kobiet, które nie mogą "tak od razu". Mam przecież za sobą też tabletki anty - Harmonet. Jeżeli "zadziałamy" przez najbliższy miesiąc, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo ciązy mnogiej. Bardzo chciałabym mieć bliźniaki. Fajnie by było. Także moje Kochane - kończę (na razie) przygodę z Evrą.
Ostateczne podsumowanie wszelkich wywodów - POLECAM GORĄCO nowy system trandermalny, który reprezentuje EVRA.

Minus, to cena (ale wrato.........)

napiszę, jak idą nam "postępy" (jak mój kolega mówi tzw. "wylewanie formy").

całuski....i teraz już chyba będę pisała na forum..."mama"...
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-19, 18:10   #11
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: evra

Czy plasterek trzeba za każdym razem przyklejać w innym miejscu, bo ja przyklejam zawsze na podbrzuszu, tylko co tydzień zmieniam z prawej strony na lewą i odwrotnie? Czy może powinnam jednak całkowicie zmienić miejsce plastra?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-21, 18:50   #12
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: evra

Jaoasiu, otóż możesz sobie zmieniać stronę (raz lewą raz prawą), ale żeby plasterek nie był idealnie w tym samym miejscu. Na pewno też nie może być przyklejony na skórze podrażnionej, ani owłosionej, tylko na suchym kawalku. Ja przesuwałam przynajmniej kilka centymetrów w jedną lub drugą stronę według poprzedniego naklejenia....Pozdrawiam !
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 22:48   #13
theta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 65
Re: evra

Jak Ci wyjdzie zrobienie potomka-pomariusza, to na prywatnego mejla sprzedaj mi technikę Właśnie planuję z mężem dzieciaczka i drugi cykl mija, a macica niczyja...
theta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 15:06   #14
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: evra

Theta...nie martw się...moja znajoma już 1/2 roku nie zachodzi w ciążę. Lekarz jej powiedział, że jest chora, ale na...głowę. Jest zablokowana. Za bardzo chce. Za bardzo obserwuje swoje cialo...trzeba wyluzować (koleżanka miała ciążę urojoną - najgorsze co może być). Łatwo mi się mówi, ale domyślam się, że to nie takie proste. Ginekolożka wspominała, żeby nie "próbować"codziennie, lepiej zrobić "zapasy armii" do jajeczkowania (więcej i jakość lepsza podobno), niż tak próbować codziennie. Zresztą jak opracuję technikę to wysyłam Ci maila.
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 21:23   #15
theta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 65
Re: evra

Czy jeśli myślę o tym, żeby za bardzo nie myśleć, to nie myślę, czy myślę?
theta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 23:02   #16
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: evra

uzywalam przez 3 miesiace evry i wracam do prochow. pryszcze pokryly mi cala twarz. w ogole to jest super wygodne bo nie trzeba pamietac o lykaniu. no i jeszcze ciagle glodna chodze po tym wynalazku.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-23, 11:06   #17
lady20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1
Re: evra

ja chciała bym się dowiedzieć czy wasi partnerzy stosują jescze dodatkowo prezerwtywy jako zabezpieczenie??? czy mozna w pełni ufać tym plastrą czy w pełni chronią przed zaplodnieniem????
lady20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 16:04   #18
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
evra

lady...nie stosowaliśmy żadnego innego zabezpieczenia z moim mężem. Tylko to. I jak na razie nie zauważyłam większych problemów ani z cerą ani z tyciem (choć mam do tego tendencję). Zabezpieczenie przed ciążą jest podobnie jak tabletek 99,9%....
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 08:54   #19
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Re: evra- Pomocy !!!

Ale ze mnie debil zamiast przeczytać dokładnie ulotkę to ja przeczytałam ją w biegu i przykleiłam pierwszy plaster na udzie w górnym odcinku ! i co teraz ??? a z tej ulotki wynika że trzeba przykleić albo na pupie albo poniżej brzucha lub ramiona.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 21:43   #20
Jagna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 18
GG do Jagna
Re: evra- Pomocy !!!

Rany, nie wiem co z tym udem zrobić, ale skoro na ramieniu może być, to czemu nie na udzie....?
Ale ja z innej beczki. Stosowałam Evrę przez 3 miesiące i z ulgą wróciłam do pigułki (Mercilon). Evra jest wygodna w stosowaniu - faktycznie najlepsze jest podbrzusze - ale stany psychiczne jakie po niej u mnie wystąpiły do komfortowych nie należały: depresja, rozkojarzenie, płaczliwość, wybuchy złości...brrrr! A o libido nawet nie wspomnę, bo na czas jej stosowania zapomniałam co to w ogóle jest! Zdecydowanie nie dla mnie.
Ale oczywiście każdy organizm może reagować inaczej....
Jagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 21:14   #21
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: evra- Pomocy !!!

Jagna...masz rację, to co ja opisalam jako "lekka" depresja wcale tak "lekko" nie wyglądało. Płaczliwość, rozdrażnienie, spadek libido...tyle, że czasami zastanawiałam się czy to akurat nie sytuacja, w której się znalazłam. Ale teraz z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to "wina" evry. Jestem całkiem odmieniona. Teraz akurat nie biorę nic (staramy się o dzidziusia), ale i tak chyba do niej wrócę....acha...theta25 jak Wam idzie ???
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 21:58   #22
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Re: evra- Pomocy !!!

hmm a ja wlansie mamz aczac przestraszylyscie mnie.... tycie depresja i wysypka na twarzy zdarza sie bez evry a co dopiero z nia...eh chyba jedno opakowanie sprawdze i zobaczymy moze bedzie akurat dobrze... czymajcie kciuki
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 23:06   #23
theta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 65
Re: evra- Pomocy !!!

Długo nie odpowiadałam, bo mi modem zdechł. Ale już spieszę z radosną wiadomością. Jestem w szóstym tygodniu ciąży! Jak już się zniechęciłam, to wyszło.
theta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 10:25   #24
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re:evra i ciąża

Theta...cieszę się bardzo. Ja już jestem w 13 tygodniu. Jednak uprzedzam czytające ten post, że nie zaszłam w ciążę przy używaniu plasterków. Evra jest bezpieczna. Ale wracając do tematu...ja niestety theta mam problemy z moim 5 cm bobaskiem. Jak byłam w 7 tygodniu trochę zaszalałam z wysilkiem i dzidziuś się zbuntował.Mialam niesamowite skurcze macicy.I wiesz co? Zadzwonilam po 2 dniach do gina mojego, a on tylko to usłyszał przez telefon wydał diagnozę - PORONIENIE. Ryczałam przez całą noc aż do niego trafiłam. Stwierdzil, że muszę leżeć. Na moje szczęściezmieniłam gina. Nieodpowiedzialny gość - i jeszcze profesor. Wydaje diagnozę przez telefon. Co się strachu najadłam, to moje.Teraz prawie caly czas leżę, do kiedy - nie wiem. Ale chcę Cię przestrzec - UEAŻAJ na siebie i fasolkę. Ja też się dobrze czułam - wystarczy że zrobiłam porządne pranie i już by wszystko poleciało. A myślałam, że przy moim tempie życia wytrzymam do końca ciąży. Można się pomylić, ale konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż u mnie. Całuję wszystkie ciężarne i nie tylko....
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 15:03   #25
theta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 65
Re:evra i ciąża

U mnie też nie obyło się bez problemów. W czwartym tygodniu przepracowałam się, najadłam stresu i też mało się nie skończyło poronieniem. Krwawiłam, bo odkleiła mi się kosmówka. Na szczęście po dwóch tygodniach leżenia przykleiła się, a fasolka tak się mnie trzymała, że rośnie we mnie nadal. Teraz mogę trochę chodzić, ale unikam stresu i się nie przemęczam. Przy okazji uczę się asertywności. Konstruktywnie odmawiam, gdy wydaje mi się, że czyjaś prośba może fasolce zaszkodzić. Niech się wszystko wali i pali - ja dbam o siebie i fasolkę (1,3 cm).
theta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 22:00   #26
jennyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 11
Re: evra

Heja carolsunny z twojego posta wywnioskowałam ze jestes z łodzi wiec polecam Ci aptekę kwiaty polskie (ul koszciuszki)! Apteka ta ma jakis uklad z hurtownia/producentem i tam kosztuje 50zł. A co do plasterków to używamje od czerwca i jestem b. zadowolona. Co prawda pierwszy mi sie odkleił ale zadnych efektów ubocznych nie wykryłam (pierwszego dnia po naklejeniu mialam mdlości) nie wypiekniałam i nie zbrzydłam z pryszczy czy przytycia
jennyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 09:50   #27
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: evra

Jennyka...wielkie dzięki , ale skorzystam nie wczesniej jak za kilka miesięcy.Jestem w planowanej ciąży, więc na razie zakup evry jak widać jest zbyteczny. Jesteś kochana...dziękuję za info. Taka cena na pewno mnie zachęci po narodzinach mojego dzidziusia...
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 11:47   #28
jennyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 11
Re: evra

No to gratuluje! A szczerze mówiąc zazdroszcze bo już od jakiegos czasu choruje na wszelkie maleństwa ale musze jeszce poczakac z takimi decyzjami...
jennyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 13:02   #29
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: evra

wera-a jakie tabletki stosujesz zamiast evry??
serio tak zle na ciebie dziala?? pogorszony stan cery i wzmozony apetyt
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 18:32   #30
Budap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
Re: evra- Pomocy !!!

Tak tez to zauwazylam ZNACZACY spadek libido, well nie ze zauwazylam, gdyz moje libido w skali od 0 do 10 spadlo do -10, czyli go nie mam wogole Nigdy nie bralam tabletek (nie sadze, iz one wprowadzilyby jakas roznice..). Czy mozna temu jakos zaradzic, gdyz to jest jedyny skutek uboczny Evry w moim przypadku, ale za to jaki istotny?!
Rowniez "nadmiar" sluzu na jaki "cierpialam" przeksztalcil sie w calkowita pustynie
Moze ktos mi cos poradzic z wlasnego doswiadczenia etc?
Budap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.