Czy fashionistka musi mieć kasę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 18:51   #1
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure

Czy fashionistka musi mieć kasę?


Musi czy nie musi? Przeczytałam właśnie felieton blogerki na ten temat:http://www.musthavefashion.pl/czy-fa...usi-miec-kase/


i zgadzam się w sumie, że aby być uznaną blogerką, trzeba być "przy kasie", bo te "second-handowe" biedniejsze dziewczyny nie mają szans na taką popularnośc jak charlize mystery, jemerced czy mafffashion albo macdemiangirl


Co myslicie?
ja sama często nie mam kasy na wszystko co mi sie b.podoba i kombinuje. Kasa jednak mocno zwiększa możliwości.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:16   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:31   #3
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

trzeba. w dzisiejszych czasach na sh marki nie zbudujesz...
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:37   #4
JoannaNow
Przyczajenie
 
Avatar JoannaNow
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Podstawowe pytanie po co jest dany blog.
Najczęściej po to żeby samemu się wypromować. Najłatwiej wypromować się na znanych markach. To dzisiaj podstawowy CEL i marzenia. Mieć markowe ciuchy i dodatki.
Tym samym taka blogerka mająca finanse tak naprawdę "jedzie" na markach znanych firm. To najłatwiejsza droga. Marki są wypromowane - tego pragniemy, to znamy i inni znają - kółko się zamyka.
Z racji ze są to zwykle drogie firmy - od razu się pozycjonujesz czyli "należysz do naszego grona " w pewnym momencie firmy zaczynają sie same do ciebie zwracać i wypożyczają/podarowują ciuchy - to swoista reklama - często o znacznej sile rażenia. Trzeba spojrzeć na to w ten sposób:
O! młoda osoba taka jak ja - nosi takie zajefajne ciuchy - ja też takie mogę nosić - muszę to mieć - tak się to odbywa
JoannaNow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:05   #5
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Pewnie zostanę zbesztana,,,,,,,,,,,ale,, ,,, doprowadza mnie do szału nawet ten wyraz,, fashionistka ,, !!! widzę tutaj dziewczyny ubierające się świetnie,,,chodzi mi o szafę bo zaglądam do niej codziennie , nie rozumiem stwierdzenia że trzeba mieć kasę by ubrać się dobrze o tuż nie.... trzeba mieć swój własny styl i wyobraznię,ja mam kasę i zero wyobrazni ostatnio kupiłam 2 swetry, jeden 300zł drugi 280 i siostra zapytała w którym ,lumpeksie znalazłam tak fajne swetry,,,np blog tej pani a przynajmniej jej styl jak dla mnie jest odpychający
http://www.jemerced.com/ kicz i tyle
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:20   #6
JoannaNow
Przyczajenie
 
Avatar JoannaNow
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Ale tu padło pytanie blogerki A nie o to czy trzeba mieć kasę żeby dobrze się ubrać - tu z Tobą całkowicie się zgadzam - trzeba raczej mieć wyobraźnię.
A popularny blog o modzie nie oznacza że jest on dobry, oryginalny - jest popularny - gusta są różne
A wyraz jest okropny
JoannaNow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 01:23   #7
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Kiedyś było łatwo się wybić, bo nie było to tak popularne jak teraz. Wystarczy popatrzeć jak na początku ubierała się Charlize...
A Jessy od początku prowadzenia bloga chodziła w D&G itp. i dalej jest kiczowata i śmieszna, ale ma czytelniczki mimo wszystko.

Teraz trzeba być albo znanym - Kasia Tusk albo mieć kase i fajny pomysł.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 07:06   #8
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

no właśnie, bo żeby ubierać się modnie, nie potrzeba wielkich pieniędzy, tylko kreatywności i czasu.

ale żeby być popularną szafiarką (moim zdaniem lepsze słowo niż fashionista, co to za koszmarek leksykalny) trzeba mieć pieniądze. sporo pieniędzy.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 07:48   #9
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Te najbardziej popularne i tak pewnie wiekszosc ubran dostaja za darmo
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 08:10   #10
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Niestety sam pomysł na siebie nie wystarczy. Niby kreatywność się liczy, ale marka, znane logo niestety bardziej.

Ostatnio obserwuje trend ''która najwięcej kupiła i wydała'' ech...smutne to

Z drugiej strony mając pieniadze nie jest sztuka pójść do sklepu i kupić modne rzeczy. Sztuka jest z tanich rzeczy zrobić zestaw który wygląda jakby sie fortune straciło.


Kiciunia21- też tak sadzę. Szkoda mi tylko dziewczyn, które popadają w kompleksy, ponieważ nie moga sobie pozwolić na wydanie takiej sumy ( a wtedy i głupie pomysły moga im ''po głowach chodzić '')
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 09:28   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 09:34   #12
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Jasne, ale zaczynały gdy blogów było mało więc i konkurencja znikoma.
Nie zebym sie czepiała
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:17   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:28   #14
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O tym to nie miałam pojęcia.

Odnośnie drugiego bloga- czy to czasem nie jedna z Wizażanek ?
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:32   #15
KathleenAnn
Zadomowienie
 
Avatar KathleenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 148
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Charlize Mystery raczej nie miała na początku kasy na super wypasione zestawy z Zary:

http://www.www.aniuss__x69.epuls.pl/p/super-karo/48966
KathleenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:40   #16
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez KathleenAnn Pokaż wiadomość
Charlize Mystery raczej nie miała na początku kasy na super wypasione zestawy z Zary:

http://www.www.aniuss__x69.epuls.pl/p/super-karo/48966
Te zdjęcie to akurat nic nie mówi o stanie portfela :P ALe niezły smaczek

Ja znalazłam pare stylizacji. Ciekawe czy teraz by się tak ubrała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bild 033.jpg (26,0 KB, 352 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2289.jpg (18,6 KB, 344 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2544.jpg (17,6 KB, 342 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bild 028.jpg (21,8 KB, 333 załadowań)
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:53   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:51   #18
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Większość z tych dziewczyn zaczynała przecież od zera, kiedy nie było ich stać na torby MK czy markowe rzeczy.
Z czasem gdy blog zaczął się robić popularny i zyskiwał uwagę reklamodawców zaczęły pokazywać ciuchy z wyższej półki.
Powiem szczerze że jak wchodzę na niektóre blogi to mam taki odruch z uwagi na nachalne wręcz reklamowanie czegokolwiek. W pewnym momencie to już przestaje mieć cokolwiek wspólnego z modą, a staje się dobrze dochodowym biznesem.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 13:45   #19
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Ja uważam, że trzeba mieć wyobraźnię przede wszystkim.

Mi się udaje czasami w secondhandzie kupić rzecz od projektanta A nawet bardzo często. Trzeba umiec szukać i wiedzieć gdzie i kiedy chodzić.

Jasne, że z kasą jest łatwiej, ale z 2giej strony rzeczy w sh są niepowtarzalne. Mnie np denerwuje, że połowa blogerek jest w Zarę ubrana.

Mam znajomą (666chambers), która ubiera się w secondhandach i została zauważona przez Solestruck i zaproponowali jej wspólpracę. Da się? Da.
__________________
instagram: wieszjakjest
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 14:10   #20
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Ja nie mam nic do dziewczyn które zarabiają na prowadzeniu bloga. Moim zdaniem to świetnie, że chcą połączyć pasje z zarabianiem pieniędzy. Podoba mi się takie prowadzenie bloga jako firmy, oczywiście mówię tutaj o odpowiednim prowadzeniu, staranności, dokładności itp.
Sama mam słabość do blogów estetycznych, prostych, z klasą. Nie lubię widziwiania, kosmicznych zestawień, miliona wzorów i kolorów. Nie szukam na blogach oryginalności i wyróżniania na siłę, tylko elegancji i prostoty. Musi być ładnie, stylowo, "grzecznie", przejrzyście.

Moim zdaniem, żeby osiągnąć sukces nie trzeba mieć od razu pieniędzy, można zaczynać z małym nakładem finansowym. Trzeba za to mieć pomysł, siłę i konsekwencje na wyrobienie sobie marki. Wtedy dopiero przyjdą pieniądze

Jestem może dziwna, ale nie widzę też nic złego czy tez obciachowego w reklamowaniu Domestosa
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:51   #21
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-11-25 o 17:52
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:01   #22
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Musi czy nie musi? Przeczytałam właśnie felieton blogerki na ten temat:http://www.musthavefashion.pl/czy-fa...usi-miec-kase/


i zgadzam się w sumie, że aby być uznaną blogerką, trzeba być "przy kasie", bo te "second-handowe" biedniejsze dziewczyny nie mają szans na taką popularnośc jak charlize mystery, jemerced czy mafffashion albo macdemiangirl


Co myslicie?
ja sama często nie mam kasy na wszystko co mi sie b.podoba i kombinuje. Kasa jednak mocno zwiększa możliwości.
w pelni sie zgadzam, dlatego tak chetnie spogladamy w strone blogerek z bogatszych krajów, ktore stac bez problemu na kurteczke za 2tys i torebke za 5, czy chcoiazby wydanie tego 1000zl/mc na ciuchy

na wielu polskich blogach widać tandetę, widać po prostu bazar i buty z eko-"gumy" kupione w chinskim markecie oraz krzywo uszytą torebeczkę za 15zl
oczywiscie, ze sa blogerki, ktore potrafia z kawalka zaslony uszyc kreację versace, ale jest ich mniejszość, bo bloga moze prowadzic każdy

Edytowane przez 201704051536
Czas edycji: 2012-11-25 o 18:06
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:06   #23
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Ja do bloggerek mam jeden tylko "zarzut" - większość nosi to samo Zara, MK, LV.

No i nie lubię jak blogerka nosi wszystko, wole jak ma swój własny styl niezależny od tego czy modne jest teraz różowe czy czerwone, nie ważne kto jej co przysle.

I nie lubię tez jak widać strasznie współpracę dziewczyny z jakaś marka a ona pisze "moja ukochana bluzka marki... "
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:08   #24
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

co to jest mk?
Michael Kors?

No i ostatnia rzecz - Polki musza przepłacać ściagając ubrania zza granicy przez 23% vatu i 27% cła... także Polka i Kalifornijka ubrane w to samo będą musiały przeznaczyć na ciuchy zupełnie inne kwoty
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:11   #25
AntoninaRosalie
Przyczajenie
 
Avatar AntoninaRosalie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Prawdą jest,że topowe polskie blogerki wydają wielkie pieniądze na swoje ubrania. Ale wynika to z tego,że poprzez swoją ciężką pracę i przede wszystkim SYSTEMATYCZNOŚĆ mogą sobie na to pozwolić. Myślę więc ,że takie personalne ataki są trochę niesprawiedliwe. Każdy jakoś zaczynał i wypracowywał swój styl. I powinniśmy się tylko cieszyć ,że taka Charlize Mystery przeobraziła się w pięknego łabędzia ,który zdobi polskie ulice
AntoninaRosalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:22   #26
bothlooks
Raczkowanie
 
Avatar bothlooks
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 48
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

My dużo dużo częściej kupujemy coś w secondhandach niż w sieciówkach.
Nie robimy konkursów - stąd niska popularność? Byc może. Ktoś inny powie, że po prostu nasz blog nie jest niczym oryginalnym.
Blog wśród znajomych jest mile odbierany, to mi się podoba Ludzie pytają gdzie coś kupiłam, chcą, zebym z nimi pojechała na zakupy żeby doradzić.
Jeśli zostawiam gdzies komentarz, podpisuję go adresem bloga, wrzucamy nasze fotki na lookbooku, stylizacjach, elle i czasem na wizażu. Na wizażu też przyklejam zdjęcia rzeczy, które wykorzystalam w stylizajcach, a były fajnym łupem (wątek SH i bieżących zakupów). Nie mamy fanpage'a na fb. Na naszych prywatnych profilach wrzucamy status o nowym poście. Nie braliśmy udziału w konkursach.

Ale patrząc na 'topowe' blogi niestety muszę przyznać, że aby dzisiaj się przebić trzeba w 99% wydawać mnóstwo kasy na ubrania. I najlepiej wkładać rzeczy w sieciówek, te z najnowszych kolekcji. Wtedy jest się trendy. Ja tej sztuki chyba nie doceniam, dla mnie to pójście na latwiznę - bo co za trudność zestawić ze soba rzeczy i tak do siebie pasujące, bo przecież z tego samego sezonu i tej samej kolekcji. Sieciówki proponują rzeczy bardzo do siebie zbliżone. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o określenie osób kupujących te najmodniejsze ( albo najdroższe rzeczy od projektantów), że są niewiele warte - ABSOLUTNIE!
Po prostu DUŻO bardziej cenię osoby wykorzystujące rzeczy ze swojej szafy (często wieloletnie), z SH i rzeczy DIY.
bothlooks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:09   #27
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez bothlooks Pokaż wiadomość
My dużo dużo częściej kupujemy coś w secondhandach niż w sieciówkach.
Nie robimy konkursów - stąd niska popularność? Byc może. Ktoś inny powie, że po prostu nasz blog nie jest niczym oryginalnym.
Blog wśród znajomych jest mile odbierany, to mi się podoba Ludzie pytają gdzie coś kupiłam, chcą, zebym z nimi pojechała na zakupy żeby doradzić.
Jeśli zostawiam gdzies komentarz, podpisuję go adresem bloga, wrzucamy nasze fotki na lookbooku, stylizacjach, elle i czasem na wizażu. Na wizażu też przyklejam zdjęcia rzeczy, które wykorzystalam w stylizajcach, a były fajnym łupem (wątek SH i bieżących zakupów). Nie mamy fanpage'a na fb. Na naszych prywatnych profilach wrzucamy status o nowym poście. Nie braliśmy udziału w konkursach.

Ale patrząc na 'topowe' blogi niestety muszę przyznać, że aby dzisiaj się przebić trzeba w 99% wydawać mnóstwo kasy na ubrania. I najlepiej wkładać rzeczy w sieciówek, te z najnowszych kolekcji. Wtedy jest się trendy. Ja tej sztuki chyba nie doceniam, dla mnie to pójście na latwiznę - bo co za trudność zestawić ze soba rzeczy i tak do siebie pasujące, bo przecież z tego samego sezonu i tej samej kolekcji. Sieciówki proponują rzeczy bardzo do siebie zbliżone. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o określenie osób kupujących te najmodniejsze ( albo najdroższe rzeczy od projektantów), że są niewiele warte - ABSOLUTNIE!
Po prostu DUŻO bardziej cenię osoby wykorzystujące rzeczy ze swojej szafy (często wieloletnie), z SH i rzeczy DIY.
bardzo fajny blog
ja czesto wykopuje cos z dna szafy, jednak latwiej mi sie ubrac w to, co akurat kupilam, nie wiem z czego to wynika....
moze po prostu bardzo mam ochote wyprobowac nowa zdobycz, nowa, nie zawsze znaczy nieuzywana i z sieciowki
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:53   #28
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Ja bym rozdzieliła pojęcia fashionistka i blogerka.
Fashionistka to, moim zdaniem, osoba całkowicie pochłonięta przez modę, śledząca trendy, wszystkie pokazy mody, kolekcje projektantów, zapoczątkowująca trendy jeszcze zanim trafią np. do sieciówek, mająca każdy trend jako pierwsza w okolicy. Taka osoba musi mieć kasę.
Ale sukces blogowy może odnieść często osoba bez sporej kasy, bo ja osobiście nie lubię tych profesjonalnych blogów, ubrań od projektantów czy z Zary (bo mnie nie stać). Wolę zwykłe, fajnie ubierające się dziewczyny. A gdy dziewczyna staje się fashionistką, przestaję śledzić bloga, bo to już nie dla mnie. Nie lubię zdjęć z pokazów, imprez, spotkań blogerek, stylizacji na jedno kopyto itd.
Tak właśnie ze świetnej blogerki, "szafiarki" w fashionistkę zmieniła się Betty. Kiedyś byłam nią zachwycona. Ubierała się normalnie, fajnie, była dla mnie śliczną inspiracją, a jakoś rok czy dwa lata temu kompletnie się popsuła http://www.leblogdebetty.com/en/
Zdjęcia są ładne, stylizacje modne, oryginalne, ale dla mnie zrobiło się nudno.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
bardzo fajny blog
ja czesto wykopuje cos z dna szafy, jednak latwiej mi sie ubrac w to, co akurat kupilam, nie wiem z czego to wynika....
moze po prostu bardzo mam ochote wyprobowac nowa zdobycz, nowa, nie zawsze znaczy nieuzywana i z sieciowki
Też tak mam. To u mnie wynika ze znużenia starą rzeczą. Nowa jest dla mnie po prostu taka świeża, inna, a tamte stare już mi się opatrzyły.
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 15:24   #29
sohee
Rozeznanie
 
Avatar sohee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 575
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

W Polsce trzeba mieć albo kasę albo wyrobioną markę aby inni wysyłali swoje produkty do reklamy. Za granicą jest zupełnie inaczej, np. w Stanach firmy takie jak Calvin Klein albo Tommy Hilfiger to normalne sieciówki i byle robol chodzi w majtkach CK. Natomiast w Polsce to takie och ach i nobilitacja jakby się niemal Pana Boga za nogi złapało. Inny przykład w Polsce okulary Prada, D&G kilkaset złotych, a w Stanach 5 dolców. Za granicą łatwo też kupić markowe rzeczy w normalnych cenach (dla przykładu: szpilki od projektantów za 20 dolców), a poza tym wydaje mi się, że nigdzie nie ma takiego kultu marki jak w Polsce.
__________________

sohee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 16:20   #30
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy fashionistka musi mieć kasę?

Cytat:
Napisane przez sohee Pokaż wiadomość
W Polsce trzeba mieć albo kasę albo wyrobioną markę aby inni wysyłali swoje produkty do reklamy. Za granicą jest zupełnie inaczej, np. w Stanach firmy takie jak Calvin Klein albo Tommy Hilfiger to normalne sieciówki i byle robol chodzi w majtkach CK. Natomiast w Polsce to takie och ach i nobilitacja jakby się niemal Pana Boga za nogi złapało. Inny przykład w Polsce okulary Prada, D&G kilkaset złotych, a w Stanach 5 dolców. Za granicą łatwo też kupić markowe rzeczy w normalnych cenach (dla przykładu: szpilki od projektantów za 20 dolców), a poza tym wydaje mi się, że nigdzie nie ma takiego kultu marki jak w Polsce.

Z chęcią zobacze takiego robola...

Ciekawe jest to co piszesz bo ja mam inne zdanie na ten temat.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.