Mikrodermabrazja - problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 20:10   #1
Nora 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Wink

Mikrodermabrazja - czy ktoś to już przerobił?


Dużo o mikrodermabrazji czytałam ale czy ktoś mógłby podzielić się osobistymi doświadczeniami? Przerobiłam już wszystkie możliwe kwasy owocowe - działają super - a teraz pora na mikrodermabrazję. Czy to boli i czy długo będę czerwona po zabiegu? Jak to wygląda krok po kroku?
Nora 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:41   #2
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Smile Dot.: Mikrodermabrazja - czy ktoś to już przerobił?

Cytat:
Napisane przez Nora 123 Pokaż wiadomość
Dużo o mikrodermabrazji czytałam ale czy ktoś mógłby podzielić się osobistymi doświadczeniami? Przerobiłam już wszystkie możliwe kwasy owocowe - działają super - a teraz pora na mikrodermabrazję. Czy to boli i czy długo będę czerwona po zabiegu? Jak to wygląda krok po kroku?
jesteś tu NOWA, więc wybaczamy Ci to pytanie
wpisz w wyszukiwarkę ,,mikrodermabrazja" - wyświetli Ci się mnóstwo wątków
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 20:43   #3
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Question Mikrodermabrazja

Witam Dziewczyny,

Od razu mówię że wpisywałam hasło mikrodermabazja do wyszukiwarki i wyskoczyły mi tylko 2 wątki w których nie znalazłam potrzebnych dla mnie informacji. Po pierwsze dla kogo taki zabieg jest głównie przeznaczony? Czy jest jakiś zakres wieku? Bo nie wiem czy ten zabieg jest przeznaczony na to co ja chce osiągnąć. Poprostu mam po zimie szarą cere, co ważniejsze przesuszoną! Zawsze miałam kłopoty z suchymi skórkami, które się nieciekawie prezentowały na twarzy i tak samo podkłady uwydatniały te niedoskonałości. Co gorsza, mam na buzi jakieś takie przebarwienia, nie wiem od czego i co prawda nie jest ich sporo, jednak są. Tak więc główne elementy pozbycie się suchych skórek by cera sprawiała wrażenie gładkiej, efekt świeżego wyglądu by nabrała kolorku w sensie by szarość przeszła w niepamięć, no i oczywiście jednolity kolorek. Tak więc czy myśle o dobrym zabiegu czy jednak coś innego?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 20:56   #4
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Mikrodermabrazja

Jestem w trakcie zabiegów z mikro - miałam już 4 z w sumie 6. Mam skórę mieszaną skłonną do zanieczyszczeń. Co chciałam poprzez zabieg osiągnąć? Chciałam rozjaśnić skórę, by nabrała zdrowszego blasku. Chciałam zlikwidować kilka plamek po wypryskach oraz zmniejszyć pory i ogólnie oczyścić skórę.
Po 4 zabiegach moge powiedzieć, że rzeczywiście lepiej wyglądam - cera jest gładsza i zdrowsza. Przebarwienia jak były tak są, ale są już znacznie rozjaśnione (rozmawiałam z moją kosmetyczką i powiedziała że jeśli szybko i dogłębnie chcę się ich pozbyć to warto pomyśleć o laserze. ale na razie bynajmniej o tym nie myślę ). Pory są domknięte. Moja skóra lepiej przyjmuje kremy. Przede mną jeszzcze dwa zabiegi i myślę że może być tylko lepiej
Nie potrafię jedynie udzielić dobrej odpowiedzi co do nawilżenia. Mikro jest raczej zabiegiem złuszczającym, a nie nawilżającym.
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 21:51   #5
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Jestem świadoma że to raczej zabieg złuszczający, ale pomyślałam sobie że może trzeba złyszczyc ten przesuszony naskrórek bo takich skórek poprzez nawilżenie nie do końca się mogę pozbyć a bez kremu na buzi się nie ruszam.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 11:03   #6
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Powiedzcie mi dziewczyny czy taki zabieg nadaje sie dlaosoby o trądzikowej cerze?? Chciałam cos zrobic z tym żałosnym stanem...mam tyle bordowoczerwonych przebarwien,że strach sie bać a może mikrodermabrazja by mi pomogła?? Nie mówię o całkowitym ich usunieciu bo zdaję sobie sprawę, że jest to niemożliwe ale może to dałoby jakis lepszy efekt
Byłam juz wiele razy u dermatologów ale zawsze stan mojej cery tylko sie pogarszał więc teraz postawiłam na pielęgnacje i jest ciut lepiej ale to co pozostalo "na pamiątkę" jest okropne
Tylko ile to kosztuje i czy mozna to robic tylko w sezonie jesienno zimowym?? i najwazniejsze pytanie-CO Z PIEPRZYKAMI chciałabym w miare mozliwości zrobic sobie cos takiego na przedramiona ale mam tam mnóstwo pieprzyków
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 11:36   #7
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dziewczyny czy taki zabieg nadaje sie dlaosoby o trądzikowej cerze?? Chciałam cos zrobic z tym żałosnym stanem...mam tyle bordowoczerwonych przebarwien,że strach sie bać a może mikrodermabrazja by mi pomogła?? Nie mówię o całkowitym ich usunieciu bo zdaję sobie sprawę, że jest to niemożliwe ale może to dałoby jakis lepszy efekt
Byłam juz wiele razy u dermatologów ale zawsze stan mojej cery tylko sie pogarszał więc teraz postawiłam na pielęgnacje i jest ciut lepiej ale to co pozostalo "na pamiątkę" jest okropne
Tylko ile to kosztuje i czy mozna to robic tylko w sezonie jesienno zimowym?? i najwazniejsze pytanie-CO Z PIEPRZYKAMI chciałabym w miare mozliwości zrobic sobie cos takiego na przedramiona ale mam tam mnóstwo pieprzyków
Ja nie mam wprawdzie doświadczeń z mikrodermabrazją, ale polegam na zdaniu mojej kosmetyczki- która jest zdecydowaną przeciwniczką tego zabiegu. Podobno są duże skutki uboczne, coś z niewłaściwym narastaniem naskórka, o czym nikt głośno nie mówi byle tylko napędzac rynek. Ogólnie polecam i sama stosuję eksfoliację kwasami aha/lub bha w zależności od potrzeb. Moim zdaniem to skuteczne zabiegi, których widoczne efekty utzrymują się latami.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 13:30   #8
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Milcząca zajrzyj do działu "Pytania do kosmetyczki" gdyż tam załączyłam też taki wątek o tej samej nazwie ( pierwotnie od razu miałam zamiar tam założyć ten wątek ale niechcący pomyliłam się weszłam na Biochemię) wypowiadają się tam osoby które miały do czynienia z tym zabiegiem i co miały takie problemu na buzi jak i Ty. Chociaż i jest jedna osoba która jak dorinka30 źle się wypowiadała na ten temat, tylko że ta osoba jedynie czytała o mikrodermabrazji nie korzystała z tego zabiegu. Reszta co jest raczej za mówi że sami praktykowali.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 15:35   #9
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Szczerze mówiąc nie chciałabym robic sobie mikroderabrazji na zdrowy rozsadek, to ten pomysł jest troche chory (koncze uczelnie medyczną-więc wiem o czym mówie) ale zapytałam o to , bo nie wiedziałam ,że jest jakas "delikatniejsza" alternatywa Dorinka,te kwasy o których pisałaś, to może cos własnie takiego?? napiszcos jeszcze o tych kwasach jesli mozesz? ja bym nie bardzo chciała chlastać swoja twarzyczkę kwasami ..a czy istnieje jeszcze jakas inna alternatywa aby sie troche złuszczyc??
może cos z mocznikiem to tej twarzy??

Mam 23 lata i myślę ze mikro byłoby zbyt radykalne
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:38   #10
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Mikrodermabrazja

a to nie jest tak, że stosowane kwasy są różne i różną mają moc? mikrodermabrazja mikrodermabrazji nierówna... jak to wygląda z waszej strony?
Milcząca, mówisz o delikatniejszej alternatywie... peeling kawitacyjny?
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:41   #11
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Zahran...przynam,że podsyciłas moja ciekawośc-powiesz cos więcej??
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 20:20   #12
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Mikrodermabrazja

Chm... od razu mówię, że moja wiedza jest bardzo powierzchowna )
Kilka razy miałam ten zabieg - jest to złuszczenie skóry poprzez użycie ultradźwięków - sprawiają, że skóra oczyszcza się z zanieczyszczeń [które niby 'odpadają' od skóry i zostają usuniete ]. na głębsze zaskórniki raczej to nie podziała, trzeba by było usunąć je manualnie. Potem pory są zamykane przez kosmetyczkę jonami [chyba? przynajmniej tak pachniało]. Efekt jest delikatniejszy od mikro, bo zabieg jest nieinwazyjny.
Ja szczerze mówiąc, nie wiem czy będe chciała drugi raz mikrodermabrazję, bo martwią mnie trochę te sygnały, że może być to szkodlwie dla skóry. Teraz akurat byłam troszkę zdesperowana i chyba tylko w takich sytuacjach będę się decydowac na ten zabieg... Mimo że mam robiony nieagresywnymi, delikatnymi [nie wiem czy tak można powiedzieć o kwasach ] kwasami.
A tak btw, czy wiecie coś na temat peelingów chemicznych - migdałowym?

edit: tu masz linka do wątku zbiorczego o peelingu kawitacyjnym http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117973

Edytowane przez Zahran
Czas edycji: 2008-03-28 o 20:24 Powód: dopisek
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 20:37   #13
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie chciałabym robic sobie mikroderabrazji na zdrowy rozsadek, to ten pomysł jest troche chory (koncze uczelnie medyczną-więc wiem o czym mówie) ale zapytałam o to , bo nie wiedziałam ,że jest jakas "delikatniejsza" alternatywa Dorinka,te kwasy o których pisałaś, to może cos własnie takiego?? napiszcos jeszcze o tych kwasach jesli mozesz? ja bym nie bardzo chciała chlastać swoja twarzyczkę kwasami ..a czy istnieje jeszcze jakas inna alternatywa aby sie troche złuszczyc??
może cos z mocznikiem to tej twarzy??

Mam 23 lata i myślę ze mikro byłoby zbyt radykalne

Ja dalej się upieram przy swoim , zabiegi eksfoliacji są wykonwane na różnym stężeniu kwasów owocowych aha- i ja mam wlaśnie jestem w trakcie takiej drugiej serii w życiu. Są także ekfoliacje kwasem migdałowym- to alternatywa dla osób uczulonych na aha.

Ja mogę tylko podzielić się moimi doświadczeniem, więc pierwsza eksfoliacja - jakieś 6 lat temu pozwoliła mi nas uspokojenie mojej mieszanej cery, z tendencją do zskórników i innych brzydkich niespodzianek na jakieś 3,4 lata Naskórek się złuszczył, a ta nowa warstwa naskórka była dużo ładniejsza, gładsza, pozbyłam się częściowo blizn, byłam naprawdę zadowolona. Wtedy była inna technika- bardzo mocne stężenie kwasu na twarzy ale zaczynałyśmy od minuty...

Teraz trafiłam do mojej cudownej kosmetyczki z prośbą o konsultację-co robimy? Mikrodermabrazja czy kwasy-kosmetyczka poleciła bezapelacyjnie kwasy. Teraz nakładamy kwas o mniejszym stężeniu na pół godziny, więc w kosmetyce wszystko idzie do przodu, są badania które to potwierdzają .

A opnię jaką mi przedstwiła o zabiegu mikrodermabrazji już tu zamieściłam. Ufam swoej kosmetyczce, bo jest osobą wykształconą, zna najnowsze badania, ma dyplom mgr z kosmetologii.

Co do efektów ubocznych mirodermabrazji, myślę że najlepiej byłoby posłuchać opinii osoby, która miała ten zabieg jakiś rok temu, wtedy są możliwe jakiekolwiek wnioski

Edytowane przez dorinka30
Czas edycji: 2008-03-28 o 21:19
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:26   #14
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Mikrodermabrazja

Dorinko, czy zdradzisz gdzie chodzisz na te zabiegi?
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 22:13   #15
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Dorinko, czy zdradzisz gdzie chodzisz na te zabiegi?
No problem, prześlę Ci na priva.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 22:27   #16
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

dorinka30 jeśli na tym drugim wątki który wyżej wymieniłam wypowiadaja się osoby już po kilku zabiegach z mikrodemabrazji to moim zdaniem mają jakiś pogląd na to, a chociażby w paktyce widzą jak to wygląda. I ja nie mówie że Ty nie masz racji ale akurat w lepszych salonach większość kosmetyczek ma mgr z kosmetologii a zdania na temat mikro od wyboru do koloru.
Co do kwasów, to właśnie jednym z ostatnich postów tam, jest wypowiedź osoby która zafundowała sobie taki zabieg bo jak mówiła głównie nos czoło i broda były to miejsca gdzie jej się skóra łuszczyła, poszła na zabieg kwasami i jak powiedziała efekt był fajny ale po 2 dniach znów cera zachowywała się jak poprzednio, a takiego dziwnego efektu jojo po 2 dniach bym nie chciała uzyskać bo jak dla mnie to by były stracone pieniądze.

Poza tym niekiedy dziewczyny inwestują w mikro ze względu na blizny potrądzikowe a kwasami tego się nie zniweluje.

Co to ultadźwięków, jeśli w niektórych salonach łączą ten zabieg z mikro to chyba nie jest jakoś bardziej szkodliwe?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 08:40   #17
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Wszystko pięknie, ładnie ale wystarczy spojrzeć na historie medycyny,żeby sie przekonac, jak bardzo czasem najwieksze autorytety sie myliły i szkodziły rzeszom ludzi
...jakie są efekty długofalowe to zawsze wychodziło po laaaatach
Zaznaczam ,że ja nie mówie, że ktos komuś chce robić cos niekorzystnego świadomie, chodzi mi o to,że to czy mikrodermabrazja jest naprawdę dobrym zabiegiem i jakie ma efekty uboczne dowiemy sie może za jakies 10-20 lat jak populacja , która testowała to na sobie /w czasach gdy to weszło/ się zestarzej, wtedy bedzie pełny przekrój...broń Boże nie chcę tu nikogo ani nic atakować tylko nie chciałabym robic sobie tak bardzo mocno ingerującego zabiegu w wieku 24 lat wolałabym zrobic cos łagodniejszego co troszkę wyrówna moje potrądzikowe przebarwienia i wcale nie muszę ich całkiem likwidować...może najpierw chciałabym to trochę wyrównać, na poczatek starczy...moja skóra juz zbyt duzo głupot i potknięc dermatologów przezyła
Jesli chodzi o peeling kawitacyjny, to on chyba raczej jest tylko na oczyśzczenie skóry i to tez chyba raczej z tych bardzo powierzchownych zanieczyszczeń a ja hmmm...chce tylko troche wyrównac koloryt

...dorinko, chyba moj tok myślenia o "chlastaniu" swojej twarzy mikrodermabrazją jest podobny do Twojego
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:02   #18
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Milcząca nie żebym coś miała, bo założyłam ten wątek by się właśnie coś o tym zabiegu dowiedzieć, jednak Ty wpierw się pytasz czy ten zabieg jest dla cery trądzikowej, czyli jak dla mnie nie za bardzo orientowałaś się w temacie bo chciałaś się coś dowiedzieć, a kilka postów niżej piszesz że kończysz medycyne i że Twój pogląd jest taki a taki...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 17:58   #19
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Nie napisałam ,że kończe medycynę, tylko uczelnie medyczna
I to prawda, nie wiem o mikro wszystkiego i chcialam sie dowiedziec wiecej,(dlatego zapytałam) bo nie wiedziałam ,że jest jakas delikatniejsza alternatywa...jeśli by nie było, to własnie po to sie pytałam ,żeby nie podejmowac zbyt pochopnych wniosków jak narazie z tym co wiem , uwazam to co napisałam /tak na chłopski rozum i zdrowy rozsądek to jest traktowanie własnej skóry KWASEM dlatego chciałam dopytac co sądzą o tym inne dziewczyny i jakie maja doświadczenia i czy to wogóle pomaga na mój problem i czy są jakies obserwacje i poprawa i czy ewentualnie jest jakas alternatywa/ Nie miej mi tego za złe Ja nie jestem "zagorzałą przeciwniczką" ja tylko sie zastanawiam i mówie, ze tak naprawde jakie to ma efekty uboczne to my nie wiemy Nie zamierzam tez krytykowac dziewczyn które na taki zabieg sie decyduja , bo jesli to robia, tzn ,że są gotowe na to i tak ma byc

Edit.....jak tak teraz czytam, to może faktycznie ten pierwszy mój post w tym temacie brzmiał tak jakbym była zdecydowana to zrobić ale moim celem było dowiedzenie sie czy to pomaga co z pieprzykami itp nic wiecej

jesli komus namieszałam to przepraszam
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:58   #20
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Mikrodermabrazja

Siostra jest po dwóch zabiegach mikrodermabrazji. Walczy z trądzikiem - bierze doustnie antybiotyki. W konsekwencji cera widocznie ładniejsza, wypryski znikły, cera ujednolicona i jasna. Efektów ubocznych narazie brak

Ja niedługo również udaje się na zabieg. Mam cerę wrażliwą i naczynkową i trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Są trzy rodzaje głowic do mikrodermabrazji i ja będę miała ten najdelikatniejszy zabieg - o efektach poinformuje
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 15:25   #21
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Milka, jak juz bedziesz po zabiegu to opisz dokladnie jaka jest róznica przy tej najdelikatniejszej głowicy

Ps.jeśli chodzi o Twoja siostrę, to moge cos od siebie powiedzieć, że jak bierze sie antybiotyki doustnie, to zawsze cera sie poprawia i po jakimś czasie jak sie przyjmuje jest bardzo ładna...ale jak sie przestanie brac , to wszystko wraca do punktu wyjścia...nie chce nic ujmować temu zabiegowi ale bardzo, bardzo prawdopodobne jest to,ze cera jej sie poprawiła po tych antybiotykach ale trzymam kciuki za to,zeby jak odstawi leki , było lepiej niz przedtem...może leki+ zabieg sa skuteczniejsze....napisz jak tam z jej cerą po odstawieniu antybiotyków


Ps a co wy dziewczyny na cos takiego :
http://www.ziaja.com/offer/pl/kosmet...ro_dermabrazja
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...

Edytowane przez Milcząca
Czas edycji: 2008-03-30 o 17:31
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 16:36   #22
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Ogólnie polecam i sama stosuję eksfoliację kwasami aha/lub bha w zależności od potrzeb. Moim zdaniem to skuteczne zabiegi, których widoczne efekty utzrymują się latami.
Dorinko, powiedzmi, czy miałaś może na mysli cos takiego np??
(ze strony Ziaji)

PROGRAM DO EKSFOLIACJI NOWOŚĆ!
EKSFOLIACJA AHA
  • WSKAZANIA: trądzik pospolity, cera tłusta, łojotokowa, przebarwienia skórne, blizny potrądzikowe, skóra dojrzała, zmęczona
  • PRZECIWSKAZANIA: podrażnienia, trądzik różowaty, stany ropne skóry, wyprysk (egzema), skóra z ubytkami (skaleczenia, otarcia)
  • CEL ZABIEGU: wyraźne wygładzenie zmarszczek oraz intensywne nawilżenie naskórka i głębszych warstw skóry
  • EFEKT ZABIEGU: skóra z widocznie zwężonymi porami, przebarwieniami i bliznami, skóra gładka i nawilżona
Czy Tobie chodziło o preparaty tego typu :
http://www.ziaja.com/page/pl/ziajapr..._aha/preparaty


Może to jest ta łagodna alternatywa Mikrodermabrazji??
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:21   #23
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Milczącajak najbardziej to forum jest by się dowiedzieć, więc jak najbardziej to dobrze że się dopytujesz?

Co do tych zabiegów z kwasami, sama nie wiem czy to nie będzie krótki efekt czegoś takiego, bo jak ja używałam kremów z dośc mocnymi kwasami które miały mi pomóc się pozbyć łuszczącej się cery z buźki to dawało to krótki efekt, jak nie bardzo słaby.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:24   #24
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Dorinko, powiedzmi, czy miałaś może na mysli cos takiego np??
(ze strony Ziaji)

PROGRAM DO EKSFOLIACJI NOWOŚĆ!
EKSFOLIACJA AHA
  • WSKAZANIA: trądzik pospolity, cera tłusta, łojotokowa, przebarwienia skórne, blizny potrądzikowe, skóra dojrzała, zmęczona
  • PRZECIWSKAZANIA: podrażnienia, trądzik różowaty, stany ropne skóry, wyprysk (egzema), skóra z ubytkami (skaleczenia, otarcia)
  • CEL ZABIEGU: wyraźne wygładzenie zmarszczek oraz intensywne nawilżenie naskórka i głębszych warstw skóry
  • EFEKT ZABIEGU: skóra z widocznie zwężonymi porami, przebarwieniami i bliznami, skóra gładka i nawilżona
Czy Tobie chodziło o preparaty tego typu :
http://www.ziaja.com/page/pl/ziajapr..._aha/preparaty


Może to jest ta łagodna alternatywa Mikrodermabrazji??
Właśnie takie zadanie ma na celu zabieg eksfoliacji, wszystko co wymieniłaś we wskazaniach . A efekt zabiegu- ja taki osiągnęłam więc nie chcę eksperymentować z czymś co mi może zaszkodzić, bo jest nadal zabiegiem nowym jak mikrodermabrazja Mało tego jak zaczynałam zabiegi miałam cerę trądzikową, tłusta -teraz mieszaną z tendencją do normalizacji. Może ja jestem wyjątkiem, nie wiem, ale kosmetyczka też potwierdza, że na mojej cerze złuszczanie kwasem daje spektakularne efekty .
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 13:30   #25
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

Powiedzcie mi jeszcze dziewczyny czy taka eksfolicaja to raczej na jesień/zimę powinna byc robiona ??

Marta a jak długo używałaś kremów z kwachami??

Powiedzcie mi cos wiecej o tym bo w tym akurat temacie jestem totalnie zielona Może macie jakies dobra przetestowane preparaty ??
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:12   #26
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jeszcze dziewczyny czy taka eksfolicaja to raczej na jesień/zimę powinna byc robiona ??

Marta a jak długo używałaś kremów z kwachami??

Powiedzcie mi cos wiecej o tym bo w tym akurat temacie jestem totalnie zielona Może macie jakies dobra przetestowane preparaty ??
Co do zabiegów eksfoliacji to wykonuje się je jesienią i wiosną - teraz już chyba jest za późno na rozpoczęcie kuracji (przynajmniej moja kosmetyczka tek twierdzi) Ja mam ostatni zabieg wyznaczony na 12 kwietnia

Co do preparatów z aha, i nie tylko -czyli także z innymi kwasami poecam ci stronkę, na której możesz zakupić takie preparaty i spróbować ich działanie

www.biochemiaurody.com
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:18   #27
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Milczącakremów używałam spory czas bo w odstępach na lato ok 2 lata.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:46   #28
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Mikrodermabrazja

...a ja znalazłam taką fajna stronke o kwasach
http://www.panacea.pl/print.php?what...a80a3cbe234214
Tam dalej są wszystkie opisane
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 09:53   #29
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Mikrodermabrazja/ złuszczanie - problem

Stosuję od dłuższego czasu mikrodermabrazję DAX'a - czyli mega-mocno scierający peeling do twarzy. Zastanawiam się nad tym, jak reaguje na niego skóra, czy regularnie stosowany tak mocny peeling nie pobudza przypadkiem skóry do "nadmiernej" regeneracji naskórka? Wiem, dziwne pytanie
Rok temu wyskoczyła mi na środku czoła niespodzianka - nic z tym nie robiłam, myślałam że sama zejdzie, jak pozostałe.. rzadko wyskakuje mi coś na twarzy. Niestety niespodzianka nie znikła, pozostała na czole po dzień dzisiejszy- taka podskórna grudka w kolorze skóry, widoczna jeśli nachyli się twarz pod odpowiednim kątem światła.
Odkąd używam tego peelingu, mam już 2 takie za sobą.... z 3 się uratowałam usuwając je na siłę Czy to wina używania mocno ścierających peelingów/nadmiernie złuszczających kremów z kwasami?
Wiecie może jak to usunąc?
To "coś" na czole mam już od ponad roku .... co to w ogole jest?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-04-21 o 09:55
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:56   #30
maanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Mikrodermabrazja - problem

Podłączę się pod wątek i zadam też pytanie dotyczące mikrodermabrazji.
Czy osoby z cerą mocno naczynkową, rumieniem na policzkach i cerą wrażliwą mogą stosować ten zabieg?
Zarówno jeśli chodzi o profesjonalny u kosmetyczki jak i w domu tego typu kosmetykami?
Mam właśnie taką cerę - mocno naczynkową. Skłonna do zaczerwienienia - szczególnie na policzkach. Miejscami drobne chyba w 2 miejscach pęknięte naczynka.
Poza tym mam jasną karnację z piegami i skórę wrażliwą - reagującą na zmiany temperatury, wiele kosmetyków.
Przeszłam ostatnio kurację antytrądzikową i naprawdę pozbyłam się wyprysków, masy zaskórników itp. Cera gładka ale mam rozszerzone mocno pory i troszkę blizn małych potrądzikowych - odbarwienia takie.
Kilka osób polecało mi mikrodermabrazję. Kiedyś zapytałam kosmetyczki jednej o ten zabieg - ale mi odradziła. Powiedziała, że to nie zabieg dla cery wrażliwej i naczynkowej, skłonnej do zaczerwienienia.
Zabieg podrażnia i generalnie ona go nie stosuje dla takich cer.
Po paru miesiącach po przeprowadzce musiałam zmienić kosmetyczkę i będąc na innym zabiegu ją zapytałam o ten zabieg.
Powiedziała, że nie widzi przeciwskazań. Stwierdziła, że to zabieg dla każdej cery - poza jakimiś ropnymi wypryskami. Powiedziała, że po nim będę miała idealną cerę, wszystko się do reszty oczyści, pory zmniejszą i przebarwienia znikną albo zmaleją.
Zgłupiałam całkiem bo nie wiem już. Boję się, że to wyrwanie kasy itp.
Naprawdę mam dość wrażliwą cerę i nie wiem. Nie chce jej zaszkodzić.
Nawet jak nie od razu to na przyszłość.
Sama w domu też nie chce tego robić.
Staram się unikać wszelkich tarć skóry i podrażniania, ale znowu żeby skórę oczyszczać - a mam skłonność do zapychania, tłuste partie i zaskórniki - to wymaga to podrażniania od czasu do czasu.
Ale nie stosuję np. peelingów ziarnistych. Tylko enzymatyczne raz na jakiś czas. Lekko też powodują szczypanie i zaczerwienienie ale potem kładę maskę i krem i jst ok.
Może ktoś poradzić co z tą mikrodermabrazją dla mnie?
Czy np. raz na rok czy dwa razy w roku taki zabieg mi nie zaszkodzi?
Czy jednak trzeba częściej by działał albo kompletnie ja powinnam z niego zrezygnować?
maanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.