Farby Prosalon firmy Chantal - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-10, 08:25   #61
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

Jestem b.zadowolona z farby Prosalon
o ile wiem, jeśli stosujesz same mixtony bez farby, to bez utleniacza i schodzą błyskawicznie
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 14:26   #62
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
ooo, dzięki! a wychodzi bardzo ciemno ten mix? i czy szybko się wypłukuje po tak niskim utleniaczu?
nie pisałam o mixie tylko o farbie z linii popielatych, ale pewnie się przejęzyczyłaś.
wypłukuje się tak samo jak po wyższym utleniaczu. chyba, że masz dużo siwych włosów, to wiadomo, że niski oksydant się nie za bardzo nadaje.
kolory wychodzą jak na próbniku, nie są za ciemne

poza tym łatwiej uzyskać popielaty refleks z niskim oksy
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 23:13   #63
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

Ja używałam i Chantal i Allwaves.
Z Allwaves byłam mega zadowolona, mam dobre wspomnienia - kolorek 6,1 na wodzie 6% i cieszyłam się ślicznym, długotrwałym popielem.
Chantal stosowałam, gdy miałam blond włosy (w lecie). Teraz nie pamiętam dokładnie jaki kolor, ale na pewno poziom 10 z mixtonami - niebieskim i perłowo-srebrnym (fioletowym). Nie wiem, może to kwestia poziomu jasności, ale nie byłam zadowolona aż tak. Natomiast, gdy wróciłam do swoich, bardzo ciemnych to zastosowałam mieszankę mixów Chantal i miałam baaardzo chłodny kolorek (wpadał dosłownie w granat). Skuszę się teraz na kolor 6,1 lub 5,1 bo mixtony nadal mam i zobaczymy. A jeśli coś nie spasuje to znów wrócę do Allwawes 6,1.
Od siebie - z tańszych profesjonalnych - mogę polecić też FreeLimix. Bardzo zbliżona do Allwaves.

Apropos koloru "szary dla mężczyzn" - szalenie mnie interesuje czym się różni od odcieni "dla kobiet" haha! Bo w palecie odcień urzekający - totalny popiel. Cudo! I nie jest to mixton. Mixtony w Allwaves mają inne oznaczenia i są zresztą w osobnej zakładce.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:20   #64
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

Shade_23-o kurcze, jeśli ten szary to nie mixton, to jestem w szoku, bo cudny, masz rację, a nikt chyba nie używał. na allego w zależności, u którego sprzedającego się ogląda-raz wygląda na jasną, raz na b.ciemną farbę, a opinii od nikogo nie mog się doczekać. a jak na farbę to ma dziwne oznaczenie... 0.1
rapunzel8 - pisząc mix miałam na myśli mieszankę tych 2 kolorów-5.1 i 6.1
patrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:39   #65
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

Nie nie na bank to nie mix. Mixy w Allwaves są oznaczone jako "korektory" (np. korektor błękitny 111 itd.) Ten 0,1 szary to kolor tak pomiędzy poziomem 6 a 5 z tego co pamiętam. Oglądałam go kiedyś w karcie. Jak dla mnie idealny... No ale nie ma gdzie się*dowiedzieć czemu pisze "dla mężczyzn"? Może chodzi o to, że jest bardzo naturalny a wiadomo, że faceci raczej woleli by, żeby nikt się nie domyślił, że farbują siwki Innego pomysłu nie mam... Wątpię, żeby się różniło składem...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 08:32   #66
Pantalonada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: obecnie Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witajcie!
Przede mną wielkie eksperymenty włosowe.
Palette skrzywdził mnie "karmelowym olśnieniem" które wyszło czarne, a teraz nie chce się zmyć. Już mam dosyć wyglądania jak z rodziny Addamsów, więc postanowiłam to zmienić. Kupiłam już dekoloryzator loreala efassor i wodę 6%.
Farbę zamierzam kupić dopiero po efekcie dekoloryzacji, bo nie jestem w stanie przewidzieć tego, co wyjdzie. Pani w sklepie fryzjerskim ma w sprzedaży farby Prosalon, dlatego pewnie na nie się skuszę. Tylko nie wiem zupełnie jaki utleniacz dobrać, by nie pogorszyć znacznie stanu moich włosów.
Ogólnie to chciałabym osiągnąć jasny złoty brąz/blond, które kolory będą najlepsze by to osiągnąć? Mam długie i gęste włosy, więc pewnie będę mieszać 2opakowania, warto brać różne kolory?
__________________
; )
Pantalonada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 12:09   #67
dontmatter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
farba chantal

Witam, kupiłam ostatnio na allegro farbę do włosów Chantal, w opakowaniu znalazłam jedynie krem koloryzujący i instrukcję po francusku, nie wiem teraz co dokupić, czy utleniacz mogę zastąpić zwykłą wodą utlenioną ??
dontmatter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 13:50   #68
asiabb1983
Zakorzenienie
 
Avatar asiabb1983
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 942
Dot.: farba chantal

WITAJ! musisz dokupić sobie utleniacz z np.JOANNY tylko musisz kupić odpowiedni procent .zależy czy będziesz rozjaśniać czy przyciemniać i dodać jego odpowiednią ilość taką która jest podana np. na tej aukcji na której zakupiłaś farbę .Przeważnie sprzedający podaje taką informacje jaki oxydant do danego poziomu farby i jego ilość np.1:1 lub 1:2. farby profesjonalne są sprzedawane bez oxydantów trzeba go dokupić ,chyba że na aukcji sprzedają w zestawie z farbą.
asiabb1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 11:16   #69
dontmatter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: farba chantal

w żadnym sklepie nie ma utleniaczy, co więcej, sklepikarki nie znają nawet czegoś takiego..gdzie mogę to dostać?
dontmatter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 23:23   #70
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: farba chantal

Cytat:
Napisane przez dontmatter Pokaż wiadomość
w żadnym sklepie nie ma utleniaczy, co więcej, sklepikarki nie znają nawet czegoś takiego..gdzie mogę to dostać?
w sklepach fryzjerskich albo internetowych sklepach fryzjerskich, np

http://kosmetykifryzjerskie.sklepna5...tleniacze.html
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:16   #71
gosiatami331
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witam pracuje na farbach prosalon i moja opinia na ich temat jest taka że są rewelacyjne, najlepsze kolory wychodza przy zastosowaniu oxydantu tej samej firmy blondy rozjaśniające stosuje się w proporcji 1:2 tak samo jasne blondy pozostałe farby 1:1 a odnosnie popieli jedna uzytkowniczka pisała ze wyszły jej zielone moim zdaniem to dlatego że nałożyła go na ciepły blond i ile dobrze pamiętam to był miodowy blond jeżeli nałoży cie zimny na ciepły włosy mogą wyjść zielone bądź w odcieniu zielonym dużo zależy też od włosa jak przyjmuje kolor generalnie jak wyjdą zielone to trzeba zrobić czerwona płukankę i po kłopocie
gosiatami331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 21:46   #72
buczol94
Przyczajenie
 
Avatar buczol94
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

WITAM!
Mam brązowe włosy i od paru tygodni marzą mi się trwałe niebieskie pasemka. Wcześniej nie miałam do czynienia z farbami. Na początek kupiłam niebieski toner do włosów: http://www.rockmetalshop.pl/product-...r-STAR-09.html
Zrobiłam sobie blond pasemka, a potem nałożyłam toner. Efekt był super!! Niestety wraz z myciem włosów kolor słabł i teraz został mi sam blond. Szukałam dalej i w końcu kupiłam niebieski mixton 0/11: http://www.prosalon.eu/produkty/kolo...koloryzujaca/0
Chciałabym go nałożyć na te blond pasemka. Co mam zrobić, żeby efekt był trwały?? Czy da się tak wgl??
buczol94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 08:47   #73
gosiatami331
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

buczol94 efektu trwałego koloru niebieskiego takiego jak przy uzyciu farby nie da sie uzyskać zawsze bedzie sie spłukiwał mixton również. mixtonów używa się łącznie z farbami dla osiagnięcia określonego efektu , możesz położyć na jasne pasma sam mixton lecz efekt będzie taki jak przy użyciu tonera nakładasz na 15 minut najlepiej na suche włosy i spłukujesz. dostepne są też żele prosalon ale kolor również bedzie się spłukiwał. pozdrawiamhttp://www.prosalon.eu/produkty/kolo...koloryzujace/0
gosiatami331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:05   #74
kaja0604
Raczkowanie
 
Avatar kaja0604
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 41
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witam chce zakupic tą farbę mysle o kolorze tycjan 7,4,ciemny tycjan 6,4 badz bardzo ciemny czerwony miedziany 5,46??teraz pytania mam włosy ciemny braz czy potrzebuje włosy rozjasniac??jesli tak to czy mozliwe jest rozjasnienie utleniaczem?i jaki procent(6 cz 9%).Jestem zielona w tych sprawach z utleniaczami i rozjasniaczami,dlatego pytam.Marzy mi sie kolorek pani simpson.I jeszcze jedno pytanie te do tej farby potrzebuje tylko utleniacz tak?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1773212779.JPG (3,0 KB, 592 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2073775982.jpg (2,7 KB, 581 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2134698797.jpg (2,7 KB, 580 załadowań)
kaja0604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:50   #75
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez kaja0604 Pokaż wiadomość
Witam chce zakupic tą farbę mysle o kolorze tycjan 7,4,ciemny tycjan 6,4 badz bardzo ciemny czerwony miedziany 5,46??teraz pytania mam włosy ciemny braz czy potrzebuje włosy rozjasniac??jesli tak to czy mozliwe jest rozjasnienie utleniaczem?i jaki procent(6 cz 9%).Jestem zielona w tych sprawach z utleniaczami i rozjasniaczami,dlatego pytam.Marzy mi sie kolorek pani simpson.I jeszcze jedno pytanie te do tej farby potrzebuje tylko utleniacz tak?
czy masz te swoje włosy naturalne czy farbowane?
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:05   #76
kaja0604
Raczkowanie
 
Avatar kaja0604
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 41
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

farbowane
kaja0604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:22   #77
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez kaja0604 Pokaż wiadomość
farbowane
to niedobrze. będzie trudniej. opcja farba + mocny utleniacz
9% wzwyż) nie jest dla ciebie- tak można rozjaśnic tylko naturalne włosy.

samym utleniaczem włosów nie rozjaśnisz. utleniacz to aktywator i używa się go w połączeniu z farbą bądź rozjaśniaczem.

musisz najpierw rozjaśnić włosy- w tym celu musisz zakupić rozjasniacz. ja polecam Eclair loreal, ale przejrzyj kwc albo wybierz coś w sklepie, w którym będziesz kupować farbę.

po rozjasnianiu możesz od razu nakładać ten tycjan- farba z tubki + utleniacz(ja bym wybrała 3%).

ważne tez jest czym dotychczas farbowałaś włosy, bo np farby 'metaliczne'(zawierające sole metali) + rozjaśniacz= spalone włosy.

jeżeli chcesz poczytać o mniej szkodliwym usuwaniu koloru niz rozjaśnianie wejdź na wątek o dekoloryzacji

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311500&page=51

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

a tu masz color peel firmy prosalon do dekoloryzacji

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...el.html&next=1
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:03   #78
Pantalonada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: obecnie Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witajcie.
Mam włosy farbowane, teraz kolor troche się "sprał" także mam włosy w kolorze złoto-rudego średniego blondu i ciemne odrosty. Kupiłam farby złoty blond 7/3 i specjalny złoty blond 1000.3 i utleniacz 6%. W jakich proporcjach je wymieszać, by osiągnąć nie za jasny średni blond?
Włosy mam długości takiej, że spokojnie 1,5 tubki mi wystarczy. Zastanawiam się, czy użycie połowy specjalnego blondu wystarczyłoby do osiągnięcia zamierzonego efektu.

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy farby prosalon nakłada się na mokre, czy suche włosy i ile trzymać ją na odrostach, a ile na reszcie włosów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
; )
Pantalonada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:47   #79
kaja0604
Raczkowanie
 
Avatar kaja0604
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 41
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Dzięki Rapunzel8 W sumie to zdecydowałam sie pozostac przy ciemnych i zmieszam sobie mokke z brazem ciemnym,szkoda niszczyc i tak juz zniszczone włosy tym rozjasnianiem.
kaja0604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 12:09   #80
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Bardzo dobra farba, a przynajmniej rude odcienie. Farbuje sie bardzo jasnym blondem miedzianym i jasnym tycjanem wraz z mixtonem pomarańczowym Za ta cenę i ilość polecam! Włosy mam zdrowe, nie wypadają i o dziwo rudy bardzo długo sie trzyma. Teraz kombinuje jak tu przejść na blond i kto wie może też sie zdecyduje na chantala
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:07   #81
basia188
Raczkowanie
 
Avatar basia188
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nowa Wieś
Wiadomości: 259
GG do basia188
Prosalon chanel żel koloryzujący

Witam interesuje mnie żel koloryzujący z chanel kolor prawdziwy kobalt albo śliwka?używał może ktoś???jak to wychodzui??Dziękuje
__________________
MÓWIŁAM,ŻE CHCĘ ŻYĆ BEZ CIEBIE..NIECHCIAŁAM.MÓWIŁ AM ŻE CIĘ NIEKOCHAM...KOCHAŁAM..KRZ YCZĘ..NIKT MNIE NIE SŁYSZY..ODCHODZĘ.NIKT SIĘ NIE ODWRACA...CZEKAM W SAMOTNOŚCI..KOCHAM BEZ WZAJOMNOŚCI..JEDYNA RZECZĄ JAKIEJ PRAGNĘ JEST TO ABYŚMY KIEDYŚ MOGLI NA NOWO ROZPOCZĄĆ TO CO TAK SZYBKO SIĘ ZAKOŃCZYŁO..
basia188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 13:06   #82
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Prosalon chanel żel koloryzujący

A czy ktoś jest w stanie szerzej wypowiedzieć się na temat czerwieni z chantala? chodzi mi o trwałość i odzwierciedlenie kolorów na włosach (przede wszystkim rozjaśnianych,bo planuje tak zrobić ze swoimi)
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 15:53   #83
asiuha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 63
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

witajcie dziewczyny!
od jakiegoś roku farbuję włosy na kolor oberżyna l'oreala bądź też intensywną rubinową czerwień palette. po raz 1wszy nałożyłam tą farbę na blond włosy z pasemkami w kolprze platyny. teraz znów chciałabym wrócić do mojego blondu oraz zrbić ciemne i jasne pasemka. mam zamiar użyć najpierw dekoloryzatora chantala a następnie pofarbować włosy na jednolity kolor farbką prosalon, tak aby zrobić taką "bazę" pod pasemka. chciałabym uzyskać kolor mniej więcej taki jak beżowy średni blond (8/03). czy w tym wypadku wystarczy sama farba w tym kolorze i utleniacz 9% ?? czy powinnam dodać jakiś mixton"? chciałabym uzyskac chłodny odcień blondu. bardzo prosiłabym o wypowiedzi i porady. pomóżcie dziewczyny!
asiuha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 10:37   #84
zohelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witam,
kupiłam ostatnio na allegro farbę do włosów Chantal prosalon MIXTONY niebieską, w opakowaniu znalazłam jedynie krem koloryzujący i instrukcję po francusku, nie wiem ile trzymać farbę na włosach i czy z czymś ją zmieszać?
Chcę zafarbować sobie tylko końcówki (które już zresztą wcześniej rozjaśniłam)

A no i czy farba nadaje się jeszcze do wykorzystania jeśli nie zuzyje jej całej?
Chcę mieć trwały kolor!
Proszę was pilnie o pomoc
zohelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 19:35   #85
kati16
Raczkowanie
 
Avatar kati16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 417
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez asiuha90 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny!
od jakiegoś roku farbuję włosy na kolor oberżyna l'oreala bądź też intensywną rubinową czerwień palette. po raz 1wszy nałożyłam tą farbę na blond włosy z pasemkami w kolprze platyny. teraz znów chciałabym wrócić do mojego blondu oraz zrbić ciemne i jasne pasemka. mam zamiar użyć najpierw dekoloryzatora chantala a następnie pofarbować włosy na jednolity kolor farbką prosalon, tak aby zrobić taką "bazę" pod pasemka. chciałabym uzyskać kolor mniej więcej taki jak beżowy średni blond (8/03). czy w tym wypadku wystarczy sama farba w tym kolorze i utleniacz 9% ?? czy powinnam dodać jakiś mixton"? chciałabym uzyskac chłodny odcień blondu. bardzo prosiłabym o wypowiedzi i porady. pomóżcie dziewczyny!
Ja też chcę pofarbować włosy na beż albo średni albo jasny, może ktoś farbuje na beż chantala i się wypowie na ten temat
__________________
;-)
Dbam o cerę
Utrzymuje dietę
;-)
Prawko zdane : jupi:
kati16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 16:28   #86
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witajcie dziewczyny. Mam spory problem odnośnie tej farby. Odcień 6/1-ciemny popielaty blond to kolor jakiego szukam. Jest to kolor zdecydowanie zimny-i tylko taki do mnie pasuje, taki mysi szary mój problem polega na tym, że nie wiem co zrobić aby właśnie taki wyszedł-jakieś 3 tyg temu farbowałam włosy swoje naturalne (taki wypalony od słońca ciemny blond- jasny brąz) na kolor ciemny blond ale wyszedł trochę ciemniejszy od mojego i dalej taki rudawy. Jak powinnam użyć tej farby żeby wyszedł taki perfidnie zimny kolor-żeby w słońcu była biała a nie ruda poświata?
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:01   #87
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez zohelka Pokaż wiadomość
Witam,
kupiłam ostatnio na allegro farbę do włosów Chantal prosalon MIXTONY niebieską, w opakowaniu znalazłam jedynie krem koloryzujący i instrukcję po francusku, nie wiem ile trzymać farbę na włosach i czy z czymś ją zmieszać?
Chcę zafarbować sobie tylko końcówki (które już zresztą wcześniej rozjaśniłam)

A no i czy farba nadaje się jeszcze do wykorzystania jeśli nie zuzyje jej całej?
Chcę mieć trwały kolor!
Proszę was pilnie o pomoc
mixtonu używa się samodzielnie -jeżeli chcesz uzyskać niebieski- niestety jest to koloryzacja do pierwszego mycia. To co cie zostanie w tubie jak najbardziej nadaje się do ponownego użycia.
samego mixtonu nie miesza się z utleniaczem- producent to mocno podkreśla- nie da się więc uzyskać trwałego niebieskiego koloru.

drugi sposób uzycia to dodawanie mixtonów do normalnych kolorów w celu nadawania lub niwelowania refleksu czy przyciemnienia farby- czyli farba + utleniacz+ 0,5-1 cm mixa na 30 ml farby.

szczegółowa instrukcja farbowania tymi farbami znajduje się na stronie producenta

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Mam spory problem odnośnie tej farby. Odcień 6/1-ciemny popielaty blond to kolor jakiego szukam. Jest to kolor zdecydowanie zimny-i tylko taki do mnie pasuje, taki mysi szary mój problem polega na tym, że nie wiem co zrobić aby właśnie taki wyszedł-jakieś 3 tyg temu farbowałam włosy swoje naturalne (taki wypalony od słońca ciemny blond- jasny brąz) na kolor ciemny blond ale wyszedł trochę ciemniejszy od mojego i dalej taki rudawy. Jak powinnam użyć tej farby żeby wyszedł taki perfidnie zimny kolor-żeby w słońcu była biała a nie ruda poświata?
zajrzyj do tego wątku lub jego pierwszej części- jak się poszuka, to można znaleźć tam wszystko o wychładzaniu koloru

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...%B1z+popielaty
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 20:33   #88
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Hej! Zakupiłam wczoraj farbę Chantal 6/1 o (ciemny popielaty blond) o pojemności 120ml oraz utlenicz 6%. Mam włosy półdługie. Ile powinnam zmieszać farby z utleniaczem w stosunku 1:1 aby starczyło na pokrycie moich wszystkich włosów? Jaki jest standard użycia samej farby Chantal?
W załączniku mój cel jeśli chodzi o kolor włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mój kolor włosów 6.1.jpg (26,3 KB, 65 załadowań)
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:32   #89
Pantalonada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: obecnie Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Próbowała któraś z Was tycjanów?
__________________
; )
Pantalonada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 12:17   #90
KameaBlack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: GW
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Wiem moje drogie Panie, ze pewnie macie już dośc tematu farn Cantal Prosalon...ale baaardzo proszę was o rade i opinie, poniewaz nie chce sobie zrobić krzywdy:P
Korci mnie niebieski kolor włosków... Naruralnie jestem standardowa brunetka (srednio ciemny br)... Włoski miałam rozjaśniane na rudo, ale różnią sie od odrostów tylko troszkę... Nie zależy mi na jaskrawo niebieskim talko na ciemno niebieskim (ale nie granatowa czern...bo to tylko polysk pod swiatlo)... Firma CChantal ma takie dwa kolory:
MIXTON 0/11 niebieski
FARBA 1/1 granatowo-czarny
...No i pytanie jest proste... co i jak mam zrobic??? Proszę was o odpowiedź...
Ps. Czy te farby niszczą włosy...jakie te moje kłaki wybredne i wrażliwe:P:P:P nie moge uzywac oxydantu silniejszego niz 3% (wiec nie nastawiam sie na jaskrawy niebieski)
KameaBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-31 15:07:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.