Problem z KOLANEM po bieganiu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 17:36   #1
Shazam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7

Problem z KOLANEM po bieganiu!


Witajcie.
Zwracam się do was o pomoc i wskazanie tego, co robię źle i jak to naprawić - ponieważ niedawno zaczęłam biegać. Biegałam każdego dnia, zwiększając dystans.
Na początku było to po 2km, 3, potem zdarzało się 5, 7,8 a raz 10.
Po ostatnim biegu na 10 km albo raczej w jego trakcie zaczęłam czuć dyskomfort. Rozbolały mnie kolana więc drogę powrotną pokonałam idąc.
Następnego dnia nie mogłam chodzić - tak bardzo bolały.
Stosowałam maści przeciwbólowe, wzięłam tabletkę. Stwierdziłam, że pewnie przegięłam tymi 10km że nie byłam przygotowana.
Od tamtej pory minął tydzień - nie mogłam biegać bo ból pojawiał się przy podskoku, albo przy szybszym chodzie.
Ból całkowicie nie minął, ale nie jest dokuczliwy. Pojawia się TYLKO podczas skoku - czyli biegać się nie da.
Stosuję nadal maści, ale właściwie nie wiem, co sobie zrobiłam? Nadwyrężyłam, naciągnęłam?
Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Nie ma żadnej opuchlizny, nic nie boli jak dotykam.
Shazam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:51   #2
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Biegasz ze śródstopia, czy z pięty? Bieganie z pięty obciąża kolana.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:21   #3
butt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Po prostu nadwyrezylas mięśnie. Jeśli jesteś początkująca to staraj sie biegać regularnie, ale tez z odstępami czasowymi, np. Biegaj co drugi dzień po 3km, a na trzeci dzień 5 km. Potem dwa dni przerwy i znowu powtarzasza cała serie. Pamiętaj tez o tym ze dobre buty to podstawa, każdego biegacza.
__________________
Potrzebujesz markowych tanich butów, sprawdź najlepszy internetowy sklep obuwniczy. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!
butt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:51   #4
Shazam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Biegasz ze śródstopia, czy z pięty? Bieganie z pięty obciąża kolana.
Z pięty nie wiem jak się biega ze śródstopia

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez butt Pokaż wiadomość
Po prostu nadwyrezylas mięśnie. Jeśli jesteś początkująca to staraj sie biegać regularnie, ale tez z odstępami czasowymi, np. Biegaj co drugi dzień po 3km, a na trzeci dzień 5 km. Potem dwa dni przerwy i znowu powtarzasza cała serie. Pamiętaj tez o tym ze dobre buty to podstawa, każdego biegacza.
Mam buty z amortyzacją - do biegania po chodnikach i myślałam, że to wystarczy. Rok temu też biegałam, takie same trasy i nic mi się nie działo.
Dzięki za radę
Shazam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 04:19   #5
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Jak bol nie minie, to proponuje lekarza. Ja kiedys tez tak przedobrzylam treningi i zaczelo bolec mnie biodro, co kompletnie olalam i biegalam dalej. Doszlo do tego, ze zaczelam kulec i generalnie 3 miesiace z glowy. Takze serio, skieruj sie do specjalisty.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:35   #6
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Ludzie często popełniają błąd, porywając się na bieganie (zwłaszcza dystanse typu 10k), bez wcześniejszego przygotowania ciała. Jeśli nie masz odpowiednio silnych mięśni, stawów itp., to prosisz się o kontuzję

Moja rada na teraz: ortopeda.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:42   #7
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Też radze ortopede. Ja w tamtym m-cu zaczęłam biegać i po paru razach zaczęła boleć mnie stopa tak, że nici z biegania a nawet chodzić było cieżko. Bolała, bolała aż pewnego dnia nie mogłam juz na nia stanąć- diagnoza: zapalenie przyczepu mieśni . Dostałam blokade, nakaz ograniczenia chodzenia i dwa tyg chodziłam na zabiegi do fizykoterapeutki. Niestety teraz boję się wrócic do biegania ;(
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 14:04   #8
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Problem z KOLANEM po bieganiu!

Nie bagatelizuj tej sprawy. Ja w ubiegłym roku miałam problem z kolanem ale później ból przeszedł, został tylko dyskomfort gdy za długo było w jednej pozycji. Jak je wyprostowałam, coś strzelało i było znowu ok. Jakiś miesiąc temu byłam u ortopedy, dostałam skierowanie na rezonans i "częściowe zerwanie więzadeł krzyżowych przednich w części środkowo górnej (nie pamiętam dokładnie bo nie mam przed oczami kartki z wynikiem) oraz przesunięte więzadło tylne, typowe dla ACL".

W poniedziałek ponowna wizyta u ortopedy..
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.