Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 22:21   #1
Rybciaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Question

Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?


Otóż od początku wakacji chciałam zrobić tak jakby metamorfozę twarzy, otóż mam problemy z trądzikiem, do szkoły wstydzę się iść bez chociażby małego makijażu (korektor, mus). Od niedawna ( mniej więcej od 1-2 tygodni) zaczęłam stosować maść "Brevoxyl", codziennie wieczorem biorę również jedną tabletkę cynku, nie myję twarzy mydłem, tylko samą wodą i żelem do twarzy ( jest to żel rozgrzewający i głęboko oczyszczający firmy nivea), od niedawna również robię taki jakby zabieg polegający na otworzeniu porów parą wodną (parówka), po czym przemycie twarzy peelingiem. Od czasu, do czasu stosuję również maseczki. Chciałabym zapytać was co mogłabym ewentualnie zmienić w mojej pielęgnacji twarzy, a bardziej co dodać, może polecicie mi jakieś dobre produkty na trądzik ?

Zależy mi na tym aby jak najbardziej go złagodzić, ponieważ na początku sierpnia jadę na obóz sportowy i nie chciałabym wstydzić się wyjść przed koleżankami bez makijażu np rano i wieczorem, lub na plaży, ponieważ jedziemy nad morze Baaaaaaaardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje <3
Rybciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:39   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

A leczysz się dermatologicznie?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:45   #3
Rybciaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
A leczysz się dermatologicznie?
Nie byłam jeszcze u dermatologa, jeśli moja cera się pogorszy to pomyślę nad wizytą
Rybciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 02:21   #4
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Moja rada: myśleć samodzielnie, podchodzić do dermatologów z pewnym dystansem (często chcą tylko na Tobie zarobić)...
Jeśli masz duży trądzik to nie wystarczy jeden magiczny lek.
Powinnaś zainteresować się naturalną pielęgnacją, dobrą dietą, poczytaj o retinoidach itd.
Polecam bloga http://www.italianablog.com/

zobacz jakie problemy z cerą miała na początku swej drogi autorka !

Rady na szybko:

całkowicie wyeliminuj biały cukier z diety ! Sprawdzaj składy wszystkiego co jesz!

pij herbatkę z bratka

nie nakładaj na twarz zapychających/wysuszających kremów polecam cetaphil lub aloesowy krem z alterry unikaj parafiny w składzie

sport i ruch

jedz dużo warzyw i owoców, jedz mniej mięsa, poczytaj o diecie zgodnej z grupą krwi.

myj twarz produktami do skóry wrażliwej

nie kupuj gotowych maseczek o wątpliwym składzie, lepiej sama rób je w domu polecam. zieloną glinkę i glinkę ghassoul

punktowo olejek z dzrzewa herbacianego (najpierw sprawdz czy Cie nie uczula)

ps Błagam tylko nie parowki i mechaniczne peelingi ! W ten sposób sprawdziasz że skóra produkuje jeszcze więcej sebum a peelingiem roznosisz bakterie !!! Złuszcznie to podstawa ale tylko peelingami enzymatycznymi poczytaj o nich !

Pozdrowienia!!!
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-16 o 02:36
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 11:11   #5
Rybciaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Dziękuje za odpowiedź, mam nadzieję, że twoje rady mi pomogą. I jeszcze mam takie pytanko, co z zieloną herbatą, bo czytałam, że on też dobrze działa na trądzik bo przeczyszcza ?
Rybciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 15:30   #6
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Zielona herbata też jak najbardziej oczyszcza organizm.

Od dawna masz trądzik? Ile masz lat? Gdzie masz wypryski ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-16 o 15:32
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:56   #7
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Ja mogę Ci polecic maśc Epiduo. Stosuje się ją 1x dziennie, najlepiej wieczorem. Leczenie nią trwa około 4 tygodni ale jest na prawdę skuteczna. Na początku może wystąpic większy wysyp pryszczy, gdyż skóra twarzy jest oczyszczana od środka.
A tak na szybko to polecam płyn do przemywania twarzy Acnosan. Zawsze mi wyskakiwały na twarzy pryszcze, od około 3 tygodni codziennie po kilka razy przemywam tym twarz i widzę znaczną poprawę. Pryszcze robią się coraz bledsze aż w końcu znikają. Wyskakuje też coraz mniej nowych. Zaczęłam używac tego zamiast zwykłego tonika. Może troszkę wysuszac twarz, gdyż ma w składzie alkohol. Na noc smaruj twarz kremem nawilżającym.
Zielona herbata i bratek także są skuteczne, z tym że po bratku następuje chwilowy większy wysyp.
Nie wyciskaj pryszczy, nie peelinguj twarzy. Cierpliwośc i systematycznośc jest konieczna.
Tyle ode mnie, jak coś mi się przypomni to dopiszę
Powodzenia!
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 18:35   #8
luna25
Przyczajenie
 
Avatar luna25
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Mam prośbę mogłaby któraś z was opisać "krok po kroku" jak pielęgnuje swoją skórę?? Ja od niedawna mam trądzik, najczęściej nasila się przed okresem, ale w oczyszczaniu skóry jestem totalnie zielona, nie wiem jakie kosmetyki wybierać itp. Mam zamiar zacząć pić herbatkę z bratka, może coś pomoże..

Edytowane przez luna25
Czas edycji: 2013-07-17 o 19:57
luna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:57   #9
gallean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

1. Zgłoś się jak najszybciej do dermatologa. Bez sensu jest czekanie aż ci się pogorszy, bo leczenie będzie trwało dłużej. Doktor da ci antybiotyki, może jakieś robione preparaty.
2. Wywal w cholerę te swoje nivee. To chłam jest straszny i nie robi nic dobrego dla skóry.
3. Czemu w twojej pielęgnacji nie ma żadnego kremu nawilżającego? Ani kremu z filtrem? Złuszczasz i wysuszasz naskórek, a nie nawilżasz go, więc nie ma jak się regenerować, wydziela więcej sebum, powstają wypryski...itd Stosując takie preparaty jak Brevoxyl MUSISZ stosować filtry.
4. Używaj kosmetyków TYLKO aptecznych lub z wyższej półki (jeśli Cię stać). Ewentualnie naturalnych. Zapomnij o Niveach, Garnierach, Ziajach i innych tego typu dziadostwach.
Prawda jest taka, że zazwyczaj kosmetyki apteczne i luksusowe mają większe stężenia substancji czynnych, w rezultacie są skuteczniejsze i szybsze.
Ja, w mojej pielęgnacji używam głównie kosmetyków Avene, La Roche Posay, Kanebo, Lancome, EL. Do niedawna też zmagałam się z okropnym trądzikiem, ale teraz, kiedy większą wagę przywiązuję do pielęgnacji moja skóra jest w bardzo dobrym stanie.
5. Tak jak wspomniała koleżanka wyżej, zapomnij o mechanicznych peelingach! Poczytaj o enzymatycznych, które nie zdzierają ci naskórka, a delikatnie go oczyszczają.
Ze swojej strony, polecić Ci mogę Triacneal firmy Avene, krem oczyszczający, dzięki któremu uporałam się z trądzikiem. Niestety efekty widać dopiero po kilku miesiącach. Do tego filtr Anthelios firmy La Roche Posay (spf 50). Kup też DOBRY krem nawilżający( poczytaj sobie na wizażu i wybierz dobry dla ciebie cenowo, KONIECZNIE apteczny, nie drogeryjny).

Edytowane przez gallean
Czas edycji: 2013-07-17 o 21:59 Powód: Błąd
gallean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:41   #10
Sayaa_
Raczkowanie
 
Avatar Sayaa_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Oprócz zmiany diety myj twarz mydłem siarkowym. Ja myję kilka razy w tygodniu i nie mam problemu z trądzikiem. Kupisz je za dosłownie parę złotych w aptece.
Sayaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:19   #11
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Żeby cynk się wchłaniał musisz zwiększyć podaż wit. A - zakup tą witaminę i dodaj do cynku.

Wiele zależy od tego jaki masz trądzik oraz powód jego powstania. Jeżeli na podłożu hormonalnym, to tylko lekarz ci pomoże. Może być też od jedzenia. Lekarze często obalają tą teorię, jednak gdy nie jem słodyczy i nabiału (fast foodów i tak nie ruszam), to mam skórę idealną; wiele osób potwierdza to u siebie. Możesz też mieć trądzik od kosmetyków - ja u siebie zauważyłam po odstawieniu wszystkich tych kremów i żeli poprawę, szczególnie w sprawie wągrów i rozszerzonych porów. Wystarczy mi rano żel Facelle, po tym tonik domowy (z octu jabłkowego, z aspiryny), wieczorem demakijaż za pomocą OCM. Jako kremu używam kwasu hialuronowego i oleju lub oleju solo. Jeżeli masz zaskórniki zamknięte to świetne są 2 maseczki: z aspiryny i z sody oczyszczonej. Nie łącz ich, bo każda ma inne pH. Po maseczce sodowej trzeba zakwasić skórę (np. jednym z podanych przeze mnie toników domowych). Krem Benzacne jest b. dobry, punktowo, wystarczy 5% - wyższe stężenie tylko pali niepotrzebnie skórę. Trzeba przy tym pilnować nawilżenia i natłuszczenia skóry, bo ją mocno wysusza (oleje i kwas HA wystarczą). Uważaj też na kosmetyki do makijażu - może cię zapychać puder lub fluid, może zbyt rzadko pędzle myjesz lub nakładasz makijaż brudnymi rękami. Czytałam kiedyś, że skóra może się paprać jeżeli mamy braki w NNKT (tran, oleje roślinne - wiesiołek jest świetny na skórę) lub wit. z grupy B (drożdże piwne/ piekarnicze, siemię lniane). Nie wiem ile w tym prawdy, ale odkąd to przeczytałam to dbam o te elementy w mojej diecie - jak tylko odstawię to skóra się psuje. U mnie na poprawę skóry złożyło się kilka elementów, męczyłam się wiele lat, by teraz słuchać kompelementów na temat mojej gładkiej i promiennej cery . Drażni mnie tylko, jak ktoś dopowiada, że nie mam problemów ze skórą to dbanie jest banalne - mam, musiałam długo eksperymentować zanim doprowadziłam się do odpowiedniego stanu.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 17:23   #12
Rybciaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Tak dokładnie nie pamiętam od kiedy mam trądzik ale wydaje mi się, że tak około 2 lata, mam 15 lat po wakacjach idę do 3 gimnazjum. Najwięcej wyprysków mam na czole, brodzie i w okolicach nosa. Od jakiegoś czasu stosuję tą maść jak napisałam w pytaniu i chociaż moja cera jest trochę sucha i się łuszczy to wydaję mi się, że krust jest coraz mniej
Rybciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 12:07   #13
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
Żeby cynk się wchłaniał musisz zwiększyć podaż wit. A - zakup tą witaminę i dodaj do cynku.

Wiele zależy od tego jaki masz trądzik oraz powód jego powstania. Jeżeli na podłożu hormonalnym, to tylko lekarz ci pomoże. Może być też od jedzenia. Lekarze często obalają tą teorię, jednak gdy nie jem słodyczy i nabiału (fast foodów i tak nie ruszam), to mam skórę idealną; wiele osób potwierdza to u siebie. Możesz też mieć trądzik od kosmetyków - ja u siebie zauważyłam po odstawieniu wszystkich tych kremów i żeli poprawę, szczególnie w sprawie wągrów i rozszerzonych porów. Wystarczy mi rano żel Facelle, po tym tonik domowy (z octu jabłkowego, z aspiryny), wieczorem demakijaż za pomocą OCM. Jako kremu używam kwasu hialuronowego i oleju lub oleju solo. Jeżeli masz zaskórniki zamknięte to świetne są 2 maseczki: z aspiryny i z sody oczyszczonej. Nie łącz ich, bo każda ma inne pH. Po maseczce sodowej trzeba zakwasić skórę (np. jednym z podanych przeze mnie toników domowych). Krem Benzacne jest b. dobry, punktowo, wystarczy 5% - wyższe stężenie tylko pali niepotrzebnie skórę. Trzeba przy tym pilnować nawilżenia i natłuszczenia skóry, bo ją mocno wysusza (oleje i kwas HA wystarczą). Uważaj też na kosmetyki do makijażu - może cię zapychać puder lub fluid, może zbyt rzadko pędzle myjesz lub nakładasz makijaż brudnymi rękami. Czytałam kiedyś, że skóra może się paprać jeżeli mamy braki w NNKT (tran, oleje roślinne - wiesiołek jest świetny na skórę) lub wit. z grupy B (drożdże piwne/ piekarnicze, siemię lniane). Nie wiem ile w tym prawdy, ale odkąd to przeczytałam to dbam o te elementy w mojej diecie - jak tylko odstawię to skóra się psuje. U mnie na poprawę skóry złożyło się kilka elementów, męczyłam się wiele lat, by teraz słuchać kompelementów na temat mojej gładkiej i promiennej cery . Drażni mnie tylko, jak ktoś dopowiada, że nie mam problemów ze skórą to dbanie jest banalne - mam, musiałam długo eksperymentować zanim doprowadziłam się do odpowiedniego stanu.
A po tej z aspiryny,rowniez trzeba jakos doregulować ph?
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 08:00   #14
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

1. myj twarz zelem do skory tlustej i wrazliwej, goraco polecam La Roche Posay Effaclar (najlepszy jaki w życiu miałam, a przeszłam wszystkie drogeryjne żele, jak i te apteczne typu Vichy, Iwostin). koniecznie odstaw te nivee
2. koniecznie uzywaj toniku, możesz też przemywać twarz zieloną herbatą (ma działanie ściągające i antybakteryjne)
3. tak jak dziewczyny wyżej piszą tylko peeling enzymatyczny, stosując mechaniczny roznosić trądzik po calej twarzy
4. nie stosuj parówki jeśli nie chcesz usuwać zanieczyszczeń z twarzy mechanicznie (przy trądziku jest to przeciwwskazane) rozszerza ona pory i potem jeszcze wiecej się w nie napycha, koniecznoscia po parowce jest zastosowanie maski sciagajacej ktora obkurczy pory (zielona glinka, biała glinka itd)
5. z drogeryjnych maseczek polecam jedynie maske garniera z cynkiem rozgrzewajaca, wszystkie inne to bubel
6. do makijazu uzywaj mineralnych podkladow pudrow, korektorow (najlepiej antybakteryjnych)
7. do demakijazu stosuj tylko plyn micelarny tu tez polecam La Roche
8. zaopatrz się w dwa kremy, na dzien stosuj La roche posay Effaclar Duo a na wieczor hydreane.
9. miejscowo olejek z drzewa herbacianego

dzieki takiemu postepowaniu pozbylam sie tradziku swojego i swojego chlopaka
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:55   #15
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Ile dziewczyn tyle porad .
Ja z kolei trądzik miałam od 12-13 roku życia i sądziłam, że przejdzie po okresie dojrzewania. Niestety tak się nie stało i ciągle się leczę. Obecnie, po wielu próbach, znalazłam sposób dzięki któremu moja cera wygląda ładnie (rzadko coś wyskakuje, skóra jest gładka i ładna).
Od kilku lat ciągle stosowałam leki. Z leków bez recepy Brevoxyl był całkiem niezły, ale ze względu na wiek stosuję też ochronę przeciw starzeniu. Na receptę najlepsza okazała się tretinoina (Retin A), stosuję od ponad pół roku.
Rano:
przemywam twarz tonikiem (woda różana Dabur https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ose-water.html )

nakładam serum rozjaśniające z BU,

po czasie krem z filtrem,

matuję pudrem ze skrobii kukurydzianej zmieszanej z czerwoną glinką i odrobiną cynamonu (podkładów, korektora nie stosuję, bo nie mam po co ),

Wieczorem:
pod prysznicem myję twarz żelem babydream z Rossmanna https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
wyciśnietym na szczoteczkę do mycia twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
Swoją drogą świetna rzecz, robi masaż i usuwa zanieczyszczenia, dzięki czemu twarz w widoczny sposób stała się gładziutka i dobrze oczyszczona,

Wycieram ręcznikiem pierowym

Przemywam wodą różaną

Gdy skóra ochłonie po myciu nakładam Retin A

Po jakimś czsie nawilżam kremem (obecnie emolium krem specjalny).

Poza tym staram się spać na placech (żeby nie przyciskać twarzy do poduszki), nie dotykać niepotrzebnie twarzy, robię maseczki z kurkumy, jogurtu i miodu.

Taka kombinacja sprawiła, że mam cerę, o jakiej przez lata mogłam pomarzyć.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:49   #16
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Co zmienić/dodać do mojej pielęgnacji cery z trądzikiem ?

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
A po tej z aspiryny,rowniez trzeba jakos doregulować ph?
Chemikiem nie jestem, ale kwas acetylosalicylowy w aspirynie działa jak peelingi kwasowe. Nie reguluje się po nich pH skóry, tylko filtr UV trzeba nakładać.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.