Prawicowe poglądy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-28, 10:55   #121
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Prawicowe poglądy

oczywiście, że mam wolnościowe poglądy. Chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie wolności....

A jestem tak wielką rasistką i islamofobką, że mam wielu znajomych muzułmanów, arabów, ba... nawet Afrykańczyków! A co najlepsze.... mój mąż nie jest Europejczykiem! Szok!
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:02   #122
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
widać po manifeście twojej organizacji, że masz wręcz wolnościowe poglądy.
no typowo wolnościowe poglądy, poglądy czysto Białostockie czyli prześladuj przybyszów bo nie są godni żyć w naszej Polsce...

a ciągłe odwoływanie się do geniuszu Bosaka to już w ogóle jakiś żart, chłopczyk który nie dawno odstawił pampersa ma być wielkim przywódcą ruchu narodowego? to już chyba wolałbym Korwina-Mikke bo on przynajmniej jeszcze coś kiedyś robił, a nie biegał w za ciasnych majtkach i salutował z kolegami nad ogniskiem...
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:06   #123
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
oczywiście, że mam wolnościowe poglądy. Chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie wolności....

A jestem tak wielką rasistką i islamofobką, że mam wielu znajomych muzułmanów, arabów, ba... nawet Afrykańczyków! A co najlepsze.... mój mąż nie jest Europejczykiem! Szok!
"DUMA wyrażana w kontekście pochodzenia polskiego, wspólnoty lokalnej jako wyraz sprzeciwu wobec fałszywie pojętej tożsamości europejskiej, za którą kryje się dyktat poprawności politycznej. Kobieta jest strażnikiem dumy narodowej za sprawą misji wychowania młodego pokolenia."

wybacz, widać że twoja organizacja hołduje wręcz ideologi antyksenofobicznej i antyrasistowskiej.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
no typowo wolnościowe poglądy, poglądy czysto Białostockie czyli prześladuj przybyszów bo nie są godni żyć w naszej Polsce...

a ciągłe odwoływanie się do geniuszu Bosaka to już w ogóle jakiś żart, chłopczyk który nie dawno odstawił pampersa ma być wielkim przywódcą ruchu narodowego? to już chyba wolałbym Korwina-Mikke bo on przynajmniej jeszcze coś kiedyś robił, a nie biegał w za ciasnych majtkach i salutował z kolegami nad ogniskiem...
no ale przecież są różne pojęcia wolności, c'nie?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:20   #124
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Sama nie wiem czy to da się leczyć ? Wiecie w jaki sposób WHO zadecydowało żeby wykreślić homoseksualizm z listy zaburzeń ??? Nie, nie dokonano żadnego przełomowego odkrycia, nie było nawet badań, sprawę rozstrzygnięto poprzez....głosowanie!
Taka ciekawostka
Właśnie jestem zdziwiona tym, że podobno się da. Dlatego pytałam.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:08   #125
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
Oczywiście, że istnieją grupy LGBT. Tak samo jak wśród rosyjskich neonazistów są specjalne grupy dla gejów.
W Afganistanie jest na porządku dziennym branie sobie na "wychowanie" młodych chłopców.... W Egipcie jest bardzo dużo homoseksualnych par, co widać nawet na ulicach. Ale religia, jako religia tego nie akceptuje i większość muzułmanów nie jest pod tym względem bardziej tolerancyjna. Można tu przytoczyć wyopwiedź naszej polskiej konwertytki: http://www.wykop.pl/link/1543209/muz...cinanie-glowy/ a tutaj dłuższa wersja: http://www.youtube.com/watch?v=8tCDEUOJwWo
Czyli jest tak jak w wielu religiach., jak w katolicyzmie, jak w ortodoksyjnym judaizmie - więc podejście "po co przejmować się tym co teraz, i tak za kilkadziesiąt lat nas wszystkich wybiją muzulmanie" jest po prostu głupie. Bo pod tym względem nic by sie nie zmieniło - teraz bałabym się wyjść na ulicę trzymając dziewczynę za rękę i wtedy też bym się bała.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:41   #126
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
W sumie szkoda, że nie potraficie współpracować... Na czym skupiacie swoją działalność (Zapewnie na czczeniu wujka Adolfa jak sądzą niektóre osoby tutaj ;D)?


http://www.youtube.com/watch?v=aroEnulzN28
Po tym filmiku Bosak wiele zyskał w moich oczach, dosłownie miażdży Olejnik swoją inteligencją... . Polecam wszystkim którzy potrafią myśleć samodzielnie.
Jak dobrze robię nie oglądając TVNu, tvn24 itd.

Ale lepiej tego na wizażu nie pisać, bo poddaje się modzie przecież na nielubienie tych stacji 'za nic' i w ogóle przesadzam, mam mózg wyprany.
Coś takiego już kiedyś przeczytałam.

Aż sobie weszłam z ciekawości na onet i oto proszę:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zla-...a-litwie/k2586

Tylko pomyślmy ile można kupić za minimalną w Niemczech, a ile u nas. (inna sprawa, że nie ma tak prosto, że ustalamy minimalną na 5000 i wszystko gra i śpiewa)
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 13:00   #127
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość

Aż sobie weszłam z ciekawości na onet i oto proszę:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zla-...a-litwie/k2586

Tylko pomyślmy ile można kupić za minimalną w Niemczech, a ile u nas. (inna sprawa, że nie ma tak prosto, że ustalamy minimalną na 5000 i wszystko gra i śpiewa)
ale co ma piernik do wiatraka?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 13:34   #128
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
"DUMA wyrażana w kontekście pochodzenia polskiego, wspólnoty lokalnej jako wyraz sprzeciwu wobec fałszywie pojętej tożsamości europejskiej, za którą kryje się dyktat poprawności politycznej. Kobieta jest strażnikiem dumy narodowej za sprawą misji wychowania młodego pokolenia."

wybacz, widać że twoja organizacja hołduje wręcz ideologi antyksenofobicznej i antyrasistowskiej.
No tak, bo przecież będąc patriotą czy dumnym ze swojego pochodzenia, czy jak to nazwać trzeba jednocześnie gardzić innymi nacjami. A jak komuś ma czelność nie podobać się idea integracji europejskiej (chociażby ze względów gospodarczych) to następnym krokiem jest zapuszczenie wąsika i wywieszenie swastyki na balkonie przy radosnych dźwiękach Das Lied der Deutschen. Daleko mi do takich organizacji, ale ja w tym postulacie widzę słowo "duma", a nie "wyższość".
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 14:37   #129
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez Barboletta Pokaż wiadomość
I tak nic nie przebije jego rozmowy z Richardson i Tadlą
Przed chwilą to obejrzałam, zawsze myślałam, że Richardson ma trochę więcej oleju w głowie... Puste, bezczelne babsko ... strasznie irytująca! Podziwiam opanowanie Bosaka.
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-28 o 14:41
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 15:19   #130
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ale co ma piernik do wiatraka?
Chodzi mi o obraz świata, który wiecznie przekazuje onet. Jaki to nasz rząd wspaniały, a jak to gdzie indziej źle.
W Hiszpanii to tragedia, nieruchomości za grosze. (chyba nie wiem gdzie, bo normalne domy czy mieszkania to na pewno nie za grosze, może jakieś ruiny odcięte od cywilizacji albo nie wiem co są za grosze)
W Niemczech dużo pracuje za minimalną (kij, że wyższa, nieważne ile u nas pracuje za mniej niż minimalną)
I z wieku krajów zachodnich podobno tłumy przyjeżdżają do pracy.

U nas dzięki wspaniałemu rządowi jest najwspanialej
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 15:55   #131
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
no typowo wolnościowe poglądy, poglądy czysto Białostockie czyli prześladuj przybyszów bo nie są godni żyć w naszej Polsce...

a ciągłe odwoływanie się do geniuszu Bosaka to już w ogóle jakiś żart, chłopczyk który nie dawno odstawił pampersa ma być wielkim przywódcą ruchu narodowego? to już chyba wolałbym Korwina-Mikke bo on przynajmniej jeszcze coś kiedyś robił, a nie biegał w za ciasnych majtkach i salutował z kolegami nad ogniskiem...
Nie uważam go za żadne guru tylko obiektywnie stwierdzam, że się chłopak wyrobił i nieźle miażdży te pseudo dziennikarki !

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
oczywiście, że mam wolnościowe poglądy. Chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie wolności....

A jestem tak wielką rasistką i islamofobką, że mam wielu znajomych muzułmanów, arabów, ba... nawet Afrykańczyków! A co najlepsze.... mój mąż nie jest Europejczykiem! Szok!

Z jakiego kraju jest Twój mąż ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 15:56   #132
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Chodzi mi o obraz świata, który wiecznie przekazuje onet. Jaki to nasz rząd wspaniały, a jak to gdzie indziej źle.
no a czy obraz prezentowany przez media "niezależne" jest lepszy? one wiecznie o tym samym czyli za PiSu to tysiące kilometrów autostrad, TGV śmigało na kolei, LOT super dochodowa firma, każdy miał własne mieszkanie a potem przyszedł Tusk, autostrady rozebrał, TGV sprzedał ruskim, a mieszkania pozabierał, jedni warci drugich.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:19   #133
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Z jakiego kraju jest Twój mąż ?
Jest Nepalczykiem, wygląda jak skrzyżowanie Hindusa z Chińczykiem I co najlepsze (w co oczywiście niektóre z Was mi nie uwierzą), ludzie z RN nic przeciwko temu nie mają, że "zdradziłam" polską krew.



Cytat:
no a czy obraz prezentowany przez media "niezależne" jest lepszy? one wiecznie o tym samym czyli za PiSu to tysiące kilometrów autostrad, TGV śmigało na kolei, LOT super dochodowa firma, każdy miał własne mieszkanie a potem przyszedł Tusk, autostrady rozebrał, TGV sprzedał ruskim, a mieszkania pozabierał, jedni warci drugich.
Nie, ale bezrobocie spadło, obniżono podatki, wzrost gospodarczy szedł w górę.



Cytat:
Czyli jest tak jak w wielu religiach., jak w katolicyzmie, jak w ortodoksyjnym judaizmie - więc podejście "po co przejmować się tym co teraz, i tak za kilkadziesiąt lat nas wszystkich wybiją muzulmanie" jest po prostu głupie. Bo pod tym względem nic by sie nie zmieniło - teraz bałabym się wyjść na ulicę trzymając dziewczynę za rękę i wtedy też bym się bała.
Ale w Polsce, czy Europie nikt ci za to głowy nie utnie. W niektórych miejscach na mapie muzułmańskiego świata - jak najbardziej.



Cytat:
wybacz, widać że twoja organizacja hołduje wręcz ideologi antyksenofobicznej i antyrasistowskiej.
Dobrze, że się zgadzamy. Ja jestem dumna, że jestem Polką i wychowam dzieci na dumnych Polaków, nawet jeśli będą bardziej brązowe i będą mówiły biegle po nepalsku.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
a ciągłe odwoływanie się do geniuszu Bosaka to już w ogóle jakiś żart, chłopczyk który nie dawno odstawił pampersa ma być wielkim przywódcą ruchu narodowego? to już chyba wolałbym Korwina-Mikke bo on przynajmniej jeszcze coś kiedyś robił, a nie biegał w za ciasnych majtkach i salutował z kolegami nad ogniskiem...
Ja Korwina bardzo szanuję, bo jest jak polityczny beton, od lat niezmienny w wyglądzie, zachowaniu i poglądach. Chociaż nie we wszystkim się z nim zgadzam.
Natomiast nie uważam, żeby kryterium wieku było decydującym w ocenie polityków. Bosak może i jest młody ale ma wiedzę o wiele większą, niż większość posłów (razem wziętych). Wypowiada się merytorycznie, argumentuje każdą wypowiedź. Chociaż też się nie we wszystkim zgadzam, bo jestem np. przeciwna przywróceniu kary śmierci (nie wiem, czy akurat Bosak jest za, ale chyba większość RN to popiera)

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

http://www.onr.h2.pl/index.php?optio...:idea-narodowa a tutaj o salucie rzymskim. Przed wojną posługiwali się nim politycy, harcerze, piłkarze, duchowni i generalnie wszystkie grupy społeczne. Dopiero po przyjściu Hitlera wydźwięk zmienił się na "negatywny". Co nie oznacza, że RN popiera używanie salutu, co zresztą napisane jest na stronie ONRu. Historia jest jaka jest i bez sensu jest na siłę odwoływać się do tradycji przedwojennej, jeśli teraz odbierane jest to zupełnie inczej.
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:11   #134
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Prawicowe poglądy

drażni mnie ten sztywny podział na " prawo" i "lewo", nie identyfikuję się z żadną ze stron
jestem za związkami partnerskimi ( również dla par jednopłciowych), legalną aborcją, eutanazją, liberalizacją prawa narkotykowego. Przeciwko rasizmowi, faszyzmowi, komunizmowi, seksizmowi i homofobi.Czuje się patriotką, uważam, że taki wartości jak tożsamość narodowa i tradycja są bardzo ważne i potrzebne w społeczeństwie. Jestem za Unią Europejską ale w dość mocno ograniczonym zakresie, z zachowaniem dużej niezależności poszczególnych państw członkowskich, przeciwko wprowadzeniu waluty Euro.
Śmieszą mnie prawicowe oszołomy pokroju JKM, jak i poprawny politycznie skrajnie lewicowy dyskurs widzący wszędzie faszyzm oraz używający namiętnie określeń typu "socjolożka". Parady równości też nie popieram, uważam, że szkodzi wizerunkowi osób homo. Panów z Ruchu Narodowego i ONRu trochę się boje bo niestety widzę ich rosnącą popularność i niepokoi mnie co z tego wyniknie. Tak samo jak niepokoi mnie ekspansja islamu na zachodzie.
Mam wiec problem z identyfikacją polityczną

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2013-07-28 o 19:14
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:30   #135
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Odp: Prawicowe poglądy

też czekam na patriotyczna lewicę, ludzi liberalnych, którzy chcre zostać i nie czekają tylko na wyjazd bo tam jest lepiej, i takich którzy nie opowiadają na prawo i lewo jak tu jest źle, niech właśnie mówią jak tu jest dobrze
typowego Włocha czy Hiszpana możesz pociąć na kawałki a on dalej będzie mówił, że jego kraj jest boski, mimo kryzysu, ciężkiej biedy, mafii i bandyckiej policji
trochę mam już dość chwalenia zachodu przez osoby, które tylko wydziały reprezentatywne stolice a u nas chyba tylko wieś
trzeba się w końcu nauczyć ich dumy i chwalić kraj, nawet jeśli to kłamstwo
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:47   #136
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
też czekam na patriotyczna lewicę, ludzi liberalnych, którzy chcre zostać i nie czekają tylko na wyjazd bo tam jest lepiej, i takich którzy nie opowiadają na prawo i lewo jak tu jest źle, niech właśnie mówią jak tu jest dobrze
typowego Włocha czy Hiszpana możesz pociąć na kawałki a on dalej będzie mówił, że jego kraj jest boski, mimo kryzysu, ciężkiej biedy, mafii i bandyckiej policji
.
Najbardziej mi wstyd za takie osoby które wyjeżdżają za granicę i rozpowiadają jaka to u nas panuje ksenofobia, zaścianek itd...

Liberalizm jest sprzeczny z ideologią lewicową.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
Jest Nepalczykiem, wygląda jak skrzyżowanie Hindusa z Chińczykiem I co najlepsze (w co oczywiście niektóre z Was mi nie uwierzą), ludzie z RN nic przeciwko temu nie mają, że "zdradziłam" polską krew.

.
Przecież Nepalczycy to prawdziwi aryjczycy, o ile dobrze pamiętam to Himmler zorganizował ekspedycje w Himalaje, żeby dowieść, że ludy te zachowały cechy nordyckie !haha
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-28 o 20:22
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:52   #137
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
też czekam na patriotyczna lewicę, ludzi liberalnych, którzy chcre zostać i nie czekają tylko na wyjazd bo tam jest lepiej, i takich którzy nie opowiadają na prawo i lewo jak tu jest źle, niech właśnie mówią jak tu jest dobrze
typowego Włocha czy Hiszpana możesz pociąć na kawałki a on dalej będzie mówił, że jego kraj jest boski, mimo kryzysu, ciężkiej biedy, mafii i bandyckiej policji
trochę mam już dość chwalenia zachodu przez osoby, które tylko wydziały reprezentatywne stolice a u nas chyba tylko wieś
trzeba się w końcu nauczyć ich dumy i chwalić kraj, nawet jeśli to kłamstwo
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Raaany, to tak jak ja Chciałabym poważną, lewicową, nie postkomunistyczną i nie... ekhm oszołomską (przepraszam, ale pan Palikot, który błyskawiczne przeszedł od konserwatysty do liberała, teraz do lewicowca bardzo mnie razi)
Jestem dość liberalna obyczajowo (chociaż też w nieco skomplikowany sposób), ale jednocześnie nie mam problemu z polskością, a wydaje mi się, że dużo osób się tego "wstydzi" Nie powiedziałbym, że jestem dumna, bo to żadna moja zasługa, że urodziłam się Polką i nic nie zrobiłam ważnego, ale Polska to taki sam europejski kraj jak Francja, Słowacja czy Węgry. Pod pewnymi względami lepszy, innymi gorszy, ale po prostu inny.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:53   #138
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
No tak, bo przecież będąc patriotą czy dumnym ze swojego pochodzenia, czy jak to nazwać trzeba jednocześnie gardzić innymi nacjami. A jak komuś ma czelność nie podobać się idea integracji europejskiej (chociażby ze względów gospodarczych) to następnym krokiem jest zapuszczenie wąsika i wywieszenie swastyki na balkonie przy radosnych dźwiękach Das Lied der Deutschen. Daleko mi do takich organizacji, ale ja w tym postulacie widzę słowo "duma", a nie "wyższość".
a ja widzę słowa dyktat poprawności politycznej, który ok, może odnosić się do wielu dziedzin ale w głowie pojawia się obraz chłopców pokazujących salut rzymski i bynajmniej wtedy ta poprawność polityczna nie odnosi się do sfery dajmy na to gospodarki.

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Chodzi mi o obraz świata, który wiecznie przekazuje onet. Jaki to nasz rząd wspaniały, a jak to gdzie indziej źle.
W Hiszpanii to tragedia, nieruchomości za grosze. (chyba nie wiem gdzie, bo normalne domy czy mieszkania to na pewno nie za grosze, może jakieś ruiny odcięte od cywilizacji albo nie wiem co są za grosze)
W Niemczech dużo pracuje za minimalną (kij, że wyższa, nieważne ile u nas pracuje za mniej niż minimalną)
I z wieku krajów zachodnich podobno tłumy przyjeżdżają do pracy.

U nas dzięki wspaniałemu rządowi jest najwspanialej
to pokaż mi niezależne media. proszę.

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
Dobrze, że się zgadzamy. Ja jestem dumna, że jestem Polką i wychowam dzieci na dumnych Polaków, nawet jeśli będą bardziej brązowe i będą mówiły biegle po nepalsku.[COLOR="Silver"]


tu rzeczywiście się zgadzamy.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:56   #139
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Prawicowe poglądy

mnie strasznie irytuje też to, że ludzie tak nie doceniają naszego kraju. Jasne, raj na ziemi to nie jest, mamy swoje problemy, politycy sa jacy są. Ale patrząc z jednej strony na pogrązony w kryzysie i borykający się z problemami z imigrantami zachód a biedny, zacofany wschód ( np Ukraina, Białoruś) to stwierdzam, że mam naprawdę cholerne szczęście, że urodziłam się w Polsce. I jeśli będę miała kiedyś dzieci to chce je wychować na patriotów, dumnych ze swojego kraju i miasta ( uważam, że lokalny patriotyzm to bardzo fajna sprawa )

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
też czekam na patriotyczna lewicę, ludzi liberalnych, którzy chcre zostać i nie czekają tylko na wyjazd bo tam jest lepiej.
to dokładnie tak jak ja
z Polską lewica mamy niestety problem. z jednej strony SLD pełne starych komuchów i ludzi, którzy powinni być dawno odsunięci od władzy z drugiej totalnie niepoważny Palikot, który nie ma nic sensownego do zaoferowania.. I koniec. Choć w sumie rozsądny prawicowców też za bardzo nie ma na scenie politycznej.

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2013-07-28 o 20:00
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 20:07   #140
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Nie powiedziałbym, że jestem dumna, bo to żadna moja zasługa, że urodziłam się Polką i nic nie zrobiłam ważnego, ale Polska to taki sam europejski kraj jak Francja, Słowacja czy Węgry. Pod pewnymi względami lepszy, innymi gorszy, ale po prostu inny.
O, mam tak samo
W sumie całkiem lubię Polskę (zwłaszcza język ), ale osobiście nie czuję się patriotką ani nie czuję dumy z powodu bycia Polką.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:12   #141
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:

Przecież Nepalczycy to prawdziwi aryjczycy, o ile dobrze pamiętam to Himmler zorganizował ekspedycje w Himalaje, żeby dowieść, że ludy te zachowały cechy nordyckie !haha

No wykapani aryjczycy, rzeczywiście....
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:52   #142
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
No wykapani aryjczycy, rzeczywiście....

Oczywiście żartowałam sobie, ale taka ekspedycja faktycznie miała miejsce .
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:52   #143
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

no wiesz, są nazistowskie grupy murzynów i żydów. mnie już nic nie zaskoczy
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:18   #144
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
to dokładnie tak jak ja
z Polską lewica mamy niestety problem. z jednej strony SLD pełne starych komuchów i ludzi, którzy powinni być dawno odsunięci od władzy z drugiej totalnie niepoważny Palikot, który nie ma nic sensownego do zaoferowania.. I koniec. Choć w sumie rozsądny prawicowców też za bardzo nie ma na scenie politycznej.
Taak, prawicowcy mają albo kult Smoleńska albo Pawłowicz, Rydzyka i Terlikowskiego. Brakuje kogos, kto ma siłę przebicia ale zachowuje się z chrześcijańską godnością.
Palikot to chorągiewka (jak mu wiatr zawieje tam idzie), SLD ma opinię złodziei, PO miało być tymi racjonalistami a porekrutowali i prawych i lewych i się dziwią, że to nie działa.

Ale mniejsza o nich, nasza codzienna postawa jest ważna. Kraj trzeba przed obcokrajowcami chwalić, i jak to się mówi nie sr** do własnego gniazda. Dzieciom trzeba wpajać dumę od małego, a nie że dyplom w łapę i pojedziesz daleeko.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:47   #145
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Taak, prawicowcy mają albo kult Smoleńska albo Pawłowicz, Rydzyka i Terlikowskiego.
To w takim razie do którego worka wrzucisz Kongres Nowej Prawicy ?

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Dzieciom trzeba wpajać dumę od małego, a nie że dyplom w łapę i pojedziesz daleeko.
Dokładnie , niedługo człowiek będzie bał się uczyć dziecko szacunku do ojczyzny, dumy z własnego kraju i historii w obawie, że zostanie posądzony o neonazizm, znam osoby które uważają, że nie powinno się uczyć historii w szkole bo to zbędne zaśmiecanie młodych umysłów...
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-28 o 22:42
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:59   #146
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Odp: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez izorek Pokaż wiadomość
no wiesz, są nazistowskie grupy murzynów i żydów. mnie już nic nie zaskoczy
to nie ważne, ważne że w ich mniemaniu ich przodkowie wywodzili się z Atlantydy (bo tej Hitler z koleżkami też szukali wierząc że znajdą dowody na to że stamtąd pochodzą ich przodkowie).
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 23:18   #147
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
mnie strasznie irytuje też to, że ludzie tak nie doceniają naszego kraju. Jasne, raj na ziemi to nie jest, mamy swoje problemy, politycy sa jacy są. Ale patrząc z jednej strony na pogrązony w kryzysie i borykający się z problemami z imigrantami zachód a biedny, zacofany wschód ( np Ukraina, Białoruś) to stwierdzam, że mam naprawdę cholerne szczęście, że urodziłam się w Polsce. I jeśli będę miała kiedyś dzieci to chce je wychować na patriotów, dumnych ze swojego kraju i miasta ( uważam, że lokalny patriotyzm to bardzo fajna sprawa )
Mam tak samo. Nie czuję się związana szczególnie z żadnym miejscem, oprócz swojego domu, ale Polskę uwielbiam. I denerwują mnie opinie, że w Polsce naród nieprzyjemny, wiecznie narzekający - wystarczy przejechać się do jakiegokolwiek bogatego, zachodnioeuropejskiego kraju i tam też się ludziom wiele rzeczy nie podoba. Odnoszę się ogólnie do społeczeństwa i zachowania ludzi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:32   #148
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Dokładnie , niedługo człowiek będzie bał się uczyć dziecko szacunku do ojczyzny, dumy z własnego kraju i historii w obawie, że zostanie posądzony o neonazizm, znam osoby które uważają, że nie powinno się uczyć historii w szkole bo to zbędne zaśmiecanie młodych umysłów...
Podpisuję się. Jak wyjdziesz na ulicę z różowym balonikiem i będziesz podziwiać wronę na kupie g. to jest ok, ale jak już weźmiesz biało-czerwoną flagę, to zostajesz nazwana faszystką.
Co do historii, zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, tak samo jak nie rozumiem tekstu "po co się uczyć historii, to już przeszłość a ja żyję przyszłością". Jasne, bo każdy rok jest osobny i nie istnieją związki przyczynowo-skutkowe, dzisiejsi politycy nie wywodzą się z wcześniejszych partii a konstytucja i ustawy powstają codziennie na nowo. Moim zdaniem historia ostatnich 100 lat powinna mieć osobne, dodatkowe lekcje w szkołach. To jest przecież podstawa tego, co się dzieje teraz. Chyba, że ktoś jest na prawdę ograniczony i uważa, że "polityka mnie nie dotyczy".
Ja w podstawówce miałam wspaniałą wychowawczynię, która uczyła nas patriotyzmu od 1 klasy. Przygotowywaliśmy apele i przedstawienia na 3 maja, czy 11 listopada, uczyliśmy się patriotycznych piosenek, znaliśmy historię naszego patrona, S. Starzyńskiego. Ale takich nauczycieli to chyba ze świecą teraz szukać
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:40   #149
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
To w takim razie do którego worka wrzucisz Kongres Nowej Prawicy ?

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------



Dokładnie , niedługo człowiek będzie bał się uczyć dziecko szacunku do ojczyzny, dumy z własnego kraju i historii w obawie, że zostanie posądzony o neonazizm, znam osoby które uważają, że nie powinno się uczyć historii w szkole bo to zbędne zaśmiecanie młodych umysłów...
Do zadnego worka bo pierwsze slysze o nich. To jest wlasnie ta wada polityki, ze jak sie nie robi zametu to sie mandatu nie dostanie. Sa tez male fajne organizacje lewicowe czy centralne ale nie maja sily przebicia, jest zamiast tego Palikot, Słońce Peru i Wirus Filipiński. Przy czym wydaje mi się, że obiektywnie patrząc mniej się ośmieszają niż prawica (nie licząc Palikota i Korwina). Tusk ludzi denerwuje, lewica jest jakby jej nie było, prawica za to jest co chwile cytowana w swoich wymysłach typu homotubisie, obowiazkowej rejestracji wszystkich zwiazkow oraz wszelkich wizji miejsca kobiety w społeczeństwie.

Historii trzeba uczyć ale nie tak jak teraz. Większość wizażanek potwierdza, że nie doszło do komunizmu bo wałkowały antyk i średniowiecze. Ja o czasach po '45 miałam jedną kartkę w podręczniku w podstawówce. W liceum to jest program 3 klasy, gdzie kto nie zdaje historii ma po prostu odpuszczone. I słusznie, bo trzeba tą maturę zdać, ale jakoś zawsze tak wypada, że ten okres jest odpuszczany. Także przeciętny maturzysta wymieni mniej więcej po kolei cesarzów Rzymu ale nie sekretarzy partii.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:21   #150
izorek
Raczkowanie
 
Avatar izorek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 127
Dot.: Prawicowe poglądy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość

Historii trzeba uczyć ale nie tak jak teraz. Większość wizażanek potwierdza, że nie doszło do komunizmu bo wałkowały antyk i średniowiecze. Ja o czasach po '45 miałam jedną kartkę w podręczniku w podstawówce. W liceum to jest program 3 klasy, gdzie kto nie zdaje historii ma po prostu odpuszczone. I słusznie, bo trzeba tą maturę zdać, ale jakoś zawsze tak wypada, że ten okres jest odpuszczany. Także przeciętny maturzysta wymieni mniej więcej po kolei cesarzów Rzymu ale nie sekretarzy partii.
Ja nawet nie pamiętam, żebym doszła do końca II wojny światowej, za to bezbłędnie umiałam opowiedzieć przyczyny i przebieg zjednoczenia Niemiec i Włoch. Rozumiem, że antyk jest niby podstawą naszej europejskiej cywilizacji i trzeba z grubsza orientować się co i dlaczego. Ale moim zdaniem ważniejsze jest znanie historii ostatnich kilkudziesięciu lat.
__________________
izorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-22 12:47:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.