Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 19:33   #2041
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

mam effuniakowy dylemat
plunge noszę 75C i obwody mi pasują mierzyłam czarnego HP 75C i obwód był za luźny i miska lekko odstawała; teraz czaję się na jakieś CH lub HP z nowej kolekcji i zastanawiam się nad rozmiarem 75B lub 70C; nie wiem jak obwodowo one wypadają, może ma ktoś porównanie CH Koralika, Miętusa albo jakiegoś HP z nowszych kolekcji?
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 00:32   #2042
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się, bo z moich doświadczeń wynika że tak na prawdę to zależy od firmy inne miseczki (poza D) też się potrafią "zgodzić" I tak samo jest w obrębie staników brytyjskich, czy polskich, jeden model 65D jest na mnie dobry, a inny za mały i zaznaczam że mówię o przypadku gdy oba mają ten sam krój np. oba typu plung
Carlajna - co tu jest niejasne? Jeśli nosisz okolice D, to raz będzie Ci pasowało D, a raz, jak trafisz na dużomiskowca, to nie. I tyle.
Ale cały czas obracasz się w okolicach, gdzie polska i brytyjska rozmiarówka oznaczają mniej więcej to samo.

A posiadaczka brytyjskiego np. H po kupieniu polskiego H nie będzie wiedziała, o co chodzi. Bo tam jest przesunięcie o DD, FF i GG.
Trzech dodatkowych miseczek nie upchniesz w dużomiskowcu
Brytyjskie 65H jest odpowiednikiem polskiego 65L.
To chyba jest różnica.

Dlatego nie można ludziom wmawiać, że miseczka jest ta sama. Bo tyle samo wychodzi w okolicach D. Reszta się po prostu nie zgadza.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:31   #2043
happywoman
Rozeznanie
 
Avatar happywoman
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 646
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny! Poprosiłabym o namiary na godne uwagi salony z bielizną w Warszawie, gdzie solidnie dobiorą mi rozmiar stanika.
__________________
Pozdrawiam,

happywoman





happywoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:35   #2044
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez happywoman Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Poprosiłabym o namiary na godne uwagi salony z bielizną w Warszawie, gdzie solidnie dobiorą mi rozmiar stanika.
W pierwszym poście masz mapę z namiarami kontaktowymi. Przybliż Warszawę i voila!
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:12   #2045
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
W pierwszym poście masz mapę z namiarami kontaktowymi. Przybliż Warszawę i voila!
a ja pochwalę Dopasowaną na Waszyngtona , w której dziś byłam i wyszłam z nowym stanikiem, co po pierwszej wizycie w innym braffiterskim sklepie myślałam, że będzie niemożliwe.

miałam okazję przymierzyć Pawie oko i Burgunda z nowej kolekcji Ewy Michalak
niestety Burgund, nie mój kolor, ale leżał przyzwoicie, a Pawie Oko miał bardzo wąskie fiszbiny, za wąskie dla mnie, a szkoda, bo cudo. no i Burgund jest baaaaardzo ścisłyyyy.

nabyłam Panache Melody i okazuje się, że przy wymiarach 69/85 pasuje na mnie rozmiar 30DD, więc moje wcześniejsze obawy, że nic nie znajdę, były niewskazane

a podobno gdy pasował na mnie 65D z Polskich (każdy conajmniej usztywniany!), z zagranicznych powinien pasować 65C, pff.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:15   #2046
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
a podobno gdy pasował na mnie 65D z Polskich (każdy conajmniej usztywniany!), z zagranicznych powinien pasować 65C, pff.
Dlaczego? Przecież do miseczki D włącznie rozmiarówki polska i brytyjska są zgodne...
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 20:58   #2047
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

W tygodniu jadę do Szczecina
Mam nadzieję, że znajdę coś ciekawego w którymś sklepie,
ze stanikowej mapy
Będę się dzielić wrażeniami jak powrócę
Miłego wieczoru
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-15, 23:04   #2048
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
mam effuniakowy dylemat
plunge noszę 75C i obwody mi pasują mierzyłam czarnego HP 75C i obwód był za luźny i miska lekko odstawała; teraz czaję się na jakieś CH lub HP z nowej kolekcji i zastanawiam się nad rozmiarem 75B lub 70C; nie wiem jak obwodowo one wypadają, może ma ktoś porównanie CH Koralika, Miętusa albo jakiegoś HP z nowszych kolekcji?
O HP nic nie powiem, bo nie mam żadnego.
Mam natomiast porównanie PL do CH ponieważ jestem posiadaczką obu tych fasonów i u mnie wypadają tak samo, czyli zamawiam ten sam rozmiar. Z jednym wyjątkiem - CH Onyksa, przy którym należy zaniżyć obwód . Nie dotyczy to Onyksa PL, w którym obwód już poprawiono podobno.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:03   #2049
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Pytanie koleżanki.
W jakiej sieciowce mozna znalezc rozmiar 65B?
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:59   #2050
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
O HP nic nie powiem, bo nie mam żadnego.
Mam natomiast porównanie PL do CH ponieważ jestem posiadaczką obu tych fasonów i u mnie wypadają tak samo, czyli zamawiam ten sam rozmiar. Z jednym wyjątkiem - CH Onyksa, przy którym należy zaniżyć obwód . Nie dotyczy to Onyksa PL, w którym obwód już poprawiono podobno.
a jakie masz modele CH jeżeli mogę wiedzieć?
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:05   #2051
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
W tygodniu jadę do Szczecina
Mam nadzieję, że znajdę coś ciekawego w którymś sklepie,
ze stanikowej mapy
Będę się dzielić wrażeniami jak powrócę
Miłego wieczoru
Kobiety a w której sieciówce sa obwody 65 ?!
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:44   #2052
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
a jakie masz modele CH jeżeli mogę wiedzieć?
Mam CH Perełkę, Toffika i Onyksa.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 12:46   #2053
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Kobiety a w której sieciówce sa obwody 65 ?!
Nie polecam kupowania w sieciówkach, ale obwody 65 widziałam w Cubusie i wczoraj będąc w Reserved natknęłam się tam na bieliznę Esotiq Z obwodami 65 widziałam miseczki od D do chyba F.
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 13:03   #2054
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Xtase Pokaż wiadomość
Nie polecam kupowania w sieciówkach, ale obwody 65 widziałam w Cubusie i wczoraj będąc w Reserved natknęłam się tam na bieliznę Esotiq Z obwodami 65 widziałam miseczki od D do chyba F.
dzięki
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 08:01   #2055
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
hm, ale to, co podala Maith, wynika po prostu z faktu, ze polska rozmiarowka nie ma podwojnych literek, ktore sa samodzielnymi rozmiarami. i stad 36G rozni sie od 80G o 2 miski, bowiem w brytyjczyku miski ida: D - DD - E - F - FF - G, zas w polskiej rozmiarowce: D - E - F - G (wyboldowalam te "nadprogramowe" miski). a to, ze czasem Ci sie te rozmiary pokrywaja, to wynik tylko tego, ze staniki nie trzymaja niekiedy rozmiarowki. zupelna wariacja jest z Dalia, ktora stosuje niby polska rozmiarowke - bo bez podwojnych literek - a jednoczesnie rozmiarowka ta zdaje sie byc zbiezna z brytyjska. do tego sa modele duzomiskowe, no i w ten sposob nosze z Arielli 70D, przy regularnym brytyjskim 32E .
Cytat:
Napisane przez Maith Pokaż wiadomość
Carlajna - co tu jest niejasne? Jeśli nosisz okolice D, to raz będzie Ci pasowało D, a raz, jak trafisz na dużomiskowca, to nie. I tyle.
Ale cały czas obracasz się w okolicach, gdzie polska i brytyjska rozmiarówka oznaczają mniej więcej to samo.

A posiadaczka brytyjskiego np. H po kupieniu polskiego H nie będzie wiedziała, o co chodzi. Bo tam jest przesunięcie o DD, FF i GG.
Trzech dodatkowych miseczek nie upchniesz w dużomiskowcu
Brytyjskie 65H jest odpowiednikiem polskiego 65L.
To chyba jest różnica.

Dlatego nie można ludziom wmawiać, że miseczka jest ta sama. Bo tyle samo wychodzi w okolicach D. Reszta się po prostu nie zgadza.

Ale dziewczyny, ja to wszystko rozumien, i faktycznie może moja odpowiedź była niejasna, bo chodziło mi tylko i wyłącznie o odpowiedź autorce pytania : "co oznaczją liczby w nawiasach?" chciałam jej uświadomić że jest to przełożenie brytyjskich oznaczeń długości w calach, na "nasze" w centymetrach. A potem to ja "niedorozumiałąm" Ciebie Maith i po prostu napiasałam jw. że nawet w obrębie jednej marki czy modelu miski o tych samych oznaczeniach mogą się różnić, ale odp. siarki rozjaśniła mi o co Tobie chodziło Ja się z tym zgadzam i nie neguję, poprostu użyłam niefortunnego "zobrazowania" i tyle (wyszłam z błędnego założenia, że o tych "dodatkowych" miseczkach jest "powszechnie" wiadomo); nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd, czy dezinformować
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2011-10-17 o 08:04
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 17:44   #2056
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Dlaczego? Przecież do miseczki D włącznie rozmiarówki polska i brytyjska są zgodne...
poprzednia braffiterka stwierdziła to chyba na podstawie faktu, że Freya 65D była na mnie za duża - jednak ona tego nie widziała, kupiłam ją przez internet. ja tak wtedy sądziłam, a teraz wiem, że to kwestia nie mojego modelu i dużo za wąskich fiszbin, a nie samego w sobie rozmiaru.

ale i tak nie rozumiem, czemu tak stwierdziła, skoro Polskie rozmiary 65D były na mnie ok. wynika z tego, że właśnie te zagraniczne 65D też powinny być...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 22:08   #2057
Ceatearyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam, dziewczyny. Mam pewien problem. Od około 10 dni noszę odpowiedni rozmiar (a przynajmniej teoretycznie odpowiedni), wygarniam zgodnie z instrukcją i od 4 dni bolą mnie piersi. Myślę, że może stanik jednak nie jest najodpowiedniejszy, a może to przez wygarnianie? Boję się, że mogą to być jakieś niebezpieczne zmiany, ale bolą obie w podobnych miejscach. Proszę, pomóżcie.
Ceatearyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 07:48   #2058
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Ceatearyl Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny. Mam pewien problem. Od około 10 dni noszę odpowiedni rozmiar (a przynajmniej teoretycznie odpowiedni), wygarniam zgodnie z instrukcją i od 4 dni bolą mnie piersi. Myślę, że może stanik jednak nie jest najodpowiedniejszy, a może to przez wygarnianie? Boję się, że mogą to być jakieś niebezpieczne zmiany, ale bolą obie w podobnych miejscach. Proszę, pomóżcie.

Może za intensywnie wygarniasz, a może masz za małą miseczkę, trudno powiedzieć. Napisz więcej szczegółów, może do czegoś dojdziemy.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 12:18   #2059
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 887
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Ceatearyl Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny. Mam pewien problem. Od około 10 dni noszę odpowiedni rozmiar (a przynajmniej teoretycznie odpowiedni), wygarniam zgodnie z instrukcją i od 4 dni bolą mnie piersi. Myślę, że może stanik jednak nie jest najodpowiedniejszy, a może to przez wygarnianie? Boję się, że mogą to być jakieś niebezpieczne zmiany, ale bolą obie w podobnych miejscach. Proszę, pomóżcie.
Też tak miałam na początku, u mnie oznaczało to migrację o 1 rozmiar do góry
__________________
mój wątek wymianowy

Nadya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 16:14   #2060
Ceatearyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Może za intensywnie wygarniasz, a może masz za małą miseczkę, trudno powiedzieć. Napisz więcej szczegółów, może do czegoś dojdziemy.
Nie wydaje mi, aby miseczki były za małe - po wygarnęciu gdy są pełne, piersi nie wylewają się z nich. Piersi bolą mnie na dole, bliżej strony pach, nie cały czas, ale po lekkim naciśnięciu. Dziękuję za odpowiedzi.

Nadya - jak długo u Ciebie utrzymywał się ten ból?

Edytowane przez Ceatearyl
Czas edycji: 2011-10-18 o 16:19
Ceatearyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 13:10   #2061
limonka119
Raczkowanie
 
Avatar limonka119
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Czesc dziewczyny. Pomozcie mi z dobraniem stanika bo zawsze mam z tym klopot. Moj obwod pod biustem wynosi 78cm a w najszerszym miejscu 92cm. Czy rozmiar 70 b powienien pasowac? Chodzi mi o rozmiarowke w sklepach typu Triumph, Esotiq czy Atlantic. z góry dziękuję za pomoc
limonka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 13:30   #2062
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez limonka119 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Pomozcie mi z dobraniem stanika bo zawsze mam z tym klopot. Moj obwod pod biustem wynosi 78cm a w najszerszym miejscu 92cm. Czy rozmiar 70 b powienien pasowac? Chodzi mi o rozmiarowke w sklepach typu Triumph, Esotiq czy Atlantic. z góry dziękuję za pomoc
Jeżeli chodzi o rozmiarówke w Triumphie to jest możliwość że ten obwód (70) będzie na Ciebie pasował bo oni mają strasznie rozciągliwe obwody ale już miseczka w rozm 70B będzie za mała, zdecydowanie Choć zapewne panie ze sklepu zapewnią Cię że tak, nosisz 70 lub 75B Bo one tam (przynajmniej w tych sklepach gdzie ja kupowłam) juz "na oko" wiedzą Generalnie odradzam sieciówki, wierz mi, niebo i ziemia, ja też do niedawna kupowałam tam bieliznę i teraz po wizytach w sklepie gdzie pracuje prawdziwa (!) brafiterka, a asortyment jest czymś więcej niż ładnie wykończonymi koronką okrywkami na piersi rozumiem różnicę
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2011-10-19 o 18:30 Powód: błędy!niestety jestem strasznym dysortografikiem:)i pisałam bez polskiego słownika:)
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:24   #2063
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez limonka119 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Pomozcie mi z dobraniem stanika bo zawsze mam z tym klopot. Moj obwod pod biustem wynosi 78cm a w najszerszym miejscu 92cm. Czy rozmiar 70 b powienien pasowac? Chodzi mi o rozmiarowke w sklepach typu Triumph, Esotiq czy Atlantic. z góry dziękuję za pomoc
Wg tabelki Triumpha jeśli bierzesz stanik z obwodem 70, a masz 92 cm w biuście, to powinnaś szukać 70DD albo E.
Nawet 75 musiałabyś wziąć C.
Czy 75 wystarczy w obwodzie? To zależy od modelu, ale może być za luźny.
Podobnie może być w pozostałych 2 firmach.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 23:11   #2064
limonka119
Raczkowanie
 
Avatar limonka119
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Carlajna i Maith dziękuję wam za pomoc Trochę pogubiłam się z tymi rozmiarami bo każda strona w internecie podaje inny sposób liczenia:/ Do tej pory kupowałam zawsze 75 C, ale ostatnio schudłam i ten obwód jest dla mnie za luźny. Czy w takim razie jest sens mierzenia 70c?
Jeżeli chodzi o brafitting to na pewno za jakiś czas się wybiorę bo już od dawna chodzi mi to po głowie. Mam dość strzelania z rozmiarami, a o fachowej poradzie Pań z sieciówek mogę tylko pomarzyć. pozdrawiam
limonka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:53   #2065
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez limonka119 Pokaż wiadomość
Carlajna i Maith dziękuję wam za pomoc Trochę pogubiłam się z tymi rozmiarami bo każda strona w internecie podaje inny sposób liczenia:/ Do tej pory kupowałam zawsze 75 C, ale ostatnio schudłam i ten obwód jest dla mnie za luźny. Czy w takim razie jest sens mierzenia 70c?
Jeżeli chodzi o brafitting to na pewno za jakiś czas się wybiorę bo już od dawna chodzi mi to po głowie. Mam dość strzelania z rozmiarami, a o fachowej poradzie Pań z sieciówek mogę tylko pomarzyć. pozdrawiam
Jeśli w 75c tylko obwód jest za luźny a miseczka ok, to celuj w 70d na początek
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 11:11   #2066
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez limonka119 Pokaż wiadomość
Carlajna i Maith dziękuję wam za pomoc Trochę pogubiłam się z tymi rozmiarami bo każda strona w internecie podaje inny sposób liczenia:/ Do tej pory kupowałam zawsze 75 C, ale ostatnio schudłam i ten obwód jest dla mnie za luźny. Czy w takim razie jest sens mierzenia 70c?
Jeżeli chodzi o brafitting to na pewno za jakiś czas się wybiorę bo już od dawna chodzi mi to po głowie. Mam dość strzelania z rozmiarami, a o fachowej poradzie Pań z sieciówek mogę tylko pomarzyć. pozdrawiam
Mierzyć zawsze jest sens, ale co do jakości staników sieciówkowych to powiem że kupować sensu nie ma Na prawdę, 70-tką z Triumph'a po miesiącu noszenia mogłabym się prawie 2x owinąć a mam 68cm pod biustem...
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 12:14   #2067
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Ceatearyl Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi, aby miseczki były za małe - po wygarnęciu gdy są pełne, piersi nie wylewają się z nich. Piersi bolą mnie na dole, bliżej strony pach, nie cały czas, ale po lekkim naciśnięciu. Dziękuję za odpowiedzi.

Nadya - jak długo u Ciebie utrzymywał się ten ból?
Może fiszbina za wąska i cię uciska?
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 08:42   #2068
alya88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
a ja pochwalę Dopasowaną na Waszyngtona , w której dziś byłam i wyszłam z nowym stanikiem, co po pierwszej wizycie w innym braffiterskim sklepie myślałam, że będzie niemożliwe.

miałam okazję przymierzyć Pawie oko i Burgunda z nowej kolekcji Ewy
Michalak
niestety Burgund, nie mój kolor, ale leżał przyzwoicie, a Pawie Oko miał bardzo wąskie fiszbiny, za wąskie dla mnie, a szkoda, bo cudo. no i Burgund jest baaaaardzo ścisłyyyy.

nabyłam Panache Melody i okazuje się, że przy wymiarach 69/85 pasuje na mnie rozmiar 30DD, więc moje wcześniejsze obawy, że nic nie znajdę, były niewskazane

a podobno gdy pasował na mnie 65D z Polskich (każdy conajmniej usztywniany!), z zagranicznych powinien pasować 65C, pff.
Na Waszyngtona mowisz.. przejezdzam czesto i nie zwrocilam uwagi, ze jest tam taki sklep, a w jakich cenach kształtują sie tam cudeńka?
alya88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 11:54   #2069
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rozmiarówke w Triumphie to jest możliwość że ten obwód (70) będzie na Ciebie pasował bo oni mają strasznie rozciągliwe obwody ale już miseczka w rozm 70B będzie za mała, zdecydowanie Choć zapewne panie ze sklepu zapewnią Cię że tak, nosisz 70 lub 75B Bo one tam (przynajmniej w tych sklepach gdzie ja kupowłam) juz "na oko" wiedzą Generalnie odradzam sieciówki, wierz mi, niebo i ziemia, ja też do niedawna kupowałam tam bieliznę i teraz po wizytach w sklepie gdzie pracuje prawdziwa (!) brafiterka, a asortyment jest czymś więcej niż ładnie wykończonymi koronką okrywkami na piersi rozumiem różnicę
A ja mam pozytywne wrażenia. Poprosiłam w triumphie o 65B lub 65C i pani mi podała 65C bo było i nie zrobiła głupiej miny że proszę o taki rozmiar. To samo w sobie już fajne.
A w sklepie polecanym jako jedyny w moim mieście na biuściastej mapie z brafitterkami poprosiłam o to samo to pani mi dała 65D bo innych nie mają.... raz to wstyd że taki sklep nie ma, dwa skoro proszę o mały rozmiar to po diabła mi daje duży - watą mam sobie te 65D wypchać?
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 12:24   #2070
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
A ja mam pozytywne wrażenia. Poprosiłam w triumphie o 65B lub 65C i pani mi podała 65C bo było i nie zrobiła głupiej miny że proszę o taki rozmiar. To samo w sobie już fajne.
A w sklepie polecanym jako jedyny w moim mieście na biuściastej mapie z brafitterkami poprosiłam o to samo to pani mi dała 65D bo innych nie mają.... raz to wstyd że taki sklep nie ma, dwa skoro proszę o mały rozmiar to po diabła mi daje duży - watą mam sobie te 65D wypchać?
Ale ja przecież zaznaczyłam że w sklepach Triumpha w moim mieście (dwuch), oczywiście że jak poprosisz i mają to podadzą, ale ja tam poszłam w celu uzyskania porady od Pani przy określeniu mojego prawdziwego rozmiaru, a ona nawet mnie nie mierzyła tylko popatrzyła i mówi że jak dla mnie to 75be a jak mówię że chciałabym przymierzyć rozmiar 65D to ze zdziwieniem odpadrła że:
1.nie ma obwodów poniżej 70,
2. czy jestem pewna że na mnie to miseczka D
Ale zgadzam się że dużo zależy od osoby, która pracuje w danym sklepie A co do samej jakości staników nie masz zastrzeżeń? Bo ja miałam w swoim życiu juz ich trochę i każdy był niesamowicie rozciągliwy, po góra miesiącu obwód powiększał się o dobrych 10-15 cm, niestety...(prałam ręcznie, w delikatnym płynie do prania ) przez co stawał się bezużyteczny w podtrzymywaniu piersi, do czego to stanik powinien chyba służyć, prawda? Ale to moje doświadczenia i nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać Nie wiem od jakiegoś czasu już tam bielizny nie kupuję, może zmienili materiały z których szyją
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.