chore ucho - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 18:31   #1
muminkowa_pani
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa_pani
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: stargard szcz
Wiadomości: 113

chore ucho


Witam forumowiczów,
na początku chciałam przeprosić, że zakładam temat o uchu w dziale dermatologii, ale szukam szukam i nie mam zielonego pojęcia, gdzie mogę to wstawić, do medycyny estetycznej niekoniecznie, ginekologii tym bardziej, więc postanowiłam założyć tu. Jeśli jest lepsze wyjście, prosiłabym o przeniesienie tematu i nie krzyczenie na mnie
a więc do rzeczy:
Mój chłopak od dłuższego czasu ma problem z uchem. Zaczęło się od bólu [jak przy przewianiu], później przy zmianie ciśnienia zatykało mu się. Ciągnie się to już ze trzy miesiące, jest dość zabiegany i do lekarza niekoniecznie było mu po drodze. W końcu tak mu trułam, że umówił się i poszedł. Dowiedział się, że ma (coś takiego jak) zapalenie bębenka (?). Dostał antybiotyki do łykania i coś do nosa. Lekarz stwierdził, że ucho jest chore a jego zatykanie się może być przez alergię (stąd to coś do nosa). Problem w tym, że mija już drugi tydzień, a ucho nie przestaje boleć. Mama powiedziała, że powinien iść do innego lekarza, żeby chociażby usłyszeć inną opinię. Wydaje mi się, że to dobry pomysł, ale teraz moje pytanie do was:
- znacie jakiegoś dobrego laryngologa z Wrocławia, który nie oskubie biednego studenta?
- może znacie jakieś domowe sposoby na tego typu dolegliwości? Wiem, że kiedy byłam mała i bolało mnie ucho, mama przykładała mi do ucha na noc kawałek liścia z kwiatka... który nazywa się jakoś jak choroba, tylko nie pamiętam jak.

pomożecie?
__________________
Mam marzenia, nie cele w życiu. Marzenia brzmią bardziej romantycznie.
muminkowa_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:00   #2
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: chore ucho

Moja mama na przewiane ucho zawsze stosuje olejek kamforowy.Wlewa kilka kropel na wate i wklada do ucha(ma to dzialanie rozgrzewajace i likwiduje bol).
Pozatym jesli ucho jest zatkane (ja kiedys tak mialam)mozna w aptece kupic kropelki do ucha pomagajace pozbyc sie zbyt duzej ilosci woskowinyzalegajacej w uchu-mi to pomoglo i znowu slyszalam
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:15   #3
muminkowa_pani
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa_pani
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: stargard szcz
Wiadomości: 113
Dot.: chore ucho

tylko, że z tym zatkaniem to nie jest od woskowiny prawdopodobnie, tylko przez to zapalenie, ale dzięki za rady.

ktoś jeszcze coś napisze?
__________________
Mam marzenia, nie cele w życiu. Marzenia brzmią bardziej romantycznie.
muminkowa_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:52   #4
zaczarowana
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 300
Dot.: chore ucho

Zacznijmy od tego, że w tym stadium choroby nie ma mowy o jakiejkolwiek METODZIE DOMOWEJ! No ludzie złoci!
Ostry stan zapalny sobie wychodował (albo cholera wie cóż to teraz już jest). Czy on zdaje sobie sprawę z tego, że mógł trwale uszkodzić sobie słuch?!? Trzy miesiące?! W głowie mi sie to naprawdę nie mieści. I bez wykręcania brakiem czasu, bo nawet jeśli pracuje się w godzinach otwarcia przychodni, to wieczorem (czy w nocy) mógł ruszyć pupsko na pogotowie.

Ta roślinka o której piszesz to geranium (anginka), właśnie siedzę z nią w uchu. Dzisiaj byłam u lekarza, mam przyjść do niego w środę (z wynikami), na ucho się nie uskarżałam bo zaczęło pobolewać dopiero pod wieczór. Liczę na to, że jutrzejszy dzień wytrzymam (że się nie pogorszy), a jak tak, to pójdę do jakiegoś innego lekarza albo chociaż zapytam w aptece o jakieś krople (żeby ten jeden dzień jakoś przeżyć) .

Sama nie wiem co Ci doradzić, ja się tam nie znam, ale jakoś niebardzo brzmi mi ta wersja z alergią, skoro już drugi tydzień bierze leki (dziwne że żadnych kropli do ucha nie dostał) i nie ma poprawy. Doradziłabym chyba jednak wizytę u innego lekarza.


Jutro koniecznie niech idzie do lekarza. No, chyba że woli stracić/uszkodzić słuch.

Edytowane przez zaczarowana
Czas edycji: 2012-05-21 o 19:53
zaczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.