Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 16:23   #61
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: krostki po depilacji :(

hmm wiec chyba musze sie w ktorys zaopatrzyc)
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 13:47   #62
Martit230000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
nieszczęsna depilacja

Witam,
kilka dni temu po raz pierwszy próbowałam depilacji woskiem (plastry veet) skończyło się to kiepsko, gdyż wraz z włoskami naruszona została cieniutka warstwa naskórka, która razem z plastrem została oderwana;/ nie wiem jak to się stało. teraz na moich opalonych nogach są lekko zaczerwienione ( bez cienkiej warstwy naskórka) plamy po plastrach.... nie wiem co robić

proszę pomóżcie
Martit230000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 13:50   #63
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: nieszczęsna depilacja

Nawilżać, chronić skórę i czekać. Nic innego nie wymyślisz.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:48   #64
monika_em
Raczkowanie
 
Avatar monika_em
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 330
GG do monika_em
Dot.: nieszczęsna depilacja

jeju, też miałam coś takiego, opalonych nog lepiej nie depilowac plastrami, bo skora jest wysuszona i latwo do wosku przywiera... no i juz zostaje. z tym nic nie zrobisz, mysisz to tylko tłusto nawilżać i po jakiś 5-7 dniach zejdzie
__________________





Edytowane przez monika_em
Czas edycji: 2008-08-12 o 08:53 Powód: pomyłka!
monika_em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 19:19   #65
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: nieszczęsna depilacja

Dolaczam sie do poprzednich wypowiedzi:nawilzac,nawil aza i jeszcze raz nawilzac.Po kilku dniach naskorek odrossnie i wszystko bedzie ok.Proponuje unikac jeansowych spodni bo moga podraznic te obolale miejsca Achh i nie opalaj czasem tych miejsc!
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 18:51   #66
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Ropne krostki na nogach po depilacji

Mam nadzieję, że nie było takiego wątku. Jeśli był - przepraszam.
Mam następujący problem. Wczoraj wydepilowałam nogi depilatorem, a dzisiaj rano pojawiło mi się na nogach kilka ropnych krostek z białym czubkiem. Z daleka wyglądają jak bąbel po ugryzieniu komara. Czym to mogło być spowodowane i jak można to wyleczyć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 21:05   #67
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Jakiś czas temu dostałam podobnych krostek po depilacji woskiem - lekarz przepisał mi bedicort G. Poprawa była już po jednym smarowaniu, problem znikł po 3 dniach całkowicie. Ale jest to lek na recepte, więć pewnie Ci nie pomogłam...
pozdrawiam
bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 23:08   #68
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Ja miałam coś takiego po maszynce do golenia i depilatorze. Schodziło, schodziło, ale zeszło jakoś.
Ale teraz używam tylko wosku różanego do depilacji, do tego po stosuję olejek do ciała (taki jak dla dzieci ), a po wchłonięciu balsam nawilżający.
Na podrażnione miejsca kupiłam kiedyś maść ALANTAN lub maść z witaminą E.
Pomagają .

Trzeba pamiętać o nawilżeniu po depilacji, zwłaszcza, jak ma się suchą skórę.
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 07:18   #69
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez bourlinguer Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu dostałam podobnych krostek po depilacji woskiem - lekarz przepisał mi bedicort G. Poprawa była już po jednym smarowaniu, problem znikł po 3 dniach całkowicie. Ale jest to lek na recepte, więć pewnie Ci nie pomogłam...
pozdrawiam
Dziękuję za pomoc, chociaż nie uśmiecha mi się, żeby iść do dermatologa.
Cytat:
Napisane przez see Pokaż wiadomość
Ja miałam coś takiego po maszynce do golenia i depilatorze. Schodziło, schodziło, ale zeszło jakoś.
Ale teraz używam tylko wosku różanego do depilacji, do tego po stosuję olejek do ciała (taki jak dla dzieci ), a po wchłonięciu balsam nawilżający.
Na podrażnione miejsca kupiłam kiedyś maść ALANTAN lub maść z witaminą E.
Pomagają .

Trzeba pamiętać o nawilżeniu po depilacji, zwłaszcza, jak ma się suchą skórę.
Również dziękuję za pomoc. Możesz mi powiedzieć coś więcej o tym wosku różanym? Czy stosuje się taki u kosmetyczki, czy można go używać w domu?
Ja raczej nie mam suchej skóry. Depilację robiłam rano, a na wieczór posmarowałam się balsamem.

Teraz widzę dużą poprawę, bo krostki się zmniejszyły i nie ma w nich już ropy.
Zastanawia mnie dalej, dlaczego się tak dzieje i jak uniknąć tego w przyszłości.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 07:24   #70
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

jest caly watek na ten temat i dziewczyny podaja wiele roznych metod jak sie tego pozbyc. niektorym sie udaje innym niestety nie. te krostki to zapalenie mieszkow wlosowych-skutek depilacji niestety poczytaj sobie ten watek a na pewno znajdziesz wiele ciekawych rad
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:24   #71
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
jest caly watek na ten temat i dziewczyny podaja wiele roznych metod jak sie tego pozbyc. niektorym sie udaje innym niestety nie. te krostki to zapalenie mieszkow wlosowych-skutek depilacji niestety poczytaj sobie ten watek a na pewno znajdziesz wiele ciekawych rad
Przeszukałam forum, ale nie mogłam znaleźć. Wyskakiwaly mi tylko takie wątki z kilkoma odpowiedziami. Przeczytałam je i trochę przeszukałam internet. Wiele osób pisało o antybiotykach Duac, Metronidazol i Davercin - tak się składa, że mam je w domu i używam na trądzik na twarzy i plecach. Posmarowałam sobie te krostki wczoraj wieczorem Metronidazolem i widzę dużą poprawę.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 14:33   #72
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=21339 to ten watek. dobrze ze metronidazol Ci pomaga ale nie stosuj go za dlugo bo z czasem Twoj skora stanie sie cienka jak pergamin:/ mi niestety nie pomagal
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 15:05   #73
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=21339 to ten watek. dobrze ze metronidazol Ci pomaga ale nie stosuj go za dlugo bo z czasem Twoj skora stanie sie cienka jak pergamin:/ mi niestety nie pomagal
Dziękuję za tego linka, ja przeszukiwałam tylko forum dermatologiczne, bo sądziłam, że to raczej problem dermatologiczny.
Co do metronidazolu to używam go od dwóch miesięcy na twarz i nic złego się nie dzieje, a trądzik został prawie całkiem wyleczony.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:02   #74
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Również dziękuję za pomoc. Możesz mi powiedzieć coś więcej o tym wosku różanym? Czy stosuje się taki u kosmetyczki, czy można go używać w domu?
Ja raczej nie mam suchej skóry. Depilację robiłam rano, a na wieczór posmarowałam się balsamem.
Ten wosk różany można kupić np. na Allegro. Są tam produkty do depilacji woskiem, które są stosowane w profesjonalnych zakładach przez kosmetyczki .
Ja kupiłam specjalny podgrzewacz do wosku, następnie kupuje się wkłady z różnymi woskami (jest np. wosk biały, zielony, różany, miodowy) i różany jest przeznaczony dla suchej i skłonnej do podrażnień skóry. Po kilkukrotnym użyciu nabiera się wprawy i depilacja idzie szybko, no i koszt jest duuużo mniejszy niż u kosmetyczki .
Tutaj jest link do zestawu (podgrzewacz+wkład+paski) :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=415930154
Tutaj są wkłady różane:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=415956553
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 16:13   #75
mysza18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Unhappy wieczne krostki na nogach

witam, czy przed czy po depilacji mam wieczny problem z krostami na nogach ktore widac , wyglada to jakby po usunieciu włosow widac cebulki w postaci czerwonawych punkcików. probowalam juz na wszystkie mozliwe sposoby golic nogi zeby nie bylo sladow ale nic nie działa. POMOCY !!! :
mysza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 18:50   #76
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Czasem i mi robia sie takie krostki po goleniu golarka ale nie zawsze a raczej naprawde zadko i znikaja po ok.2 dniach.Niczym nie smaruje,tak same sie pojawiaja i same znikaja Proponuje wizyte u dermatologa,ktory naprawde powinien pomoc
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 06:56   #77
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez see Pokaż wiadomość
Ten wosk różany można kupić np. na Allegro. Są tam produkty do depilacji woskiem, które są stosowane w profesjonalnych zakładach przez kosmetyczki .
Ja kupiłam specjalny podgrzewacz do wosku, następnie kupuje się wkłady z różnymi woskami (jest np. wosk biały, zielony, różany, miodowy) i różany jest przeznaczony dla suchej i skłonnej do podrażnień skóry. Po kilkukrotnym użyciu nabiera się wprawy i depilacja idzie szybko, no i koszt jest duuużo mniejszy niż u kosmetyczki .
Tutaj jest link do zestawu (podgrzewacz+wkład+paski) :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=415930154
Tutaj są wkłady różane:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=415956553
Niestety trochę droga ta zabawa, a aktualnie nie jestem przy kasie.

Cytat:
Napisane przez mysza18 Pokaż wiadomość
witam, czy przed czy po depilacji mam wieczny problem z krostami na nogach ktore widac , wyglada to jakby po usunieciu włosow widac cebulki w postaci czerwonawych punkcików. probowalam juz na wszystkie mozliwe sposoby golic nogi zeby nie bylo sladow ale nic nie działa. POMOCY !!! :
Chodzi Ci o takie czerwone kropki, które się pojawiają po usunięciu wlosów np. depilatorem? Jeśli tak to ja proponuję posmarować nogi kilka godzin po depilacji, a podrażnienie znika (przynajmniej u mnie). Rozumiem, że to nie są ropne krostki, tak?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 08:51   #78
mysza18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Chodzi Ci o takie czerwone kropki, które się pojawiają po usunięciu wlosów np. depilatorem? Jeśli tak to ja proponuję posmarować nogi kilka godzin po depilacji, a podrażnienie znika (przynajmniej u mnie). Rozumiem, że to nie są ropne krostki, tak?[/quote]
aanika te krostki nie są ropne tylko takie czerwone punkty jakby punkciki z krwi i smaruje nogi po depilacji ale one nie znikaja tak jak u ciebie
mysza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:59   #79
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez mysza18 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o takie czerwone kropki, które się pojawiają po usunięciu wlosów np. depilatorem? Jeśli tak to ja proponuję posmarować nogi kilka godzin po depilacji, a podrażnienie znika (przynajmniej u mnie). Rozumiem, że to nie są ropne krostki, tak?
aanika te krostki nie są ropne tylko takie czerwone punkty jakby punkciki z krwi i smaruje nogi po depilacji ale one nie znikaja tak jak u ciebie [/quote]
to ja nie mam pojęcia co to może być, byłaś może u dermatologa?

Ja jednak przestałam stosować Metronidazol, bo dowiedziałam się, że maść Tormentiol, która jest zawsze u mnie w domu też działa na ropne zmiany na skórze, więc spróbowałam. Smaruję się nią 2 razy dziennie i po kilku dniach te krostki mi zniknęły. Wczoraj wydepilowałam znów nogi, bo odrosły mi te wloski, które zostały ucięte przez depilator i dziś znów pojawiły się dwie krostki, które zaraz potraktowałam Tormentiolem.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 15:51   #80
kinqalp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

W zeszłym tygodniu wydepilowałam nogi plastrami z woskiem na zimno. Też wyszły mi ropne krostki pomimo użycia dołączonych do zestawu chusteczek nasączonych oliwką. Co zrobiłam..? Po prostu śćisnęłam czubek krostki paznokciami tak żeby ją 'otworzyć' i ropa wypłynęła. Na dzień dzisiejszy jest już dobrze, miejsca po krostach się goją, nie ma opuchlizny. Wcześniej przed wyciskaniem tej ropy posmarowałam te miejsca maśćią, którą lekarz jakiś czas temu przepisał mi na trądzik, ale to nic nie pomogło. Jak dla mnie najlepszym sposobem jest po prostu otworzyć taką krostę i pozwplić wypłynąć ropie. Bez żadnych specyfików
kinqalp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 13:20   #81
soleveline16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Krosty po Depilacji ...helm me!!!!!!

Mam mały albo i duży problem...otuż mam bardzo wrażliwa skóre.Zawsze po depilacji wyskakują mi czerwone krosty(wygląda to bardzo nieestetycznie ,gdyż mam jasno karnacje skóry)prubowałam już stosować kremy jak np nivea.lub balsamy po kapieli.i nic nie pomaga.stosowałam kilka rodzai depilacji w nadziei że to cos pomoże..używałam kremu do depilacji ale okropnie szczypał i nie dawał lepszych efektów,przy depilacji zelem pod prysznic..nie swędziało ale krostki pojawiały sie po 6 godzinach od kompieli.Depilacja woskiem nie wchodzi nawet w gre ponieważ dostaje czerwnonych plam...nie wiem co mam stosować a musze przyznać że nie stać mnie na DROGIE kóracje...byłam u dermatologa który powiedział że musze przestać sie depilować(ale jak to bedzie wyglądało)albo wipisze mi maść która jest bardzo droga jak na mój budrzet...ok 40 zl.Nie wiem już co mam robić...chciała bym wreszcie cieszyć sie pięknymi nogami i bez kręputacji włożyć spódniczke lub rybaczki...pomocy!!!!
soleveline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:36   #82
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Krosty po Depilacji ...helm me!!!!!!

To naprawde spory problem.Mi czasem wyskakuja takie krostki po golarce ale jest to naprawde zadko.Smaruje wtedy balsamem nawilzajacym pare razy dziennie(grubo!) i znikaja.Moze powinnas udac sie do kosmetyczki lub do innego dermatologa.Moze jeszcze popytaj w drogeriach,w aptekach o cos do depilacji wrazliwej skory.Powiedz na czym polega problem a moze pomoga.Albo sprobuj zwykla golarka Golenie maszynką jest bezbolesne i w małym stopniu podrażnia skórę, ale też efekt zabiegu jest krótkotrwały.Włoski najlepiej golić tuż po kąpieli lub jeszcze pod prysznicem, kiedy skóra jest rozgrzana.
A po zabiegu nie wolno zapomnieć o posmarowaniu skóry kojącym balsamem lub kremu zwierającym alantoinę i D-panthenol. Trzymam kciuki i powodzenia zycze
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:07   #83
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Ropne krostki na nogach po depilacji

Cytat:
Napisane przez kinqalp Pokaż wiadomość
W zeszłym tygodniu wydepilowałam nogi plastrami z woskiem na zimno. Też wyszły mi ropne krostki pomimo użycia dołączonych do zestawu chusteczek nasączonych oliwką. Co zrobiłam..? Po prostu śćisnęłam czubek krostki paznokciami tak żeby ją 'otworzyć' i ropa wypłynęła. Na dzień dzisiejszy jest już dobrze, miejsca po krostach się goją, nie ma opuchlizny. Wcześniej przed wyciskaniem tej ropy posmarowałam te miejsca maśćią, którą lekarz jakiś czas temu przepisał mi na trądzik, ale to nic nie pomogło. Jak dla mnie najlepszym sposobem jest po prostu otworzyć taką krostę i pozwplić wypłynąć ropie. Bez żadnych specyfików
Mnie jakoś grzebanie w tych krostkach nie pomaga, bo pomimo tego, że wycisnę ropę stan zapalny wraca od nowa, dlatego teraz staram się oduczyć wyduszania krostek.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 19:22   #84
kinqalp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Krosty po Depilacji ...helm me!!!!!!

Moim zdaniem przy takich problemach z depilacją, trzeba zrezygnować z tego zabiegu i 'przesiąść' się na golenie nóg. To nie boli. Sama raz zrobiłam depilację [niedawno, jakies 2 tyg. temu] i wyskoczyły mi ropne krostki. Dziś już praktycznie nie ma po nich śladu, bo je wycisnęłam zaraz jak się pojawiły, ale tak jak mówię, lepiej się często golić niż mieć problemy ze skórą...
kinqalp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 12:03   #85
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Krosty po Depilacji ...helm me!!!!!!

No jeśli masz z tym problem to wg mnie te 40zł możesz wynaleźć.Przecież to co on Ci przepisze wystarczy Ci przynajmniej na 2 miesiące,więc po 20 zł z każdego miesiąca.Poświęć coś innego np.nie kupuj drogiego balsamu i jeszcze czegoś tylko taniej.
Ja co prawda nie mam z tym problemu,ale gdybym miała to od razu bym poświeciła całą kasę byleby tego nie mieć.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 20:13   #86
justys16
Raczkowanie
 
Avatar justys16
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 45
Dot.: Krosty po Depilacji ...helm me!!!!!!

czytałam kiedyś w gazecie o kwasie salicylowym.
Polega to na tym, że pół godziny przed depilacją smarujesz te cześci ciała, które chcesz depilować. Powtarzasz to po 2-ch godzinach od depilacji.
Nie wypróbowąłam, więc nie wiem więcej :/
__________________
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone


justys16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 21:44   #87
gnersrgat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
pieprzyki pojawiające się po depilacji

witam, nie byłampewna czy powinnam to umieścić w pytaniach do kosmetyczki czy dermatologa alechyab tu bedzie lepiej. otóż oprócz tego, że po depilacji często pojawiają się u mnie po tym różne wysypki, swędzenia, skóra bywa mniej miękka, to zauważyłam źe mam więcej pieprzyków niż zwykle i w jakimś innym kolorze. najdziwniejsze że pojawiają się nie tylko w miejscach, które depiluję, ale też w innych, ale zawsze po depilacji, więc to raczej nie przypadek. z czego to się może brać? czy przestanie się tak dziać i czy te pieprzyki mogą się powiększać? czy mogę im jakoś zapobiegać?
gnersrgat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 08:03   #88
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: krostki po depilacji :(

łączę watki

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-11-03 o 08:04
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 16:12   #89
separator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Post ropne zapalenie skóry po depilacji twarzy - POMOŻCIE PLISS DOSTALAM TEGO!!!

Czesc wizazanki. Stało sie cos okropnego. Otóż dwa dni temu usunełam sobie włoski - wasiki z nad górnej wargi. Wiedziałam ze ?mam wrazliwa skóre, ale nie sadziłam ze to az tak zajdzie. Uzyłam kremu depilacyjnego - SALLY HANSEN do twarzy i przez dwa dni miałam tylko zaczerwienione. Wiec użyłam kremu bambino do podraznionej skóry i pokrywałam fluidem loeral matt-cos tam, zeby nie było widac. Niestety po trzech dniach w nocy, po posmarowaniu OXYCORTEM dostałam krostek z białymi główkami. TERAZ SWEDZI MNIE I PIECZE!!!MAM TE MIEjSCE CALe W BIALYCH KROSTACH. Po jutrze ide do pracy - jak ja sie pokaze. Smaruje caly czas kremem dla niemowlat johnson&johnson do podraznionej skóry.
Ale zastanawiam sie czy tu nie bedzie potrzebny jakis dosadniejszy lek?
Antybiotyk może?
Zaraz ide do apteki kupic ALANTAN plus. Nawet mi nie polecajcie tormentiolu - gdyz wczesniej uzywałam i jakos mialam te krosty. Juz nie wiem co robic.
w ogole jak mam depilowac wasiki zeby uczulenia nie było.
Co zrobic zeby uczulenie znikło i mogłabym szybko cos w aptece kupic bez recepty? helphelphelp...pozdrawiam
separator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 01:53   #90
uayo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 52
Exclamation swędzące nogi po depilacji

Witam! Mam piekielnie swędzący problem, a mianowicie, kiedy wydepiluję nogi, na następny dzień, wraz z odrostem włosków, pojawia się denerwujące swędzenie nasilające się z każdym dotknięciem skóry- szczególnie wieczorem. Zaczęło się to już ładne parę lat temu, zupełnie bez przyczyny - tak mi się przynajmniej wydaje.
Mało tego, skóra nóg boli mnie, gdy robi się zimno i pojawia mi się gęsia skórka. Nawilżam, peelinguję, czasem smaruję Sudocremem... Efekty są średnie... :/

I jeszcze jeden problem. Nie wiem, czy Wy tez tak macie, ale odnoszę czasem wrażenie, że nie mogę wygolić łydek dokładnie, mimo wielokrotnego pociągania maszynką... Być może to przez "uhodowane" z czasem wrastające włoski po wyrywaniu depilatorem, ale tego już się w większości pozbyłam. A może zahaczam sobie skórę ostrzami maszynki i dotykając łydki pod włos, dotykam pozadzieraną skórę - stąd to odczucie...
Pomóżcie, bo mam dosyć wiecznej tarki na nogach...
A może znacie dobrego dermatologa w Poznaniu?
Będę wdzięczna za każde słówko, pozdrawiam!
uayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-08 19:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.