prośba o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 23:27   #1
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia

prośba o poradę


Dziewczyny, widzę tu mnóstwo wątków, które mogą mnie pośrednio dotyczyć, ale wolałabym napisać to w osobnym wątku i prosić o poradę.
Mam 21 lat, studiuję prawo- dzienne. Mieszkam 2 lata z chlopakiem, od niedawna z narzeczonym, jest starszy ode mnie, pracuje już. Od wakacji mamy własne mieszkanie, dwa pokoje, pieska -żyjemy jak prawdziwa rodzina chodzi o to, że ja strasznie, ale to strasznie chciałabym zostać już mamusią! Wielu naszych znajomych ma już dzieci. Teraz, kiedy mamy już własne mieszkanie i wszystko się ustabilizowało, myślę, że to dobry moment. Czy nie myślicie, że jestem za młoda? No i to, czego się boję najbardziej to studia - czy uda mi się je pogodzić z wychowaniem dziecka. Zastanawiam się jednak, czy nie jest lepszym wyjściem dziecko teraz, skoro potem, gdy skończę studia, pracodawca patrzy na to, czy mamy dziecko, czy nie itd.
Jak uważacie?
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 07:43   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: prośba o poradę

Ja uważam, że dziecko należy mieć wtedy, gdy się go (razem z partnerem) bardzo chce. O ile sytuacja na to pozwala, o ile będziemy mieli co jeść we troje, starczy na opłaty, raty i normalne funkcjonowanie. Reszta się ułoży sama.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 09:49   #3
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że dziecko należy mieć wtedy, gdy się go (razem z partnerem) bardzo chce. O ile sytuacja na to pozwala, o ile będziemy mieli co jeść we troje, starczy na opłaty, raty i normalne funkcjonowanie. Reszta się ułoży sama.

Zgadzam się

I sądzę, że spokojnie poradzisz sobie ze studiami, wszystko zależy od dobrej organizacji czasu. Zawsze też możesz wystąpić o indywidualny tok studiów.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 10:41   #4
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Szczerze mówiąc, juz jakiś czas sypiamy ze sobą bez zabezpieczenia. Wygląda to tak, że nie staramy się o dziecko,ale jeśli zajdę w ciążę, to będziemy się cieszyć Jednak ja już te pół roku czekam, czekam i nic... Czy myślicie, że mogę liczyć ten okres jako staranie się o dzidzię i powinnam pójść do lekarza?
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 11:27   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: prośba o poradę

Wdg. mnie jestes za mloda .patrzenie an zanomych to najgorsza motywacja.
czy razem tego chcecie ?jestescie razem stosunkowo krótko.
kto zajmie sie dzieckiem ?jaki sens jest miec dziecko i go nie widywac ?
dziecko nie zajac nie ucieknie.

wdg. mnie leiej skupic się na studiach,szukac jakiś darmwoych praktyk w kancelarii,czegos zwiazanego z studiami aby wyrobic sobie znajomosc tematu w praktyce,znajomosci.
Zawsze pozniej latwiej sie dzies zaczepić.

Moze zrobic 2 lata w rok ?moze cos dodatkowego ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 12:46   #6
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Studiuje juz dwa kierunki - w tym roku koncze licencjat z zarzadzania zasobami ludzkimi, a co do 2 lat w rok - na prawie to niemozliwe, bo sa przedmioty kontynuacyjne i nie mozna np dwoch praw cywilnych (cz I i II) w jednym roku robić
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 12:51   #7
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: prośba o poradę

Jeżeli masz partnera, na ktorego mozesz liczyc i wiesz, ze zajmie się dzieckiem i pomoze kiedy bedziesz sie np. uczyc to wystko ok, najwazniejsza wg mnie jest dojrzałość obojga rodzicow. Wiek nie ma tu nic do tego. Pierwszy rok z dzieckiem jest trudny i musicie byc pewni, ze chcecie tego oboje.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 13:55   #8
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Dziwię się sama sobie, że dopiero teraz odkryłam to forum
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:51   #9
indiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 141
Dot.: prośba o poradę

Uwazam , ze oboje musicie tego chciec. A pozatym chyba masz zbyt wiele watpliwosci .. Nie wiem, mysle ze jest to zbyt wazna i osobista sprawa zeby omawiac ja z wizazankami lepiej usiadz z Twoim TZtem i przeprowadzcie dluuuga i szczera romowe Pozdrawiam
__________________
life is too short
indiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 15:20   #10
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Nie zamierzam podejmowac decyzji jedynie na podstawie odpowiedzi Waszych, wiem, że jest wiele dziewczyn w podobnej sytuacji i licze na to, że to one powiedza, jak to naprawdę wszystko wygląda
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 16:21   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: prośba o poradę

na intymnym jest watek dziewczyny 19 latki w ciazy ,poczytaj .
ja tylko powiem "dziecko nie zając"
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 17:30   #12
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Muszę w takim razie poszukać tego wątku
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:30   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: prośba o poradę

Skończysz studia, nie będziesz miała żadnego sensownego doświadczenia, bo najlepsze lata na jego zdobywanie spędzisz bawiąc dziecko. Powodzenia potem w szukaniu pracy - na starcie przegrasz ze wszystkimi bez zobowiązań w postaci małego dzieciaka i z doświadczeniem, którzy jeszcze wyrobili sobie jakieś tam znajomości. Chyba że Cię takie coś satysfakcjonuje.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:32   #14
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

No tak,ale nie mając dziecka pójdę do pracy, po roku zajdę w ciążę i co wtedy?
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:38   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: prośba o poradę

I wtedy, jeżeli będziesz miała umowę na czas nieokreślony, to po urlopie macierzyńskim będziesz miała przynajmniej gdzie wrócić i coś sensownego do CV wpisać. Nauczysz się sporo rzeczy, poznasz nowych ludzi.
Konkurencja na rynku pracy jest ciężka, a na studiach typu prawo najbardziej liczą się praktyki i zdobyta na nich wiedza. Niestety, ale kariera wymaga wyrzeczeń.
Chyba że chcesz potem zabiegać o posady w sklepach z ciuchami itp.

Najsensowniejsze rozwiązanie wg mnie to skończyć studia, w ich trakcie zdobywać doświadczenie, potem iść na 2-3 lata do pracy i wtedy starać się o dziecko.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:56   #16
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: prośba o poradę

oj dziewczyno ja właśnie uśpiłam moje 2 małe potworki i padam - a nie studiuję i nie pracuję obecnie - zajmuję się tylko dzieciakami i ledwo żyję!
Weź pod uwagę, że dziecko to 24h na dobę 7dni w tygodniu
no i zawsze mogą trafić się bliźniakihehe
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:14   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez kaasiia Pokaż wiadomość
No tak,ale nie mając dziecka pójdę do pracy, po roku zajdę w ciążę i co wtedy?
najpierw skoncz studia, znajdż pracę na czas nieokreslony a pozniej bedziesz sie martwić o ile twoje pragnienia nie ulegną zmianie.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
I wtedy, jeżeli będziesz miała umowę na czas nieokreślony, to po urlopie macierzyńskim będziesz miała przynajmniej gdzie wrócić i coś sensownego do CV wpisać. Nauczysz się sporo rzeczy, poznasz nowych ludzi.
Konkurencja na rynku pracy jest ciężka, a na studiach typu prawo najbardziej liczą się praktyki i zdobyta na nich wiedza. Niestety, ale kariera wymaga wyrzeczeń.
Chyba że chcesz potem zabiegać o posady w sklepach z ciuchami itp.

Najsensowniejsze rozwiązanie wg mnie to skończyć studia, w ich trakcie zdobywać doświadczenie, potem iść na 2-3 lata do pracy i wtedy starać się o dziecko.
czysta prawda.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
oj dziewczyno ja właśnie uśpiłam moje 2 małe potworki i padam - a nie studiuję i nie pracuję obecnie - zajmuję się tylko dzieciakami i ledwo żyję!
Weź pod uwagę, że dziecko to 24h na dobę 7dni w tygodniu
no i zawsze mogą trafić się bliźniakihehe
zgadzam sie ,ja mam 10 letnia corke wydawac by sie moglo ,odchowane ale przypilnowac trzeba a i poswiecic czasu mnóstwo zeby to to wyrosło porządnie ,a to na zajecia zawieść a to lekcje sprawdzic ,przepytac z tabliczki mnożenia a to wysłuchać "problemów"
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:32   #18
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: prośba o poradę

poza tym ja znalazłam pracę - szef wiedział, że jesteśmy dopiero co po ślubie i planujemy dzieckomąż pracował w tej samej firmie
po 3 miesiącach zaszłam w ciążę i od razu powiedziałam szefowi.
W ogóle się nie wkurzał śmiał się, że sobie "wykrakałam"

nie martw się bo znajdziesz pracę jako młoda osoba bez dziecka!
różni są pracodawcy!
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:06   #19
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi, o to mi chodziło, żeby usłyszeć i za i przeciw
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 07:01   #20
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez kaasiia Pokaż wiadomość
No tak,ale nie mając dziecka pójdę do pracy, po roku zajdę w ciążę i co wtedy?
Nic, urodzisz, dostaniesz macierzyński, potem weźmiesz urlop wychowawczy albo wrócisz do pracy. Jak każda.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 13:22   #21
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: prośba o poradę

A ja powiem tak: każdy dorosły człowiek wie jak jego indywidualne życie wygląda, jakie ma warunki, możliwości, jakiego ma partnera i co jest dla niego/nich najważniejsze. Jeśli się chce i ma się samozaparcie wszystko można poukładać. Dziwne, że niektóre kobiety tutaj są w stanie 22-latce która myśli o dziecku mówić, że "ma się skupić na nauce i karierze" bo to podstawa a w innym wątku wypisują, lepiej "w miarę wczesnie się starać o dziecko bo te dla których kariera była najwazniejsza i dopiero po 30 się starają a potem nie raz problemy z zajściem w ciążę mają, później lata leczenia" itd... Albo piszą, że jak się chce mieć dziecko to się powinno mieć dobry status materialny, odpowiednie lokum dla siebie i dziecka, zaplanowane z kim dziecko po macierzyńskim zostanie (najczęściej w sensie babć, niań) tak jakby dwoje dorosłych ludzi nie mogło tak się zgrać by się dzieleć rodzicielstwem bo chya na tym to polega i od tego jest mama i tata, prawda??? Te same kobiety w innych wątkach piszą, że finanse nie najważniejsze a miłość i rodzinne ciepło, nie markowe zabawki, nie piękne meble w mieszkaniu albo nie fakt czy własnościowe czy wynajmowane ale radośc płynąca z posiadania zdrowego, donoszonego dziecka, poświecany czas, itd. Noszzz zamknięte koło jakieś!!
Na żadnym podforum kobiety nie zaprzeczają same sobie tak jak na mamie z klasą.
kaasiia- ja np zdecydowałąm się z moim starszym partnerem na dziecko, gdy obydwoje pracowaliśmy, miałam wtedy 22 lata, ale są w życiu takie sytuacje których nie można przewidzieć, w końcu życiem rzadzi także los i nie można wszytskiego zaplanować. Na mojej drodze np stanęło nielegalne zwolnienie z pracy w czasie ciąży,(bieganina po sądach,urzędach i stres), rak w bliskiej rodzinie, później chore dziecko które przez ponad rok wymagało trudnej (codziennej) i bardzo drogiej rehabilitacji i badań u specjalistów a wiadomo, ze takie zdarzenia wpływają na zmianę planów, zmianę warunków finansowych. Ale jak się chce to wszystko można. Wyleczyłam swoje dziecko, posiedziałam z nim w domu pierwsze 21 miesięcy życia, których wcale nie uważam za stracone, albo ze zaprzepaściłam szansę na swoją karierę i studia. Studiuję dziennie na dodatek studiuję na obcojęzycznej uczelni co łatwe nie jest, mamy blisko nie mam więc płące za opiekę przedszkolną dla swojego 2-letniego dziecka, mam wsparcie ze strony partnera i godzimy nasze obowiązki. Jeśli się chce to można. Ja niczego nie żałuję i tak jak sobie poukładałam to swoje życie to jest dobre dla mnie i nie sprawia mi większego kłopotu,oczywiście jestem bardziej zmęczona w czasie sesji albo gdy syn choruje/ząbkuje, tak chodze wtedy niedospana ale nie jest to dla mnie tragedią i nadludzkim wysiłkiem. Moje studia nie cierpią na tym, z emam dziecko a moje dziecko na tym że studiuję. W domu mam zawsze czytsko i codziennie domowy ciepły obiad, wystarczy mieć zorganizowany czas i pomoc męża.Tylko co jest dobre dla mnie niekoniecznie musi być dobre dla Ciebie. Sama będziesz najlepiej wiedziała znając siebie, swojego partnera i Wasze życie czy dasz radę czy nie. Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiesz życze powodzenia i wytrwania w planach!!!
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 22:37   #22
kaasiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
GG do kaasiia
Dot.: prośba o poradę

Ania mama Buddy - bardzo się cieszę, że dziecko wyzdrowiało, to najważniejsze Mój partner też jest starszy, pracuje, i myślę, że dalibyśmy sobie radę. No ale czas zweryfikuje
kaasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.