Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 20:53   #31
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

właśnie też szukam jakiegoś wiarygodnego sprzedawcy listeczków, lub sadzonek, może jednak ktoś kogoś poleci ? na forach ogrodowych wiem że się ogłaszają ale tam trzeba się udzielać, a ja zanimm nabije 200 wymaganych postów (żeby mieć wstęp do działu sprzedażowego) to 2 lata miną
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 19:12   #32
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Ooo wątek o moich ukochanych kwiatach, szkoda, że tu tak cicho... Jak tam Wasze fiołki na wiosnę, dziewczyny, obudziły się już z zimowego snu?
Moje chyba powoli biorą się za rośnięcie, wczoraj przesadziłam je do nowej ziemi, a jutro będę sadzić ukorzenione przez zimę listki.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:22   #33
martawowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

ja też uwielbiam fiołki mam ok 90 odmian i ok 10 nie odmianowych. Co do allegro to spokojnie możecie tam kupować liście,sadzonki, dorosłe, mało kiedy się "przejechałam" a troche już wykupiłam.Moim zdaniem warto jednak wydać czasem więcej aby mieć coś porządnego niż ochłap za grosze
martawowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 06:45   #34
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Ja na Allegro kupiłam juz dwa razy od hankalbn i w porzadku, fiołki bardzo porzadnie zabezpieczone, kncówki zawiniete w wilgotny wacik i w folie alu, całosc w folii bąbelkowej i pudełku, nic im sie w podróży nie stało. Z ostateniego zamówienia jedyne co, to kilka listków było dość małych, ale nie wiem moze ta odmiana tak ma, bałam sie czy uda sie ukorzenic, przyjeły sie wszystkie bez problemu takze ok Wszystkie liscie są ładnie opisane i zawsze dostaje jeden, albo dwa gratisowe liscie gatunkowe takze nawet jak którys z zamawianych sie nie przyjmie to mam bonusa - polecam tego sprzedawce

aha i ja zwracam uwage, zeby sprzedawca miał własne zdjecia na allegro swoich fiołków z kwitnienia, mysle ze to istotne, bo uwiarygadnia co sprzedaje, bo wyszperac foto w necie czegokolwiek i wstawic na swoją aukcje ciezko nie jest.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"





Edytowane przez Verunka
Czas edycji: 2013-03-22 o 06:48
Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 07:44   #35
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Verunka
aha i ja zwracam uwage, zeby sprzedawca miał własne zdjecia na allegro swoich fiołków z kwitnienia, mysle ze to istotne, bo uwiarygadnia co sprzedaje, bo wyszperac foto w necie czegokolwiek i wstawic na swoją aukcje ciezko nie jest.
Też zwracam na to uwagę.
Ku przestrodze jeszcze napiszę, żebyście nie zamawiały roślinek zanim mrozy nie ustąpią - przedwczoraj dostałam przesyłkę z listkami i do dziś przetrwały tylko 2 z 7 Reszta ma czarne plamki na liściach i całkiem zwiotczała, czyli przemarzły (próbowałam ratować pod ciepła wodą, ale nie pomogło).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 12:23   #36
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Moje fiołki wypuszczają pączki - w końcu!
Ale oczywiście już mam ochotę dokupić kolejne okazy. Dziwię się tylko, że takie ceny są listków - za odmianowe 2, nawet czasem ponad 3 zl. Przecież fiołki rosną jak szalone. Ja już muszę poprzesadzać swoje okazy, chociaż myślałam, że wystarczy im po jednej dużej doniczce. A tu się okazuje, że one się rozrastają, że tworzą rozetki i w ogóle ciasno im.
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 17:33   #37
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Moje fiołki wypuszczają pączki - w końcu!
Ale oczywiście już mam ochotę dokupić kolejne okazy. Dziwię się tylko, że takie ceny są listków - za odmianowe 2, nawet czasem ponad 3 zl. Przecież fiołki rosną jak szalone. Ja już muszę poprzesadzać swoje okazy, chociaż myślałam, że wystarczy im po jednej dużej doniczce. A tu się okazuje, że one się rozrastają, że tworzą rozetki i w ogóle ciasno im.
Moje też już mają pączki, tzn od jakichś 3 tygodni, tylko nie chcą się rozwinąć (podejrzewam, że przez brak słońca...).
Co do cen na Allegro - w ostatnich latach jest boom na fiołki odmianowe, a w sklepach rzadko można takie znaleźć. Sprzedawcy wiedzą, że chętni na kupno i tak się znajdą, stąd takie ceny (zdarzają się listki i za 4-5 zł).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 21:39   #38
scoiatael86
Rozeznanie
 
Avatar scoiatael86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 958
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Dziewczyny mam do Was pytanie. W zeszłym roku rozmnażałam fiołki z listków, urosły mi całkiem ładne. Pytanie brzmi - do jakich doniczek docelowych przesadzacie swoje fiołki? Chodzi mi o średnicę doniczki. Kupiłabym kilka ładnych osłonek na nie, ale nie wiem jaki rozmiar
__________________
...no day but today...
scoiatael86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 09:45   #39
martawowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

2 czy 3 złote za listek to chyba raczej bardzo niska cena, w licytacji kiedyś widziałam jeden listek za ok 50zł, ja kupuje pewne listki w granicach 6-15zł. Nie zgodzę się ,że fiołki rosną jak szalone, fakt fajnie się je rozmnaża ale na dorosłą roślinkę która kwitnienia ma w pełni wykształcone i zgodne z odmianą trzeba poczekać rok czy dwa. Co do wielkości listków to nie jest to najważniejsze kryterium bo mały listek może być lepszy niż ten wielki(czyt. stary który na pewno nie wyda sadzonki) jak i duży też może być ok,to zależy od odmiany i rzetelności sprzedawcy co nam sprzedaje
martawowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:23   #40
martawowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

fiołek powinien mieć doniczke wielkości 1/3 swojej rozetki

coś mi zjadło poprzednią wiadomości,napiszę w skrócie
1.co do wielkości listków,czasami mniejsze mają wiekszę szanse na ukorzenienie i wydanie sadzonki ponieważ zbyt stare nie zrobia tego na 100%,trzeba wybierać rzetelnych sprzedawców nie kierować się niską ceną tylko i wyłącznie bo moim zdaniem warto wydać nawet te 15 zł za listka bo i takie kupuję niż 3 i nie mieć z niego pożytku
2. moim zdaniem aż tak szalenie fiołki nie rosną, przeważnie trzeba poczekać z rok czy dwa aby młoda roslina porządnie zakwitła i w pełni zgodnie z odmianą.

Najdroższy listek jaki widziałam na allegro "poszedł" za ok 50zł a sadzoneczka malutka w kieliszku za 190zł))))

Edytowane przez martawowka
Czas edycji: 2013-03-24 o 10:28
martawowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:32   #41
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Moje fiołki wypuszczają pączki - w końcu!
Ale oczywiście już mam ochotę dokupić kolejne okazy. Dziwię się tylko, że takie ceny są listków - za odmianowe 2, nawet czasem ponad 3 zl. Przecież fiołki rosną jak szalone. Ja już muszę poprzesadzać swoje okazy, chociaż myślałam, że wystarczy im po jednej dużej doniczce. A tu się okazuje, że one się rozrastają, że tworzą rozetki i w ogóle ciasno im.
fakt, ze fiołek rosnie szybko, jednak na porzadne zakwitniecie faktycznie jak mowiła poprzedniczka trzeba ok. 2 lat... poza tym nie widze w sprzedazy listków wielkiego biznesu... sama mam juz kilka fiołków odmianowych i nie sprzedaje lisci bo mi sie za nawet te 3 złote nie opłaca z tym bawic... po co? z resztą są niektóre rzadkie odmiany i uwazam ze one są warte tych 5zł za liscia.

Cytat:
Napisane przez martawowka Pokaż wiadomość
fiołek powinien mieć doniczke wielkości 1/3 swojej rozetki

coś mi zjadło poprzednią wiadomości,napiszę w skrócie
1.co do wielkości listków,czasami mniejsze mają wiekszę szanse na ukorzenienie i wydanie sadzonki ponieważ zbyt stare nie zrobia tego na 100%,trzeba wybierać rzetelnych sprzedawców nie kierować się niską ceną tylko i wyłącznie bo moim zdaniem warto wydać nawet te 15 zł za listka bo i takie kupuję niż 3 i nie mieć z niego pożytku
2. moim zdaniem aż tak szalenie fiołki nie rosną, przeważnie trzeba poczekać z rok czy dwa aby młoda roslina porządnie zakwitła i w pełni zgodnie z odmianą.

Najdroższy listek jaki widziałam na allegro "poszedł" za ok 50zł a sadzoneczka malutka w kieliszku za 190zł))))
wow no takich cen to nie widziałam, nieźle.

a ma któraś z was fiołki miniatury? Bo moja tesciowa takie miała, ale mówi ze nigdy jej nie kwitły, pobrałam liscie, przyjeły sie, zasadziłam. Zobaczymy. Z tym ze te rosliny matki - szczególnie jeden fiołek - przesadziłam go zaczełam dbac i wiecie co? zaczął rosnąć nagle i liscie mu sie powiekszyły, to chyba nie była miniatura tylko był taki zabiedzony... mozliwe to?
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 13:53   #42
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez scoiatael86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie. W zeszłym roku rozmnażałam fiołki z listków, urosły mi całkiem ładne. Pytanie brzmi - do jakich doniczek docelowych przesadzacie swoje fiołki? Chodzi mi o średnicę doniczki. Kupiłabym kilka ładnych osłonek na nie, ale nie wiem jaki rozmiar
Moje rosną w doniczkach o średnicy 10 cm, ale generalnie średnica zależy od wielkości fiołka (w innej będzie rosnąć standard, w innej miniatura, itd.).
Cytat:
Napisane przez Verunka Pokaż wiadomość
wow no takich cen to nie widziałam, nieźle.
Niedawno widziałam na Allegro sadzonkę, która kosztowała ponad 50 zł i dalej była licytowana Niestety nie pamiętam nazwy odmiany.
Cytat:
a ma któraś z was fiołki miniatury? Bo moja tesciowa takie miała, ale mówi ze nigdy jej nie kwitły, pobrałam liscie, przyjeły sie, zasadziłam. Zobaczymy. Z tym ze te rosliny matki - szczególnie jeden fiołek - przesadziłam go zaczełam dbac i wiecie co? zaczął rosnąć nagle i liscie mu sie powiekszyły, to chyba nie była miniatura tylko był taki zabiedzony... mozliwe to?
Nie mam miniatur, ale raczej masz rację - fiołek Twojej teściowej wcale miniaturą nie był skoro jego "dzieci" mają standardowe rozmiary Może miał za słabe warunki by rosnąć, dlatego produkował drobne liście
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:30   #43
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Moje rosną w doniczkach o średnicy 10 cm, ale generalnie średnica zależy od wielkości fiołka (w innej będzie rosnąć standard, w innej miniatura, itd.).

Niedawno widziałam na Allegro sadzonkę, która kosztowała ponad 50 zł i dalej była licytowana Niestety nie pamiętam nazwy odmiany.
Nie mam miniatur, ale raczej masz rację - fiołek Twojej teściowej wcale miniaturą nie był skoro jego "dzieci" mają standardowe rozmiary Może miał za słabe warunki by rosnąć, dlatego produkował drobne liście
nie, nie dzieci są właśnie na razie mini... to rodzic po przesadzeniu zaczął przybierać na rozmiarze.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 17:18   #44
scoiatael86
Rozeznanie
 
Avatar scoiatael86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 958
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez martawowka Pokaż wiadomość
fiołek powinien mieć doniczke wielkości 1/3 swojej rozetki
Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Moje rosną w doniczkach o średnicy 10 cm, ale generalnie średnica zależy od wielkości fiołka (w innej będzie rosnąć standard, w innej miniatura, itd.).

Dziękuję za odpowiedzi
__________________
...no day but today...
scoiatael86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 18:42   #45
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez scoiatael86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
można też posadzić kilka fiołków w okrągłej takiej miskowej doniczce Ja tak zrobiłam, jest chyba 5 w takiej dużej misie, mam nadzieje,ze fajnie to bedzie wyglądało jak zakwitną.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:34   #46
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Verunka Pokaż wiadomość
można też posadzić kilka fiołków w okrągłej takiej miskowej doniczce Ja tak zrobiłam, jest chyba 5 w takiej dużej misie, mam nadzieje,ze fajnie to bedzie wyglądało jak zakwitną.
O, bardzo fajny pomysł! Chyba tak zrobię z moimi sadzonkami Tylko, że wtedy parapet odpada, trzeba by postawić na stole :/
Co do wzrostu i kwitnięcia fiołków, nie mam żadnych odmianowych, więc może macie rację, że trzeba poczekać ze dwa lata aż taki odmianowy zakwitnie. Ja mam tylko "kundelki", choć jeden wygląda na odmianowy, no ale nie wiem jaki. W każdym bądź razie w tamtym roku nawet malutka sadzonka z pięcioma listkami zaczęła mi kwitnąć i śmiesznie to wyglądało, więcej kwiatów niż liści. Napisałam, że fiołki rosną szybko, bo może porównuję do innej roślinki, którą posadziłam wcześniej niż fiołki. A mianowicie adenium obesum. Nasiona kupiłam u hodowcy z allegro. Wzeszły wszystkie, tworząc fajne wałeczki, ale od chyba trzech lat jak mają te 15 - 20 cm wysokości, to już więcej nie chcą rosnąć.
Z innej beczki: macie jakieś upatrzone odmiany na allegro? Jakieś fiołkowe zachcianki kolorystyczne?
__________________


Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2013-03-27 o 09:37
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 14:56   #47
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Co do wzrostu i kwitnięcia fiołków, nie mam żadnych odmianowych, więc może macie rację, że trzeba poczekać ze dwa lata aż taki odmianowy zakwitnie.
Wydaje mi się, że niekoniecznie. Na forach spotykam się czasem ze zdjęciami bardzo małych kwitnących fiołków odmianowych, z tym, że to raczej pojedyncze gałązki z kwiatami. Na porządne kwitnięcie trzeba poczekać, aż roślinka podrośnie
Cytat:
Ja mam tylko "kundelki", choć jeden wygląda na odmianowy, no ale nie wiem jaki.
U mnie większość to też póki co zwykłe fiołki. Co do jednego mam wątpliwości: ma duże biało-bladoróżowe kwiaty, trochę falowane. Kiedyś znalazłam w internecie zdjęcie dosłownie identycznego fiołka, podpisanego jako Octavia Foster, no, ale pewności nie mam (dostałam go od znajomej, która nic o jego rodowodzie nie wspomniała). To jeden z moich ulubieńców, kwitnie bardzo chętnie i bardzo długo prawie cały rok Rozmnaża się też bardzo chętnie, mam już 5 maluszków z listków wsadzonych do ziemi w lutym.
Cytat:
Z innej beczki: macie jakieś upatrzone odmiany na allegro? Jakieś fiołkowe zachcianki kolorystyczne?
Ja bym chętnie kupiła wszyyystkie Po świętach będę robić zamówienie, ale nie mam jeszcze upatrzonych konkretnych okazów. Na razie przeważa u mnie kolorystyka błękitno-różowa, a u Ciebie?

Dziewczyny, ukorzeniacie listki w wodzie czy od razu w ziemi? Ja do tej pory ukorzeniałam w wodzie, ale ostatnio coś jest nie tak i listki zaczynają mi gnić. Dziś wyciągnęłam dwa, odcięłam końcówkę łodyżki i posadziłam do ziemi, mam nadzieję, że przeżyją

Aaaa, może masz zdjęcie fiołka, którego podejrzewasz o bycie odmianowym? Może razem dojdziemy co to za odmiana

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2013-03-27 o 14:59
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:29   #48
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Asji, mam takiego samego fiołka! Biało-różowy, falowane brzegi płatków. ale jak wpisałam tę Twoją Octavię Foster w google, to nie dość, że jedno zdjęcie wyskoczyło, to sam fiołek w sumie inny niż mój. Zrobiłabym zdjęcie, może wspólnie ustalimy, czy jest to jakaś odmiana czy nie, ale wciąż jest na etapie pączków. Pewnie zakwitnie na Wielkanoc Oczywiście też dostałam listek od koleżanki, która odmianami zupełnie się nie interesuje.
Zupełnie nie mam w swojej skromniutkiej hodowli białych i niebieskich fiołków i chyba takie zamówię pierwsze. U mnie fiolety i róże dominują. A ukorzeniam w wodzie, tak jak Ty. Nie próbowałam od razu w ziemi.
Na takiego białego się chyba skuszę, tylko żeby mrozy ustąpiły:
http://allegro.pl/fiolek-sadzonka-al...122191390.html
Chciałabym jakiegoś z pełnymi kwiatami lub właśnie z takimi dzbanuszkami.
Ten jest po prostu cudny: http://allegro.pl/fiolek-afrykanski-...112877318.html
I ten niebieski do kompletu: http://allegro.pl/fiolek-odmianowy-n...124927371.html
Ale myślę, że będę zamawiać jak będzie dużo, dużo cieplej.
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:47   #49
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Ja bym chetnie przygarnela taki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Saintpaulia+(African+violet)-3.jpg (124,6 KB, 14 załadowań)
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 17:43   #50
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Asji, mam takiego samego fiołka! Biało-różowy, falowane brzegi płatków. ale jak wpisałam tę Twoją Octavię Foster w google, to nie dość, że jedno zdjęcie wyskoczyło, to sam fiołek w sumie inny niż mój. Zrobiłabym zdjęcie, może wspólnie ustalimy, czy jest to jakaś odmiana czy nie, ale wciąż jest na etapie pączków. Pewnie zakwitnie na Wielkanoc Oczywiście też dostałam listek od koleżanki, która odmianami zupełnie się nie interesuje.
Na zdjęcie tej Octavii trafiłam zupełnie przypadkowo, przeglądając jakieś forum o fiołkach (chyba rosyjskie - swoją drogą polecam, strony rosyjskie to prawdziwe kopalnie wiedzy na temat fiołków). Nie wiem czy mi się uda je znaleźć jeszcze raz, ale spróbuję. Próbowałam też poszukać w google jakichś informacji na temat tej odmiany, ale nic nie znalazłam a przydałby sie opis selekcjonera żeby stwierdzić czy to na pewno ta odmiana.
Cytat:
Na takiego białego się chyba skuszę, tylko żeby mrozy ustąpiły:
http://allegro.pl/fiolek-sadzonka-al...122191390.html
Chciałabym jakiegoś z pełnymi kwiatami lub właśnie z takimi dzbanuszkami.
Ten jest po prostu cudny: http://allegro.pl/fiolek-afrykanski-...112877318.html
I ten niebieski do kompletu: http://allegro.pl/fiolek-odmianowy-n...124927371.html
Ale myślę, że będę zamawiać jak będzie dużo, dużo cieplej.
Ten pierwszy biały jest ciekawy, taki nietypowy
Mi sie podobają ostatnio miniatury i fiołki z ozdobnymi liściami, ale widze, że na Allegro niezbyt ich dużo...
Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Ja bym chetnie przygarnela taki:
Piękny kolor, też bym go przygarnęła

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 --------

Znalazłam link do Octavii: http://violets.com.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=3905

Moja roślinka jest identyczna, tylko kwiaty ma nieco bardziej białe niż różowe (pewnie zmutowała, które to już pokolenie...).

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2013-03-27 o 17:48
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 07:22   #51
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

No, piękna ta Octavia, trochę wygląda jak prymulka To mój jest troszkę inny. Jak rozkwitnie, to zrobię zdjęcie i wrzucę. Podziwiam Cię, że buszujesz po rosyjskich stronach. Na pewno jest tam mnóstwo zdjęć i ciekawostek, ale mój rosyjski jest w totalnym zaniku, nie wiem, czy można włączyć jakieś tłumaczenie, idąc za linkiem.
Miniatury też mi się podobają. Czasem to nawet nie wiem, co bardziej

Teraz znalazłam: mój jest bardziej taki:
http://violets.com.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=5530
Tylko końce płatków ma bardziej intensywne.
__________________


Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2013-03-28 o 07:24
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 16:47   #52
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
No, piękna ta Octavia, trochę wygląda jak prymulka To mój jest troszkę inny. Jak rozkwitnie, to zrobię zdjęcie i wrzucę.
Czekam z niecierpliwością
Cytat:
Miniatury też mi się podobają. Czasem to nawet nie wiem, co bardziej
No właśnie, martwię się tylko o budżet, bo pewnie bardzo ucierpi jak tylko zrobi się nieco cieplej A dziś zauważyłam, że jeden ze sprzedawców na Allegro , u którego kiedyś zamówiłam listki, podniósł cenę... Chyba przybywa osób zainteresowanych hodowlą skoro i tak ma zbyt
Cytat:
Teraz znalazłam: mój jest bardziej taki:
http://violets.com.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=5530
Tylko końce płatków ma bardziej intensywne.
Śliczny
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:41   #53
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Ja się martwię nie tyle o budżet, co o miejsce! W zasadzie nie mam miejsca na nowe rośliny, ale może powyrzucam coś, tzn. odstąpię np. hoję, która mi się nie podoba sama w sobie.
Szkoda, że nie mamy jakiś perełek w swoich hodowlach, żeby się powymieniać...
Asji
, u kogo kupowałaś listki?
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:05   #54
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

odmiany fiołków mozna identyfikowac na forum: floraforum.eu tak jest spis wszelkich mozliwych fiołków odmianowych razem z fotkami

co do kwitnienia odmianowych: po zasadzeniu ok roku kwitną, ale dopiero po kilku kwitnieniach okazuje sie jak on faktycznie wygląda.

ukorzeniam w wodzie, z tym, ze wodę wymieniam! obserwuje tez koncówki, jak kóras zaczyna gnic, to odcinam i znowu do świeżej wody. 90% sie przyjmuje
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:34   #55
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Verunka Pokaż wiadomość
ukorzeniam w wodzie, z tym, ze wodę wymieniam! obserwuje tez koncówki, jak kóras zaczyna gnic, to odcinam i znowu do świeżej wody. 90% sie przyjmuje
To jest dobry sposób, zawsze tak robiłam i mi nic nie gniło, nie wiem co tym listkom zaszkodziło ostatnio... Dodawałam też węgiel drzewny do wody, ale nie pomogło.

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2015-09-24 o 17:07
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 16:24   #56
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Rozkwitł w końcu mój różowy fiołek. Coś mi się pochrzaniło i jak pisałam o tym moim fiołku "najbardziej odmianowym", to mi się kolory poprzestawiały Chyba od patrzenia na fiołki na allegro. On w rzeczywistości kolory ma na odwrót niż tamten z linka i wygląda jak na zdjęciach. Może wiecie co to za odmiana?
W ogóle zauważyłam, że strasznie liście mi się zakurzyły. Pościągałam wilgotną gąbeczką, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. W ogóle poobrywałam dużo starych liści (pewnie dużo sadzonek by z nich było), żeby ładnie rosły.

A, nie załadowały mi się zdjęcia. Spróbuję za chwilę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0013.jpg (45,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0014.jpg (45,3 KB, 15 załadowań)
__________________


Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2013-04-15 o 07:09
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:01   #57
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Bardzo ładny ale niestety nie wiem co to za odmiana.
Jesli chodzi o liście to można "odkurzyć" je miękkim pędzlem. Czytałam też coś o myciu liści pod bieżącą wodą w internecie, ale nie zdecydowałam się wypróbować tej metody na swoich roślinkach.

Mój różowo-biały fiołek też już zakwitł, ale to pierwsze kwitnienie ma dość słabe i kwiaty są mało wybarwione (praktycznie całkiem białe). W ogóle to znalazłam drugą odmianę, która jest bardzo do niego podobna - Silverglade Beads. Może to jakiś daleki kuzyn mojego

Kilka dni temu ukorzenił mi się pierwszy w tym sezonie listek odmianowy - Błękitna krew (Голубая кровь). Posadziłam go miesiąc temu, troszkę oklapł, ale teraz już całkiem się wyprostował i ma maleńkie korzonki (podglądnęłam). Cieszę się jak głupia

Na allegro dałam sobie szlaban póki co. Za to byłam parę dni temu w Praktikerze, były fiołeczki i to jakie cudne! Kupiłabym na pewno jakiegoś, ale jak zobaczyłam cenę (13zł) to uznałam, że jednak poprzestanę na oglądaniu
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 21:04   #58
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Ciężko określić odmianę, nie znając się za bardzo na fiolkach. Muszę przejrzeć te rosyjskie strony i fora kwiatowe.
Kurz z liści ściągnęłam wilgotną gąbeczką, myślałam, że zostaną jakieś plamy na liściach, ale nic takiego nie wyszło, więc to nawet dobry patent.
Fajnie, Asji, że Twoje fiołki kwitną i że ten "Błękitna krew" zapuszcza korzonki. Poszukałam sobie zdjęć tej "Błękitnej krwi" - śliczny!
Ja codziennie patrzę na allegro. Wybór jest, ale ceny takie sobie, więc czekam aż reszta hodowców powystawia, może będzie więcej listków za jakieś 2 zł. A jak nie, to pojadę do Praktikera i coś sobie kupię Lubię kwiaty z Praktikera - zawsze bardzo dobrze rosną. W Auchan widziałam fiołki, cena jakieś chyba 7 czy 8 zł, ale były bardzo zmarnione i w sumie same różowe, choć stałam długo nad jednym takim nakrapianym. Podobny do tego: http://allegro.pl/fiolek-linda-bee-p...161383552.html
No, ale ja poluję na jakiś biały...
W ogóle dziś znowu powycinałam liście z tego biało-różowego, bo urosły jakby dwie rozetki obok siebie i wyglądał jak zdziczały, a kwiaty były gdzieś schowane pod liśćmi, nie tworzyły takiej kopułki. Ale teraz jest ok. Listki wsadziłam do wody, nie wiem komu je oddam :/
Poza tym chyba trzymam je w za dużych doniczkach... Jakoś muszę ujarzmić te moje rośliny. Mały off - chyba zaszaleję i nakupuję sobie bratków na balkon

Na tej stronie: http://forumogrodnicze.info/viewtopi...200&start=1176
jest takie zdjęcie, gdzieś w środku, fiołków posadzonych w misie (jedna z Was pisała o takim pomyśle). Zaczyna mi się to bardzo podobać
__________________


Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2013-04-18 o 21:15
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 20:53   #59
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Ja codziennie patrzę na allegro. Wybór jest, ale ceny takie sobie, więc czekam aż reszta hodowców powystawia, może będzie więcej listków za jakieś 2 zł. A jak nie, to pojadę do Praktikera i coś sobie kupię Lubię kwiaty z Praktikera - zawsze bardzo dobrze rosną. W Auchan widziałam fiołki, cena jakieś chyba 7 czy 8 zł, ale były bardzo zmarnione i w sumie same różowe, choć stałam długo nad jednym takim nakrapianym. Podobny do tego: http://allegro.pl/fiolek-linda-bee-p...161383552.html
No, ale ja poluję na jakiś biały...
Też lubię kwiaty z Praktikera, ostatnio oprócz ładnych fiołków były też śliczne niebieskie storczyki, tyle, że w cenie 60 złotych...
Białych fiołków jakoś nie widzę w ogóle w tym roku w sklepach. Były jedynie dwubarwne: biało-różowe i biało-fioletowe. No, ale sezon na kwiaty dopiero się zaczyna więc trzeba się dobrze rozglądać
Cytat:
W ogóle dziś znowu powycinałam liście z tego biało-różowego, bo urosły jakby dwie rozetki obok siebie i wyglądał jak zdziczały, a kwiaty były gdzieś schowane pod liśćmi, nie tworzyły takiej kopułki. Ale teraz jest ok. Listki wsadziłam do wody, nie wiem komu je oddam :/
Poza tym chyba trzymam je w za dużych doniczkach... Jakoś muszę ujarzmić te moje rośliny. Mały off - chyba zaszaleję i nakupuję sobie bratków na balkon

Na tej stronie: http://forumogrodnicze.info/viewtopi...200&start=1176
jest takie zdjęcie, gdzieś w środku, fiołków posadzonych w misie (jedna z Was pisała o takim pomyśle). Zaczyna mi się to bardzo podobać
Takie podwójne fiołki powinno się rozdzielać i przesadzać do osobnych doniczek. Lepiej wtedy rosną i ładniej wyglądają
Zazdroszczę posiadania balkonu Niedawno w Tesco były bratki, ale jakoś nie mam zaufania do tego sklepu. Jakiś czas temu kupiłam tam prymulę i padła mi po kilku dniach, pewnie z szoku po przeprowadzce z tego sztucznego, szklarniowo-sklepowego klimatu do mojego pokoju
Misy z fiołkami są super, gdzieś w internecie widziałam też szklane kule z kompozycjami z fiołków.
Jik, nawozisz czymś swoje fiołki?

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2013-04-22 o 20:54
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 07:09   #60
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kochajmy fiołki i skrętniki-- są takie piękne :)

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość

Na tej stronie: http://forumogrodnicze.info/viewtopi...200&start=1176
jest takie zdjęcie, gdzieś w środku, fiołków posadzonych w misie (jedna z Was pisała o takim pomyśle). Zaczyna mi się to bardzo podobać
ja mam mise z fiołkami Tylko od kiedy je tam posadziłam jeszcze nie kwitły, wiec nie wiem czy są takie ach och trzeba czekac

kilka odmianowych mi zaczęło kwitnąć i rozmnażają się jak szalone, będę przesadzać zaraz. Ogólnie zgłaszam chęć wymiany liśćmi odmianowymi, któraś chętna?
musze moje kwitnące sfocić i Wam pokazać, ale juz nastepne maja pąki... raj!
I pochwale sie, ze moj jeden storczyk kwitnie na dwóch łodygach obficie i właśnie puścił trzecią do kwitnienia - szok!
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-30 13:53:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.