Studentki gdzie pracujecie i ile zarabiacie? - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 23:23   #1201
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Ja pracowałam w Bierhalle 8zł+ napiwki , a trzeba przyznać, że napiwki nie małe, bo w większości to nie są 'młodzi' klienci czy studenci tylko stateczni panowie, biznesmeni, jakieś spotkania klasowe, firmowe w sumie nawet przyjemna praca, grafik ruchomy i nawet fajne zniżki dla pracowników

Edytowane przez EdzikK
Czas edycji: 2011-02-06 o 23:27
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 10:58   #1202
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Nawiązując do kilku wcześniejszych wypowiedzi...
Prawda jest taka, że dopóki ludzie będą się zgadzać na takie stawki, to tyle pracodawcy będę proponować.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 08:04   #1203
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nawiązując do kilku wcześniejszych wypowiedzi...
Prawda jest taka, że dopóki ludzie będą się zgadzać na takie stawki, to tyle pracodawcy będę proponować.
Coś w tym jest.Pracowałam w firmie,która miała dwa sklepy w różnych miastach.Dziewczyny pracujące w B. miały wyższą stawkę godzinową mimo mniejszych obowiązków i mniejszego ruchu na sklepie,który też przynosił ogólnie mniejsze zyski niż te z Ol,a dlaczego?Gdyż w B. nikt nie chciał pracować za taką stawkę jak w Ol
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:56   #1204
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Dzięki za rady ale nadal uważam, że te 7,50 to bardzo mało, co sama doriska przyznała. To że zarabiam więcej nie znaczy że wszystko wydaje, odkładam miesięcznie 2 tysiące złotych "na czarną godzinę" i dzięki temu śpię spokojnie. A Tajlandia kosztuje mnie mniej niż wyjazd do Zakopanego...
Stawki różnią się w zależności od tego z jakiego miasta pochodzisz. W stolicy 7,5 wydaje Ci się marnym groszem, ale w innych miastach gdzie ogólne życie jest tańsze może być to stawka przyzwoita
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 00:51   #1205
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Stawki różnią się w zależności od tego z jakiego miasta pochodzisz. W stolicy 7,5 wydaje Ci się marnym groszem, ale w innych miastach gdzie ogólne życie jest tańsze może być to stawka przyzwoita
Zgadzam się z tym Ja patrzę z mojej perspektywy. Każdy rzuca tu stawki a nie podaje gdzie mieszka, jakie ma opłaty miesięczne np. za studia czy mieszkanie, czy ma samochód, czy mieszka sam czy z kimś Nie da się wrzucic wszystkich do jednego worka. Po prostu z perspektywy moich stałych wydatków (nie mówię tu o zachciankach) za 7,50zł nie dałabym radę przeżyc.
I też prawda jest taka, że jak ktoś zgadza się pracowac za takie stawki to nadal one będą obowiązywały, tutaj padł fajny przykład z tym samym sklepem w 2 różnych miastach.
Ja sama w 1 klasie liceum pracowałam na czarno za 5zł/1h roznosząc ulotki po klatkach. Niestety było to w zimie, więc zbiegając ze schodów przez kilka godzin robiło mi się gorąco, przechodząc między klatkami wychodziłam zgrzana na mróz. Skończyło się to miesięcznym pobytem w szpitalu z ciężkim zapaleniem płuc. I wtedy sobie powiedziałam, że NIGDY WIĘCEJ.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 08:13   #1206
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Masz rację. Widzę, że mieszkasz w Wawie, tam z pewnością za krajowe miniumum samodzielnie wyżyć się nie da, skoro wynajęcie kawalerki kosztuje pewnie > 1000 zł, wizyta u lekarza ze 150 zł (mam znajomych w W-wie i opieram się na ich relacjach; rodzinę we Wro, tam mieszkałam dosyć długo). Co innego jeśli mieszkasz w Olsztynie czy Kielcach (też brak luksusów, ale pewnie przeżyć się da). Tak, że ludzie z dużych miast bywają przez mieszkańców mniejszych postrzegani jako snoby mówiąc, że jak można pracować za tyle czy tyle. Natomiast często jest tak, że mimo nominalnie większych zarobków, wcale nie jest to żaden snobizm, ani nie są to jakieś kokosy, ani nie zyją w luksusie. Przerabiałam na własnej skórze, mieszkałam przez prawie 10 lat w metropoliach i z całą świadomością tego co robię postanowiłam się wynieść do mniejszej miejscowości i w kategoriach poziomu życia stać mnie na sporo więcej (nominalnie pewnie nieco więcej zarobiłabym we Wro czy gdzieś, choć z tego co się orientowałam, też nie jakoś dużo dużo więcej).

Ciekawostka, AC mojego auta kosztowałoby (bez zniżek) o ponad 1000 zł więcej rocznie gdybym mieszkała w Wawie, ze względu na wyższą szkodowość ostatnio agent nam wyliczył, bo nie pasowały nam rozbieżności między tym ile płacą tamtejsi znajomi a my. Więc nawet tutaj jest różnica prawie 100 zł / mies, a to tylko głupie ubezpieczenie.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-02-12 o 08:53
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 08:45   #1207
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Niestety, w Warszawie ceny są gigantyczne, aktualnie wynajęcie kawalerki to przy słabej lokalizacji ok. 1200zł + opłaty. I gdzie w takim wypadku znaleźć pieniądze na pozostałe wydatki. Mimo wszystko nie uważam żeby w Warszawie było łatwo z pracą za dobre pieniądze, od dłuższego czasu szukam pracy na podstawie stałej umowy, niestety ze względu na to że jestem studentką wolą mnie zatrudniać na zlecenie żeby zaoszczędzić na wszystkich składkach...
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 13:17   #1208
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Ja całe życie mieszkałam w malutkim miasteczku, gdzie życie było bardzo tanie, ale i zarobki proporcjonalnie mniejsze. Od 8 lat mieszkam w Warszawie i życie tu wygląda całkowicie inaczej. Jak przyjeżdżają do mnie znajomi np. z Lublina to są przerażeni cenami (w Lublinie chodzimy na piwo po 3zł w barze, w Warszawie 7zł w zwykłym pubie, w klubach jeszcze drożej).

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ciekawostka, AC mojego auta kosztowałoby (bez zniżek) o ponad 1000 zł więcej rocznie gdybym mieszkała w Wawie, ze względu na wyższą szkodowość ostatnio agent nam wyliczył, bo nie pasowały nam rozbieżności między tym ile płacą tamtejsi znajomi a my. Więc nawet tutaj jest różnica prawie 100 zł / mies, a to tylko głupie ubezpieczenie.
Teraz przeprowadziłam się pod Warszawę, tzn jest to tylko granica administracyjna, bo śmieję się że z psem na dwór wychodzę do stolicy. Administracyjnie to miejsce to wieś Mimo, że są tu same wille i osiedla strzeżone. Więc za ubezpieczenie samochodu też płacę ok 1000zł mniej, niż płaciłabym te 100 metrów dalej i mając w adresie Warszawę
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:19   #1209
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Ja całe życie mieszkałam w malutkim miasteczku, gdzie życie było bardzo tanie, ale i zarobki proporcjonalnie mniejsze.
A już w ogóle najlepiej jest mieć warszawskie zarobki w małym mieście
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:25   #1210
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Niestety, w Warszawie ceny są gigantyczne, aktualnie wynajęcie kawalerki to przy słabej lokalizacji ok. 1200zł + opłaty. I gdzie w takim wypadku znaleźć pieniądze na pozostałe wydatki. Mimo wszystko nie uważam żeby w Warszawie było łatwo z pracą za dobre pieniądze, od dłuższego czasu szukam pracy na podstawie stałej umowy, niestety ze względu na to że jestem studentką wolą mnie zatrudniać na zlecenie żeby zaoszczędzić na wszystkich składkach...
Też studiuję i 2 lata walczyłam oto, że miec stałą umowę. Jak pracowałam na umowę zlecenie to każda nieobecnosc w pracy = mniejsze zarobki...
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:06   #1211
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Też studiuję i 2 lata walczyłam oto, że miec stałą umowę. Jak pracowałam na umowę zlecenie to każda nieobecnosc w pracy = mniejsze zarobki...
Takie uroki Warszawy, niestety robi się jeszcze gorzej, jak przeglądam teraz ogłoszenia to szukają tylko studentów, i osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności zamiast szanować pracowników i starać się aby pozostawali na dłużej to wolą oszczędzać
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 17:43   #1212
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A już w ogóle najlepiej jest mieć warszawskie zarobki w małym mieście
I u mnie w firmie tak właśnie jest. Siedziba jest w Warszawie, gdzie pracuje ok 150 osób. Pozostałe 150 pracuje w domu, są to osoby na wyższych stanowiskach, siedzą w domu czytają raporty, biorą udział w telekonferencjach itd. Rozrzuceni są po całym kraju, czasami są to jakieś wsie i muszę sprawdzac na mapie w jakich województwach to w ogóle jest (pracuję tam w księgowości więc jest mi to potrzebne do pracy - nie sprawdzam z ciekawości ), więc mają warszawską pięciocyfrową pensję mieszkając na jakimś zad.....
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:17   #1213
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Jak przyjeżdżają do mnie znajomi np. z Lublina to są przerażeni cenami (w Lublinie chodzimy na piwo po 3zł w barze, w Warszawie 7zł w zwykłym pubie, w klubach jeszcze drożej).

Piwo w barze za 3 zł? Nie widziałam piwa w Lublinie poniżej 6 zł, a sięgają nawet 10, nawet w moim mieście 20 km od Lublina nie ma czegoś takiego jak piwo za 3 zł... Za 3 zł piwo to chyba tylko w supermarkecie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:27   #1214
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość

Piwo w barze za 3 zł? Nie widziałam piwa w Lublinie poniżej 6 zł, a sięgają nawet 10, nawet w moim mieście 20 km od Lublina nie ma czegoś takiego jak piwo za 3 zł... Za 3 zł piwo to chyba tylko w supermarkecie.
Jest w pubie na Czechowie
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:08   #1215
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Niestety, w Warszawie ceny są gigantyczne, aktualnie wynajęcie kawalerki to przy słabej lokalizacji ok. 1200zł + opłaty. I gdzie w takim wypadku znaleźć pieniądze na pozostałe wydatki. Mimo wszystko nie uważam żeby w Warszawie było łatwo z pracą za dobre pieniądze, od dłuższego czasu szukam pracy na podstawie stałej umowy, niestety ze względu na to że jestem studentką wolą mnie zatrudniać na zlecenie żeby zaoszczędzić na wszystkich składkach...
przechodze przez to samo.. i coraz czesciej pojawia sie mysl w glowie, by wrocic do mniejszego miasta..
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:38   #1216
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

A wiecie dziewczyny że jedyna osoba jaką znam, że pracuje na jakąś dziwną umowę jest właśnie w Wawie. I żeby nie było, jest to jak najbardziej specjalista.

Natomiast moja własna firma z postanowień kodeksu pracy wywiązuje się wręcz wzorowo. Nie wiem, z czego to wynika, w Wawie jest więcej pracy, zatem i konkurencja o pracownika powinna być większa. Ja tego nie jarzę.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:00   #1217
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
przechodze przez to samo.. i coraz czesciej pojawia sie mysl w glowie, by wrocic do mniejszego miasta..
a w mniejszym miescie jest mniej pracy tez trzeba o tym pamietac. ja wrocilam po studiach z Poznania, mija pol roku i dalej nie mam pracy. Moze dostane staz. Zalezy jak male masz miasto, jaka branza w ktorej chcialabys pracowac.

Mieszkam z rodzicami, nie place za nic ale moje bezrobocie doprowadzilo mnie do tego, ze nawet pracowalam na kasie. Nigdy wiecej, obiecalam sobie. Ale kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic. Bez doświadczenia nie mam po prostu szans.

Dlatego trzymam za Was kciuki w wiekszym miescie, ja zaluje ze nie przemyslalam tej decyzji i spakowalam sie i wrocilam
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:03   #1218
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a w mniejszym miescie jest mniej pracy tez trzeba o tym pamietac. ja wrocilam po studiach z Poznania, mija pol roku i dalej nie mam pracy. Moze dostane staz. Zalezy jak male masz miasto, jaka branza w ktorej chcialabys pracowac.

Mieszkam z rodzicami, nie place za nic ale moje bezrobocie doprowadzilo mnie do tego, ze nawet pracowalam na kasie. Nigdy wiecej, obiecalam sobie. Ale kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic. Bez doświadczenia nie mam po prostu szans.

Dlatego trzymam za Was kciuki w wiekszym miescie, ja zaluje ze nie przemyslalam tej decyzji i spakowalam sie i wrocilam
Ewelka, a co studiowałaś, jeśli można wiedzieć?

Ja narazie utrzymuję się z udzielania korepetycji, ale różnie z tym bywa z pracą ciężko, bo mam bardzo porozwalany plan zajęć.
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:11   #1219
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Ewelka, a co studiowałaś, jeśli można wiedzieć?

Ja narazie utrzymuję się z udzielania korepetycji, ale różnie z tym bywa z pracą ciężko, bo mam bardzo porozwalany plan zajęć.
kosmetologia. Wiec możliwość pracy tylko w jednym miejscu-gabinet. Choc marze o SPA.

Ja pracowalam na I roku w call center. Potem nic bo duzo zajęc. A na III roku najdluzej w kawiarni. Ty jeszcze studiujesz, rodzice Ci pomagaja? Ja juz po studiach jestem ktore i tak duuuuzo kosztowaly. Wiec nie biore nic od rodzicow, na drobne wydatki mam ale nie o to w tym chodzi.

Wrócilabym do wiekszego miasta, za minimum 1200 na reke, jesli po drodze zawali mi sie kilka spraw, chyba zaryzykuje.

Ale co,wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma..
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 16:29   #1220
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a w mniejszym miescie jest mniej pracy tez trzeba o tym pamietac. ja wrocilam po studiach z Poznania, mija pol roku i dalej nie mam pracy. Moze dostane staz. Zalezy jak male masz miasto, jaka branza w ktorej chcialabys pracowac.

Mieszkam z rodzicami, nie place za nic ale moje bezrobocie doprowadzilo mnie do tego, ze nawet pracowalam na kasie. Nigdy wiecej, obiecalam sobie. Ale kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic. Bez doświadczenia nie mam po prostu szans.

Dlatego trzymam za Was kciuki w wiekszym miescie, ja zaluje ze nie przemyslalam tej decyzji i spakowalam sie i wrocilam
ja sie zastanawiam ciagle. Moja branza to media... wiec 90% rynku to stolica, ale stabilniejsza praca - lokalne media, tylko ciezko sie dostac, ale jak sie juz dostanie to praktycznie dozywotnio
Ja mam gigantyczne doswiadczenie i nic z tego. Od poczatku studiow nie mialam luki w cv - non stop praktyki, staze - tv, radio, prasa, portal internetowy - wszystko w malym paluszku. I co z tego, jesli nie mam znajomosci? Nadal jestem na stazu, ale chcialabym wreszcie zarabiac jakies pieniadze.. Pracujac za darmo czuje sie niedoceniana i wykorzystywana. Wszedzie sa ze mnie zadowoleni, duzo obiecuja, ale kiedy to bedzie.. Warunki pracy tez marne - umowy-zlecenie.. Zastanawiam sie nad drugim kierunkiem studiow - marketingiem.

Rodzice tez mnie cisna (chociaz jestem na IV roku studiow, wiec jeszcze nie tak bardzo) - w rodzinnym miescie maja swoj maly biznesik i mowia, ze jak cos po studiach mam sie nie unosic ambicjami tylko wracac i to przejac.. Pieniadze spore jak na tamte warunki zycia, ale przeciez nie po to studiowalam i robilam to wszystko.. Coz, daje sobie czas do konca V roku i zobaczymy, co dalej

zawsze mozesz wysylac CV do "duzego" miasta, jesli sie uda - wrocic

trzymam tez za Was wszystkie kciuki grunt to sie nie poddawac
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 13:23   #1221
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
zawsze mozesz wysylac CV do "duzego" miasta, jesli sie uda - wrocic
Rzeczywiscie skoro masz doświadczenie, ale jako student ciezko miec umowe o prace, wykorzystuja jak sie da. ja liczylam na staz w rodzinnym mieście, ale ucieli tyle pieniedzy że to graniczy z cudem.

wlasnie dzis chyba wysle, pojawilo sie ogloszenie, ale zawsze mnie to martwi ze w razie czego, szukanie mieszkania na wariata! Zawsze mnie to zastanawia, wysylajac cv - widac ze nie mam doswiadczenia, nawet o tym pisze w liscie motywacyjnym. Ale zapraszaja na rozmowy i wielkie oczy jak to bez doswiadczenia, to kto to czyta

Ale racja grunt to sie nie poddawac!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:07   #1222
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie skoro masz doświadczenie, ale jako student ciezko miec umowe o prace, wykorzystuja jak sie da. ja liczylam na staz w rodzinnym mieście, ale ucieli tyle pieniedzy że to graniczy z cudem.

wlasnie dzis chyba wysle, pojawilo sie ogloszenie, ale zawsze mnie to martwi ze w razie czego, szukanie mieszkania na wariata! Zawsze mnie to zastanawia, wysylajac cv - widac ze nie mam doswiadczenia, nawet o tym pisze w liscie motywacyjnym. Ale zapraszaja na rozmowy i wielkie oczy jak to bez doswiadczenia, to kto to czyta

Ale racja grunt to sie nie poddawac!
też odnoszę takie wrażenie, że nikt tego nie czyta ja zaznaczyłam swoją ograniczoną dyspozycyjność ze względu na studia, zarówno w liście motywacyjnym jak i w treści maila a na rozmowie pani była zdziwiona, że nie jestem w pełni dyspozycyjna
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:08   #1223
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
też odnoszę takie wrażenie, że nikt tego nie czyta ja zaznaczyłam swoją ograniczoną dyspozycyjność ze względu na studia, zarówno w liście motywacyjnym jak i w treści maila a na rozmowie pani była zdziwiona, że nie jestem w pełni dyspozycyjna
Oj ja tez mialam wiele takich sytuacji... Albo u mnie w CV jest napisane jak wol, ze studiuje dziennie. Przychodze na rozmowe a Pani mi mowi, ze poszukuja studentow zaocznych To po cholere jechalam pol miasta? Zeby dowiedziec sie, ze ktos nie umie przeczytac kilku rownowaznikow zdan ze zrozumieniem?
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:15   #1224
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Oj ja tez mialam wiele takich sytuacji... Albo u mnie w CV jest napisane jak wol, ze studiuje dziennie. Przychodze na rozmowe a Pani mi mowi, ze poszukuja studentow zaocznych To po cholere jechalam pol miasta? Zeby dowiedziec sie, ze ktos nie umie przeczytac kilku rownowaznikow zdan ze zrozumieniem?
Mnie kiedyś bardzo ładnie potraktował jeden "miły" pan, pojechałam na rozmowę na stanowisko recepcjonistki, ponieważ spełniałam wszystkie "wymagania", weszłam do gabinetu a pan powiedział mi że bez doświadczenia to on nie ma pojęcia po co w ogóle tu przychodziłam, odpowiedziałam że w ogłoszeniu nie została zamieszczona żadna informacja dotycząca doświadczenia, i że skoro zostałam zaproszona na rozmowę, to było to dla mnie równoznaczne z tym że mam jakaś szansę, na to on mi że może mi w tej sytuacji co najwyżej zaproponować pracę na magazynie przy przekładaniu paczek ok. 10kg, od razu go poinformowałam że nie przyszłam aby się starać o pracę na takim stanowisku i że następnym razem jak będą umieszczać ogłoszenia to niech je bardziej precyzują bo marnują tylko mój czas.

Raz spotkałam się także z sytuacją gdzie jechałam przez całe miasto na rozmowę w sprawie pracy biurowej - archiwizacja dokumentów, a na miejscu okazało się że to call center

Oni chyba mają nadzieję, że takim postępowaniem zachęcą kogoś do pracy
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 22:13   #1225
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

ja mialam ostatnio tez oferte - koordynator w dziale marketingu za 2000 tys. zł na rękę. Cieszylam sie, a na miejscu okazalo sie, ze to callcenter z 600zł wypłaty na razie sie nie poddaje i szukam w zawodzie, jeszcze troche czasu mam... no i oczywiscie jestem wciaz na bezplatnym stazu, zeby nie miec dziury w cv + planuje drugi kierunek studiów zaocznie, cos zupelnie innego, zeby miec wybor w zyciu i wieksze mozliwosci szukania pracy.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49

Edytowane przez pani ćma
Czas edycji: 2011-02-16 o 08:55
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 08:41   #1226
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś bardzo ładnie potraktował jeden "miły" pan, pojechałam na rozmowę na stanowisko recepcjonistki, ponieważ spełniałam wszystkie "wymagania", weszłam do gabinetu a pan powiedział mi że bez doświadczenia to on nie ma pojęcia po co w ogóle tu przychodziłam, odpowiedziałam że w ogłoszeniu nie została zamieszczona żadna informacja dotycząca doświadczenia, i że skoro zostałam zaproszona na rozmowę, to było to dla mnie równoznaczne z tym że mam jakaś szansę, na to on mi że może mi w tej sytuacji co najwyżej zaproponować pracę na magazynie przy przekładaniu paczek ok. 10kg, od razu go poinformowałam że nie przyszłam aby się starać o pracę na takim stanowisku i że następnym razem jak będą umieszczać ogłoszenia to niech je bardziej precyzują bo marnują tylko mój czas.

Raz spotkałam się także z sytuacją gdzie jechałam przez całe miasto na rozmowę w sprawie pracy biurowej - archiwizacja dokumentów, a na miejscu okazało się że to call center

Oni chyba mają nadzieję, że takim postępowaniem zachęcą kogoś do pracy
Ale bym sie zagotowala!
Tym bardziej skoro nie umieszczali informacji o potrzebym doswiadczeniu! Ale dobrze mu odpowiedzialas Zeby mu w piety poszlo
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:01   #1227
inz87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 59
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Niefajnie zaczął mi się dzień. Wczoraj rozmawiałem o pracy-zleceniu jednodniowym, z możliwością zleceń na kolejne dni z panią z agencji pracy. Wszystko dograne, miałem być dzisiaj przed 9-tą podpisać umowę i praca od 11 do 19, stawka 8 zł netto. Dojazd trochę kłopotliwy, ale stawka nie najgorsza i zlecenie też wydawało się spoko. Do agencji i do tej pracy muszę dojechać jakieś 45 minut (bilety 5 zł). No i jadę sobie dzisiaj podpisać umowę, wysiadam na przystanku docelowym, jestem w połowie drogi do biura, a tu sms "Mam już komplet pracowników na dzisiaj, jak coś się zmieni, to dam Panu znać". Mocno się wk..., więc dzwonie i mówię, że jeszcze wczoraj było co innego i zmarnowałem pieniądze na bilety, ale jak już jestem to może coś na następne dni by się znalazło... ale nic mi nie zaproponowali. Straciłem tylko kasę na dojazd i 2 godziny.

Podejrzewam, że dostanę jeszcze telefon od nich dzisiaj i coś mi zaproponują, co byście zrobiły na moim miejscu?

Przed chwilą miałem telefon na zlecenie wykładania towaru. Dojazd do miejsca pracy kosztowałby mnie jakieś 6 zł (bilety ulgowe jeszcze mi przysługują). 8 godzin pracy przy wykładaniu towaru w hipermarkecie. Stawka godzinowa 5.24 zł netto... bez komentarza.

Edytowane przez inz87
Czas edycji: 2011-02-16 o 09:04
inz87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:06   #1228
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez inz87 Pokaż wiadomość
Niefajnie zaczął mi się dzień. Wczoraj rozmawiałem o pracy-zleceniu jednodniowym, z możliwością zleceń na kolejne dni z panią z agencji pracy. Wszystko dograne, miałem być dzisiaj przed 9-tą podpisać umowę i praca od 11 do 19, stawka 8 zł netto. Dojazd trochę kłopotliwy, ale stawka nie najgorsza i zlecenie też wydawało się spoko. Do agencji i do tej pracy muszę dojechać jakieś 45 minut (bilety 5 zł). No i jadę sobie dzisiaj podpisać umowę, wysiadam na przystanku docelowym, jestem w połowie drogi do biura, a tu sms "Mam już komplet pracowników na dzisiaj, jak coś się zmieni, to dam Panu znać". Mocno się wk..., więc dzwonie i mówię, że jeszcze wczoraj było co innego i zmarnowałem pieniądze na bilety, ale jak już jestem to może coś na następne dni by się znalazło... ale nic mi nie zaproponowali. Straciłem tylko kasę na dojazd i 2 godziny.

Podejrzewam, że dostanę jeszcze telefon od nich dzisiaj i coś mi zaproponują, co byście zrobiły na moim miejscu?

Przed chwilą miałem telefon na zlecenie wykładania towaru. Dojazd do miejsca pracy kosztowałby mnie jakieś 6 zł (bilety ulgowe jeszcze mi przysługują). 8 godzin pracy przy wykładaniu towaru w hipermarkecie. Stawka godzinowa 5.24 zł netto... bez komentarza.
Czasami pracodawcy myślą, że skoro mają do czynienia z uczniem/studentem, to można nim sobie pomiatać, odwoływać spotkanie kiedy się chce i w ogóle w kółko coś kręcić. Eh, współczuję.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:09   #1229
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ale bym sie zagotowala!
Tym bardziej skoro nie umieszczali informacji o potrzebym doswiadczeniu! Ale dobrze mu odpowiedzialas Zeby mu w piety poszlo
Trochę się zdenerwował, bo jak dziewczyna od razu po liceum mogła mu tak powiedzieć, przecież był PREZESEM firmy i tak pewnie nie podjęłabym się tam pracy, bo facet na samym wejściu dał po sobie poznać że ma coś wspólnego z burakiem
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:19   #1230
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: ?studentki Gdzie Pracujecie I Ile Zarabiacie?

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Trochę się zdenerwował, bo jak dziewczyna od razu po liceum mogła mu tak powiedzieć, przecież był PREZESEM firmy i tak pewnie nie podjęłabym się tam pracy, bo facet na samym wejściu dał po sobie poznać że ma coś wspólnego z burakiem

hehe, dobrze powiedziane.

Ja byłam wczoraj w pracy, ale po pewnym czasie skonczyło się zlecenie i musiałam wrócić do domu..
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-01 10:04:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.