Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-17, 16:21   #1351
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ależ ja się nieprecyzyjnie wysławiam. Te skróty myślowe... Jestem z tego znana
Tak, piję duuużo zielonej herbaty. A oprócz tego - ta której kończy mi się ważność to ekstrakt z mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Robię serum antyoksydacyjne (pierwsze na liście w tym linku - wśród przepisów na kosmetyki z zieloną herbatą). Bardzo je sobie chwalę, bo po 2 dniach robi się prawie bezbarwne i bez obciachu można się tym rano posmarować Poza tym herbata w połącznieu z hydrolatem neroli pięknie pachnie. A co do działania - powiem tylko że bardzo ładnie się po tym serum wchłania filtr natomiast przy tej ilości różnych specyfików ciężko mi określić co konkretnie ze skórą robi herbata. Zadowalam się myślą, że zabija wolne rodniki na śmierć

EDIT: dodam tylko, że ostatnio maksymalnie (do 4%) zwiększyłam stężenie herbaty w serum - żeby ją szybko zużyć. Buntu ze strony twarzy nie zauważyłam.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 09:30   #1352
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ależ ja się nieprecyzyjnie wysławiam. Te skróty myślowe... Jestem z tego znana
Tak, piję duuużo zielonej herbaty. A oprócz tego - ta której kończy mi się ważność to ekstrakt z mazideł:
he he - napisane było ok. zrozumiałam wszystko. Ech, ja też bym chciała prędko wykończyć moj ekstrakt. Niedawno zaczełam dodawać go troche do kremu nawilżajacego, mam nadzieję, ze dziala sobie po cichutku.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 20:28   #1353
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ależ ja się nieprecyzyjnie wysławiam. Te skróty myślowe... Jestem z tego znana
Tak, piję duuużo zielonej herbaty. A oprócz tego - ta której kończy mi się ważność to ekstrakt z mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Nie cierpię zielonej herbaty, przynajmniej pić. Mam wrażenie, że unosi się od niej aromat ryb i jakiś wodorostów
A używałyście może jakiegoś łagodzącego serum po stosowaniu kwasów lub retinoidów? Bo moje antyoksydacyjne z ekstraktem z pestek winogron podrażnia twarz, a na tym absolutnie mi nie zależy!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 20:43   #1354
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Z regeneracyjnych robiłam tylko to:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=180&Itemid=2
bo dostałam próbkę karagenianu i beta glukanu. Nie miałam niczym podrażnionej skóry, więc nie wiem jak na takiej się sprawuje - ale na mieszanej przesuszonej jest świetne - bardzo odżywcze i nawilżające. Wychodzi dość gęste i lepiej imho trzymać je w pudełku niż w buteleczce.

Zaś co do zielonej herbaty - każdy ma inne upodobania smakowe i zapachowe Jestem fanką kuchni japońskiej (tylko czemu to takie drogie?), ze szczególnym uwzględnieniem herbaty. Nie przepadam natomiast za herbatą chińską - jest ostra i gorzka (i nie zależy to zbytnio od sposobu parzenia).
Utrapienie, nie żebym Cię chciała jakoś specjalnie namawiać ale jaką herbatę piłaś? Na początek polecam japońską genmaicha - z prażonym ryżem - bardzo delikatna i dobra dla osób nieprzepadających za tymi aromatami
Pozdrawiam serdecznie - znad kubka pachnącej senchy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 10:04   #1355
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Zaś co do zielonej herbaty - każdy ma inne upodobania smakowe i zapachowe Jestem fanką kuchni japońskiej (tylko czemu to takie drogie?), ze szczególnym uwzględnieniem herbaty. Nie przepadam natomiast za herbatą chińską - jest ostra i gorzka (i nie zależy to zbytnio od sposobu parzenia).
Utrapienie, nie żebym Cię chciała jakoś specjalnie namawiać ale jaką herbatę piłaś? Na początek polecam japońską genmaicha - z prażonym ryżem - bardzo delikatna i dobra dla osób nieprzepadających za tymi aromatami
Pozdrawiam serdecznie - znad kubka pachnącej senchy
Jaką herbatę? Qrde, na pewno ci nie powiem, czy to była chińska, czy japońska W każdym razie z nazw, które piłam to kojarzę yerba mate (gorzka), senchę tyle, że z owocowymi dodatkami, żeby dodać jej innego aromatu (nawet w porządku) i jeszcze jakąś, którą z uporem godnym lepszej sprawy pije moja mama. Są to jakieś leżakujące kilka lat listki. Małe kuleczki, które potem się rozwijają pod wpływem wrzątku i zajmują pół kubka.
Tyle mojej wiedzy herbacianej!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 10:39   #1356
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Pytałam kiedys o to na forum mazideł i p. Lidia napisała, że będzie dostępna w sprzedaży na początku października.

Dzięki Margareto=ko za te radosne nowiny bedzie się działo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 10:43   #1357
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też się nie mogę doczekać
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 06:54   #1358
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, orientujecie się czy lipodermian jest juz dostępna na stałe w Mazidłach? Nie mam pojecia skąd jak ja zdybyc.
Macie jeszcze może ten newsletter poświęcony lipoderminie, bo mi gdzieś się zawieruszył na skrzynce, a ostatnio pytała mnie koleżanka, czy jest to skuteczny półprodukt. No jest skuteczny, sama próbkę wykorzystałam, tylko nie pamiętam jakie docelowo ma mieć właściwości
Dzięki z góry za jakiś niewielki opis!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 07:42   #1359
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Jaką herbatę? Qrde, na pewno ci nie powiem, czy to była chińska, czy japońska W każdym razie z nazw, które piłam to kojarzę yerba mate (gorzka), senchę tyle, że z owocowymi dodatkami, żeby dodać jej innego aromatu (nawet w porządku) i jeszcze jakąś, którą z uporem godnym lepszej sprawy pije moja mama. Są to jakieś leżakujące kilka lat listki. Małe kuleczki, które potem się rozwijają pod wpływem wrzątku i zajmują pół kubka.
Tyle mojej wiedzy herbacianej!
Yerba mate to nie jest zielona herbata, tylko jakies południowoamerykańskie ziółko (ostrokrzew bodaj). I rzeczywiście jest bardzo gorzka, sama za nią nie przepadam, ale ponoć jest bardzo zdrowa.
A te listki które zajmują pół kubka - to tak na moje oko zdecydowanie za dużo! Poza tym nie zalewa się zielonej herbaty wrzątkiem...
Sencha to herbata japońska. Bardzo ją lubię

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Macie jeszcze może ten newsletter poświęcony lipoderminie, bo mi gdzieś się zawieruszył na skrzynce, a ostatnio pytała mnie koleżanka, czy jest to skuteczny półprodukt. No jest skuteczny, sama próbkę wykorzystałam, tylko nie pamiętam jakie docelowo ma mieć właściwości
Dzięki z góry za jakiś niewielki opis!
Link do wszystkich newsletterów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...rman&Itemid=51
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 09:16   #1360
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Macie jeszcze może ten newsletter poświęcony lipoderminie, bo mi gdzieś się zawieruszył na skrzynce, a ostatnio pytała mnie koleżanka, czy jest to skuteczny półprodukt. No jest skuteczny, sama próbkę wykorzystałam, tylko nie pamiętam jakie docelowo ma mieć właściwości
Dzięki z góry za jakiś niewielki opis!
Ja zamierzam uzywac lipoderminy do "podrasowania" Retinu. Lipodermina pomaga skłądnikom w penetracji wgłąb skóry (liposomy są nosnikami). W zasadzie do czego jej nie dodasz, to to "coś" bedzie miało mocniejsze działanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 09:29   #1361
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja zamierzam uzywac lipoderminy do "podrasowania" Retinu. Lipodermina pomaga skłądnikom w penetracji wgłąb skóry (liposomy są nosnikami). W zasadzie do czego jej nie dodasz, to to "coś" bedzie miało mocniejsze działanie.
Myslisz,ze moglam ja dodac do gotowych preparatow zakupionych na Boichemii Urody?przymierzam sie do zakupow i tak sobie mysle,ze bylaby w sam raz
Tylko w jakich proporcjach jej dodac zeby nie przesadzic?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 09:30   #1362
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Myslisz,ze moglam ja dodac do gotowych preparatow zakupionych na Boichemii Urody?przymierzam sie do zakupow i tak sobie mysle,ze bylaby w sam raz
Tylko w jakich proporcjach jej dodac zeby nie przesadzic?

Co do proporcji to jeszcze nie wiem - musze troszkę poczytać, albo wypróbowac na własnej skórze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 11:28   #1363
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Macie jeszcze może ten newsletter poświęcony lipoderminie, bo mi gdzieś się zawieruszył na skrzynce, a ostatnio pytała mnie koleżanka, czy jest to skuteczny półprodukt. No jest skuteczny, sama próbkę wykorzystałam, tylko nie pamiętam jakie docelowo ma mieć właściwości
Dzięki z góry za jakiś niewielki opis!

Mogę Ci przesłać ten newsletter na meila, tylko podaj mi proszę adres.
Chyba, że skorzystasz z linku, jaki podała Schaetzchen i wystarczy Ci odpowiedź L_V. Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 11:44   #1364
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Mogę Ci przesłać ten newsletter na meila, tylko podaj mi proszę adres.
Chyba, że skorzystasz z linku, jaki podała Schaetzchen i wystarczy Ci odpowiedź L_V. Pozdrawiam.

Dzięki, ale skorzystałam z linku od Schaetzchen na mazidłach

Cytat:
Tylko w jakich proporcjach jej dodac zeby nie przesadzic?
A odnośnie stężenia lipoderminy, to sugerowane stężenie wynosi 3-10%.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 11:50   #1365
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość

A odnośnie stężenia lipoderminy, to sugerowane stężenie wynosi 3-10%.

A tak z polskiego na nasze ile ml?lub kropel?
pytanie moze wydac sie smieszne ale nie bawie sie sama w robione kosmetyki a na BU kupuje juz gotowce
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 14:15   #1366
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Dzięki, ale skorzystałam z linku od Schaetzchen na mazidłach

Super. Nie ma za co.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:29   #1367
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Question Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wczoraj odebrałam paczkę , a ile tam dobra... mmmm, ile próbek: kwas hialuronowy (nie wiem po co, ale może cos wymyślę), NMF, Lecytyna HLB7, olej z nasion czarnej porzeczki, owies hydrolizowany (czy cioś podobnego) Do tego z zamówienia hydrolat różany, ekstrakt z zielonej herbaty, pestek winogron, i inne.... Chyba się zakocham w mieszaniu mazidełek Na razie nie mam jeszcze jedengo ptorduktu, bo będę robić głównie wcierki do włosów, ale może jutro kupię, to napiszę co i jak.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 21:31   #1368
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
mmmm, ile próbek: kwas hialuronowy (nie wiem po co, ale może cos wymyślę), NMF, Lecytyna HLB7, olej z nasion czarnej porzeczki, owies hydrolizowany (czy cioś podobnego)
Z kwasu hialuronowego, NMF, owsa i oleju możesz ukręcic ekspresowe serum. Łączy się składniki na łapce i chlup na buzię. Dokładny przepis masz tu http://mazidla.com/index.php?option=...d=139&Itemid=2, ale tak naprawdę proporcje dobierzesz sama, kierując się rozsądkiem i wyczuciem
Ja baaaaardzo polecam to serum, zwłaszcza z olejem z porzeczki, choć zapach może być szokujący. Poranne efekty są jednak znakomite
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 21:54   #1369
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny mam takie pytanie, bo już poraz któryśz kolei zepsuło mi się serum.
Jak robię pojemność 10ml, tp zawsze mi wychodzi. Jak robię 30 ml, to zdarza się, nie nie wyjdzie. Albo się rozwarstwia, albo ma gluty, albo wyglądajak źle wymieszane. Sama nie wiem, cojest nie tak, bo zachowuję proporcje. Czyżby wina konserwantów?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 07:29   #1370
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Z kwasu hialuronowego, NMF, owsa i oleju możesz ukręcic ekspresowe serum. Łączy się składniki na łapce i chlup na buzię. Dokładny przepis masz tu http://mazidla.com/index.php?option=...d=139&Itemid=2, ale tak naprawdę proporcje dobierzesz sama, kierując się rozsądkiem i wyczuciem
Ja baaaaardzo polecam to serum, zwłaszcza z olejem z porzeczki, choć zapach może być szokujący. Poranne efekty są jednak znakomite
A właśnie głowiłam się, bo też mam takie próbki. Dla mnie olej z czarnej porzeczki jest jak narazie bezkonkurencyjny! To co czaruje co noc na buzi - fenomen.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 13:43   #1371
bea-01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: **
Wiadomości: 60
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja złożyłam zamówienie w mazidłach po raz pierwszy i właśnie czekam na paczuszkę Dostałam dziś maila z informacją iż zamówienie zmieniło status na wysłane Ponadto dołączony był spis próbek jakie otrzymam i linki do tego co mogę z nich ukręcić, a dostanę: kwas hialuronowy, NMF, owies hydrolizowany, aloes i ekologiczny olej konopny. Nie ma co, pełen profesjonalizm
__________________
Lubisz piękno? Obejrzyj "Journey of man" Cirque du Soleil!
bea-01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 16:18   #1372
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam
Mam chętkę ukrecić coś z BHA ponieważ nie chcę już wydawać pieniędzy na kolejny krem Effaclar K.W moim przypadku absolutnie odpoada alkohol na twarz a kurcze glikol propylenowy mi nie służy, powoduje wysyp małych paskudnych krostek
Moje pytanie jest takie skoro nie mogę użyć do toniku jako rozpuszczalnika BHA ani na alkoholu ani glikolu a przecież BHA rozpuszczają się w tłuszczach to czy mogę zrobić taki tonik/serum rozpuszczając kwas w oleju np.jojoba ? Ewentualnie dodając coś dla uzyskania odpowiedniego pH jesli to możliwe.Jeśli nie to muszę przy następnej wizycie wyłudzić receptę na ZORAC bo bardzo się napaliłam na niego .Tak więc proszę o radę i wypowiedzi na ten temat.
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 16:46   #1373
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Plastulla Pokaż wiadomość
Moje pytanie jest takie skoro nie mogę użyć do toniku jako rozpuszczalnika BHA ani na alkoholu ani glikolu a przecież BHA rozpuszczają się w tłuszczach to czy mogę zrobić taki tonik/serum rozpuszczając kwas w oleju np.jojoba ? Ewentualnie dodając coś dla uzyskania odpowiedniego pH jesli to możliwe.
Popatrz na to: olej słonecznikowy, olej z dyni, z wiesiołka, olejki eteryczne, wyciąg z rozmarynu, który stabilizuje olej wiesiołkowy i 2% kwasu salicylowego:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html

Ancia, ja tez jestem wielbicielką oleju porzeczkowego. Spróbuj tego serum, polecam, będziesz zadowolona

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-09-28 o 16:47 Powód: uzupełnienie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 17:09   #1374
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

niezamienna_juz_na_nic dziękuję Ten ,,olejek'' wygląda bardzo ciekawie skład ma bardzo fajny ale oczywiście ja boję się że olej słonecznikowy będzie mnie zapychał:rolley es: Ale jego sład rozwiał mi poniekąd moje wątpliwości bo teraz wiem że mogę sobie podone cudo wytworzyć na innej bazie. Czekam na inne propozycje może do samodzielnego wykonania ?
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 20:16   #1375
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Plastulla Pokaż wiadomość
Ten ,,olejek'' wygląda bardzo ciekawie skład ma bardzo fajny ale oczywiście ja boję się że olej słonecznikowy będzie mnie zapychał:rolley es:
Możesz użyć oleju najlepiej dopasowanego do Twojej cery ,
ale nie bój się słonecznikowego - nie jest komedogenny, jest raczej bezpieczny, cery tłuste znoszą go zwykle znakomicie, właśnie do nich jest polecany.
Daj znać, na co się zdecydowałaś i jak wypadły testy.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 13:31   #1376
bea-01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: **
Wiadomości: 60
Post Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kolejne zamówienie złożone. Tym razem same "niezbędne" akcesoria, a i tak trochę tego wyszło. Moje obecne zakupy to:

CYLINDER MIAROWY kl. B, poj. 10 ml
ŁYŻKA MIAROWA, o poj. 0,15 ml
ŁYŻKA MIAROWA, poj. 0,5 ml
ŁYŻKA MIAROWA, poj. 2,5 ml
2 ZLEWKI WYSOKIE, poj. 50 ml
4 PAPIERKI pH 1-11
2 BUTELKI SZKLANE poj. 30 ml
ZAMKNIĘCIE Z KROPLOMIERZEM "18/0,7"
2 PIPETY SZKLANE 77 X 7,25 mm

Niby niedużo, a już 50 zł poszło. Ziarnko do ziarnka i wkrótce zęby w ścianę. Zwłaszcza że przymierzam się do serum antyoksydacyjnego z pine bark i ekstensyną, słowem- kolejne wydatki. Ojojoj...
__________________
Lubisz piękno? Obejrzyj "Journey of man" Cirque du Soleil!
bea-01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 15:05   #1377
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja także złożyłam kolejne zamowienie na mazidłach Mam nadzieję że moja twarz się ucieszy i odwdzięczy wyglądem jak juz zacznę stosować nowe mazidła

TRIKENOL -5 g
MOCZNIK (Waga netto:_10_g)
KWAS SALICYLOWY (waga netto:20g)
IMWITOR 380 (_30_g)
POLYSORBATE 85 (i:_30_g)
STRUCTURE (R) XL (_30_g)
D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5 (waga netto:30_g)
GUMA KSANTANOWA (Waga netto:_10_g)
MASŁO KARITE 100 g
PHENONIP (Objętość:_10_ml)
OLEJ Z KOMOSY 60g
ŁYŻKA MIAROWA, o poj. 0,15 ml
PAPIERKI pH 1-11 /

I portfel lżejszy o 100 zł
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 09:06   #1378
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Och, ja też kompletuję listę zakupów ciągle coś dorzucam i (rzadziej...) wyrzucam, czekam z zamówieniem na lipoderminę. No i mam pytanie - głównie do Limarii, ale może ktoś inny będzie wiedział: chcę kupić trikenol (nie mam trądziku, ale na twarz położę wszystko co pomoże mi się pozbyć zaskórników), znalazłam sporo fajnych przepisów, tyle że występuje w nich mleczko owsiane - chcę je zastąpić migdałowym, które mam na liście zakupowej. Nie pogryzie się? Najwyżej kupię i to owsiane, ale coś czuję że moja cera bardziej polubi migdałowe (ostrzę sobie ząbki na kilka serów nawilżająco-odżywczych) a nie chcę kupować obu - mam już sporą armię olejów których nie nadążam zużywać, nie chcę by ten los spotkał mleczka

I pytanie drugie: czy gumy ksantanowej i polysorbate mogę używać po upływie terminu ważności?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 15:43   #1379
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

schaetzchen nie wiem jak polysorbate bo jest płynny ale moja guma traci za kilka tygodni waznośc a nawet nie zdarzyłam jej rozpakować :/ czemu rzeczy z Mazideł mają czasem tak krótkie daty ważnosci? Ale wracając do gumy to zamierzam jej używac, jakby nie było jest w proszu i nie jest jakoś wybitnie wrażliwa na czynniki więc...a co!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 05:44   #1380
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No też tak kombinuję - to w końcu nie są rzeczy typu witamina C albo jakieś roślinne wyciągi...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.