Najlepszy wiek żeby mieć dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Pokaż wyniki sondy: Najlepszy według Was wiek na świadomą decyzję o zajściu w ciążę
18 - 20 lat 19 2,28%
21 - 23 lat 120 14,39%
24 - 26 lat 409 49,04%
27 - 30 lat 246 29,50%
ponad 30 lat 40 4,80%
Głosujący: 834. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-20, 19:15   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile

Najlepszy wiek żeby mieć dziecko


Tak się zastanawiam jaki według Was jest najlepszy wiek żeby zdecydować się na dzidziusia? Tak zupełnie świadomie...
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:25   #2
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Tak się zastanawiam jaki według Was jest najlepszy wiek żeby zdecydować się na dzidziusia? Tak zupełnie świadomie...
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:29   #3
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

wg. mnie 24-26
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:32   #4
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

24-26
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:33   #5
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

ja uważam, że tak ..przed ostatni - ostatni rok studiów...w sumie więcej czasu poświęca się na pisanie pracy dyplomowej, nie ma się zajęć...można spokojnie "odchować" dziecko......i to chyba taki optymalny wiek......myślę, że na dziecko nie jest za późno do 30-tki....więc nie koniecznie trzeba rodzić je w czasie studiów.......
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:34   #6
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez bellissa
jaki według Was jest najlepszy wiek żeby zdecydować się na dzidziusia?
Tak zwanej dojrzałości psychicznej.
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:37   #7
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

popieram poprzedniczke. myślę, ze to sprawa bardzo indywidualna.sama mam 25 lat i niektóre z moich koleżanek mają już dzieci i bardzo tego chciały, a ja sobie nie wyobrażam mieć teraz dziecko...to jakby dziecko miało dziecko...))
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 19:38   #8
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Zalezy od gotowosci na dziecko, dojrzalosci oraz osobistej preferencji. Wybralam opcje 27-30 poniewaz uwazam, ze najpierw studia i ustabilizowanie sytuacji zawodowej, a potem dzisius. Nie chcialabym wychowywac malenstwa bedac na studiach, ale sa osoby, ktore tak robia i swietnie sobie radza. Niemniej opcja dla mnie to pod 30-stke.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:39   #9
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Brrrrr nie znosze dzieci, nigdy nie lubiłam i raczej nie polubie. Wpadka byłaby dla mnie życiową tragedią, bo wogóle nie planuje mieć dzieci. Generalizując za najlepszy wiek uważam 27-33 lata, jeśli kiedykolwiek się świadomie na dzicko zdecyduje, to sądze że właśnie w tych widełkach wiekowych.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:39   #10
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

to zależy od wielu spraw nie można wszystkich pod jedną kreskę brać
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:39   #11
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

pod wzgledem medycznym 23-24 rok zycia. ( sama tego nie zrealizowalam i juz nie mam szansy zrealizowac
a tak naprawde wtedy kiedy sie jest na to psychicznie i finansowo gotowym
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 19:42   #12
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

NIe wiek, a warunki potrzebne dziecku i rodzinie. Trzeba byc ustabilizowaną osobą pod każdym wzgledem, a nie tylko wiekowo odpowiadać/nadawać się do rozrodu.

Nie zaznaczam zadnej opcji, na razie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:42   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Wink Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Wlasnie, wtedy kiedy sie jest na to gotowym. Ja bylam w wieku 28 lat, czyli rok temu, teraz jestem mama 5 miesiecznego Thomasa. Zawsze uwazalam ze w moim przypadku, najlepszy moment to tak przed 30-tka, ale inne panie pewnie czuja sie dojrzale wczesniej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:47   #14
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez bellissa
Tak się zastanawiam jaki według Was jest najlepszy wiek żeby zdecydować się na dzidziusia? Tak zupełnie świadomie...
Trudne pytanie. Wydaje mi się, że ma takiego idealnego wieku. Z punktu biologicznego najlepszy wiek na macierzyństwo dla kobiety to 22-23lata (o ile dobrze pamietam w wykładów z seksualności człowieka). Jest to zazwyczaj jeszcze czas, kiedy kształcimy się, zdobywamy zawód. Potem zwyle nie ma mowy o dziecku, bo trzeba znaleźć prace, a jak już się pracuje oddala się decyzję o macierzyństwie. Pracodawcy i nasz Kokeks Pracy wcale nie ułatwia nam podjęcia tej decyzji. I kiedy przychodzi czas jakiejś tam stabilizacji, trzydziecha na karku i nagle okazuje sie, że w ciążę to wcale nie jest tak łatwo zajść...pojawiają się różnego typu problemy. U kobiet po 30stce nie wszyskie cykle są owulacyjne (byłam bardzo zdziwiona kiedy oznajmiła mi to koleżanka (31lat) starająca się bezskutecznie od dłuższego czasu o dziecko).

Sama zastanawiam sie, czy kiedyś dojrzeję do tej decyzji...30stka zbliża się, a ja ani myślę...nie czuję sie gotowa.
Zastanawiam sie, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak instynkt macierzyński budzący w kobiecie pragnienie posiadania potomstwa.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:51   #15
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez agabil1
to zależy od wielu spraw nie można wszystkich pod jedną kreskę brać
no i zgadzam sie z Aga zalezy od wielu spraw(czasami nawet niezaleznych od nas samych)-na ktore nie mamy wplywu.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:52   #16
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

zaden
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:57   #17
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Marilyn
zaden
hehe, widzę że z dobrą przyszłą matką mamy do czynienia

ja myślę że najlepszy wiek to 27-30 lat. tak mi się zdaje że wcześniej jest jeszcze pora na szalenie
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:00   #18
Dorotka1
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Myślę, że jest to sprawa indywidualna.Trzeba być na to psychicznie gotowym i naprawdę tego chcieć.Nie bez znaczenia jest wiek.Pierwszą ciążę w wieku 21 lat zniosłam dobrze, kondycję miałam lepszą.Druga ciąża była gorsza(tuż przed 30-stką), łatwiej sie męczyłam. Lepiej natomiast zniosłam psychicznie drugą ciążę, wiedziałam jak przebiega i czego się mogę spodziewać+ustabilizowana sytuacja finansowa.To naprawdę zależy od osoby, trzeba się nad tak poważną decyzją zastanowić(o ile nie jest na to za późno).
Dorotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:17   #19
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja zaznaczyłam 21-23. Kierowałam się głównie własnymi odczuciami, ponieważ tak się zdażyło, że zpragnęłam mieć dziecko w wieku 19 lat. Może wam się to wydać troche dziwne, ale strasznie o tym marzę Kiedyś na myśl o wpadce miałam jazdy i dziwne myśli typu "w razie czego usunę". Teraz się zastanawiam jak mogłam być taka głupia. W chwili obecnej nadal pragnę dziecka. Jak widzę na ulicy młode matki z małymi szkrabami to aż mnie w sercu ściska i łezka sie kręci w oku To nie jest taka moja jednodniowa zachcianka. Myślałam już o tym na poważnie razem z moim TŻ, ale mamy trochę oleju w głowie i wiemy, ze teraz nie zapewnimy dziecku tego co trzeba. A poza tym próbuję się włąśnie dostać na studia. Wiec najpierw szkoła i praca, zeby mieć jakąś stabilizację, a później moje ukochane baby
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 20:26   #20
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

27-30.
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:45   #21
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Smile Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko



Jak dla mnie właśnie przedział 27-30 lat wydaje się najlepszy. Skończone studia, 5 lat w stałej pracy, w miarę ustabilizowane życie, większe szaleństwa mam już za sobą, więc niczego mi nie brakuje oprócz dziecka Tak sobie to właśnie wszystko zaplanowałam i jak narazie wypaliło Mam nadzieję, że jak maluszek się urodzi, to dam sobie radę Do stycznia jeszcze sporo czasu...

Oczywiście to bardzo subiektywna ocena, bo każdy ma inną sytuację życiową i sam decyduje (lub czasem nie ) o tym, kiedy najlepiej mieć dziecko. Dla różnych ludzi różne rzeczy są dobre.

Pozdrawiam
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:57   #22
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Smile Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Musze stwierdzic, ze zblizam sie do trzydziestki, i od pewnego czasu zaczelam odczuwac "instynkt maciarzynski" o ile to dobre okreslenie. Zaprenumerowalam sobie gazety typu "dziecko""rodzice", ogladam programy telewizyjne o porodach i wszystko z tym pokrewne, jak robie zakupyw sklepie z odzieza to zawsze musze zajzec do sekcji dla maluchow. . I jeszcze cos wam powiem czesto mysle jak dam dziecku na imie. Mysle,ze odzywa sie instykt, bo co innego ????
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S


Edytowane przez sylwiamaria
Czas edycji: 2005-07-21 o 00:33
sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:58   #23
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Trudne jak dla mnie jest to pytanie...
Nie wiem kiedy, pewnie byłoby to dopiero za kilka lat. Los, przypadek / jakolwiek to nazwać/ sprawił, że w moim zyciu dziecko pojawiło się doś wczesnie. Mialam wtedy dopiero 22 lata. Czy byłam gotowa na tak powazna zmiane w zyciu? Nie. Musialam szybko zmienic swoj styl bycia , zycia, zmienic siebie...
Teraz jestem inna, madzrzejsza, bardziej odpowiedzailna i przewidywalna, czesciej slucham swojej intuicji, siebie i drugiego człowieka.
Kazda kobieta kiedy poczuje sie dojrzala psychicznie,bedzie wiedziala kiedy nadejdzie jej czas na jej wlasne dziecko. Moj juz nadzszedl , niedlugo planuje druga ciaze, czy wszystko bedzie tak jak zechce? Zobaczymy
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:15   #24
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez GosikK
Ja zaznaczyłam 21-23. Kierowałam się głównie własnymi odczuciami, ponieważ tak się zdażyło, że zpragnęłam mieć dziecko w wieku 19 lat. Może wam się to wydać troche dziwne, ale strasznie o tym marzę
Ja zaznaczyłam 27-30 bo jak myslę racjonalnie to tak właśnie uważam, ale czasem też mam dziwne odbicia i chciałabym zostać mamą już . Jakieś się kurczę instynkty w nas budzą chyba co?
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:18   #25
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja też marzę o ślubie, ale zrealizuję to marzenie dopiero pod koniec studiów dziecko jest pięknym ukoronowaniem związku, ale ciaża to naprawdę ważny i odpowiedzialny krok, dlatego wolę sie zawczasu wyszaleć, by potem móc spokojne, całym sercem oddać sie macierzyństwu
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:19   #26
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Sylwiónia chyba masz rację
Pozdrawiam
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:22   #27
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez sitc
Brrrrr nie znosze dzieci, nigdy nie lubiłam i raczej nie polubie. Wpadka byłaby dla mnie życiową tragedią, bo wogóle nie planuje mieć dzieci. Generalizując za najlepszy wiek uważam 27-33 lata, jeśli kiedykolwiek się świadomie na dzicko zdecyduje, to sądze że właśnie w tych widełkach wiekowych.

O tak... Mam jednak nadzieję,że opatrzność mnie od tego uchroni.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:48   #28
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez GosikK
Ja zaznaczyłam 21-23. Kierowałam się głównie własnymi odczuciami, ponieważ tak się zdażyło, że zpragnęłam mieć dziecko w wieku 19 lat. Może wam się to wydać troche dziwne, ale strasznie o tym marzę Kiedyś na myśl o wpadce miałam jazdy i dziwne myśli typu "w razie czego usunę". Teraz się zastanawiam jak mogłam być taka głupia. W chwili obecnej nadal pragnę dziecka. Jak widzę na ulicy młode matki z małymi szkrabami to aż mnie w sercu ściska i łezka sie kręci w oku To nie jest taka moja jednodniowa zachcianka. Myślałam już o tym na poważnie razem z moim TŻ, ale mamy trochę oleju w głowie i wiemy, ze teraz nie zapewnimy dziecku tego co trzeba. A poza tym próbuję się włąśnie dostać na studia. Wiec najpierw szkoła i praca, zeby mieć jakąś stabilizację, a później moje ukochane baby
Rozumiem Cię bo tez marzę o dzidziusiu (w przyszłości). Psychicznie jestem już gotowa, materialnie i sytuacyjnie- bardzo bardzo nie.
Gdzieś słyszałam, że fizjologicznie kobieta jest najlepiej przygotowana do rodzenia w wieku 21-22 lat. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy tak bardzo odchodzimy od szeroko pojętej natury- ten przedział wiekowy jest śmieszny.

Myślę, że będę miała dziecko po 30 roku życia.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:49   #29
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Nie ma uniwersalnego wieku, ponieważ tak samo jak niektóre nastoletnie matki doskonale sobie radzą z dzieckiem i wszystkim, co się z tym łączy, tak i trafiają się trzydziestolatki, które nie radzą sobie w ogóle.
Stąd jak już wcześniej dziewczyny napisały: najlepszy wiek to taki, kiedy kobieta jest na to gotowa pod każdym względem.

Kiedyś (daaawno temu) uważałam, że w wieku 23-24 lata, to na pewno będę matką. Teraz mam 24 i jakoś się nie widzę w tej roli, ponieważ nie mogłabym zapewnić dziecku odpowiednich warunków, ale coraz częściej czulej myślę o dzieciach, a nie tak dawno wprost ich nie znosiłam (pigułki skutecznie uśpiły moją owolację i instynkt macierzyński również - teraz się budzi).
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:51   #30
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez sylwia18
hehe, widzę że z dobrą przyszłą matką mamy do czynienia

ja myślę że najlepszy wiek to 27-30 lat. tak mi się zdaje że wcześniej jest jeszcze pora na szalenie
Tak zle mi zyczysz?
Lubie dzieci..ale patrzec na nie, obserwowac reakcje, czasem rozmawiac..widziec swiat tak jak one..Generalnie traktuje te istotki jak obiekt badawczy, ale mnie irytuja przy dłuzszym kontakcie:P Chyba nieodwracalnie
Buzka
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.