Holandia - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 14:10   #2551
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Holandia

Generalnie ciąża to nie choroba i pracodawca nie może odmówić ci przyjęcia do pracy z powodu ciąży.
Tu masz LINK. Poczytaj sobie.
Ja osobiście myślę, że jeśli praca nie jest ciężka (nie musisz ciężko dźwigać) to pracodawca musi cie przyjąć. zawsze możesz się powołać na odpowiednie przepisy.
Do tego do 6 miesiąca nie musisz nikomu mówić, że jesteś w ciąży.
ja pracowalam przez uitzendbureau i miałam na tyle lekka pracę, że mogłam niemal całe 7h siedzieć na d**e
Niestety, już od środy siedze w domu w oczekiwaniu na telefon, od wczoraj bierze mnie choroba i teraz nie wiem czy mam się zarejestrowac jako bezrobotna, czy zgłosić jako chora czy czekać i szukać czegoś innego...
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:15   #2552
madzia575
Raczkowanie
 
Avatar madzia575
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Niderlandy
Wiadomości: 139
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
Generalnie ciąża to nie choroba i pracodawca nie może odmówić ci przyjęcia do pracy z powodu ciąży.
Tu masz LINK. Poczytaj sobie.
Ja osobiście myślę, że jeśli praca nie jest ciężka (nie musisz ciężko dźwigać) to pracodawca musi cie przyjąć. zawsze możesz się powołać na odpowiednie przepisy.
Do tego do 6 miesiąca nie musisz nikomu mówić, że jesteś w ciąży.
ja pracowalam przez uitzendbureau i miałam na tyle lekka pracę, że mogłam niemal całe 7h siedzieć na d**e
Niestety, już od środy siedze w domu w oczekiwaniu na telefon, od wczoraj bierze mnie choroba i teraz nie wiem czy mam się zarejestrowac jako bezrobotna, czy zgłosić jako chora czy czekać i szukać czegoś innego...
Super to sie zgłosze , popracuje na proeftijd ii podziekuje nie oszukujmy sie ze przygotowywanie poczty to ciezka praca, zreszta to tylko 5 godz w tyg. ale kazda 100 e sie liczy he he
madzia575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:23   #2553
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia575 Pokaż wiadomość
Super to sie zgłosze , popracuje na proeftijd ii podziekuje nie oszukujmy sie ze przygotowywanie poczty to ciezka praca, zreszta to tylko 5 godz w tyg. ale kazda 100 e sie liczy he he
No dokładnie i dlatego ja nie wiem co zrobić....
Bez pracy nie ma pieniążków, a na kasę z UWV znów przyjdzie mi czekać 4 tygodnie...
A gdzie ta praca? Może ja bym sie też załapała?
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:29   #2554
madzia575
Raczkowanie
 
Avatar madzia575
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Niderlandy
Wiadomości: 139
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
No dokładnie i dlatego ja nie wiem co zrobić....
Bez pracy nie ma pieniążków, a na kasę z UWV znów przyjdzie mi czekać 4 tygodnie...
A gdzie ta praca? Może ja bym sie też załapała?

no ja szukam na tntpost.nl . ale wlasnie sie okazało ze nie ma nic w okolicy na tą funkcje co ja chce a chciałabym dojezdzac rowerem wiec zeby w miare blisko było. Nic bede czatowac moze cos przybedzie
madzia575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:54   #2555
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Holandia

Aha, ja też tam szukałam, ale było miejsce tylko jako postbezorger Musiałabym specjalnie jechac na własnym rowerze 6km do centrali po pocztę, a potem z ta poczta na drugi koniec miasta żeby ją rozwieźć.
Generalnie nie widziałam siebie na rowerze w 5 miesiacu ciazy i zrezygnowałam...
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:58   #2556
madzia575
Raczkowanie
 
Avatar madzia575
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Niderlandy
Wiadomości: 139
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
Aha, ja też tam szukałam, ale było miejsce tylko jako postbezorger Musiałabym specjalnie jechac na własnym rowerze 6km do centrali po pocztę, a potem z ta poczta na drugi koniec miasta żeby ją rozwieźć.
Generalnie nie widziałam siebie na rowerze w 5 miesiacu ciazy i zrezygnowałam...
no własnie, dlatego ja chce tylko na funkcje przygotowywania poczty do roznoszenia a nie jako doręczyciel
madzia575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:22   #2557
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Holandia

Kochani, na początku marca powstał nowy bloog dzięki ktoremu można uczyć się języka holenderskiego.
Blog ma tytuł "Naucz się holenderskiego" i znajduje się pod TYM adresem.
Wraz z autorką blooga serdecznie zapraszamy do nauki.
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 08:08   #2558
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem ale tu tez zaglądaj
Poza tym sa tu jeszcze inne kobietki, takie co nie są w ciąży.
Niech piszą co u nich
Trochę czasu brak
Poza tym wiosna idzie i więcej czasu na zęwnątrz się sędza

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
Aha, ja też tam szukałam, ale było miejsce tylko jako postbezorger Musiałabym specjalnie jechac na własnym rowerze 6km do centrali po pocztę, a potem z ta poczta na drugi koniec miasta żeby ją rozwieźć.
Generalnie nie widziałam siebie na rowerze w 5 miesiacu ciazy i zrezygnowałam...
Jako postbezorger w ciąży nie ma szans za ciężka praca
Ale pomijając, to jeśli byś pracowała to napewno nie musiałabyś dojeżdzać do centrali, bo oni mają na każdą dzielnicę punkty odbioru poczty i wszystko jest w miarę blisko
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:28   #2559
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
Jako postbezorger w ciąży nie ma szans za ciężka praca
Ale pomijając, to jeśli byś pracowała to napewno nie musiałabyś dojeżdzać do centrali, bo oni mają na każdą dzielnicę punkty odbioru poczty i wszystko jest w miarę blisko
No właśnie że m usiałabym dojeżdzac, bo bylam już na rozmowie o pracę...
Ja mieszkam na wiosce, i jedyną opcją byl dojazd własnym rowerem do centrum miasta.
Nie mogłabym dojechać samochodem, bo oni nie maja rowerów żeby dac pracownikom.....
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:18   #2560
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
No właśnie że m usiałabym dojeżdzac, bo bylam już na rozmowie o pracę...
Ja mieszkam na wiosce, i jedyną opcją byl dojazd własnym rowerem do centrum miasta.
Nie mogłabym dojechać samochodem, bo oni nie maja rowerów żeby dac pracownikom.....
Aaaa no chyba zem tak
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:02   #2561
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Dziewczyny a taka funkcja przygotowywania poczty do roznoszenia to opcja taka 5 razy w tyg, czy np. 2-3 dni w tyg?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 12:11   #2562
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Iskierka71 Pokaż wiadomość
Kochani, na początku marca powstał nowy bloog dzięki ktoremu można uczyć się języka holenderskiego.
Blog ma tytuł "Naucz się holenderskiego" i znajduje się pod TYM adresem.
Wraz z autorką blooga serdecznie zapraszamy do nauki.
Dzięki
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 22:29   #2563
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Post Dot.: Holandia

Witam dziewczyny
Mam takie pytanie, jeżeli robię offa, albo już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam
Czy w holenderskich drogariach typu kruidvat można dostać naturalne kosmetyki do włosów typu nasza rossmanowska isana albo alterra
Takie bez silikonów
Niedługo się wybieram poraz kolejny do Nl i nie wiem czy robić spory zapas, czy gdzieś tam dostanę, szczerze sie przyznam, że wcześniej nie zwracałam na te kosmetyki uwagi, stad moje pytanie
Z góry dziękuje Wam za odpowiedź
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 04:51   #2564
MaLi_1985
Raczkowanie
 
Avatar MaLi_1985
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piekary Śląskie/ Putten -NL
Wiadomości: 69
GG do MaLi_1985
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia575 Pokaż wiadomość
Zaglądam , zaglądam ale ostanio nikt już się nie odzywa czyżby wszystkie zapracowane?? albo na urlopie w pl

P.s a tak w ogóle to była tutaj kiedyś rozmowa o pracy w tnt.post, ja potrzebuje tymczasowej dodatkowej pracy na chociaz 2 miesiace, Znalazłam ogłoszenia na sortowanie lub przygotowywanie poczty, myślicie że nie byłoby problemu zeby mnie przyjac na taki okres??? Wiadomo ciąza.... Jeśli chodzi o język to z holenderskim nie ma problemu.

W PostNL w ciąży raczej będzie ciężko. Sama pracuję na sortowni i wiem po dziewczynach które spodziewały się maleństwa od razu musiały przerwać pracę bo nie ma co ukrywać oprócz listów są też paczki i to czasem bardzo ciężkie (ponad 30kg). Chyba że typowa sortownia listów (z tego co się orientuję w Nieuwegein są same listy) wchodziłaby w grę. A przede wszystkim w PostNL jako tako ciężko o kontrakt bezpośredni pomijając Uitzendbureau :/
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące
MaLi_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 08:37   #2565
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Mam takie pytanie, jeżeli robię offa, albo już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam
Czy w holenderskich drogariach typu kruidvat można dostać naturalne kosmetyki do włosów typu nasza rossmanowska isana albo alterra
Takie bez silikonów
Niedługo się wybieram poraz kolejny do Nl i nie wiem czy robić spory zapas, czy gdzieś tam dostanę, szczerze sie przyznam, że wcześniej nie zwracałam na te kosmetyki uwagi, stad moje pytanie
Z góry dziękuje Wam za odpowiedź
Niestety nie ma wymienionych przez Ciebie kosmetyków nad czym ja sama bardzo ubolewam Pozostaje przywieść ze sobą spory zapas

Cytat:
Napisane przez MaLi_1985 Pokaż wiadomość
W PostNL w ciąży raczej będzie ciężko. Sama pracuję na sortowni i wiem po dziewczynach które spodziewały się maleństwa od razu musiały przerwać pracę bo nie ma co ukrywać oprócz listów są też paczki i to czasem bardzo ciężkie (ponad 30kg). Chyba że typowa sortownia listów (z tego co się orientuję w Nieuwegein są same listy) wchodziłaby w grę. A przede wszystkim w PostNL jako tako ciężko o kontrakt bezpośredni pomijając Uitzendbureau :/
Mali a Ty masz etat bezpośrednio z PostNL czy tez przez Uitzendbureau? Pracujesz przez cały tydzień, czy 2-3 dni w tyg?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 09:37   #2566
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Wczoraj dostalismy e-maila od jednej z potencjalnych szkół języka holenderskiego w Rotterdamie. Roczna szkoła (3 dni w tygodniu) to koszt rzędu 4 000 euro! Generalnie biorąc pod uwagę to co pisała wcześniej Agnieszka, to i tak za rok czasu koszta są niewielkie. Niemniej jednak 4000 e, z nieba nie spada, a bede miała jeszcze inne spore wydatki związane z przeprowadzką międzynarodową.. Szkoła jednak podobno bardzo dobra. Zorientujemy się jeszcze w kwestii innych szkół, jednak gdyby sytuacja wszedzie była podobna, to chyba skusiłabym się na jakąś dodatkowa prace w miedzy czasie, tylko ze na 3-4 dni, gdzie mogłabym pracowac ?
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:30   #2567
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Niestety nie ma wymienionych przez Ciebie kosmetyków nad czym ja sama bardzo ubolewam Pozostaje przywieść ze sobą spory zapas
Dziękuję za odpowiedź
Te wymienione przeze mnie można znaleźć w niemieckich rossmanach, jak ktoś ma blisko do granicy, niemieckie dm'y mają też serie naturalną Alverde i zastanawiałam się czy holenderskie drogerie też jakąś swoja posiadają, nie musi to być żadna z tych, tylko jakis zamiennik.
Niestety kosmetyki do włosów zużywam bardzo szybko, więc musiałabym miećna nie osobną walikę
Kiedy używałam zwykłych typu loreal czy garnier, nie miałam problemu, bo mogłam się latwo zaopatrzyć
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:51   #2568
MaLi_1985
Raczkowanie
 
Avatar MaLi_1985
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piekary Śląskie/ Putten -NL
Wiadomości: 69
GG do MaLi_1985
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość


Mali a Ty masz etat bezpośrednio z PostNL czy tez przez Uitzendbureau? Pracujesz przez cały tydzień, czy 2-3 dni w tyg?
Gregia ja jestem przez Uitzendbureau, jak juz pisałam wcześniej bezpośrednio przez PostNL nie ma szans na etat. Pracuję 5 dni w tygodniu. Jeden tydzień popołudniówki a następny nocki i tak w kółko. Ale zasadniczo nie narzekam bo odkąd jestem w Holandii to najbardziej stałe miejsce pracy
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące
MaLi_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 15:17   #2569
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Te wymienione przeze mnie można znaleźć w niemieckich rossmanach, jak ktoś ma blisko do granicy, niemieckie dm'y mają też serie naturalną Alverde i zastanawiałam się czy holenderskie drogerie też jakąś swoja posiadają, nie musi to być żadna z tych, tylko jakis zamiennik.
Niestety kosmetyki do włosów zużywam bardzo szybko, więc musiałabym miećna nie osobną walikę
Kiedy używałam zwykłych typu loreal czy garnier, nie miałam problemu, bo mogłam się latwo zaopatrzyć
Aleksandria łączę się z Tobą w bólu sama uwielbiam Alterre i bardzo mi jej tu brakuje
Cytat:
Napisane przez MaLi_1985 Pokaż wiadomość
Gregia ja jestem przez Uitzendbureau, jak juz pisałam wcześniej bezpośrednio przez PostNL nie ma szans na etat. Pracuję 5 dni w tygodniu. Jeden tydzień popołudniówki a następny nocki i tak w kółko. Ale zasadniczo nie narzekam bo odkąd jestem w Holandii to najbardziej stałe miejsce pracy
Mali dziękuję Tobie za odpowiedź. Powiedz czy żeby sie przez Uitzendbureau dostac do takiej pracy to muszę znac holenderski, bo u mnie to dopiero początki z językiem Rozumiem ,że wysyłałaś swoje cv na konkretne stanowisko na stronie Uitzendbureau.nl czy inaczej?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 19:41   #2570
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Te wymienione przeze mnie można znaleźć w niemieckich rossmanach, jak ktoś ma blisko do granicy, niemieckie dm'y mają też serie naturalną Alverde i zastanawiałam się czy holenderskie drogerie też jakąś swoja posiadają, nie musi to być żadna z tych, tylko jakis zamiennik.
Niestety kosmetyki do włosów zużywam bardzo szybko, więc musiałabym miećna nie osobną walikę
Kiedy używałam zwykłych typu loreal czy garnier, nie miałam problemu, bo mogłam się latwo zaopatrzyć
Nie wiem czy Weleda tutaj nie będzie całkiem naturalna musiałabyś poczytać

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość

Mali dziękuję Tobie za odpowiedź. Powiedz czy żeby sie przez Uitzendbureau dostac do takiej pracy to muszę znac holenderski, bo u mnie to dopiero początki z językiem Rozumiem ,że wysyłałaś swoje cv na konkretne stanowisko na stronie Uitzendbureau.nl czy inaczej?
Ja na stronie post.nl reagowałam i do mnie oddzwonili.Najpierw że nie ma pracy a pozniej już na rozmowę kwalifikacyjną
Spróbuj może, co Ci szkodzi ...
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 01:57   #2571
MaLi_1985
Raczkowanie
 
Avatar MaLi_1985
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piekary Śląskie/ Putten -NL
Wiadomości: 69
GG do MaLi_1985
Dot.: Holandia

Gregia u mnie to zupełnie inna bajka bo wyjechałam z polskiego pośrednika i dopiero po półtorej roku przeszłam na holenderskie
uitzendbureau, więc na szczęście nie musiałam się bawić w CV i te sprawy. Gdybyś chciała iść prosto do Tempo-Team`u w Holandii wystarczy angielski i chęć nauki holenderskiego.
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące
MaLi_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:18   #2572
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez MaLi_1985 Pokaż wiadomość
Gregia u mnie to zupełnie inna bajka bo wyjechałam z polskiego pośrednika i dopiero po półtorej roku przeszłam na holenderskie
uitzendbureau, więc na szczęście nie musiałam się bawić w CV i te sprawy. Gdybyś chciała iść prosto do Tempo-Team`u w Holandii wystarczy angielski i chęć nauki holenderskiego.
Mali dziękuję
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:57   #2573
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Holandia

hm, a jest ktos z okolic Bredy mniej więcej? Będę w Eudenbosch
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 06:32   #2574
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Mam takie pytanie, jeżeli robię offa, albo już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam
Czy w holenderskich drogariach typu kruidvat można dostać naturalne kosmetyki do włosów typu nasza rossmanowska isana albo alterra
Takie bez silikonów
Niedługo się wybieram poraz kolejny do Nl i nie wiem czy robić spory zapas, czy gdzieś tam dostanę, szczerze sie przyznam, że wcześniej nie zwracałam na te kosmetyki uwagi, stad moje pytanie
Z góry dziękuje Wam za odpowiedź
W normalnych drogeriach na bank nic takiego nie kupisz, ale jest siec sklepów [ wyleciala mi nazwa z glowy, ale jak tz wstanie to zapytam i wyedytuje posta], w której sprzedaja tylko naturalne produkty, maja raczej dobre marki. U mnie w miescie sieciówki nie ma, ale sa dwa normalne sklepy "zielarskie", które oprócz herbat i olejków proponuja rowniez kremy, szampony itd.
Czyli - tych dostepnych w Polsce raczej nie kupisz, ale na bank znajdziesz holenderskie marki zastepcze
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:34   #2575
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Chorea Pokaż wiadomość
W normalnych drogeriach na bank nic takiego nie kupisz, ale jest siec sklepów [ wyleciala mi nazwa z glowy, ale jak tz wstanie to zapytam i wyedytuje posta], w której sprzedaja tylko naturalne produkty, maja raczej dobre marki. U mnie w miescie sieciówki nie ma, ale sa dwa normalne sklepy "zielarskie", które oprócz herbat i olejków proponuja rowniez kremy, szampony itd.
Czyli - tych dostepnych w Polsce raczej nie kupisz, ale na bank znajdziesz holenderskie marki zastepcze
De tuinen masz na myśli???
mi się weleda kojarzy z naturalnymi kosmetykami i jeszcze du kuipers czy jakoś tak
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:45   #2576
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Ewentualnie można przecież kupowac on-line z Polski
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:17   #2577
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
De tuinen masz na myśli???
mi się weleda kojarzy z naturalnymi kosmetykami i jeszcze du kuipers czy jakoś tak
Tak, dokladnie tak Ostatnio zaopatrzylam sie calkiem niezle, byla promocja: drugi produkt 50%
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 22:37   #2578
magda*lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3
Dot.: Holandia

Witam
Jestem od 2 miesięcy w Holandi i w 7 miesiącu ciąży, nie znam języka i czuję sie trochę zagubiona. Mieszkam w Heerhugowaard, jest może ktoś z mojej okolicy z podobnymi doświadczeniami
magda*lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 08:46   #2579
madzia575
Raczkowanie
 
Avatar madzia575
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Niderlandy
Wiadomości: 139
Dot.: Holandia

Hej dziewczyny.

Jeśli chodzi o pracę w tntpost to moj tż ostatnio reagowal na tymczasową pracę w sortowni jednak oni stawiają na znajomośc j.holenderskiego. Pani przeprowadziła z nim rozmowe przez telefon i niestety nie spełnił wymogów językowych , angielski nie wystarczy a jeśli chodzi o kontrakt to nam nie zalezało na bezpośrednim ponieważ to ma być praca dorywcza na góra 2 miesiace a tak w ogóle to wiecie może w jakiej branzy mozna dostac dorywczą prace?? chodzi o 1 dzien w tyg. może być uitzendbureau ?? na takie stanowiska jak kwiatki czy inne takie napewno wola ludzi na dłuzej niz uczyc kogos na 1 dzienn w tyg. pomysłow brak


magdalena szkoda że mieszkasz tak daleko
madzia575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 09:10   #2580
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

weszłam na stronę Tempo Team, a ona tylko po holendersku i nie wiem jak wpisac po holendersku stanowisko pracownika na sortowni
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.